Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) Mr.Skyline válasza DJackson (#11614) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Ezt meg is tettem, majd a kontroll led alul el is kezdett világítani,
de akkor sem talált semmilyen WIFI hálózatot.

a laptop nem az enyém és nem ismertem.

A megoldás a laptop oldalán volt egy kapcsoló WIFI on/off :C

csak azt nem értem, hogy miért világít a kontroll led akkor ha az a kapcsoló nincs on állásban...

na mind1, megint én voltam a láma, mostmár minden OK ;)

Köszi a segítséget! :R

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#11652) Csúzli válasza mezis (#11650) üzenetére


Csúzli
csendes tag

Hmm. De ha egy 542g router tudott 1-2mb/s ot wifin. Akkor egy 941nd is csak 1-2 őt tud? :F A laptop ittvan közvetlen az antenna mellett.

[ Szerkesztve ]

(#11653) Csúzli


Csúzli
csendes tag

Még 1 kérdés. A laptopom (hp 615) b/g szabványt tud. A g szabványnak elégnek kell lennie egy 3,5mb/s os letöltési sebességhez wifin nem?(feltételezzük ha router a világ legjobbja) Vagy a g szabvány korlátja ~1,8 mb/s lenne?

(#11654) shev7 válasza Csúzli (#11653) üzenetére


shev7
veterán

mb/s - ilyen mertekegyseg nincs.

vagy Mb/s vagy MB/s melyikre gondolsz?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#11655) localhost válasza Csúzli (#11649) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Egy "G"-s wifivel a gyakorlati elérhető sebesség KÖRÜLBELÜL 2-2.4 MegaByte/sec.
Én erről beszélek. Te miről ?

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11656) club1 válasza shev7 (#11654) üzenetére


club1
veterán

Eléggé egyértelműnek tűnik, hogy MB/s-ra gondolt.

(#11657) club1 válasza Csúzli (#11653) üzenetére


club1
veterán

A g szabvány korlátja 54 Mb/s. Tehát valahol 6.5 MB/s. De a rádiós technológia rengeteg idegen (és saját) tényezőnek kitett, ezért tartósan ennek a felét lehet kb. elérni, ha a vevő és az adó egymás mellett van, és mind a két oldalon egymásra manuálisan hangolt eszközökről beszélünk. Egy automatikus frekvenciaválasztás bekapcsolása, több normára (a+b+g+n) beállított AP, a titkosítás bonyolítása, titkosítási szint emelése, mind-mind az átvitel sebessége ellen ható saját tényező. És akkor a külső jelenségekről még nem is írtam. (Nekem a mobilom pl. 1 méter távolságból is iszonyatosan zavarja a Wi-Fi-hez közeli frekvencián dolgozó BT egeremet, pedig van közöttük legalább 300 MHz...)

(#11658) Space marine


Space marine
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kisebb problémám: adott egy tp-link 1043nd és egy 320-as külső samu vinyó. A router felismerte, beállitottam amit kért. Viszont itt megállt a tudomány :S
Amit találtam leirást abban az szerepel, hogy böngészőből tudok belemászni, de ez nem mászik sehova... alapesetben ez úgy nézne ki, hogy 192.168.1.1\320gb azaz amit megadtam neki, de kiirja, hogy rossz név vagy kód :(

Mit rontottam el? :)

(#11659) club1 válasza Space marine (#11658) üzenetére


club1
veterán

Böngészőben általában ilyen formátumot használunk:
http://192.168.1.1/320gb
Hálózati meghajtó felcsatolásánál pedig (pl. sajátgépben):
\\192.168.1.1\320gb

(#11660) girnyau


girnyau
tag

Sziasztok!

Sajnos elég kevés időt tudok gép előtt tölteni így nem tudom végigolvasni a fórumot.
Van egy Samsung SCX-4521F nyomtatóm és venni szeretnék egy nyomtatószervert, hogy ne kelljen mindig az asztali gépet bekapcsolni és mindenki tudjon nyomtatni a családba anélkül, hogy dugdosni kéne e nyomtató kábelét gépből gépbe. Kinéztem a TP-LINK TL-PS510U USB wireless Print Server-t.
- Valakinek van valamilyen tapasztalata vele?
- Ugye ezeket az eszközöket a fent említett dologra találták ki?
- Szkennelés is megy visszafele vele?

Válaszotokat előre is köszi!

Csáó!

(#11661) Space marine válasza club1 (#11659) üzenetére


Space marine
aktív tag

totalcommander-ben így már megy - köszi! - de érdekes módon böngészőben nem akaródzik.. na mindegy, hisz végül is ez volt a lényeg :)
a másik gond most jött elő: lejátszani letudom, viszont felmásolni nem tudok tc-n keresztül anyagot. ötlet?

