Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37501) Lottheus válasza Degeczi (#37500) üzenetére


Lottheus
tag

Az nem működik

A kémek nem úgy dolgoznak, hogy gyanút keltsenek. Épp ellenkezőleg. De pont az bennük a gyanús, hogy nem gyanúsak.

(#37502) Degeczi válasza Lottheus (#37501) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mi az, h "nem működik"?
A hangkártyán ott a kivezetés, annak éppúgy működnie kell, mint a normál kimenetnek, tehát gondolom az előlapi csatlakozók bekötése lehet rossz, de az pillanatok alatt helyrehozható (de 3.5"-es helyre beépíthető komplett USB+audio csatlakozókészlet sem drága)

(#37503) Lottheus válasza Degeczi (#37502) üzenetére


Lottheus
tag

Akkor megvizsgálom a bekötést köszi a segítséget

A kémek nem úgy dolgoznak, hogy gyanút keltsenek. Épp ellenkezőleg. De pont az bennük a gyanús, hogy nem gyanúsak.

(#37504) Sarge


Sarge
csendes tag

Sziasztok!
Vettem asus xonar dgx-et hozzá kürbist meg egy hyperxcloud-ot
Nyilván szeretném ha mind2 belenne dugva. De zöld bemenet csak egy van a hangkártyán.
Melyik az amelyikbe lehjet még dugni?
Elnézést a hozzá nem értő kérdésért :)

(#37505) Degeczi válasza Sarge (#37504) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Továbbra is az előlapi csatlakozók használata ajánlott - amikor arra szükség van.
(a zöld nem be-, hanem kimenet, hiszen ott küld ki jelet a hangszóró vagy fejhallgató felé, nem pedig befelé fogad)

(#37506) Zoley3 válasza Sarge (#37504) üzenetére


Zoley3
tag

Szia.
Ahogy előttem is írták, csak a front panel kimenetre ;)

A számítógép házad front paneljén lévő (a ház elején, vagy ahol van) fejhallgató / mic kimenet kábelét megkeresed benn a házban, és a beszerelt Xonar dgx-ed feléd eső oldalán (beszerelve ránézel) a front panel kimenetre dugod és már is mindkettőt lehet egyszerre csatlakoztatni :)
front panel

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#37507) Cassio1987


Cassio1987
tag

Sziasztok. Hát lehet a sors nekem nem szán microlab solosolo 6c-t. Az első ugye sérült membránnal jött (azóta visszakaptam az árát) a másodikat meg múlt hét szerdán rendeltem meg és még híre hamva sincs. Azóta, hogy megkaptam a megerősítő emailt a rendelésről már nem is elérhető a bolt weboldalán :D megint kezd kifogyni a készlet? Tudtok valami alternatívát ajánlani? Igazából egy kikötésem van, hogy kell távirányító mert főleg filmre lenne használva, mivel a tv mellé kerül.

(#37508) Maxximus válasza Gombinyó (#37436) üzenetére


Maxximus
őstag

Igen én használom. Kicsit "nyers,fémes" a hangja, de egy presenter III-al szépen meg lehetett puhítani. 50 dodóért sztm jó vétel ma.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#37509) sMblz


sMblz
csendes tag

Sziasztok,

Először is kérlek nézzétek el, hogy kezdő vagyok a témában.

Az alapfelállás: egy 12-, közeljövőben maximum 20nm-es szobába szeretnék "hangrendszert" (szerintem ilyen kis szobába elég lenne egy 2.0 vagy 2.1) venni, leginkább filmnézésre, néha zene hallgatásra (körülbelül minden stílus).

Jelenleg fejhallgatót használok, Beyerdynamic dt 770 pro + SMSL SD-793II DAC.

A keret ideális esetben kb. 70-80e FT, de 100e FT a plafon most.

Amiket kinéztem:

M-Audio AV 32.1
Mackie CR4
JBL LSR 305 (2db persze, de ugye ez már a plafont súrolná)

A lényeg, hogy legyen basszus, de ne minden más rovására.

A kérdésem, hogy ezek közül érdemes bármit is megvenni, vagy inkább gyűjtsek egy komolyabb 5.1-re?

Válaszotok előre is köszönöm szépen! :)

(#37510) jackooo84 válasza sMblz (#37509) üzenetére


jackooo84
tag

Én a mackie mk3 mr6 ost ajànlanàm.

(#37511) PuMbA válasza sMblz (#37509) üzenetére


PuMbA
titán

Elmész a HitSpace boltba és meghallgatsz sok hangfalat :)

[ Szerkesztve ]

(#37512) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

A legutóbbi válaszaitok óta elég sokat gyötrődtem (túl bőséges a választék), aztán nagy nehezen elkezdtem szoktatni magam a gondolathoz, hogy veszek egy TANNOY Reveal 402-est.

