Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) demoninpain


demoninpain
csendes újonc

Hello!
Home officera (+ néha játszok is) szeretnék egy kényelmes , jó minőségű széket. Tudtok valami jót ajánlani?
Ne legyen "gamer" szék.
Legyen fejtámlája, állítható karfája.
Én nem vagyok valami nehéz, szóval ha nem bír 110+ kilót az nem gond.
Max 150k-t áldoznék rá.

(#7002) instantwater


instantwater
addikt

SecretLab 2022 széken próbált már valaki karfát szűkebbre állítani?

R méretet vettem, de még az állítható karfát legbelülre húzva is kicsit szélesnek érzem.

A karfát alul 3-3 csavar rögzíti az ülőlap aljához, ami nem tűnik túl bonyolultnak, de kiváncsi vagyok, hogy van-e valami, erre a szériára jellemző dolog amire esetleg figyelni kellene.

(#7003) FrigoCoder


FrigoCoder
csendes tag

Hellósztok! Felismeritek ezt a széket? Vagy tudtuk hasonlóan kényelmeset? Előre is köszi!

https://ibb.co/album/CBZQHq?sort=date_asc

[ Szerkesztve ]

(#7004) conexke válasza FrigoCoder (#7003) üzenetére


conexke
tag

Sziasztok!
Szék vásárlás előtt állok, és érdekelne pár vélemény
Noble Epichez hasonló típust keresek!
Hátfájás ON
keret max 90.000Ft!
Köszönöm !!! :R

(#7005) Ispy válasza demoninpain (#7001) üzenetére


Ispy
veterán

Én innen rendeltem egyet, de csak januárban fog megjönni.... [link]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#7006) Ispy válasza conexke (#7004) üzenetére


Ispy
veterán

Miért az epichez? Vagy akkor miért nem epic? :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#7007) conexke válasza Ispy (#7006) üzenetére


conexke
tag

mert lehet van kicsit rosszabb minőség kedvezőbb áron :D :C

(#7008) Ispy válasza conexke (#7007) üzenetére


Ispy
veterán

Nincs....sőt.

Hardveraprón nézz szét, szokott lenni epic jó áron.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#7009) Devilfox


Devilfox
csendes tag

Sziasztok!
180cm és 85kg-hoz keresnék egy kényelmes strapabíró széket napi 10+óra ücsörgéshez. Egy IKEA Markus széket váltanék. 100.000 forint környékén nézelődnék..
Amiket kinéztem eddig:
https://arenaracer.hu/termek/premiere-fekete/
https://arenaracer.hu/termek/craftsman-fekete/

Ezek most 20% akcióban egész jó vételnek tűnnek.
Van valami jobb tippetek?

(#7010) Nazo


Nazo
tag

Sziasztok, a konzolvilágon van pár bontott Noblechairs szék egész jó áron, ha valakit érdekel: https://www.konzolvilag.hu/pc/hardver/gamer-szek/keres/Bontott

(#7011) nyunyu válasza Nazo (#7010) üzenetére


nyunyu
félisten

Jáááj, miért nem tudtátok ezt pár napja linkelni?

Hétfőn voltam a Fóti úti dílernél széket nézni, aztán most hozta ki a futár a nullkilométeres, még összeszerelve sem volt bőr Herot 210k-ért.

Sokat vaciláltam, hogy az egy számmal kisebb Epic, vagy a böhömnagy Hero legyen, de végül az döntött, hogy egész nap a fotelben fekszem, és a Hero hintamechanikája hátrébb tud billenni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7012) tisn válasza nyunyu (#7011) üzenetére


tisn
addikt

+1

ugyan csak 170-et fizettem a muborert, itt lett volna pont az, olcsobban, ugyanugy afas szamlaval :)

(#7013) nyunyu válasza tisn (#7012) üzenetére


nyunyu
félisten

Kérdés, milyen ÁFÁs számla.

Vásárlás előtt végighívtam a a HAs hirdetőket, 160-170k-ért magánszemélyeknek hirdetett, bontott dobozos bőr Hero az konkrétan 160-170+AAM számlás lenne, vagyis ÁFÁt nem tudsz cégként visszaigényelni belőle.

