Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) BigBlackDog válasza Hunner (#1100) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+ (#1099) Ispy: Köszi a válaszokat. Csak megnézem akkor ezeket az AK székeket is szerintem. Szerencsére nincs gond a súlyommal és a méreteimmel, így talán még jobban is járhatok. :)

(#1102) Sinisi válasza BigBlackDog (#1096) üzenetére


Sinisi
senior tag

Szerintem az a tanács, miszerint érdemes kb. bármilyen széket vesz az ember előtte kipróbálni nálad is igaz lehet. Főleg, hogy nagyon egyéniek a preferenciák. A második link alapján engem meggyőzött a szék, de az is biztos, hogy minden úgymond extra szerintem alapkövetelmény. Mármint az elemek egyes állíthatósága szeirntem elengedhetetlen, ezért nálam a gamer székek alapból kiesnek.

(#1103) tkesy válasza cyberkind (#1091) üzenetére


tkesy
őstag

Hát arra nincs garancia, hogy nem fogsz ki valami hibás darabot kapásból... Amikor végigpróbálgattam a Pixel-ben a székeket, akkor a másik két márka székei masszívabbnak tűntek egy kicsit, meg ott nagyrészt bőr volt az anyag (azok közül ami ki volt állítva) nem szövet mint ez.
Méretre (vállszélesség miatt) ellenben nekem csak ez az XL jött be, a többi szűk volt. Amióta használom, csak a karfával volt bajom, de azt írtam miért van, illetve egy kicsit nyikorognak a hátlapban a rugók mikor beledőlök, de utána csönd van.
Magán a szöveten kopást nem láttam még, pedig minden nap több órát használom, a gázrugónak sincs baja, de mint említettem, csak tavaly nyár óta van meg.. És mivel ez az első ilyen székem, összehasonlítási alapnak csak az a gyors Pixel-es kipróbálásos tesztem van...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1104) Ispy válasza Sinisi (#1102) üzenetére


Ispy
veterán

Mit értesz az alatt, hogy a gémer székeken nem lehet állítani?

A magasabb árban ott is benne van a karfa teljes 3D-s állítása, hinta funkció, lift. Ami nincsen benne az az ülőlap és háttámla dőlés állítás, de ahogyan láttam, az már nem a 200k alatti kategória.

Persze lehet venni Herman Millert 500k-ért, vagy Steelcase-t 900k-ért, de ezek szerintem már elég elborult árak...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1105) koxx válasza Sinisi (#1102) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az AK székem háttámláját kb 10 fokonként lehet állítani majdnem a vízszintesig, karfa magassága szintén változtatható.

(#1106) Ispy


Ispy
veterán

Megjött az AKRacing Premium V2.

Első élményem a doboza, jó nagy. De sikerült becipelnem a lakásba. Kellemes meglepetés volt, hogy csomagoltak mellé egy cérna kesztyűt, így összeszerelés után nem az az első dolgom, hogy az ujjlenyomatokat és az izzadságot kell törölgetnem a székről.

Amikor először a kezembe került, akkor rögtön feltűnt az anyaghasználat: PU lether, érezni sajnos, elég műanyag hatása van (a régi székemhez képest, persze). Összeszerelés gyorsan ment (kb. 45 perc), egészen addig, amíg a felső rész jött, amit az alsó részhez kell erősíteni 4 csavarral. Na, ezt egyedül egy laza 30 perc alatt sikerült megoldani, utána pólót cseréltem. :DDD

Szóval még mindig vannak kétségeim, hogy ez a cucc mennyire tartós. Kényelmesnek kényelmes, a derékpárna nagyon hasznos, jól is néz ki, összeszerelve azért már megbarátkoztam vele (ennyi pénzért nem is mondhatnék mást), bár olyan 80k körül lenne az ideális ára szerintem, de a felárat betudom a gémer felíratnak.

A régi széket sajnálom, de kiszolgálta az idejét, 2005-ben vettem, 105k volt akciósan, igaz a gázrúgója már vagy 3 éve nem jó és a kerekéből is potyognak ilyen kis műanyag darabok, de a bőr az bőr, látszik is rajta, pedig soha nem volt kezelve semmivel és kapta az ívet rendesen. Ez az új szék szerintem nem fog ennyit bírni, nem adok neki 4-5 évnél többet, de ne legyen igazam. :D

Többit majd az idő eldönti, addig is néhány kép:

A doboz

A szék

Régi és új

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1107) Sinisi válasza koxx (#1105) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ezek előnyős tulajdonságok. Látatlanban csak olyat mernék bevállalni aminek a háttámlája felfelé/lefelés is állítható. Vagy ahogy a kolléga linkelt képin is látható van állítható deréktámasza. (bár az ilyen típusú deréktámaszokért nem rajongok)

[ Szerkesztve ]

(#1108) Sinisi válasza Ispy (#1104) üzenetére


Sinisi
senior tag

Áááá annyit én sem adnék ki egy székért, vagyis szívesen kiadnék ha lenne rá ;). Pl. nálam a fejtámla is fontos. Vagy legyen, ez esetben állítható, vagy egyáltalán ne legyen. (hagsúlyozom, most a látatlan, kipróbálatlan vételre gondolok).

