Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) #41133696 válasza #41133696 (#1291) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az újat használom leginkább, pl a garancia miatt is. Tegnap ültem be egy picit a SNERTIGE-be, és olyan érzés volt a fenekem alatt mintha valami elővárosi MAN buszon ülnék (kemény) :D

(#1302) CsGábor válasza Benhill (#1300) üzenetére


CsGábor
tag

Nekem "Arozzi Verona Pro" van de ha most vennék széket akkor "Tt eSPORTS GT Comfort 500" lenne a célpont.
Teljesen megfelel és szeretem a Verona pro-t de a kicsivel vastagabb ölőfelületű Tt kényelmesebb. Hét elején jött meg egy ilyen párom bátyjának és összerakni is könyebb volt majd miután kipróbáltam egyértelmű lett számomra hogy kicsit jobb a Tt Comfort 500(mintha kicsit minőségibb is lenne).

u.i.: Az ár ... közben megnéztem és már mindenütt 90.000,- felett van :Y . Mi még 76.000,-ért rendeltük a múlt héten.

[ Szerkesztve ]

(#1303) Hadrianus


Hadrianus
csendes tag

Sziasztok! Én is gamer széket nézek max. 80 ezer körül, de minél jobb áron, elég sokat ülök nap mint nap a gép előtt és fontos lenne, hogy ne tegyem tönkre a testtartásom ezalatt. Amit eddig kinéztem az a AKRACING Nitro, ez jó lenne, vagy mást ajánlanátok? Jónak tűnik, csak talán egy szövet borítású jobb lenne és egy kicsit drágállom is (bár ha végre ezzel egy jó székem lesz, ez nem probléma :D ). Lehet hogy egy sima irodai szék is megfelelő lenne, de azokból eddig nem nagyon találtam hasonlóan ergonómikusat.

[ Szerkesztve ]

(#1304) Ispy válasza Benhill (#1300) üzenetére


Ispy
veterán

80k alatt az Arozzinak vannak székei, de 80kg+-nél általában a 60-70k-s székek elvéreznek, szóval általánosságban elmondható, hogy minél nagyobb valaki, annál drágábban tud csak széket venni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1305) Ispy válasza Hadrianus (#1303) üzenetére


Ispy
veterán

Lásd az előző kommentemet.

AK Racing Premium V2 csak egy 10k-val több, én elférek benne a 85 kilómmal és a 175 centimmel, de ennél sokkal többet nem nagyon bír el ez a szék sem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1306) Hadrianus


Hadrianus
csendes tag

Valahol nincs olyan szaküzlet, ahol az ilyen típusú székeket ki is lehet próbálni?

(#1307) Ispy válasza Hadrianus (#1306) üzenetére


Ispy
veterán

pixel

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1308) RexpecT válasza Hadrianus (#1306) üzenetére


RexpecT
addikt

Arozzi Torretta(~63k) körül jó vétel, és ez szövet borítású.

[ Szerkesztve ]

(#1309) Hadrianus válasza RexpecT (#1308) üzenetére


Hadrianus
csendes tag

A Torretta egyelőre nagyon tetszik, meg is nézem jövő héten

(#1310) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!
190 cm vagyok és egy borzalmas irodai széket használok, állandó hát és nyakfájással, 1 órát sem tudok egyhuzamban ülni benne, a hátamat már egyáltalán nem támasztja, párnákat teszek oda.

Szóval nézegettem ezt a hirdetést: [link]

Ti innen melyiket választanátok ehhez a magassághoz? 75 kg vagyok. Nagyon fontos számomra az anyagminőség is, ne menjen szét az izzadt valagamtól az ülő rész ;]

Vagy valami más ajánlat esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#1311) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Én az alábbi székekkel szemezek:

- Arozzi Torretta
- Arozzi Torretta XL
- Vertagear S-Line SL4000
- AKRACING K7012
- VERTAGEAR VG-SL2000

Ti melyiket vennétek meg? Én 86 kg és 182 cm vagyok. Elég sokat játszom, így kellene egy kényelmes, jó tartást biztosító szék. Szövet előnyben....

