Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) Dark Archon válasza Soká (#2950) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem lenne fontos a billentyűzetfiók, de a céges asztalom 80cm mély, ami otthon nem férne el. Ekkora mélység meg nem árt a karfa nélküli opcióhoz. Végül egyébként találtam az RS-ben egy alsó kategóriás széket, most azt használom.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#2952) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Milyen adatokat kell megadni ahhoz, hogy tudjatok széket ajánlani?

Köszönöm

(#2953) Ispy válasza smallmer (#2952) üzenetére


Ispy
veterán

Széket nem lehet ajánlani, ki kell próbálni.

Ha tetszik valamelyik írd be, hátha van valakinek, általánosan elmondható, hogy a magasság és testsúly növekedésével arányosan nő az ár is, 40-50k alatt nem nagyon vannak használható székek, 100k pedig a közép kategória alja.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#2954) kris69 válasza Sonja (#2944) üzenetére


kris69
csendes tag

Te döntsd el, a műanyag sem fog eltörni, de egy fém (króm) azért szebb tud lenni, és tartósabb is, de láttam már abból is töröttet. Tehát elsősorban látvány, ami persze nem mind1... 😀

(#2955) isim válasza syler123 (#2941) üzenetére


isim
csendes tag

A nyikorgás nálam nem a mechanikából jött, hanem a lábkereszt hüvelyétől, ahova a kerekek csapjai csatlakoznak. Adtam neki egy kis műszerolajat és azóta megszűnt a nyikorgás. Igaz, nekem nem az említett típusú szék van...

(#2956) Leon77


Leon77
őstag

Sziasztok.

Olvasom egy ideje a topikot, de nagyon tanácstalan vagyok. A régi székem teljesen tönkre ment, irodai főnökinek mondott forgószék.

Napi 2-3 órát használom, 70-80 kg vagyok és 180cm, olykor játszom is a gépen.

Eleinte 50 körül nézelődtem, de általában visszajelzéseknél beköszönt a hitvány minőség és, ha már kiadott egy relatíve nagyobb összeget egy székért, akkor szeretném, ha az tartós is lenne, meg persze kényelmes.

Gamer székeket néztem, de kissé elvesztem. Ti mit ajánlanátok? Max 100k-t szánok rá, de inkább kevesebbet.
Válaszokat előre is köszi :R

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#2957) Dark Archon válasza Leon77 (#2956) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szia,

Szerintem a legjobb, amit tehetsz - illetve tehet bárki, aki segítséget kér - hogy elmész pl. az Office Plaza-ba és végigülöd a székeket. Nekem az Oklahoma Smart nagyon bejött, szuper szinkronmechanikája van, de nekem épp, hogy leér a lábam. Neked talán nem lesz ilyen problémád.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#2958) Leon77 válasza Dark Archon (#2957) üzenetére


Leon77
őstag

Elmentem, nekem egyik sem jött be. Az általad linkelt lehet, hogy jó lett volna, de nekem nem volt elég mély az ülés rossz helyen támasztotta.

Az egyik gamer szék jó lett volna, de már a bemutatótermi darabnak lötyögött a mechanikája és nyekergett is.

Hihetetlen, hogy 50-90 ezerért gagyi dolgokat árulnak.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#2960) Dark Archon válasza Leon77 (#2958) üzenetére


Dark Archon
addikt

Arra én is rájöttem 2 visszaküldött 70 ezres szék és jó néhány személyes kipróbálása után, hogy nem egyszerű széket választani. Nemhogy ajánlani valaki másnak...

De nézd meg az RS-ben is, meglepően kényelmes 1-1 székük. EZ nekem tetszett, ezzel mindössze annyi volt a problémám, hogy az én billentyűzetfiókom alá nem fért volna el a karfa. Leszámítva persze, hogy ennyiért mezei hintamechanika van alatta, de ekkor már az se nagyon érdekelt volna.

