Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) Lokids válasza galaktikus (#2548) üzenetére


Lokids
addikt

Sajnos ha derékfájásod van, akkor nem feltétlen egy gamer szék kell neked. Bár ehhez is van deréktámasz, úgyhogy megfelelhet. Viszont ha tényleg rossz már, akkor el kellene gondolkodnod, hogy nem ilyen belépő szintű székeket nézegetsz (igen, 100K-ért ezek CSAK belépő szintűek), hanem komolyabb székek után nézel.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2552) Alg


Alg
veterán

Vettem végül egy konyak-fekete bőr Noblechairs ICON-t.

Elsőre nagyon bejön, tetszik hogy egészen kemény szivacs van benne, és nagyon jól esik benne ülni - viszont el tudom képzelni hogy valakinek nyomná a combját az ülőlap eleje emiatt a kemény tömés miatt.

Amúgy a design is gyönyörű, a kivitelezés is korrekt, egy nagy lépés felfelé az AK Premium v2 után.

Még nem volt időm meg lehetőségem hosszabban ülni benne, majd jelentkezek később tapasztalatokkal.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#2553) Ispy válasza Alg (#2552) üzenetére


Ispy
veterán

Jól néz ki ez a szék, azért az igazi bőr biztosan más, meg mondjuk az ára is biztosan más volt. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#2554) Alg válasza Ispy (#2553) üzenetére


Alg
veterán

~40%-al drágább mint a PU verzió (vagy úgy is nézhetjük kb. ugyanannyi mint egy minőségibb hálós irodai szék), de úgy számolok ez kibírja legalább 8-10 évig a PU 3-5 évével szemben.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#2555) Ispy válasza Alg (#2554) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem is volt bőr székem, a lift már rég tönkrement, a kerekei szarok voltak, de a bőr az makulátlan volt rajta, pedig soha semmivel nem kezeltem le, nem is nagyon foglalkoztam vele, szóval igen, jó eséllyel ki kell bírnia 10 évet.

Kép

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#2556) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék tanácsot kérni Tőletek.

Tervezem egy normális szék (akár gamer szék) vásárlását, úgy értem a normálist, hogy nem olcsó és gagyi, hanem hosszútávra, kényelmeset :)

182 magas és 83 kg vagyok.

A keretet egyenlőre 60-70e HUF-ra lőném be, de egy nagyon jó termékért akár többet is kiadnék, pont azért mert hosszútávra tervezek :)

Ami viszont lényeges, hogy ne legyen se bőr, se műbőr. Nem szeretem az ilyeneket. Még autóülésben sem viselem el, max félbőrt (bőr betéteket a nagyon kopó részeknél).

Melóhelyen az IKEA-s MARKUS-t használjuk, ami tényleg nagyon jó szék, de szerintem rövid az ülőlapja, hosszú távon ezért nekem kényelmetlenné válik, hiába nagyon jó a támlája.

Van ötletetek, hogy milyen irodai vagy akár gamer széket lenne érdemes néznem?
Amiket a neten látok azok mind bőr vagy műbőr kivitelűek. Bár simán lehet, hogy rossz helyen keresgélek.

Összegezve:
- tartós, strapabíró
- kényelmes (fej, deréktámasz, karfák, állítható magasság, dőlés) az ülőlap is elég hosszú legyen
- szövet (nem bőr, maximum félbőr)
- gamer vagy irodai kivitel
- hosszú távra
- keret 60-70e HUF (hajlandó vagyok többet is kiadni, ha kell)

Segítségeteket előre is köszönöm!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#2557) Lokids válasza Tanisz (#2556) üzenetére


Lokids
addikt

Szerintem menj el az officeplázába személyesen és ülj bele pár székbe. Úgy irodai székekből nagyjából kapsz egy képet.

Ez a szék1 meg ez a szék2 Benne van a keretedben. Semmi extra, csak egy átlagos szék, de nem fognak szétesni.