(#1109) Sinisi válasza Ispy (#1106) üzenetére


Sinisi
senior tag

Egyébként kényelmes az új szerzemény?

(#1110) KovyBoy válasza Ispy (#1106) üzenetére


KovyBoy
tag

Szervusz,
Azt a regi szeket az uj joveveny mellett (becsuletes neven Elite H) nagyon kar lenne elfelejteni. Ha gond van vele (mint pl. gazlift es gorgo hiba) a szek ertekehez kepest fillerekbol lehet orvosolni. Itthon jelenleg en is egy ilyet nyuzok sok eve, csak ez nem a fejtamlas verzio. Mire eszbe kaptam volna, kifogyott belole a keszlet. :)
Ha alkatresz beszerzessel kapcsolatban esetleg nem boldogulnal, irj ram, igyekszem segiteni.

[ Szerkesztve ]

(#1111) koxx válasza Ispy (#1106) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A felső csavar amit be kéne tudni könnyen csavarni a háttámlába. Mi is 45percet szoptunk vele 2-en mire sikerült.

(#1112) Sinisi válasza koxx (#1111) üzenetére


Sinisi
senior tag

Úgy látszik, hogy szék fronton nem adják könnyen a siker árát. Vagy a tervezés szekció azt az elvet vallja, hogy ha valamiért megdolgozunk, azt jobban értékeljük?! :D

(#1113) Ispy válasza Sinisi (#1109) üzenetére


Ispy
veterán

Kényelmes, azzal nincsen gond. Igaz még csak 5 percet ültem benne.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1114) Ispy válasza KovyBoy (#1110) üzenetére


Ispy
veterán

Elfelejtve nem lesz, új életet kezd a családban. :K

Mennyibe fáj egy gázlift meg görgő ebbe? Illetve hol lehet beszerezni?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1115) Sinisi válasza Ispy (#1113) üzenetére


Sinisi
senior tag

Van 14 napod, hogy ha nyomna egy valahonnan kiálló matracrugó ;) (bár nem vok. benne biztos, hogy az ilyen termékekre - higiéniai okok? - miatt vonatkozik-e az elállási jog).

(#1116) Ispy válasza koxx (#1111) üzenetére


Ispy
veterán

Hát én először a kép alapján próbáltam, azaz a talpra rakva, csak az a baj, hogy ez egy forgószék, elég nehéz öszenyomni, feszíteni az egészet, csavarozni miközben a szék forog körbe körbe. Szóval végül leemeltem, aztán nagy nehezen összejött.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1117) Ispy válasza Sinisi (#1115) üzenetére


Ispy
veterán

Nincsen, céges beszerzés.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1118) KovyBoy válasza Sinisi (#1115) üzenetére


KovyBoy
tag

Az (iroda)szekek tartos fogyasztasi cikkek koze tartoznak, igy aztan ha neten vasarolta a fogyaszto, akkor termeszetesen megilleti a 14 napos elallasi jog is.

Kozben latom, mar a valaszt is. Egyebkent nemileg valtozott a ceges vasarlasokat erinto jogszabaly is 1-2 eve, erdemes atolvasni.

(#1114) Ispy
Ird meg, hogy merre laksz es ajanlok konkret ceget, akitol erdemes beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#1119) Casoli válasza KovyBoy (#1118) üzenetére


Casoli
őstag

Cégekre továbbra sem vonatkozik a 14 napos elállás.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1120) KovyBoy válasza Casoli (#1119) üzenetére


KovyBoy
tag

Igen, csak kesobb olvastam a valaszat. Talalkoztam egyebkent nem 1 ceggel, akik ennek ellenere vettek vissza igy termeket, habar ehhez kell bizonyos ceges kultura/hozzallas is ().

[ Szerkesztve ]

(#1121) Sinisi válasza KovyBoy (#1118) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ok. A huzat (külső borítás) miatt gondoltam, hogy esetleg nem jár.