Nyikorogni meg lötyögni szerintem mindegyik fog 200eFt alatt.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#2961) Leon77 válasza Dark Archon (#2960) üzenetére


Leon77
őstag

Eljutottam oda, hogy most ezzel szemezek.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#2962) Soká válasza Leon77 (#2961) üzenetére


Soká
senior tag

Ennyi pénzért kiválóan tud szemezni ez a szék...
Inkább ülj bele legalább 30 percre.

(#2963) GAbre válasza Leon77 (#2961) üzenetére


GAbre
veterán

Szemezel csak,vagy tettek is követik? :)

Avatar

(#2964) GAbre


GAbre
veterán

Az ilyen prémium kategóriás székeknek mennyi a használati ideje?
Mennyi idő alatt ülődik ki a párna?
Eddigi 20-40ezres székeim pár év alatt elkoptak a 70-80 kilóm alatt.

Avatar

(#2965) GamerGears válasza GAbre (#2963) üzenetére


GamerGears
csendes újonc

Épp egyeztetjük a vásárlást szóval a tettek mezejére lépett :)

A kérdésedre válaszolva a prémium kategóriás székek mint amilyen az általa választott Noblechairs szék éveket kibírnak deformálódás/kopás nélkül köszönhetően az átlagosnál keményebb ülőfelületnek és a jó minőségű (vegán bőr/valódi bőr) anyaghasználatnak ez személyes tapasztalat és mások visszajelzési is alátámasztják, jelenleg például ez a legkeresettebb típus.

[ Szerkesztve ]

(#2966) GAbre válasza GamerGears (#2965) üzenetére


GAbre
veterán

Köszönöm.
Hát én is gondolkozok rajta 65-ért találtam 1et.
De nem ez volt a fő kérdésem,hogy jó anyagokból van összerakva-e.Ennél a kategóriánál sejthető,hogy nem nagyon spóroltak.
Hanem,hogy a szivacs hogy bírja?

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#2967) GamerGears válasza GAbre (#2966) üzenetére


GamerGears
csendes újonc

Nem tudom, még egyiket sem hasítottam fel, hogy megnézzem :DDD

Viccet félretéve ahogy írtam itt az ülőfelület keményebb az átlagosnál köszönhetően a tömörebb/sűrűbb szivacsnak ami hosszabb életciklust is eredményez, és nem kezd el idő előtt kikagylósodni terhelés alatt mind például egy-egy prémium AKRacing esetében ahol egy év használat után már kisebb kagylósodás volt látható terhelés nélkül is az ülőlapon normál BMI mellett.

[ Szerkesztve ]

(#2968) GAbre válasza GamerGears (#2967) üzenetére


GAbre
veterán

Értem.
Köszönöm szépen válaszod.

Avatar

(#2969) GAbre


GAbre
veterán

Anno ilyen volt.2-3 évig.De sajna kiülődött a párnarész 1-2 év alatt.

Tavaly ilyet vettem:

De kb fél év után teleszkópja elkezdett "lazulni",és csak egyre rosszabb lett.
A párna ezen még talán jó,de nem ajánlott vétel,ha valakik vennének.

Majd meglátjuk a noble epic meddig bírja.

Avatar

(#2970) GamerGears válasza GAbre (#2969) üzenetére


GamerGears
csendes újonc

Milyen magassághoz veszed az EPIC-et?

(#2971) GAbre válasza GamerGears (#2970) üzenetére


GAbre
veterán

180 cm vagyok.
Vagy ha székhez kérdezed,jók a dimenziói.

