Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) schawo válasza Raymond (#18796) üzenetére


schawo
titán

Tehát a 1070, vaqy jobb kártyák (980Ti 1070 1070Ti 1080 1080Ti 2060 2070 2080 2080Ti, Vega56, Vega64) részaránya több, mint 50%

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18802) Jacek válasza #54625216 (#18799) üzenetére


Jacek
veterán

Ez igy van sajnos, amire szukseg lenne a VR- ben abban nem gyorsulnak eleget a kartyak. De van raytrace hogy meg lassabb legyen a tortenet. De ha a maxwell-pascal gyorsulast mnzem sehol nem vagyunk, arakrol ne is beszeljunk.

(#18803) s:zozo válasza supercharley (#18798) üzenetére


s:zozo
aktív tag

Ez nem hangzik annyira félelmetesnek.

(#18804) korte019


korte019
tag

Üdv mindenkinek!
Rift vétel előtt állok, ez lenne az első és épp látom a napokban, hogy most jön ki az új verzió +1.
Viszont valahol nagyon oda vannak érte, valahol pedig nagyon nem.
Szerintetek megéri megvárni az új verziót vagy inkább szerezzek be egyet az előző verzióból?

(#18805) Picco válasza korte019 (#18804) üzenetére


Picco
addikt

Habaer nekem nem kenyerem az uj verzio, de ha most allnek headset vasarlas elott, megvarnam a piacrakeruleset es a fuggetlen/felhasznaloi ertekeleseket.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#18806) @tco@ válasza korte019 (#18804) üzenetére


@tco@
aktív tag

Ha ráérsz még vele, mindenképpen várj meg néhány független tesztet. Ha meg nincs erős PC-d, akkor az Oculus Quest no brainer lesz (ha végre kijön az is...)
mod.: typo

[ Szerkesztve ]

(#18807) kiskuplung válasza korte019 (#18804) üzenetére


kiskuplung
őstag

Csatlakozom az előttem szólókhoz, várj még 1 picit, mert több dolog is befolyásolhat.

"Régi" Riftet már nem nagyon lehet újonnan kapni, a használtnak az árára szerintem erősen befolyással lesz, hogy hányan akarnak majd "fejleszteni" :)) az S verzióra.

Ezen kívül ugye jön a Quest, ami abszolút best buy-nak néz ki, ha sikerül megoldani a PC-s streamelést. Ha ez nem érdekel, akkor is jó dolog ez a standalone VR, szerinem ez lesz az Oculus igazi sikerterméke.

És akkor még ott van a konkurencia, itt most elég sokan ráizgultak a HP Reverb-re, mint a Rift "szellemi örökösére", azt is még meg kell várni, hogy szuperál (és hajlandó vagy-e felárat fizetni érte)

Legyél még kicsit türelemmel szerintem.

(#18808) bunnyhu válasza schawo (#18800) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Mit vártál egy általános kérdésre? Hogy megy rajta a DCS XYZ gfx beállítással, na az összehasonlítási alap. Általánosságban kérdeznek arra általános választ lehet csak adni.

https://divecenter.hu

(#18809) bunnyhu válasza kiskuplung (#18807) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Pont az a baja, hogy standalone ergo vagy ráírják célirányosan vagy nem megy rajta. A CV1-et meg ugyanaz a játék kihajtja amiből eladtak pár százezret a sima monitoron játszó gamereknek. Quest az kb. mint egy konzol, ha lesz elég belőle (de nem) akkor lesznek rá AAA címek, ha nem akkor meg elmolyolsz azzal a pár cuccal amit megírnak rá és anyázol, miért adták ki pénzt rá. imho.

https://divecenter.hu

(#18810) #54625216 válasza korte019 (#18804) üzenetére


#54625216
törölt tag

Azon múlik, hogy mekkora az ipd-d. Az ipd a szemeid (pontosabban a pupilláid) közötti távolság.
A Rift S-nél ez az érték 64mm. Ha ettől jelentősen eltérsz (pár centiméter) bármilyen irányba, akkor a Rift S nem lesz jó, mert nincs benne fizikai ipd állítás, azaz a lencsék fixek és nem lehet a szemedhez igazítani. Minél jobban eltértsz az ideálistól, annál esélyesebb, hogy életlen lesz a kép és egy idő után megfájdul a fejed.

