Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) South Velen válasza kris69 (#2899) üzenetére


South Velen
addikt

ez a hulladék Billum még vagy 10 néven fut ahogy most pörgetem a kínálatot a webshopokban, mindenhol más néven, de nagyon elterjedt, pedig ekkora mocsok szart.... elsőre valóban viszonylag kényelmes és jól néz ki, de már sérvközeli állapotba tett /a munkahelyi stressz mellett persze../

[ Szerkesztve ]

(#2902) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Nézegetem ezt a Nitro Concept S300-at.

Akinek ilyen van, meg tudná írni a véleményét?

Kb 110Kg, 185cm, és szeretek benne feküdni.

Egy Torino forgószéket váltana.

Miért is nem ajánlottak a Gamer székek?

(#2903) _AnTi_


_AnTi_
tag

Sziasztok!

A Sitness 55-tel van valakinek tapasztalata? link
Szemezek vele egy ideje, sajnos nincs módom kipróbálni, de valamit kéne tegyek, mert sokat ülök a gép előtt és ez a Jysk-es csoda már tönkretesz.

A SpinaliS Ergonomicnál ennyi pénzért tényleg nem állítható a karfa? Annak az ára lenne a maximum, amit rászánnék.

Bármilyen javaslatot elfogadok! :R

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#2904) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Hali!

Secretlab Titan van valakinek (aki 120kg körüli emberke)?

Ajánlott ez a szék vagy mi lenne alternatívája 130ezer forintig?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#2905) dqdb


dqdb
nagyúr

Van valakinek gyakorlati tapasztalata a Thatsit Balans székkel? Az évek óta használt labda mellé (vagy akár helyett) próbálok találni alternatív megoldásként valami nem görgős széket.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#2906) MPeter87


MPeter87
őstag

Sziasztok,

Tudtok olyan helyet Bp-n, ahol lehet kiállítva Noblechairs Hero? Vagy esetleg van vkinek Bp-n, akihez beugorhatnék egy rövid próba erejéig? :B

(#2907) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

sziasztok

Gondoltam leírom a tapasztalataimat, korábban 2 széket kerestünk. Barátnőm napi 8, de előfordul hogy 10 órát dolgozik ülve, Neki egy Kulik széket vettünk. A hátfájást teljesen megoldotta, és ami érdekes hogy gyakran fájt a lába is, az is megszűnt. Elmondása szerint nagyon jó a székben ülni, és nagyon szereti.

Magamnak egy Markus-t vettem, alapvetően meg vagyok vele elégedve, mivel kicsit magasabb vagyok mint 200 cm ezért nem volt olyan sok lehetőség, de ilyenben már ültem korábban úgyhogy tudtam mire számítsak. szerinte árérték arányban az egyik legjobb.

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#2908) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

A Nitro Concept S300-ra nagyon sok review van, és jónak titulálják.

Kipróbálni nincs lehetőségem, de gondolkozom rajta látatlanban.
Csak az Iponon látok relatíve megfelelő árat, 65K-ért adják most.
Máshol egy 10-essel drágább.

Viszont Ipon-ra nagyon nincsenek jó vélemények sem vásárlás sem garanciális ügyintézéssel kapcsolatban.
Én 2x rendeltem onnan, és 100K-s videokártyát is natúr dobozában küldték folpackal körbehúzva, úgy, hogy a doboz egyik sarka totál be volt törve átvételkor.

Nektek mi a véleményetek a boltról, és a termékről?

Érdemes ezt venni, vagy épp innen/máshonnan rendelni?

Köszönöm!

(#2909) coolpet válasza coolpet (#2908) üzenetére


coolpet
senior tag

Ma befutottam egy helyi boltba, ahol árulnak székeket.

2db Spirit of Gamer szék volt a pult mögött, kipróbáltam őket.

1 éve lettek összeszerelve, az eladó használja, de nyikorog ha hátradőlök, és nem is tart rendesen.

Akik vettek gamer széket a 60K-s kategóriában, legyenek szívesek nyilatkozzanak, hogy mennyire tartós, mennyire tartja magát az ülőfelület, mennyire nyikorog pár hónap/év használata után.

