Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) Dyingsoul válasza Raymond (#18448) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

És 80 hz-es a kijelző... :(((

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#18452) Joshi válasza Dyingsoul (#18447) üzenetére


Joshi
titán

Most is azt mondom hogy kellene nagyobb VGA teljesítmény ugrás ahhoz, hogy VR-ben is nagyobbat lehessen lépni. Valószínű ezért nincs drasztikus változás Oculusnál. Ez van, majd néhány év múlva talán.

ui.: véleményem szerint a külső szenzorok elhagyása már egy óriási előrelépés. :K

[ Szerkesztve ]

(#18453) Raymond


Raymond
félisten

"...Rift S is built in partnership with Lenovo. It’s even got a Lenovo logo on the side."

[link]

"The company says they partnered with Lenovo on the design and manufacturing of the headset, and some elements of Lenovo’s other VR headsets appear to shine through."

[link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18454) Jacek


Jacek
veterán

Hmm egész sokmindent eldobtak az előnyökből a Win HMD fejesekhez képest.. Amoled stb ,80Hz .. ? Kicsit drágálom ehez képest... Nem is értem miért annyi mint a Quaest amiben hardver is van :D :D

[ Szerkesztve ]

(#18455) Dyingsoul válasza Raymond (#18453) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Hát igen, byebye anyagminőség.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#18456) #54625216 válasza Dyingsoul (#18451) üzenetére


#54625216
törölt tag

Go tulajként azt kell mondanom, hogy az lcd és a 80Hz teljesen vállalható, a Rifthez képest egyáltalán nem érzem szükségét az olednek. Hatalmas előrelépés, hogy nincs godray.
Ugyanígy a beépített füles is jó kompromisszum, a Go-nál bevált.

A szoftveres ipd az igazi kérdés, hogy hány embernek okoz majd gondot.

Minden másban a szokásos dilemma, amit már százszor kibeszéltünk: drasztikus felbontás, fps és fov növelés húzza magával a magasabb PC speceket, ez a Pimax fanatikus táborának belefér, ahogy a Vive Pro tartalomfejlesztő felhasználóinak is, a "népautó" oculusnak meg nem.

Ettől még Riftről váltani persze nincs sok értelme, de nem is az volt a cél, hogy a már meglévő Rift tulajok upgradeljenek, hanem hogy új szereplőket húzzanak be az oculus ökoszisztémába, amire ez az upgrade nagyon is megfelelő.

(#18457) #54625216 válasza Jacek (#18454) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez szerintem a bevezető ár, a karácsonyi szezonra szvsz majd a szokásos módon mérséklik 25-40%-al.
A WMR-hez képest a nagy előny eddig sem igazán a HMD hardver (abból akad jobb-rosszabb is), hanem a jól kiépített ökoszisztéma volt.

(#18458) Raymond válasza #54625216 (#18456) üzenetére


Raymond
félisten

Eleg sok a kimagyarazas: [link]

Ami szinten erdekes hogy sok a duma a "value"-rol kozben meg dragabb lett mint az eredeti Rift :U

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18459) -Solt- válasza Raymond (#18446) üzenetére


-Solt-
veterán

Nekem nincs Touch-m, lejárt a garancia, szóval innen indulok. :)

Egyből nem ugrok bele, de a jobb képminőség engem vonz, kérdés a gyakorlatban milyen a szoftveres IPD és a beépített füles.

www.smart-bus.hu

(#18460) Raymond válasza -Solt- (#18459) üzenetére


Raymond
félisten

Nincs beepitett fules, hangszorok vannak mint a Go-n.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18461) sakkay válasza #54625216 (#18456) üzenetére


sakkay
aktív tag

Miért nem éri váltani? Én szimhez használom, nekem sokat számít a felbontás meg az új lencse.

(#18462) sakkay válasza -Solt- (#18459) üzenetére


sakkay
aktív tag

Mi az a szoftveres ipd??

(#18463) izomman1 válasza Raymond (#18460) üzenetére


izomman1
senior tag

Brutális öngólt lőtt az Oculus szerintem ezzel:

Visszalépés mert :
-IPD nem állítható
- LCD lett OLED helyett (Színek nem olyan jók és a sötét sem)
- Nincs fülhallgatója szerintem így külső hangszóróval feltételezem rosszabb lehet a hangzás mint a sima Rift esetén.
-80 hz es kijelző 90 helyett .. mi van?
-headstrap is szintén vissza lépés nekem a Samsung esetén se tetszett.