Illetve ti melyik boltból vásároltok, hol tudok a legolcsóbban hozzájutni?

Köszi előre is!

(#1312) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Ugy kb. 175 cm / 90 kg-hoz milyen szeket ajanlotok 120-ig?
A lenyeg, hogy a legergonomikusabb szeket keresem, tehat hosszabb ulesnel is jo lenne ha nem kene azon agyalnom, hogy mikor kelek mar innen fel.

Nem tudom, ezekrol a gamer szekekrol mi a nepitelet?
Ha gamer szek akkor mi az ajanlott? DXRacers vagy AKRacing vagy mas?

Ja igen: Bor ne legyen, hintazni ne hintazzon, illetve stabil legyen. ()a mostani jyskes mar billeg jobbra-balra)

Koszi!

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#1313) Ispy válasza Neil Watts (#1312) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem AKRacing Premium V2 van, 175 cm és 85 kg vagyok, nem billeg, stabil, nem bőr (műbőr :DDD ), kényelemes több órán át is. Tartósságról még nem tudok nyilatkozni, csak 5 hónapos.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1314) Fedday válasza lacos001 (#1249) üzenetére


Fedday
csendes tag

Üdv! Neked nem lötyög a kartámasza? Nekem a beállított pozícióban mocorog és nyikorog is.

(#1315) Neil Watts válasza Ispy (#1313) üzenetére


Neil Watts
veterán

Koszi!

Udv. core2

(#1316) Neil Watts válasza Neil Watts (#1312) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ezt tovabbvinnem:

Amiket eddig neztem papiron:

- IKEA MARKUS
- IKEA VOLMAR
- AKRacing Premium V2
- AKRacing ProX
- AKRacing Onyx

A Markusban minden tetszene, kiveve az allithatatlan karfa.
A Volmar a Markushoz viszonyitva ebben jobb, de megeri a 2x arat? Szerintem nem, de meggyozheto vagyok.
A Premium V2-rol jokat olvastam
A tobbirol mi az itelet?

Koszi!

Udv. core2

(#1317) TomBond


TomBond
aktív tag

Tudnátok ajánlani nekem egy széket olyan 60 ezer Ft körül? Mivel gyakorlatilag ebben lakom, jó lenne:
- ha lenne hozzá derék és nyaktámasz
- "sok" garancia lenne rá
- ha kényelmes lenne
- ha sima fekete lenne (nem feltétel)
- ha nem izzadnék bele nyáron, de nem is fagynék bele télen
- ha nem nyikorogna, nyöszörögne egy év múlva se, mert a család felébred ha leülök
Nem ragaszkodom a bőrhöz, de ha abból van az se baj.
Van ilyen?

[ Szerkesztve ]

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#1318) RexpecT válasza TomBond (#1317) üzenetére


RexpecT
addikt

Arozzi Torretta

[ Szerkesztve ]

(#1319) Fitzgerald válasza sunnyi (#1298) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ezt a Unic Spot márkát felejtsd el ahogy van, román ipari hulladék. Különösen kerülendő brand.

(#1320) Kali4


Kali4
tag

Sziasztok!

Lehet tudni, hogy meddig lesz akciós a Markus szék a soroksári Ikeában?
Szerintetek egy ilyen széket el lehet hozni kézben tömegközlekedéssel?

(#1321) kutyman válasza Kali4 (#1320) üzenetére


kutyman
aktív tag

Szia!
Ha minden igaz 07.31-ig van az akció.
A csomag mérete és súlya:

Szélesség: 59 cm
Magasság: 23 cm
Hosszúság: 99 cm
Súly: 22.35 kg

(#1322) Neil Watts válasza Kali4 (#1320) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ez engem is nagyon erdekelne.
A weboldalukon a 45k-s ar szerepel.
A soroksariban mennyivel olcsobb es meddig?

