Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) polgi803


polgi803
őstag

Ez jó szék?

Akracing Octane

(#2702) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Szeretnék egy viszonylag jó forgószéket venni ami kényelmes. A gammer székek valahogy nem jönnek be.
Multiblock mechanikára gondolnék, mivel annak finomabb a hinta funkciója, és ezt szeretném ha minőségi krémes hatás lenne.
Ezek a Chariman székek szerintetek milyen ( minőségérzetre) ? Chairman 480 at néztem de sajna nagyon magasan kezdődik az ülőmagasság.185 cm magas vagyok 83 kg. És jó lenne ha a fejem is támasztaná valami. Tehát felérne addig. Ár olyan 50-60e körül
Előre is köszönöm a véleményetek, segítségetek :R

(#2703) peppe79 válasza fulton (#2702) üzenetére


peppe79
senior tag

185 cm testmagassághoz simán jó kellene legyen az ülőlap magassága. A gyári leírás szerint 510 mm-ről indul, de azt is kalkuláld bele, hogy terhelés alatt a gázlift kb. 5-10 mm-t süllyed, plusz a párnázat is bizonyos mértékben süpped.
Az ülőlap mélysége viszont lehet, hogy neked kevés lesz.

(#2704) Shin Chen


Shin Chen
tag

Sziasztok!
Utóbbi hozzászólásokat olvasgatva megtetszett a Melbourne US 105-ös szék. [(ez)]
Érdeklődnék hogy azóta mi a tapasztalatok vele, illetve 189/85-el mennyire bírna meg hétköznapi -este/hétvége-napközbeni igénybevételnél :)
Már csak azért is kérdem mert jelenleg egy 3990Ft-os Kikás összehajtható "kemping" széket használok, és kezd kényelmetlen lenni.. :B

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#2705) Submarine


Submarine
senior tag

Sziasztok!

Az AK Racing székek között van felszereltségi különbség?
Konkrétan ezt néztem ki
Dönthetőség, hintafunkció, párnák, ezekre gondolok.
Láttam, hogy a AKRacing Premium V2 ajánlott, de személy szerint annyira nem tetszik, hogy még többet is adjak érte. És műbőrt sem szeretnék venni, inkább szövet.

(#2706) galaktikus válasza Submarine (#2705) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Hello!

Én Premium V2-t vettem, és ugyanezt körüljártam mint Te. Ami linkeltél az a "sima" gaming és a pixelnél elmondták, hogy ez inkább tiniknek való, sokkal keskenyebb, kisebb is az ülőlapja, és ezt ajánlották helyette. Ha nem vagy tini, akkor offolnám :K Azt mondták ez az egyik legjobb székük.

Nem bántam meg a vásárlást, tényleg kényelmes. Én is fáztam kicsit a műbőrtől, de egyáltalán nem rossz. Ha évek múlva szétmegy akkor egy jó kárpitos megoldja. Tapintásra és érzetre amúgy hibátlan.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#2707) Submarine válasza galaktikus (#2706) üzenetére


Submarine
senior tag

Köszi!

Aham, értem mire gondolsz:

(#2708) galaktikus válasza Submarine (#2707) üzenetére


galaktikus
aktív tag

:K

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#2709) mm00


mm00
aktív tag

Ikea Markus-t használ valamelyikőtök ~140kg körüli testtömeggel? Érdekelne tapasztalat, hogy van-e vele valami probléma. Ikea oldalán csak 110kg-ig írják, hogy tesztelték.

(#2710) yorka


yorka
tag

Sziasztok!
Alacsony magassághoz és vékony alkatra keresek széket.
Az Officeplázában kinéztem egy Assassin nevű széket. Beleülve nagyon kényelmes, állítható mindene. A műbőr is puhább, mint a szokásos.
Van valakinek vele tapasztalata?

Voltam a Pixelben is, beleültem pár DXRacer Formula ami tetszett ennél többért és kevesebb funkcióval.

