Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) Ispy válasza zsotty4 (#2250) üzenetére


Ispy
veterán

Hát 60 forintból ez mission impossible... ;]

Mondjuk, ha ez vigasztal, akkor 60k-ból sem lesz egyszerű. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#2252) zsotty4 válasza Ispy (#2251) üzenetére


zsotty4
tag

Teccik érteni mennyit gondoltam...60k. Valami konkrét ötlet esetleg? Drágábban is akár :D

(#2253) stephananton válasza Ispy (#2251) üzenetére


stephananton
kezdő

nehéznek se nehéz :-)

(#2254) Ispy válasza zsotty4 (#2252) üzenetére


Ispy
veterán

Én passzolok, nekem egy lesajnált gémer van, nekem kényelmes, de ezt emberre válogatja.

Egyébként meg csak 175 centi és 85 kg vagyok, szóval nem a te méreted. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#2255) Zola007


Zola007
veterán

Ikea Markusnak milyen hosszú és széles az ülőlapja?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2256) peppe79 válasza zsotty4 (#2252) üzenetére


peppe79
senior tag

Én a helyedben egy nagyobb teherbírású széket próbálnék, például a Boston 24-et. Vagy a Boston extrát, ami kisebb teherbírású, de sokféle változatban elérhető (normál szövet vagy mesh szövetes háttámla, közepes vagy magas támla, normál - memory - EFC szelepes párna, választható karfa), és biztosított az alkatrész ellátása is. Mondjuk ez már több, mint 60k, a legolcsóbb Boston extra úgy 72 ezertől indul.

Nekem egy ettől olcsóbban vásárolt székem van: egy Merryfair Forte. Nem állítom, hogy tökéletes (van néhány dolog, ami nem tetszik benne), de ezért az árért egy egész korrekt forgószék.

Próbálgatni kell, anélkül nem megy. Látod, vannak itt olyanok is, akik végül a gamer székek mellett döntöttek, mert nekik az jött be.

(#2257) csocsoszán válasza peppe79 (#2256) üzenetére


csocsoszán
őstag

A tv nézéshez nekem nagyon kellett a lábtartó!
Szinte fekvő helyzetbe állítható. (Szövet jobb lett volna de nem találtam.)
Ezért is esett erre a választásom.

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#2258) peppe79 válasza csocsoszán (#2257) üzenetére


peppe79
senior tag

Hát, nem tudom. Az addig OK, hogy van lábtartó, és a háttámla is dönthető, na de milyen pozícióba? Az ülőlap fix, a lábtartó pedig egy síkban fut vele. Nekem van TV néző fotelem, ami egész másképp dönthető, meg persze sokkal jobban párnázott is. Arról nem beszélve, hogy a forgószék a görgők miatt, és a gázliftnél elhelyezkedő súlypont miatt még instabil is. Azt nem állítom, hogy ne lehetne megszokni, de nekem például nem kéne.

(#2259) csocsoszán válasza peppe79 (#2258) üzenetére


csocsoszán
őstag

Ez igaz! Mikor hátra döntöm, előrébb kell helyezkedni! Azért ez nem egy ágy! De van számomra kényelmes pozíciója! (Főleg a lábtartó miatt!)
(Anyámék vettek a tvzéshez fotelt 180 ért darabját az más kategória. Megemelni sem lehet! De nem gondoltam ennyit kiadni!)

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#2260) stephananton válasza Ispy (#2254) üzenetére


stephananton
kezdő

ezért jó a magunkhoz szabott saját készítés. nincs agyalás mi lenne / lehet jó.

(#2261) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Mennyire ajánljátok megvásárlásra a RAIDMAX DRAKON DK709B típusú széket?
Elég derékfájós vagyok.
Súlyom 84-87kg között szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#2262) Bloksma


Bloksma
aktív tag

SziasztokSharkoon Skiller SGS2-vel van valakinek tapasztalata?Munkahelyre szeretném, napi 8-10 óra ülőmunkához.

(#2263) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Esetleg erről a székről van valakinek véleménye/tapasztalata?