Ha az ipd miatt nem lennél rákényszerülve, akkor egyértelműen érdemes megvárni a Rift S-t.
CV1-et már csak használtan tudsz venni, azaz nem lesz rá garancia és a touch-hoz járó ingyenes programokat se kapod meg (hacsak az eladó nem adja vele az oculus accountját is). Ezen túl a Rift S-hez nem kell szenzorokat installálni, usb3 kártyával és usb hosszabbítókkal bajlódni és a játéktér is sokkal nagyobb lehet.

Ha az ipd miatt nem lenne jó a Rift S, akkor érdemes alaposabban körülnézni a piacon, hogy melyik konkurens HMD felel meg az igényeidnek.
Innentől első sorban azon múlik, hogy mire szeretnéd használni. Ha pl. csak szimulátorozásra, akkor valamelyik minőségibb WMR is megfelelő lehet, mert a szimulátorok nem oculus exkluzívok.
Ha inkább a roomscale játékokkal játszanál, akkor a használt CV1 sem teljesen ésszerűtlen megoldás, de csak ha jelentősen olcsóbban jutsz hozzá, mint amennyiért jelenleg hirdetik.

Ahogy a többiek is írták, küszöbön a Quest megjelenése is. Ha a PC-den is jelentősen fejleszteni kellene (vga, cpu vagy jelentős ram bővítés), akkor érdemes lehet megvárni az első teszteket, mert ha megfelel a Quest-re elérhető tartalom minősége, akkor annál jobb ár / teljesítményű hmd-t jó ideig nem fogsz találni.

(#18811) schawo válasza #54625216 (#18810) üzenetére


schawo
titán

akkor valamelyik minőségibb WMR is megfelelő lehet

A WMR is fix szemtávolságú, kivéve az Odessyk

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18812) @tco@ válasza bunnyhu (#18809) üzenetére


@tco@
aktív tag

Ez a hsz már most nem igaz, és még ki sem jött a Quest.

(#18813) schawo válasza @tco@ (#18812) üzenetére


schawo
titán

Jó, most akkor nézzük meg a Riften játszható játékok listáját. Legalább tízszerese a "rumored"-nek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18814) @tco@ válasza schawo (#18813) üzenetére


@tco@
aktív tag

Oké, oké, de akkor se jött még ki a Quest...egy csomó dev még devkitet se kapott, így kb hozzá se tudnak látni a népszerűbb játékaik portolásához érdemben (pl Pavlov).

(#18815) #54625216 válasza schawo (#18813) üzenetére


#54625216
törölt tag

A fő kérdés az, hogy a pc-ről streamelés mennyire lesz elfogadható játékélmény szempontból a questen. Ha megüti az élvezhető szintet, azzal a quest könnyen előléphet a no1 hmd-vé, mert gyakorlatilag egy eszközben megvalósítja a vezeték nélküli, nagyobb felbontású pc-s headsetet és a hordozható mobil vr-t.

Szvsz (eleinte legalábbis) a questre streamelés erősen kompromisszumos lesz, de ha folyamatosan lesz rá igény és az oculus ráfekszik a fejlesztésre, akkor idővel kiforrhatja magát.
Szerintem az oculus azért nem épített vezetékes PC kapcsolatot a Questbe, hogy rákényszerítse a nagyobb fejlesztőket a portolásra. A többi meg azon múlik, hogy milyen lesz a Quest fogadtatása. Ha nagy siker lesz, akkor inkább a portolást erőltetik majd tovább és megmarad a PC-s VR alacsonyabb prioritásnak, ha csak mérsékelt, akkor idővel kijönnek a mobil-vezetés PC hmd hibriddel, hogy mindkét platform túlélését biztosítsák.

