Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37401) SoundX válasza EnterR (#37397) üzenetére


SoundX
tag

Ha csupán a Logitech überelése a cél, elég a Genius is. :DD

Ha ennyire aggódsz, rendeld meg amelyik jobban tetszik, két hétig elállhatsz a vásárlástól. De biztos vagyok benne, hogy bármelyik​ is lesz, nálad marad, mert mind a kettő fényévekkel jobb a fent említett 2.1-nél.

[ Szerkesztve ]

"Sose higgy az interneten lévő idézeteknek, sokszor átverés." (Petőfi Sándor)

(#37402) NOKA32 válasza NOKA32 (#37381) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Sziasztok erről van véleményetek?
Edifier R1700BT hangra milyen a front bass reflex jó lenne mert viszonylag közel lenne a fal és az hogy picit meg van döntve felfelé is jó, mert íróasztalon lenne, így kb feljmagasságban futna össze a két hangszoróra huzott félegyenes.Remélem értetek :D

[ Szerkesztve ]

(#37403) NOKA32 válasza NOKA32 (#37402) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Igazából elég ha a mostaninál számottevően jobb, ami egy ezeréves panasonic hifi.Közel állok hogy megvegyem.

(#37404) dime27 válasza NOKA32 (#37402) üzenetére


dime27
őstag

Egy kis olvasnivaló róla és összevetve egy a fórumon dicsért másik hangfallal!

Nem lenne rossz vásár az Edifier ennyit elöljáróban! :K :B :R

[link]

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#37405) dime27 válasza NOKA32 (#37402) üzenetére


dime27
őstag

Mondjuk ha egy picivel többet áldoznál rá én ezt nemrég hallgattam meg és baromi jol szólt havernál igaz ez nem tudja a BT-t!

Presonus Eris E4.5

:R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#37406) EnterR


EnterR
veterán

Helyproblémák adódnának a 6C-vel, így kisebb dobozt kéne vennem. TV Kürbis és Edifier 1280T között vacillálok, a specifikációk nekem sajnos sokat nem mondanak. Egyik 5.25", másik 4" woofer, de biztos vannak más tényezők is. Melyiket válasszam?

PSN ID: marquuard

(#37407) SoundX válasza EnterR (#37406) üzenetére


SoundX
tag

Ez esetben, inkább a Kürbis. :R

"Sose higgy az interneten lévő idézeteknek, sokszor átverés." (Petőfi Sándor)

(#37408) EnterR válasza SoundX (#37407) üzenetére


EnterR
veterán

Köszönöm!

PSN ID: marquuard

(#37409) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

A Creative GigaWorks T20 Series II 2.0 méretében van esetleg más ajánlott hasonló jó érték-arányban?

Esetleg más minőségi cuccos, amihez lenne távirányító is?

Köszi!

Üdv!

Lacc

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#37410) Bodz válasza la_cc (#37409) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#37411) la_cc válasza Bodz (#37410) üzenetére


la_cc
addikt

Köszi! Nem néz ki rosszul ez se... :))

Amúgy PC-hez venném, integrált hangkártyához. Sima jack-rca-val kapcsolódna mind2?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#37412) Bodz válasza la_cc (#37411) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha esetleg a Muzikertől veszed, akkor a huwnews3 kupon kóddal még lejön az árából 2000 Ft.
Aha, jack-rca.

[ Szerkesztve ]

(#37413) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok. Számítógép mellé szeretnék kisméretű, normális hangzással rendelkező hangfalat, amennyiben ezt így össze lehet párosítani. Az ajánlott típusok ( solo 6c, genius 1250b) nem férnének el. Ekkora méretben (10 cm széles) talán mindegy is mit vesszek? Esetleg még falra tudnám szerelni, de azt meg csak fejmagasság fölé ami gondolom nem ideális. Egy sennheiser rs 160-as fejhallgató kiváltása lenne a cél. Játékhoz, zenéhez kellene. Nincsenek nagy igények

(#37414) Degeczi válasza Talala (#37413) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az ajánlóban is szerepelő T20 nincs 9 cm széles sem, és ehhez képest meglepően jó lesz.

(#37415) NOKA32 válasza dime27 (#37405) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Szia.
Meghallgattam mind 2 hangszorót.Mellesleg a presonust már előtte is nézegettem, de valahogy rockhoz nem tudtam elképzelni és youtube os videókon sokon, nekemtúl kevés volt a mély az edifier meg túl erős mélyben túl dübőrgő, kicsit lágyabb mélyeket szeretnék.Van valami tippetek?