Köszönöm!

(#2910) kicsicsuvi válasza coolpet (#2909) üzenetére


kicsicsuvi
tag

Soha többet: 1, 2

(#2911) coolpet válasza kicsicsuvi (#2910) üzenetére


coolpet
senior tag

Ezt mire linkelted? Mert az elsőben valami Aruzzi-ról van szó, a másodikból nem derül ki.

Egyébként konkrétan ezt venném: Nitro Concept S300 Galactic Blue

Ez 135Kg-ig van, mindene állítható, és fél év után is kitűnő tapasztalatok vannak róla.
Én 100Kg körül mozgok, és szeretek feküdni a székben. Napi 3-5 órát is ülök benne.

Ezt váltaná: Torino forgószék

Most akkor ne is vegyem mert szétesik 1 éven belül?

Thx!

(#2912) Dark Archon válasza coolpet (#2908) üzenetére


Dark Archon
addikt

Valamiért az iPon nekem is kiesett a kegyeimből, de mondjuk a doboz bezúzása nem feltétlenül az ő saruk. Régebben sokat rendeltem tőlük (cégeseket is), de aztán átnyergeltem. Most nézem, utoljára 2015-ben rendeltem bármit is :) De alapvetően nem volt gond egyik rendeléssel sem. Kétségtelen azonban, hogy sokat nem tökölnek a csomagolással, alaplap + CPU + RAM kombókat is csak körbefóliáznak, aztán kész.

Egyszer külföldről rendeltem VGA-t és az is bucira volt zúzva. Gondolhatod, gyomromban az ideggel mentem a postára, hogy felmérjem... de maga a kártya szerencsére egyben volt.

Ha megrendeled a széket, 14 napig van lehetőséged visszaküldeni. Én ezt 2x játszottam el 2 különböző céggel. Nem direkt persze, egyszerűen melegen ajánlom, hogy ülj bele a székbe, mielőtt megrendeled.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#2913) coolpet válasza kicsicsuvi (#2910) üzenetére


coolpet
senior tag

Egyébként annyi a jelenlegi székemről, hogy:

100Kg-ig van a teherbírása, de nincs gond a mechanikájával
A kereszt műanyag, semmi baja.
2 éve nyúzom.
Ajánlott napi használat 4 óra, de én többet ülök benne.
5000 Ft volt.
Ami a bajom, hogy hosszú távon kényelmetlen, az ülőfelöletében a párnát szétültem, és ha fixálom a háttámlát, akkor ha hátradőlök, a feszítőrugó nyikorog. Ha kiengedem, akkor nem nyikorog, de nincs tartása.

Szóval én nem úgy használom, hogy körhintázok, ugrálok rajta benne, és nincs 3G gyorsulás sem :)

(#2914) kicsicsuvi válasza coolpet (#2911) üzenetére


kicsicsuvi
tag

"Akik vettek gamer széket a 60K-s kategóriában, legyenek szívesek nyilatkozzanak, hogy mennyire tartós, mennyire tartja magát az ülőfelület, mennyire nyikorog pár hónap/év használata után." Mind a kettő ugyanarra vonatkozik, 65k-s gémer szék. Én azt senkinek nem ajánlanám, és ettől a kategóriától is távol fogok maradni. Lehet hogy van olyan ami jó, de te csak azt kérted, hogy nyilatkozzunk a saját tapasztalatokról.

[ Szerkesztve ]

(#2915) Santi22


Santi22
aktív tag

Üdv!
Egy 140 kg-os (188 cm) embernek létezik szék, ami ajánlott?
Nem különösebb érdekel, hogy "gamer" vagy nem, lehet sima irodai forgószék is, csak masszív legyen.