Sharkoon Skiller SGS2

(#2264) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Ez is esélyes: GAMER SZÉK NITRO CONCEPTS S300

(#2265) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Már felettem is kérdezték, és nem találok véleményeket tapasztalatokat a Sharkoon Skiller sgs2 székéről.
[link]

Én beruháznék egy ilyenre, meglenne a szülinapi, karácsonyi, és előre 2 évre minden ünnepre az ajándékom, de nagyon fontos lenne, hogy masszívan tartson, és ne nyekeregjen.

Valaki vett ilyent, és van véleménye?

Köszi!

(#2266) stephananton válasza coolpet (#2265) üzenetére


stephananton
kezdő

ÜDV. mindenki másnak is aki tanakodik magában. sorozattermék. nem adnék érte pénzt. megmérném a combhosszam, -olyan ülésmélység kell. megmérném hogy mennyire széttett lábbal szeretek ülni... -ez az ülőszélesség elöl. hátul max. 10 cm -el kevesebb. megmérném a hát szélességem, s a magasságot. ekkora háttámla kell. ami felül lehet 5-10 cm -el szélesebb mint alul. így a váll is tartott. alapul venném azt is hogy mennyire süppedős felületen szeretek ülni, s a testsúlyom is fontos. ez kalkulálja ki az ülés vastagságát, hogy ne kelljen a hidraulikát állítgatni le fel, s a nyekergéseket meg normális csővázzal küszöbölném ki. ami nagyszerűen eltakarható a kárpitozáskor. a könyöklőt szintén az ülőhelyzetemben mennyire magasan esik jól az alkarom tartani/fektetni-szerint alakítanám ki. és máris összeállt mindenkinek, hogy egyénileg milyen szék adja meg azt amit elvár tőle. nem nagy kunszt ebből akár saját kezűleg összeállítani azt amiben ülve elfoghat a fel se akarok állni -érzés. itt kezdődik egy SZÉK. a sok extrázás meg mehet a "kukiba"... :-) árban játszva kijön egy kisebb közepesebb árkategóriájú sorozattermék árából, amik jobban vonzzák a szemet mint a hátat, feneket :-)

(#2267) Ispy válasza stephananton (#2266) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, tök igaz, 0 tapasztalattal, 0 szerszámmal, 0 kedvvel bárki összelegózik magának egy széket...csak normális, használható szerszámokra több 100k-t el lehet verni, ja és ehhez hely is kell, ahol lehet barkácsolni, a végeredmény meg garantált bukó, szóval anyagból is bőven kell venni, az idő pénz, persze biztos van, akinek vannak szabad hetei egy ilyen projektre, a végén egy hermann miller árát fogod rákölteni a székedre, de nem lesz egy hermann miller a vége.

Szóval hagyjuk már a bullshitet, ha meg hirdetni szeretnél ott a hardverapró.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#2268) peppe79 válasza stephananton (#2266) üzenetére


peppe79
senior tag

Te nem adnál érte pénzt, én viszont adtam érte, és nem bántam meg. :) Ez már csak ilyen, nem vagyunk egyformák.
És szerintem fontos azt is tisztázni, hogy az általad leírt "paraméterek" a Te saját szubjektív véleményedet alkotják.

(#2269) howey


howey
csendes tag

Sziasztok!

Erről a székről mi a véleményetek?

http://rbx.hu/raidmax-dk709br-drakon-gaming-fekete-piros-p486058

Napi szinten egyfolytában kb. 3 órát lenne használva egy 182 cm. és 90 kg. ember számára.

Előre is köszönöm, a véleményeket.

(#2270) coolpet válasza peppe79 (#2268) üzenetére


coolpet
senior tag

Hali!

Te mit vettél, csak hogy infózzak?

A fenti mellett még a NITRO CONCEPTS S300-al is szemezek, kicsit nagyobb a teherbírása, szóval lehet stabilabb tovább bírja.

10 ropival több.

Köszi!

(#2271) peppe79 válasza coolpet (#2270) üzenetére


peppe79
senior tag

Hát, nem gamer széket, azt már most mondom előre. :) Egy Merryfair Forte széket vettem. Ez egy egyszerűbb típus, legalábbis a jóval ismertebb Wau, vagy Spinelly forgószékeikhez képest. Nem állítom, hogy ez lenne az etalon, de összességében elégedett vagyok vele.
Ami mellette szól, hogy a Merryfair valóban egy kézzel fogható cég: 36 éve készítenek irodabútorokat Malayziában, mint a térség egyik legnagyobb irodabútor gyártója; és nem bérmunkában készíttetik a forgószékeiket valami nevenincs, csongcsing-i sufni műhelyben, különböző létezhetetlen márkanevekkel ellátva.