(#37416) Talala válasza Degeczi (#37414) üzenetére


Talala
senior tag

Valóban, köszönöm. Ez elkerülte a figyelmem!

(#37417) dime27 válasza NOKA32 (#37415) üzenetére


dime27
őstag

Esetleg vmilyen Focal hangfal?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#37418) NOKA32 válasza dime27 (#37417) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Most épp a JBL LSR305/308 és Solo6ct nézegetem és meglepődtem mert a jbl 305 eléggé bejött, midnen tekintetben.Focalt nem is nagyon láttam keresgélésem során?Van valami ajánlott darabja a gyártónak?
Ha a 6c hangja tetszik számíthatok rá hogy a 7c is tetszeni fog?Vagy hagyjam a 3 utas rendszereket?+ jelentősen drágább is.

[ Szerkesztve ]

(#37419) oliwwer válasza NOKA32 (#37418) üzenetére


oliwwer
aktív tag

Azok a JBL-ek darabonként ~50k, tehát közel sem egy kategória a solo 6c-vel, csak mondom

(#37420) NOKA32 válasza oliwwer (#37419) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Fenéért kell db árban számolni :/ Így nem csoda hogy tetszett.

(#37421) Bodz válasza NOKA32 (#37415) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Semmi. Túl drágát akartam ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#37422) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

Valaki segítene nekem beállítani az új hangfalam? Edifier S330D lett végül, hatalmas különbséget nem érzek az előzőhez képest creative fps1600, illetve optikai kábel nem volt hozzá, érdemes venni? Jobb lesz a minőség? A hangkártya integrált realtek ALC892
Püben

Előre is köszi

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#37423) dime27 válasza animatrix11 (#37422) üzenetére


dime27
őstag

Pontosan ezért ajánlott mindenki itt neked 2.0-as hangrendszert mert annál talán érezhettél volna előrelépést persze kellett volna hozzá egy min x-fi hd mert alaplapi hangszirszarokkal nem érdemes semmit se meghajtani...

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#37424) animatrix11 válasza dime27 (#37423) üzenetére


animatrix11
őstag

Igazából most nálam van még egy Edifier R2180T is, ami 2.0-á szintén új, tesztelgettem, nagyon nincs különbség, még gondolkozom melyik marad meg
Amit itt ajánlottak nekem az kb akkora volt hogy nem fért volna el az asztalon, még a 2180 is kicsit necces

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#37425) dime27


dime27
őstag

Ha vki most venne esetleg stúdió monitort nekem a Behringer MS 40-es is jó választásnak tűnne! ;) :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#37426) Cassio1987 válasza Shingen (#37353) üzenetére


Cassio1987
tag

Üdv. Most ott tart az ügy, hogy miután visszaért a hangfal, vártam egy hetet, hátha kicserélik. Egy hét elteltével nem történt érdemi dolog, ezért írtam egy levelet, hogy mivel sérült volt a termék és nem cserélték ki egy héten belül, ezért elállok a vásárlástól és felszólítom őket a pénz visszafizetésére. Egy hétre rá (tegnap) jött egy visszaigazolás arról, hogy 19.-ig visszaszámlázzák nekem a vételárat. Most az jön, hogy vadászhatom melyik boltból merjem megrendelni újra a microlab solo 6c-met.

(#37427) thornadoj válasza Cassio1987 (#37426) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Nem hiszem hogy olyan sok selejt lenne. Valószínűleg nem a bolt hibája volt.

(#37428) Cassio1987 válasza thornadoj (#37427) üzenetére


Cassio1987
tag

Nem is azért mondtam, tudom, hogy nem tehetnek róla, csak az zavaró, hogy lassan 1 hónapja ott pihen a pénzem :D Egy szavam se lett volna, ha azonnal kicserélik.

(#37429) dime27 válasza Cassio1987 (#37428) üzenetére


dime27
őstag

Ezen ne csodálkozz a magyar webshopok 95%-ka ezt csinálja sajna ez ugy néz ki tipikus magyar mentalitás...

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#37430) Degeczi válasza dime27 (#37429) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A webshopok többsége pici magáncég, bármilyen raktárkészlet nélkül: nem ők fognak cserélni, hanem a nagyker - nem sietősen. A magyar mentalitásban pedig az is bennevan, h sokan visszaélnek a 15 napos elállási lehetőséggel.

(#37431) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok.

