Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) b.kov válasza Neil Watts (#1400) üzenetére


b.kov
senior tag

Tudom-tudom, csak most költözöm el koliból, aztán végre lesz helyem normálisan. :) Aztán ha most veszek 2-3 évre valami kényelmesebb széket, utána lecserélem valami AKRacingre, mikor már nem gyakornoki fizum lesz. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1402) vismaior04


vismaior04
tag

Mivel az elmúlt 20 év egy jelentős részét számitógép előtt töltöttem előbb szórakozás majd munka, majd mindkettő végett, így mindig fontos volt számomra a jó minőségű szék.

Jópár "főnöki" széket vettem és használtam az évek során, 80-150 ezer forintos árkategóriából válogatva, cirka megvettem mindig az elérhető legjobbnak tűnőt.
A tapasztalatom az hogy mindegyik nagyjából 1-1.5 évig bírja. De komolyan. Gázlift tökrement (és persze nem standard méret van benne, hogy ne legyen egyszerű a csere), hintamechanika, ez-az eltörött, ülőpárna kopás, bőr szakadás, egyéb kényelmet is befolyásoló amortizáció.

Ezt az évenkénti cserét megunva döntöttem úgy hogy veszek egy baromi drága Herman Muller Aeron-t, úgy voltam vele valami oka csak van, hogy 10 év garanciát adnak rájuk.

És valóban. Használtan vettem angliából, a bolti ár kevesebb mint feléért szállítással együtt, tökéletes állapotban érkezett.
Ez volt négy éve és most is tökéletes állapotban van, úgy hogy az elmúlt másfél évem nagyon kemény volt munka szempontból és így napi 12-14 órákat töltöttem benne, de nagyátlagban is napi 8-10 órát használtam az évek során.

Kényelem szempontjából nekem nagyon bejött, deréktámasz is kellemes, az egyetlen ami hiányzik időnként az a fejtámla, az is főleg amikor elalszom benne. :)

Szóval tiszta szívvel tudom ajánlani, lehet többe kerül mint egy csomó másik szék, de ár érték arányban nagyon ott van, főleg ha kis kockázatot vállalva használtan, ebayen veszi valaki.

[ Szerkesztve ]

(#1403) b.kov válasza vismaior04 (#1402) üzenetére


b.kov
senior tag

Az szép. Bár az a napi 8-14 óra már tényleg hardcore. :DD
Az előző székeiden is ennyit töltöttél? Igazából csak azért kérdezem, mert kíváncsi vagyok, hogy otthoni használatra (nagyon maximum 3-4 óra ülés naponta) mennyire lehetnek strapabíróak hosszú távon. :)

(#1404) vismaior04 válasza b.kov (#1403) üzenetére


vismaior04
tag

Előző székeimben se töltöttem sokkal kevesebbet, mind rendesen ki voltak téve használatnak, sőt lehet akkor is megvolt ennyi átlag, mert akkoriban tévét is monitoron néztem, illetve olvasáskor is max hátradőltem és feltettem a lábam az asztalra, kanapéig már sokszor nem vonszoltam el magam.

Manaság igyekszem kiegyensúlyozottabb életet élni de vannak időszakok amikor bedurvul a helyzet. :)

[ Szerkesztve ]

(#1405) b.kov válasza vismaior04 (#1404) üzenetére


b.kov
senior tag

Értem. Mondjuk ilyen szempontból én is sokat ülök, mert irodában dolgozom, meg ülök az egyetemen is eleget, de otthonra is muszáj valami a gép elé. :))

(#1406) salytmasztor válasza vismaior04 (#1402) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Ez a szék lehet jó...csak kár, hogy a háttámla már a vállnál / váll alatt végetér. :U

(#1407) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Beleszerettem ebbe a székbe, mert nagyon kényelmesnek tűnik számomra.

Arnold vezetői forgószék

Fontos ez a nagy háttámla mert 188 cm magas vagyok. És ezen a fejtámasz/nyaktámasz pont jó nekem. Viszont ez műbőr és azt nem annyira preferálom.

