Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92051) this is life válasza Pinyo16689 (#92049) üzenetére


this is life
Ármester

Nem most adta fel hanem mar kb 2 eve , az x30-as szerianak nem jott utodja ,ott mar sejteni kellet volna hogy masok Redmondban az elkepzeleseik mint a mienk . De akkor meg elt a remeny , ami azota meghalt es a valosag maradt a rendszer lassu csendes elhalasa .

Snooze
Var meg a wdrt-vel a cu updatet ha akkor se javul meg az outlook ertesites akkor vagj bele a wdrt-be.

Starr
Kar oltogatnod a nepet , onket rohanjunk a pelo erdobe ? :DDD az rs1 egyben van , az rs2 kozel se eri el az elod szintjet, akkor mit lehet varni az rs3(2.5-tol)..? Vsz az rs2 is okoz majd anomalikat jo ms szokas szerint ... de ez majd holnap kiderul ;]

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#92052) Pinyo16689 válasza 7s26c (#92050) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Pedig egy kis odafigyeléssel, támogatással jobb rendszer lehetett volna, mint a droid. Vagyis szerintem -számomra- egy ideig jobb is volt. Droidra nincs olyan böngésző, amiben lenne olvasási mód. Vicc.

[ Szerkesztve ]

(#92053) 7s26c válasza Pinyo16689 (#92052) üzenetére


7s26c
senior tag

Én is onnan váltottam és nem vágyom vissza

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#92054) Pinyo16689 válasza this is life (#92051) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

A 9-es széria még elkaristolt egy darabig, de igazad van, aztán vége lett. A 950 már nem hozta azt a prémium érzést, mint a 930, nem éreztem késztetést, hogy lecseréljem rá.

[ Szerkesztve ]

(#92055) Pinyo16689 válasza 7s26c (#92053) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Én oda mentem át. Huawei P9. Nem rossz, de a wp felépítése, kinézete hiányzik még kicsit.

(#92056) this is life válasza Pinyo16689 (#92054) üzenetére


this is life
Ármester

Inkabb ugy fogalmaznek hogy az x30 szeria még lefedte a teljes piacot , de ra kovetkezo evben mar csak a 640 jott ki ami hw es rendszer szintem semilyen elorelepest sem jelentett , a x50 szeria harom keszuleke meg vsz csak muszajbol jott, hogy megtartsanak par usert/lusert beta tesztelonek ...
Az x30 utan kezdtek sorvasztani a nokia appokat ,mikozben a sajat megoldasuk a nyomaba se ert az elodnek, vagy epp megszuntettek ... sebaj majd megyek droidra (nem mintha vagynek ra ) es aztan az is becsodol 😀 ...volt symbianos telon nyussz a rendszernek, most wp ennek is game over, nincs mese droidot kell vennem hogy annak is vege legyen es a sailfish felviragozhasson :D

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#92057) starr válasza this is life (#92051) üzenetére


starr
őstag

Gondoltam egy kis időt lehet nyerni vele amíg kijönnek a kínai Nokiák. :DDD

(#92058) this is life válasza starr (#92057) üzenetére


this is life
Ármester

Ne bomolj , ha az rs1-en elerhetoek maradnak az appok akkor nincs ertelme az embernek szoppantyuztatni magat az rs3 alfaval ... en a xiaomi-k fele kacsingatok ,vagy sony xa , esetleg kicsi ocso kinai nokia 😀 de nem hajt a tatar .... amugy is van itthon egy 640 is, igy a cumibol nem maradok ki ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#92059) starr válasza this is life (#92058) üzenetére


starr
őstag

A cikkben az is le van írva, hogy RP ringre váltva megkapható az RS2 a nem támogatott készülékekre.
Hátha valakit érdekel.
(Tudom, Téged nem érdekel. Engem meg mégúgysem, 640-re kijön amúgyis.)