Akitől végül vettem, az a céges számla igényemre egyből 210k-t mondott, de azért nullkilométeres széket kaptam. (egyik karfa volt csak rászerelve az ülőlapra és úgy elcsomagolva, de egyébként semmi szerelésnyom, karc sehol, mindenen gyári fólia/szivacs.)
Mivel ebből a 27% visszajön, ugyanúgy 165k-ba került, mintha magánszemélyként vettem volna egy bontott, lehet hogy karcos, gyűrött széket.

Egyébként helyszínen vaciláltam sokat, hogy a méretben pont jó Epicet vegyem, vagy a böhömnagy Herot, végül az döntött a Hero mellett, hogy napi sok órát fekszem a fotelben, és az Epic hintája kb. 25 fokot, míg a Heroé 30 fokot billen hátra.
(Előző fotelem is kb. 30 fokot billent.)

Másik kritériumom az volt, hogy a szék karfája nem lehet 63 centinél magasabban, mert akkor nem gurul be az asztalom alá.
Hero ezen a saját karfájával megbukna (66 centi, ha a gázrugó és a karfa is teljesen lent van), amivel kb. 3-4 centivel magasabb, mint az Epicé.

De mivel a két szék karfa rögzítése azonos, csereszabatosak, így nem mondtam le a jobban hintázó Heroról, hanem kértem pluszban egy pár Epic karfát is.

Epic vs Hero karfa alsó végállásban:

Frissen összerakott Epic karfás Hero vs ~3 éves Samurai KL-2 romhalmaz:

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7014) szalaidubi válasza d0pam1n (#7000) üzenetére


szalaidubi
újonc

Szia,
Írtam privát üzenetet. :)

(#7015) tisn válasza nyunyu (#7013) üzenetére


tisn
addikt

Akitől végül vettem, az a céges számla igényemre egyből 210k-t mondott, de azért nullkilométeres széket kaptam. (egyik karfa volt csak rászerelve az ülőlapra és úgy elcsomagolva, de egyébként semmi szerelésnyom, karc sehol, mindenen gyári fólia/szivacs.)
Mivel ebből a 27% visszajön, ugyanúgy 165k-ba került, mintha magánszemélyként vettem volna egy bontott, lehet hogy karcos, gyűrött széket.

en is igy vettem itteni PHs neppertol. (szerintem az egyik karfa gyarilag lehet akkor rajta)
orultem, hogy <100k alatt lesz jo szekem, de az csak telefonon derult ki, hogy azok hasznaltak. igy 151 volt szalitassal br, 27%-os afaval a vadiuj. elegedett vagyok vele, ajanlom a csavot:)

mondjuk ez PU, a tied nem bor? (kep alapjan kicsit mas mint az enyem)

[ Szerkesztve ]

(#7016) nyunyu válasza tisn (#7015) üzenetére


nyunyu
félisten

Feljebb írtam, hogy a piros varrású bőr Herot vettem, viszont a képemen a keskenyebb, alacsonyabb Epic karfa van felszerelve, nem a sajátja.

Egyelőre még szoknom kell, eléggé kötekedik a háttámla állító karja, ha nem figyelek oda, simán tarkónvág a támlával.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7017) tisn válasza nyunyu (#7016) üzenetére


tisn
addikt

oke :) jobban is nez ki, mint a mubor :)
mar megbantam, hogy nem textilt vettem, tudtam, hogy nem szeretem a bor/mubort, mert beleizzad a seggem, erre itthon epp 21 fok van, fazom, labam jeghideg, es a seggem tocsog az ulesben, be is raktam egy parnat magam ala.

(#7018) SzlobiG válasza nyunyu (#7016) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mondhatni mióta meghoztam az Epicet (hétfő) azóta szórakozok a beállítással, valahogy sehogy se sikerül megtalálni a megfelelő beállítást. :D

Az előző kika-s székem tök puha volt ehhez képest, már mint az ülőlap meg a borítás.

(#7019) Ispy válasza SzlobiG (#7018) üzenetére


Ispy
veterán

A hero is kemény volt, de a gyártó oldalán írják, hogy kell 3 hét mire megszokja az ember. Eleinte én is fészkelődtem benne, mert törte a s..gem. :DDD Most már jó.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#7020) xXxian


xXxian
senior tag

Hi,

Gimis / nyolcadikos lányoknak milyen tartós, megbízható forgószéket tudtok ajánlani? Íróasztalhoz, tanuláshoz. 40-45k alatt esetleg?

Előre is köszi,
X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#7021) 4nick8 válasza Ispy (#7019) üzenetére


4nick8
őstag

Kemény a jó, mint a matracnál.

