Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) ANDROID??? válasza Casoli (#1600) üzenetére


ANDROID???
addikt

Akkor el kell menni Budaörsre. ;)
Köszi! :K
Jó, hogy nem volt időm elmenni az ikea-ba, így legalább 10 marad zsebben ;)

(#1602) Skillet válasza Casoli (#1600) üzenetére


Skillet
addikt

azt lehet tudni, meddig van az akció?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1603) ANDROID??? válasza Skillet (#1602) üzenetére


ANDROID???
addikt

Okt. 1-31. Family oldalon fent ;)

(#1604) Skillet válasza ANDROID??? (#1603) üzenetére


Skillet
addikt

jártam ott, a dátum elkerülte a figyelmemet. okés. akkor van még idő :K
köszönöm. :R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1605) ANDROID??? válasza Skillet (#1604) üzenetére


ANDROID???
addikt

A készletet nagyjából lehet követni az ikea oldalon. :K

[ Szerkesztve ]

(#1608) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Az ikea-s szék garanciájához nem kell a doboz ugye?

(#1609) Skillet válasza ANDROID??? (#1608) üzenetére


Skillet
addikt

Gondolom, ha x napon belül vissza szeretnéd vinni, mert mégsem tetszik, akkor kellhet a doboz... de a későbbiekben a garihoz biztosan nem.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1610) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Egyre jobban fáj a hátam szóval kell egy szék. Nem kell hogy nagyon profi legyen, legyen magas a háttámla, és legyen ergonomikus hogy tartsa is a hátat rendesen.
Valahol 40K körül lenne a lélektani határ...
Korábban volt róla szó, de ez a Langemark milyen?

Esetleg ez? Erre azt írják hogy 150kgig ajánlják, de nagyon műanyagnak néz ki a lába...

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1611) F-ECT$ válasza Sirandrish (#1610) üzenetére


F-ECT$
titán

-Langemark szerintem gagyi, bár a boltban ahol rá tudtam ülni nem igazán törődtek az összeszereléssel, egy csomó csavar nem volt rendesen meghúzva.
-A másikat nem ismerem, de sokat nem várnék tőle.
-Szerintem menj el a pixel-be, ott egy csomó széket ki tudsz próbálni, és értenek is hozzá. Arra azért készülj fel, hogy az én 80 kg-os súlyomhoz is már 100k körüli székeket ajánlottak, és minél nehezebb az ember, annál több anyag kell a székbe -> annál drágább, szóval 120-140k kategóriában vannak az igazán ajánlottak.
-A fórum best egyébként az Ikeás Markus, az most 30k a budaörsi telephelyen Family kártyával (5 perc készíteni egyet).

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#1612) Sirandrish válasza F-ECT$ (#1611) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nézegettem ezt a Markust is, de nekem nem opció a budaörsi buli, szóval nekem 40 lenne :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1613) Fehercsoki válasza F-ECT$ (#1611) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Ikeából házhozszállítással nem lehet rendelni ugye? Nézegettem a webshopot de nem nagyon sikerült, személyesen sajnos nem tudok elmenni érte Budapestre:(

(#1614) ANDROID??? válasza Fehercsoki (#1613) üzenetére


ANDROID???
addikt

Inkább keress olyan céget jóf...-on pl. aki kiviszi neked, mert rettentő drága az ikea kiszállítás, zónákra van bontva..

(#1615) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Sziasztok!

Jól gondolom, hogy a Jysk-es LANGEMARK az én 105-110 kilós, kétméteres testemnek nem egy ajánlott kategória ugye? :)

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#1616) SkyS1gn válasza ANDROID??? (#1614) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én konkrétan leírtam nekik hogy ez röhejes... 30k egy lapra szerelt izét kihozniuk? Nem konyhai szekrénysort rendelnék bakki...
Nekem aztmondták fixen ennyi.

27.5" MTB biciklimet a GLS kihozta ugyan annyiért mint minden más csomagot...(ők is gls-el szállítanak) 3-4k pedig a doboza nagyobb volt mint az asztallap amit venni akartam...

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1617) -FreaK- válasza lostprophet (#1615) üzenetére


-FreaK-
veterán

Én 182cm/88kg vagyok, de nekem nagyon kicsi volt. Ez egy kifejezetten kis méretű szék, Sirandrish-nak is csak kipróbálás után ajánlanám, de igazából, ahogy már írta itt valaki nem olyan régen, elég gagyi a cucc. Egy Markus sokkal minőségibbnek tűnik (bár annak meg elég rövid az ülőlapja).