Nem tudtok hasonlót esetleg szövet kárpittal?

[ Szerkesztve ]

(#1408) Yasuo


Yasuo
aktív tag

Sziasztok!

Mik a vélemények a Nitro Concepts C80-as gamer székekről? Konkrétan a Pure verziót néztem, ezt kapni lehet fekete/fehér színkombóban. :) Mondjuk a Comfort verzió kicsit jobban tetszik, de abból alig kapni fekete/fehér variációt. :(
Van valakinek ilyen széke? Ajánlott oldal ahonnan meg tudom rendelni?
:R :R

S9+

(#1409) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

Sziasztok, széket keresek amiben akár egész nap kényelmesen tudok ülni, 182cm és 95kg vagyok. Eddig a Natec Genesis SX77-et néztem, ez jó választás vagy ilyen árban (kb 70k) érdemes inkább mást venni?

(#1410) artiny


artiny
őstag

sziasztok, milyen markaju szeket kene nezegetnem? (dxracer, arozzi, stb amiket lattam.)
fo szempont hogy idovel is kenyelmes maradjon es ne jojjon szet a bor, bar szerintem kerulom majd a bort a konkret szeknel mar... inkabb textilesebb

(#1411) air76


air76
tag

Sziasztok,ma megvettem életem első "gamer"székét.Genesis Nitro 330.Tudom hogy olcsó kis gagyi,de a hagyományos irodai forgószékekhez képest nagyon tetszik.Ezt még ki bírtam fizetni...:)

(#1413) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!
Erről a székről mi a véleményetek? Van valakinek esetleg tapasztalata vele? Akciós lesz nemsokára, és eléggé mozgatja a fantáziámat. Akciósan fele annyi, mint pl egy Dx. Majd lehet személyesen is meglesem, de addig hátha valaki már vett ilyet :)

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#1414) artiny válasza J0shu4M1ll3r (#1413) üzenetére


artiny
őstag

jysk szekek kozul nekem eddig ilyen volt:

https://jysk.hu/dolgozoszoba/irodaszekek/plus/irodaszek-billum-fekete

https://jysk.hu/dolgozoszoba/irodaszekek/plus/irodaszek-sunds-textilbor-fekete

Mind a 2 tol eddig megvaltam , mert honapok utan mar nagyon kenyelmetlen volt. Egy ikeas 25€ tovabb birja mint a Jysk.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A DXRACER - jo marka szekekben vagy gagyit csinal csak tul van hypeolva ?

(#1415) J0shu4M1ll3r válasza artiny (#1414) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Nekem eddig a 10-15 ezres székek bírtak 2-3 évet, nem a céget kérdeztem, hanem a széket. Tudom, hogy van nála jobb, de azért hétköznapi használatra nekem eddig megfelelt.

Igazából a szék érdekelne, mivel külsőre olyan, mint a 80-100 ezres székek, amik lehet hogy anyagárban meg amúgy is kb a felét érik (nem tudom, még nem volt ilyenem). Az akcióval meg még azt mondanám, hogy lehet megéri ha nem nagyon kínai. Szerintem ma lecsekkolom élőben.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#1416) Ispy válasza J0shu4M1ll3r (#1415) üzenetére


Ispy
veterán

Ez egy 70k-s szék, ennyiért szinte minden gémer székgyártónak vannak modelljei, szóval nem tudom miért is olyan jó vétel ez a szék.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1417) Ispy válasza artiny (#1414) üzenetére


Ispy
veterán

Rossz székeket nem csinál, de az ár-érték arányuk szerintem nem túl jó.