(#7022) gusztafszon


gusztafszon
csendes tag

Sziasztok!

Ergonómikus irodai széket keresek Home Office-ra. Napi 8-10 órát ülök benne, fontos lenne, hogy azt egészségesen tegyem, nem baj ha kierőszakolja a helyes tartást, ha eleinte esetleg kényelmetlen emiatt. 185 cm körül vagyok, 80kg körül, a keret 100-150 ezer forint lenne, újonnan venném.
Mit ajánlotok? Hol lehet utánanézni, melyik üzeltben érdemes nézelődni?

Előre is köszi!

(#7023) bepken válasza nyunyu (#7013) üzenetére


bepken
veterán

meg tudnád nekem nézni - vagy persze bárki másnak megköszönném, ha meg tudja mondani - hogy hány centi van a kartámaszon a furatok között?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#7024) SzlobiG válasza Ispy (#7019) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én a szokásos kis párnámat az előző székről már magam alá is raktam, nekem annyira kemény ez az ülés. :D

3 hét alatt azért csak megszokom, mert jelenleg sehogy se akar jó lenni a derekamnak, már azzal szórakozok hogy kiveszem a deréktámaszt meg vissza rakom.

Kényes nagyon a derakam az egésznapos vezetés után. :(

(#7025) nyunyu válasza bepken (#7023) üzenetére


nyunyu
félisten

Hero karfa furatok:

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7026) bepken válasza nyunyu (#7025) üzenetére


bepken
veterán

:R :R :R :R

sajnos szélességre nem lenne jó nekem a székhez (nem noblechairs) - a szélessége annak 60 mm

szerk.: bár gondolkozok, hogy talán valami alátétet lehetne erre találni vagy csinálni

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#7027) vacs


vacs
veterán

Ikea Matchspel beszámolóm egy hónap használat után:

A szék nekem nagyon kényelmes ... egy kis átalakítás után (erről később)!
Én 185 cm és 85 kg vagyok.

+ kényelmes az ülőlap szivacsozása, nem kemény és nem is puha
+ a szövet háttámla jól tart, bár nincs benne derék támasz, de ettől függetlenül kényelmes
+ a kerekei gumírozottak, csendes és nem teszik tönkre a parkettát
+ állítható a karfa magassága
+ állítható magasságú és dőlésszögű a fejtámla

- műbőr az ülőlap (remélem pár év alatt nem mállik szét)
- a háttámla dőlésszöge nem állítható
- a lábai fémből vannak, ami elegáns, de lábat pihentetni nem túl kényelmes
- a karfa teteje mozgatható előre/hátra, de nem fixálható (ha ennél fogva mozgatod a széket, akkor elmozdul)
- a fejtámla magassága nem fixálható (ha ráteszed a kezed rögtön lecsúszik a támla)
- a hinta funkció számomra használhatatlan, mert olyan gyenge a rugója, hogy nem tart meg sehol, teljesen hátraenged, állítani nem lehet

És hogy miért írtam, hogy kis átalakítás után kényelmes csak?
Nos, a háttámla gyakorlatilag teljesen függőlegesen áll, állítani nem lehet, kényelmetlen így pár percnél többet ülni benne.
A háttámla csavarjai alá tettem 4-4 db alátétét (2-5 között próbáltam, a 4 lett az ideális), így kicsit már hátradől a támla és így már órák múlva is kényelmes, nekem!

És még egy bosszantó dolog!
Tudni kell rólam, hogy nagyon vigyázok a dolgaimra!
A szék új, bontatlan volt, de sérülten érkezett!
A háttámla szélén sérült volt a szövet, mikor vettem ki a fóliából már láttam és nem én vágtam ki, elhihetitek!
Ez egy bosszantó dolog, nem reklamáltam meg, hiszen nem tudnám bizonyítani, hogy nem én voltam ...

(^)(>.<)(^)

(#7028) Hiei555


Hiei555
tag

Esetleg Arena Racer supreme ről vélemény? Most elég jó árban van Afterhours.hu-n illetve ha onnan veszem ott is kapom a fejpárnát vagy azt csak ha a saját oldalukon keresztül rendelem?