(#18816) korte019


korte019
tag

Rendben, köszönöm a válaszokat! :)
Mindenképp megvárom most már a S verziót, abban gondolkodtam. Csak sok helyen húzták a szájukat a paraméterekre + ha jól emlékszem írták valahol, hogy az új verziók után elkezdik majd kivonni a régebbi modelleket a támogatásból, így ezért is az S-re voksoltam volna mindenképp, már ha ez igaz.
Kábelbarát vagyok, még egy darabig én passzolom ezeket a stream-elős dolgokat. Számomra a kábel a stabilan egyszerűt de nagyszerűt jelenti :P És hát a szenzorok "hiánya" sem hátrány.
Szerencsére standard a szemtávolságom, szóval ezzel nem lesz gond :)
Köszönöm a válaszokat! Mindenképp megvárom, addig is maradok a főrumon és olvasgatok, hogy kicsit jobban átlássam ezt az egészet :)

(#18817) bunnyhu válasza @tco@ (#18812) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Szép lista, de egyetlen szimulátort se látok rajta. És mivel ahoz nem jó a gyári controller, így sanszos hogy nem is lesz ilyesmi natívan, így almás számomra az egész. Én (és szerintem nagyon sokan még) szimulátor miatt vettem VR-t a többi nem tud hosszú ideig lekötni.

https://divecenter.hu

(#18818) Raymond válasza bunnyhu (#18817) üzenetére


Raymond
félisten

Ultrawings :P

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18819) a2d2


a2d2
addikt

A csóka eléggé elégedett a látottakkal: [link]
- hang fos
- követés nagyon meggyőző
- új belépők gyakorlatilag jobb rendszert kapnak ugyanazért a pénzért

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18820) Jacek válasza a2d2 (#18819) üzenetére


Jacek
veterán

Gondold el azt mondaná hogy szarabbat kapsz ugyan annyiért :D

(#18821) Márton válasza #54625216 (#18810) üzenetére


Márton
nagyúr

"azaz nem lesz rá garancia"

Miért? Nekem is még augusztusig garis :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#18822) Jacek


Jacek
veterán

Apró érdekesség A VR SZEMÜVEG SEM MAI TALÁLMÁNY

Nesze nextgen :D

(#18823) abydos válasza korte019 (#18816) üzenetére


abydos
aktív tag

Szerintem olvasd inkább az oldalamat, mint GameStart, mert ott vannak olyan nyelvművelő egyének akik lefordították neked a közleményt úgy, hogy nem fogják támogatni a régi Riftet, pedig a közleményben egy alapfokos is könnyen megértheti, hogy pont azt írták, továbbra is minden fejlesztést meg kap a Rift amit az S is

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#18824) Raymond válasza a2d2 (#18819) üzenetére


Raymond
félisten

Es 2:44-tol lathato miert megy a siras a fulesek lehagyasa miatt es hogy miert is volt ez egy nagyon szar otlet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18825) abydos válasza Raymond (#18824) üzenetére


abydos
aktív tag

Tesztelte az eszközt, megnézte a hangját közelről és fülessel is, elmondta a dolgokat a videóban.
Nem azért rakta oda a fejéhez, mert nem hallotta...

Azt mondta, hogy az expó hangos, ehhez a környezethez nem jó a nyitott füles és szerinte talán így egy picit halk.

De ha te esetleg flexelő emberek mellett akarnál otthon játszani, akkor igen, téged is zavarna. Máskülönben elég hangos lesz otthon.