Szeretnek hangszorot venni, parom nagymamajanak. A lenyeg az, hogy hangosan szoljon, mivel elegge nagyott hall az illeto. A masik nagyon fontos, hogy ne kapcsoljon ki magatol semmikeppen. Szoval ha bekapcsoljuk, akkor az maradjon is ugy:))) Jack csatlakozoval lenne osszekotve a tv-vel. Sajnos a tv beepitett hangszorojat meg en sem igen hallom, nem, hogy o :DD :DDD Latom sokan dicserik a genius 1250B-t. Megfelel erre a celra?

Koszonom.

(#37432) varmi2 válasza fojtviki (#37431) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, megfelel. Én is azt használom a tv-hez. Mindig be van kapcsolva, független a tvtől.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#37433) Cassio1987 válasza Degeczi (#37430) üzenetére


Cassio1987
tag

Meg itt ugye az a helyzet is fenn áll, hogy sérült a termék. Az ő szemszögükből akár én is okozhattam a sérülést, míg az enyémből így érkezett a hangfal. Egyik fél se tudja bizonyítani állítását. Jelen helyzetben viszont az egyik legnagyobb számítástechnikai webshopról van szó, de ők is külső forrásból szerzik. Minden esetre, eddig is vásároltam tőlük és ezután is fogok, mert nem ők tehetnek róla. Időközben megrendeltem máshonnan a hangfalat. Tőlük is elfogadtam volna a csere terméket, de amikor visszavitte a futár nekik írtak egy emailt, hogy a feltételes ügyintézés miatt (mivel sérült a membrán) a csere akár 1-2 hónapig de a beszállítótól függően akár 6 hónapig is tarthat, ezt viszont nem voltam hajlandó megvárni, ezért álltam el a vásárlástól.

(#37434) Degeczi válasza Cassio1987 (#37433) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez teljesen érthető részedről, persze.
Sajnos a Microlab sem különb minőségellenőrzés szempontjából a többi kínai gyártónál, de a te eseted külön kirívó.

(#37435) EnterR


EnterR
veterán

Még lenne egy utolsó kérdésem mielőtt rendelnék. TV Kürbis jött szóba a kis hely miatt (eredetileg Solo 6C lett volna), viszont van ez a MODECOM MC-HF50.2 ami még szóba jöhet esetleg. Nem találtam célravezető bemutatót róla, mindegyik lengyel sajnos. Melyiket lenne érdemes megvenni? Méretben passzolnak, bass/treble állítható, nagyjából ezek az igényeim ha jól szólnak. :R

PSN ID: marquuard

(#37436) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Sziasztok!

Látom sokan ajánljátok a Creative X-FI HD-t, mint külső hangkártya/DAC. Valakinek van esetleg tapasztalata kínai alternatívával? 15e ft körül kijönne az FX DAC-X6. Használt már ilyet esetleg valaki? Alin elég sok a pozitív feedback róla.

[ Szerkesztve ]

(#37437) biega


biega
aktív tag

A kettő közül melyiket javasolnátok?
EDIFIER Studio R1280T 2.0 vs. Genius SP-HF1250B?

(#37438) dzsi23 válasza biega (#37437) üzenetére


dzsi23
addikt

Attól függ, mire kell, és megér-e neked 3x annyit az edifier, ha a genius-szal is beérnéd.

(#37435) EnterR:
A MODECOM MC-HF50.2-ről én szívesen fogadnék véleményeket. :K Árban az 1250B és a Kürbis között van, kíváncsi lennék, hangminőségben merre húz.

[ Szerkesztve ]

(#37439) biega válasza dzsi23 (#37438) üzenetére


biega
aktív tag

Zenét hallgatni venném, ha érezhetően szebben szól, akkor megéri nekem.

(#37440) zsolt19900


zsolt19900
őstag

no megvettem és meg is jött a pár héttel ezelőtt emlegetett kis egyszerű kétezer forintos dac a tv és a hangszóró közé

teljesen profi véleményt nem tudok mondani róla, vagy hogy hozott-e valamit vagy sem, de pl. az alap búgást zúgást megszüntette, kiszűrte a hangszóróknál ami már jó pont :) lehet, hogy majd ha ezzel fogom használni járatódik még egy kicsit jobban és jobb lesz az összkép, majd meglátjuk

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#37441) EnterR


EnterR
veterán

A sok variálások közepette végül el tudok helyezni magasabb hangfalat is. :) Szeretném már lassan véglegesíteni a választásomat, mert valahol meg kell állapodni. :))

T&V Hoch
Microlab Solo 6C

Melyiknél maradjak? T&V szimpatikusabb a két 5,25"-ös woofer végett, gondolom egy fokkal jobb a Kürbis-nél de nem a szimpátia fog dönteni. Nem vagyok a helyzet magaslatán hangfalaknál. Köszönöm szépen előre is! :R

PSN ID: marquuard

(#37442) #56633856


#56633856
törölt tag

Üdvözletem!

