Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Dictator^ válasza NoiZz (#1000) üzenetére


Dictator^
veterán

Üdv.
Pár hete vagyok tulaja a széknek, de még nem tapasztaltam ilyet.
(Nagyon minimális holtjátéka van az ülőlapnak, de ha nem mondod, akkor nem veszem észre.)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1002) LógaGéza válasza NoiZz (#1000) üzenetére


LógaGéza
addikt

User manualban bennevan, hogy talán évente meg kell húzni a csavarokat. Lehet az okozza a hibát.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1003) zse16


zse16
csendes tag

Hi all

Mit javasolnátok?

Vertagear PL6000
vagy
AK racing PROX

Első körben személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, ki mit tapasztalt ha már használt ilyet huzamosabb ideig..

Thxx :R

Belföldi csomag díjak: https://www.posta.hu/static/internet/download/2015_lapdijszabas_magyar.pdf

(#1004) syrrius


syrrius
tag

Sziasztok! Elkezdtem nézegetni székeket , mivel a 14éve vásárolt (15000FT-os) székem kezdi megadni magát, pedig a gázlift még mindig működik, meg egy ergonomikusabbra vágyom.
A gyártók székei közt nagyon sok pontban látni hasonlóságot, mintha egy nagy gyárban készülnének.
Ennek kapcsán kezdtem kutakodni melyik gyártó hol székel

DXRACER: USA Whitmore Lake, MI 48189
AlphaGamer: EU brand , pontosan nem ír címet , valószínűnek tartom hogy portugál
Arozzi: svéd
Nitro Concepts: Pro Gamersware GmbH Berlin Németország
Speedlink: Németország

Gyártók akiknél nem található info erről (bújkáló cégek :) )
AKRacing, ThunderX3 , AlphaGamer, Anda Seat, Vertagear

Fura az AKRacing esetében akinek elég nagy a palettája és a youtubos marketingje.

[ Szerkesztve ]

NEXOLOGIA

(#1005) koxx válasza syrrius (#1004) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az AK svéd cég.

(#1006) ekszikoz


ekszikoz
csendes tag

Üdv, holnap megyek pestre és az ikeaból a Markus széket néztem ki. Csak annyi lenne a kérdésem, hogy az oldalon a bőr verziónál tüntetik fel a 10 év garanciát, ez vonatkozik a szövetre is? Aki esetleg tudja, köszi a választ! :R

(#1007) Casoli válasza ekszikoz (#1006) üzenetére


Casoli
őstag

A 10 év garancia nem a huzatra van, hanem a mechanikára.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1008) scream válasza Casoli (#1007) üzenetére


scream
veterán

De a huzatra is vonatkozik, nem? :F

(#1009) LógaGéza válasza ekszikoz (#1006) üzenetére


LógaGéza
addikt

A bőr hamarabb elkezdik kopni, mint a szövet - mindenképp az utóbbit választanám.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1010) Casoli válasza scream (#1008) üzenetére


Casoli
őstag

Nem.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1011) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Sok sok gép elött üléshez keresek otthonra széket.
Nem a kényelem számít, hanem, hogy a hátamat a leginkább egyenesen tartsa, ha jól tudom ez az egészséges a gerincnek.
Illetve a kérdés, hogy milyen árkategóriában érdemes nézni ilyesmit?
Első körben 20-30 körül néztem, de sokat 100 felett vesznek hasonlót, így elbizonytalanodtam.

Az tuti, hogy az ilyen versenyautó design számomra messze kerülendő, nem az én ízlésem.
Lehetőleg kisebb méretűt keresek, nem szükséges a fejemig érnie, illetve a görgő sem fontos, sőt, a görgő nélküli változatok lennének a legjobbak.