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#18826) Raymond válasza abydos (#18825) üzenetére


Raymond
félisten

Dzsiizusz...fuss mar neki meg egyszer :U

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18827) abydos válasza Raymond (#18826) üzenetére


abydos
aktív tag

Mindegy, elhatároztam, hogy innentől egyszerűen csak nem foglalkozom a véleményeddel. Remélem eszembe jut majd legközelebb, mielőtt írnék.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#18828) barcalaci84 válasza abydos (#18825) üzenetére


barcalaci84
őstag

szerintem arra gondol h a saját füles elég vicces volt a rift s-sel ahogy annak a kábeleibe beleakadt a keze és azt kell kerülgetni...
ez valóban nagy hátrány , visszalépés a cv1 -hez képest

(#18829) kiskuplung válasza barcalaci84 (#18828) üzenetére


kiskuplung
őstag

Szerintem abydos-on kívül mindenki értette, hogy Raymond mire gondolt :)

(#18830) s:zozo válasza Jacek (#18822) üzenetére


s:zozo
aktív tag

Csak átfutottam, de nagyon jó írásnak gondolom, persze vannak pontatlanságok, de ez csak abból adódik, hogy nem próbálta ki az említett eszközök mindegyikét, Ahogy én sem:)
Nagyon sok eszközt a helyén kezel és a Virtualboy blokk, pedig kifejezetten tetszik.

(#18831) Picco válasza Raymond (#18824) üzenetére


Picco
addikt

foleg amikor a beat saber pl messze a legnepszerubb/legtobbet jatszott jatek, biztos jo otlet volt lehagyni, de legalabb be lehet szedni onnani is 50 amerikai/europai pesot a vasarloktol :(((

abydos: durva hogy lowkey csokkent ertelmessegi kepessegunek nezel mindenkit a topicba mert nem ert veled egyet :D
-a VR szeleskorul terjedesenek elosegitesere jott a quest, siman meghagyhattak volna a riftet a kemeny magnak. nem tettek, tehat backlash van. nem hinnem hogy nem lattak elore, foleg amikor Iribe kilepett.
-Display Port lenne az elso aminek szerintem mindenki orul es nem lattam megemlitve (foleg hogy a legtobb VGA-n 1 db van es ha van egy TVd akkor az mar uszott is)
-a trackinget is le lehet nyelni szodaval, foleg ha laptopot hasznal az ember fia/lanya. engem szemely szerint nem zavarnak a szenzorok de erre legalabb felmutattak egy ertelmes hasznalhato kompromisszumot ami alternativa lehet.

de jon meg a 80hz+gyengebb audio+vartnal alacsonyabb felbontas es ezek osszessege birta ra a hardcore reteget hogy megragadja a vasvillat. az sem segit hogy sok WMR 150-200 dodo korul repdes nagyon hasonlo speccel, ami persze gyengebb sok tekintetben de a szimeseknek siman eleg.

abban teljesen igazat adok neked hogy itt meg senki sem probalta szemelyesen, de specifikaciobol pont annyira lehet nekik igazuk a kepminoseggel kapcsolatba mint neked hiszen te is annyit bamultal keresztul a Rift S-en mint itt mindenki mas, semennyit.

remenykedjunk hogy nehany nalunk okosabb ember, kabellel neadjisten anelkul megoldja hogy a questet hasznaljuk rift helyett is. peace :R

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#18832) abydos válasza Picco (#18831) üzenetére


abydos
aktív tag

Az üzenet nagy részében a E/2-ben fogalmazott mondatok nem feltétlenül rád vonatkoznak, hanem általánosságban az emberekeknek, akár itt is, de úgyis felismered, mit mondtál te és mit mondhatott más.