(#1122) KovyBoy válasza Sinisi (#1121) üzenetére


KovyBoy
tag

Minden tartos fogyasztasi cikket megillet, de csak akkor, ha a szerzodo felek kozott ertelmezheto fogyaszto. Ceges vasarlas eseten (mint e mostani) ez valoban nem mukodik ma, de vannak cegek, ahol nem a minimlis kotelezettseg alapjan merlegelnek es rugalmasak. Sot van, ahol kulon felhivjak a figyelmet 40 napos elallasi jogra (szekeket forgalmazo ceg).

(#1123) Sinisi válasza KovyBoy (#1122) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ok!
A 40 napos elállásról egy itthoni forgalmazó ex...al jutott eszembe, de csak azokra a termékekre vállalja amelyeket nem bontott ki a fogyasztó. De ha jól értem akkor amiről írsz az nem ez a változat.

(#1124) KovyBoy válasza Sinisi (#1123) üzenetére


KovyBoy
tag

Jol erted. Fogyasztok es cegek reszere is elerheto ez a szolgaltatas. Reklamozni nem szeretnek senkit se, de privatban szivesen atkuldom.

(#1125) Ispy válasza KovyBoy (#1118) üzenetére


Ispy
veterán

Szigetszentmiklós, Csepel vonal.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1126) Sinisi válasza KovyBoy (#1124) üzenetére


Sinisi
senior tag

:R

(#1127) KovyBoy


KovyBoy
tag

Megy privat.

[ Szerkesztve ]

(#1128) Hunner


Hunner
senior tag

Megérkezett, zsírúj bontatlan volt, -nem értem az árát továbbra sem- összeraktam.
Képek nincsenek, de kb úgy nézett ki, mint Ispy-é, csak ugye a végeredmény más mert más modell...

AKRacing Összerakáshoz help:
Baromi könnyű mindent összerakni, bár a leírásban vannak ilyen csináld magad, ad-hoc gyere rá részek, nem egy lego vagy ikea katalógus. A szék háttámláját a szék ülőrészéhez rögzíteni mondhatom hogy baromi nehéz volt, amíg rá nem jöttem egy trükkre. (természetesen egyedül tökesélytelen vagy, vagy nagyon meg fogsz vele szenvedni). Nekem a legnagyobb gondot az okozta, hogy hiába volt jó helyen a háttámla, a lyuk és a csavar, egyszerűen nem tudtam ráfogatni a menetre mert nem tudtam a széken belül hol is van. Aztán a külső védők és muanyag burkolat összecsavarozásához való kisebb imbuszkulcsot nemes egyszerűséggel beledugtam az adott oldalon az alsó lyukba így a felső már nem tudott máshogy állni mint nyílegyenesen vonalban. Innentől pedig gyerekjáték. A szintidőt azért hoztam én is kb 45perc alatt lettem kész vele, ebből fél óra az utolsó lépés.

A szék kényelmes amúgy nagyon, de picit szűkös, eggyel nagyobb modellt ajánlanék 186cm 115kg mellé. Ettől független el lehet férni benne, ami nekem most egyelőre fura, hogy magasabb az alapállása, mint a régi székemnek, szóval kicsit torony feelingem van benne. :C

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#1129) Ispy válasza Hunner (#1128) üzenetére


Ispy
veterán

kb úgy nézett ki, mint Ispy-é, csak ugye a végeredmény más mert más modell...

Szóval, akkor képeket kérünk :DDD

Nekem az utolsó lépésnél nem a lukra igazítás volt gond (jó régóta házas vagyok már :D ), hanem hiába van ott a luk, a pánt eláll tőle ezért jó erősen össze kell nyomni a pántot és a háttámlát úgy, hogy közben nem mászik el a luk, megfogod a csavart és tartod közben az egész széket. Na nekem ez volt kb. 30 perc, a többi gyerekjáték.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1130) Hunner válasza Ispy (#1129) üzenetére


Hunner
senior tag

Előző, mostani összevetés nincs, mert megköveztek hogy nézett ki a szék amit használtam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#1131) Ispy válasza Hunner (#1130) üzenetére


Ispy
veterán

Gratula :C

Deréktámasz nem járt hozzá?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1132) Hunner válasza Ispy (#1131) üzenetére


Hunner
senior tag

De, csak még vitatkozom magammal, hogy kell-e nekem. Most épp használom. :D

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#1133) Sinisi válasza Hunner (#1132) üzenetére


Sinisi
senior tag

A szék vagy a deréktámasz? :D

(#1134) Hunner válasza Sinisi (#1133) üzenetére


Hunner
senior tag

A deréktámaszt. :D

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#1135) Ispy válasza Hunner (#1134) üzenetére


Ispy
veterán

Jó az, meg lehet szokni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1136) Sinisi válasza Hunner (#1134) üzenetére


Sinisi
senior tag

:)

(#1137) goli11 válasza Hunner (#1130) üzenetére


goli11
tag

Ennek milyen széles az ülőrésze (a vízszintes rész eleje szárnytól szárnyig)?
Én három szék között hezitálok: AKRacing Rush (ha jól látom ez is az), Arozzi Torretta és Torretta XL.
Sajnos nincs lehetőségem kipróbálni őket ... (Szeged elég messze van a Pixeltől :( )
Amit ki tudtam próbálna az egy DXracer a Kikában. Annak az ülőrésznél lévő szárnyai nyomták a combom.