(#92060) this is life válasza starr (#92059) üzenetére


this is life
Ármester

Meg meggondolhatom magam , legfeljebb a 650-es registryt hasznalhatok majd , bar azert vannak ketsegeim .. amugy meg mindig viszket a tenyerem 😀, ma este még felmehetne mokolas nelkul az rs2 , de van aki nem nagyon beszelt ra :)) .... francert vagyok ilyen kivancsi geek ... lehet hogy penz feldobassal kellene dontenem ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#92061) this is life válasza starr (#92059) üzenetére


this is life
Ármester

Amugy 640-en is ignoralhato a frissizes csak interop unlock kell a registryben a wirtualis memoria meretet megnovelni es mar nem is tud feltelepulni az update hely hianyra panaszkodva, anno az rs1 alatt sikerult ossze hozni a dolgot (igaz akaratlanul) csak kivancsisagbol allitottamat 256-rol ,384-re,512-re.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#92062) starr válasza this is life (#92060) üzenetére


starr
őstag

Érdekes, nálam a 640-en mindig minden jól működött. A 930 és 73x tulajon viszont folyamatosan szidták.
Visszamentem hivatalos körre, mert az valamiért mindig gyorsabb. Holnap jön az RS2, kíváncsi leszek.
Az nincs leírva sehol, hogy holnapután már RP ringen sem fogjátok megkapni. Lehet, hogy utána is menni fog.

(#92063) #90933760


#90933760
törölt tag

Hali.

Lumia 550-nél van olyan hiba, hogy eddig rendesen bírta az akku 4 napig, de egy hete már nem bírja egy napig se. Estére ki van kapcsolva tele, reggelre 30% körül van. A telefon nem melegszik sehol stb. Mivel ki van kapcsolva így szoftveres se lehet. Elképzelhető, hogy egyik napról a másikra beszart az akku?
8 hónapos telefon, nem igazán volt agyonhasználva se....

Esetleg még azt megpróbálhatom, hogy ma estére kiveszem az akkut, ha úgy tele marad akkor a telefon zárlatos valahol és leszívja....

(#92064) starr válasza this is life (#92061) üzenetére


starr
őstag

Most azt csináltam, hogy regisrtyből letiltottam az alkalmazásváltót, és adtam neki min 256, max 1024 lapozófájlt. Így véletlenül sem tudok bezárni semmit. (Eddig mániákusan mindent bezártam, és szitkozódtam a lassú appindulás miatt.)
Noh, ettől a 2-10 mp indulási idő helyett mindent előhoz a 0,5mp animációs idő alatt, és ott folytatódik, ahol abbahagytam. Nagyot nőtt a gyorsaságérzet.
A lapozófájl 256-ról 289-re nőtt, szóval még mindig van tartalék. Pár napig így használom, meglátjuk.
Háttérben úgysem futtat semmit ez a szerencsétlen, nem merül jobban.

(#92065) starr válasza #90933760 (#92063) üzenetére


starr
őstag

Esetleg nézd meg a Gépházban, hátha valamelyik app szívja az akkut.
Vedd ki az akkut, és piszkáld meg az érintkezőit, hajlítgasd vissza, hogy jobban érintkezzen.
Simán lehet, hogy valamelyik IC kiakadt, és csak tápelvéttől (akksi ki-be) jön helyre.
Legutóbb L520-nál találkoztam ilyennel.

(#92066) Joker88


Joker88
őstag

már egy hete megy aktív használatban a W10Mobile egy Lumia 640XL-en..
igaz,sokat szenvedtem vele , mire normálisan feltelepült..

A Face-t kiraktam csempének Edge böngészőből , a gyári alap W10-es facebe bejelntkeztem (a telefonszámok szinkronja miatt) de beállítottam,hogy semmilyen értesítést nem kérek, és jó.
A Messenger olyan lassú,amilyen, de használható, nem lépked ki,stb.
Az Instagram helyett megvettem még régebben a 6TAG nevű programot, tökéletes erre a célra.
Szintén régebbi vásárlás a Toolkit nevű program.
A kamera most jó (koppkopp). Beletuszkoltam egy Class10-es Samsung Evo 16Gb-os microSD-t.
Mivel, a munkámhoz kell a fényképkészítés, a napokban megdicsérték,hogy mennyivel szebb képek készülnek bizonyíték-gyanánt.. ( Eddig egy P8Lite volt a képkészítő )

Régebben,azért nem szerettem a 640XL-t mert telefonálás közben halknak találtam a hangszórót..
Nemtudom mitől javult meg,de lehet hogy közrejátszott az is,hogy párszor leesett a tipoxra / "műgyanta" /...