(#1618) lostprophet válasza -FreaK- (#1617) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Akkor az kifújt, köszi az információt!

Én 70-75k szánnék egy normálisabb székre, jelen pillanatban még az AKRacing Premium Gaming Chair Black V2-t néztem még ki, méretre és súlyra jónak tűnik.

Valakinek van tapasztalata vele?

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#1619) -FreaK- válasza lostprophet (#1618) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ha jó, és ergonomikus széket akarsz, akkor nem veszel ilyen "racing" vackokat ennyi pénzért :) itt kifejettem már korábban, hogy miért írom ezt.

(#1620) Ispy válasza lostprophet (#1618) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem az van, kényelmes, szeretem.

Egy normális hálós szék kb. ennek a duplájába kerül, a bőr kivitelek is 150k+, tudomásul kell venni, hogy 70-80k egy szék esetében a középkategória alja, még akkor is, ha ez sok embernek drága.

Feleségem volt cégénél rohadt kényelemes hálós székek voltak, megkérdeztem anno, 200k volt darabja.

Azt, hogy ezek a műbőr székek mikor kezdenek el szétmenni még senki sem tudja, mert nem nagyon vannak 5 évesnél idősebb darabok tucatjával.

Innentől kezdve mindenki döntse el maga, hogy megéri-e neki vagy sem, egy biztos, én még az ikea és társaiban nem nagyon találtam 30-40k-ért kényelmes és minőségi széket.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1621) SkyS1gn válasza Ispy (#1620) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Hát igen nehéz...

Én egy kiállított újszerű AK Nitrot találtam itt aprón 40-ért annyit megért. Az oldalsó szárny kicsit tényleg lehetne szélesebb mert elég nagy termet vagyok egyébként nagyon kényelmes :D

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1622) Ispy válasza SkyS1gn (#1621) üzenetére


Ispy
veterán

Az meg a másik, hogy a szék ára egyenes arányban van a felhasználó méreteivel, ebből a szempontból a kis termetű/könnyű emberek olcsóbban meg tudják úszni a dolgot, egy 2 méteres, 150 kilós férfiember 150k alatt ne is nagyon nézelődjön. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1623) SkyS1gn válasza Ispy (#1622) üzenetére


SkyS1gn
félisten

90-95 vagyok nem kövér hanem izmos meg széles, jó ez nekem, de amúgy igazad van. Még ezt is fura volt kiadnom, kütyükre könnyen elszórok aztán kényelmi dolgokra pedig amire kellene nehezen. ;]

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1624) Ispy válasza -FreaK- (#1619) üzenetére


Ispy
veterán

Egy-két dologgal azért vitatkoznék.

A deréktámasz nagyon hasznos, kb. 1-2 nap alatt megszokja az ember, most már fel sem tűnik, hogy ott van, de remekül megtámasztja a derekat, egész napos ülés után sem fájdul meg az ember háta.

Ha az oldalsó szárnyra rálóg az ember, akkor az egy dolgot jelent, kisebb széket vettél, mint kellene. Minden gyártónak több kategóriába sorolva vannak a székei, ahogy megyünk feljebb az árral, úgy növekszik a szék is, ha széles a hátad, akkor nem a legalsó kategóriából kell választanod.

Minőség ellen egy dolgot lehet tenni, olyan széket kell venni, ahol van normális support, én azért választottam az AK a DX-el szemben (azon kívül, hogy olcsóbb volt), mert az AK supportról jókat írnak, a DX-ről meg nem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1625) SkyS1gn válasza Ispy (#1624) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Viszont lehetne a deréktámasz kicsit laposabb mert majdnem eltartja a hátam a támlától pedig kihúzom magam :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1626) Ispy válasza SkyS1gn (#1625) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem nincsen ilyen gondom. Amikor beleülsz a székbe, akkor a derekad és a szék között alapból keletkezik egy légüres tér, ahova a derekad be akar nyomulni, de ugye nem tud, ha van ott deréktámasz, mert az megtámasztja ott alul, ezáltal leveszi a terhelést a derékról.