És a legnagyobb öngól, hogy 400 dollárt mernek érte kérni.. 200 at se biztos, hogy adnék érte.. Hogy lehetett ezt egyáltalán kiadni? Miért kell ezekben a fentebb felsorolt paraméterekben vissza lépni? Gyanítom azért, hogy tudják majd később olcsósítani... lesz ez még 200 dollár alatt is 100 ért mondjuk már a hülyének is meg fogja érni és lehet annyiért adva is lesz rajta profit az Oculusnak..
Régi Rift tulajok biztos erre nem fognak váltani nem éri meg..Egyetlen értelmes opció, de drágább a Pimax..
Úgy látszik a jó eszközök csak kickstarteren tudnak születni az Oculus elkényelmesedett már nem piacvezető technológiában, hanem a piac után kullog már lassan.. Kár volt a Rift S et kiadni akkor még várhattak volna 1-2 évet egy normálisabb készülékkel.. Így nem tudom mikor lesz Rift 2 ha ez az új PC VR termék.. talán 4-5 év múlva számíthatunk egy újabb eszközre?
Valve se remekel a prototipusát se hozták még eddig ki az talán tudna 135 ös FOV-t .. Kár az is valószínű évek.. Sebaj a Pimax tarolni fog mint egyetlen értelmes előre lépési opció.. Csak már megint azért bosszankodom, mert már látom előre az új Rift játékok szintén exclusivek lesznek és nem időkegesen, hanem gyakolratilag végleg ezzel kizárva a felhasználók másik nagy felét. (Revive al nem ugyanaz játszani Rift játékot mint amikor rendesen át van portolva Steam VR ra.. ég és föld a különbség)

[ Szerkesztve ]

(#18464) -Solt- válasza Raymond (#18460) üzenetére


-Solt-
veterán

Na ezt nem is néztem... :(

A Go-n az, hogy szuperál?

www.smart-bus.hu

(#18465) Raymond válasza -Solt- (#18464) üzenetére


Raymond
félisten

A Go-n arra jo hogy van es jol is szol, de messze van a fulesektol. Ami szerintem plusz problema az hogy kevesbe (egyalatlan nem) vagy izolalva a kulso zajoktol es a binauralis hangzas se jon at ugy ahogy a fuleseken keresztul.

(#18462) sakkay

Ha 63-64mm korul van az IPD-d akkor semmit nem jelent hogy szoftveres mert ez az alapbeallitas. Ha ennel sokkal nagyobb vagy kisebb (pl. 57-58 vagy 68+) akkor nemigen lesz idealis kep mert nem mozgatod a lencseket es a kijelzoket hogy pont a szemed elott legyenek. Szoftveres allitassal csak a kijelzon a kep mozdul el es ez arra jo hogy az aranyok (world scale) jo/jobb legyen, de elesebb nem lesz tole a kep.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18466) Raymond válasza izomman1 (#18463) üzenetére


Raymond
félisten

Nekem az is elorelepes lett volna ha a Rift S olyan lenne mint a Vive Pro (1440x1600 es 110 FOV) de kellemes Oculus-os 400-450EUR aron. Arra szerintem valtottam volna. Ez nem az :(

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18467) sakkay válasza -Solt- (#18464) üzenetére


sakkay
aktív tag

Ja arra én is kíváncsi vagyok. Max fülessel ha szar. Ezt hogyan kell érteni??
"That’s roughly 40% more pixels, and each pixel now has three subpixels instead of just two."

(#18468) sakkay válasza Raymond (#18466) üzenetére


sakkay
aktív tag

Mondjuk most nézem, hogy nem is éri el a htc vive felbontását..háááááát.

(#18469) -Solt- válasza Raymond (#18465) üzenetére


-Solt-
veterán

Ez a része nem hangzik jól... elég vegyesek így már sz érzéseim.

www.smart-bus.hu

(#18470) abydos válasza sakkay (#18467) üzenetére


abydos
aktív tag

A riftnek a magasabb felbontás ellenére nagyobb volt az SDE-je (rács), mint az alacsonyabb felbontású psvr-nak. Ezzel sokkal élesebb lesz a kép kissebb SDE-vel, mert egy pixel subpixelekből áll (kék, piros, zöld). Eddig a riftnél egyik mindig hiányzott. Ezzel szebb volt a kontraszt, de rácsosabb a kép. Inkább bámulok LCD-t, mint Oledet VR-ban.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#18471) sakkay válasza abydos (#18470) üzenetére


sakkay
aktív tag

Az ok, de mondjuk a vive prohoz, vagy a samsunghoz képest ez mit jelent? Ott is használnak ilyet, vagy ez egyedi dolog? Csak azért veszem meg-ha megveszem-mert jobban látok és kevésbé pixeles, szimulátornál ez a legfontosabb. De a natur számokban nem is éri el a két régebbi vr pixelszámát.