Avatar

(#2972) Soká válasza GAbre (#2964) üzenetére


Soká
senior tag

Teljesen jogos a kérdésed! És azt kell mondanom, hogy a többszörös ár nem jelent többszörös élettartamot.
A drágább székek árában nem feltétlenül a hosszabb élettartam van benne, hanem a néhány minőségi megoldáson túl (jobb formatervezés, bőr) a marketingköltségeket is neked kell állnod, cserébe kapsz bizonyos prémium-érzetet.
Igazából szerintem a jó szék fogalma akkor állná meg a helyét, ha alkalmas lenne például az újrakárpitozásra. Vagyis, hogy megérné javíttatni. De szerintem ezt a lehetőséget a gyártók nem igazán építik be a bútoraikba.
És teljesen jogosan kérdezed, a mai székek leggyengébb pontja a szivacs, ami néhány év alatt óhatatlanul elöregszik. Bár én alapvetően a tartós és javítható termékekben hiszek, azt kell mondjam egy irodai forgószék élettartama nagyjából 8-10 év, ennél többet nem lehet elvárni. Ennyi idő alatt a kerekek, a teleszkóp és a kárpitozás is tönkremegy, mindezek cseréje pedig felér egy új szék árával.
Rokon téma a matracok kérdése, ott is az ár a csillagos ég, ugyanakkor azt mondom, hogy egy matracot 5-8 évnél tovább már higiéniai okokból sem érdemes tovább használni. éppen ezért nagyon drágát sem érdemes venni annak, akinek anyagilag az megterhelő.

(#2973) Ispy válasza Soká (#2972) üzenetére


Ispy
veterán

Újrakárpítozás azért nem éri meg, mert nem tudod megfizetni az itthoni élőmunkát, míg ezek a székek olyan helyen készülnek, ahol pár dollár a napi bér.

Én egy 350k-s ülőgarnitúrát akartam újrahúzatni, 3 helyről kértem ajánlatot, mind 400k felett lett volna.

Azt kell megérteni, hogy 100k-ért nem egy hightech cuccot kapsz, ami sosekopik el, hanem egy konzumer széket, amit jó esetben 4-5 évig használsz, kidobod és veszel újat.

Nekem volt 200k-s bőr forgószékem, a lift abba is beszart 5 év után.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#2974) GAbre


GAbre
veterán

Megjött a kicsike.
Hát anyag az van benne...
Látszik,hogy nem mindenhova pont kimèrten számolták az anyagot.
Sajnos leírás nem volt,bár nem a "szerelés nehézsége" miatt,hanem,hogy maradt 2 csavar.
Általános fèrfi szerelés,mindig marad pótalkatrèsz? :K
De totál megéri a borsos árát.

Köszönöm mindenkinek a segítséget,válaszokat.
Különösen GamerGears kollegának.

Dark Archon:Fenntebb linkeltem milyen volt előtte.
Így elsőre azt mondanám,hogy jobb,mint annak.Kicsit puha.
Bár negatívként a szíj gyenge varrását tudom felhozni,ha úgy feszül,mint az előző félek el fog szakadni.
Nem tudom ez mennyire módosítja,de 1 hete kb elkezdett fájni derekam,szóval lehet,csak azért esik jól.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#2975) Dark Archon válasza GAbre (#2974) üzenetére


Dark Archon
addikt

S ennek jó a deréktámasza? A Nitro 550-ével engem vallatni lehetett volna.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#2976) balazs1956 válasza GAbre (#2974) üzenetére


balazs1956
senior tag

Link, ár?
Köszönöm!

(#2977) GAbre válasza balazs1956 (#2976) üzenetére


GAbre
veterán

80k.
De hardveraprón is hírdeti a képes hsz-ben akit írtam.
Illetve lehet van kiállítási darab 70-ért.

Avatar

(#2978) GamerGears válasza Dark Archon (#2975) üzenetére


GamerGears
csendes újonc

A fej- és derékpárna anyaga is puha plüss szóval kényelmesnek mondható.

(#2979) MPeter87


MPeter87
őstag

Vettem egy Noblechairs Icon PU Leather (fekete színű, piros varrással) széket. Mivel érdemes tisztogatni, ami biztosan nem bántja az anyagát?

(#2980) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Hali,

Secretlab Omega székkel van valakinek tapasztalata?

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#2981) FR33 válasza MPeter87 (#2979) üzenetére


FR33
aktív tag

Jó a szék? Kényelmes?

(#2982) Sonja válasza kris69 (#2954) üzenetére


Sonja
veterán

Csak tartósság szempontjából érdekelt volna. :K Köszi a választ! :R

Más. Sok oldalt átnéztem és válogattam, de csak egyetlen egy szék tetszik így képről, méghozzá ez az ECOSIT Office szék. Semmit nem lehet róla egyébként találni a NET-en, szóval rizikós a vétel. :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2983) xXx--89


xXx--89
csendes tag

Sziasztok! 178 cm, 103 kg vagyok új szék után nézegettek. Dxracer King és Sentinel között mi a különbség? Bármilyen más székre is nyitott vagyok, hogy kinek mi jött be, lehetőleg a testhosszt és testsúlyotokat írjátok már le. Válaszokat előre is köszönöm.

