Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37801) alphamooncam válasza gyuri.sza (#37797) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ez pont beleférne a keretedbe, és hát össze sem lehet hasonlítani az általad felsoroltakkal.

[ltt a teszt !]

Mielőtt megvettem a VLS3-at kicsit belehallgattam a Friendlyhouseban. ( Kb. 1 héttel ezelőtt volt még nekik raktáron, nem tom azóta eladták-e )

Én felvenném a meghallgatandók listájára.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#37802) goro1000


goro1000
aktív tag

Vettem egy Microlab H-200 2.1-et. Tegnap még 52 ezer volt ma le akciózták 42 ezerre.Meg is rendeltem ennyiért.
Orosz tesztet találtam róla ott veri a logitech z623at.

[ Szerkesztve ]

(#37803) goro1000 válasza goro1000 (#37802) üzenetére


goro1000
aktív tag

Kicsit hirtelen meg változtak az árak. :)

(#37804) gyuri.sza válasza Zoley3 (#37798) üzenetére


gyuri.sza
tag

Köszönöm szépen a válaszodat, nagyon hasznos volt, a Somogyit, akkor elfelejtem, furcsa is volt, hogy olyan olcsó :)

Azt néztem én is, hogy csak 6,5"-ak, viszont az nem tudom, hogy mennyit jelent, hogy pl. a Thornet-nél azt írják, hogy 50W a mély, az Edifier-nél viszont 80 W, most ez tényleg érezhető különbséget jelent szerinted?

Illetve, akkor neked van is otthon Thornet és szerinted jobban szól, mint a MicroLab? (persze kérdés, hogy megér-e majdnem kétszer annyit, de egy másik Thornetet én is néztem a Bestbyte-ban és elég minőséginek tűnt)

Igen az Edifier-ről olvastam egy felhasználói unpacking cikket, elég jónak tűnt, meg minőséginek, illetve az sem rossz, hogy sok eszközt rá lehet kötni.

Hát jó lenne, ha létezne egy hely, ahol meg lehetne hallgatni őket :D

Ja és még találtam egy ilyet, nem tudom, hogy ez milyen lehet?

[ Szerkesztve ]

(#37805) gyuri.sza válasza alphamooncam (#37801) üzenetére


gyuri.sza
tag

Köszi a választ, de miért nem lehet összehasonlítani velük? Mert, ahogy látom 70W csak, ez nem marad el teljesítményben pl. az Edifier-től, amiben a mély 80 W és még hozzá jön 56 W? Illetve találtam egy ilyet is.

[ Szerkesztve ]

(#37806) thornadoj válasza gyuri.sza (#37805) üzenetére


thornadoj
aktív tag

gondolom hangminőségre gondolt. miért olyan fontos a teljesítmény, ami wattokban amúgy sem sokat mondó? Egyébként az én 50 wattos szettem fél hangerőn van alapból, de ha a windowst csutkára tekerem, már-már elviselhetetlenül hangos hosszú távon. ja, 20 m2-en.

[ Szerkesztve ]

(#37807) Degeczi válasza gyuri.sza (#37804) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Gyorsan felejtsd el a teljesítményadatokat!
Önmagukban az égvilágon semmit nem jelentenek: még annyit sem, h a nagyobb teljesítményű szólna hangosabban... Másrészt lakószobába 10-20W is bőven elég...

A hangszóró membránméret sem sokat jelent magában (noha persze az látatlanban is jó eséllyel kijelenthető, h egy 4" motorral szerelt hangszóró kevésbé megy mélyre, mint egy 6.5"-es), ott is sok múlik a doboz kialakításán: és pl. a PC-s 2.1 rendszerek mélynyomójában is ritka a 6.5"-nél nagyobb...

(#37808) Chal válasza Tim82 (#37796) üzenetére


Chal
addikt

Köszönöm a választ, akkor már csak azt kéne eldöntenem hogy:

Kürbis vagy Alesis Elevate 5 MKII :)

Megéri az Alesis a +10kHUF-os felárat szerintetek?