Árkategória 40-60-ra gondoltam, de ha ez így megoldhatatlan feladat, akkor kénytelen leszek többet kiadni vagy lefogyni :D

Köszi előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#2916) K1LLMy53Lf válasza Santi22 (#2915) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

szvsz ekkora súlyhoz valóban tartós széket 100k++ban találsz. (mivel azért ilyen székbe bőven kell anyag).
Talán gamer vonalon (ha az megfelelő) én esetleg a Noblechairs Icon/Hero vonalat nézném meg, amit "kéz alól" hwaprón be lehet szerezni 100k alatt. (én másik, "márkás" gamer székek teherbírásával kapcsolatban elég szkeptikus vagyok, noha valós tapasztalatom a Noblechairs-el sincs, de sokat nézelődetm régebben és ez az egy márka, amivel kapcsolatban nem olvastam gyenge anyagminőség/hegesztés stb panaszokat)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#2917) Santi22 válasza K1LLMy53Lf (#2916) üzenetére


Santi22
aktív tag

Az elég jónak néz ki, de basszus majdnem 1 havi fizetést kiadni egy székre azért az kegyetlen. Lehet, hogy télleg inkább le kellene fogyni vagy 20 kilót és akkor jók lennének a standard 120kg-ra kalibrált székek is. :DDD

(#2918) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek az alábbi székről? Használ valaki ilyet?
[link]

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#2919) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Milyen széket tudnátok ajánlani alsóbb árkategóriában mondjuk ilyen 30-40-ig?163cm és 60kg vagyok.szóval nem kell valami bitang szék. :B

(#2920) nyunyu


nyunyu
félisten

NewLeather huzatos Samurai K/KL szériáról van valakinek hosszabb távú tapasztalata?

Topikban főleg az aramidhálós S-ekről írtak, de azok nekem valahogy nem szimpatikusak, nagyon keménynek+durvának tűnt a textúrájuk, amikor a bemutatóteremben próbáltam, így nem tudom elképzelni magamat csupasz háttal benne fetrengeni anélkül, hogy véresre ne vakarná a hátamat.

Igazából a KL-2 érdekelne, esetleg a KL-3 (bár annak nem tetszik a műanyag karfája)

Sajnos pár hete egyáltalán nem volt egyik se raktáron, és bolttól függően1-2 hónap szállítási időt mondtak rájuk, így látatlanban meg nem mernék beleugorni egy 120-130k-ba kerülő székbe.

175cm, 80kg-ra kéne TARTÓS, lehetőleg bőr fotel.
Korábbi Jysk Trigevel nagyon befürödtem: fél év alatt szétültem a párnáját, 1 éves korára elkezdett repedezni, mállani a műbőr huzata, 2 éves korára már cafatokban jött le róla a fekete vinil, aztán a sok hintázástól mindkét karfája kettétört, és leesett a háta, amit csak a karfák tartottak. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2921) kris69 válasza nyunyu (#2920) üzenetére


kris69
csendes tag

A Samurai székek ~1 éve vannak a magyar piacon, így nagyon hosszú távú tapasztalata nem hiszem, hogy lenne valakinek.. Viszont általánosságban elmondható, hogy ebben a kategóriában a gyártók azért jellemzően jobb minőségű műbőrt használnak, mint pl. a 20-30 ezres kategóriában, így megfelelő karbantartás mellett nem lehet gond vele.

(#2922) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Megvettem a Nitro Concept S300 széket. Tulajdonképpen másfél nap telt el a megrendeléstől (Hétfő 22:00) a kiszállításig (Szerda reggel 6:00). PCX-től rendeltem postapontra.

A széket (dobozzát) alig tudtam keresztbe berakni az autóm hátsó ülésére, és majd bele is szakadtam.
Ami rá van írva, hogy 28Kg, nem vicc kategória.

A doboz kibontása után a csillag, amin a kerekek vannak, az nyomott annyit, mint a régi székem... Kivételkor (egykézzel) vissza is engedtem, mert meglepődtem :)

A széket kicsomagolni, a fóliákat lehámozni kb 15 perc volt. Mindenen, értsd mindenen volt valami védőzacsi.
A szék összeszerelése manual nélkül tartott kb 10 percig.

