Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92551) Spet válasza csubuka (#92550) üzenetére


Spet
addikt

Milyen app?

*köszönjük az újabb hasznos információt.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#92552) csubuka válasza Spet (#92551) üzenetére


csubuka
addikt

Bármi amit letölteni akarok. BKK Futár, Bpmenetrend, akármi sajnos. Wifi van, internet megy....

Újraindítás nem segít, a letöltéslista sem üríthető. Totál beállt az Áruház.

Sajnos rengeteg baj volt már ezzel a telóval akksi üzemidőtől kezdve minden, csak azért írtam. Csak cégesként ez lett kiosztva sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#92553) zoger


zoger
tag

Mára egy ismételt újratelepítés után megjavult a térképek app forgalom problémája.

(#92554) Targonca5674 válasza ΞΔGLΞ (#92536) üzenetére


Targonca5674
csendes tag

Konkrétan az a helyzet, hogy most használok egy 635-t win10-el, és váltani szeretnék 830-ra, amin HR-t nyomott a korábbi tulaja.
Szeretném használni a névjegyeimet, és esetleg az sms-eket, többi beállítást is átrakni.
Ezt konkrétan hogyan tudom végrahajtani?
Köszi a helpet!

(#92555) Bogyó bá' válasza Targonca5674 (#92554) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ugyanazzal az MS-fiókkal "lakod be", amit a másikon használsz.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#92556) Targonca5674 válasza Bogyó bá' (#92555) üzenetére


Targonca5674
csendes tag

A másikon használt fiókot megnéztem, és az tök üresnek látszik, pl. egy darab biztonsági mentést sem látok, holott hetente mentegetem.
Anno amikor belaktam, akkor létre kellett hozni egy microsoftos fiókot(én yahoo-s vagyok már régóta), amit azóta sem használok semmire. Eddig azt gondoltam, ide menteget a drága.
Az új készüléknél ha beállítom ezt az microsoftos fiókot, akkor valahogy mégis átveszi a névjegyeimet stb?

(#92557) Targonca5674 válasza Bogyó bá' (#92555) üzenetére


Targonca5674
csendes tag

Egyébként hol tudom megnézni az outlook fiókban a névjegyeimet? Van rá mód?

(#92558) Bogyó bá' válasza Targonca5674 (#92557) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Bármely windowsos eszközödön, amin ugyanazzal a fiókkal vagy regisztrálva / belépve: telefon, tablet, asztali PC.
szerk: "Kapcsolatok" csempe.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#92559) Targonca5674 válasza Bogyó bá' (#92558) üzenetére


Targonca5674
csendes tag

Köszönöm szépen, közben sikerült "rálelnem" a fiókomra.
Lassan összeáll a kép:ha jól érte, ezen a microsoftos fiókon keresztül tudom a win-t használó eszközeimet managelni.

(#92560) LacTom


LacTom
csendes tag

Sziasztok,

Éjjel frissült a Facebook app, azóta a kezdő képernyőn a csempéjén a borító képem helyett csak egy ku*va nagy "f" betű virít.

Tapasztalt még valaki ilyet? Van rá megoldás?

Apróság, csak eddig nem ilyen volt ☺

(#92561) Sztyepadzso válasza NGC (#92547) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Akkor szerintem a hálózati elég lesz, bedugom a fenekébe a kábelt, azt a routerbe, és örülök.
Magyaran itt, [link] a "LAN" feliratú nyomtatók jókl, ugyebár.

(#92562) ftc


ftc
nagyúr

Valahogy rávehető a windows insider a lumia820-on, hogy felrakja a win10-et? Vagy ez a hajó már elment?

(#92563) starr válasza ftc (#92562) üzenetére


starr
őstag

http://forums.windowscentral.com/windows-10-mobile-how-guides/436253-%5Bguide%5D-installing-redstone-unsupported-devices-x2x-series.html

Bonyolult. Lassú, és ujraindulgatos lesz.