(#2272) coolpet válasza peppe79 (#2271) üzenetére


coolpet
senior tag

A Spinelly tetszik egyébként milyen árban és hol kaphatók ezek?

(#2273) stephananton válasza Ispy (#2267) üzenetére


stephananton
kezdő

MI VAN AKKOR ha megbízol valakiben aki képes rá?
[

[ Szerkesztve ]

(#2274) peppe79 válasza coolpet (#2272) üzenetére


peppe79
senior tag

Nekem is tetszik, csak nem tudom, hogy mennyire tartós egy ilyen rugalmas háttámla.
Legolcsóbban az Officeplaza-ban kaphatóak ezek a székek, máshol irreálisan magas az áruk.

(#2275) peppe79 válasza stephananton (#2273) üzenetére


peppe79
senior tag

Hát, azt nem mondhatjuk, hogy hiányzik az önbizalom... :U Nem is az - asztalos szemmel nézve - 'hobby' kivitelezés, ami zavaró, hanem hogy ezeket helyezed előtérbe bármelyik sorozatgyártott székkel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#2276) stephananton válasza peppe79 (#2275) üzenetére


stephananton
kezdő

ülj bele aztán megérzed a különbséget. a szemed visz , vagy az ülésérzeted? engem utóbbi. a sorozatgyártók a szemedet fogják meg hamarabb mint az ülés érzetedet ,azt nagyívben le.... -ják. ezért lehet hamar kiülni a vékony üléseiket... s mást nem mondok saját tapasztalásból... odaadtam a lehetőséget.

(#2277) peppe79 válasza stephananton (#2276) üzenetére


peppe79
senior tag

Azt hiszem, itt egy alapvető fogalomzavar van. Az, hogy - ugyanazt az anyagot alapul véve - minél jobban párnázott egy ülőbútor, annál kényelmesebb, nem egy egetverően nagy felfedezés. Minden valamire való házimozi fotel ilyen, többek közt az enyém is. Egy forgószék esetében viszont, amin akár több órát is eltöltesz, netán az a munkaeszközöd, már óhatatlanul előtérbe kerülnek az ergonómiai szempontok. Azzal, hogy ráteszel az ülőlapra egy vastag "párnát", szerinted mivel vagy előrébb?

[ Szerkesztve ]

(#2278) stephananton válasza peppe79 (#2277) üzenetére


stephananton
kezdő

nem felfedezésről van szó. jómagam is rá ültem már a sorozatgyártottakra mert totó lottó forgalmazást csináltam 10 évig s ott seggelni kellett nem keveset az asztal mögött :-)
de azonnal felálltam. a párnázás testhez igazodó lehet háttámlán is. a háttámlának a felülete a hát mérete minimum. ebbe is tehető külön párnázat, egyénre szabott merevséggel. nem oly sokkal lejjebb írtam arról: lássuk: kinek mit takar az a szó hogy kényelmes. ott részemről írtam egy levezetést úgymond . akár a saját elképzeléseddel is kommentelheted azt.2229-es sz . h. szólás jún 26.-án :-)
én is ülök a magamén akár 5-6 órát is. számomra hiába ergonómikus egy szék vonalvezetése úgymond ha merev vékony hab anyagok vannak a huzat alatt rögzítve. amint a vastag párnán látod az sem totál tömör hab anyag, hanem kézzel tömött a közepe. na ezt és ehhez foghatóakat nem csinálnak meg sorozatgyártók mert idő türelem igényes. s ha már több órát töltök egy ülő alkalmatosságban, hát ne merev legyen már s a vonalvezetése, ergonómiája miatt fizessek érte. már ránézésből látni .. természetesen vannak emberek akik a kemény-ebb ülőfelületet szeretik a felhasznált hab anyag tömörsége vastagsága ill a használás mikéntje változtatja az ülés merevségét. nekem se 2 perc volt összeszedni azt a süppedési / feltartási mértéket hogy a felhőn ülés kényelmét adjam meg annak amin amiben ülök több órát. s rájöttem nem szükséges a professzionális ergonomiai téma ha van olyan párnázás ami felveszi a tested formáját rajta üléskor rá/bele dőléskor :-) köszönöm véleményed:-)