Tartóság meg szinte minden szék esetében kérdéses, nem nagyon vannak még 5+ éves székekről tapasztalatok, legalább is én nem találtam túl sok infót róla.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1418) J0shu4M1ll3r válasza Ispy (#1416) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Jogos, konkrét számot nem írtam. Akciósan 40k lesz. Emiatt gondolkodtam el a vételen.
Vannak kínai replikák is 100 dollárért, csak hozzánk a szállítás +150 dollár.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#1419) Ispy válasza J0shu4M1ll3r (#1418) üzenetére


Ispy
veterán

Ja, az más, akkor már van értelme a dolognak. :B

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1420) b.kov válasza J0shu4M1ll3r (#1418) üzenetére


b.kov
senior tag

40k-ért tényleg nagyon jól néz ki. Én is székvásárlás előtt állok, aztán most vaciálok.. Ez az akció mikorra várható? :)

(#1421) J0shu4M1ll3r válasza Ispy (#1419) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Igen, így azért kerekebb a történet, korábban nem említettem, de az ár fontos tényező volt :)

@ (#1420) b.kov:
Tegnap találtam egy újságot a postaládámban, egészen pontosan augusztus 24-től szeptember 6-ig, de az oldalukra még nincs feltöltve.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#1422) Yasuo válasza Yasuo (#1408) üzenetére


Yasuo
aktív tag

Erre valaki? :F

S9+

(#1423) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Gamer széket vennék. Itt aprón találtam kettőt ami tetszene. 128Kg vagyok és 190 cm. Kérdés melyiket inkább? AK - Vertagear :F

(#1424) Hunner válasza Tom5 (#1423) üzenetére


Hunner
senior tag

Az AK ülőrésze(széles x hosszú) 390x540 a Verta 370x530

Én (120kg 186cm) egy AKracking Premiumban ülök az 380x550, és ugyan én elférek benne, de azért elég sok mindent megadnék azért a +10centiért és mindenképp nagyon szomoru lennék ha 10-el kevesebb lenne.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#1425) b.kov válasza J0shu4M1ll3r (#1421) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszi a választ.
El kellene mennem kipróbálni, hátha elég széles lenne nekem. (kb 184cm vagyok, 90 kiló körül).

Aztán remélhetőleg kibír alattam pár évet. :D

(#1426) b.kov válasza b.kov (#1425) üzenetére


b.kov
senior tag

Bár most így belegondolva, semmi infót nem találok róla a neten. :(

Azonban ha már 40k, akkor IKEA Markus? Én elkezdtem most azzal szemezni..

(#1427) Hunner válasza b.kov (#1426) üzenetére


Hunner
senior tag

Kereső

Egyébként jó a Markus, csak nem szivesen irjuk le ujra és ujra.

(#1424) Hunner válasza Tom5 (#1423) üzenetére:
Ebben tévedtem, egy AKracing Rush-ban ülök nem Premiumban. 365x560-as az ülőrésze, így már a Verta is szélesebb mint az enyém, viszont az enyémben ki lehet használni, hogy eléggé ferdén áll az ülés melletti oldaltartó, a Vertán eléggé kényelmetlen lehet, ha nem fér bele az ember segge pontosan az ülőlapba, mert ott szinte vizszintes. Hogy az az 5 centi különbség elég lenne-e hogy ennek ellenére kényelmes legyen azt nem tudom, mindenesetre ha a keret engedi a Premium mindenképp jobb szék.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#1428) b.kov válasza Hunner (#1427) üzenetére


b.kov
senior tag

A fórum miatt kezdtem el nézni a Markust, használtam a keresőt. :)
Csak eddig úgy gondoltam, hogy 25-30k-ért keresek széket, de lehet ki kellene perkálni egy kicsit többet egy jó székért.

IKEA Family kártyával kaphat az ember kedvezményt, vagy az csak az aktuálisan kiválasztott termékekre van?

(#1429) Hunner válasza b.kov (#1428) üzenetére


Hunner
senior tag

Szerintem az IKEA family csak arra vonatkozik, amit épen akkor bevonnak a termékkörbe. Alapból nem jár érte kedvezmény.

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#1430) b.kov válasza Hunner (#1429) üzenetére


b.kov
senior tag

Rendben, köszönöm. :)

(#1431) Neil Watts válasza b.kov (#1428) üzenetére


Neil Watts
veterán

Mult honapban 28-ert volt Ikea Familyvel.
Jofele es van ra 10 ev garancia.