Az Oculus lépései teljesen logikusak a VR jövőjét illetően. A mechanikus IPD hiánya (amit elvileg szoftveresen egész jól tudnak majd korrigálni, meglátjuk) és az, hogy hátra nem raktak szenzort ami igazából engem zavar, de azon kívül szerintem nem lesz gond a headsettel és olyan lesz, amilyen elvárt, sőt, minden PC VR belépőnek álom lesz.
Amit még látok, hogy akkor lehet gond, ha valaki mellett alszik valaki és nem tudja használni az audio projektort és füles kéne neki. Az szívás. De alapvetően, ha játszol, multizol vagy bármi, a pántba épített hangeszköz az egyik legjobb fejlesztés VR headseten, eszméletlen kényelmesség teszi az eszköz használatát. A Rift hangja jó volt, de a Go is gyönyörűen dübörög, elég hangos is, kissebb eséllyel romlik el (helló sercegő vagy elnémüló Oculus fülesek a mennyben), sőt, szerintem a térhangzása is jobb..

Nagyon sokszor elmondtam már, bár lehet nem ebben a fórumban. Ha az Oculus elavultá teszi az első Riftet, amibe emberek nem kis áldozatok árán, félve belevágtak alig 3 év után, akkor kinyírja a teljes PC piacot, de akár az egész VR-t is kőkorszakba dobhatná vissza szerencsétlen esetben. Mint piacvezető és irányadó, ilyet nem tehetne meg. Egyszerűen azért, mert mint a konzoloknál, az embereknek azt a érzetet tudják így nyújtani, hogy hosszú távra tervezhetnek, a világ legmodernebb szórakoztató elektronikai eszköze ott van a kezükben. A maroknyi keménymag elpusztítaná a többség cégbe és technológiába vetett bizalmát. Ez nem egy iPhone, hogy minden évben fejlesztik és mesterségesen elavultá teszik a korábbi telókat, itt nincs 80 millió ember, aki könyörögve fizet felárat csak a márkáért minden évben. De ezt is tök fölöslegesen írom le, 1-2 komment múlva jön a szar a kijelző, miért nem tud ilyet meg olyat, meg az embereknek ilyen meg olyan gépe van, na meg a hardcore réteg elárulva maradt stb.

Valaki belevágna a VR-ba, mit lát? Oculusra keres rá, azt hallotta a legtöbbet. Van egy 400 dolcsis Rift, de van egy 800 dolcsis újabb. Hát a 400 már tuti elavult, nekem az nem kell, de hát a 800-ra sincs pénzem, a VR drága és amúgy is szar, inkább megyek vissza Candy Crushozni.

Viszont még csak azt se lehet mondani, hogy azok, akik sok pénzzel rendelkeznek, azok elárulva lennének.
Leírtam nagyon sokszor, hogy akinek nem tetszik, van alternatíva bőven. A luxus piacra nem akar az Oculus kimenni, tudják, hogy jelenleg nem tudnák kiszolgálni, nem erre fókuszálnak. Nézz meg bármilyen márkát, nagyon ritka, hogy a legalacsonyabb jövedelműeket, közepes és a leggazdagabbakat egyszerre ki tudnák szolgálni. Vagy az egyik, vagy a másik, azért, mert csak az egyikhez értenek igazán.

Itt nem sok mindenkinek van szerintem Vive-ja. Évente kiadnak egy fejlesztett verziót, mekkora bizalom lehet így az első felhasználóknak a cég és a technológia iránt? Egy vagyont kiadtak egy cuccért, de már lehet venni jobbat. Majd majdnem 1 évre a jobb után bejelentenek egy mégjobbat, még drágábban. Persze, van aki megveszi őket, de senki ne mondja, hogy nem ereszt el egy anyázást, ha látja, hogy megint jön egy másik, miután már fejlesztett alig pár hónapja.

Azt kell megérteni, hogy nem neked csinál az Oculus headsetet, (vagyis nem azoknak, akik fórumoznak és nagyon szeretik már a VR-t). Ha technikai specifikációt nézzük, akkor még csak nekem sem, mert én is szeretnék dolgokat máshogy látni. Én is Quest/Rift hibridet szeretnék. Imádnám. Szeretnék nyomás érzékelést a kontrollerbe, mind az 5 ujjas követést, sőt, a szemkövetést is. De ha az árat nézzük, akkor viszont nagyon boldog vagyok, mert a kompromisszumok mellett csak velük tehetem meg, hogy ilyen jó áron, ilyen minőségi VR élményt kapjak. És tudom, hogy ha lenne egy számomra (és bőven átlagfelhasználó pénzkerettel rendelkezem erre) elérhetetlen árú headsetjük, akkor elárulva érezném magam.

