Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) a2d2 válasza kiskuplung (#18300) üzenetére


a2d2
addikt

Ez is érdekes lehet akinek még nincs meg: [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18302) kiskuplung válasza a2d2 (#18301) üzenetére


kiskuplung
őstag

Ez tavaly novemberben volt, akkor szereztem meg én is a Fallout-ot :)

De nem találok rá utalást, hogy ez az akció még élne...

(#18303) tobias88888 válasza Raymond (#18284) üzenetére


tobias88888
őstag

Ebből a szempontból lényegtelen, az volt a kérdés hogy miért nem optimalizálják VR-ra a játékot. Oculusra még csak csak megéri, de másra kevésbé

(#18304) a2d2 válasza kiskuplung (#18302) üzenetére


a2d2
addikt

Ja, tényleg, bocsi.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18305) izomman1 válasza tobias88888 (#18281) üzenetére


izomman1
senior tag

Tegnap megnéztem a Project Cars 2 őt is.. Nincs azzal se gond simán megy steam VR 80 % on és Pitool 1.25 ös beállítással ( 4200x3700 as felbontás ) Brainwarp al persze .. Az árnyék van csak high on és a taa 2x en ha jól emlékszem és a többi mind maxon. 15 ellenféllel egész jól megy 45 fps kb. megvan mindig bár néhány pályánál picit mintha alá menne.. (GTX 1080 Ti húzott)
Bátran ajánlom mindenkinek a Pimax 5K+ még vámot se kellett fizetnem és úgy tudom most is van akció tehát 700 dolcsiból megvan (szállítási díjat kb elengedik ) .. Használt Vive ot meg az Alzán vettem 140 e ért kb. majdnem annyiért a Samsungom el is tudtam adni.. Megérte a Pimax az árát semmi pénzért se válnék meg tőle ! :-) Na ez volt a reklám helye, de nem kapok a Pimaxtől , ezért egy fillért sem! :-)

[ Szerkesztve ]

(#18306) tobias88888 válasza izomman1 (#18305) üzenetére


tobias88888
őstag

Tehát összesen 700$*290Ft/$ + 150.000 Ft, azaz 350 ezer Ft csak a fejegység. Ehhez képest 1.5 éve az Oculus Riftet 160 ezerért vettem. Ha esetleg nem kéne a Vive és pár ezerrel drágább lenne akkor ok, de ez igy iszonyatosan drága ahhoz képest, hogy biztosan előrelépés de több mint 2szeres árat nekem nem ért. Ehhez képest egy GTX 2080Ti hozzá nem is vészes hozzá, mert ugye kelleni fog hogy kiélvezd a nagyobb felbontást

[ Szerkesztve ]

(#18307) kiskuplung válasza izomman1 (#18305) üzenetére


kiskuplung
őstag

"Megérte a Pimax az árát semmi pénzért se válnék meg tőle ! :-)"

3 hónap múlva azért térjünk vissza erre :D

(#18308) schawo válasza tobias88888 (#18306) üzenetére


schawo
titán

És ha az is belevesszük, hogy 65-ért vettem a Lenovót 2x1440x1440 felbontással, amiit még (épp) kihajt a 1080Ti-m rendesen (90+ fps), akkor nem tudom értelmezni a pimaxot a gépigény/fps/felbontás/ár koordinátarendszerben elhelyezve.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18309) a2d2 válasza izomman1 (#18305) üzenetére


a2d2
addikt

Most én is elvesztettem a fonalat. Miért kell még 140e-ért Vive-ot is venni a pimax mellé? Csak a kontrollerek és lighthouseok miatt?
Ha tényleg 700 dollár volt csak ez a fejszett akkor már látatlanban is a Questre szavazok.

@schawo: tavaly év végén valaki belinkelte hogy az acer WMR-je is 80 körül volt kontrollerekkel együtt. Az is LCD, igaz hogy csak 2880x1440, de akkor is, eget verő a különbség árban.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18310) Raymond válasza a2d2 (#18309) üzenetére


Raymond
félisten

"Csak a kontrollerek és lighthouseok miatt?"

Igen, a $700-ert csak a HMD-t kapod.

Az az Acer ugyanaz mint a Lenovo Explorer, 1440x1440 szemenkent. Mondjuk a Pimax 5K-nal ez 2560x1440 szemenkent a Pimax 8K-nal pedig 3840x2160, csak itt sokkal tobbet is kell lefedni. Horizontalisan 170 fok, ez a WMR HMD-knel csak olyan 95 fok.