Ezért is olyan kényelmesek a hálós székek, mert azok felveszik a hátad formáját, így biztosítva tartást a hátnak, itt a deréktámasz tölti be ezt a szerepet részben.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1627) Skillet


Skillet
addikt

tegnap kijutottunk a budaörsi ikejába. gyereknek is vettünk etetőszéket, és befigyelt egy markus is.
jónak tűnik, minőségi darab. 30-at megért. az ülőlapja tényleg rövid, de vállalható. csak pár centivel kellett volna hosszabbra csinálniuk... na mindegy, jó lesz ez így is. asszonyka csak úgy tud rajta hintázni, ha tartja a támlát, neki kell feszülnie, különben visszajön egyenesbe :) a hintamechanika természetesen a leglazábbra van állítva. az mondjuk hozzátartozik az igazsághoz, hogy 46kg :DDD
az ikea nem lopta be magát most sem a szívembe, nekem még mindig labirintus, de ezt leszámítva sem szeretem. pár rokonnál is sokszor úgy érzem magam, mint valami ikea bemutató szobában/lakásban :D
tucat. én meg utálom a tucatot... de ez van :)
1 éves fiam is velünk volt, ilyen szempontból jó az ikeja. volt baba-mama szoba pelenkázóval, kényelmes fotellel, nagy plusz pont.

ja, még valami, a szövetes markus-ok karfáin az a gumi borítás röhelyes :DDD
rakhattak volna rá szövetet, vagy csak simán műanyag is jobb lett volna ennél.
ajándékba kaptam ezt a széket szülinapomra (igazából EZT, csak visszavittem, mert szeritnem kaki volt. nem is nagyon értem a családot, hogyan tudtak nekem látatlanban széket venni :U ), és 30-ból ez volt a legjobb vétel, szóval nem mondok rá több csúnyát. :)
a támla nagyon jó magas, az előző székemnél a fejem nem volt megtámasztva, ez így sokkal kényelmesebb.
viszont... mivel a régi szék mechanikájának nincsen baja (csak a műbőr döglődött már), így egy régi vágyam, ötletem fogom kiélni vele. nevezetesen, van egy-két hibátlan állapotú mitsubishi galant ülésem a pincében, az egyikből forgószék lesz :DD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1628) -FreaK- válasza Ispy (#1624) üzenetére


-FreaK-
veterán

Látod, rögtön van akinek más a véleménye a deréktámaszról. Szerintem ezt kár is cifrázni, ergonómiailag ezek a székek rosszak. Az a deréktámasz inkább egy rossz vicc, még ha esetleg van is olyan aki hozzá tud szokni.
Nem véletlen, hogy normális székeknél nem alkalmaznak ilyen megoldást, hanem úgy van kialakítva a támla.. a legjobb azonban ha állítható magasságban és mélységében is.

A szárnyas dologgal sem értek egyet. Ez így nem igaz, hogy kisebb széket vettél ha előre nyomja a vállaidat. Sok modellnek egyszerűen ilyen a kialakítása, néhánynak pedig nem. Ergonómiailag ez is egy nagy hiba, itt tervezésbeli probléma van nem méretezésbeli. Nézd meg a komolyabb székeket szintén, sehol nem látsz ilyen megoldást. Sőt.. soknál egyenesen el van vékonyítva felfelé a háttámla, hogy a vállak minél természetesebb pozícióban legyenek.

Ne haragudj, de ez ne legyen már érv a minőség ellen, hogy legyen jó a support. Veszel egy széket 80-120k-ért és ne a szék legyen minőségi, hanem legyen jó supportja? Ezt egy kicsit nonszensznek érzem.

Az sem igaz, hogy a jó hálós székek 200k-tól vannak, linkeltem párat ami bőven 100k alatt van, és sokkal normálisabban meg vannak tervezve. Azzal egyet értek, hogy ezek nem feltétlen a legjobb minőségűek, de rosszabb esetben is olyan minőséget képviselnek mint a "racing" székek, miközben sokkal ergonomikusabbak.

Ezek a székek csak egy divathullámot képviselnek és mivel az emberek kapnak rá nagy tömegben mert "gamer" székek (plusz a marketing is erősen nyomja őket YT-on pl.), ezért ez sok gyártó meglátta a piaci rést, és beszálltak a buliba, ami persze még több marketinget, meg ajándék bemutató darabot jelentett a népszerű streamereknek, így meg még többen látták és vették. Így kell divat hullámot gerjeszteni.