Koszi!

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#1323) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

A fekete kerül normál áron 45-be, a másik három 40. Csak family kártyával kerül 28-ba.

[ Szerkesztve ]

(#1324) Neil Watts válasza Fitzgerald (#1323) üzenetére


Neil Watts
veterán

Tessek? A 45k-s szek Familyvel 28? O.o

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#1325) Kali4 válasza Neil Watts (#1324) üzenetére


Kali4
tag

Köszönöm a válaszokat! :R

Szerintem nagyon jó ár. :D
Viszont csak 1 féle színben akciós.

[ Szerkesztve ]

(#1326) Fitzgerald válasza Neil Watts (#1324) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Csak a Vissle szürke akciós úgy tűnik.

(#1327) Neil Watts válasza Fitzgerald (#1326) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ja igen, a szurke (akar vilagos, akar sotet) 39 a 45 helyett, es ha jol ertem, erre a 39-re jon ra a Family kartyas kedveymeny, amivel 28 lesz, igaz?

Ez, ha jol gondolom, nem csak Soroksar-only akcio, tehat a tobbi helyen is ervenyes, ugye?

Koszi!

Udv. core2

(#1328) kutyman válasza Neil Watts (#1327) üzenetére


kutyman
aktív tag

Csak a soroksáriban van akcióban ez a szék!

[ Szerkesztve ]

(#1329) Fitzgerald válasza Neil Watts (#1327) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A fekete mindig drágább volt kicsit a másik háromnál, a két szürke és a bézs egy ötössel mindig olcsóbb volt.
Igen, a 39-ből jön le a family kártyás kedvezmény. Viszont a soroksári Ikea honlapján csak a Vissle szürke szín van kiemelve, tehát a family kártyás ajánlat valószínűleg csak arra érvényes, de meg kell őket kérdezni, hátha a többire is.
Abban viszont igazad lehet, hogy nem csak Soroksáron akciós, mert a global webshopba dob át, ha a linkre klikkelsz, ezt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#1330) Kali4 válasza Fitzgerald (#1329) üzenetére


Kali4
tag

Ha berakom a kosárba és beírom a family számot akkor csak a soroksári esetén vált az olcsóbb árra.

(#1331) Kali4


Kali4
tag

Ha neten rendelem 14 ezer Forint a szállítás Budapest belvárosi címre? :O
Ez csak egy kis doboz...

(#1332) Fitzgerald válasza Kali4 (#1331) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Akkor tényleg csak ott akciós. A szállítási költség meg röhej, viszont ebben gondolom benne van az is, hogy ha gariztatni kell, érte jönnek. Volt két Ikeás ágykeretem évekkel ezelőtt, mind a kettő megmakkant pár hónap alatt. Felhívtam őket, levásárolhattam az árukat. Ingyen vitték a két keretet, és hozták az új cuccokat helyettük.

(#1333) Kali4


Kali4
tag

De hát a szállítási díj a termék értékének a fele? :Y
Nem tudom el tudom-e hozni tömegközlekedéssel, de lehet jobban járok, ha átszaladok a csomaggal a parkoló túlfelére és feladom postán magamnak.

(#1334) Fitzgerald válasza Kali4 (#1333) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Taxival 5 rongyból megvagy Budapesten bárhol, persze ha nem a késő délutáni forgalomban akarsz a cuccért menni. 23 kilós széket biztos hogy szeretnéd a 37 fokban cipelni, tömegközlekedésen vergődni vele?

(#1335) csakszabi


csakszabi
csendes tag

Nekem IKEA MARCUS székem van, és látom sokan gondolkodnak rajta.
Először kényelmesnek tűnhet, még talán pár hónap távlatában is, akciós áron még talán megéri, de az eredeti árát nem adnám ki érte még egyszer.