Ez a szék3 már tól lóg a kereten, de ezt elég jónak találtam, anyaghasználat terén.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2558) Tanisz válasza Lokids (#2557) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi :)

Vannak ajánlott márkák vagy típusok, mind irodai mind gamer szék tekintetében?
Nagyon nem vagyok képben a székek területén, hogy melyeket érdemes nézni (márka, típus szerint).

Az nem gond, hogy túllóg a kereten, ki tudok sajtolni többet is. Nem 1-2 évre venném a széket, így hajlandó vagyok rááldozni a 70-en felül is.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#2559) Lokids válasza Tanisz (#2558) üzenetére


Lokids
addikt

Tulajdonképpen konkrétat ajánlani nem lehet. Mindenképp ülj bele és próbáld ki, bárhol is nézed. akár a Kikában, akár valami más üzletben.
Gamer székek nagyjából egy kaptafa. Mindegyik sportülés másolat. De az is igaz, hogy egy ismertebb márkával (dxracer/akracing, noblechair stb) nagyon mellélőni sem lehet. Viszont ha kell a szellőzés, akkor érdemesebb inkább valami hálós háttámlást venni. Sőt a te súlyodhoz lehet tökéletes egy full mesh szék is.
De mindenképp próbáld ki vétel előtt.
Én 3 széket néztem ki, végül egy 4-et vettem egy másik boltban.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2560) peppe79 válasza Lokids (#2557) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha a Forte nem is prémium kategória, de azért átlagos forgószéknek sem mondanám, főleg ennyi pénzért. Az ehhez hasonló, nagy teherbírású székek, amelyek hasonló funkciókkal bírnak, simán 100 ezer ft felett mozognak. Van 1-2 gyermekbetegsége, de összeségében nekem bevált.

(#2561) Eflek


Eflek
tag

sziasztok

nagyon le vannak most árazva emagnál a gamer székek, érdemes ebből a listából bármelyiket megvennem, vagy inkább gyűjtsek egy 100k-sra?

https://m.emag.hu/gamer-szekek/c

ez pl. tök jónak tűnik:

https://m.emag.hu/gamer-szek-basic-fekete-piros-hop1000870-3/pd/DRLKPSBBM/?ref=others-interested-bought_center_2_3&provider=gravity&recid=jmhlaebc-1l8thtzto4w-C.c17_a189.S.VP_AP_CMD-1my44mj

(#2562) dvids válasza Eflek (#2561) üzenetére


dvids
aktív tag

Szerintem nagyon gagyinak néznek ki, amúgy a leárazásnak ne dőlj be, sose kerültek ezek 40 ezerbe.

(#2563) Lokids válasza Eflek (#2561) üzenetére


Lokids
addikt

Ha mindenképp gamer széket akarsz, akkor igen, gyűjts még. De 40K körül inkább nézd meg az IKEA Markus széket. Lehet nem olyan "menő" de ezerszer jobb, mint ezek a szarok, amik az emagnál vannak.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2564) Eflek válasza Lokids (#2563) üzenetére


Eflek
tag

Hmm, Örs vezér terés IKEA-ban ki lehet próbálni ezeket a székeket?

(#2565) Eflek


Eflek
tag

Mondjuk nekem az is fontos, hogy dönthető legyen a támlája, és lehessen benne feküdni :DD

(#2566) randras válasza Eflek (#2564) üzenetére


randras
veterán

Igen.

(#2567) Lokids válasza Eflek (#2565) üzenetére


Lokids
addikt

Szinte menden szék támlája dönthető. Viszont a "fekvő" pozíció nem ajánlott. Nem tesz jót a hátnak. Persze jó néha ellazulva hátradőlni, de egy székben ülni kell. Arra való.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2568) KadamQQ


KadamQQ
tag

Szerintetek ez a hirdetés mennyire kamu?
[link]
vagy ezek tényleg jó székek, csak már bontottak?
Illetve Epic vagy Icon? Melyik a jobb?