Aztán elmentem egy bemutatóterembe, hogy meghallgassam és -váratlan fordulat- nagy hangerőn a mélysugárzó membránja "kiakadt". Azaz -nem bírva a terhelést- pár tizedmásodpercekre "kiesett a ritmusból". (Nem tudom, hogy hívják ezt szakszóval...)

Ez normális jelenség? Egy (aktív, jó minőségű) hangfal nem tudja "megvédeni magát", azzal, hogy csak akkora erővel engedi "meghajtani" a membránt, amit el is képes viselni?

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#37513) Cassio1987


Cassio1987
tag

Sziasztok. Na megjött a második solo 6c :) Már csomagolás is más mert az első szimplán egy microlabos dobozban jött amin rajta volt a hangfal, a második pedig egy microlabos kartondobozban és abban volt egy kissebb doboz rajta a hangfallal és leírásokkal. Ezenfelül az új hangfal doboza le volt zárva egy ragasztószalaggal amire rá van írva, hogy ha sérült a ragasztó, akkor ne vegye át a terméket, az elsőn nem volt. Az újnak a membránjai se sérültek :)

(#37514) hajniooo


hajniooo
csendes tag

Sziasztok!
Pc-hez szeretnék vásárolni 5.1 rendszert. Max 25 ezer Ft. körülig mit ajánlatok?

(#37515) varmi2 válasza hajniooo (#37514) üzenetére


varmi2
nagyúr

Olvasd el az összefoglalót. 25k-ért nincs hajánlható 5.1

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#37516) ridvor


ridvor
csendes tag

Sziasztok.Regota tervezem a jelenlegi logitech t20-at levaltani valami minosegi hangkeltore.A kerdesem az volna hogy csak pc-t hasznalva (flac,mp3,spotify) mi lenne a megfelelobb megoldas ha kb 1500 euronyi keretem van ra Dac+ studiomonitor,vagy erosito+hangfalak (akar hasznalt, de minosegi).A hitspace-ben hallgattam anno focal alpha50 es 65-ot azok tetszettek de a barataimnal hallgatott focal aria illetve B+W stereo rendszerek is lenyugoztek.tanacstalan vagyok melyik iranyba induljak.

[ Szerkesztve ]

(#37517) Viper26


Viper26
nagyúr

Ezt néztem ki leváltani a Genius 2.1-et, egy Xonar DS lenne mellette OPA 2604AP műveleti erősítővel...jól meglesznek egymással? :)

iPhone 14 | FR955

(#37518) pulutodurumo válasza Viper26 (#37517) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Igen jól, vagy ott van még a Microlab Solo 6C.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#37519) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni! Két hét múlva vásárolni fogok egy Teac UD-301-es DAC-ot. Ehhez szeretnék majd a későbbiekben egy stúdió monitorpárt vásárolni. Szórakozásra használnám, nem munkára. Külön állványon lennének elhelyezve, a faltól (gipszkarton) kb 20-25 centire. Egy kb 16 nm-es szobában lenne használva. A brutál hangerő és a gyomorig hatoló basszus másodlagos szempont, már a szomszédok miatt is. Kiegyensúlyozott, tiszta, "élményhangzást" szeretnék. A keret kb 150 euro/darab, indokolt edetben egy pár tízessel kintudom pótolni. Nézegettem pár márkát/típust, amivel szimpatizálok (pl. Rokit, Yamaha, JBL, M-Audio), de a szoba mérete és a hangsugárzók elhelyezése miatt nem vagyok biztos abban, hogy mely konstrukciók között nézelődjek (membrán mérete, bass-reflex nyílás elhelyezkedése, stb.). Jelenleg egy Edifier R1900T II. tulajdonosa vagyok, nem rossz, de kevésnek érzem (a Teac-hez meg majd főleg). A DAC-hoz XLR-kábellel lesz majd összekötve. Javaslatokat szeretnék kérni! Előre is köszönöm!

(#37520) KismAji


KismAji
tag

Sziasztok,

Alap ajánlott, illetve ti is ajánlottátok a microlab 6c-t, de addig agyaltam rajta, hogy már kb sehol sem kapni.

Az igények nem változtak, 2.0, 2.1 tökmindegy, a lényeg, hogy ne haljon be 1-2 év alatt, a basszust szinte 0-ra le lehessen venni, illetve távirányító is legyen hozzá.