Mindezek ellenére azért nem mondanám, hogy annyira rosszak, csak szerintem ilyen áron ez erős túlzás. Valamint minimális tervezéssel és átalakítással sokkal ergonomikusabbak is lehetnének.. hm.. lehet, hogy alapítani kéne egy ilyen székgyártó céget.. :D (vagyis tervezőt, mert nem ők gyártják, a kínai OEM partnerek csinálják ezeknek a cégeknek a megrendelések alapján. El tudom képzelni, hogy az összes ilyen szék egy gyárban készül, csak más-más kivitelben)

(#1629) Ispy válasza -FreaK- (#1628) üzenetére


Ispy
veterán

Nem akarlak elszomorítani, de manapság egyetlen érték van a tömegtermelés világában, az a support aka garanciális ügyintézés. Legyen szó olcsó termékről, vagy méregdrágáról. Ugye tudjuk, hogy drága nem egyenlő a minőséggel, Sőt manapság nem is létező fogalom lassan. Szóval nálam ez az elsődleges szempont, nem csak széknél, hanem bármilyen terméknél.

Értem a deréktámaszos érvelésed, sőt biztosan igazad is van, nem vagyok szakértő, csupán leírtam, hogy működik a dolog nálam. Ennyi.

A szárnyas dolgot meg azért gondolom, mert a szárnynak nincsen a helyes testtartásra hatása, sőt negatív hatása van, szóval jobb nem rálógni inkább.

Én nem azt írtam, hogy jó hálós székek 200k-tól vannak, ami nekem bejött nagyon az annyi volt, persze nem végeztem teljes körű piackutatás, szóval elképzelhető, hogy 100k alatt is találni jókat, persze itt megint előjön a support kérdése, van, nincs, milyen.

Az előző székem egy mezei bőr főnöki irodaszék volt, 10 éve vettem outlet áron volt 110k. A gázlift az behalt 5 év után, de maga szék még most is patent állapotban van. Nyilván ezek a mai székek nem fognak megélni 10 évet, ha 5 évet kihúznak, akkor én már elégedett vagyok vele.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1630) RexpecT válasza Ispy (#1629) üzenetére


RexpecT
addikt

"Nem akarlak elszomorítani, de manapság egyetlen érték van a tömegtermelés világában, az a support aka garanciális ügyintézés"
+1

A deréktámasz nem egyértelmű, kinek mi adja. Nekem a régebbi fapados forgószékemben is volt egy párna mindig a derekamnál. Ez az állítható deréktámasz pedig sokkal jobb, mint egy sima párna, de ha valakinek nem tetszik akkor le kell csatolni.

[ Szerkesztve ]

(#1631) Casoli válasza Skillet (#1627) üzenetére


Casoli
őstag

Hát megvehetted volna 28-ért is, ha viszed magaddal az ingyenes 2ezer forintos utalványt.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1632) Skillet válasza Casoli (#1631) üzenetére


Skillet
addikt

Az nagy király lett volna, de én sz@rt sem tudtam erről az utalványról. Ha írtátok volna, hogy van ilyen, akkor...
:P

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1633) ANDROID??? válasza Skillet (#1632) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ne is törődj vele, "Az utalvány érvényességi ideje: 2017. november 12." Addig még mehetsz valamilyen cuccért. :)

[ Szerkesztve ]

(#1634) Skillet válasza ANDROID??? (#1633) üzenetére


Skillet
addikt

Ejj, sajna nem járunk ikeába. Nem is nagyon kell onnan semmi. Bár egy tésztaszűrő edényt néztünk, az igaz :D
Hány ezer forint felett használható a kupon és hogyan lehet megszerezni?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1635) ANDROID??? válasza Skillet (#1634) üzenetére


ANDROID???
addikt

A linkelt oldalon minden info adott. ;)

(#1636) Skillet válasza ANDROID??? (#1635) üzenetére


Skillet
addikt

Milyen linkelt oldal? :DD
Semmilyen linkelt oldalt nem látok. Rákerestem az IKEA, 2000, UTALVÁNY szavakra is, de semmi.
:P
Sebaj. Megvan KATT

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1637) ANDROID??? válasza Skillet (#1636) üzenetére


ANDROID???
addikt

Uh, a link tegnap nem lett beillesztve :W Sorry! :B

(#1638) Skillet válasza ANDROID??? (#1637) üzenetére


Skillet
addikt

Nem gond, most már tényleg ott a link, kereső szavakkal, mindennel :D
Akkor az ikea minket visszavár. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1639) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Közben nézelődtem, és rábukkantam az AKRacing Pro X és a DXRacer King (KS06) székekre. Mivel a kettő között csak ötezer forint különbség van (az AKRacing a drágább), melyiket lenne érdemesebb? Illetve van még a Vertagear PL6000 is (az is AKRacing árban), arról meg tényleg kevés infót láttam.