Már az is nagy kezdőlöket lenne, ha egy jó weblapot javasolnátok, ahol lehet válogatni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1012) andris5 válasza Zsiráfnyál (#987) üzenetére


andris5
tag

Zsiráfnyál egyedi asztalához

Szia! Kérlek áruld el hol vetted azt a cuccot amit te kábeltálcának hívsz. Rákeresve sem találok hasonlót. Köszi

(#1013) vvega30 válasza andris5 (#1012) üzenetére


vvega30
senior tag

ikea

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#1014) andris5 válasza vvega30 (#1013) üzenetére


andris5
tag

Köszönöm szépen! Hétvégén úgy is útba kell ejtsek egy ikeját. THX

[ Szerkesztve ]

(#1015) UnknownNoob


UnknownNoob
tag

Sziasztok!

Ezt valaki ismeri?

7202 UFO X-TRA főnöki forgószék

Mindenhol máshol 60-70 ezer, tehát valódi leárazás, állítható kartámla és aszinkronos, tehát papíron jobb mint az IKEA Markus és kb. ugyanannyiba kerül.

A név viszont nem valami bizalomgerjesztő, illetve gugli sem ad ki semmit :U

[ Szerkesztve ]

(#1016) scream válasza UnknownNoob (#1015) üzenetére


scream
veterán

De csak 1 év garancia van rá.

(#1017) UnknownNoob válasza scream (#1016) üzenetére


UnknownNoob
tag

Ja az elég rossz. A Markus-ra sem teljes körű a 10 év. Nem mehetsz 9 év után, hogy kiülted a szivacsot, de az tény hogy ez az 1 év eléggé gáz.

(#1018) Casoli válasza UnknownNoob (#1017) üzenetére


Casoli
őstag

Markus-nál a mechanikára van 10 év garancia. Elmúlt 10 év tapasztalatom alapján nagyon sokat ér ez a fajta garancia. Nem egy fotelem mechanikája tört el. Markusból is a szövet javasolt. Az nem hullik szét két év után mint a bőr ülőrész és a műbőr fejtámasz.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1019) salytmasztor válasza UnknownNoob (#1015) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Plusz erre nem árt figyelni / vigyázni ennél a széknél:
"Aszinkron mechanika - az ülőlap és a háttámla dőlésszöge egymástól függetlenül állítható."
Tehát automatikusan nem lehet vele hátra dőlni / "hintázni", hanem csak manuálisan karral lehet fix szögbe berakni.

(#1020) UnknownNoob válasza salytmasztor (#1019) üzenetére


UnknownNoob
tag

Semmi tapasztalatom nincs a különféle mechanikákkal, csak a neten olvastam mindegyikről 1-1 bekezdést. Ott azt írták, hogy a jobb aszinkronokon van hintázás.

Ezen nem tudom, hogy van-e de ha nincs, akkor alul az a tekerő mire való? A hinta-, multiblock mechanikás székeken pont ugyanolyan van és azokkal lehet az ellenállást beállítani a hintázáshoz.

Tudom, hogy a multi jobb mint a hinta, de a(z) (a)szinkront nem tudom hova rakni. Ha lehet is vele hintázni, gondolom akkor is más, tekintve hogy eltér a felépítés.

#1018
Köszi, nagyon nem vagyok képben székeknél, azt hittem, hogy a hideghab előbb szokott szétmenni mint maga a szék, de akkor rosszul gondoltam.

EDIT: Valódi bőrről mi a véleményetek? Az igazi jobb / strapabíróbb vagy csak azért drágább mert a gyártónak is drágább illetve mert "menő"?

[ Szerkesztve ]

(#1021) scream válasza UnknownNoob (#1020) üzenetére


scream
veterán

Nekem bőr Markus-om van, most 8 éves. A fejpárna része már nagyon csúnya (ez műbőr), de a bőr részek hibátlanok. Soha nem kezeltem semmi bőrápolóval és mondjuk átlagosan napi 5 órát töltöttem benne ezalatt a 8 év alatt.

A textil változatot nem venném a kartámasz miatt, nekem az a gumi borítás nem begyere.