(#2711) friccccc


friccccc
tag

Sziasztok
Kinéztem egy IKEA MARKUS széket.
Akinek van , vagy volt dolga vele legyen olyan kedves írja meg véleményét. A bőr és szövet közt vacilálok rendesen,mert mindegyiknek látom előnyét és hátrányát is. A szövetesnél mosható/ cserélhető esetleg a szövet? Ez lenne az egyetlen komoly hátrány a bőrrel szemben ami eszembe jutott. Bőrbe tuti beleragadna a hátsóm... :) Köszi az ötleteket és tanácsokat.
:R

(#2712) mm00 válasza friccccc (#2711) üzenetére


mm00
aktív tag

Nekunk az irodaban van 4 pár bőr pár éve. A háttámlán van ahol műbőr és az egyiken le is jott a boritas valoszinu övtől. Amugy meg vagyunk vele elegedve :)

(#2713) friccccc válasza mm00 (#2712) üzenetére


friccccc
tag

Szuper Köszi a gyors választ !
Én a szövetre(nm a bőr féle verzió) nagyon kíváncsi lennék, h mennyire tisztítható, mert a bőr nyárra...:S annyira nm bejövős :)
Csere/mosás gondolom esélytelen

(#2714) Firefox13


Firefox13
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, szék vásárlás előtt állok.
195cm / 108kg vagyok.

Ezt a három típust néztem ki:

https://www.bestmarkt.hu/gembird-scorpion-gamer-szek-feketepiros-p482465

https://www.bestmarkt.hu/raidmax-drakon-dk707-gamer-szek-derek-masszazs-funkcioval-feketekek-p474484

https://www.bestmarkt.hu/raidmax-drakon-dk709-gamer-szek-kekfekete-p419594

Van valakinek tapasztalata velük?
Vagy esetleg egyéb javaslat hasonló árban.

A segítséget előre is köszönöm.

(#2715) lowzor válasza Firefox13 (#2714) üzenetére


lowzor
veterán

Engem 188 centivel marhára zavartak a szárnyak a gamer székeken, amiket próbáltam.
195 centivel nálad talán még rosszabb lenne a helyzet.
Én inkább valami normális irodai széket néznék a helyedben.
Ilyen magassággal mindenképp próbáld ki, amit kinéztél mielőtt megveszed, mert egy szék visszaküldése szívás. Nehéz szétszedni, miután egyszer már ráültél.

(#2716) adik


adik
őstag

Sziasztok,
Ikea Langfjall székről mi a véleményetek?
170 cm, 80kg napi 8 óra a cél.
A mostani, noname székemtől azért kell megszabadulnom, mert kegyetlenül nyikorog, és már-már a párkapcsolatom épségét veszélyezteti.
Köszi

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2717) Danex


Danex
addikt

Üdv elszántam magam, hogy az ékpárna+ konyhaszéket lecserélném valami modernebb megoldásra.

184cm vagyok ~82kg és L5-S1 porckorongsérves, milyen széket ajánlanátok az 50-85ezres sávban mondjuk? Esetleg ha van valami csúcsszuper 95-ért lehet elgondolkozom rajta, de feljebb semmiképp nem mennék.

Köszi :U

(#2718) brigimusic válasza Predator2 (#2680) üzenetére


brigimusic
újonc

Szia! Esetleg tudnál nekem segíteni abban, hogy én is hozzájussak 80-ért??? 06304978385 NAGYON KÖSZÖNÖM!!! Ajándékba szeretném, nagyon megköszönném, ha segítenél ebben..

(#2719) duronx válasza brigimusic (#2718) üzenetére


duronx
senior tag

Amikor linkelte akkor valóban 80ezerért volt akcióban, jelenleg viszont többe kerül mint általában

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#2720) flashpointer


flashpointer
őstag

Biztos van valakinek hasonlo problemaja: parkettan, parkettara valo gurulos szek az apro porcicakat mingi osszenyomja es ugy belepreseli a padloba hogy meg felkaparni sem konnyu. Persze takaritas utan egybol jon a kovetkezo darab a kerekrol, pedig surun van porszivozva. Esetleg valami megoldas azon kivul hogy havonta ki kelljen a kerekeket szedni es alaposan letisztitani? Neztem azt a padovedod szek ala de szeretek gurulgatni a lakasban mindenfele es eleg nagy kompromisszummal jarna+tuti nem is gurul rajta olyan konnyen mint a kemeny padlon.