[ Szerkesztve ]

(#2279) peppe79 válasza stephananton (#2278) üzenetére


peppe79
senior tag

Nekem fura, hogy mindenféle modellezést nélkülözve, pusztán egy párnát tömködve akarod bebizonyítani a bútorgyártók "hozzá nem értését". Ezek szerint, ha ennyire egyszerű a képlet, akkor elvesztegetett idő volt például a Soproni Egyetem korábbi Anthropos fejlesztése is. Mindenesetre, számomra többet jelent egy kézzel fogható mérés, mint egy mindennel szembe menő, szubjektív véleményalkotás.

A felhőn ülés kényelme számomra ismeretlen fogalom, így erre nem tudok érdemben reagálni. Én még úgy tanultam, hogy üléskor (főleg a combok vízszintes helyzetében) a keresztcsont és medencecsont - bizonyos mértékben - hátrabillen, ráadásul a felsőtest teljes súlya is ránehezedik, a súlypont pedig az ágyéki görbület elé kerül. Ezért ideális esetben a forgószékek ülőlapja (és vele egyött a combok) picit előre felé lejtenek, ezzel is némileg tehermentesítve az ülőfelületre nehezedő terhet. A párnázat vastagsága és süppedésének mértéke pedig mindaddig hatodrendű, amíg az ülés során nem alakulnak ki erősebb nyomáspontok. A legegyszerűbb példa erre egy 'szimpla' 25-30 kg/m3 térfogatsúlyú kárpitos szivacs, összevetve egy ugyanolyan vastagságú memóriahabbal. Ezzel máris borult az általad felvázolt elv a párnázat vastagságáról, illetve a 2/3 arányú süppedésről...
A háttámla esetében sem az a lényeg, hogy azt agyontömködjék szivaccsal, vatelinnel, vagy bármilyen más párnázóanyaggal, hanem hogy csökkentsék a statikus terhelés következtében jelentkező vázizomzat -, hátizmok munkáját, és a porckorong terhelését. Ezért - lenne - fontosabb a gerincoszlop természetes görbületét lekövető háttámla, ami egy vonalban tartja a nyakszirtcsontot, illetve a háti - és keresztcsonti görbületet; és a rugalmas alátámasztás, ami tehermentesíti az ágyéki gerincszakaszt.

Plusz egy megjegyzés: én az ezredforduló első évtizedeiben dolgoztam bútorüzletekben, és már akkor jelentős fejlődések voltak nyomon követhetők. Többek közt olyan gyártók meghívásán is részt vettem, mint például a Himolla. Lehet, hogy nem hiszed el, de kényelemben, és technológiában már akkor sokkal-sokkal több volt, mint egy darált szivaccsal, szilikonizált poliészter golyóval, vagy bármi mással tömködött párnázat.

[ Szerkesztve ]

(#2280) BornToBePuli


BornToBePuli
aktív tag

Szerintem lépjetek túl a dolgon.

Read only felhasználó

(#2281) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Csa, hogy ne legyen egyszerű választás, még ez is képbe került. Natec Genesis NITRO550
50ezer Ft, 2 év gari.
Szerintetek?

(#2282) stephananton válasza peppe79 (#2279) üzenetére


stephananton
kezdő

NEM BIZONYÍTÁS, NEM FELFEDEZÉS , TAPASZTALÁS :-) amikor bárki más beleült abba amit már a 2005 ben zárult totó lottó forg. -hoz csináltattam magamnak, így ahogy leírtam , érdekes módon mindenki jobbnak találta a készen kaphatóknál. sebaj. ez a választékosság igénye / élménye hogy nem vagyunk egyformák. ami számodra és sokak számára ismeretlen fogalom, az mindenkinek olcsóbban a rendelkezésére áll, mint más. :-) persze. ki min tapasztalja meg azt hogy ha rá / bele ül nem akar felállni :-) köszi hogy leírtad :-)

(#2283) Wasp91 válasza stephananton (#2282) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Az a óvodás méretű háttámla is kényelmes lehet..