[ Szerkesztve ]

(#92564) NGC válasza Sztyepadzso (#92561) üzenetére


NGC
tag

Azért ennyire nem egyszerű, még konfigurálni kell a nyomtatót, de mindegyikhez van leírás, nem nehéz. Én wifis nyomtatót vettem, aztán saját káromon tapasztaltam meg, hogy teljesen felesleges volt. Mondjuk promócióban 3 év kiterjesztett garanciát tudtam rá regisztrálni, plusz amikor vettem 9% kuponkód kedvezmény is volt rá, szóval azért nem bántam meg.

(#92565) Vegha


Vegha
senior tag

Valaki írja meg legyszi hogy melyik alkalmazás volt tegnap a MyAppFree ajanlataban. Érdekelt, de nem néztem utána, aztán végül lecsusztam róla.

(#92566) Sztyepadzso válasza Vegha (#92565) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Szerintem a Hand Off

(#92567) Sztyepadzso válasza NGC (#92564) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Köszi az infókat! Kicsit le vagyok maradva a témában. Persze a beállítás nem lesz gond, csak tudjam telóról használni.

(#92568) Kin Tan Te


Kin Tan Te
tag

Sziasztok!
Ha volt már róla szó , akkor bocsesz, de nem olvastam egy ideje a fórumot.
CU frissítés után (Lumia 640DS) a BKK futár teljesen megmakkant nálam. Leszed-felrak megvolt, de a térkép nézet nálam Pest megyéről indul. Manuálisan kell nagyítani, és ha nem nyúlok a kijelzőhöz, akkor lassan távolodik a nézet és a vége az, hogy megint madártávlatból látom a várost. Esélyem sincs megállókat kijelölni. Mozgó járművön olyan eltalálni egy megállót az 5 colos kijelzőn is, mint hangyát csontozni bokszkesztyűben.
Ez általános bug, vagy nekem kellene settingelnem valamit?
Köszönöm.

Kin

(#92569) Vegha válasza Sztyepadzso (#92566) üzenetére


Vegha
senior tag

Az volt, koszi.

(#92570) starr válasza Kin Tan Te (#92568) üzenetére


starr
őstag

Teljesen megváltozott a térkép kezelése CU-val. Szóval elk.rták. Bal alul van egy kis ember, arra bökjél, akkor ránagyít.

[ Szerkesztve ]

(#92571) Kin Tan Te válasza starr (#92570) üzenetére


Kin Tan Te
tag

Köszönöm a választ!
Valóban segít az emberkebökdösés, de csak átmenetileg.
Utána megint közelít-távolít. Hol jobban, hol kevésbé. Ez ma reggel brutális volt. Fél négy tájékon a Népstadionnál olyan szaporán kellett totál kómásan nyomkodnom a kijelzőt, mintha ugráló bolhákat akartam volna rajta szétlapítani.
Kis híján idegállapotba jöttem.
Javítás? Trükk? Megoldás?
Van ötleted?

(#92572) starr válasza Kin Tan Te (#92571) üzenetére


starr
őstag

Nincs ötletem. De már kicsit javított a BKV futár. Korabban a fast ringen ki is fagyott.
Nekem a Nepstadionnal a pozíciót sem szokta megtalálni.

[ Szerkesztve ]

(#92573) Sjkolrd válasza Kin Tan Te (#92568) üzenetére


Sjkolrd
aktív tag

Nem találkoztam huzamosabban ezzel a hibával, 950/735 készüléken.. Olyan volt hogy közelít/távolít majd a megfelelő pozícióban maradt, s ez igy van jelenleg is. App megnyitásakor közép-mo bp kivehető, s majd emberke rá közelítés, s minden ott marad ahol van lehet látni a közlekedő járműveket/megállókat.

(#92574) starr válasza Sjkolrd (#92573) üzenetére


starr
őstag

3-4x ki-be zoomol, aztán ott marad.

(#92575) Kin Tan Te


Kin Tan Te
tag

Köszönöm a válaszokat!
Nem tudom, hogy megnyugtasson a gondolat, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával, vagy aggasszon, hogy ez egy rendszer-bug.