(#2984) piero86


piero86
aktív tag

Sziasztok!
Noblechairs Icon székkel valakinek van személyes tapasztalata?

(#2985) GamerGears válasza piero86 (#2984) üzenetére


GamerGears
csendes újonc

Szia! Igen van, mire vagy kíváncsi a székkel kapcsolatban?

(#2986) piero86 válasza GamerGears (#2985) üzenetére


piero86
aktív tag

Szia!
Mindenre! :) Mennyire kényelmes, összeszerelhetősége, mennyi ideje van meg?
Ez lenne az első ilyen fajta székem.

(#2987) GAbre válasza piero86 (#2986) üzenetére


GAbre
veterán

Ha megnézed neki van jó pár széke eladó.Ennél fogva visszajelzésekből tud neked infót adni.(Hacsak véletlen nem pont ezt a típust használja)
Ennél az árkategóriánál már melyik szék mondható nem kényelmesnek?
Az meg,hogy mennyire szerintem egyén válogatja.
Szerelése a gamerszékeknek,mind 1kaptafa:imbuszkulcsos csavarok,teleszkóp,kerekek berak.
Van mind1ikhez útmutató a szereléshez,hogy még a 8 osztályt végzettek is összerakják.
Ami esetleg könnyebbség,hogy nagyobb árkategóriákban,könnyebben beletalálnak a helyére a dolgok sztem.
Szóval nem érzem túl relevánsnak ezen kérdéseid.
Én arra voltam anno kíváncsi,hogy mennyire éri meg 2x többet rákölteni,mennyire marad meg a minőség.
Egyenlőre nem bántam meg,ha tetszik,és árban is jó,javaslom vedd meg,csalódni nem fogsz talán.
Ha az én kérdésemre keresel választ,akkor meg javaslom te is keress meg régi tulajokat,és nekik tedd fel közvetlen a kérdést.

Avatar

(#2988) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

'Gamer' széket vennék a 20-30 ezres kategóriában (tudom, semmi jóra ne számítsak), de azért mégis, hátha van aki ilyesmit vett és tud olyat mondani ami nem lesz kuka 1-2 év alatt. Eddig mindig 10-15 ezres irodai székeim voltak, mindegyik szétcseszte a hátamat, lötyögtek, stb. Elsőnek találtam egy ilyet emagon, elég jókat írnak róla:

https://www.emag.hu/kring-seth-gaming-szek-szurke-fekete-6426228022275/pd/DBY912BBM/

Sajnos a kartámasz magassága nem állítható, viszont a háttámaszos rész nagyon tetszik. Bármi pro/kontra érvet, egyéb javaslatot meghallgatok. Köszönöm.

Tibor

(#2989) xXx--89 válasza TeebyKay (#2988) üzenetére


xXx--89
csendes tag

Nekem volt ehhez hasonló székem régen ugyanebbe az árkategóriában, nem rossz pár évig, utána a műbőr elkezd málni, peregni, szivacs szétlapul, nyikorog. Én már csak szövetet vagy hálósat veszek, de inkább már csak hálóst mert nyáron nem rohadtsz bele.

[ Szerkesztve ]

(#2990) TeebyKay válasza xXx--89 (#2989) üzenetére


TeebyKay
őstag

Volt hálósom is, belepereg minden morzsa és soha nem lehet őket kiszedni, illetve mikor nyáron gatyában ülök rajta szétszedi a bőrt a hátsómon meg rajta hagyja a mintáját, mindig egy törölközőt kellett ráterítsek úgy ültem rajta.