(#18472) abydos válasza sakkay (#18468) üzenetére


abydos
aktív tag

Mivel több subpixele van egy Go-nak, ezért jobb a képe mint egy Pronak (elmondások szerint). Ezzel se lesz másképpen

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#18473) abydos válasza sakkay (#18471) üzenetére


abydos
aktív tag

Rift / Vive: 2160×1200
Rift S: 2560×1440
Nem értem, ez hol lenne kissebb

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#18474) Raymond válasza abydos (#18473) üzenetére


Raymond
félisten

Az AMOLED-nel nem 3 full subpixelbol rakodik ossze egy pixel ezert a surusege kisebb mint az LCD-nek. A szamok amiket irtal pixel-ek. Ezenkivul a Vive Pro es a Samsung 2880x1600.

Szerk: megkevert a ket zold avatar. A valasz mindkettonek de kombinalva :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18475) sakkay válasza abydos (#18473) üzenetére


sakkay
aktív tag

Vive pro.....nem sima.

(#18476) sakkay válasza Raymond (#18474) üzenetére


sakkay
aktív tag

Na akkor gyakorlatilag ezt akkor tudom meg, ha megjönnek az első tesztek.

(#18477) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Így a Rift S bejelentése után érdemes ismét elolvasni ezt az októberi hírt:

After canceling ‘Rift 2’ overhaul, Oculus plans a modest update to flagship VR headset

Ebből többet között ezt emelném ki:

The cancellation of its Caspar “Rift 2” project does suggest a less aggressive pace of innovation for the company with its flagship premium VR product.

A Facebook sokkal inkább szélesíteni akarja a felhasználótábort és casual-okat bevonni. Felhasználó számban akar a csúcsra törni, nem pedig technológiába. Kár, hogy ki fogják hagyni a high-end termékeket, PC userként én egyre inkább ezek felé tendálok. Redditen úgy látom nem csak mi csalódtunk...

Rift 2-re nem tudom meddig kell várnunk, de a Vive Cosmos egyre jobban érdekel mert a Rift S gyakorlatilag egy Oculus-os WMR headset.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#18478) abydos válasza sakkay (#18475) üzenetére


abydos
aktív tag

A Vive Prora is válaszoltam

Amúgy érdemes azt is megemlíteni, hogy a spud miatt eddig sem volt a Rift képe fekete, csak szürke. Ha fekete lett volna, jobban mósódott volna a kép, ezért folyatosan világítottak a pixelek szürkén.
Ha kikapcsoltad a spudot egy speciális programmal, na akkor láttad a valódi feketét.

Arról pedig ne is beszéljünk, hogy a fekete a leg adoptálóbb "szín", vagyis a környezetétőt függ, mitől látjuk feketének. A világos szürkét is könnyen feketének érzékeljük, ha körülötte minden világos, ezért látod a monitorodon is feketének azt, ami valójában szürke, hiszen ha kikapcsolod a monitort, nem fekete a panel, hanem szürke.

Magyarul, tök fölöslegesen használtunk oledet, a pentile nem volt jó ötlet VR-ban, mindenki átáll LCD-re (kivétel a Samsung, de neki saját kijelzői vannak az Odyssey+-ban és nekik ez nem gond berakni a headsetbe (A Vive és a Rift kijelzőjét is ők adták, a Go-ba már a Xiaomi féle LCD kijelző van, ami sokkal jobb, mint a legtöbb Oled)).

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#18479) kiskuplung válasza Dyingsoul (#18477) üzenetére


kiskuplung
őstag

Pont ezt akartam írni. Vagy ha sikerül megoldani a PC-s stream-et a Quest-re, akkor talán az még jó választás lehet.
Ez az "S" felejtős, de ezt már írtam a múltkor is.
Engem pl. Rift tulajként akkor érdekelt volna ezekkel a specekkel, ha még megfejelik a kábelnélküliséggel mondjuk +200 EUR-ért.