Utálom, hogy ebben az országban a lexikális tudásra helyezik a hangsúlyt az oktatás során és nem tanítanak meg összefüggésekben gondolkodni. Magyarországon sokan egybites rendszerben gondolkoznak és ezt a egybites rendszert nagyon látom itt a fórumon ebben a témában (1, ha megfelel az én elvárásaimnak, vagyis minden király; 0, nem felel meg az elvárásaimnak, az egész egy nagy szar; a kettő között nincs semmi, hogy talán jó lesz emiatt vagy talán rossz lesz emiatt vagy akár valakinek jó lesz, ha nem is nekem). Ez engem amúgy őszintén nem is érdekelne. Engem az érdekel, hogy idejön egy idegen először és olvas valamit, hogy milyen szar minden, elmegy a kedve a teljes VR-tól, de lehet attól a headsettől is, ami neki teljesen tökéletes lenne. Mit lát, pár okos 8000 km-re a bejelentés helyszínéről arról értekezik pár szám alapján, hogy szar lesz a következő headset és apokalipszis, mert nem tudja ezt meg ezt pedig ez már kötelező 2019-ben és amúgy is mindenkinek 2080 ti-je van már, akinek meg nem, az majd vesz. Szóval igen, ez kiakaszt, a VR-tól elrettentő mentalitás miatt kezdtem el a magyar VR életben szerepet vállalni és promózni ahogy csak tudom. És akik rinyálnak minden szaron, azok ebben a célomban az utamba állnak. És igen, van itt pontosan 3 ember, akit nem nézek sokra, de náluk tényleg odafigyelek, hogy óvatosan fogalmazzam ezt meg. Lehet e miatt az ő hülyeségük néha emiatt máson csattan... Elnézést a másoktól.

Írtam is korábban, megpróbálom visszafogni magam, csak már túl sok értetlen emberrel kellett foglalkoznom életem folyamán, hogy megunjam a jópofizást a hülyeséggel szemben és leírom, amit gondolok kertelés nélkül. Biztos a korral jár, meg amúgy is valószínűleg aspergeres vagyok és emiatt nyers is.

És de, néztem már bele Rift S-be, úgy hívják, Oculus Go, ugyanaz a kijelző, ugyanaz a lencse. Van ennél jobb kijelző, ha megkerülöd a geo blockingot akkor simán csak vedd meg, élvezd, ha neked ez a legfőbb szempont, soha nem beszélnélek le róla. De tedd meg, hogy te se beszélj le másokat csak azért a Riftről, mert a te egybites rendszeredben 0-nak felel meg.

A kábel nélküli Quest/Riftre ne adjatok sokat, nem lesz szép az eredmény. Biztos megcsinálják, de nem lesz kedved hozzá túlzottan úgy használni, a kép úgyis tömörítve tud így csak átmenni késés nélkül.

[ Szerkesztve ]

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#18833) v2


v2
senior tag

A riftnek mennyi fps kell? Nekem nincs meg a 90, csak 60 van mégsem szaggat vagy fáj a fejem és nem szédülök.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#18834) Gigi01


Gigi01
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18835) Jacek válasza abydos (#18832) üzenetére


Jacek
veterán

Valaki belevágna a VR-ba, mit lát? Oculusra keres rá, azt hallotta a legtöbbet. Van egy 400 dolcsis Rift, de van egy 800 dolcsis újabb. Hát a 400 már tuti elavult, nekem az nem kell, de hát a 800-ra sincs pénzem, a VR drága és amúgy is szar, inkább megyek vissza Candy Crushozni.