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#1138) tkesy válasza goli11 (#1137) üzenetére


tkesy
őstag

Torretta XL - 44 cm de egy idő után (a fenék résznél) összeszűkül 38 cm-re.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1139) goli11 válasza tkesy (#1138) üzenetére


goli11
tag

Köszi a méretet. Az nem gond, hogy belül keskenyedik, csak az elejénél legyen széles.
Neked hogy vált be az XL?

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#1140) tkesy válasza goli11 (#1139) üzenetére


tkesy
őstag

Nemrég írtam pár sort róla. Amúgy nekem bejött, szeretem és ha lehetne, a melóhelyemre is rendelnék egy ilyet... :)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1141) adolfka00


adolfka00
tag

Sziasztok ! Az Arozzi Torrettáról mi a vélemény ?

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#1142) Hunner válasza goli11 (#1137) üzenetére


Hunner
senior tag

Este lemérem neked, hétvégén nem voltam otthon. Egyébként azt vettem észre, hogy az oldalsó elem ami sportosítja, annyira nem függőleges ezen a széken, mint a többin láttam (pl dxracer vagy Ispy AKPremium-ja bár az elvileg nagyobb is, szóval ott el lehet férni) úgyhogy én azért versenysúlyomnál fogva szépen kitöltöm, és hozzáérek rendesen, de nem nyom :U

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#1143) Ispy válasza Hunner (#1142) üzenetére


Ispy
veterán

Nos én kényelmesen elférek benne, mert az ülőlap sima felületén nem lógok túl (80kg na jó 85kg, 175 cm), de én nem az a széltében növekvő fajta vagyok, hanem inkább előre felé :DDD Szerintem 100+ kg-ra már nem biztos, hogy ajánlanám ezt a széket.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1144) Hunner válasza Ispy (#1143) üzenetére


Hunner
senior tag

Én 183cm 110-115kg-al mondom azt hogy "üljélzártlábbal, petike! viselkedünk ünnepély van" hangulatban pont beleférek; ha kényelmesen akarok benne létezni, akkor rálógok az oldalfalra, de mint mondtam a rush-on nem 80-90fokos valamiért, úgyhogy nem válik kényelmetlenné. Persze ha lett volna 200ezrem az XXL szériás DXRacerre, lehet azt választom inkább - bár akkor már nem "gémer" szék is- de teljesen komfortos ez is. (Meg hát plusz motiváció :DD )

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#1145) Hunner válasza goli11 (#1137) üzenetére


Hunner
senior tag

A Rush ülőpárnája 40cm hátul 35.

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#1146) goli11 válasza Hunner (#1145) üzenetére


goli11
tag

Köszönöm a méreteket neked is és tkesy-nek is.
Nehéz lesz a választás :)

[ Szerkesztve ]

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#1147) mgoogyi válasza degas2428 (#1083) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Szeva, Én 186 cm / 90(-95) kg vagyok és nekem nagyon bevált. Próbáld ki Pesten a Pixelben, ha teheted.

(#1148) Sinisi válasza mgoogyi (#1147) üzenetére


Sinisi
senior tag

+1 a kipróbálásnak :-)

(#1149) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Sziasztok!

Kinek van tapasztalata a Noblechairs és a Maxnomic székek terén?
Melyik jobb?
Köszönöm!

(#1150) Hunner


Hunner
senior tag

Tegnap napközben valamikor az egyik oldalsó takarólemez letört a Rush-ról. Nem volt feszegetve, se semmi, annyi, hogy rendeltetésszerűen néha hátradöntöm a háttámlát úgy kényelmesebb elnyúlva youtubeozni. A felfogatásnál simán elpattant a műanyag... Észre sem vettem, csak a földön találtam. Funkcionalitásában semmit nem ad a székhez, esztétikailag se sokat, de azért mégiscsak jobb ha nem így néz ki a szék oldalról. Szóval írtam a supportnak, Reggel Gustav Svensson már válaszolt is, kérik a címem és küldik a cseredarabot. Top support. :K

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.