(#11662) club1 válasza Space marine (#11661) üzenetére


club1
veterán

Könyvtárat tudsz rajta (F7-el) létrehozni? Mert ha nem, akkor nincs írás jogod (csak olvasás).

(#11663) Space marine válasza club1 (#11662) üzenetére


Space marine
aktív tag

Köszi, megoldottam :) nem volt be jelölve egy menüpont :) Mindent köszi!

(#11664) aciabel


aciabel
csendes tag

Sziasztok de jó hogy megtaláltalak titeket.
A következő kérdésem lenne van egy internet előfizetésem és ezt akarom megosztani,több részre wifi antennával de nem boldogulok vele.
Úgy gondolkoztam hogy a gépemen van a nett és onnan továbbítom a routerbordnak utpn keresztül.
Azt hittem egyszerű lesz. :O
A RouterBord Rb 411 u.
A lapban van egy r52 h rádiós kártya .
De nem tudom beállítani a routerbordot rs232 porton megtaláltam be is bútol stb
De nem tudom beállítani. :W
Tudnátok javasolni valami megoldást hogy be tudjam konfigurálni .
Előre is köszönöm.

23xct

(#11665) Csúzli válasza club1 (#11657) üzenetére


Csúzli
csendes tag

Köszi a segítséget. :)

(#11666) localhost válasza girnyau (#11660) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Yó!
A print szerver az általad leírt célra való, ez az eszköz megfelelő lenne, feltéve ha wifiset akarsz és nem jó a madzagos, amikor a nyomtatót és a routert egy print szerverrel összekötöd...

nyomtató ---- usb-kábel --- printszerver --- ethernet-kábel --- router

a wifis megoldás ilyen:

nyomtató - közvetlen bele dugva a wifis-printszerver --- levegő (wifi) --- wlan router.

A szkennelés nem fog működni, de van olyan masina is az oldalon: TL-PS310U ezzel menne a szkennelés de ez meg nem wifis. :K

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11667) oilver1


oilver1
tag

Hello!

Nekem is lenne egy kis problémám: Egy szálláson vagyok és wlan-t akarok használni. Megadták az SSID-t és a jelszót is. Látom is a hálózatot, rámegyek a csatlakozásra, kéri a jelszót, beírom, aztán hálózati címet kér le, majd ledobja. Megpróbálja megint, de megint ledobja. Aztán már nem is próbálkozik. A hálózati jelerősség erős. Még két laptop van, amin megy a net, de az egyik Linuxos, a másik Win 7-es, és nem igazán tudom lesni a beállításokat. Mit tegyek, hogy azon az egy laptop tudjon csatlakozni?

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#11668) ArchElf válasza localhost (#11666) üzenetére


ArchElf
addikt

Nekem egy Asus WL500gPv2-m van, azzal megy a scan WIFI-n is (bár nem printerserver kategória)...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#11669) localhost válasza ArchElf (#11668) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Pontosítok: a printszervereken általában/tipikusan nem megy a szkennelés.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11670) Bady


Bady
csendes tag

Helósztok.

Nemrégiben vettem egy Packard bell easynote notebookot:
[link]

A wifi részével van gondom, nem tudom az istennek sem feltelepíteni, akárhonnan szedek le hozzá drivert.
a wifi típusa az everest szerint:
Atheros AR5009 802.11a/g/n Wireless Network Adapter

Valaki tudna nekem segíteni hogy mi lehet a baja, vagy honnan lehetne megfelelő drivert leszedni hozzá.
Néztem már a hivatalos oldalán is, de ott meg csak vista-hoz ill. windows 7-hez van, és nekem XP.hez kellene.

(#11671) mezis válasza oilver1 (#11667) üzenetére


mezis
nagyúr

Az SSID rejtett ? (Mert akkor az XP-ben van egy igen lökött elnevezésű bogyózni való.)

IP cím automatikus vagy fix ? MAC address szűrés van a routeren ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#11672) vviktor1 válasza shev7 (#11645) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Köszi a tippet, drivergond volt, kiengedtem netre kábelen és szedett magának frisebb drivert... De akkor miért nem ezt írta hibának ez a kuka win7 :F Már ott tartottam, h. megy vissza az xp.

Ne dudálj, küzdj !