A MyKronoz ZeWatch3-al ,mint okosóra, elvan a telefon.. Jelez,ha aktív a Bluetooth, át is tudom rakni a telefon mikrofonjára a beszélgetést...

Kíváncsian várom azt a Creators Update-et, holnap, ha le lesz tölthető..

És nemutolsósorban, valamennyire egyedi is tud lenni a Lumia 640XL a munkahelyemen..

" mi ez ? TV ? " " Mekkora telefon,b*szki!"
A céges telefonok Apple 4S-ek és 5S-ek.

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#92067) bszg@


bszg@
tag

Én is tudok pozitívat írni: ma reggel több hét után megszólalt a waze.

(#92068) Vegha válasza bszg@ (#92067) üzenetére


Vegha
senior tag

Ez nem nagy kunszt: Ünnepnapokon engem is megajandekoz ezzel : )
Btw: hogy tudtad kikényszeríteni belőle?

(#92069) karway


karway
csendes tag

És akkor megint csak az "új remény" jegyében :D ha egyeseknek nem is tetszik, hogy nem csak az ő rémálmaik léteznek
[link]

Never Settle

(#92070) Croft-21


Croft-21
őstag

Nemrég frissítettem a mobilomat 10-re, de nem találom azt az appot, ami mutatta, hogy mennyi van még a netemből. Vagy 10-en nincs ilyen alkalmazás?

(#92071) egykori válasza Croft-21 (#92070) üzenetére


egykori
őstag

Próbáld meg itt:

Beállítások > Hálózat és vezeték nélküli kapcsolatok > Adatforgalom

(#92072) scyllarus válasza karway (#92069) üzenetére


scyllarus
veterán

Aha, ettől aztán rengeteg új és minőségi app lesz az áruházban.
Meg aztán ez pont egy olcsó néptelefon, amit tömegek fognak megvenni.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#92073) 7s26c


7s26c
senior tag

Samsung az egyetlen telefon ami nem kellene :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#92074) #90933760 válasza starr (#92065) üzenetére


#90933760
törölt tag

4 órája töltöm és 60%-ig töltött még csak fel. Eddig ennyi idő alatt fel szokott tölteni teljesen.
Gépház szerint 70% kezdőképernyő, 20% Win default lock screen. Meg most 10% a kamera, mert tegnap meg ma fotóztam párat, amúgy azt se nagyon szoktam. És a lemerüléses gond már egy hete megvan.

Ha feltöltött kiveszem egész éjjelre majd az akkut, reggel meg berakom. Aztán kiderül mennyivel fogad, mennyit merül az akku önmagában egy éjjel.

[ Szerkesztve ]

(#92075) Sztyepadzso válasza #90933760 (#92074) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Tolj egy Soft reset, az kilövi a háttérdolgokat( fel+power kb 10 másodpercig, míg nem rezzen)

(#92076) #02683648 válasza karway (#92069) üzenetére


#02683648
törölt tag

Miért is van a modellszám részben kitakarva?
Meg mint a cikkben is írták, miért is 1704-es a Windows verziószáma?
Ha vki használja a CU-t W10M insideren, meg tudná írni hogy mivel kezdődik a W10 build száma? 1703 vagy 1704?

Meg redditen erről írtak, ott kezdődik, h a 32 bites W10M max 3,5 giga ramot kezel, már a HP Elite X3-ban se látja mind a 4 gigát. Akkor miért is olyan jó egy 6 GB ramos készülék?

A kommentek külön viccesek:

Not so..its the solid #3 mobile OS and well loved
Think about that ..solid #3
Perhaps its not #1 or #2, but it is a worst nightmare for 1 and 2 ...once MSFT gets back into mobile

megaLOL.

