Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) Воланд válasza Oppenheimer (#6699) üzenetére


Воланд
titán

semmi.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6702) legiaap válasza Oppenheimer (#6699) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én btudos-nak adok igazat. Szerintem is tartanak a Microsoft-tól.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6703) zozzzzzzzzzz válasza Dave™ (#6689) üzenetére


zozzzzzzzzzz
tag

Dave™, Blyan :

Outlook-os fiókom kettő is van, egy nagyon régen, még msn-hez regisztrált gmail-es és egy hotmail-es, a névjegyek is megvannak tehát ez oké.
Az hogy nem push, az azt jelenti, hogy nem kapok értesítést, csak akkor jönnek ha megnyitom a levelezést?
A naptárnál kapok egy megosztást (elfogad, elutasít, stb.) ezt elfogadva betette a sajátomba, majd a küldő kapott egy visszaigazolást, akkor ezt buktam?

Szerintem vásárlás előtt lövök egy WP-t kölcsön és próbálgatom, azt hiszem valakinek van egy Mozart ..
De akkor is kell ha ezentúl határidőnaplót kell használnom ....

(#6704) allein


allein
addikt

Jó estét mindenkinek. Nem volt még eddig alkalmam használni windows készüléket. Szeretnélek benneteket megkérdezni milyen tapasztalataitok vannak a készülékkel kapcsolatosan. Jelenleg androidosat használom, gondolkodom a váltáson, megéri vagy nem :U :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#6705) btudos válasza Blyan (#6700) üzenetére


btudos
Topikgazda

Skydrive for iOS

És a lényeg: "A The Next Web értesülései szerint a Microsoft átmeneti megoldásként felajánlotta az Apple-nek a vásárlási funkcionalitás frissítésből való teljes eltávolítását (így legalább a hibajavításokat megkaphatták volna a felhasználók), ám az Apple ismeretlen kifogással elutasította az ajánlatot."

Vagyis akkor se lenne engedélyezett a Skydrive, ha teljes mértékben megfelelne az Apple szabályzatának.

allein: Mire használod jelenleg a telefonodat, miről váltanál, és mit vársz el a készülékedtől? Ha ezekre válaszolsz, tudni fogjuk megfelel-e neked a WP :)

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#6706) Alexios válasza zozzzzzzzzzz (#6703) üzenetére


Alexios
veterán

A push az az hogy azonnal megkapod az értesítést. Ha nem így van akkor beállíthatsz egy idöintervallumot, hogy mikor kérdezze le a telefon hogy jött-e új leveled, tehát mondjuk negyedóránként lecsekkolja, így pl. negyed órával késöbb kaphatsz értesítést. és talán valamivel az akkut is jobban meríti.

Mivel van outlook fiókod(persze hogy van, különben nem tudnád rendesen használni a telót), így használod annak a naptárját ha fontos hogy szinkronizálva legyen a felhöbe.

[ Szerkesztve ]

(#6707) Oppenheimer válasza legiaap (#6702) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Szerintem nincs rá okuk... eléri majd a wp a 10%ot azt ott fog stagnálni megérzésem szerint

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#6708) consono válasza Oppenheimer (#6699) üzenetére


consono
nagyúr

Így van! BB-n is megszűnik a sync, nem egyedi a dolog... Bár ott a GMail támogatás is megszűnt már egy éve. A youtube meg miért fáj annyirra? Az m.youtube.com minden platformon megy... Sokkal gyorsabb mint bármelyik kliens.

"In God we trust. All others must bring data"

(#6709) catroot


catroot
veterán

Ó, a tököm. Most meg már csak húz a szívem a Lumia után.... annyit csapongok már fejben, mint egy fürdősk.... ;]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6710) Blyan válasza consono (#6708) üzenetére


Blyan
félisten

Ettől függetlenül elég húzós dolog.... Nem kevés gmail felhasználó szúrná tökön magát, ha meg kellene szabadulnia a névjegyzéktől és a naptárától. Nos ezek szerethetik az Androidot, mert máson nem fog kielégítően működni... :(((

(#6709) catroot

Min agonizálsz? :D

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6711) btudos válasza catroot (#6709) üzenetére


btudos
Topikgazda

Sajnállak. Komolyan :DDD

Blyan: Szerintem a tudatos vásárlók nem fognak Androidra váltani csak a Google szolgáltatások miatt. Sőt, inkább elidegeníti magától a Google a usereket. Engem biztosan :(