A változás tapasztalat így majd egy hét távlatából:
- Masszív. Nagyon masszív.
- Széles. Nagyon széles. A 75cm széles asztalom alá épp befér szélességben
- Az ülőfelület hatalmas. és rendkívül párnázott. Nem az a puha süppedős, hanem az a pont jó. Nagyon kényelmes.
- A háttámla. Gyerekek fogja valami a hátam, és nem kell előre görnyednem, ha ülök a székben. Nem kell hátradőlve attól félnem, hogy hátrabillenek, ha rendesen megtámaszom.
- A nyak és deréktámasz. Furcsa. Nagyon furcsa. Folyton igazgatom, na nem azért mert csúszkál, hanem mert próbálom megtalálni a kényelmes helyzetét. Még szokom. Ha megtalálom épp aktuálisan a megfelelő pozíciót, akkor 2 óráig akár mozdulatlanul is tudok ülni észrevétlen.
- Forgás, pörgés. Látni tesztekben, hogy olyan mint a japán csapágy. Na nálam nem :) meglököm magam, és nagyjából egy fordulatot tesz. de azt akadozásmentesen nyikorgás nélkül.
- Gurulás. Szőnyegen nehéz, de a hozzá adott kerekek jól mennek rajta, nem okoz gondot vele a mozgás.
- Stabilitás. Nem lötyög, nem nyikorog (még, hiszen 1 hetes) rendesen stabilan tart.

Ülés tapasztalat: Gyerekek, egyenesen ülök. Kicsit kényelmetlen az évek alatt megszokottól eltérően, de bátran egyenesen ülök benne, és kényelmes.

Mozgás, felállás: Eddig ha a régi székemből felálltam, öreganyó módjára, szépen lassan egyenesedtem ki némi derék és hátfájás kíséretében. Na most ez pár nap alatt semmissé vált. Tényleg, nem fáj semmim.

Kartámaszok. Őszintén lehet akárhogyan állítani, de nem használom őket. Ha nem lennének sem hiányolnám. A billentyűzet az asztalon van, ott pihen a kezem is. Neme nem szükséglet.

Úgy pár nap használat után ennyi.

Ha valakit később érdekelne hosszabb távú tapasztalat erről, akkor privit írjon, mert nem nézegetek minden meglátogatott fórumot.

Üdv!

(#2923) Hunner


Hunner
senior tag

Visszanéztem ide közétek, láttam pont kért valaki nem olyan rég nyilatkozatot a "gémer" székek tartósságáról.

Visszakerestem 2017. márciusában vettem egy AK Racing Rush széket, tehát elmúlt két éves. Kocka vagyok szóval napi szinten használatban van.
A gázlift 150kilóra hitelesített, én 105-120 kiló között ingázva terhelem 2éve folyamatosan, még mindig teszi a dolgát.
Fél évente rászorítok a csavarokra mert hajlamosak lelazulni
A karfa a kezdetektől minimális holtjátékkal kileng oldalirányban, ez pontosan ugyanolyan mint volt az első perctől kezdve, nem lett rosszabb.
Kerekek nem törtek el
A háttámlát ugyanolyan szépen lehet dönteni mint amikor megvettem, szépen elkülönülő állások vannak, ez sem változott.

Viszont
Mivel én a jobb lábamat különböző okokból kifolyólag szinte sosem terhelem, ezért a székben is úgy ülök hogy a bal combom sokkal erősebben nyomja le a szék ülőpárnáját, így az ülőfelület bal oldalában a tömés minimálisan max. 1cm mélységben a combom formáját követve megsüllyedt, illetve a fölötte levő huzat/borítás is követi ennek a vonalát. Szerintem a sajátos ülési módból illetve szögből ered, nem gondolnám hogy problémás, mert a szék többi részén mindenhol teljesen patent maradt az ülőfelület.
Nem esett össze, nem nyomja a seggem még 2 év aktiv használat után sem.
(Ezt a típust már nem kapni, de ezek alapján 2 évre én bátran ajánlok ak racing széket. 80volt az eredeti ára azt hiszem, én akkor random aqua akcióban szerintem 60-65 körül jutottam hozzá)

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#2924) Soká válasza South Velen (#2898) üzenetére


Soká
senior tag

szerk.