Melyik politikust boldogítana, hogy "szilárd harmadik" a választáson, ha 0-1% közötti szavazatot szerezne? ;]

Kiegészítés: kommenteket végigolvasva, ha nem photoshop a kép, akkor az az egyetlen reális magyarázat rá, hogy Windows on ARM tesztkészülék, mivel a S8 Snapdragon 835-öt tartalmaz, és a majdan kijövő WoA-s készülékeket is elsőként ezzel a SoC-al akarják piacra dobni.
Piacra kerülő, tényleges termék (S8+W10M) biztos hogy nem lesz belőle, erre hajlandó vagyok komolyabb mennyiségű sört tenni :D

[ Szerkesztve ]

(#92077) Joker88


Joker88
őstag

holnap 17óra fele lesz érdemes nyomkodni a " frissítés " menüpontot ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#92078) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
elöször is,ma megjavult az értesitési rendszer,jelzi az emaileket..pedig nem csináltam semmit..
másik dolog,vásároltam egy programot az áruházbol,de másik fiokkal..ezt a vásárlást át lehet valahogy tenni másik fiokba?

GO Gunners!!!

(#92079) Sztyepadzso válasza snooze (#92078) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Elég segítőkészek, telefonos beszélgetéssel szerintem megoldható(persze emailek előtte a magyar supportnak), nekem anno lejárt bankkártyával vett program másik kártyára való helyezését oldották meg.

(#92080) starr válasza Joker88 (#92077) üzenetére


starr
őstag

19h-kor szokott jönni.

(#92081) starr válasza #02683648 (#92076) üzenetére


starr
őstag

Azok már 64bites processzorok, amik szinte korlátlan ramot kezelnek. Ezeken nem a jelenlegi w10m fog futni, ami 32 bites, hanem a 64bites w10 on arm. Persze én sem hiszem, hogy megcsinálják S8-ra. S20 lesz, mire elkészülnek vele a jelenlegi tempóban.

(#92082) 7s26c válasza starr (#92080) üzenetére


7s26c
senior tag

Nem is tudtam, hogy állandó időpontban érkezik

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#92083) #02683648 válasza starr (#92081) üzenetére


#02683648
törölt tag

Igen, a full winnek már nem fog gondot okozni a 6 giga ram. Ezért sem hiszem hogy a S8-at kihozzák W10M-el

(#92084) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Arról lehet tudni valamit, hogy mi lesz a 835 utódja és mikor?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#92085) this is life válasza zsamiatt (#92084) üzenetére


this is life
Ármester

Az utod a 844 lesz es jovore mar elerheto :DDD

Amugy meg lehet hogy a samu s8-bol lesz az SP igy az ms-nek a hw osszetevokkel se kell veszodnie ...
Az SP8 pedig a csillagok koze emeli majd a win on arm rendszert.. :D

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#92086) Ricardo válasza karway (#92069) üzenetére


Ricardo
félisten

S8 win 10-el?
Nem lenne rossz, de megoldaná a jelenlegi gondokat? A mostani problémák sem a vassal vannak, hanem a rajta lévő szoftverrel. kiváló példa erre a 950.
Kellően erős mégis lassan indulnak az alkalmazások. Ott a nagyon jó optika benne, mégis panaszkodnak a kamerájára, mert az "utolsó simítások" tönkreteszik a képet.
ezek ellenére kíváncsi leszek valóban lesz e win 10-es S8, és ha igen mit mondanak róla a tesztek.

(#92087) #90933760


#90933760
törölt tag

Ki volt véve az akku éjjelre, reggel beraktam és rendben volt a szint. Majd bent hagytam, de kikapcsoltam a telót és rendben volt a szint most is. Kezdtem azt hinni megjavult, de nem úgy tűnik. Mert ha bekapcsolom 10 perc alatt merül 1%-ot úgy, hogy semmit se csinálok, az asztalon van, nincs óra se megjelenítve, nincs semmi bekapcsolva.
Ebben az ütemben 12 óra alatt lemerül, amihez ha hozzáadom, hogy néha megnézem az órát vagy fotózok kettőt, meg hívnak egyszer akkor meg is van a nem bírja ki a nap végét. Szóval tévedtem, mégiscsak szoftveresen merül ez a szar.

Soft reset törli a képeket meg zenéket? És a beállítások megmaradnak? Mert szerintem azokat is vissza kellene állítani alapra, ha minden igaz van egy beállítások visszaállítása menüpont a gépházban is. És ez töröl képeket, zenéket?
Hard resetet nem akarok, mert azzal visszakerül gondolom az alapverzió, ami már vagy másfél éves és megint állhatok neki a hülye updatere várni. Így se túl friss egyébként, fél éves a szoft rajta, de nem engedem frissülni, kapja be.
Megjelent azóta frissebb alapverzió egyébként? Vagy még mindig azt a másfél éveset rakja fel, ha kábelről csinálom?