[ Szerkesztve ]

(#2721) Shin Chen


Shin Chen
tag

Sziasztok!
Kikában a [Speed] szék 65k HUF helyett 41k HUF.
Kipróbáltam és kényelemben, felszereltségben vetekedik a DX racing székekkel, annyi különbséggel, hogy az úgy 80k HUF-tól kezdődik.
Majdnem fél áron szerintem bőven megéri.

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#2722) Hokunda válasza Shin Chen (#2721) üzenetére


Hokunda
aktív tag

A műanyag csillagtalp azon első jelek egyike, hogy tartózkodni kell adott ülőalkalmatosságtól!

(#2723) polgi803


polgi803
őstag

Végül beruháztam egy Noblechairs Icon-ra. Klafa. Végre nem szakad le a derekam meg a hátam. Igazi megkönnyebbülés benne ülni.

(#2724) Shin Chen válasza Hokunda (#2722) üzenetére


Shin Chen
tag

:Y :Y :Y
Azt lehet cserélni, nem?

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#2725) RWD


RWD
tag

Hali!
Ezek között vacilálok:
[link]
[link]
[link]

Az első kettőt próbára házhoz is hozzák elvileg, viszont tartósság téren nincs rutinom. Volt már dolgotok hasonlókkal?
Lényeg, hogy napi 10-12 órát nyüstöljük őket (irodai munka) kb. Kicsit el vagyok veszve a nagy állíthatóság dzsungelben, de gondolom egy állítható deréktámasz, állítható karfa nagyon is jól jön. De pl. állítható ülésmélységgel ritkán találkozni. Mit gondoltok?
Max 100.000 nettó a limit /db.
Köszönöm. :R

(#2726) igor556


igor556
csendes tag

Sziasztok!
Szék csere előtt állok,és a következő 3-széket néztem ki:
- DXRacer King
- AKRacing ProX
- Arozzi Verona XL+
Én 175-magas és 95-kg vagyok.A kérdésem az lenne hogy a három
szék közül melyiknek jobb az ülés szélessége,és maguk a székek
milyen minőségűek.

(#2727) peppe79 válasza RWD (#2725) üzenetére


peppe79
senior tag

Ezek már mind "normálisabb" minőségű székek. Milyen súlyhoz, testmagassághoz lenne?

(#2728) igor556 válasza peppe79 (#2727) üzenetére


igor556
csendes tag

--------------------------------

[ Szerkesztve ]

(#2729) Lokids válasza RWD (#2725) üzenetére


Lokids
addikt

Emagra X5-t próbáltam. Nagyon bejövős szék volt. Ha nem vagy a súlyhatár felett, akkor bőven ajánlott kategória szerintem.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2730) peppe79 válasza igor556 (#2728) üzenetére


peppe79
senior tag

???

(#2731) oke


oke
senior tag

Tudja valaki, hogy mi a különbség az AROZZI Verona V2 és az AROZZI Verona Pro V2 között?

(#2732) Rimuru válasza oke (#2731) üzenetére


Rimuru
veterán

kicsit nagyobb teherbiras, talan jobb gorgo, donthetoseg fixalasa. (forras: a gyarto weboldala :U)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#2733) KadamQQ


KadamQQ
tag

Akinek van a kettő közül valamelyik, az le tudná írni milyen?
[link]
[link]
Sőt, aki esetleg mindkettőt is próbálta, annak a véleménye érdekelne legjobban :D
Egy kicsit az Akracing felé hajlok, jókat írnak róla, de az Epic is tetszik, bár olvastam, hogy ott az egyik karfa közelebb van a székhez, mint a másik és ez néha zavaró. De mondjuk árban kicsit drágább mint az Akracing, azért gondolom, hogy minőségben is jobb lehet akkor?
Vagy, ha tényleg jó és kényelmes széket szeretnék, akkor hagyjam ezeket és vegyek egy Emagra X5-t?

(#2734) SH4D0W2011 válasza KadamQQ (#2733) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Én is nagyon agyalok egy új széken, és pont ugyanezt a kettőt néztem ki, szóval engem is érdekelne vélemény ezekről. :)

(#2735) sanya53 válasza KadamQQ (#2733) üzenetére


sanya53
aktív tag

Nekem ez van
A kényelemmel semmi bajom, viszont nekem sajnos magas. El is akarom adni mert nyomja az alsó combom mivel nekem magas és nem lehet alacsonyabbra állítani. Szerintem 180 magasságtól jó választás. Sajnos én csak 170 vagyok.