(#7029) 2thletme2day válasza Ispy (#7019) üzenetére


2thletme2day
őstag

Nagyon remélem, hogy megszokom a szék keménységét. Hétvégén rendeltem egy bontott Hero Black Edition-t a Konzolvilágból ami szerintem tényleg csak kibontva volt (mert hibátlan csomagolásban kaptam az utolsó szivaccsal és védőfóliával együtt) de nekem ez az előző székem után iszonyat kemény. Egyébként ezt a szintetikus pu bőr vagy (hibrid bőrnek mondják) nagyon jó cuccnak tűnik. Kb 25 fok van a szobában és póló nélkül sem tapadok hozzá egyáltalán. Szerintem nem lesz gond nyáron sem. Ha megtartom egyáltalán mert tényleg nagyon kemény nekem egyelőre.

(#7030) szalaidubi válasza Hiei555 (#7028) üzenetére


szalaidubi
újonc

Én tegnap rendeltem tőlük Dark Desertet, elvileg jár hozzá a leírás, a véleményekhez feltöltött képek és a józan ész alapján. :)

(#7031) Ispy válasza 2thletme2day (#7029) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, pár hét szenvedés jön. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#7032) tisn válasza 2thletme2day (#7029) üzenetére


tisn
addikt

nekem 21 fokban beletapadt a seggem. igy hasznalok plusz parnat igy nem is kemeny.

(#7033) nyunyu válasza 2thletme2day (#7029) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem lehet, hogy ez egyén függő?

Nálam általában 24-25 fok van a szobában, és nem szoktam beleragadni a bőr/műbőr/szintetikus valami fotelekbe.
Bezzeg nyáron, amikor pár hétig 30+ fok van árnyékban, akkor mindig beleragadtam az aktuális fotelbe.
De ilyenkor elég egy törölköző a hátsóm alá, aztán meg van oldva.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7034) SzlobiG válasza Ispy (#7031) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én már kezdem megszokni. :K

Nem rég kaptam új autót a cégnél ott is ez volt, az előző egy puha üléses típus volt, de ez a mostani egy sokkal keményebb ülőlappal van szerelve és az is vagy 2 hét volt mire megszoktam.

(#7035) Robeast válasza SzlobiG (#7034) üzenetére


Robeast
tag

1994-es Peugeot 306-ból ültem át 2014-es Polo-ba. Büntetés érzés volt. Soha nem tudtam megszokni a Polo épp, hogy nem fapad hangulatát. Párnázott huzattal használom.

(#7036) monk0909


monk0909
csendes tag

Steelcase Gesture-re vadásznék, de egyszerűen se újat, se használtat nem találok sehol. Hardveraprón egy darab steelcase szék sincs jelenleg. Van esetleg kiskereskedő Magyarországon, akitől lehetne venni (sőt, akár ki is próbálni) Steelcase székeket? Vagy van esély, hogy a gyártótól lehetne rendelni normális áron? Ki hogy jutott hozzá a sajátjához?

(#7037) instantwater válasza monk0909 (#7036) üzenetére


instantwater
addikt

Ha ez vigasztal, itt UKban sem egyszerű Steelcase széket találni. Valamiért a pocsolya túloldalán elterjedtebb ez a márka.

(#7038) SpaceKombajn válasza monk0909 (#7036) üzenetére


SpaceKombajn
tag

(#7039) tormakri válasza SpaceKombajn (#7038) üzenetére


tormakri
csendes tag

tudod kb mennyiért vesztegetik innen?

(#7040) Rackman


Rackman
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudjátok esetleg hogy ezt a székek:
[link]
(Razer Iskur)

ki lehet-e Magyaroszágon bárhol próbálni?

--== Rackman ==--

(#7041) nesd


nesd
csendes tag

Sziasztok!

Egy Steelcase Gesture széket szeretnék venni normálisabb áron (200-250k), akár használtan is. Olvastam, hogy régebben valaki árulta itt 150k-ért is.

Lesz még ilyen lehetőség vajon, vagy az egy egyszeri csoda volt? :D

(#7042) Robeast válasza nesd (#7041) üzenetére


Robeast
tag

Elég rég nem láttam már hirdetését az illetőnek, de csak kb 4 havonta rákeresek, hogy van-e.

(#7043) MNDL


MNDL
csendes tag

Sziasztok!
A Spinalis székekkel kapcsolatban van valakinek hosszabb távú tapasztalata?
Visszaolvasva a kommenteket, nem találtam olyan hozzászólást, ami rendszeres hosszabb távú használat után akár negatív akár pozitív véleményről számolna be. Az Emagra X5 és a Spinalis székek között vacilálok, megéri a felárat a Spinalis szerintetek?