(#37809) dime27 válasza Chal (#37808) üzenetére


dime27
őstag

Sztem megéri az Alesis-t vedd! :K :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#37810) gyuri.sza válasza thornadoj (#37806) üzenetére


gyuri.sza
tag

Hát nekem a szobai zenehallgatáson kívül, az is cél lenne, hogy kisebb családi bulikon is szóljon kint az udvaron :)

(#37811) gyuri.sza válasza Degeczi (#37807) üzenetére


gyuri.sza
tag

Aha, de akkor szerinted az is lehet, hogy a 50W-os mély jobban szól, mint a 80W-os? :S Így látatlanban, tényleg nagyon nehéz dolga van az embernek :/

(#37812) gyuri.sza válasza dime27 (#37809) üzenetére


gyuri.sza
tag

#dime27 jól látom, hogy neked Edifier R2730B-d van? Esetleg tudnál róla írni tapasztalatot, mert gondolkodok egy ilyen vásárlásán, bár több alternatíva is van még, pl. ezt most ajánlották, hogy sokkal jobban szól!

(#37813) alphamooncam válasza gyuri.sza (#37811) üzenetére


alphamooncam
őstag

Miért nem mész el hallgatózni? Az vélhetőleg eldöntene mindent. Ajánlgathatunk Neked bármit, ha meghallgatáskor kiderül, hogy "nem ilyet lovat akartam..." !

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#37814) Degeczi válasza gyuri.sza (#37811) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Simán lehet!
Ha 3 dB-el kevésbé érzékeny egy hangszóró kialakítása, máris dupla teljesítmény kell azonos hangerőhöz = tehát egy 100W-os kevésbé érzékeny fog ugyanolyan hangosan szólni, mint egy érzékenyebb 50W-os...
És akkor még feltételeztük, h egyformán hazudik specifikál mindkét gyártó, és akkor még sehol nem beszéltünk a hangminőségről, ami végképp nem derül ki számadatokból...

Szóval bizony, ilyen hangrendszereknél nagyjából semmit nem érnek a számszerű paraméterek, abszolút a meghallgatás az elsődleges.

(#37815) dime27 válasza gyuri.sza (#37812) üzenetére


dime27
őstag

Én azért választottam ezt a hangfalat mert volt benne bluetooth is ill a hangminősége is korrekt de sztem ez nem egy vérbeli studiomonitor tehát sztem ha te profi hangminőséget akarsz akkor nézz inkább vmi Mackie, Yamaha,Focal, Alesis, vagy M-Audio hangfalat tehát én is azt ajánlom h menj el hallgatózni vhová mielőtt megveszel egy ilyen hangfalpárat!Illetve arra is gondolj, hogy ezeket megfelelő minőségű DAC-ra is kell majd kötni megfelelő minőség XLR vagy RCA kábelekkel! :K :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#37816) alphamooncam válasza gyuri.sza (#37804) üzenetére


alphamooncam
őstag

Egy kis olvasnivaló:[link]

Vannak alapvető dolgok, amikkel a nyilvánvaló marketing miatt nem értek egyet, de a nagyja azért azért talán érthető. Értsd: T&V-t és a hasonló kategóriát MÁR HA ENNYIT SZÁNSZ RÁ, és ha jót akarsz magadnak kerülni kell.

Marketing duma alatt meg azt értem, hogy a hifi bútoroknál, amiknek a zömét az ilyen oldalak tesztelik csak másod sorban számít a kapott hang, első sorban a kinézet számít, hogy elfogadja-e az asszony, ( hogyan mutat majd a nappaliban) , amikor meg kell majd mutatni a haveroknak, édesanyádnak, a főnöködnek, vagy akit éppen meghívtál, meg csupa olyan személynek akik vonatkoztatási pontok,és pont lesz@rják, hogy milyen hangja van, meg különben is botfülűek.

Szal. lehet zenélni stúdió monitorokkal is.

Más. A vérbeli stúdió monitorokon csak elvétve találsz asszimetrikus bemenetet ( RCA ), jellemzően szimmetrikus XLR, TRS, újabbakon Speakon csatlakozókat lehet találni.

Nem kell attól megijedni, hogy nincs RCA a hsz-n, első időkben elég lesz egy 3,5 Jack-TRS kábel, mondjuk egy Klotz, amit a laptop, tablet, telefon seggébe dugsz, és még így jobb hangja lesz, mint bármilyen általad eddig ismert hsz-nak. Aztán majd lehet később fejleszteni...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#37817) EnterR válasza EnterR (#37793) üzenetére


EnterR
veterán

Címeres barom vagyok, boostolva volt a zenelejátszó füleshez. :DDD Nincsen itt semmi probléma.