Érdeklődöm, hogy elsődlegesen metal (thrash, heavy) zenéhez és filmekhez milyen hangfalszettet érdemes vásárolni kb. 30E Ft-ig laptophoz (nincs keret 100ezres nagyságú hangfalakra)? Fontos, hogy a basszust és a lábdobot ki lehessen szépen hallani. Trust-öt nézegettem, de egyáltalán nem vagyok benne biztos. Ha a max.árnál van olcsóbb és szépen szól, az is megteszi (nem tudom, Geniusból van-e pl.?).
A válaszokat előre is köszönöm és békés ünnepeket.

[ Szerkesztve ]

(#37443) Degeczi válasza EnterR (#37441) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyetlen 6.5" általában jobb megoldás, kevesebb kompromisszummal, mint 2 db 5.25"
Másrészt a Microlab erősítőből is jobbat használni, mint a T&V.
Gyártási minőségben pedig mindkettő ugyanolyan tucat-kínai, éppúgy előfordulhatnak gondok.

(#37444) EnterR válasza Degeczi (#37443) üzenetére


EnterR
veterán

A T&V-ben a plecsnin kívül mi a német? :D Egyébként nem vagyok az az analitikus zenehallgatás közben, a zenehallgatási karrierem egy 2500Ft-os Sony agybadugós fülesből állt eddig. Ugye eddig a Kürbis-t említettem, ez a Hoch megfelel egy nagyobb tesónak kétszer annyi wooferrel, vagy teljesen más a "felépítése"? Az se nagyon tiszta, hogy hány utas.

PSN ID: marquuard

(#37445) oliwwer válasza EnterR (#37444) üzenetére


oliwwer
aktív tag

Én csak az alapján amit az árukeresői véleményekről olvastam róla, tuti hogy nem venném a T&V-t. Nekem a solo6c van, és tökéletesen megvagyok elégedve vele amúgy

(#37446) EnterR válasza oliwwer (#37445) üzenetére


EnterR
veterán

Abból indultam ki, hogy a kisebbik Kürbis ajánlott az összefoglalóban és helyem is van bőven egy magasabb párosra. De nyilván nincs rá garancia, hogy a drágábbik nagytestvér jobb is.

PSN ID: marquuard

(#37447) EnterR válasza EnterR (#37446) üzenetére


EnterR
veterán

Hát nem kínlódok a T&V-vel, Amazonos tapasztalatok is elég siralmasak, csak a dizájn miatt megtévesztő, mellette meg elég gyenge. Még az Alesis Elevate 5-öt néztem, de a 6C még mindig meggyőzőbb a nagyobb woofer végett.

PSN ID: marquuard

(#37448) thornadoj válasza oliwwer (#37445) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Szerintem nem kell félni egy új termék esetén, mivel ott a garancia. (nekem pl. tökéletes példányt sikerült kifogni, már több mint 2 éve)
(#37446) EnterR: Ebben az esetben a nagyobb tetvér nem jobb a minőséget tekintve, inkább csak túlzottan kiemelt a mély, de semmivel nem megy lejjebb.

(#37449) oliwwer válasza thornadoj (#37448) üzenetére


oliwwer
aktív tag

Elsősorban a kapcsolók és szabályzók kedvezőtlen elhelyezésére gondoltam ezalatt, a távirányító hiánya, vagy a zavaró kék led fénye szólhat ellene, ezeken a gari nem segít sajna :/

(#37450) Degeczi válasza EnterR (#37444) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezekben semmi, echte kínaiak...
(jellemző, h vmelyik dobozás még a "Deutschland" szót is hibásan írták...)

Maga a cég német, de ezek a multimédiás hangszórói egy kínai OEM gyártó termékei, T&V-re címkézve, még csak a tervezés sem német tehát

Ettől még ár-érték arányban voltak-vannak jó típusai, és persze az összes hasonló, megfizethető hangszóró szintén kínai, nincs ezzel gond, csak a marketing-vetítés (a német plecsnivel) visszatasztító - de attól persze nem lesz rosszabb maga a termék

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.