(#1022) UnknownNoob válasza UnknownNoob (#1015) üzenetére


UnknownNoob
tag

Megnéztem ezt az UFO X-TRA-t a boltban. Ritkaszar egy szék :))

Össze vissza lehet állítani, de az állítgatásnál ki is merül, hogy mire lehet használni a széket. Hulladék anyagból van és kényelmetlen. A hintája darabos és tök gagyi feelingje van. Senkinek nem ajánlom, hogy megvegye.

Az Antares Buffalo viszont elég jó. Fura, hogy ugyanaz a gyártó.

(#1023) Knobber


Knobber
aktív tag

Kika Ninja forgószék most akcióban 30 helyet 17e. Szerintetek megéri?

Youtube: Knobber

(#1024) Casoli válasza Knobber (#1023) üzenetére


Casoli
őstag

Menj el, ülj bele. Ha kényelmes vedd meg, csak ne rakd mélyre a garancialapot. Ha műbőr, akkor ajánlott ruhában használni, úgy talán két év helyett három év után esik atomjaira a műbőr.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1025) Sinisi


Sinisi
senior tag

Olyan ergonomikus széket keresek amelynek van lábtámasza is, külön állítható a hát derék részi szakasza, van fejtámlája, és kinyitható lábtartó része. Nem kell, hogy ilyen hitech legyen, de fontos, hogy jól helytálljon a gyakorlatban. Sok széket néztem már a neten pl. de nem merek berendelni olyat amilyekről nincs tapasztalat. Esetleg valakinek hasonló igények mellett van ajánlata?

(#1026) Sinisi válasza Sinisi (#1025) üzenetére


Sinisi
senior tag

Az is nagy segítség lenne ha arra vontakozóan osztaná meg valaki a tapasztalatát, hogy mi alapján lehet "neten, látatlanban" eldönteni, hogy a kiszemelt darab megfelelő lehet e.

(#1027) jozsi252 válasza Sinisi (#1026) üzenetére


jozsi252
veterán

Látatlanban nagyon nehéz dönteni. Mindenképp érdemes kipróbálni az adott széket hogy mennyire kényelmes, szerintem úgy érdemes csak vásárolni. Ami másnak jó és kényelmes, az lehet hogy neked nem lesz jó.

iPhone 13 Pro Max

(#1028) Casoli válasza Sinisi (#1026) üzenetére


Casoli
őstag

Ez kb. olyan kérdés volt, hogy hogyan lehet látatlanba eldönteni, hogy egy cipő kényelmes lesz-e vagy sem. Reméljük Te sem gondoltad komolyan a kérdést.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1029) Sinisi


Sinisi
senior tag

Arra gondoltam, hogy ha minél több ponton állítható akkor csak nem érhet akkora meglepetés (legalább is az alapvető megfelelési szinten) mint azoknál amelyenél több pontjuk fix.

(#1030) Ł-IceRocK-Ł válasza LógaGéza (#1009) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ha igazi a bőr, és nem hasított vagy spaltbőr, vagy műbőr esetleg textilbőr, akkor bármelyk szövetre ráver 20 évet. Csakúgy mondom :)

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1031) Sinisi válasza Ł-IceRocK-Ł (#1030) üzenetére


Sinisi
senior tag

+1 az igazi bőrnek! Kanapékon, fotelokon is nagyon strapabíró anyag tud lenni, amellett, hogy a jó minőségű textilia is nagyon sokáig húzza.

[ Szerkesztve ]

(#1032) Ł-IceRocK-Ł válasza Sinisi (#1031) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Igen, ha normáisan van megcsinálva. A textil melett annyi hogy olcsóbb áthúzatni mint a bőrt ha kínja lenne.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1033) Sinisi válasza Ł-IceRocK-Ł (#1032) üzenetére


Sinisi
senior tag

Az már biztos!