PSN ID: marquuard

(#37818) gyuri.sza válasza alphamooncam (#37813) üzenetére


gyuri.sza
tag

Igen, mindenképpen akarok hallgatni vétel előtt, csak azért aminél alapból minőségbeli, megbízhatósági problémák vannak, akkor arról jó, ha hall az ember, azért kérdeztem, köszönöm a linket és a leírást :)

[ Szerkesztve ]

(#37819) gyuri.sza válasza Degeczi (#37814) üzenetére


gyuri.sza
tag

Aha, oké, köszönöm a választ! :)

(#37820) gyuri.sza válasza dime27 (#37815) üzenetére


gyuri.sza
tag

Értem, köszi, mindenképp meghallgatom majd :)

(#37821) oliwwer válasza EnterR (#37817) üzenetére


oliwwer
aktív tag

:( :D

(#37822) Tibe válasza RM1 (#37795) üzenetére


Tibe
aktív tag

Szimmetrikus kimenetű hangkártya alatt mire gondolsz?

(#37823) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Vasárnap délelőtti fejtörő... :U

A PC mellé (a monitor mögé) helyezett Mackie MR8-asok közül a bal oldali (a fotón jobb oldali) monitor a PC kikapcsolt állapotában kb 50 Hz-en (kb. 4-5 méterről is hallhatóan) búg. (Csak a bal oldali!)

(Tudom-tudom, szar a fotó, nagy a káosz, közel a PC, közel a monitor, közel a másik PC, de ezen nem tudok változtatni. :N )

Ha bekapcsolom a PC-t megszűnik a búgás.

Ha a (bal) monitor Jack-kábelét ide-oda mozgatom, az a búgást kissé halkítja, ill. hangosítja. (Mindkét Jack-kábel árnyékolt.)

OK, mondom földhurok.

Legegyszerűbb (és leghalálosabb) megoldás a hangfalak hálózati csatlakozójánál a dugaljban lévő földelőér megszüntetése. Megtörtént. Hangfalak nincsenek földelve.

A búgás érezhetően és nagy mértékben csökkent, de még mindig hallható kissé. (A jobb oldali monitornál nem.)

1. Miért?

2. Ha a hangkártyát a jelenlegi Steinberg UR 22 mk2-ről kicserélem pl. egy Roland Rubix24-re, amelyen van Ground lift-kapcsoló, az megszünteti a maradék búgást (esetleg még úgy is, hogy visszaföldelem a hangfalakat) vagy -mivel már eleve nem földeltek a hangfalak- nem csinál semmit?

[ Szerkesztve ]

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#37824) Degeczi válasza newmoonlight (#37823) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha csak a jelforrás kikapcsolt állapotában van meg a jelenség, nem mindegy? Hiszen úgysem hagyod fölöslegesen bekapcsolva a hangszórókat olyankor.

Mindenesetre ha nem csak a kép kedvéért vannak így összezsúfolva a cuccok, akkor először ott lenne érdemes normális környezetet kialakítani, mert nincs értelme a hangszórók monitor mögé bújtatásával lerontani a hangzást.

(#37825) newmoonlight válasza Degeczi (#37824) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Tehát a PC kikapcsolt állapotában mindig kapcsoljam ki a hangfalakat? Ne már! (Macera... :O )

Sajnos nem csak a kép miatt ilyen a "kompozíció", máshogy egyszerűen nem tudom megoldani semminek az elhelyezését. (Igen-igen, a magas hangokat alapesetben kicsit szűri az előtte lévő monitor, ha viszont zenét hallgatok, akkor a képernyő az állványán -vertikálisan- egy mozdulattal felemelhető.)

A 2. kérdésre szerinted mi a válasz?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#37826) PuMbA válasza newmoonlight (#37825) üzenetére


PuMbA
titán

A térhatást viszont így még mindig bukod, szóval egy átrendezésen később elgondolkozhatsz :)

[ Szerkesztve ]

(#37827) newmoonlight válasza PuMbA (#37826) üzenetére


newmoonlight
senior tag

A térhatás majd a nagyon-nagyon távoli jövő egyik megoldandó problémája lesz. Egyelőre a búgás b :)) szcsizza az agyamat...

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#37828) Degeczi válasza newmoonlight (#37825) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Veszel egy master-slave elosztót, és a PC-vel együtt automatikusan kapcsolódnak ki-be a hangszórók... (de egy sima kapcsolós elosztóval is egyetlen kapcsolóátbillentés kellemetlensége... 2-3 hónap alatt még az árát is behozza a készenléti fogyasztás megspórolásával)

Ilyen jó (és drága) hangszórókat fölösleges ilyen elrendezéssel lerontani. Ha az asztalon nem férnek, szerezz be pl. állványokat: az lenne itt az elsődleges, nem hangkártyacsere.