[ Szerkesztve ]

(#2925) meszike91


meszike91
senior tag

Sziasztok!

Az akracing K7012-BG és az akracing prime (K7018-BR) között mi a különbség? Továbbá mit gondoltok ezekről a székekről?

A fórumot olvasgatva jutotta arra, hogy ez alá nem érdemes adni. Az eltörött lábakról készült képek meggyőztek. :)) Én olyan 90 kiló körül vagyok, ezek meg papíron 150 kilót bírnak.

A kérdés az hogy megérik e ezek a székek. 70k nagyon a maximum volna amit egy székért adnék. Van valakinek tapasztalata bármelyikkel?

du, du hast, du hast mich

(#2926) coolpet válasza Hunner (#2923) üzenetére


coolpet
senior tag

Szia,

Én kértem gyakorlati tapasztalatot Gamer székről, és a múlt héten vettem egy Nitro Concept S300-at, 1-2 hozzászólással feletted írva róla.

Szerintem ugyanaz a kategória.

2 év garival volt 68K. Remélem sokáig kitart.

Üdv!

(#2927) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani egy fém csillagos, napi 16 órát használt széket 140 kg testsúlyra?
Évek óta egy 12000 forintos jyskes széket használok, feltuningolva fém lábakkal, extra gázlifttel.Semmi baja, azon kívül, hogy kemény az ülőfelülete, mint a beton. Van rajta néhány párna, de nem az igazi.
A segítségeteket előre is köszönöm szépen.

(#2928) ToBeY válasza ToBeY (#2919) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Olyan szék lenne az ideális,aminek az ülőlap hossza 40cm (vagy picit kisebb) tud esetleg valaki ilyen széket? :B

(#2932) GamerGears válasza meszike91 (#2925) üzenetére


GamerGears
csendes újonc

"Az akracing K7012-BG és az akracing prime (K7018-BR) között mi a különbség? Továbbá mit gondoltok ezekről a székekről?"

Szia!

Semmi érdemi a K7018 széria egy frissebb kiadás de gyakorlatilag méreteiben és anyagában megegyezik a korábbi K7012-es típussal. Mindkettő a belépő szintet képviseli ebben a kategóriában tapasztalatom szerint egy jó választás! Ezek ugye szövetek annak minden előnyével/hátrányával ha ebben a kategóriában műbőr verziók keresnél akkor pedig az AKRacing Nitro a befutó.

Itt egy AKRacing összehasonlító leírás -> [link]

[ Szerkesztve ]

(#2933) meszike91 válasza GamerGears (#2932) üzenetére


meszike91
senior tag

Szia! Köszi választ.

Közben már megrendeltem a prime-ot, meg is érkezett. Egyelőre elégedett vagyok vele. Csak kettő problémám van. Az egyik hogy a magasság állító karon van a lock és a free állás. Hát nálam mindkét állapotban állítja a magasságot. Én ronthattam el valamit?

A másik, hogy van ez a műanyag bigyó. Ez vajon mire való?

du, du hast, du hast mich

(#2934) GamerGears válasza meszike91 (#2933) üzenetére


GamerGears
csendes újonc

A lock/free a szék hinta mechanikát szabályozza "műanyag bigyó" pedig a fejpárnához van a szék mögé a két nyíláson ha átvezeted a pántját abba kell befűzni és úgy tartja meg.....itt meg is nézheted a gyakorlatban -> [link]

[ Szerkesztve ]

(#2935) meszike91 válasza GamerGears (#2934) üzenetére


meszike91
senior tag

Köszi! Magamtól nem jöttem volna rá :))

du, du hast, du hast mich

(#2936) Sonja


Sonja
veterán

Új széket szeretnék venni, mert a mostaninál már a "pozdorjalapon" ülök. :W :D Az elvárásom a nagyon vastag ülőrész, és állítható magasságú legyen a karfája is, illetve max. 40eHUF-ba beleférjen. Kettőt találtam, de az egyik ülőrésze túl keskeny, kicsi (ez), a másikról meg semmit nem találok 1-2 videótól eltekintve (PANTERGOS LX). A topikban se találtam semmit. Senkinek nincs róla tapasztalata? :F Köszi! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2937) salmiakki


salmiakki
tag

Budapest belvárosában tudtok olyan boltot ahol lehet jó irodai székeket kipróbáni és venni? Nem gamer széket szeretnék, hanem olyat ami egészségesen tartja a hátam hosszú távon is. Eddig sajnos csak olyan boltokat találtam amik kizárólag nagy tételben adnak el, nekem értelem szerűen csak egy darabra lenne szükségem.