Talán azt szokták az írások a (hálós) textil mellet felhozni pozitívumként, hogy nyáron nem izzad oda az ember háta a melegbe mert szellőzik (de ha egy klímás irodában csücsül akkor odafagy?)

[ Szerkesztve ]

(#1034) Cyrin válasza Sinisi (#1033) üzenetére


Cyrin
addikt

akkor oda bizony, hűtött irodában dolgoztam nyáron ilyen hálós széken. és rohadtul fájt a derekam, mire rájöttem, hogy megfázik hátulról...

(#1035) Sinisi válasza Cyrin (#1034) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ezt persze nem emeleik ki figyelmeztetésként! Az meg nem valami dizájnos, hogy ha egy kockás pokrócot dob rá az ember a háttámlára. Az ilyen típusoknál ajándékba mellékelhetnének a zakó alá egy vesemelegítőt is.

(#1036) Ł-IceRocK-Ł válasza Sinisi (#1033) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Én azt szoktam javasolni, illetve tenni, hogy a bőr vagy mőbőrre, tökmindegy milyen ülés meg hova, autóba, irodába, egy vékonyabb ilyen ülésvédő pamut! huzatot kell rakni. Nem csípi ki a bőrt, nem fagysz bele klímás irodában ülsz.
Szerintem.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#1037) Sinisi válasza Ł-IceRocK-Ł (#1036) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ez igen jó ötletnek tűnik! és ráadásul mindenki megtalálhatja a maga ízlésének megfelelő változatot!

(#1038) KovyBoy válasza Sinisi (#1025) üzenetére


KovyBoy
tag

Szia,
Ha budapesti vagy, akkor van lehetőséged próbára több helyen is, mint pl. itt, érdeklődj náluk telefonon. Tény, hogy nem lesz olcsó, ha valóban kell a lábtartó is (ilyen csak exkluzív és drága székeken van). Ha ezt nélkülözni tudod, akkor vannak olcsóbb alternatívák is.

(#1039) Sinisi válasza KovyBoy (#1038) üzenetére


Sinisi
senior tag

Köszönöm! Nem muszály a lábtartó de szerintem extra sokat dobhat a kényelmen. Úgy néz ki, hogy a kipróbálást nem lehet megúszni :). Kíváncsi vagyok, hogy melyik rész milyen többletet ad a kényelemhez, és mi az amit nélkülözni lehet nagy kompromisszumok nélkül.

(#1040) KovyBoy válasza Sinisi (#1039) üzenetére


KovyBoy
tag

Először is tisztázandó, hogy mi a plafon, amit egy ilyen kaliberű székért kiadnál, ennek fényében tudok/tudunk ajánlást tenni. Kis túlzással mondható, hogy határ a csillagos ég, habár ez székek esetében nem teljesen igaz, de tény, hogy itt is vannak több 100e Ft-os modellek. :)

(#1041) Sinisi válasza KovyBoy (#1040) üzenetére


Sinisi
senior tag

Arra gondoltam, hogy minél több elemet lehessen állítani. Azt látom, hogy nagyon csillagászati az áruk. Az elsődleges szempont a hát terhelésének minél jobbani megszünteteése, hogy ne fájjon ha hosszasan kell ülni, a nyatktámla, hogy időnként hátradölve olvashassam (pozícióváltásként) gondolom kb. kötelező. Tehát deréktámasz, nyaktámasz az amit prioritásnak gondolok. Ha ezek rendben vannak, szóval tényleg kényelmesek nem csak pár percig akkor azt gondolom, ohgy a többiről lemondok. Csak nehezen tudom elképzelni, hogy ilyen kevés variációval megoldódnak az elvárások.

(#1042) KovyBoy válasza Sinisi (#1041) üzenetére


KovyBoy
tag

"Mi a plafon, amit egy ilyen kaliberű székért kiadnál, ennek fényében tudok/tudunk ajánlást tenni."
Legyen egy összeg (+/-), ami alapján bárki ajánlani tud valamit. Ha nincs sok pénzed, az sem feltétlenül gond, akkor abból az összegből kapsz javaslatot.