Az ára lehetőleg legyen minél alacsonyabb, lehetőség szerint nagyon indokolt esetben lépje át a 35e Ft-ot.

Az ajánlásotokat előre is köszönöm.

(#37521) Viper26 válasza KismAji (#37520) üzenetére


Viper26
nagyúr

Iponban van még.

iPhone 14 | FR955

(#37522) Bodz


Bodz
Topikgazda

Hallgattam ma egy értelmes 2.1-et, ami elég meggyőző volt bármilyen zenével, ami eszembe jutott. Eve SC207 + TS112. Különösebb tanulság nincs. Esetleg annyi, hogy az SC207-ért egyáltalán nem biztos, hogy adnám az Alpha 65-öm.

[ Szerkesztve ]

(#37523) Bodz válasza CoroStar86 (#37519) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Reveal 502 tök jó lenne az UD301-gyel, már csak meg kéne hallgatnod vásárlás előtt. A többi a szokásos ajánlat: Mackie MR5/MR6, JBL LSR305, M-Audio BX5, esetleg Monkey Banana Gibbon 5.

(#37524) KismAji válasza Viper26 (#37521) üzenetére


KismAji
tag

Igen lattam, tegnap este meg nem volt :) megerdeklodtem, az uj van mar nekik es nem a regi ami ki van rakva.

(#37525) KismAji


KismAji
tag

Még egy utolsó kérdés, microlab 6c-hez kell RCA átalakító kábelt vennem, hogy csatlakoztatni tudjam a számítógéphez, vagy adnak hozzá alapból? Egyik ipon hozzászólásnál azt írták hogy kell, de youtube-on a videókat elnézve van hozzá alapból.

(#37526) Zoley3 válasza KismAji (#37525) üzenetére


Zoley3
tag

Kell hogy legyen mellékelve hozzá :K
Nem valami minőségi, de legalább van hozzá(ki sem bontottam) igaz én egyből mással használtam :)

A NEW van már mindenhol, akkoriban mikor javítottak rajta, akkor volt egy ideig a régi és a new a piacon, de ennek már vége ;)

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#37527) KismAji válasza Zoley3 (#37526) üzenetére


KismAji
tag

Köszi a választ. Azért érdekes ez, mert iponon is sima 6c van kiírva a régi képével, illetve mikor nézelődtem a boltok 90%-nál ugyanez volt, de így nyugodtabban rendelem meg :)

szerk.: Érezhető a különbség kábel és kábel között, illetve mennyibe kerülne egy jobb minőségű?

[ Szerkesztve ]

(#37528) Degeczi válasza KismAji (#37527) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Rengetegszer szó volt már róla itt, h hosszú évek óta nem gyártják a régit, kizárt, h bárhol is maradt volna új példány belőle raktáron.

Nincs hatalmas hangminőség-különbség a kábelek között, kezdetnek teljesen jó a gyári. De pl. 1-2e Ft-ért nem is lenne értelme venni, Kínából is csak $10 fölöttit érdemes rendelni.

(#37529) KismAji válasza Degeczi (#37528) üzenetére


KismAji
tag

Rendben, köszönöm :)

(#37530) CoroStar86 válasza Bodz (#37523) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Köszi! A Tannoytól tartok picit, több helyen panaszkodtak már szériahibára (brutál alapzaj). Bár szimpatikus. :)

(#37531) CoroStar86 válasza Bodz (#37523) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

M Audio BX5-ből melyikre gondoltál? A simára, a D2-re, vagy a Carbonra?

(#37532) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Valamilyen hangrendszert szeretnék arra, hogy néha hallgatok zenét. A múltkor ajánlottak 10 000 Ft környékén Genius hangfalakat. De úgy döntöttem, hogy attól komolyabbat szeretnék, 20-30-40 ezret is rászánnék. Csak fogalmam sincs mit kellene vennem.
Maradjak a PC hangfal kategóriánál és azon belül mit válasszak vagy vegyek egy mikro hifit vagy valami Harman Kardon asztali hangsugárzót.
Tud valaki tanácsot adni?

[ Szerkesztve ]

(#37533) PuMbA válasza rayoliviero (#37532) üzenetére


PuMbA
titán

Microlab Solo 6c: 40k, Thonet Kürbis: 30k, MODECOM MC-HF50.2: 20k :)

[ Szerkesztve ]

(#37534) rayoliviero válasza PuMbA (#37533) üzenetére


rayoliviero
veterán

És ezek a kínai cuccok szebben szólnak, mint mondjuk egy Sony mikro hifi?

