Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92251) this is life válasza starr (#92246) üzenetére


this is life
Ármester

A jövő het vege fele lesz meg,proban a redmi 3-at veszem qsd616-al...majd megírom milyen,de a samsung j5-bol kiindulva köröket ver majd a lumiara ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#92252) kiralyroli válasza zsoltzsolt (#92237) üzenetére


kiralyroli
tag

Hát ez érdekes. Lumia 435 hivatalos w10m van fent. Na mindegy annyira nem lényeges :) Lehet kellene egy tiszta újratelepítés és az megoldaná a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#92253) k-adi válasza #02683648 (#92247) üzenetére


k-adi
nagyúr

Atyaég... ezek nagyon durva számok! :Y

De ami még brutálisabb, alatta a köv. twitter: Well they have one more quarter to make it literally zero. :))

Most már akkor remélem a maradék fanboy is ráébred, hogy ennek biza annyi. :K

(#92254) #02683648 válasza k-adi (#92253) üzenetére


#02683648
törölt tag

Wincentralos kommentelők közül a vérfanok nem biztos, ld a kommentek egy részét pl. itt [link]

Külön LOLok a fenyegetések amik ott vannak hogy "ha megszűnik a wp soha többé nm használok okostelefont" meg "inkább eldobom az összes tech cuccomat mintsem androidot / iost használjak" :DD

[ Szerkesztve ]

(#92255) zsamiatt válasza #02683648 (#92247) üzenetére


zsamiatt
őstag

de ezen mi volt a nagy csoda? Eddig is tudtunk, hogy vasat nem fog gyártani az MS. Az arm-s cucot is főként oem partnerekkel fogja elhozatni a biznisz szegmensbe.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#92256) this is life válasza zsamiatt (#92255) üzenetére


this is life
Ármester

Melyik oem gyarto/kra gondoltal ? Mert nem nagyon allnak sorba ha windowsos telefon kiadasarol van szo , vagy megis ;]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#92257) ΞΔGLΞ válasza this is life (#92256) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mert nem nagyon allnak sorba ha windowsos telefon kiadasarol van szo , vagy megis ;]

Állnak a nagy ló...izét lol

Külön LOLok a fenyegetések amik ott vannak hogy "ha megszűnik a wp soha többé nm használok okostelefont" meg "inkább eldobom az összes tech cuccomat mintsem androidot / iost használjak"

[sóhaj]

(#92258) this is life válasza ΞΔGLΞ (#92257) üzenetére


this is life
Ármester

Na hat vannak verfanok ... megcsinaltam a hr-t rs2 alatt minden szep es jo csak epp nevjegyzekem nincs , a kepek latszodnak ,sot a biztonsagi mentesbol visszallitott hivaslistan is vannak nevjegyek, kiveve a kapcsolatok appban , na erre megjavult (kikapcsoltam a wifit) pedig mar a falhoz baxas kornyeken voltam ..

A windows10mobile mind elt ,mindig el ,es mindig elni is fog ;] csak igy tovabb Redmondban es jovore bedaraljak a droid piacot :DDD ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#92259) zoger válasza this is life (#92258) üzenetére


zoger
tag

És mi van a térképekkel?

(#92260) this is life válasza zoger (#92259) üzenetére


this is life
Ármester

Hr utan nem eszi meg a regi terkep adatbazist , most rakom fel majd az ujat... a tempoja vissza jott az Os-nek , de az edge lassu maradt , viszont igy meg vissza kaptam a lumia kamerat 😀 . De nem szenvedek, hussanok vissza rs1-re . Amugy a helymeghatarozas pontos nalam , de lehet ez a veletlen muve is ...
A tekepek appnal mire vagy kivancsi ?

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#92261) netpeti98 válasza #02683648 (#92247) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha már MS-el foglalkozó újságírók. Bár valószínűleg a többségnek itt nem újdonság, de mivel egy jól összerakott írásról van szó, így belinkelem:

Using Android in the Microsoft ecosystem

[ Szerkesztve ]

(#92262) zoger válasza this is life (#92260) üzenetére


zoger
tag

Ha tervezel egy útvonalat akkor eléri-e a forgalmi adatokat?

(#92263) this is life válasza zoger (#92262) üzenetére


this is life
Ármester

Eleri es jelzi a forgalmi adatokat ...legfeljebb kisse furan van megoldva ,mert ra kell bokni es utana csak lehuzni a felugro redonyt ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#92264) starr válasza netpeti98 (#92261) üzenetére


starr
őstag

Napok óta csak erről cikkezik a Windowscentral, hogy halott a WP, és mindenki menjen át androidra.
Megkapták a parancsot az áttérítésre.