(#2736) KadamQQ válasza sanya53 (#2735) üzenetére


KadamQQ
tag

Köszi! Mondanám, hogy lehet megvenném, de mindenképp újat szeretnék, mivel valószínűleg az Áfát le tudom írni az árból.. :))
Szerencsére én 182 cm, 91 kg vagyok, akkor valószínűleg pont jó lenne ez a szék. :D

(#2737) sanya53 válasza KadamQQ (#2736) üzenetére


sanya53
aktív tag

Persze érthető, hogy újat akarsz. Igen szerintem is jó neked és most elég jó árban is van.

(#2738) K1LLMy53Lf válasza RWD (#2725) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

emagra székeket én 3napja próbáltam pont ki. a deréktámasz valóban jó dolog, én is mindenképpen olyan széket akarok venni, amiben van, viszont állíthatót preferálom hosszabb távon (itt a munkahelyemen a sitland leaf székkel rosszul jártam, mert csak magasságban állító a deréktámasz, amely elsőre kényelmes, viszont hosszabb távon nem az igazi, ezért én javaslom, hogy olyan deréktámaszosat nézz, amely erőssége állíható. Másodlagos megoldásként, az "erőssége" állítható az ülésmélység állítással is (habár elsődlegesen nem erre szolgál ez az állíthatóság))
Nekem egyébként az X2 lotus jött be nagyon, illetve az X4 Tao és csak utánuk az X5. De a "kedvencem" 1000k körül még mindig a Lexington, csak azért nem vettem még meg, mert tartok a mesh ülőfelülettől. Szerintem idővel kinyúlik (vagy a samurai székek gyátása nem precíz és a háló feszessége székenként eltérő, ami szintén nem a legbíztatóbb dolog), de ha ez nem is történne meg, nem bízom abban, hogy hosszabb távon (6óra++) esetén kényelmes a hálóban ülni. :/ Elvileg a Legington párnás verziója az Oklahoma, de ahogy én próbálgattam valahogy gagyibbnak tűnt az oklahoma (3 különböző alkalommal hasonlítottam össze másmás boltokban)

Egyébként nettó 100k körüli összegbe még beleférhet a Merryfair Wau2, ami szvsz egyik legjobb szék, csak sajnos nekem keskeny az ülőfelülete (47cm asszem), arra még nézz rá sztem

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#2739) hajraolaj1


hajraolaj1
tag

Üdv. Minél jobb ár-érték arányú irodai forgószéket keresnék max 50k-ig, 178cm - 65 kg vagyok, ha ez számít. Lehetőleg fekete színben keresnék műbőrös széket állítható ülésmagassággal és hinta funkcióval, de igazából a kényelem lenne a legfontosabb, nem a kinézet, szóval ha nem fekete műbőr, az sem baj. Lehetőleg ne nyikorogjon, mikor mocorgok benne, mert koliszobában használnám. Előre is köszi a tippeket!

(#2740) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném!
Tönkrement a jelenlegi székem US 29 Bristol amit nem célirányosan vettem még anno egy lakberendezési áruházban ( "hova máshova" )
Szeretnék helyette egy újat venni, mostmár úgy, hogy előtte kicsit körüljárom melyik lenne a legjobb nekem.
Kényelemben a volt szék is megfelelő volt, viszont a műbőr lekopott és mára vállalhatatlanul ronda lett, a gázrugó is elkezdett ereszteni... Mondjuk minden tiszteletem a széké, mert 125 kg vagyok... és kibírt 3-4 évet is talán. Átlagos otthoni használatra lesz, nem vagyok hardcore gamer, de napi 4-5 órát ülnék benne.
Vannak jelöltjeim, az lenne a kérésem, hogy mondjátok el a véleményeteket róluk, melyiket lenne érdemes megvennem, melyikkel járok jól és melyiket felejtsem el? A keret 60k.