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#1432) b.kov válasza Neil Watts (#1431) üzenetére


b.kov
senior tag

Láttam, fáj is a szívem miatta .. :(

(#1433) Neil Watts válasza b.kov (#1432) üzenetére


Neil Watts
veterán

Vigasztaljon a tudat, hogy 40-ert is bestbuy :)

Udv. core2

(#1434) b.kov válasza Neil Watts (#1433) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszönöm, mindenképp kipróbálom. :D

(#1435) Fernet válasza b.kov (#1434) üzenetére


Fernet
senior tag

Egész augusztusban 27k a világosszürke MARKUS a Bp-i IKEA-ban. Most szombaton vettem én is.

(#1436) b.kov válasza Fernet (#1435) üzenetére


b.kov
senior tag

Komolyan? Melyikben pontosan? És van erről valahol bármi info?
Lecsapnék rá, most rögtön! :Y

(#1437) Fernet válasza b.kov (#1436) üzenetére


Fernet
senior tag

IKEA honlap, Örs vezér téri áruház, augusztusi ikea family akciók.

linket nem tudok adni, mert melóhelyen le van tiltva, de biztos megtalálod. :)

[ Szerkesztve ]

(#1438) b.kov válasza Fernet (#1437) üzenetére


b.kov
senior tag

Hát rohanok, köszönöm!
Szerinted ha ma elmegyek, elteszik nekem vasárnapig?

Szerk: milyen tapasztalataid vannak vele eddig? :)

[ Szerkesztve ]

(#1439) Fernet válasza b.kov (#1438) üzenetére


Fernet
senior tag

Nem tesznek félre árut. :( Legalábbis a gyik-juk szerint.
Meg lehet vásárolni online is, csak akkor +3000Ft-ot felszámolnak valami "összekészítési díj" címen.

Egyelőre jók a tapasztalataim. Eddig jysk-es székekkel próbálkoztam, legutóbb egy TAMDRUP-pal, de a MARKUS egy minőségi ugrás hozzá képest. Remélem jól bírja majd. :)

(#1440) b.kov
Egy kérdést azért megér, hátha félreteszik ha már megveszed... :)

[ Szerkesztve ]

(#1440) b.kov válasza Fernet (#1439) üzenetére


b.kov
senior tag

Értem, köszi. :D
Hát akkor elmegyek ma kipróbálom, aztán nagyon reménykedem, hogy lesz még belőle vasárnapra.

(#1441) b.kov válasza b.kov (#1440) üzenetére


b.kov
senior tag

Na sikerült tegnap megszerezni a szürke Markust 27k-ért. Pont akkor hoztak szállítmányt az IKEA-ba.
Viszont félretenni nem tették félre, így kézben hazavittem nagy nehezen. Ha csak nem muszáj, inkább ne csináljátok utánam, vagy legalább ketten menjetek érte, mert nagyon megszenvedtem vele, pedig én sem vagyok kis darab. :D

Hétvégén lesz alkalmam összeszerelni, a boltban kipróbálva nagyon kényelmes volt. :)

(#1442) apple87 válasza b.kov (#1441) üzenetére


apple87
senior tag

Bárki igénybe veheti ezt a family kedvezményt?
Hogy működik ez a dolog?
Tudnál vélemény mondani a székről?