Hát, akkor nincs itt semmi látnivaló, találkozunk 2022-ben a Rift2 vásárlásakor :)

(#18480) Raymond válasza kiskuplung (#18479) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, annyibol "jo" hogy egy honap mulva lesz 3 eves a Rift-em es nem ugy nez ki hogy az ev vege vagy jovo tavasz elott valtas lesz, legalabb lett belole valami kihozva azert a 700+200 EUR-ert amibe az egesz belekerult :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18481) Raymond


Raymond
félisten

LOL :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18482) tobias88888


tobias88888
őstag

Hát, úgy nézem marad még egy ideig a CV1 mert minimálisan jobb felbontásért nem fogom lecserélni az OLED kijelzőt egy LCD-re. Ha lett volna egy 120-130as FOV akkor ok, de igy...

(#18483) a2d2 válasza Raymond (#18443) üzenetére


a2d2
addikt

Ok, köszi, ennél jobb képet produkál szerintem a GearVR-om ugyanilyen felbontással de oled panellel.
Továbbra is várom a Questet, remélem azt nem baltázzák el a nem streamelhetőséggel.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18484) kiskuplung válasza Raymond (#18480) üzenetére


kiskuplung
őstag

És képesek voltak eldobni a Rift szerintem legjobb részét, a head strapet és a beépített füleseket. Pont most, amikor már mások adoptálták a megoldást (HP Reverb)

A design meg erősen WMR-es lett, teljesen elvesztette az egyediségét.

Nem tudom ki engedélyezte ezt így, de így már érthető, hogy miért voltak balhék tavaly a cégen belül.

Na de sebaj, tolják rendesen az anyagokat mint régen, és én simán elleszek még 2-3 évig a Rifttel. Kicsit örülök is, hogy az erkölcsi avulása a CV1-nek így kitolódik, és ilyen jó vételnek bizonyult.

(#18485) Joshi válasza tobias88888 (#18482) üzenetére


Joshi
titán

Hát én nem bántam meg hogy drágábban eladtam a CV1-et, de ahogy elnézem nem mostanában lesz VR cuccom. :DDD ;]

(#18486) zoli3348 válasza a2d2 (#18483) üzenetére


zoli3348
újonc

A GearVR-nak rosszabb a felbontása mint bármi másnak. A legsűrűbb kijelzőt az S7-el lehet elérni vele de mivel egyben van a kijelző nem lehet a teljes felületét belátni. Én alaposabban megnéztem és gyakorlatilag 980-1000p felbontást lehet látni valójában. Nagyobb telefonnal értelemszerűen romlik a helyzet.

(#18487) Picco válasza kiskuplung (#18484) üzenetére


Picco
addikt

azert lett WMR-es mert az, lenovo keszitette.

HP meg mindekozben megcsinalta a Rift 2-t 2160x2160 /szemgolo felbontassal, riftes strap-el, fulessel :D

eleg komikus a helyzet, ha Oculus inkabb ezt hozta volna ki, megusztak volna utalat hullam nelkul es 1 even belul talan meg sikeres is lehetett volna nemi downsampling mellett....csacsi oreg medvem :N

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#18488) Magyarfarkas


Magyarfarkas
tag

Akkor tegyük kicsit tisztába a dolgokat! Nagyon sokan nem szeretnek olvasni, az hogy hülye pár ember nem az én problémám! Az oculusnak az volt mindig a célja hogy a vr-t elhozza minden ember számára! Voltak problémák azzal hogy emberek kenyérpirítón akarták futtani az eszközt és nem volt jó, drága volt, kábeles szenzorok voltak,stb...itt most kiadtak egy headsetet elérhető áron, nem a rift 2-őt, mert ahogy carmack is fogalmazott, az emberek nem állnak készen egy rift 2-re gépügyileg, mert miért is bővítené az ember a géptp hogy jobb élményt kapjon, csak a garast veregessük a fogunkoz...nevetséges! 10hz-el kevesebb?lcd kijelző? van egy riftem és van egy go-m! Nagyobb elánnal veszem fel a go-m, mint a riftet, miközben a go-ban 72hz-es lcd kijelző van és kilómétereket ver a riftre, de mivel a sok csóró (és elnézést ezért)f**z elvárja hogy 400 euró értékben alárakjanak egy pimaxhoz hasonló headsetet persze hogy ki vannak akadva...ha meg kiadnak egy pimaxhoz hasonló headsetet 1200 euróért, akkor meg az lenne a probléma. Gyerekek, a dolgok mögé is kellene látni, az hogy az oculus elérhetővé tesz egy kijelzőben jobb képet mutató headsetet, az csak a játékosbázis nővelését képviseli, semmi mást! Majd ha a rift 2 kijön és az nem lesz olyan hú de nagy wasisdas, akkor lehet morogni, de ez nem a RIFT2!!!! Ha akarod, váltasz, ha akarod nem! Én vive-al kezdtem anno, de az egy nagy rakás szar, de az oculust ismerve ,nem fognak szart kiadni a kezeik közül, ebben biztos vagyok! Azoktól meg akiknek a kijelző, a felbontás és még hasonló baromságokkal illetik ezt az új eszközt, felteszem a kérdést ha már nagyon vártak erre az új termékre és csalódtak...Úton van már a pimax vagy a vive pro? Vagy az túl drága? így jártatok!!! Szerintem senki sem vett hirtelenjében ezek közül, itt mindenkiinek az volt az elvárása hogy az oculus egy akkora nagy aranyrögöt fog kiadni röhejes áron hogy hülye lenne valaki nem megvenni. Nem egy terméket kell ismeretlenül szidni, hanem a dolgok mögé látni és úgy gondolkodni! Nekem amint megjelenik a rendelhető felirat, úton lesz a quest és a rift s is, mert van benne ráció és ezzel azt támogatom hogy a jövőben jobb dolgok jöjjenek és nem keresek kifogásokat