Látod itt sántít alapjaiban a dolog, mert annak ott a Quest aki idáig Candy Crushozott, neki teljesen jó lesz. Persze nem álltalános a 2080Ti mert alapvetően egy túlárazott termék, de a 2080Ti és a Snapi 835 között rengeteg alternatíva létezik még.
Plusz hogy egyértelmű hátrányokat pozitivumként emlegetsz na öööö, de mindegy lesz piaca, reméljük alternatívája is...

(#18836) bunnyhu válasza Raymond (#18818) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Hehe :D Velük is amúgy ... megvettem egy hónapja, azóta nem tudom használni mert a botkormányomat nem támogatja, valami másnak ismeri fel és teljesen rosszul működik viszont konfigurálni nem lehet. Írtam nekik, aranyosan válaszoltak, átküldtem mindent amit kértek azóta kurvanagy csönd. Steam-en annyit írtak jön majd frissítés. Mondjuk azt nem, hogy az meg is oldja a gondomat :D
Vicc az a játék - meg persze nem szimulátor, de ezt te is smile-val írtad szóval vettem a poént ;)

https://divecenter.hu

(#18837) Raymond


Raymond
félisten

Valve Index - May 2019

Elozmenyek: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18838) -Solt- válasza Raymond (#18837) üzenetére


-Solt-
veterán

No, a nemzetközi helyzet egyre fokozódik! :)

www.smart-bus.hu

(#18839) kiskuplung válasza Raymond (#18837) üzenetére


kiskuplung
őstag

Banyek, csak ezért léptem be, hogy linkeljem, de megelőztél :)

Itt van még egy kis teorizálás, meg feltolták a képen a fényerőt, hogy jobban lehessen látni a részleteket.

Mozgalmas május lesz.

Akkor F8-on már várható a CV2 bejelentés? ;]

(#18840) -Solt- válasza kiskuplung (#18839) üzenetére


-Solt-
veterán

Most már biztos, hogy a VR halott és a 3D sorsára jut! ;]

www.smart-bus.hu

(#18841) abydos válasza Jacek (#18835) üzenetére


abydos
aktív tag

2797 karaktert áldoztam arra (megszámoltam), hogy megmagyarázzam, miért nem feltétlen jó a nagyobb ár. Több szemszögből, több megvilágításból.

Te képes voltál kiemelni 279 karaktert (megszámoltam) és erre alapozva „sántítást” kikiáltani.

Vagy 6 érvet hoztam fel csak az árral kapcsolatban, ebből 1.5-ben láttál valami kivetni valót a részedről, ami szerinted nem illik a képletbe, így a szöveget kontextusából kiemelve értékelted.

Sőt, azt sem tudom, mi volt az az egyértelmű negatívum, ami mellett én érveltem.

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#18842) Raymond válasza kiskuplung (#18839) üzenetére


Raymond
félisten

Azt hiszem lesz az iden mibol valogatni. Es ha beindul az OpenXR akkor meg akkora nagy dilemma se lesz mint most hogy melyik hardvert valaszd.

Mondjuk ez egyertelmuen nem inside-out tracking, majd kivancsi vagyok a tobbi spec-re. De van uj Rift, van a HP, talan az Acer-bol is lassan lesz valami ha nem gondoltak meg magukat. Lehet szepen valogatni aszerint kinek mi a fontos. Ennek az ara meg kerdeses, de van 449-es Rift S, lehet lesz 449-499-es Acer, lesz egy 600-650 kozotti HP (mondjuk ez nem lesz kiskerben elmeletileg, de ez nem jelenti azt hogy nem lehet venni). Lesz egy Valve valamennyiert, az arazashoz en itt inkabb optimistabban allok hozza mert ez egy Valve termek es lehet kompenzalni a Store bevetelbol, talan sikerul a mostani Vive 599EUR arat tartani vagy alavagni. Lesz a Vive Cosmos...