(#92265) #02683648 válasza netpeti98 (#92261) üzenetére


#02683648
törölt tag

igen ez egy hasznos cikk, itt az iOS-os párja, ami hasonló témájú
Using an iPhone in the Microsoft ecosystem

(#92266) ΞΔGLΞ válasza starr (#92264) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Miért, nem az? Főleg, ha már ők sem tudnak tovább hazudni.

(#92267) #02683648 válasza starr (#92264) üzenetére


#02683648
törölt tag

Hát Jason Ward még mindig a Windows on ARM mellett érvel, igaz ebben a cikkben az android microsoft általi forkolásának, tehát egy MS-féle Android disztribúció létrehozásának az ötletét veti el (ami szerintem reálisan senkiben sem merült fel): [link]

Emlékeztetőül, J. Ward volt az az ember aki hónapokon át sztárolta, egekig magasztalta a Wharton Brooks garázscéget, és az ő állítólag über-világmegváltó Cerulean márkanevű telefonját, aztán amikor kiderült h kamu az egész, még a főszerk is kijelentette, hogy
"It's accurate that WhartonBrooks slightly overpromised and under-delivered with the Cerulean Moment. Some of that falls on Windows Central as a site, too, and our editors have had some important internal discussion about that." [link]

Szerintem a WC-sek se tudják hogy mit gondoljanak, illetve az értelmesebbje szimplán nem vak a valóságra (ahogy az angol mondja "see the writing on the wall"), és tudja h a WM-nek ebben a formájában annyi.
Nem véletlen hogy évekkel ezelőtt WPCentralról Windows Centralra változtatták a nevüket, ld még [link]

Egyébként ez a cikk az mspoweruseren tükrözi a legjobban az én véleményemet is : [link]

"My own conclusion in short, drawn from over 20 years of watching Microsoft’s mobile efforts, is that Bill Gates and Steve Ballmer was primarily to blame, firstly due to not understanding the need for the mobile web, secondly for kowtowing too much to the needs of carriers and enterprise (both mistakes Blackberry made) and lastly for trying to replicate the iPhone when that ship had sailed already. By the time Satya Nadella took over the writing was already on the wall, the patient was in terminal decline, and would have died anyway, after a more protracted illness."

Nadellát ugyanúgy mocskolja, gyalázza minden fan, mint ahogy John Chen-t gyalázták a BB fanjai korábban, közben a helyzet az hogy amikor ők színre léptek, a hajó a WM/WP és a Blackberry esetében is már elment.

(#92268) k-adi válasza #02683648 (#92267) üzenetére


k-adi
nagyúr

"idézett rész"

A mostani vezetők azért mondjuk annyiban hibásak, hogy hiába egy süllyedő hajót kaptak,.. de legalább akkor ne áltassák a még meglévő usereket mindenféle világmegváltó ígéretekkel... jön jön jön.. a...semmi. :D Nézd meg itt is még mennyi álmodozó van, elég csak pár oldalt visszatekerni, bár még mindig kevesebb mint WPC-n

[ Szerkesztve ]

(#92269) #02683648 válasza k-adi (#92268) üzenetére


#02683648
törölt tag

Jogos. Nadellának is korábban bele kellett volna állnia a retrenchment-be, és nyíltan kimondani, hogy barátaim ezt elb*tuk, nem ígérgetni, meg nagy víziókat felfesteni.
Mondjuk szerintem az h az UWP egyelőre nem váltotta meg a világot, őket is meglepetésként érte, amit nem értek, mert szerintem várható volt.

Ami még a cikkből kimaradt, a Nokia akvizíció, ami mindkét oldalról nagy kudarc volt szerintem. MS oldalról egyértelmű miért (nem véletlenül lett az az x milliárdocska leírva veszteségként),
Nokia oldalról meg azért, mert ha anno a WM helyett még idejekorán ráállnak az Androidra, és nem úgy viselkednek, mint egy egykori nagyhatalom, ami mostanra minden befolyását elveszítette, de arca az van, akkor lett volna elég differenciátor nekik, hogy a telített Android piacon is labdába rúgjanak. (Kamera technológia, design, Nokia brand awareness, főleg Európában - 2010es elején, nem most!)

(#92270) starr válasza ΞΔGLΞ (#92266) üzenetére


starr
őstag

De igaz, csak furcsa, hogy pont egy nagyobb update megjelenése után zúdítanak rá mindent a windows mobilra. Mintha nemhivatalos bejelentése lenne, hogy vége. A MS nem meri bejelenteni.
Nem lesz itt semmilyen RS3.