(#2569) hypno skate válasza KadamQQ (#2568) üzenetére


hypno skate
senior tag

A hardverapró azért jó oldal, mert meg tudod nézni, hogy az eladóval és/vagy az árujával jellemzően elégedettek-e a vevők.

...de ha bizalmatlan vagy a bontott/használt árukkal, akkor vegyél bontatlan csomagolású cuccot. Persze nyilván drágábban.

Azt meg csak te tudod, hogy neked melyik kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#2570) Alg válasza KadamQQ (#2568) üzenetére


Alg
veterán

Tőle vettem most az ICON-t, teljesen rendben ment minden

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#2571) Thermy


Thermy
tag

Sziasztok! Dxracer székekről mik a véleményetek? Ilyen 80-110.000ft-os kategoriában? Egy noblechair jobb lenne? Vagy ez a dxracer még a piac vezető, mert ugye anno ők kezdték el ezt az egész gamer szék cuccost :)

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#2572) Lokids


Lokids
addikt

Úgy néz ki, hogy vissza fogom vinni az Emgagra széket. A szivacs már ennyi idő után is kzdi felvenni a seggem formáját. Értsd: Kiültem. Nem egész 2 hét alatt, azért durva.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2573) attiati válasza Lokids (#2572) üzenetére


attiati
veterán

melyik típus?

(#2574) stephananton válasza attiati (#2529) üzenetére


stephananton
kezdő

Fura, hogy a 60-70e ft-os székek miliméter vastagságú műanyagból készülnek, lötyög és gyenge az egész. 2-3 évet sem adnék nekik. Nem gondoltam volna, hogy még a 2-300e ft-os székeknél is kompromisszumokat kell kötni.

üdv:-) 70eft ban állítható könyöklő, testhez idomulóan párnázott ülés és háttámla is kivitelezhető, " 15-ös" rétegelt lemezből dolgozva, combhoszzodhoz szabott ülésmélység, amennyire széttett lábbal szeretsz ülni akkora ülőszélesség elöl, (hátul max 10 cm el keskenyebb) akkora a háttámla amekkorát a hátad igényel, és a kárpitozással betakart időtálló, huzat színéhez passzoló erős csőváz stabilitása. az ülésmagasságot meg a lábszárhosszhoz lehet igazítani akár úgy is hogy ne kelljen a hidraulikát kinyitott állapotban terhelned / fárasztanod minor odaülsz a székedbe. és nem kell hozzá a sokadalomból gondolkodni mi lesz a jó vagy épp 2-3 száz eft-s székeknél is kompromisszumot kötni ezzel azzal, mert nem hozzád szabták a széket hanem sorozattermékek közül választottál. :-) ezen sorozatáruk arról szólnak hogy a vevő szeme szeressen bele aztán hogy mi lesz a fenekével, stb-vel az már mindegy mert már eladták neki az árujukat... na én ezt kerülöm el a leírt módon, s felállhatnékom sincs a székből:-)

(#2575) Lokids válasza attiati (#2573) üzenetére


Lokids
addikt

ZEN X5

Kár, hogy nincs olyan üzlet, ahol az Embodyt, vagy a Gesturet ki lehet próbálni.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2576) attiati válasza Lokids (#2575) üzenetére


attiati
veterán

embodyt ki lehet budán
gesture-t is lehet szerintem a blue kft-nél
ha bp-i vagy

[ Szerkesztve ]

(#2577) Lokids válasza attiati (#2576) üzenetére


Lokids
addikt

Konkrétabban? Budán hol?
Lehet, hogy elugrom a blue-hoz. Elvileg annyira nincs messze a munkahelyemtől.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2578) attiati válasza Lokids (#2577) üzenetére


attiati
veterán

europadesign

a stealcase szék mennyibe kerül egyébként?