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#6712) StLui


StLui
veterán

gmail-ben asztali gépen hozzáírok egy névjegyhez, egy második tel.számot, már egy órája nem megy át a telefonra, ahol össze van kapcsolva FB-kal is, de ez gondolom mindegy. Egyáltalán nem fog átmenni, vagy csak idő kell neki? iOS-ben 1-2 perc és ott volt.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6713) Blyan válasza StLui (#6712) üzenetére


Blyan
félisten

Idő kell neki, de frissítheted manuálisan is. Még úgy egy hónapig. Igaz, ez iOS-szen se lesz másként gmail account esetében. ;] :(((

#6711) btudos

Neked láthatóan semmi kötődésed nincs a gmail felé, viszont sokaknak van - ilyen-olyan okból. És itt - így - aztán nem lehet a tudatosvásárló kártyával hadonászni.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6714) allein válasza btudos (#6705) üzenetére


allein
addikt

S3-at használok jelenleg. Napi szinten amit használok: Skype, Gmail, Böngésző, kamerázni és videózni is szoktam de annyira gyakran nem :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#6715) Alexios válasza allein (#6714) üzenetére


Alexios
veterán

wp7 vagy wp8-at akarsz venni?

(#6716) catroot válasza btudos (#6711) üzenetére


catroot
veterán

Azért ennél nagyobb gondom se legyen az életben :DDD

Amúgy az előbb a weben visszajelölt egy ismerős FB-n és mellettem a teló egyből jelzett.

De azért, hogy ne legyek boldok a W8-Üzenetek app meg bekakált, már offline sem küld semmit. :DDD

@Blyan

Már eldöntöttem, hogy 4S vagy sima 5 lesz majd a következő telefonom, de valahogy csak nem akaródzik itt hagyni ezt a platformot. Ha nem lenne ez a reserved space dolog + az értesítések is rendben lennének, akkor egy szavam nem lenne.

Másrészről meg csak van boxom, W8 a gépen is, akkor meg má' illene egy WP-s telónak is lennie ;]

Persze az IOS-ből még mindig irigylek sok dolgot...

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6717) consono válasza btudos (#6711) üzenetére


consono
nagyúr

Sajnos ez nem tudatos/nem tudatos kérdés, hanem, hogy mennyire fontos a GMail címed... Ha az van mindenkinek megadva (és erre azért mára már jó az esély) akkor nehéz feladni... Főleg, ha üzleti célra használod (bár a vállalkozásoknak megmarad a sync...)

Blyan:igazad van, a névjegyekre nem is gondoltam (nálam az Exchange-ünka az alap forrás)

"In God we trust. All others must bring data"

(#6718) zozzzzzzzzzz válasza Alexios (#6706) üzenetére


zozzzzzzzzzz
tag

azért kérdezek ilyeneket mert még nincs meg a wp-s telóm, a két email régebbi, egy @gmail.com, meg egy @hotmail.com, persze az outlook.com elfogadja mindkettőt
a naptárat meg szinkronizálhatom a felhőbe, ha mindenki más a guglist használja a cégnél és fontos, hogy legyen lehetőségünk belenézni, meghívni mást ... mivel gmail alapú a céges rendszer, vagy ezt nem érinti a sync, ha saját domain-es?

közben olvasom: "Főleg, ha üzleti célra használod (bár a vállalkozásoknak megmarad a sync..." :DD
itt akkor marad a naptár?

[ Szerkesztve ]

(#6719) allein válasza Alexios (#6715) üzenetére


allein
addikt

Hát melyiket érdemes. Éppen a Lumia 920-al szemezgetem :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#6720) btudos válasza Blyan (#6713) üzenetére


btudos
Topikgazda

Lenne. Annak ellenére hogy minden létező módon a Microsofthoz kapcsolódom, a munkám hozzájuk köt, a MS termékeit használom, emellett a privát levelezésem, a családi dolgaim a Gmail-hez kötnek. Most jutottunk el oda, hogy rendberakjuk a családi kommunikációt, erre a Google kibassza a nem-droid usereket a szolgáltatásaiból. :((( Értemén, akinek ez kell vegyen droidot, de ez undorító üzletpolitika, és inkább megpróbálok a lehető legkevésbé kötődni a Google-höz, minthogy Androidra váltsak. Egyszerűen taszít a Google hozzáállása a dologhoz.