(#7044) beach head válasza Songo (#6966) üzenetére


beach head
senior tag

Szia! Nos milyen a szék? egy két képet készítenél esetleg róla?

(#7045) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Erről a székről van-e esetleg vélemény? Mennyire ajánlott? Ikea Jarvfjallet-et használok irodában, azzal tökéletesen meg vagyok elégedve (177 cm - 78 kg), de itthonra is vennék egyet, de teljesen reménytelen... 9 hetet kell rá várni, ráadásul vidékről nem is tudok azonnal menni érte, mire odaérnék, már lehet kifosztották...

Jysk-ben nem mernék széket venni, de mondom hátha a Razer rossz székhez azért nem adja a nevét..

Gamer szék TYPE Z RAZER ed.™ LEGEND

Vagy akkor már érdemes kicsit többet rááldozni és 30-cal többért venni egy noblechairs hero-t a konzolvilagtól? (Nem szivesen adnék ki ennyivel többet, ha nem nagyon muszáj, akkor inkább veszek egy klassz lego-t :D)

[ Szerkesztve ]

(#7046) rolandg válasza q13579 (#7045) üzenetére


rolandg
tag

Nekem egy Hero van. A testmagasságomhoz ideális (191 cm). Pont ott van a deréktámasz, ahol lennie kell, pont jó az ülőfelület hossza... Én nagyon szeretem, és nagyon megérte számomra. Sokaknak szokni kell a keménységét, én kedvelem. Nézd meg, hogy a kisebb testmagassághoz kínált székük nem lenne-e jobb Neked (Icon, Epic), mert egyrészt olcsóbbak, másrészt lehet, Neked az lenne a kényelmes.

(#7047) 4nick8 válasza q13579 (#7045) üzenetére


4nick8
őstag

Minden ami a Jysk-ban kapható az fos.

(#7048) shiki


shiki
csendes tag

Páromnak keresek széket, de nem találok semmit EU-ban.

Most egy DXRacer van neki, de nem ér le a lába róla. A keze is mindenféle nyakatekert irányban van mert a támaszt nem lehet úgy állítani, hogy neki jó legyen. Sajnos a háttámla alsó részén is található két "ív" amik erősen korlátozzák a kéztámasz állíthatóságát.

A Noblechairnek jobb a hát dizájnja, de ez meg egy elég kemény szék, nagyobb embereknek tervezve. No meg a minimum magassága is ugyanaz mint a DXRacer-nek.

Néztem a Secretlab széket is, de ott sem jobb a helyzet. Minimum magasság ugyanaz mint DXRacernél, kartámaszt sem lehet állítgatni túl szabadon. Elég Youtube-on bekeresni, hogy "Secretlab girl review" aztán simán látszik mikor ráülnek, hogy alig ér le a lába, nem jó a kezének, stb.

Mi lenne fontos:
- Állíthatóság (kéztámasz tekintetében főként)
- Alacsony minimum magasság

Ezt a listát néztem: https://www.btod.com/blog/best-office-chairs-petite-short/

Egyedül Herman Miller-t találok, de ~650e kb az alapár.
El tudnék viselni egy valamivel megfizethetőbb széket is.

Ui.: Nekem a Noblechair és a DXRacer is teljesen kényelmes.

Valaki tud esetleg ilyesmit?
Válaszokat előre is köszönöm.
:R

(#7049) Ispy válasza shiki (#7048) üzenetére


Ispy
veterán

Lábtámasz? Én is használok....

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#7050) shiki válasza Ispy (#7049) üzenetére


shiki
csendes tag

Ilyen IKEA-s lábtámaszt használ, ez volt eddig a legjobb. De mikor rá-rá pillantok, látom, hogy a szélén tartja a lábát, behajlítva, stb. Nem tudom... lehet a nap végén az emberrel lesz a gond, nem is a székkel.. :DDD

Az amerikai videókon sok jó széket látok (Costco, BTOD) olcsón, de ilyesmit nem találtam hazai boltokban. IKEA székeit meg csak szidják. Hmm. Nem is kéne olyan extrának lenni, csak menjen mélyebbre meg a kéz támaszt esetleg lehessen szélesebb körben állítani.

Mindegy, a bejegyzést azért itt hagyom, hátha járt már valaki hasonló cipőben. Válaszokat ismét köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.