Majd csak helyrekalapálják valahogy.
(ujjakat erősen keresztbe fon)

(#92576) zsoltzsolt válasza Kin Tan Te (#92575) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Majd csak helyrekalapálják valahogy.
Ugye tudod, hogy az Ms "fejleszti" az os-t :DDD :DDD

(#92577) NGC válasza zsoltzsolt (#92576) üzenetére


NGC
tag

Írni kell a visszajelzéseket! Mind a W10M részéről, mind a BKK Futár részéről. Ha nem tudnak róla, nem fogják javítani... :U

[ Szerkesztve ]

(#92578) ΞΔGLΞ válasza NGC (#92577) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

:DDD Irjad csak...

(#92579) NGC válasza ΞΔGLΞ (#92578) üzenetére


NGC
tag

Jó, én sem hiszek már benne hogy lesz RS3, de legalább ezt a kiadást kalapálják használhatóvá...

(#92580) k-adi válasza NGC (#92579) üzenetére


k-adi
nagyúr

nem fogják. :N

(#92581) ΞΔGLΞ válasza NGC (#92579) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én, meg, kb annyi feedback-et írtam, 2015-2016 között már, amiből semmi nem valósult meg, illetve lett kijavítva, holott rengeteg szavazatot is kapott, hogy külön vasárnapi Blikk vastagságú újságként lehetne kiadni. Ezért (is) végleg leléptem az insider (Fast) körről, meg hát azért is, amit mindenki tapasztal, ha véletlen van valamiben javulás, akkor kb van helyette 4 másik bug, vagy valami dedós hiba, ami addig nem is volt etc...

A visszajelzési központot olvasva, szinte kész röhej az egész. :DDD Mindenki anyázik, illetve a nagy része, a többi kérdez, hogy mikor és a legtöbb szavaz, csak épp a kutyát nem érdekli ez az egész, mármint az MS-t.
Manapság, meg amikor teljesen egyértelmű, hogy vagy készakarva "tönkrecseszik" a rendszert, vagy másikra hardverre tesztelnek, készülnek a mostani "fejlesztések" (ez az én tippem), akkor a feedback-et nyugodtan nevezhetjük egyfajta "bábnak". Muszáj lennie ilyesminek...

Szóval, nincs ezzel gond, lehet irkálni nekik, de ez is csak időpocsékolás. :)

(#92582) NGC válasza ΞΔGLΞ (#92581) üzenetére


NGC
tag

Legalább annyit megcsináltak, hogy a glancet nem kell letakarni töltés közben. Legnagyobb szívfájdalmam a képek besárgulása, ezt igazán javíthatnák még mielőtt teljesen lefújják a frissítéseket.

(#92583) ΞΔGLΞ válasza NGC (#92582) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A kép besárgulása talán ez egyik legorbitálisabb hiba!
Ezt szinte azonnal kellett volna javítani, de lassan 1 éve ilyen már. Nem lesz már orvosolva, ha eddig letojták.

(#92584) bszg@


bszg@
tag

A W10 topicban ezt kérdeztem, de nem kaptam választ, hátha itt tud segíteni vki.
"Sziasztok, a "munkás" laptopomon legális W10 és Office 2016 fut. A telefonomon meg W10M. Hogyan tudnám elérni, hogy az Outlook levelezés szinkronban legyen a két eszközön?
Ha más topikban kell megkérdeznem, azt is köszönettel veszem, ha megmondjátok, hogy hol."

[ Szerkesztve ]

(#92585) starr válasza bszg@ (#92584) üzenetére


starr
őstag

Mármint a céges emailjeidet szeretnéd a telefonon is látni?
Exchange fiókként kell felvenni. Nem bztos, hogy működik, nálunk pl le van tiltva az ilyesmi.

(#92586) scyllarus válasza bszg@ (#92584) üzenetére


scyllarus
veterán

Ha arra gondolsz, hogy pl. a gépen elolvasott emailt a telefonon is olvasottnak lássam, hát arra nekem sem sikerült rávennem :)
Céges a telefonom, amit még nem próbáltam, az a munkahelyi fiók felvétele, így is sok mindent a cég kezel a telón, több hozzáférést már nem akarok adni nekik.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#92587) zsamiatt válasza scyllarus (#92586) üzenetére


zsamiatt
őstag

de milyen levelezés? exchange? imap? pop3?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#92588) zsamiatt válasza bszg@ (#92584) üzenetére


zsamiatt
őstag

bocsi a fenti kérdés neked is szólt :)

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#92589) turbulencia8 válasza bszg@ (#92584) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ugy, ha mindkettot imap protollal hasznalod.