(#11673) Maxon válasza Bady (#11670) üzenetére


Maxon
tag

sok új fajta laptopnak már nem gyártanak XP driver-t de ezzel meg próbálhatod frissíteni ha XP-d van fent a gépen , ezt töltsd le DRIVER GENIUS ez meg keresi ,le tölti ,és telepíti a hozá szűkséges drivert nekem bevált szerintem neked is be fog :K

ja meg mostanában mindent WIN7-re gyártanak meg vannak olyan laptopok amik nem kompatibilis az xp-vel fel rakod oszt egy driver sincs hozzá ezt tapasztalatból mondom :K :K ;)

[ Szerkesztve ]

(#11674) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Sziasztok,

300-400 m-re van mód wlan hálózatot csinálni?
Ha igen, hogyan, milyen kellékekkel és kb. mennyiből oldható meg a dolog?

(#11675) And válasza horvathkrisz (#11674) üzenetére


And
veterán

Igen, van rá mód, ha az optikai rálátás adott. Ha ez a feltétel nincs meg, inkább neki se állj. Egyébként bármilyen külső antennacsatlakozással ellátott router / kliens páros (vagy két többfunkciós eszköz) megfelel a célnak. Külső antennák és rövid koaxkábelezés sem árt. Az összköltség attól függ, hogy milyen berendezéseket veszel (ide nem kell n-szabvány, akár használt b/g-routerek is jók), miféle antennákat szerzel (házilag is el lehet készíteni), mennyi kábel kell, és hogy hogyan oldható meg a kültéri szerelés. Ideális esetben, némi házilagos munkát is bevetve akár 20k Ft alatt is megállhat.

(#11676) Claude Leon válasza Bady (#11670) üzenetére


Claude Leon
senior tag

http://www.atheros.cz/

(#11677) ArchElf válasza horvathkrisz (#11674) üzenetére


ArchElf
addikt

Jogszerűen nem megoldható, technikailag igen:
Nagy nyereségű irányított antennákkal, közvetlen rálátással, rövid antennakábellel (az antenna mellett, minél közelebb legyen a wifi eszköz) megoldható.

AE

mod: nem ártott volna frissítenem a fórumot válaszadás előtt :)

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#11678) ArchElf válasza Claude Leon (#11676) üzenetére


ArchElf
addikt

Ott is csak Vista és Win7 driver van fent hozzá.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#11679) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

And, ArchElf, köszönöm a válaszokat.

Ehhez mit szóltok, mi is ez pontosan?

Tesómnak szeretném így megcsinálni a hálózatot, de fogalmam sincs hogy hogyan kezdjek bele...

(#11680) tope


tope
addikt

Felmerült 1 kérdésem
Van 1 hálózat, amit vezetéknélkülivé kellene alakítani (nem itt a gondom), majd ezt a vezetéknélküli jelet venni onnan x m-re, átkellene alakítani vezetékessé (itt kezdődk a gond <->), és 1 eszköz ezt az átalakított jelet, megossza több gép felé (persze az adatáramlás 2 irányú lenne a hálózaton)

UI: Ja és nem 1-2 méterről lenne szó, illetve nem 1-2 gépről, adatvesztés kizárt
Optikai kábel helyett lenne, mert az eléggé drága ilyen távolságnál

[ Szerkesztve ]

(#11681) ArchElf válasza tope (#11680) üzenetére


ArchElf
addikt

Optikai jkábel helyett wireless? igazából az x méteren nagyon sok múlik...
SZVSZ vagy sebességrekorder nem lesz (optikairól váltva), vagy drágább lesz, mint előtte volt. Ráadásul, ha céges hálózat, akkor a jogszabályi megfelelőség is megoldandó feladat lehet. az adatvesztés pedig sohasem kizárt:)

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#11682) tope válasza ArchElf (#11681) üzenetére


tope
addikt

Úgy értem a helyett, hogy nem optikai lenne kiépítve (ott is 100Mbites lenne az eszköz), hanem wireless

(#11683) Bady válasza Maxon (#11673) üzenetére


Bady
csendes tag

Sikerült életrekelteni vele a Wifi-t.
Nagyon szépen Kösz,i Maxon. :R

(#11684) And válasza horvathkrisz (#11679) üzenetére


And
veterán

Megfelelő lehet egy hasonló panelantenna, de azért is említettem a házi készítést, mert pl. a közkedvelt biquad hasonló nyereségű, és ennek az árnak a töredékéből kihozható (cserébe dolgozni kell vele).
#11677: Talán 3-400 méter nem a világvége wifin, véleményem szerint rálátással bőven belefér még az engedélyezett 20dBm EIRP-be is (mondjuk 15mW TX-power, 4m H155 koax és 10 dBi-s antenna összeállítással).