Ebbol adodik az hogy a Pimax 5K-nal a PPD (pixel per degree) ertekben nincs akkora elorelepes, a Pimax 8K-nal van, de ott meg alapbol ugyanaz a jel van felskalazva mint amit az 5K kap, tehat hiaba vannak surubben a pixelek, beleviszel egy kis elmosodas a felskalazas miatt.

Szerintem per pillanat az 5K a legjobb kompromisszum, nagyon enyhen jobb PPD mint a WMR HMD-k de sokkal nagyobb latoszog.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18311) schawo válasza a2d2 (#18309) üzenetére


schawo
titán

1 hónapja volt 65k a kontrolleres Lenovo, amit tesómnak vettem. Az én Lenovóm 50k volt kontrollerekkel tavaly.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18312) Raymond válasza schawo (#18311) üzenetére


Raymond
félisten

Tenyleg, mondtad hogy rendeled neki. Milyen lett, bejon a dolog? Nalam sokat segitett a elso/hatso szivacs csereje, sokkal nagyobb a sweet spot es kicsit jobb a FOV is, de azert erzem hogy mar nagyon kozel van a szemem a lencsekhez, tenyleg hatereset ez igy.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18313) a2d2 válasza schawo (#18311) üzenetére


a2d2
addikt

Ez használt ár? Vagy külföldről behozott új?
Ez már kezdi megütni az ingerküszöbömet amennyit kiadnék egy vezetékes 6DOF megoldásért.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18314) schawo válasza Raymond (#18312) üzenetére


schawo
titán

Én is megcserélt szivaccsal használom, sokkal jobb. A FOV és az élesség is. Nekem így még befér alá a szemüvegem is.

(#18313) a2d2
Német MediaMarktból jött futárral, mailboxde.com-on keresztül.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18315) a2d2 válasza schawo (#18314) üzenetére


a2d2
addikt

Szerintem akkor ez már kifutott mert már nem árusítják.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18316) schawo válasza a2d2 (#18315) üzenetére


schawo
titán

Tessék egy másik olcsó: [link] Ha nem szállítanak Magyarországra, akkor a forward2me.com a barátod.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18317) a2d2 válasza schawo (#18316) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi de ez drága :B
Megvárjuk azt a Questet.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18318) Raymond válasza a2d2 (#18317) üzenetére


Raymond
félisten

Az megvan hogy a Quest is $399 lesz, tehat itt valahol 400EUR felett? :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18319) Dyingsoul válasza a2d2 (#18317) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Ez a hozzászólás nagyon aranyos volt. :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#18320) izomman1 válasza tobias88888 (#18306) üzenetére


izomman1
senior tag

Aki a megjelenéskor Riftet vagy Vive ot vett kb. 280 e ft ot ( 900 eurót csengetett le az EU -ban..
Ahhoz képest ( minden viszonyítás kérdése ) nem sok.. bár örültem volna, ha olcsóbb lenne.. - ( Vive pro 1400 lehúzós áráról meg már ne is beszéljünk és mégcsak nagyobb FOV -sem azért a Pimax 5K+ mérföldekkel jobb tőle)
GTX 2080 TI viszont én már nem fogok venni megvárom a 3080 as következő gent , mert jelenleg a 1080 TI hez képest csak 20-25 % al lenne az a kártya gyorsabb, DE árban legalább dupla annyi... (Ja és mégcsak nem is növelték a RAM okat rajta.. tiszta vicc a mostani generációs Nvidia) Felejtős ..

[ Szerkesztve ]

(#18321) a2d2 válasza Raymond (#18318) üzenetére


a2d2
addikt

Persze. De ezért is írtam hogy vezetékes megoldáson ilyen 50e környékén gondolkodok el.
Ha valóban stream képes lesz a quest akkor sokkal inkább kiadok azért mondjuk 125-öt mint ezért a Lenovoért 75-öt.
- önálló rendszer procival, wifivel, tárhellyel, akksival, ...
- nagyobb felbontás
- vezetéknélküliség
- jobb kontrollerek
- 2x annyi kamera, jobb lekövetés
- oled képernyő
- a fentiek miatt időtálóbb

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18322) tobias88888 válasza izomman1 (#18320) üzenetére


tobias88888
őstag

Nem az a kérdés hogy a Riftet mikor vetted mennyibe került, hanem amikor piacra lépett milyen másik eszközök voltak milyen áron. Ha ezt nézzük, ez a Pimax sajnos kifejezetten drága

(#18323) Joshi válasza tobias88888 (#18322) üzenetére


Joshi
titán

Az én véleményem meg az a VR-ről, hogy rohadt drágán adják a béta állapotú termékeiket. Nekem ez még nagyon kivárós terület. Amúgy tetszik azzal nincs gond.