(#37829) newmoonlight válasza Degeczi (#37828) üzenetére


newmoonlight
senior tag

1. Köszi!

2. Hát, igen... :U

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#37830) Chal


Chal
addikt

Sikerült jó áron szert tennem tegnap egy Roth Oli Powa5 szettre. Itt a fórumon egy vélemény volt róla régebben, az is magasztalta, illetve vásárlás előtt meghallgattam, tetszett, így belevágtam. Minden oké vele, nagyon bejött, nem bántam meg. Viszont azt játsza a rohadék, hogy ha nem kap jelet a géptől, akkor 10 perc után standby-ba teszi magát, ilyenkor csak a távirányítójával lehet újra bekapcsolni. A doksi sajnos nem ír ennek a funkciónak a kikapcsolhatóságáról, illetve megkérdeztem a supportot, egyelőre nem válaszoltak.

Addig is van valakinek tippje arra, hogy hogy lehetne megoldani a dolgot? Valami olyasmire gondolok (persze csak elképzelés), hogy esetleg a vezérlőelektronika ugyanazon beszállítótól származik több márka esetén is, szóval ha valakinek van a hangfalában ilyen funkció, és netán kikapcsolható, akkor érdekelne hogy hogy (mittomén: nyomd hosszan az x és y gombokat együttesen, etc...), hátha ennél is működik, csak nincs dokumentálva.

Persze ha sehogy nem jön össze, és nem lesz szebb megoldás, akkor hegesztek majd valami scriptet ami pl. 9 percenként ad neki egy 20hz-s fél másodperces szinuszt, aztán jónapot.

(#37831) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

20 ezer ft körül keresek 2.1 hangfalszettet számítógéphez használnám. ;)

Zene hallgatásra használnám :D
nagy szobába lenne elhelyezve

Mit ajánlotok ezen az áron ?ű

Segítséget köszönöm elöre is.

[ Szerkesztve ]

(#37832) Degeczi válasza jenei1994 (#37831) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Zenehallgatásra min. 2-3x ennyit szánj rá, ennyiért senki nem fog 2.1-et ajánlani: nincsen.
Bővebben ld. összefoglaló.

[ Szerkesztve ]

(#37833) Dexar007


Dexar007
veterán

Megjött a Mackie mr5-mr6,megjött a fioo d03,vettem optikai kabelt.Öröm es bodotta!
Most ugy kötöttem be,hogy : Egy optikai megy a fiooba,egy a tv-be, rca bal mackie , rca jobb mackie ,es a jack pedig szinten a fiooba. Jok vagyunk igy? Elvileg ugy is lehetne,hogy rca mackie,rca fioo,es akkor a jack nem is kell..csak ugye ahhoz rca-rca kabel kene

Give me your cum,bull!

(#37834) deja vu válasza Dexar007 (#37833) üzenetére


deja vu
addikt

De milyen a hangja arról írjál légszíves. :D Én is MR6, MR8 vonalon mozgok csak még nem volt időm meghallgatni boltban.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#37835) Dexar007 válasza deja vu (#37834) üzenetére


Dexar007
veterán

[link]

Meg egyelöre össze kene kötni normalisan. :DDD

Give me your cum,bull!

(#37836) deja vu válasza Dexar007 (#37835) üzenetére


deja vu
addikt

:DDD

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#37837) Dexar007 válasza Dexar007 (#37833) üzenetére


Dexar007
veterán

No ? Jo e igy? Audi-ofil szint e? ;]

Give me your cum,bull!

(#37838) Chal válasza Dexar007 (#37837) üzenetére


Chal
addikt

Ha feltételezzük hogy van két ugyanolyan minőségű kábeled (RCA-RCA és RCA-jack) akkor kb mindegy. Az RCA profibb megoldás papíron ha vonalkimenetként használod, de ez is inkább csak mechanikai dolgokra értendő, hallani nem hallasz ebből semmit.

Az MR5 egyébként hogy jött be? Én hétvégén meghallgattam, de egy Adam F5 mellett mutatták meg, így a vásárlás helyett lógó orral hazamentem :)

[ Szerkesztve ]

(#37839) deja vu válasza Chal (#37838) üzenetére


deja vu
addikt

Akkor miket hallgassak meg?