(#11685) johniee


johniee
senior tag

Sziasztok!
Linksys WRT54GL Routerrel szeretnék két egymás mellett lévő ház között netet megosztani (notihoz :) ), azt szeretném kérdezni, hogy elég-e bőven két darab 16dBi-s 38-40cm "műanyag" antenna, vagy két 65cm-es Yagi jobb lenne? :B :DDD (meg ugye az első verzió olcsóbb...)

:R

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#11686) And válasza johniee (#11685) üzenetére


And
veterán

Attól függ, mit értesz 38-40 centis 'műanyag antenna' alatt. Mert ha egyszerű körsugárzót, akkor el is felejtheted, hogy az arra megadott nyereség valós értékű. Szerencsére yagi-k ilyen távra feleslegesek. Talán még a GL-ek saját antennái is megfelelőek, ha a routereket egymásra néző ablakokban tudod elhelyezni. De egyébként szinte bármilyen kültéri antenna megfelel a célra (ha azok 'látják' egymást), két szomszédos ház távolsága nem lehet számottevő. (A notebook-kal meg ugye vezetéken kapcsolódnál a kliens routerre? Mert külső antennánál az sokkal célszerűbb, mint a repeater-mód használata, ami amúgy is felezné a rádiós link sávszélességét.)

(#11687) syl5


syl5
őstag

Sziasztok!
A laptopomból hotspot-ot szeretnék csinálni.
Xp-m van, úgy hogy a Connectify sajnos nem segít rajtam.
Találtam egy leírást, de sajnos nem működik a dolog, csak az a notebook látja a létrehozott kapcsolatot, amelyikkel létrehoztam.
Segítsetek légy szíves!

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#11688) Wanted


Wanted
csendes tag

Hi!
Digi netem van, amit eddig router nélkül használtam. 2 hete vettem egy tp-link 1043n routert, ami eddig hiba nélkül működött. Ma ki kellett húznom a routert és a kábelt közvetlenül visszadugni a pcbe, mivel egyfolytában megszakadt az internetkapcsolat és amikor az opciók között az újrakapcsolódást választottam, nem kapcsolódott a hálóhoz. Az érdekes az, hogy eközben a utorrent vígan futott és töltögetett is rendesen.
A másik: windows7-et használok. Az internetelérésnél benthagytam a régi, router nélküli internetes beállításokat (fn, jelszó, a pppoe internetes kapcsolathoz). A routerben hiába van beállítva, ezt is meg kell tartanom? Amikor "megszakadt a net" mindíg ez alapján akart volna újra kapcsolódni.
Mit állítsak be?

(#11689) dr.bubo válasza Wanted (#11688) üzenetére


dr.bubo
őstag

A gépeden lévő net kapcsolatot letilthatod, akkor csak a router tud majd kapcsolodni a szolgáltatódhoz. :)
Router nélkül nem szakad a net?
Fw frissités volt a routeren?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#11690) Wanted válasza dr.bubo (#11689) üzenetére


Wanted
csendes tag

Router nélül tökéletes, nem szakad.
FW frissítés megvolt. Ugyan ezt csinálta.
Ha kiszedtem az automatikus csatlakozást (ami olyan, mintha letiltottam volna a netkapcsolatot) akkor kérte hogy milyen kapcsolaton keresztül csatlakozzon.
Viszont elvileg eközben végig csatlakozva volt, mivel a utorrent közben szakadásmentesen töltött.

(#11691) dr.bubo válasza Wanted (#11690) üzenetére


dr.bubo
őstag

Amikor ezt irta ki a router is rá volt kötve a gépre? Egyszerre csak az egyk csatlakozás legyen aktiv. (a gépeden lévöt ki is törölheted)
A szakadást a torrent is okozhatja, bár erre a routerre azt mondják, hogy jól birja.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#11692) Wanted válasza dr.bubo (#11691) üzenetére


Wanted
csendes tag

Igen.
Le kellett húznom és nélküle bedugnom a kábelt, hogy tudjak csatlakozni is.

(#11693) johniee válasza And (#11686) üzenetére


johniee
senior tag

Az ismerősöm laptoppal akarja használni az otthoni netet a szomszédban :) :))
Tudnál linkelni egy erre a célra való antennát? :R

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#11694) kata11


kata11
csendes tag

Segítség!
Sziasztok, már minden beállítási lehetőséget kipróbáltam, de nem működik a wifi.
Elég friss a tünet, eddig évek óta rendesen működött. Egy Lenovo T61-ről van szó.