Aki szeret félig fekve netezni vagy filmezni mondjuk, annak kifejezetten kényelmetlen lehet, pár hónap alatt elkezd lötyögni és nyikorogni, a karfája túl magas, nem fér be egy ikeás asztal alá, csak ha nagyon alacsonyra engeded, úgy meg egész kényelmetlen, nomeg ha nem teljesen egyenesen ülsz benne hanem kicsit féloldalasan, a hátadat nyomni fogja a háttámla fém váza, arról meg nem is merek beszélni ha valaki úgy szeret ülni, hogy az egyik lábfeje a másik térde alatt van; viccen kívül egy "horpadás" van a jobb combomon a karfa miatt, és egy pár hónapja nem múlik el, szerintem már nem is fog.

Csak, hogy egy kis pozitívat is mondjak róla, könnyű összerakni, egész jól állítható, nem izzad bele a hátad, és egész sokáig azért kényelmes ha nem retardált módon szeretsz ülni, ahogy Én.

Köszöntem a figyelmet.

(#1336) Kali4 válasza csakszabi (#1335) üzenetére


Kali4
tag

Na most alaposan elbizonytalanodtam. Sajnos én is szeretek mindenféle lehetetlen helyzetben ücsörögni. :DD
És sajnos nagyon sokat is kell.

[ Szerkesztve ]

(#1337) csakszabi válasza Kali4 (#1336) üzenetére


csakszabi
csendes tag

Nincs mese, kompromisszumokat kell kötni; vagy 60+ért veszel egy normális széket ami nagyon sokáig elkísér, vagy megtanulsz normálisan ülni :D

(#1338) front3r


front3r
őstag

Én pár hete egy NobleChairs EPIC(valódi bőrös verzió)-et szereztem be a 120 kilóm miatt. Nincs vele gond, mondjuk 1 év alatt nem is szabadna tönkremennie semmilyen szinten. De leírom ide, ha változás áll be az állapotában. :D

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1339) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Uraim!

Az idealis szeket mar megtalaltam magamnak, am elgondolkoztam egy allithato magassagu asztal beszerzesen is.
Jelenleg egy igen massziv 4 fiokos iroasztalom van, kihuzhato billentyuzettartoval.
Neztem az IKEA-s kinalatot, de allithato magassagu sokfiokos cuccot nem talaltam. :(

Udv. core2

(#1340) scott_free


scott_free
senior tag

Erről a székről mi a véleményetek?
DX Racer1 - 219 € a német amazonon.

Vajon ékpárnát lehet/szükséges az ilyen gamer székeken használni?

(#1341) LógaGéza válasza csakszabi (#1335) üzenetére


LógaGéza
addikt

pár hónap alatt elkezd lötyögni és nyikorogni

Ha jól rémlik a leírásában is benne van, hogy a csavarokat meg kell húzni az első pár hónap után újra. Sokat segít ezen a problémán ;)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1342) batagy válasza csakszabi (#1335) üzenetére


batagy
őstag

"a karfája túl magas"
Én például nem szereltem föl rá a karfát. Mondjuk nem emiatt, más miatt.

(#1343) syler123


syler123
veterán

Egy ideje már én is használom az ikea markust. Talán nincs annyira kényelmes, mint a volt Praktikeres székem, de sokkal masszívabb. A fém kartámasszal olyan, mint egy tank :D Ami talán kicsit zavar hogy magas a támla, én meg nem vagyok túl magas szóval...
Összességében elégedett vagyok vele. A 28eFt-os vételárat mindenesetre megérte.

(#1344) Gabrielsen válasza syler123 (#1343) üzenetére


Gabrielsen
csendes tag

Üdv!

Eladtam a Jyskes Tampdrup memóriahabos székem mert hiába csak "35.000 Ft volt 59.990ről leértékelve" effektíve semmilyen kényelmet nem éreztem benne.

Leírom a paramétereim először is:
férfi,183 cm,130 kg,erős testalkat,kb 20kg felesleg.