Focal Alpha 50, 65
Adam F5, F7
Yamaha HS7
KRK Rokit6 G3
JBL 305
Mackie MR6, MR8

Ezek közül melyik a csúcs? Focal Alpha
Vagy írjátok le melyek a legjobbak.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#37840) PpenoO válasza deja vu (#37839) üzenetére


PpenoO
őstag

Focal és Adam.

(#37841) deja vu válasza PpenoO (#37840) üzenetére


deja vu
addikt

Adam az annyira nem ment ebben a topicban ahogy visszaolvastam. Focal-ról jókat írtak, meg a JBL 305-ös is sok dicsérő szót kapott. Persze kíváncsi vagyok az Adamre, ha lesz lehetőségem meghallgatom. :K

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#37842) PpenoO válasza deja vu (#37841) üzenetére


PpenoO
őstag

Egyik sem mainstream kategória, ár/érték arányban nem idevaló. Ha van rá pénzed felejtsd el a többit.

(#37843) S0m30n3


S0m30n3
aktív tag

Sziasztok!

Haverom és én vettünk egy-egy Modecom MC-HF50.2 hangfalat, viszont mindkettő sípol alapállapotban, számunkra eléggé zavaróan. Már akkor is ezt produkálják, amikor hangforrásra sincsenek kötve, csak áramra. Több konnektort is próbáltunk, mindegy volt nekik... Küldjük vissza, vagy eltűntethető ez a sípolás egyszerűen? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#37844) Dexar007 válasza Chal (#37838) üzenetére


Dexar007
veterán

Eloszor meg ismerkedünk..meg szeretnem tudni,hogy minden faszan van-e összekötve. :DDD

Kicsit banom,hogy nem lehet most a taviranyiton allitani a hangeröt..de talan valamivel jobb mint a tv jackdugoja. Holnap csinalok vaktesztet. ;]

Give me your cum,bull!

(#37845) Chal válasza deja vu (#37839) üzenetére


Chal
addikt

Én most hétvégén csaptam egy kört, a listádból csak a JBL LSR 305 volt meg és az Adam F5. Mellettük volt még Yamaha HS5, Mackie MR5. Azt hozzáteszem, hogy nincs tapasztalatom ezzel a kategóriával, meg úgy a 2.0 monitordobozokkal általában, azért nem írtam eddig a topicba sem, mert csak az elmúlt időszakban jött meg az ingerenciám rá hogy ilyesmit vásároljak, tehát komoly fenntartásokkal kezeld a lentieket.

Én 90% olyan zenét hallgatok amiben torzított gitár van... :) Így a tesztanyag is ez volt (Dream Theater, Metallica, ilyenek), ez szerintem fontos tényező. A JBL 305 jött be a legkevésbé, nagyon sok kemény/öblös basszus volt benne, ami ezeknek a zenéknek nem állt jól. A Yamaha HS5 túl száraz és pontos volt nekem, nem volt semmi színe. Munkához talán jó választás (laikus véleményem szerint), szórakozáshoz nekem nem tűnt annak. A Mackie MR5 jó lett volna, de alacsony hangerőn teljesen jellegtelen hangja volt, és többnyire úgy használnám itthon. Ráadva a kakaót már nagyon tetszett, csak ez nem opció sajnos. Elektronikus zenével ez a jelenség kb. megszűnt nála amúgy, de azt meg nem hallgatok. Egyébként úgy indultam el, hogy MR5-öt fogok venni, de emiatt letettem róla gyorsan. Az Adam F5 teljesen levett a lábamról viszont, a JBL és a Yamaha között volt félúton, és pontosan valami ilyesmit szerettem volna. Ráadásul alacsony hangerőn is szép kerek hangja volt, megfelelő basszussal (itt megint megjegyzem hogy ez az említett zenékre értendő). Egyetlen bajom vele az a 120 darab ezres volt, amit a 2db-ért kértek.. :) Ennyit nekem nem ér a dolog, van itthon hifim, csak a desktopom is fel akartam pimpelni kicsit zeneügyileg, de az Adam F5 + DAC (mert az sem volt) páros ára számomra(!) erős túllővés lett volna a célon. Ha nem ilyen szempontok alapján döntök, akkor gondolkodás nélkül elhoztam volna.