[ Szerkesztve ]

(#92271) #02683648 válasza starr (#92270) üzenetére


#02683648
törölt tag

Jó de azt kihagytad, h a Creators update egyrészt csomó telefonra nem jelent meg hivatalosan (azóta már kijött vmi guide hogy hogy kell rátenni, de attól még hivatalosan nem támogatják az érintett teleket), plusz a CU után kétfelé bontották a Win 10 kód fejlesztését, a mobilt a Feature 2 branchbe téve ami külön branch mint az asztali RS3, és ritkábban adnak ki rá Insider buildeket.
Ebből indult el az egész haccacáré, a wincentral csak jól rárepül a clickbait lehetőségre... :DDD

(#92272) Bogyó bá' válasza #02683648 (#92271) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Még a támogatottakra sem jött ki - csak Insideren. Kapják be... :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#92273) ΞΔGLΞ válasza Bogyó bá' (#92272) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Semmi olyasmi nincs benne, amitől hanyatt vágnád magad. Illetve igen, ha a magasabb build szám erre késztet! :DDD
---------------

Mindegy, a lényeg, hogy droid és ios-re továbbra is a végletekig finomítják a "dolgaikat"

[ Szerkesztve ]

(#92274) this is life válasza Bogyó bá' (#92272) üzenetére


this is life
Ármester

Rakd fel insiderbol slowring , utana release pre es akkor a 251 vegu CU boldog vagy boldogtalan tulaja lehetsz ..bar en inkabb kerulnem a helyedben , nalam 24 orat elt az rs2, epp most maszik fel az 1066 pr ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#92275) netpeti98 válasza ΞΔGLΞ (#92257) üzenetére


netpeti98
addikt

Mondjuk az ottani kommentelők között vannak durva arcok. Amikor valamelyik how-to alatt felháborodott az egyik hozzászóló, hogy miért Chrome-t használ a cikkíró. :DDD

(#92276) Bogyó bá' válasza this is life (#92274) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem insiderezek - csináltam majdnem egy évig, abból már "megjöttem". :N

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#92277) this is life válasza Bogyó bá' (#92276) üzenetére


this is life
Ármester

Ha atlepsz rp agra az mar nem igazan insider 😀 csak egy kicsit :DD

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#92278) #02683648 válasza netpeti98 (#92275) üzenetére


#02683648
törölt tag

Azaz, meg "valami eltört bennem amikor WM-ről át kellett térnem iOS-ra", meg "eleinte bűntudatot éreztem, hogy otthagyom a platformot ennyi év hűség után, de azzal magyaráztam magamnak, hogy már a MS dolgozók se WM telefont használnak" :DDD :DDD

Az eddigi legdurvább figura ez a reddites arc : [link]
80%-ig biztos vagyok benne, hogy csak kamureg és trollkodási célból írja a hülyeségeit, bár a fenti WCentral kommentek fényében erről nem vagyok meggyőződve - főleg h utóbbi fickó bevallottan középiskolás...

(#92279) ΞΔGLΞ válasza starr (#92270) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem lesz itt semmilyen RS3.

De lesz, csak azt nem viccdóznak hívják, hanem Audi-nak.

(#92280) this is life válasza #02683648 (#92278) üzenetére


this is life
Ármester

Uhh ez mar fájdalmas , igaz a wc-n volt aki a barlangba koltozest pedzegette :DDD

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#92281) #02683648 válasza this is life (#92280) üzenetére


#02683648
törölt tag

Ez az abszolút kedvencem (sajnos szerintem troll, de hátha nem :DDD ): "In my opinion windows phone did not let us down, but it is we who have let windows phone down by not contributing."
[link]
:C

(#92282) Vegha válasza #02683648 (#92281) üzenetére


Vegha
senior tag

Elég! Ne fárassz már ezekkel : )
kérlek

(#92284) this is life válasza #32839680 (#92283) üzenetére


this is life
Ármester

Meg a 640 szeria utan lealltak a 8.1 fejlesztessel , nem adtak ki uj telefonokat hanem elkezdtek baltaval faragni a w10m-et amivel idoben is alaposan megcsusztak es jott az x50 szeria egy bugos,felkesz Os-el ... amugy vsz a 640 kiadasakor is csak muszajbol forgalmaztak, mert a nokia mar gyartani kezdte a 640-et .
Mindegy lassan vege a tortenetnek ..
De hogy pozitivum is legyen a mai napra , sikerult a downgrade rs2-rol vissza rs1-re és tisztabb ,szarazabb,gyorsabb erzes :) ...

De ne szapuljuk mar annyira az ms-t , mert a vegen egy wp fan ver pistike még a vegen le öngyilkizi magat :DDD

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#92285) k-adi válasza #32839680 (#92283) üzenetére


k-adi
nagyúr

Én sem értem miért nem tartották meg a Nokia nevet - jó nyilván jogi oka van, blablabla... de akkoris. :U

Még szerencse, hogy amikor én vettem még a lumiám akkor még "volt Nokia" és olyan felirat is van a tetején... bár nemrég meghalt szóval már csak "emlék" úgyis ;]

[ Szerkesztve ]

(#92286) bluemirage válasza #02683648 (#92281) üzenetére


bluemirage
őstag

Ezek már több, mint 1 éve lefutott körök... :U
2016. májusa
2016. augusztusa
Egy kis kiegészítés: Az okosok már tavaly év elején leállítottak, nekem ugrottak hogy ne írjak valótlan dolgokat... tényeket... Ezért is az utalás az egyikben, hogy max heti egyet posztoltak inkább sokáig... nehogy bezavarjak a rózsaszín állomba.
... és igen... még mindig azt fújjom, hogy na ugye megmondtam? Hiszen mások is ugyanazokat a köröket futják...