Van egy hibaüzenetem:
Error code: 108 Please check the wireless driver installation.

Nagyon buta kérdések, de hol találok ilyet? és hogy kell ezt csinálni?és nem lesz ettől még több bajom?
Félek hogy csak rontok a helyzeten.

Köszönöm előre is a segítséget ! :B Kata

(#11695) girnyau válasza localhost (#11666) üzenetére


girnyau
tag

Köszi szépen a segítséget.

Valahogy megpróbálom megoldani, hogy tudjam használni a vezetékest, mert a szkennelésre szükségem van és, ha wifissel nem megoldható, akkor így jártam :).

Köszi!

(#11696) localhost válasza kata11 (#11694) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A hibaüzenet "hevenyészett" magyar fordítása:

Kérem kedves felhasználó, hogy egy hozzáértő (!) kollégától, baráttól, ismerőstől esetleg szakszervizben kérjen személyesen segítséget, mielőtt tovább rontana a helyzeten.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11697) club1 válasza kata11 (#11694) üzenetére


club1
veterán

Azért a Lenovo (volt IBM) notebookok támogatása elég jó, így a mezei felhasználók is egészen sok mindent ki tudnak javítani.
Kezdésnek (ha még működik a vezetékes hálókártyád, vagy van WWAN-od) én letölteném a helyedben erről [link] az oldalról a System Update nevezetű szoftvert (vagy Windows 7-re vagy XP/Vistára, erre ügyelj!), amivel elég sok hardver online frissítése elvégezhető. Sok sikert!

(#11698) gyuluskám


gyuluskám
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudnám a Notebookom-on erősiteni a wifi-jeleket???

Tehát pl iskolában vagyok v.koleszba és a jeleket erősitsem!

mit kellene vennem hozzá???

Előre is köszönöm!

(#11699) localhost válasza gyuluskám (#11698) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ha ettől nem lesz erősebb, márpedig nem lesz, akkor szinte semmivel.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11700) netreg válasza And (#11686) üzenetére


netreg
tag

Sziasztok!

Hasonlót szeretnék, mint <johniee>. 2 ház, egyikben ADSL modem-WiFi router combo (Alice/Pirelli Gate VoIP 2 Plus Wi-Fi), a másikban gyenge a jel. Az udvar 15-20m a falak brutál vastagok, a netet szolgáltató router az 1. ház közelebbi sarkában van, ablakba nem tehető (nincs azon az oldalon). UTP kábel a levegőben nem szerencsés.

Amire gondoltam:
v1 erősíteni az alap router jelét, így a gépek (3db) tudnak majd menni a 2-ban.

v2 venni egy usb-s antennát a laptopba. Lehet, hogy nem a router a hibás, hanem a gyári antenna.

v3 van egy másik routerem is (Thomson ST780i WL legfrissebb firmware), betenném a 2. házba (lehet ablakba is, van, ami az 1. felé néz) és onnan szórni tovább. Kvázi repeater módba tenném a 2. router-t.

Amit csináltam:
1. szerkesztettem házilag egy jelterelő parabolát az 1. router antennáira, amivel tudom az omni jelet irányítani. Lehet, hogy már elég ennyi. Ez oda-vissza segítség lehet.

2. Keresgettem a neten usb-s wifi antennát. Erről mit tudtok: http://www.tp-link.com/products/productDetails.asp?pmodel=TL-WN321G vagy TL-WN322G Van valakinek tapasztalata vele, hogy fog-e működni Pirelli meg Thomson routerrel is vagy csak a TP-Link-et szereti? Esetleg jobb lenne ide is valami irányítható-tekergethető antenna? Jobbak azok, mint a belső antennások?

3. megpróbáltam a WDS-t konfigolni a 2. routeren. Eredmény: látja az 1. routert, mint AP-t, felveszi a listába, 1-es csatorna -80dB, de nem látok ki a netre. Lehet valamit ott is be kell állítani?

Most nézem a titkosítási opciókat. Gondolom pl. ha a titkosítás eltérőre van állítva akkor gond lesz a kommunikációval. Holnap összehangolom. Mondjuk ha mindkettő WEP 128, akkor menni fog vagy kell még egyebet tennem? Gondolom + az összes kliensen is ugyanezt kell majd beállítani.

And írta:
"Mert külső antennánál az sokkal célszerűbb, mint a repeater-mód használata, ami amúgy is felezné a rádiós link sávszélességét."

Ezt már sok helyen olvastam, biztos így van. De megkérdezhetem, hogy miért? Tanultam rádiokommunikációt régen, de nem rémlik az oka...

[ Szerkesztve ]

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.