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#18489) Magyarfarkas válasza tobias88888 (#18482) üzenetére


Magyarfarkas
tag

El kell keserítselek,de a go-m 72hz-es lcd kijelzője szebb képet produkál,mint a rift oled panelja...

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#18490) Raymond


Raymond
félisten

Mas forras egyelore nincs, de azt irjak a press release-bol van az ar:

"Het bedrijf zegt in een persbericht dat de vr-bril in het voorjaar uitkomt voor een adviesprijs van 499 euro."

[link]

Ez nagyon elutne az eddigi 399 = 449 (vagy a 199 = 219) arazastol, remelhetoleg nam igaz, mert azert 100EUR dragulas nagyon sok.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18491) izomman1 válasza Raymond (#18481) üzenetére


izomman1
senior tag

Csak gratulálni tudok az Oculusnak.. Kisebb az FOV is állítólag mint a régi Riftben : [link]

Ezért kár volt a Facebooknak megvennie az Oculust :-( PC VR piac letojva..

(#18492) Raymond válasza Magyarfarkas (#18488) üzenetére


Raymond
félisten

Van olyan erzesem hogy nem lesz hosszu eletu a tevekenyseged itt a topic-ban :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18493) hhenry


hhenry
őstag

Sziasztok! PS VR működik Pc-vel?

(#18494) Joshi válasza Magyarfarkas (#18489) üzenetére


Joshi
titán

"de a go-m 72hz-es lcd kijelzője szebb képet produkál"
Ebből nekem az jön le, hogy nem nagyon értesz a témához. :B ;]

(#18495) izomman1


izomman1
senior tag

Úgy is mondhatnám, hogy már értem miért titkolták ennyire el ezt az új terméket.. szégyenletes.. na de befejeztem .. megyek is gyorsan Pimaxezni az úgyis megvigasztal.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#18496) Magyarfarkas válasza Joshi (#18494) üzenetére


Magyarfarkas
tag

vagy talán mégis...

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#18497) Magyarfarkas válasza Raymond (#18492) üzenetére


Magyarfarkas
tag

csak nem magadra vetted? szegény fiú!azért ne sírd tele a párnádat ez miatt:D

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

(#18498) Raymond válasza Magyarfarkas (#18497) üzenetére


Raymond
félisten

Nem, csak alltalaban kulturaltabban megy itt az eszmecsere ezert a hozzaszolas tartalmatol fuggetlenul inkabb a stilus lesz a veszted ;)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18499) Joshi válasza Magyarfarkas (#18496) üzenetére


Joshi
titán

Képminőség és képfrissítés nem ugyan az. VR-nél a képfrissítés minél magasabb annál jobb. Számomra a képminőségre is igaz ez, de az egy más kérdés. :DDD

(#18500) Magyarfarkas válasza Raymond (#18498) üzenetére


Magyarfarkas
tag

félreértés ne essék:D a gond az hogy a "normális" stílust az emberek nem értik meg! ha egyszerűen és őszintén a szemükbe írod hogy mi van, az már feltűnik és elgondolkodnak

Facebook csoport: https://www.facebook.com/groups/magyarvr/ Discord:https://discord.gg/qTQ8SC8DhQ Bigscreen magyar mozi: https://www.facebook.com/groups/385665283175091

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.