A DXRacer felé hajlok a mérete miatt, de amennyi anyázós videót meg visszajelzést láttam róla a neten, meg itt a topikban, kissé elbizonytalanított.

A méretem még mindig 105-110 kg és 194 cm :)

[ Szerkesztve ]

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#1640) Ispy válasza lostprophet (#1639) üzenetére


Ispy
veterán

Én először egy DXRacer classicot akartam venni, ez is elég nagy darab szék.

De aztán engem is elbizonytalanított a neten található információ a dxről...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1641) lostprophet válasza Ispy (#1640) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Kb. a visszajelzések alapján mintha a DXRacernél oltárni nagy szerencsédnek kellene lennie, hogy ne rossz varrással, nyikorgó alkatrészekkel kapd a széket.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#1642) Ispy válasza lostprophet (#1641) üzenetére


Ispy
veterán

A másik amiért én AK-t vettem, hogy európai cég, a DX meg amerikai, így a garanciális ügyintézés is szerintem egyszerűbb. Ráadásul az AK nem nagyon szarakodik, ha valami gondod van a termékkel, jó esélyed van rá, hogy azonnal postáznak neked csere alkatrészt (itt a fórumon volt is rá példa).

És szerintem a DX nagyon túl van árazva, pedig ezt semmi nem indokolja, az AK-nak jobb az ár/érték aránya, szvsz. Amit AK-nál megkapsz 80k-ért, az a DX-nél 100k+....

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1643) F-ECT$ válasza lostprophet (#1639) üzenetére


F-ECT$
titán

A már emlegetett pixelben próbáltam a King-et, jó széknek gondolom, és az ott elhangzottak alapján a garit is ők intézik, szóval ha tőlük veszed, akkor elvileg ezzel nem lesz gond. (Viszont drágábban is adják, mint a többiek.)

Dive ever, work never.

(#1644) lostprophet válasza F-ECT$ (#1643) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Nem ott veszem, itt hardveraprón találtam 75-80 körül a Pro X-et és a Kinget is (illetve a PL6000-et), emiatt is vacillálok, hogy melyikkel kisebb az esély a szívásnak.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#1645) F-ECT$ válasza lostprophet (#1644) üzenetére


F-ECT$
titán

Ismerős, ott 3 hó gari van ha jól tudom, szóval én az AK-t választanám így.

Dive ever, work never.

(#1646) lostprophet válasza F-ECT$ (#1645) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Igen, csak AKRacing Pro X-nél nem találtam az oldalunkon valami leírást, hogy 194 cm-hez megfelelő-e a szék (DXracer-nél fel van tüntetve).

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#1647) Ispy válasza lostprophet (#1646) üzenetére


Ispy
veterán

AK-hoz ezt találtam, a DX kinget max. 190 cm-ig ajánlják, neked már a tank kéne, az 2 méterig van.

Ezek szerint a prox 2 centivel magasabb, mint a premium V2 (ami nekem van), az ülő rész egy kicsit rövidebb, viszont tágasabb oldal irányba. Én 175 centi vagyok, ha hátra dőlök, akkor a fejem teteje egy síkban van a szék legmagasabb pontjával, az ülő rész pedig pont jó. Ezek alapján azt mondanám, hogy inkább ne vedd meg a prox-et, szerintem kicsi lesz neked.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1648) #41133696 válasza #41133696 (#1561) üzenetére


#41133696
törölt tag

No most a Snertinge pihen, mert:

(#1649) laci06


laci06
senior tag

A Secretlab székekről itt van vélemény? Gondolkodok egy Titan-on.

(#1650) lostprophet válasza Ispy (#1647) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Nos, végülis egy kék AKRacing Pro X lett belőle, és teljesen jó. Ha hátradőlök, és egyenesen ülök, a fejem búbja pont a háttámla teteje. A két párnát azonban le kellett vennem, nem sikerült meg szokni :D

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.