(#18324) #54625216 válasza Joshi (#18323) üzenetére


#54625216
törölt tag

A VR egy új műfaj, így ha a béta állapotot úgy érted, hogy még általában nincsenek kialakult szabványok és kiforrott technikai megoldások (pl. tracking) vagy hogy nem érte el a felbontás, fov, stb. az általad kívánt szintet, akkor oké, de ez kb. minden műfajban így van.
A Windows 95 megjelenésekor pl. nem nagyon mondogatták, hogy a személyi számítógép úgy általában béta állapotban van, pedig ha megnézed egy akkori áltag PC paramétereit, akkor az az első kérdés, hogy egyáltalán mit lehetett azokkal csinálni? 33MHz cpu, 8MB ram, 400MB HDD, 14" 800x600 crt monitor, cd-rom + soundblaster kártya és ugyanúgy a 150-300k körüli áron vesztegették, mint a mai PC-ket (infláció nélkül !).

Ami tehát magukat a VR termékeket illeti, azok se nem béta állapotúak (ahogy a 95-ös PC-k sem voltak azok), se nem rohadt drágák, egyszerűen csak a technológia jelenleg itt tart.

(#18325) Joshi válasza #54625216 (#18324) üzenetére


Joshi
titán

A "bétát" idézőjelbe kellett volna tennem. :B Nem egészen így van, mert minden fejlődik még mi emberek is. Én inkább arra akartam célozni, hogy szerintem a VR termékek még nincsenek készen. Nekem nem üti meg a mércét, viszont drága. Persze van akinek ez is megfelel, de nekem nem, ezért én kivárok. Azzal tisztában vagyok, hogy jó lesz ez csak még kell néhány év.

(#18326) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Tudom ez érzékeny téma de én pl örülök, hogy ilyennel is népszerűsítik a VR-t:

Jesusvr Movie

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#18327) tobias88888 válasza Joshi (#18325) üzenetére


tobias88888
őstag

VR termékek készen vannak. A béta szó is azt jelenti, hogy van egy termék aminek van egy kitüzött scope-ja (magyarul nem tudom) és azt még nem teljes mértékben éri azt el. Nézd meg az Oculust, bétának nevezni kicsit vicces. Tökéletesen működik problémák nélkül, van hozzá egy app store és egyszerűen kezelhető felvéve is. Kész termék. Attól hogy amit tud az neked nem elég az egy dolog, attól az még kiforrott.

Ennyi erővel mondhatnám hogy a vonatok nincsenek készen, mert ott lesz valamikor a hyperloop egyszer és nem érik el azt a szintet. A logika ugyan az :)

(#18328) Joshi válasza tobias88888 (#18327) üzenetére


Joshi
titán

"Attól hogy amit tud az neked nem elég az egy dolog, attól az még kiforrott."
Ja, mihez képest. Mert ugye azért bőven van referencia. Szerinted mire gondoltam mint referencia? Nem kötekedésből kérdezem, csak hogy ne beszéljünk félre. Aztán lehet ezt ragozni a végtelenségig, meg beszélni a folyamatos fejlődésről. ;)

ui.: igen, a kijelzőkre gondoltam VR függetlenül. Ja, hogy a VR-ben is kijelző van? :Y ;]

ui...ui.: Ja, hogy a VR nagyobb erőforrás igényű? Akkor nem is kell nagyon tovább harcúni. ;]

ui...ui...ui.: Ez olyan mint az elektromos autózás, ha lesz kellő energiaforrás, akkor lesz érdemi előrelépés is. :D

[ Szerkesztve ]

(#18329) Maxx Jácint


Maxx Jácint
csendes tag

Sziasztok! Ma olyat odavertem a monitornak,hogy a fal fogta meg,de szerencsére nem lett semmi baja sem. Azt vettem észre,hogy a bal oldali szenzor nem érzékel,be van dugva és rendben mutatja is az oculus programja,de amint oda kerül a sor,hogy a kontrollerekkel mutogatni kell már nem jelenik meg semmi sem. A kettőből 1 rendben működik és így is mennek a játékok. Tudtok valami ötletet adni? A dugd be-húzd ki-telepítsd újra kombót megcsináltam,a szenzort bárhová rakhatom nem reagál,de azt mutatja,hogy minden rendben van vele.

(#18330) Raymond válasza Maxx Jácint (#18329) üzenetére


Raymond
félisten

Ezzel nezd meg mit lat pontosan: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18331) Maxx Jácint


Maxx Jácint
csendes tag

Nem lát semmit sem csak én látom az üres szobát.