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#2284) peppe79 válasza BornToBePuli (#2280) üzenetére


peppe79
senior tag

Jelen esetben valóban ez a legcélravezetőbb, kár is a szót tovább fecsérelni... :))

[ Szerkesztve ]

(#2285) TomBond válasza Cingáriusz (#2281) üzenetére


TomBond
aktív tag

Felejtős
Ez egy hónapos volt! Viszont a nagyker kifogástalanul intézte a garit!!!

[ Szerkesztve ]

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#2286) stephananton válasza Wasp91 (#2283) üzenetére


stephananton
kezdő

SŐT forognia se kell, elég 4 fix láb és még a liftezést is kihagyhatjuk ugye ? :DD

(#2287) G viktor


G viktor
tag

Sziasztok!

noblechairs epic-ről vélemény? :)
Napi 5-6 óra használatra kéne.

(#2288) sebijani1982 válasza stephananton (#2286) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Üdv!
Az rendben van, hogy ilyeneket készítesz, de lassan már fárasztó ez az önreklám.
Ne haragudj, de saját magad ellen fordítod lassan még azokat is, akik az általad preferált home made székeket szeretik. Engedd már meg másoknak, hogy olyan széket vegyenek, amit ők preferálnak.
Nem rossz, hogy felhívod a figyelmet, az általad készített, preferált székek létezésére, de kezdesz kicsit túllőni a célon.

Peace

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#2289) peppe79 válasza sebijani1982 (#2288) üzenetére


peppe79
senior tag

Felesleges, úgysem fogja megérteni. Pedig a topic címe elég egyértelmű.
Ha az eladás a célja, arra ott az apróhirdetés rovat. Ha meg a DIY projectjét szeretné népszerűsíteni, arra szintén vannak megfelelő topicok.
Az a piros színű Sky klubfotel egyébként nem home made, és még csak nem is átalakított: a Budapesti Bútoripari Vállalat készítette úgy fél évszázada. A másik két szocreál szék már "áttranszformált", mint ahogy az a képeken látszik is. ;)

(#2290) stephananton válasza sebijani1982 (#2288) üzenetére


stephananton
kezdő

:)) ÁLDÁS BÉKESSÉG :))

(#2291) mattew válasza sirdond (#2145) üzenetére


mattew
tag

Szia, így két hónap használat után mi a véleményed a székről amit vettél?

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#2292) sirdond válasza mattew (#2291) üzenetére


sirdond
őstag

Helló!

Megbarátkoztam vele,igaz kellett egy 2-3 hét mire megtaláltam a nekem passzoló beállításokat, meg megszoktam a deréktámaszt. Kényelemmel nincs gond,maga a szék nem nyikorog. Mivel nincs sok összehasonlítási alapom ezért abban a témában nem tudok sok mindent mondani.
Egyetlen dolog, ami nem tökéletes, hogy az ülőfelület lehetne kicsit rövidebb is, talán 1-2 centivel, de az inkább az én "hibám", mivel 170 centi vagyok, de azért még így is kényelmes.

Egyébként bármi konkrét infó érdekel, kérdezz nyugodtan és megpróbálok rá válaszolni.

(#2293) mattew válasza sirdond (#2292) üzenetére


mattew
tag

Köszönöm a választ.
Elsősorban az érdekelt, hogy hoszabb távon elégedett vagy-e a termékkel.
Mivel a kiállított székben mégse ülhettem ott órákig ;] .
Ha jól értem az anyagminőség megfelelő (okkal adnak rá 5 év garanciát), ez jó hír.
Hogy barátkoztál meg a hálós ülőfelülettel?
Milyen kiegészítőkkel vetted (karfák, fejtámla, görgök, lábcsillag), és meg vagy-e velük elégedve?

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#2294) coolpet válasza mattew (#2293) üzenetére


coolpet
senior tag

Hello,

Melyik típusról megy most itt a diskurzus?