(#2938) nyunyu válasza salmiakki (#2937) üzenetére


nyunyu
félisten

XIII. Reitter Ferenc utca mennyire számít belvárosnak?
(Tudom, Hungárián kívül van, tehát vidék. :DDD)

Ott egymás hegyén-hátán találsz legalább 10 bútorboltot, ha a Róbert Károly-Lehel sarkán lévőket (Kika, Domus?) is odaszámolom, akkor 15.

Legalábbis múltkor végigjártam ott az RS, officeplaza, székkirály, Kika kombót, de már ezek fotel kínálatának a végignézése is fél nap volt, pedig a többibe be se mentem.

Jysk kínálatával komoly minőségi gondjaink voltak, Ikea labirintusát meg arra optimalizálták, hogy minimum 2-3 óra legyen kitévedni belőle.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2939) salmiakki válasza nyunyu (#2938) üzenetére


salmiakki
tag

Herman Miller székeket árul valamelyik közölük? Leginkább olyat szeretnék, de kiskereskedést nem igazán találok :(

(#2940) SpaceKombajn válasza salmiakki (#2939) üzenetére


SpaceKombajn
tag

europadesign

spacetime

(#2941) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Van itt olyan, akinek nem nyikorog az Ikea Markus széke? Mit tegyek vele hogy ne nyikorogjon? Akkor nyikorog ha teljesen előredőlök, vagy teljesen hátra, meg persze amikor ráülök, szóval mindig. Rögzített állásban van, sosem hintázok.

A tervem lépései, aminek még az utolsó pontját nem hajtottam végre.
1. csavarok meghúzása
2. vd40-el befújok mindent is
3. felgyújtom

Van még lehetőség a 2. és 3. lépés között? Az első kettő sajnos nem használt. Azt bevallom hogy finoman retardált módján ülök rajta, most pl egyik lábam be van hajtva azon ülök, másik lábam talp-al az ülőfelület elején és a jobb karom a jobb térdemen támaszkodik, miközben gépelek :D De ez csak egy variáció a sok közül :D Néha ülök normális ember módján is, talán az gyakoribb.

[ Szerkesztve ]

(#2942) nyunyu válasza syler123 (#2941) üzenetére


nyunyu
félisten

WD40 tökéletes arra, hogy a maradék kenőanyagot is kimossa a felületek közül, tehát még jobban fog nyikorogni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2943) salmiakki válasza SpaceKombajn (#2940) üzenetére


salmiakki
tag

Húsvét miatt nem tudtam felhívni őket. Mi lehet itt a minimum rendelés összeg, vagy darab?

(#2944) Sonja


Sonja
veterán

Szerintetek, ha egy székhez alapból műanyag lábkereszt tartozik, ahhoz érdemes külön fém lábcsillagot venni? Megér(het)i a +7eHUF-ot (officeplaza)? :F

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2945) GangBAng^


GangBAng^
tag

Sziasztok!

Keresek egy darab Niceday Malaga főnöki széket. Sajnos az Officedepotban csak a Malaga 2 van, nem illene az 5 db régi Malagahoz. Esetleg valakinek van eladó? Ha igen írjon rám priviben! Előre is köszi!

Üdv,
Gergő

GangBAng^

(#2946) Soká válasza syler123 (#2941) üzenetére


Soká
senior tag

"Van itt olyan, akinek nem nyikorog az Ikea Markus széke?"