(#2579) Lokids válasza attiati (#2578) üzenetére


Lokids
addikt

Passz. A magyar oldalon nem láttam árat.
A gyártóén 1045$ volt ~300K huf.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2580) Tanisz válasza Lokids (#2559) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszike :)

Melóhelyen az IKEA-s MARKUS székem van, de ez a hálós megoldás klímás helyiségben nem az igazi, főleg nyáron. (Főként, ha nem normálatlanul használják a klímát 21 fok ). Ez persze nem a szék hibája, szóval ettől függetlenül nagyon jó, hogy szellőzik, de otthon ez nem feltétlen szükséges.

Hát azt hiszem az officepláza bemutatótermébe egyhamar nem jutok el, mivel hétvégén nincsenek nyitva :D
Valamint hozzám képest a város másik végében vannak, így max zárásra érnék oda :)

Így macerás lesz a próba, de valahogy megoldom.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#2581) attiati válasza Tanisz (#2580) üzenetére


attiati
veterán

nem is értem ezeket a nyitva tartási időket

eldugott helyeken délután 4-5-6kor bezárni, hétvégén semmi....

(#2582) Lokids válasza attiati (#2581) üzenetére


Lokids
addikt

Pénteken meg 2-kor. amikor el tudnék menni, de persze nem. Szabit kellett kivennem, hogy ott végig nézzem a székeket.

amúgy írtam emailt a blue Kft-nek a Gesture miatt, de nem válaszoltak. Pedig direkt a céges emailt használtam, hogy ne valami random székpróbálónak nézzenek. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2583) attiati válasza Lokids (#2582) üzenetére


attiati
veterán

nekem visszaírtak rövid időn belül, hogy árlistát nem tudnak küldeni minden termékről. Inkább nevezzem meg, hogy konkrétan melyik érdekel és akkor megírják az árát.

(#2584) ky0


ky0
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek van tapsztalata az Akracing overture székekről? Egy kolléga árul HA-n és egyárban van a classic Akracing székkel. Így nyílván inkább az overturerral szemezgetek.

(#2585) davetrick válasza peppe79 (#2560) üzenetére


davetrick
újonc

Még 1 szavazat a merryfair FORTE mellett. 1 hete ülöm. Egyelőre imádom. :K

(#2586) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodok normális irodai szék vásárlásán.
Láttam, hogy az IKEA székek általában elég ajánlottak. Paramétereim 190cm és körülbelül 90 kg.
Melyik lenne szerintetek az ideálisabb:
MARKUS vagy a JÄRVFJÄLLET? Az utóbbinál az állítható deréktámasz tetszik, vagyis szerintem a Markus nem az én magasságomra van belőve, vagy tévedek? Esetleg valami más?

Köszönöm!

(#2587) Lokids válasza laci06 (#2586) üzenetére


Lokids
addikt

Ezzel a mérettel kb el is felejtheted.
Az ülőfelület mindkettőnek nagyon kicsi.
Nem is értem az IKEA-t, mert a támlájuk meg jó magas. Mintha a svédeknél 2 méter magas, de abnormálisan törpe lábú emberek élnének.
Egy próbát megér, de szerintem neked is rövid lesz az ülő rész.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2588) Carvus válasza Lokids (#2587) üzenetére


Carvus
senior tag

Nekem 185/85 és tökéletes a Markus! :U

(#2589) Lokids válasza Carvus (#2588) üzenetére


Lokids
addikt

188 cm magas vagyok, de nekem az ülőfelület irreálisan rövid.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2590) dvids válasza Lokids (#2587) üzenetére


dvids
aktív tag

Nekem meggyőződésem, hogy ezeket open officera tervezték, hogy ne foglaljanak sok helyet a kényelmes, nagy székeikkel a dolgozók. :)
Bár amúgy sokan szeretik a rövid ülőkét, főleg akik nem akarnak hátradőlve dolgozni, illetve akik szeretik a lábukat behúzni maguk alá.

(#2591) Carvus válasza Lokids (#2589) üzenetére


Carvus
senior tag

Hmm, akkor ez is nagyon egyéni ízlések és szokások kérdése..akkor bizony el kellene mennie és megpróbálni, hogy kényelmes-e neki.