(#92590) bszg@ válasza zsamiatt (#92588) üzenetére


bszg@
tag

Nem vállalati rendszer, önálló vagyok. W10 és Office kisvállalati verzió van a laptopomon. Az Office tartalmazza az Outlookot is, ezt szeretném használni, ehhez vagyok szokva. Amit szeretnék, az a teljes szinkronizáció, tehát ha bármelyikről küldök, a másikon is legyen meg az elküldöttek között, törlés esetén szintén mindkettőről törlődjön (mint a céges exchange rendszerben, amit korábban alkalmazottként megszoktam).
Laikusként azért reménykedem, hogy létezik megoldás, mert a Win saját Posta nevű alkalmazása tudja ezt, csak (nagyon sokkal) jobban szeretném az Outlookot használni. A munkára használt email címem t-online.hu, amit POP3 típusúként lehet beállítani.
Köszönöm, hogy foglalkoztok a kérdésemmel.

(#92591) bszg@ válasza turbulencia8 (#92589) üzenetére


bszg@
tag

De a beállításoknál a fiók típusa POP3, és szürke a kis ablak, nem lehet módosítani a t-online fióknál.

(#92592) scyllarus válasza zsamiatt (#92587) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem eszembe sem jutott, hogy céges email nem exchange :D

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#92593) starr válasza bszg@ (#92590) üzenetére


starr
őstag

Mindkét eszközre fel kell venni azt a fiókot imap-ként, ha lehet. Csak tudja a tonline.

(#92594) turbulencia8 válasza bszg@ (#92591) üzenetére


turbulencia8
őstag

Modositsd imap-ra az asztali outlookot, akkor mukodni fog. Az archivalasra figyelni kell, hogy ne teljen be a webes tarhely. Egyuttal javaslom, hogy a megacp-n vetess a ceggel sajat hosting tarhelyet es hozza domaint, ahova akar atiranyithatod a leveleket. Az exchange szerintem ma mar folosleges (eleg sok jo cardav/caldav szerver van (fruux.com), ha az is kell.

(#92595) zsamiatt válasza bszg@ (#92591) üzenetére


zsamiatt
őstag

Pop3 nem tud ilyet. IMAP vagy exchange pl Outlook.com

IMAP - Outlook szoftver párosítással csak óvatosan. Lehetnek anomáliák :)

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#92596) zsamiatt válasza scyllarus (#92592) üzenetére


zsamiatt
őstag

sok helyen használnak még imapot is pl. Bár MS Outlook és imap párosítás üzemeltetői szempontból néha elég kegyetlen tud lenni :D

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#92597) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Valaki!! Visszatértem a 8.1-ra (egészen felüdülés), de nem találom a kettős kopp beállítást :DDD .
Valaki megmondaná merre van?
És mekkora hülye voltam, hogy több mint egy éve w10m-en voltam. Pl. ezek hiányoztak a legjobban:

[ Szerkesztve ]

(#92598) starr válasza zsoltzsolt (#92597) üzenetére


starr
őstag

Azt hiszem ott az érintés menupontban van, de csak akkor, ha már frissült az áruházból. Kerestess frissítést.

(#92599) zsoltzsolt válasza starr (#92598) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi! Tiszta retro érzés 😃, a swype az hiányzik eddig egyelőre.
Ezek a HERE appok hiányoztak, főleg a Transit.
Most nézem, hogy nincs Érintés menüpont.

[ Szerkesztve ]

(#92600) starr válasza zsoltzsolt (#92599) üzenetére


starr
őstag

Sysapp pusher-t rakd fel. (Ha még létezik egyáltalán)
Ott vannak linkek az áruházas rendszer appokhoz. Touch néven ott van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.