Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) g0n21


g0n21
senior tag

Sziasztok!
Van olyan app wp8-ra, ami az akksihasználatot százalékban mutatja, hogy melyik program mennyire, de elsősorban a töltési ciklusban eltelt kijelzőidőt?

köszönöm előre is a válaszokat

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#23252) Oppenheimer válasza g0n21 (#23251) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nincs és nem is lesz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#23253) Oppenheimer válasza g0n21 (#23251) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hogy pontosabb valaszt adjak, olyan app van, ami fel óránként megnézi hogy hany %-on van az akksid, es ezeket az értékeket elmentve egy diagrammot csinal neked a merülésről. Kiírhatnak meg olyan haszontalan statisztikákat, hogy mikor húztad le a töltőről, átlagosan mennyi ideig merül/tölt a telefonod es nagyjabol Ennyi. Többet nem tud egyik app se a rendszer korlátai miatt. Ird be a market keresőjébe hogy battery, es valogass kedvedre.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#23254) g0n21 válasza Oppenheimer (#23253) üzenetére


g0n21
senior tag

A választ köszönöm. Nézegettem már többet, de mind ugyanazt (semmit) tudja.
insider fél fokkal jobb.

Btw, annyira nem vagyok jártas a wp8ban, ennyire mindent korlátoz a rendszer, hogy a kijelző bekapcsolt állapotának idejét nem lehet megnézni?

Értem, hogy egyszerű, és ez nagyon jó, édesanyám úgy kezeli a 8x-et egy hét után, mintha másfél éve használná (előtte symb.s40), nekem is nagyon tetszik, és alapvetően ha az ember nem akar az egyszerű használatnál többet, akkor wp8-nál szerintem nincs jobb, csak furcsa számomra, hogy az asztali w8-on mindent lehet, amit nem szégyellünk, wp8on, meg csak amit tényleg muszáj .

Félre ne értsetek, nem flamelni akarok, csak szeretném megérteni a rendszert.

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#23255) Oppenheimer válasza g0n21 (#23254) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nincs semmi flame keltő az írásodban, tényleg teli van ésszerűtlen korlátokkal a rendszer. Van aki megtanul Velük együttélni, van aki sírva menekül. Én sírva élek Velük együtt. ;]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#23256) g0n21 válasza Oppenheimer (#23255) üzenetére


g0n21
senior tag

Én meg érdeklődve nyomkodom morvább a 8xet, és keresgélek normális wp8 launchert a one-ra :D

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#23257) dejaris válasza g0n21 (#23256) üzenetére


dejaris
addikt

Ez az egyik zaszloja a robidrukkereknek, azt harom evig megse voltak kepesek egy normalis wp launchert osszehozni. Sot egy akarmilyen launchert ami elut az xp-kor ikonjaitol.

[ Szerkesztve ]

(#23258) nicu71 válasza dejaris (#23257) üzenetére


nicu71
addikt

"pedig nekik van ízlésük és szépérzékük,ellentétben a csempés rendszer megalkotóitől"
/by Dyra/
mult héten sikerült neki ilyen frappánsan :D

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#23259) dejaris válasza nicu71 (#23258) üzenetére


dejaris
addikt

Itt a bizonyitek.

[ Szerkesztve ]

(#23260) savoo válasza g0n21 (#23254) üzenetére


savoo
addikt

Nem védeni akarom a WP-t, mert akinek erre van szüksége annak tényleg benne lehetne ez az opció is, de minek akarod nézegetni hogy mennyi ideig van bekapcsolva a kijelző? Mi lesz attól jobb?

(#23261) no1r válasza savoo (#23260) üzenetére


no1r
őstag

szerintem doridon megszokta, mint annó amikor én voltam rábuzulva hogy az SXS-em mennyi kijelzőt bír egy töltéssel. és örültem mint maki amikor másfél óra helyett 2,5 netán 3 órát jelzett...

félreértés ne essék, nem beszólás volt csak észrevétel. mint ahogy az is, hogy ez kb olyan mint én és a facebook esete: amíg volt addig idegesített minden ami az üzenőfalon volt és láttam de nem tetszett. amióta nincs, azóta kb lesz@rom az egészet -> nyugodtabbak a napjaim :D

más... alaphelyzetbe állítás után az xbox tartalmak visszaállnak a játék újratelepítése esetén (gondolok itt arra, hogy felismeri ha eccsívmentet megcsináltam már pl)?