A műbőrös tényleg pereg egy idő után, ez a része kevésbé zavar, de a szivacs kilapul és az alatta lévő fém mechanikán ülni tényleg szar :/

(#2991) GAbre


GAbre
veterán

(#2992) xXx--89 válasza TeebyKay (#2990) üzenetére


xXx--89
csendes tag

Hát nem kell enni hálós felett amúgy porszivóval simán ki lehet szedni. Annyira azert nem vag h fajon mar meg ha ott marad a nyoma a borodon kit erdekel. De ha egy rovidnadragot felveszel nem rovid also gatyaba nyomni akkor nem vag. 😀 Az a baj h nincs mas alternativa ami jobb lenne feluletnek mint a halos a mu bor valodi bor tapad izzadsz bele majd talan a gomba is megtelepszik az izzadsag miatt. Szovet még jo lehet.

(#2993) TeebyKay válasza xXx--89 (#2992) üzenetére


TeebyKay
őstag

Viszont szövet anyagút nemigen találok 40e alatti árban, akkor lehet kénytelen leszek ennyivel többet rászánni.

(#2994) xXx--89 válasza TeebyKay (#2993) üzenetére


xXx--89
csendes tag

Dx racer King-ből van ez a szövet "edition"-ös: https://ipon.hu/shop/termek/dxracer-king-gaming-chair-k11nr-fekete-piros/1705882

És ezen a videón lehet látni, hogy fog szét málni a műbőr egy ~100 ezer forintos széken IS nem csak az olcsón. És itt mutatja hogy az itteni Tank már szövetből, de amúgy én nem találtam Tank-ból olyat, ami szövet lene, csak műbőröset. de biztos létezik mert ott van a videón: https://www.youtube.com/watch?v=VLDEBXZ7dm0

Nem tudom hány kg és cm vagy, de itt mondja a videóba, hogy neki a king kicsi és a tank sokkal szélesebb kényelmesebben fér el a combját nem nem nyomja oldalt a kiáló párna.

(#2995) TeebyKay válasza xXx--89 (#2994) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen, csak most mutattál egy 140e forintos széket, nekem pedig 110e forinttal kevesebbem van perpill erre a célra :D Arról meggyőztél, hogy célszerűbb szövetet venni, de abból is csak egy olcsót tudok most beszerezni.

(#2996) Ispy válasza xXx--89 (#2994) üzenetére


Ispy
veterán

3-4 évig gondolom masszívan használta ezt a széket, kb. ennyit lehet elvárni manapság egy középkategóriás széktől, szvsz nincsen ebbe semmi meglepő. Ezeket nem napi 8 órás munkára szánják 10 évre.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#2997) TeebyKay válasza xXx--89 (#2994) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ezt a széket találtam ami textil, állítható karfás, még háttámasza is van (van aki azt mondja ez szar a hátának, van aki meg szereti, én még nem próbáltam) és le van árazva az én ársávomba, viszont nem nagyon találok róla review-t a neten és csak emag forgalmazza. Kockázatos egy ilyen széket választani?

[ Szerkesztve ]

(#2998) xXx--89 válasza TeebyKay (#2997) üzenetére


xXx--89
csendes tag

Ezzekel a székekkel az a baj mint amit a videoban is mondtak h ha nagyobb darab vagy akkor a combod nem fer el kenyelmesen illetve enyhe terpeszben mert nyomja oldalt a perem ezeket sztem elotte ki kell probalni beleulni es ugy megvenni.

(#2999) TeebyKay válasza xXx--89 (#2998) üzenetére


TeebyKay
őstag

Szerencsére 57 kilós vézna gereblye nyél vagyok, és nem 2 nap alatt fogok meghízni, szóval ha a szűkösség az egyetlen probléma, az nekem fixen nem fog gondot okozni :D Inkább a hát támlára írt magasságot kell még lemérnem, mert 190 centi vagyok, és nem tudom kényelmesen jönne-e ki. Minden esetre ha online rendelem a széket, óvatosan bontom ki, 14 napig vissza tudom küldeni ha szörnyen rossznak tűnne.

(#3000) psycroptic


psycroptic
őstag

Sziasztok!

Tudnátok olyan széket ajánlani (konzolon játszok, de Monitor elött) aminek a fejtámlája is állítható/dönthetö?

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.