(#37535) Degeczi válasza rayoliviero (#37534) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egy azonos árban lévő új Sonynál? Persze! Ott az ár nem elhanyagolható része a márkanév és egyéb sallangok (rádió, CD játszó) - a tényleges hangszórókra, erősítőre alig marad vmi. Már a "mikro-hifi" is durva túlzás, semmi köze nincsen a hifihez...

(#37536) Bodz válasza CoroStar86 (#37530) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Valóban, van egy hallható alapzaja (különböző mértékben a többinek is). Ezért is kellene kipróbálnod lehetőleg, hogy mennyire tudod tolerálni.
Az előbb kimaradt az Eris E5 a listából.

D2-re gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#37537) rayoliviero válasza Degeczi (#37535) üzenetére


rayoliviero
veterán

Rendben, köszönöm.

(#37538) rayoliviero válasza Degeczi (#37535) üzenetére


rayoliviero
veterán

Még ezt néztem ki használtban. 20 000 Ft-ért ideadja és helyben van. Erősítő hibátlan, hangfal újra lett peremeztetve, de az eladó szerint tökéletesen működik.

Mit gondoltok, hogy ez jobb lehet a Microlabtól?

(#37539) Degeczi válasza rayoliviero (#37538) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát ha helyben van, akkor mindenképpen nézd meg, az valóban jó cucc, ha korrekt módon javították a hangszórót, és a hiányzó táv nélkül is használható minden funkciója.

(#37540) rayoliviero válasza Degeczi (#37539) üzenetére


rayoliviero
veterán

Rendben, megnézem.

(#37541) rayoliviero válasza Degeczi (#37539) üzenetére


rayoliviero
veterán

Végül Microlab B77-et vettem, mert ez volt a debreceni helyi infó boltban. Először az összefoglalóban lévő 13 ezres Geniust akartam, de azt mondta az eladó, hogy a B77 is jó, a Geniustól sokkal jobb és csak 21 volt. Súlyra, kinézetre sokkal komolyabb nála, gondolom jobban is szól. A Geniust nem hallottam, de ezt a B77-et most üzemeltem be és rosszabbra számítottam. Volt Monitor Audio 5.1 rendszerem. Nyilván azt nem közelíti meg, de 21 ezer Ft-ért meglepően szépen szól.

(#37542) EnterR


EnterR
veterán

Iponnál kapható Solo 6C új verziós (NEW)? Sajnos a support teljesen más választ ad a kérdésemre már a harmadik alkalommal. :D

PSN ID: marquuard

(#37543) Viper26 válasza EnterR (#37542) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nem tudják biztosra?

iPhone 14 | FR955

(#37544) EnterR válasza Viper26 (#37543) üzenetére


EnterR
veterán

Hát próbáltam úgy elmagyarázni a NEW változatot képes illusztrációval, hogy újabb a távirányítója és a knob-ok is oldalra kerültek, de a válasz mindig az volt hogy igen, ez a távirányítós változat.

PSN ID: marquuard

(#37545) Bodz válasza EnterR (#37542) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Elvileg csak new lehet, a régi évekkel ezelőtt kifutott.

(#37546) Degeczi válasza EnterR (#37542) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Write-only mód? Utoljára tegnap volt róla szó (sokadszorra), h már kizárt a régi változat fölbukkanása újként bármelyik boltban is.

(#37547) EnterR válasza Degeczi (#37546) üzenetére


EnterR
veterán

Megtaláltam. :R

Ebből most nem lesz rendelés, mert sehol sincs. :(

PSN ID: marquuard

(#37548) lowzor


lowzor
veterán

Hali!

A TV-re kötött Logitech X530-asomnak (2.1-esként használva) búg a mélynyomója, ezért szeretném lecserélni.
Szerintetek egy Logitech Z623 20k-ér használtan vagy egy Samsung J355 soundbar 37k-ér újonnan lenne jobb választás? A soundbar praktikusabb lenne, de jóval drágább. Hangzásban melyikkel járnék jobban? A túlzott mélyeket nem nagyon szeretem, ennél a Logitech-nél meg azt olvasom, hogy eléggé mély orientált, de talán letekert basszussal nem lehet olyan rossz.
Bocsi, hogy nem teljesen ehhez a topikhoz tartozik. :B

[ Szerkesztve ]

(#37549) dzsi23 válasza lowzor (#37548) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha nem szereted a túlzott mélyeket, miért nem keresgélsz a 2.0-k között? Egyébként teljesen ehhez a topikhoz tartozik. :K

[ Szerkesztve ]

(#37550) lowzor válasza dzsi23 (#37549) üzenetére


lowzor
veterán

Mert azoknak nem lenne hely a TV mellett sajnos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.