consono: Épp ez a gondom. Nincs választása az embereknek. A Google ezzel a lépéssel minden téren magához láncolja a felhasználók egy nagy százalékát, amit alapvetően nem szeretnek a userek. Mi sem, nem véletlenül lett ez beszédtéma itt a topikban.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#6721) StLui válasza Blyan (#6713) üzenetére


StLui
veterán

Köszi, sikerült végül!! Az is gond volt milyen nevet adok a számnak gmail-ben, ez gond volt iOS-nél is, volt amit nem tett át

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6722) mukibuci válasza consono (#6717) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

azért magánemberként nem olyan bonyolult átirányítani a gmailes leveleket egy outlookra, így ha a válaszcímed nem is ugyanaz lesz, szépen lassan majd megjegyzik azt is - de ha nem, abból sincs probléma :U Az elmúlt egy évben kb 5x léptem be a gmailbe, mert valamit spamnek nyilvánított, amit nem kellett volna

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#6723) Alexios válasza allein (#6719) üzenetére


Alexios
veterán

Akkor nem lesz gondod a skype-al sem. Gmail-re meg olvashatod följebb, hogy a google épp most veszi ki az eas támogatást, azaz nem lesz push értesítés. Bár ha január végéig megveszed akkor asszem még megmarad.

(#6724) allein válasza Alexios (#6723) üzenetére


allein
addikt

Ha jól tudom van a Lumian outlook is? Előbb néztem egy videót róla :K Munkahelyi gmail fiókomat outlookkal használom gépen is :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#6725) Alexios válasza allein (#6724) üzenetére


Alexios
veterán

Háát, így kifejezetten outlook program nincs rajta. A microsoft email szolgáltatását hívja outlooknak mióta átnevezte a hotmail-t

(#6726) Blyan válasza catroot (#6716) üzenetére


Blyan
félisten

Megértem a dolgot. Nekem is nehéz volt a váltás, sőt vágyom vissza nagyon. De az iOS alatt olyan dolgokat használok, amit semmiképpen sem hagynék ott - főleg alternatíva híján. Márpedig az nem nagyon van a WP-n alatt sajnos.

Viszont ha iPhone-t veszel és belefér, akkor az 5öst vedd. Nincs gond a 4S-el teljesítmény téren, de azért a nagyobb kijelző biztosan jól jön majd.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6727) consono válasza mukibuci (#6722) üzenetére


consono
nagyúr

Ezek szerint teljesen máshogy kezeljük a mailünket :) Én a mobilomat leszámítva csak a weben olvasom a GMailt, nem akarom a privát dolgokat keverni a melóval.

Én személy szerint nem lennék meglepve, ha a marketen lassan feltűnne a GMail és a Google Maps natív alkalmazásként mondjuk WP8- only-ként: a Google egy cég, pénzt akar csinálni, elsősorban szolgáltatások "eladásával", nem fog kizárni egy halom (potenciális) vevőt... Persze a MS-nek van házon belül mindenre alternatívája, lehet, hogy nem lesz igazam... Mondjuk ehhez az UI-hoz még újrarajzolni sem kell a GMapset:

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#6728) btudos válasza consono (#6727) üzenetére


btudos
Topikgazda

Na ez az ami szép lenne, de nem lesz. :(

mukibuci: Sokan nem akarják összevonni a mailboxokat. Én sem. Nem is céges/privát levelezésről van szó, hanem két privát mailboxról, mégse akarom egyként kezelni őket. Ezért nem feltétlen jó megoldás átirányítani a Gmail-t.

catroot: Ne legyél gyenge, 8X vs. i5 témában gondolkodtam egy hónapig, de tudtam hogy nem bírnám ki a WP nélkül :P

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#6729) allein válasza Alexios (#6725) üzenetére


allein
addikt

Köszöntem szépen, átgondolom még. Egyébként nagyon tetszik a Lumia 920-as változat :C :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#6730) catroot válasza Blyan (#6726) üzenetére


catroot
veterán

Agyaltam pont ezen, hogy 4S vagy 5. De ha már vennék, akkor min. 2 évre lenne és hosszútávon tényleg az 5 lenne a nyerő.