...szep kis ev lesz ez a 2019. De a lenyeg hogy VR haldoklik :))

(#18840) -Solt-

Latom tobben gondolunk ugyanarra :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18843) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Ne feledjük, április 2.
https://www.roadtovr.com/htc-giving-away-1-month-viveport-infinity-free/

Raymond: Á, ez csak necrofilia :D

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#18844) Raymond


Raymond
félisten

Thumper - 6EUR - ennyit boven meger.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#18845) tobias88888 válasza -Solt- (#18840) üzenetére


tobias88888
őstag

Hát, akkor majd itthon valahogy tovább fejlesztem a szemüvegeket, mert hogy én nem megyek vissza monitorra szimulátorozni az biztos :D

Egyfelől zavar, hogy nem képesek a 3 éves CV1hez képest érdemben előre lépni normális áron, másfelől meg örülök hogy nem kell százezreket költenem ez miatt. Én 1.5 éve vettem, akkor is volt már róla szó, hogy érdemes várni, örülök hogy nem tettem. Mindegyik szemüvegnek van valami hátránya. Simán a nagyobb felbontásért nem váltanék, az még bőven kevés.

Egy ilyen szemüvegért nem sajnálnák pénzt kiadni:
- AMOLED kijelző (próbáltam LCD-t, zavart a fekete)
- CV1 kényelem, súly, szoftveres támogatás, sweet spot
- Pimax5K+ felbontás és FOV
- Odyssey+-os Screen Door Effect

[ Szerkesztve ]

(#18846) Jacek válasza abydos (#18841) üzenetére


Jacek
veterán

Te inkább hagyjuk , mert látom nagy a baj. Igazat adok neked mindenben csak hagyjuk.

(#18847) #54625216 válasza Márton (#18821) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ha használtan veszed a Riftet akkor kapásból ugrik a garancia, függetlenül attól, hogy az eredeti tulajnak mennyi volt még hátra.

(#18848) -Solt- válasza tobias88888 (#18845) üzenetére


-Solt-
veterán

Én is örülnék jóval nagyobb FOV-nak és felbontásnak, de tudom, hogy az lenne a vége, hogy állóképeket nézek rajta, mert normálisan meghajtani jelenleg képtelenség lenne. Igazából mindegy, hogy azon idegeskedünk, hogy nincs olyan HMD amit elképzelünk, vagy azon, hogy nincs olyan VGA ami kihajtaná... még a CV is sokszor feladja a leckét az 1080Ti-nek, akkor mit művelne vele egy lényegesen nagyobb FOV-l és felbontással rendelkező HMD? A nettó 1000 eurós 2080Ti + 30% teljesítménye is édeskevés...

Most, hogy így egy kicsit leülepedtek a dolgok, engem még midig érdekel a Rift S... Az IPD nem érint, vezeték nélküli fülesem van ha nem tetszene a hang, a 90 vs 80 Hz közti különbséget észre sem venni, egyedül a feketéje az ami eltántoríthat a váltástól, de ez meg úgy is próba után fog csak kiderülni. Ha az elfogadható kompromisszum számomra, akkor az összességében jobb képminőség és a Touch (nekem nincs most) nekem elég a váltáshoz.

@(#18847) kpbendeguz:

"Termékszavatosság tulajdonosváltozás esetén

A termékszavatossági jogokat a termék tulajdonjogának átruházása esetén az új tulajdonos érvényesítheti a gyártóval szemben."

[link]

Tehát itthon vásárolt Rift esetén ebből biztos nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#18849) Márton válasza #54625216 (#18847) üzenetére


Márton
nagyúr

??
miért ha gond van, az eredeti tulaj nem tudja érvényesíteni pl. caseking-nél?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#18850) v2 válasza #54625216 (#18847) üzenetére


v2
senior tag

Alza garancia 2019 10 hóig, használtan vettem itt aprón. Ne irkálj hülyeségeket :W

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.