(#2295) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Megrendeltem ezt: Arozzi Verona Pro V2

(#2296) estikornel


estikornel
tag

Ikea Markuson kívül van még valami népszerű és megbízható szék? 185/85 alkatra kellene. Ez a 40 ezer körüli ár lenne a legjobb. Tetszik a Noblechairs Epic is, itt aprón 75 körül van, de ha lehet ennyit nem szeretnék rákölteni, még akkor is ha fontos a hátam miatt.

Jövőhéten megyek Bp-re próbálgatni, körülnézni. Hova érdemes még elmennem Ikeán kívül? Jysk szóba sem jöhet, akármit vettem onnan (szék, matrac, ágykeret, párna) egy rakás szart nem ér az összes egybevéve sem.

Szerk: szinkronmechanikásat szeretnék, sok alacsonyabb árú gémer szék ezzel nem rendelkezik és egy szokásos béna fém alapja van amit nem szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#2297) Greenbullz


Greenbullz
csendes tag

Sziasztok!
Rengeteg jót hallottam a Markusról, ki is próbáltam az IKEA-ban, tök kényelmes volt, meg is vettem. Azonban kb egy óra használat után már baromira fáj tőle a derekam. Próbáltam több féle magasságot, dőlésszöget, kispárnát, de vagy a derekam vagy a hátam fáj benne. Volt esetleg hasonló tapasztalata vele, illetve van aki magasabb és kényelmes neki? 192 cm vagyok.

(#2298) peppe79 válasza Greenbullz (#2297) üzenetére


peppe79
senior tag

Számomra teljesen érthetetlen, hogy miért van annyira agyonhájpolva ez a szék. Az meg főleg, hogy hogyan érezhetted egy percig is kényelmesnek, a Te 192 cm-es testmagasságoddal. Igaz, hogy én csak egy eladó, használt (pár hónapos) Markus széket próbáltam, de az iszonyat kényelmetlen volt. Az ülőlapja kemény, az ülésmélysége pedig kifejezetten rövid, és sajnos nem állítható (190 cm a testmagasságom). A karfája szintén nem állítható, számomra a magassága, és a pozíciója is rossz volt (kényelmetlenül ívelt, túl alacsony, széles, és előre tolt). Szerintem nyugodtan le is lehet szerelni, mert nem hiszem, hogy ilyen pozícióba szerelve bárki számára is megfelelne. A deréktámasz elhelyezkedése nekem túl alacsony, lényegében használhatatlan. A fejtámla a nyakcsigolyám magasságában van, a háttámla felső vége szinte a tarkómba vág. A karfa borítása és az ülőlap minősége minden szempontból értékelhetetlen. 20 ezerért kínálták használtan, ami nem sok pénz, de nekem még annyit sem ért.

(#2299) stephananton válasza peppe79 (#2298) üzenetére


stephananton
kezdő

:)) HOME MADE... (?) csak csak van abban /ebben valami bárhogyan jelenik is meg az összkép, stb, és kommentelődik. köszönöm :))

(#2300) sirdond válasza mattew (#2293) üzenetére


sirdond
őstag

Igen, meg vagyok vele elégedve. Bár ezt a pár hónapot annyira azért nem nevezném hosszabb távnak :)

Igen, az anyagminőségre nem lehet panasz, ezt talán a kezdeti hozzászólásomban is írtam.

Nekem nem a hálós ülőfelület van, hanem a szivacsos. A hátlap viszont hálós, de az nem volt probléma, mert az előző (sőt az az előtti is olyan volt már).
A hálós ülőlapot viszont már nem mertem bevállalni, mert nem tudom elképzelni,hogy az több óra ülés után is kényelmes maradhat. Egyébként a full extrás változatot vettem ,amiben minden benne van. A fejtámla elsőre szokatlan volt,de azóta megszoktam és hátradőlve kifejezetten jó,hogy ott van.

A karfákat viszont leszereltem, mert sehogy sem tudtam úgy összelőni az asztallal,hogy jó legyen, de ez megint csak nem a szék hibája, inkább az asztalom sajátossága. Az tetszett, hogy négy dimenzióban állítható a karfa és nem zártam ki teljesen,hogy valamikor nem kerül vissza. Az utóbbi pár hétben viszont azok nélkül vagyok és egyáltalán nem hiányzott eddig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.