De inkább kivárok még.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6731) mukibuci válasza consono (#6727) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

de miután átirányítottad az outlookra, ugyanugy tudod weben kezelni, csak nem a gmail.com-on, hanem az outlook.com oldalon :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#6732) Blyan válasza catroot (#6730) üzenetére


Blyan
félisten

Igen, ez a lényeg. Persze agyaljál még, sőt mondok mást. :DDD Az iPhone topik totál savanyú, szóval maradj a seggeden - bár ezt megteheted iPhone-nal az asztalon is. ;]

(#6733) adam014

Gondolom igen. egyáltalán nem offline a dolog.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6733) Alexios válasza consono (#6727) üzenetére


Alexios
veterán

Ez az útvonaltervezéses dolog net alapú?

(#6734) consono válasza mukibuci (#6731) üzenetére


consono
nagyúr

No, ezt majd kipróbálom, ha lesz egy fél órám, nem kerül semmibe.

adam014: igen, online a navi, ez az új iOS-es verzió

"In God we trust. All others must bring data"

(#6735) legiaap válasza Blyan (#6726) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na mik azok, amiket nem hagynál ott. Kíváncsi vagyok.
Amúgy az 5-ös nekem is tetszik, de gáz a burkolat. Kopik, mint állat és ennyi pénzért elég gáz.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6736) catroot


catroot
veterán

Egyébként elképzelhető, hogy a gugli még jobban bekeményít majd wp-vel szemben? Az "ok", hogy pl. nem lesznek natív appok, nem megy a naptár sync. De lehet még ennél rosszabb?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6737) Blyan válasza legiaap (#6735) üzenetére


Blyan
félisten

Logmein, livescore appok, és minden ami IM, nomeg a tökéletesen működő értesítések - bármilyen alkalmazásról is legyen szó.

(#6736) catroot

Talán licence szinten - ami a készülékekhez köthető. Mondjuk a felsoroltak is bőven az elég kategória - outlook ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6738) btudos válasza catroot (#6736) üzenetére


btudos
Topikgazda

Mit tudnak még letiltani?

mukibuci: Nem tudnál nélküle élni, ugye? ;]

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#6739) mukibuci válasza btudos (#6738) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

g+ ;]

btudos: nem győztem letiltani azt az antiszociális hálót :D

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#6740) Alexios válasza consono (#6734) üzenetére


Alexios
veterán

és hiányol valaki valami ilyesmit a wp8-ról?:DDD

(#6741) catroot válasza mukibuci (#6739) üzenetére


catroot
veterán

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6742) legiaap válasza Blyan (#6737) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az értesítések nálam tökéletesen működnek
:P

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#6743) Blyan válasza legiaap (#6742) üzenetére


Blyan
félisten

És nálam is. ;] Az utolsó ótvar alkalmazás is jelez ha úgy akarom, de persze az appok 95%-ban kikapcsoltam az értesítéseket.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6744) catroot válasza legiaap (#6742) üzenetére


catroot
veterán

Most a 2. értesítés jött az FB-appra. Jó napom van, már látom. ;]

@btudos

Tudtommal nagyon már semmit, ezért is kérdeztem, hogy akkor "ennél sz.rabb már nem lehet".

Jó, az, hogy gmail-es címem a Live ID-m az megint más, de az meg rohadtul nem számít. Csúnya is lenne.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6745) btudos válasza catroot (#6744) üzenetére


btudos
Topikgazda

Nekem mindig jön FB értesítés :P

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#6746) Alexios válasza btudos (#6745) üzenetére


Alexios
veterán

te vagy a wp8 referenciauser-e :D

(#6747) Oppenheimer válasza legiaap (#6742) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hagyjuk má! Ezt senki se veszi be :D Most rebootolt a 8X-em.

Aaaaa PH! függő lettem :D

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#6748) Blyan válasza Alexios (#6746) üzenetére


Blyan
félisten

WP8 Moonmanje! :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6749) btudos válasza Alexios (#6746) üzenetére


btudos
Topikgazda

Erről volt már szó :D Ott figyelnek a telefonomon a Facebook chat üzenetek, az értesítések, Whatsapp is simán működik tök jól, én nem tudom mi a gond másoknál, de nekem megy minden :P

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#6750) mandin válasza Blyan (#6710) üzenetére


mandin
senior tag

Naptár iOS-en sem lesz abszolút működőképes?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.