Pozíció váltás, "monitor szünet", torna, akár egy alternatív szék időközben (pl. labdaszék, vagy térdeplőszék), esetleg állva dolgozás rövidebb ideig (álló munkaállomás) - ezek mind jó hatással vannak azokra, akik sok ülőmunkát végeznek, vagy csak sokat ülnek széken.

(#1043) Sinisi válasza KovyBoy (#1042) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ülőlabdával már próbálkoztam, de az nagyon elnyomja az ágyéki részt, ha érted, hogy mire gondolok. Ellenben tornázni, nyujtani kiváló.
kb. 100-eft-t tudok rászánni maxosan. Ezért is néztem olyan alternatíva után ami minél kevesebb megalkuvással járna. Mert itt Mo.-n nagyon sokat kérnek el a szerintem szóba jöhető kategóriáért.

(#1044) KovyBoy válasza Sinisi (#1043) üzenetére


KovyBoy
tag

Minden világos.
Ma már nem, de holnap munka után (este fele) ránézek, mit lehet ebből itthon (magyar garanciával) kihozni. Külföldi reklamálás szék esetében kicsit körülményes, míg itthon házhoz megy a szerviz, vagy a futár, szerintem ez nem elhanyagolandó és megfizetendő tényező!
Szakmai tapasztalat, hogy még a legdrágább székek (igen, a linkelt típus is) meg tud hibásodni még garancia idő alatt is akár.

(#1045) Sinisi válasza KovyBoy (#1044) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ezek szerint azt mondod, hogy érdemesebb az itthoni esetleg szerényebb kivitelt választani mert az ehhez tartozó szervízháttér előbb-utóbb nélkülözhetetlenné válik?

[ Szerkesztve ]

(#1046) KovyBoy válasza Sinisi (#1045) üzenetére


KovyBoy
tag

Velemenyem szerint igen.
Azt meg ird majd meg (akar privatban), hogy milyen magas vagy, hany kg es hogy melyik varosban laksz (utobbit azert, hogy ajanlhassak egy megbizhato boltot is, ahol lehetoseged van kiprobalni par szeket).
Jo ejt.

(#1047) Sinisi válasza KovyBoy (#1046) üzenetére


Sinisi
senior tag

Ment pm., és köszönöm! :R

(#1048) vlaszti


vlaszti
csendes tag

Szevasztok!
Használ valaki közületek hasonló forgószéket?Ha igen akkor mi a véleménye róla mennyire jó és számitógépezéshez kéne.
[link]

(#1049) Sinisi válasza vlaszti (#1048) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nekem volt már hasnló. Nagyon nem voltam vele megelégedve. Sem az ülőfelülettel (alaphelyzetben egy kissé lefele lejtett, és hamar összenyomódott (és úgy is maradt) a térdrészhez közelebbi résznél a szivacsa) sem a háttámlával (a háttartása szempontjából olyan érzésem volt mintha valaki előrefele nyomna) nem ok. A mechanikája is hamar rosszabbodot... Szóval én megjártam az ilyen típussal, persze nem pont ez a fajta volt, de alakra dettó!

(#1050) emperorka


emperorka
tag

Sziasztok, én is forgószék vásárlás előtt állok. Kb. évente elfogyasztok egy 25-30 e ft-os darabot, az ülésmozgató vasalat (azt hiszem ez a hivatalos neve) mindig betörik, beszakad, pedig nem vagyok extrém súlyú, 80 kiló vagyok. 50-60 e forintot szánnék rá. Sokan mondtátok, hogy ebben az árkategóriában az ikea markus a nyerő, de sajnos vidéken lakom, úgyhogy nekem Pest az messze van. Esetleg valami más alternatívát tudnátok mondani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.