Nitro Concepts S300 Galactic Blue - Fekete/Kék
Keep Out! XS400PROR
Natec Genesis NITRO550
Tesoro Zone Balance Black
Tesoro Zone Speed
UNICSPOT Monaco

Ha lenne más ajánlatotok, szívesen veszem a javaslaitokat!

Köszönöm!

Üdv.:
Julot

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#2741) bigrob


bigrob
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy házilag összetákolt autó ülésben ülök, de nem az igazi.. :DDD
140 +-5 kg versenysúlyom van és szeretnék valami kényelmes és strapabíró széket, ahogy az előttem író kolléga is írta nekem is napi max 4-5 órára kellene, esetleg azok a székekre is vevő lennék ha szerintetek jobb.
Keret 40-65 Matyi

Ezeket néztem ki:
US 90
US 91

Köszi a tippeket!
Robi

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#2742) underdark


underdark
aktív tag

Sziasztok
Akinek Ikea Markus széke van, az megtudná nézni, hogy teljesen leengedett állapotban milyen magasan van a karfa teteje?
Köszi

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#2744) #55809408


#55809408
törölt tag

Sziasztok. 95kg 175 magas.
Erős szövetborítású de nem gémer széket szeretnék. Vagy is elég sok dolog érdekelne amit mindjárt le is írok csak a lényeg hogy illeszkedjen a szobához. Nem vagyunk már gyerekek ezért a gemer szék kilőve. Viszont azok adotságai fontosak lennének. Állítható deréktámasz esetleg keménysége, süppedős kényelmes. Ne legyen magas a hátlap de tartsa rendesen a fejet. Dönthető esetleg hinta funkció illetve lábtartó ha van ilyen ezeknél egyáltalán. Valamint ha gyárilag nincs is hozzá de felszerelhető legyen karfához egy egérpad. Mivel nem a klasszikus asztalon minden formációt kedvelem. Ölemben a klaviatúra, jobb kéznél közvetlen karfánál az egér. Remélhetőleg nem túl sok az elvár tényező illetve nem aranyáron mérik ha még is létezne ilyen.
Segítséget előrre is megköszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#2745) Julot válasza Julot (#2740) üzenetére


Julot
aktív tag

Ahogy nézem, itt nem tolonganak a szék-szakértők, vagy a segíteni akarók. Sajnos a Topik eléggé halott... Kár!

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#2746) peppe79 válasza Julot (#2745) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez azért van, mert a topicban érdeklődők javarészt ugyanazt a néhány, gagyi gamer széket keresi. Nitro, Natec, Akracing, egykaptafa...

(#2747) peppe79 válasza #55809408 (#2744) üzenetére


peppe79
senior tag

És a keret?

(#2748) bigrob válasza peppe79 (#2746) üzenetére


bigrob
őstag

Erre mi a vélemény? :B

US90-et berendeltem, holnap hozzák, ha nem tetszik megy vissza, de ránézésre szimpatikus..

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#2749) #55809408 válasza peppe79 (#2747) üzenetére


#55809408
törölt tag

Hát ja. Sose költöttem még székre annyit amennyiért árulják ezeket de olyan 60 környéke. Találtam már mindenfélét csak a hinta funkció és az egérpad hiányzik. A többi igényemet már megtaláltam több modellben is csak mindnél volt valami kis gebasz a hozzászólások alapján. Vagy a karfa lötyög vagy nyikorog vagy nem fékeződnek a kerekek.....
Pedig ennyi zséért már illene pöpecnek lennie mindnek.

[ Szerkesztve ]

(#2750) Ispy válasza peppe79 (#2746) üzenetére


Ispy
veterán

Vagy inkább azért, mert széket nem lehet univerzálisan ajánlani? :U

Amit meg lehetne, azt nem fogják sokan megfizetni....btw az utolsó 50 hozzászólásban kb. mindenki nem gémer széket keresett.

Egyébként már nem először látom, hogy te valamiért iszonyatosan rühelled a gémer székeket.

Egyébként meg szerintem tök mindegy, hogy 150k alatt mit vesz az ember, az összes el fog hullani 5 éven belül, ha sokat van használva, lehet az gémer, vagy ikeás, vagy hálós, tök mindegy, olyan ez mint a cipő, ha sokat használod el fog kopni, akár drága volt, akár nem.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.