(#2592) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Van egy AKRacing gamer székem ahol a gázrugó (v minek nevezik) belemegy a csillag részbe amin a kerekek vannak, nyikorog. Már megvétel óta. Mikor beleülsz a székbe vagy nagyobbat mozdulsz. Tökmindegy ha 20 kg os kisgyerek vagy felnőtt ül bele. Mit lehetne tenni vele?

(#2593) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Van erről a székről valami tapasztalat?
Sajnos az E Digites akcióról lekéstem, ott 36000 volt.

Kérdésem, hogy esetleg megéri a dupláját is?
135 kiló vagyok, és napi 6-8 órát ülök a gép előtt.
Jelenleg egy olcsó felturbósított Jys széket használok, extra fém lábakkal, és extra gázrugóva.
A ülőkéje sajnos túl kemény...
A segítséget előre is köszönöm

(#2594) peppe79 válasza davetrick (#2585) üzenetére


peppe79
senior tag

Nekem is megfelel. A karfa előre csúszása volt csak idegesítő terhelés alatt, de azt megoldottam. A fejtámlára meg egy vékony párna került, így most könnyebben megtámasztja a fejem. A többi része rendben van, egyelőre stabil minden. A görgők cseréjén gondolkodom csak, nekem a fix tappancs jobb lenne.

(#2595) hypno skate válasza balazs1956 (#2593) üzenetére


hypno skate
senior tag

Szemre ugyanaz a low budget egykaros mechanika, amit a székek nagy részénél használnak.
Cserébe viszont kapsz "színben harmonizáló díszvarrásokat".

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#2596) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

183 cm magas vagyok, nagyjából 75 kiló.
Régi, olcsón vásárolt, össze-vissza dülöngélő-kotyogó kerekes székemet szeretném valami jobb, és időtálló székre váltani.

Fórumokról, ismerőseim köréből folyamatosan kapom a DXRacer-hype-ot, így nagyjából az fogalmazódott meg bennem, hogy az ő Formula székük lenne alkalmas számomra. Ő persze iszonyat drága, de azt hiszem ennyit hajlandó lennék rászánni, ha ezzel jó pár évre letudom ezt a kérdést.

Ti mennyire preferáljátok ezt a brandet másokkal szemben? Akad jobb, vagy olcsóbb (de hasonló minőségű) alternatíva?
Miben nyújthat többet egy ilyen szék, mint lakberendezési boltokban található, 20-40 ezer forint körül árazott, olcsóbb irodai székek?

Ui.: számomra nem lényeges, hogy "gémer" dizájnú, agresszív külsejű szék legyen.

[ Szerkesztve ]

(#2597) Lokids válasza AeSDé Team (#2596) üzenetére


Lokids
addikt

Ha már hajlandó vagy 100K-t kiadni egy székre, akkor szánj rá legalább egy napot arra, hogy végig is próbáld őket. Menj el a Pixelbe, ott van egy csomó. Vagy utána menj el az office plázába, vagy akárhova ahol van kitéve egy csomó irodai szék és vegyed azt amelyik a legkényelmesebb számodra.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2598) stephananton válasza AeSDé Team (#2596) üzenetére


stephananton
kezdő

szia
. írtam egyedi lehetőséget neked privátban. :)

(#2599) AeSDé Team válasza Lokids (#2597) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Sajnos pécsi vagyok, így nagy körút lenne nekem egy ilyen székpróbálgatós nap :)
De igazad van, ennyi pénzért megérné mindbe bele ülni.

[ Szerkesztve ]

(#2600) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok! Kérlek ne kövezzetek meg de egy ismerősöm nem tud dönteni két szék között. Natec Genesis 550 illetve Tesoro Zone Balance. Ha nagyon csak ezek közül kellene választani melyiket mondanátok neki? Segítsetek ki ebben. Köszönöm! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.