Ez alapján keresnék kényelmes széket amiben akár több órára is el tudok punnyadni játék közben és nem érzem azt 30 perc után hogy a hátsómba kardot akarnak döfni (nyugi nincs aranyerem :D) és a derekam meg le akar szakadni. A rá szánt összeg: 10-40.000 Ft közt van +5-10e belefér ha azért tényleg patent széket lehet kapni. Otthoni környezetbe kell,tényleg csak játékra,mikor leülök a haverokkal online játszani.

Igény:
kényelem,karfa,derék/gerinctámasz,a súlyom miatt ne legyen fapados,hintamód lehet benne vagy állítható dőlés szög. Anyaga igazából mindegy.

Előre is köszönök mindent :R

(#1345) Casoli válasza Gabrielsen (#1344) üzenetére


Casoli
őstag

Ikea Markus-t ha tudod, próbáld ki.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1346) syler123 válasza Gabrielsen (#1344) üzenetére


syler123
veterán

Én nagyon mást nem tudok ajánlani, én látatlanba vettem az Ikea Markust. Ismerősök pont ikeában voltak és hozattam egyet akciósan. Elég masszív, én 78kg vagyok, alacsonyabb nálad, a magasságod miatt még jobb is lehet neked a Markus. De mindenképpen érdemes kipróbálnod. Nem egy hűde extra kényelmes, nekem a praktikeres kényelmesebb volt, de bízom benne hogy ez tovább bírja majd...

(#1347) Gabrielsen válasza syler123 (#1346) üzenetére


Gabrielsen
csendes tag

[link]

Üdv!

találtam ezt ebayn,igazából univerzálisnak írják de alul a leírásban dxracer-nek van írva a 2 párnával,csak nincs rajta semmiféle felirat hogy ez most kimondottan dxracer. Viszont 2 év garancia szól rá,meg ami külön tetszett,hogy 250 kilóig terhelhető. Nos ha akkora súlyt bír akkor csak nem lehet kényelmetlen hisz én annak a fele vagyok "csak" :D szerintetek?

(#1348) redhunter válasza Gabrielsen (#1347) üzenetére


redhunter
senior tag

Megnézném én azt a 250kg-ot.De az is gyanús hogy ez DX racer,ugyanilyet rengeteget lehet kapni csak más márka név alatt.

PSN - RedFoxHun

(#1349) Travelos


Travelos
őstag

Sziasztok, szerintetek

Natec Genesis Nitro550

vagy

Arozzi Torretta XL

?

Tartós, több órás játékhoz kellene. Ha max 60e-ig tudtok jobbat, azt is szívesen veszem.

Köszi!

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#1350) zabizutty válasza Travelos (#1349) üzenetére


zabizutty
újonc

A Nitro 550-et csak akkor ajánlom, ha alacsony növésű vagy. Nézd meg a gyártó honlapján (a terméken belül a galériában) a méreteket. Én úgy láttam, hogy ugyanezen gyártó SX77 nevűje az a magasabbaknak (pontosabban átlagos 170-190 közöttieknek) a mérete (ülőlap magasság minimum/,maximum értékéből)
Ezért is ilyet rendeltem kékben. Nagyon baba. Kemény, pontosabban nem lágy az ülés, szuperül állítható a karfa is (bár talán kicsit könnyen fordul oldalirányba, de csak kb 30 fok max és annyira nem tragédia, mert pattanva fordul azaz nem fokozatmentesen) Nem nyikorog, háttámla a vízszintesig állítható, van billenő funkció, könnyen szerelhető, műanyag szövetes (nem úgy izzadsz, mint a műbőrbe) Tegnap rendeltem, ma meg is jött 60 rugó. Szóval nekem bejött. És a kék szín is nekem szép árnyalat, azaz a képen elég hiteles. Ja és a karfa is állítható fel-le azaz nem csak fordul.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.