(#18332) Raymond válasza Maxx Jácint (#18331) üzenetére


Raymond
félisten

A jobb controller-en levo A gombal kapcsolgathatod hogy melyik szenzort (vagy mindet) mutassa, kiprobaltad?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18333) Maxx Jácint


Maxx Jácint
csendes tag

Semmi sem jelenik meg akkor sem. Most kipróbáltam megint,hátha én kalapáltam el valamit. Zöld négyzet alattam körbe meg a fehér fal,de sehol egy szenzor.

(#18334) Gigi01


Gigi01
őstag

Audica-t próbálta valaki?B@szki ha lenne mondjuk Dirt 2.0 ,megvenném,de így,passz,pedig ma el kell lőnöm a zsetont.Átadni valakinek nem lehet?

(#18335) qqzs


qqzs
őstag

Bocs ha voltak mar
Egy jo kis vr osszefogalalo ez meg egy het szemuvegben, bar en kicsit nem hiszem hogy ez vegig rajta volt

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#18336) Raymond válasza qqzs (#18335) üzenetére


Raymond
félisten

"bar en kicsit nem hiszem hogy ez vegig rajta volt"

Livestream-elve volt a Twitch-en :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18337) qqzs válasza Raymond (#18336) üzenetére


qqzs
őstag

jo de csak le kellett vennie akku, mittom en nyomkodas, szellozes stb. En beleorultem volna.

Eladó: GTS450

(#18338) Picco válasza qqzs (#18337) üzenetére


Picco
addikt

tobbfele headsetet hasznalt, csukott szemmel csereltek oket.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#18339) s:zozo


s:zozo
aktív tag

Sziasztok!
Miért van, hogy a sokadszorra bekalibrált oculus guardian, néha több napig (hétig), jól mutatja a játékteret, néha pedig naponta kell újra be állítanom a helyes mozgási területet. Mindig 90 fokban elfordul és a (3) érzékelőből 1 rossz oldalra kerül. Nem dugdosom az érzékelőket, nem állítok semmit és a Guardian külső szerkesztőt is próbáltam már. A szobában levő másodig TV-t is le takartam az esetleges tükröződés miatt. Általában a szobában mindig sötét van, tehát erős napfény és lámpák kizárva.
Help

(#18340) proci985 válasza s:zozo (#18339) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha pl letorolgeted a szenzorokat es picit elmozditod oket amiatt lehet

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18341) nortsen válasza Dyingsoul (#18249) üzenetére


nortsen
aktív tag

Ez holnap lesz, várjuk szeretettel. Remélem nem kínai dalok lesznek. :)

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#18342) Raymond válasza nortsen (#18341) üzenetére


Raymond
félisten

Itt alul belehalgathatsz: [link]

Ugyanolyan stilus mint a mostaniak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18343) nortsen válasza nortsen (#18341) üzenetére


nortsen
aktív tag

thx
Öhöm, nem jött meg a kedvem hadonászni rájuk. :(
1-2-t leszámítva.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#18344) s:zozo válasza proci985 (#18340) üzenetére


s:zozo
aktív tag

Sajna nem ez a gond. A mennyezetre vannak rögzítve, fixen.
Most, hogy megint rendbe raktam, megint tudatosult a gond, tehát nem a játéktér mozdul el, nem a háló mászik arrébb, hanem az érzékelők (kamerák) forognak egyet.

[ Szerkesztve ]

(#18345) supercharley


supercharley
tag

Frissült a BS(v0.13.0). Most az eddigi összes beállított mod és letöltött zene eltűnt! Ezeket most teljesen elölről újra fel kell tenni, vagy van más egyéb mód?

(#18346) Dyingsoul válasza supercharley (#18345) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Van mód rá:
Steam könyvtárban Beat Saberre jobb klikk - Properties (Tulajdonságok), majd a Betas fülön Állítsd át a korábbi 0.12.2- verzióra.

Ez után töltsd le a ModSaber Installer-t és ezt isd állítsd át a 0.12.2 verzióra, majd frissítsd a modokat (install/update)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#18347) Dyingsoul


Dyingsoul
Topikgazda

Ha már Beat Saber. :)

Beat Saber Officially Surpasses One Million Copies Sold

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#18348) supercharley válasza Dyingsoul (#18346) üzenetére


supercharley
tag

Köszi, így most jó.
Gondolom hogy majd az új verzióhoz is elkészítik a modokat?

(#18350) Dyingsoul válasza supercharley (#18348) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Igen, ám a moddereknek idő kell ehhez. Türelem.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.