(#92088) starr válasza #90933760 (#92087) üzenetére


starr
őstag

Soft reset: Nem csinál semmit, az csak egy újraindítás.
Hard Reset: Belső tárhelyről mindent töröl. SD kártyán lévő dolgok megmaradnak, ha a HR-kor feltett kérdésre megfelelően válaszolsz.
A HR nem az alap 8.1-et állítja vissza, hanem a jelenleg a telefonon lévő verziót állítja alaphelyzetbe.
WDRT: nah, ez állítja vissza a 8.1-et, az alapverziót.
Milyen telefonról van szó?

[ Szerkesztve ]

(#92089) Blue Eagle válasza #90933760 (#92087) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nem-nem. A gépházban "A telefon alaphelyzetbe állítása" opció megegyezik a Hard reset fogalmával. Az OS-ben nem áll be semmilyen változás, marad az a verzió ami van jelenleg. A változás a userdatát érinti. Ez kerül törlésre, minden amit Te hoztál létre(fotók, hangok, saját alkalmazásaid, stb), ami beállításokat megváltoztattál visszaáll gyári alapértelmezettre. Az integrált alkalmazás frissítések is ugranak. A firmware-ben lévőket kapod vissza.

(#92090) snooze


snooze
veterán

sziasztok.
ezt irja ki az OneNote amikor belépek..

ilyenkor mi a teendö?mi az az OneNote Online program?köszi.

GO Gunners!!!

(#92091) #90933760 válasza starr (#92088) üzenetére


#90933760
törölt tag

Lumia 550, nem is volt W8 erre.
Akkor a soft reset megvolt azzal is, hogy az akkut kivettem belőle.

Hard resettel nem szórakozok, akkor inkább legyalulom Recovery Toollal az tisztább. Melyik verziót rakja fel most a RT? Mikor utoljára használtam akkor .67-et rakott fel és az van rajta most is. Akkor mondtátok frissítsem az évfordulós lószarra ami a .107 volt elvileg, úgy látszik nem csináltam meg.

(#92092) tibike8 válasza snooze (#92090) üzenetére


tibike8
őstag

Ez

(#92093) starr válasza #90933760 (#92091) üzenetére


starr
őstag

Ma este 7-kor jön a Creator, érdemes utána csinálni. Mindig frissítsd a legújabbra! A .63 és a 107 mindkettő bugos szar korai TH2 build, egyik sem évfordulós. Azóta sok minden ki lett javítva.

[ Szerkesztve ]

(#92094) bszg@ válasza Vegha (#92068) üzenetére


bszg@
tag

Szívesen segítenék, de nem tudok. Arra sem emlékszem, mikor némult el. Maximumra állítottam a telefonon a bluetooth hangerőt, magát a kihangosítót, a waze menüjében a navigálás hangerejét mindhiába. Aztán tegnap reggel elindítottam és elkezdett szépen beszélni, amit azóta sem hagyott abba.

(#92095) 7s26c válasza starr (#92093) üzenetére


7s26c
senior tag

Várjuk szeretettel...

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#92096) Bogyó bá' válasza 7s26c (#92095) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Még semmi, pedig 7 óra elmúlt.... :(((

#92098) NGC : az enyém még mindig "naprakész" (19:08)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#92097) Joker88 válasza Bogyó bá' (#92096) üzenetére


Joker88
őstag

ha számít, most rákerestem manuálisan a frissítésre..
"Jelenleg nem elérhetőek a frissítési kiszolgálók .... " lehet most izzítják be a HDD-ket.. :U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#92098) NGC válasza Bogyó bá' (#92096) üzenetére


NGC
tag

De, már elérhető... 10.0.15063.251-es verzió (W10 Technical Preview RP ringen)

[ Szerkesztve ]

(#92099) starr válasza Joker88 (#92097) üzenetére


starr
őstag

Én meg naprakész vagyok. Nem jön.
L640

[ Szerkesztve ]

(#92100) scyllarus válasza NGC (#92098) üzenetére


scyllarus
veterán

Igen, jön már nekem is.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.