Például nekem. De nem is igazán értelek, ha kiiktattad a hintamechanikát, akkor mi nyikoroghat neked? A forgás? Mikori a szék?
Ha a hintamechanikát kiiktattad, akkor szerintem kimondottan nem neked való ez a szék. Szerintem a hinta a legjobb képessége. Ráadásul a Markusnak alapvető hibája, hogy rögzített állásban hangosan kotyog mert van egy centis holtjátéka.
Nekem csak pár hete van, egyáltalán nem vagyok elhalva tőle, de türelmesen barátkozom vele. Most már tudom, hogy miben kellene nekem más szék...
Hozzád hasonlóan én is szeretek magam alá húzott lábakkal ülni, cserélgetni a pozíciókat, de az az igazság, hogy ehhez nem ártana egy kicsit szélesebb ülőfelület, de legfőképpen mélyebb. Én 1,80 vagyok és nekem egyszerűen rövid ez a szék. Miközben pedig nem tudom eléggé leengedni a széket. De ez egyéni személyes probléma, egy fiókos íróasztalnál ülök és jó lenne ha a szék 3-5cm-rel alacsonyabb lenne. A fix karfákkal csak annyi a baj, hogy miután egy acéllemezből készültek ezért elég vékonyak így ha a feltett lábam nekinyomódik, akkor vág.
Ugyanakkor belátom, hogy a szék ergonómiailag jól van kialakítva csak engem bosszant kicsit, hogy rá akar kényszeríteni egy egyenes ülésre olyankor is, amikor én lazulni szeretnék. Az az igazság, hogy ez valóban irodai szék, nem otthoni elengedős.

(#2947) Dark Archon válasza Soká (#2946) üzenetére


Dark Archon
addikt

Az egyáltalán nem egyéni, személyes probléma, hogy ezek a rohadt székek nem férnek alá egy billentyűzetfiók alá sem a karfa miatt. A kifejezetten játékos székek sem. S erre én is 2 csere szék után jöttem rá. Aztán, ha te sem tudod leengedni ezeket a székeket eléggé, gondolhatod én mennyit káromkodtam 170cm magassággal ugyanezért. De mondjuk én nem törődtem bele, hanem visszavittem a 3.14csába.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#2948) nyunyu válasza Dark Archon (#2947) üzenetére


nyunyu
félisten

Esetleg el kéne azon gondolkozni, hogy nem-e a billentyűzetfiók van túl alacsonyan, mielőtt a gombhoz varrjuk a kabátot.

Szék magasságát úgy kéne beállítani, hogy telitalppal a padlón a combod merőleges legyen a lábszáradra, és a billentyűzet nagyjából a karfával egyvonalban legyen.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2949) Dark Archon válasza nyunyu (#2948) üzenetére


Dark Archon
addikt

Olyan magasra szereltem már a billentyűzetfiókot, hogy a kezem nem fér el az egéren, ha betolom. Ennél csak lejjebb volt gyárilag, most van 64cm körül. A céges asztalom alja 66cm-en van (az asztallap teteje 72cm), csak itt nincs fiók, se karfa, az asztallapon kényelmesen elfér a karom is.

Igen, tudom, de ez a legtöbb széknél a minimum jó esetben, nincs több játéktér.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#2950) Soká válasza Dark Archon (#2947) üzenetére


Soká
senior tag

Az ergonómiát (meg a statikát) nem lehet megerőszakolni. Neked kell eldönteni, hogy mi fontosabb, a karfa vagy a fiókos billentyűzet? Az a helyzet, hogy egy átlagos karfás székkel kényelmesen csak egy olyan asztal mellett fér el az ember, amely egy szóló asztallapból áll fiókok és asztalmerevítés nélkül.
Én egy elég speciális helyzet miatt hoztam kompromisszumos döntést, egy olyan íróasztal mellett ülök, amelyet nagyapám készített a harmincas években. Szép, de a legkevésbé sem praktikus, arra lett kitalálva, hogy alkalmanként az ember megírjon egy levelet, kitöltsön egy adatlapot, de nem napi nyolcórás tevékenységhez. Középen egy vékonyabb fiók van, két oldalt vastagabbak, így sem keresztbe nem tudom tenni a lábamat, sem terpeszbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.