Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18003) Dyingsoul válasza klykkly (#18002) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

"Persze az benne van hogy nekem VIVE em van. Ami azért sokkal kevésbé használja a CPU-t a követésre."

Ez az elmélet. A gyakorlat pedig a következő: Rift esetében meg van adva egy hivatalos minimum rendszer igény. Ezt úgy alakították ki, hogy aki olyan hardverrel rendelkezik, ami megüti ezt a minimumot, az Oculus store-os játékok 90 fps-el fognak futni, mivel oda csak olyan játékokat engednek be amiket optimalizáltak annyira, hogy a minimum hardverként megadott rendszeren tudja is tartani a 90 fps-t.

Hasonló ellenőrzés gondolom van a viveportban vagy steamen is. Mivel mindkét HMD-nek ugyanaz a CPU követelménye, ezért nem gondolnám, hogy a Vive-nak kisebb lenne a CPU igénye annyival, hogy amiatt többet költene valaki Vive-ra ahelyett, hogy azt a többletet inkább gépfejlesztésre költené. Mert ugye a Vive még mindig 600 Euró, a Rift pedig 400...

Ha gyenge a gépe valakinek VR-ra nem az a megoldás, hogy Vive-ot választ, hanem abból a cirka ~60 ezer különbözetből akár fejlesztheti a gépét.

Innentől kezdve persze lehet azon molyolni, hogy hol mennyibe kerül de felesleges. Ahol drágább a Rift, ott a Vive is drágább. Ha nem, ott valami nem kóser mert én a hivatalos fogyasztói árakat írtam és a különbségnek a webshopokban is látszania kell.

Más indok miatt lehet valaki jobban húz a Vive felé, nem akarok senkit eltántorítani a Vive-tól. De azért választani a Vive-ot mert gyengébb gépe van szerintem nettó butaság. Szóval lehet Vive-ot választani Rift helyett, de ne azért, mert "gyenge a gépem"...

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.