Egy fentebbi hsz-emben írtam hogy mi lett a vége a történetnek (Roth Powa5), ami nekem amolyan arany középutat jelentett ár/érték arányban a fentiekhez képest. Nade ez offtopic, mert erősen alkalmi vétel volt, nem hinném hogy egyáltalán vásárolható már itthon (szerintem én vettem meg az utolsó darabot az országban, és kétlem hogy bárki árulni fogja itthon még), illetve teli áron 120eFt, annyit nem hiszem hogy ér.

"Röviden" ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#37846) Rasiel válasza deja vu (#37839) üzenetére


Rasiel
senior tag

Nem akarom feleslegesen tolni, de, ha teheted, légyszíves hallgass meg egy Presonus Eris E8-at is! Kíváncsi lennék, hogy az általad felsorolt mezőnyben, hol helyezkedne el nálad. Anno, mikor vásárlás előtt voltam, végül ezt választottam, viszont tettem ezt úgy, hogy nem mentem el hallgatózni. :B Ennek kb. két éve, azóta megelégedéssel használom. :K

(#37847) deja vu válasza PpenoO (#37842) üzenetére


deja vu
addikt

Épp arról volt szó a topicban, hogy ár/érték arányban a Focal 65 olyan jó, hogy a kétszer drágább hangfalakkal is simán felveszi a versenyt. Tehát az akciósan kétszázezres Focal van olyan jó, mint a 400-500 ezres hangfalak?

Aztán még az is felmerült, hogy Focal Chorus 807 V sokkal jobb, mint a Focal 65. Ez igaz, mert árban nem sok a differencia? Vagy a Focal Chorus B8 VW 806 is sokkal jobb. Mi a különbség a Chorus 806, és 807 között?

Bár nem tudom, hogy az én botfülemnek érdemes-e ennyit áldozni erre, ezt azért jól meg kell gondolnom.

(#37845) Chal

Köszönöm a részletes élménybeszámolót! :R Kíváncsi vagyok majd, hogy én mit fogok tapasztalni.

(#37846) Rasiel

Rendben, bár én pont nem vagyok kompetens ebben a témában. Az, hogy én mit mondok, nem sokat számít.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#37848) PpenoO válasza deja vu (#37847) üzenetére


PpenoO
őstag

A Focal árában piszok jó hangfal, ez tény, de én a topikban általában ajánlottakhoz hasonlítottam (1250b, solo 6c, M-Audio, JBL, Mackie és társai).

Zenehallgatáshoz nagyon jól kell elhelyezni egy stúdió monitort, a szobának is jó akusztikával kell rendelkeznie, mert különben megette a fene mivel alapból 45 fokos szögbe és fejmagasságba kellene lenni a fejednek, hogy halljad a különbségeket, botfüllel ez nehéz lesz így kérdéses kell neked 200+ ezerért hangfalat venned. Annyiért már kapsz hifit is ami sokkal jobban illeszkedik egy átlag szoba akusztikájához, könnyebb elhelyezni és nem utolsósorban színezett hangzást nyújt ami az átlagembernek jobban beszokott jönni.

Chorus 807 D nem hallottam, így nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#37849) Rasiel válasza deja vu (#37847) üzenetére


Rasiel
senior tag

Az nem probléma, én sem vagyok az. :) Viszont más véleményét mindig, mindenben szívesen meghallgatom, még akkor is, ha valamilyen szinten laikus a témában. :K

Egyébként, ahogy írják, illetve én is tapasztaltam, nagyon sokat számít a szoba akusztikája. Nekem kb. 15m2-es szobám van, bőven próbálgatnom kellett, hogy lenne a megfelelőbb elhelyezni a hangfalakat. (Anno javasolták is, hogy ekkora szobába inkább vegyek kisebb mélysugárzóval rendelkező monitorokat).
Mindezek mellett meg egy normális állvány is sokat tud hozzátenni az összképhez, valamint a külső DAC minősége sem egy utolsó szempont, illetve a kábelezés sem. Ezek közül egyébként - egyéni véleményként - az elhelyezés a legfontosabb, de pl. utóbbi is (kábelezés) számomra sokat tudott dobni az egészen. Persze kérdés, kinek mennyit érnek meg ezek a dolgok, illetve mennyire van füle hozzá, stb.

[ Szerkesztve ]

(#37850) jenei1994


jenei1994
addikt

Microlab SOLO2 2.0 mennyire ajánlott ?

23 ért hozzá tudnék jutni. Jó vétel lenne? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.