(#1443) b.kov válasza apple87 (#1442) üzenetére


b.kov
senior tag

Igen, tudtommal bárki igénybe veheti. A legegyszerűbb módja talán az, hogy bemész 1 IKEA-ba, és az ottani gépen megadod szépen az adataidat, majd kinyom neked 1 bankkártya szerű IKEA Family kártyát.
(Lehet online is csinálni úgy tudom, viszont akkor magadnak kell nyomtatni, macera.. )

Ha van pl. Decathlonos kártyád, ott is így működik a dolog. :)

A székkel kapcsolatban olyan nagyon sok tapasztalatom nincsen, áll most 1 dobozban, csak az üzletben próbáltam ki. De első benyomásként nagyon masszív, kényelmes. Tetszik a magas háttámla, és a fejtámasz rajta, nekem az fontos volt. A döntési szöge állítható természetesen, és a mélysége-magassága is viszonylag nagy intervallumot jár be. A deréktámaszra gyanakodtam egy kicsit, de tartotta a hátamat rendesen. Állítólag összeszerelni sem egy nagy kunszt. Ennyi pénzért szerintem jobbat nem találsz, én is végig ültem most vagy 20+ széket a héten. Egyedül a DXRacerre mondom azt, hogy jobban kellene, viszont az háromszor annyiba kerül. :D

ui: csak a szürke variánsra vonatkozik az akció

[ Szerkesztve ]

(#1444) apple87 válasza b.kov (#1443) üzenetére


apple87
senior tag

Már nem látom hogy kedvezményes lenne, levették a neten?

(#1445) Fernet válasza apple87 (#1444) üzenetére


Fernet
senior tag

Örs vezér téri üzletben nézed? Csak ott akciós. Augusztusi ikea family akció néven keresd.

Szerk:
Upsz most én sem látom már. Érdekes, elméletileg 31-ig tartana az akció.

[ Szerkesztve ]

(#1446) apple87 válasza Fernet (#1445) üzenetére


apple87
senior tag

Lehet levették, mert már elvitték az a mennyiséget amit erre az akcióra szántak :o :)

(#1447) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

Melyik minőségibb gamer széknek van nagyobb ülő felülete? Sokszor ülök a széken keresztbe tett lábakkal és olyan széket keresek amin elférek :) a jelenlegi egy kb. 55*55cm-es felületű olcsó "főnöki" szék, de kezd szétesni.
Valami olyasmit keresek aminél nincs ott az oldalsó szárny, vagy nem lóg nagyon az ülő felület fölé, esetleg marha puha és akkor nem gond ha a lábfejem rajta pihen.
A deréktámasz párna kellene hozzá, valamint ha még szövet verzió is lenne az lenne a legjobb, de így azt hiszem túl sokat kérek :)

Valakinek ötlet?

(#1448) Hunner válasza -FreaK- (#1447) üzenetére


Hunner
senior tag

Gamer székből nem létezik az általad keresett hodály kategória. Az oldaltámasz azért van hogy tartson, (hogy mit az jó kérdés, ergonomiailag lényegtelen, kagylóülés design majmolás szempontból viszont fontos) szóval ha terpeszkedős széket keresel akkor maradnak a főnöki székek. :U

Esetleg valami ilyesmi szóbajöhet neked: [link], de ez nem az a manapság tipikus gémer szék kategória. Tudtommal ilyesmi senkinek nincs itt, úgyhogy tapasztalata sem lesz senkinek. Arozzinak is van olyan szériája ami nem "racer" de hogy mekkora az passz

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#1449) Cruzito76


Cruzito76
csendes tag

Sziasztok!

Akracing és DX Racer példányok között vacilálok.
Alcsony vagyok, 165 cm, emiatt az ülésmagasaggágom is alacsony, most amin ülök, 45 cm-en van a lábhajlatom.

Látom, hogy itt az H.Aprón egészen korrekt árakon vannak típusok. Mit ajánlanátok?

(#1450) Ispy válasza Hunner (#1448) üzenetére


Ispy
veterán

Hogyne létezne, az más kérdés, hogy túl sok nincsen. Először ilyen széket akartam venni, csak akkor a legolcsóbb is 130k volt, így maradt az Akracing 90k-ért.

A classic ülőfelülete 58*50 cm

Összehasonlítás képen az Akracing premium V2 50cm széles és 45cm mély, szóval a DX 13cm-rel szélesebb és 5cm-rel mélyebb, szóval ez tényleg 100kg+-os embereknek ajánlott, én a 85 kilómmal elvesznék benne.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.