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#92287) dredbiro


dredbiro
senior tag

Azt lehet tudni hogy hány műholdra képes rácsatlakozni egy 630as lumia gpse? Illetve mennyire pontos?

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#92288) this is life válasza k-adi (#92285) üzenetére


this is life
Ármester

Elvileg az ms 10 evig hasznalhatta volna a nokia nevet , de valamiert ez szalka volt a szemukben , igy maradt brand-kent a lumia ... a hp elit x3 tulajokat sajnalom talan legjobban , ok se valoszinu hogy valaha ertelmes os-el fogjak hasznalni a telefonjukat ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#92289) spiderpig820 válasza bluemirage (#92286) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

legutóbb nem búcsúztál?

4B

(#92290) tomboy0013 válasza this is life (#92288) üzenetére


tomboy0013
veterán

Azért az elmúlt 1 évben már elég nyilvánvaló volt, hogy elkezdett gyors ütemben kivérezni a rendszer, aki ebben a periódusban csúcs Win telóra költött el 200 ezret az vagy marhára nincs képbe a dolgokkal kapcsolatban, vagy sok volt a felesleges pénze vagy szimplán idióta. Így nagyon sajnálni egyik esetben sem lehet őket.

(#92291) Kin Tan Te


Kin Tan Te
tag

Eddig rendben ment mobilról az ebay. Mostantól meg...
Sajnálom...

update:
böngészőből elérhető továbbra is.

[ Szerkesztve ]

(#92292) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Laptopról (windows 10 pro) szeretnék tartalmat lejátszani Bubbleupnp-vel. Fel is tettem a szerver progit, elő is jön a filmnél a jobb klik dlna mód át is nyomja a tv re chromecast2 vel a képet de nincs hang.

Esetleg valami kodek pack kell a windwoshoz?

Telefonon is fennt vana bubble ha onnan indítok fájlt akkor van hang, csak ha a laptopról akkor nincs.

[ Szerkesztve ]

(#92293) this is life válasza Kin Tan Te (#92291) üzenetére


this is life
Ármester

Allitsd at a user agentet a bongeszoben desktopra es utana menni fpg az ebay.com ,nalam az m.ebay.com is megy .. elozmenyek,sutik torlese volt mar?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#92294) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
hogyan lehet kikaocsolni,hogy ne frissitse le automatán a legujabb szoftvert?köszi.

GO Gunners!!!

(#92295) this is life válasza snooze (#92294) üzenetére


this is life
Ármester

:( :( :( csak amit irtam ugy kerulheto meg , most kellene rs1-re menni es ott tartani a telefon OS-t ha mas nem ugy hogy tele pakolja az ember belso tarhelyet hogy ne legyen hova letoltodni majd az updatenek .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#92296) Blue Eagle válasza Kin Tan Te (#92291) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nálam hiba nélkül megy az m.ebay.

(#92297) Kin Tan Te


Kin Tan Te
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat és tippeket az említett oldallal kapcsolatban!
Minden rendben működik.

Kin

(#92298) this is life


this is life
Ármester

Starr merre vagy ?
Szerinted ezen registry ertekek atirasaval elkerulheto hogy updateljen a 640 rs2 ...???
Nálam a regedit struktúrában ide kellett navigálni: "HKEY_LOCAL_MACHINE/danifon/Platform/DeviceTargetingInfo" és itt kell átírni az alábbi registry bejegyzéseket (Mindent érdemes felírni mielőtt átírjuk, hogy később visszaírhassuk az eredeti 640-es értékeket!):
PhoneManufacturer = NOKIA,
PhoneManufacturerModelName = RM-xxxx
PhoneModelName = Lumia xxx,
PhoneHardwareVariant. = RM-xxxx

Jol jonne a velemenyed ,te tobbet piszkaltad a registryt mint en ...
Elore is koszi a segitseget ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#92299) bszg@


bszg@
tag

Tegnap napközben nem kaptam emailt sem a windowslive-ra, sem a t-online-ra. Este itthon wifin beestek a napközbeni levelek. Sajnos fontosakról is lemaradtam. Adatkeretem van még.
Másnál is előfordult ez, vagy nálam kell keresni a hibát?

(#92300) scyllarus válasza bszg@ (#92299) üzenetére


scyllarus
veterán

Frissítettél CU-ra? Én utána jártam így.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.