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#23262) mukibuci válasza no1r (#23261) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

achik megmaradnak, de a játékot elölről kell kezdeni

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#23263) no1r válasza mukibuci (#23262) üzenetére


no1r
őstag

dánkesör! ;)

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#23264) batai15 válasza savoo (#23260) üzenetére


batai15
félisten

Mert a legkönyebben én is így tudom belőni hogy egy telonak mennyit bir az akkuja és mennyire lenne elég nekem.valszeg ő is.

(#23265) StLui válasza batai15 (#23264) üzenetére


StLui
veterán

Én pl úgy jöttem rá mennyit bír, hogy használom és ez alapján kitapasztaltam, hogy legegyszerűbb esténként töltőre rakni. Ha telivel indul a nap, akkor általában végigbírja, oszt ennyi. Ha meg nem, akkor azon meg csak a töltő segít, nem a méricskélés :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#23266) batai15 válasza StLui (#23265) üzenetére


batai15
félisten

Jó csak ez azért fail mert pl azr hiszed mennyit nyomkodtad pl azt hiszed 2 óra és simán kibirja a napot. De közbe lehet max 1 óra volt valójában. Tehát a kijelző idővel lehet a legpontosabb akku adatokat meg kapni hogy mit is bír.
Így be tudod lőni a fogyasztást is.

[ Szerkesztve ]

(#23267) jockas válasza StLui (#23265) üzenetére


jockas
senior tag

Én sem értem, hogy mire jó ez a nézegetés...a mobil van értünk és nem fordítva. Értelmesebb dolgom is van annál, hogy azt nézzem mennyit fogyaszt a mobil. Ez valami droid szokás lehet, hogy folyton nézegetni akarják mi mit és hogyan csinál és mennyi mindent be lehet állítani... :DDD Furcsa mód engem hidegen hagy és lesz..., csak tegye a dolgát. Ha meg lemerül, akkor töltőre vele. 1-1 típusnál meg be lehet lőni az általános fórumbeli visszajelzések szerint, hogy mennyit bírhat folyamatos tapizás vagy hozzá nem nyúlás mellett.
Ez nem droid, hanem WP...ezt használni kell, nem bütykölni! :DD

(#23268) StLui válasza jockas (#23267) üzenetére


StLui
veterán

Nem csak droid, iOS-en is sokan ezzel voltak elfoglalva, mintha segítene bármin is. Ahogy én használom, úgy 95%-ban kibírja a napot, sokszor 60%-on rakom este töltőre, mit aggódjak másnap, hogy kibírja e a napot, ha nem töltöttem éjszaka. Ha meg olyan aktívan használnám, akkor meg kell tölteni napközben is és kész, ezen sem segít a nézegetés. Mindenem be van rajta kapcsolva állandóan, nem kapcsolgatok én semmit, se BT se wifi, se 3G, mind megy fixen, ha kell akkor legyen és kész.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#23269) Set-Comment™ válasza StLui (#23268) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Nomofobiasok (No mobile phobia) izzadnak rajta:) Egyebkent a droid rettentoen szereti enni az akkut mivel konnyen beragadnak service-ek, legalabbis regebben igy volt. Nameg mivel Java alapu az egesz dalvik, alapbol halalra van itelve. Szvsz az emberiseg egyik legnagyobb bune maga az android nepszerusege.

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#23270) NGA válasza StLui (#23268) üzenetére


NGA
addikt

IOS-en sem mutatja, hogy melyik app mennyit fogyaszt szerintem, de ha tévedek, valaki javitson ki.

(#23271) StLui válasza NGA (#23270) üzenetére


StLui
veterán

lehet, de ott is sokan ilyen akkufigyelő progikkal voltak elfoglalva, nekem mindíg elég a jobb felső sarkot néznem.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#23272) no1r válasza Set-Comment™ (#23269) üzenetére


no1r
őstag

kedvencem az volt, amikor egy idő után rájöttem, hogy az állandó státuszlekérdezés miatt (mennyi az akksi? mennyi a kijelző? mennyit merül? hova merül?) többet merül mintha rendesen használnám... :DDD
igazi megvilágosodás volt. kukáztam is azonnal az appot.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#23273) savoo


savoo
addikt

Mi a fene, azt hittem le leszek hordva, erre mindenki egyet ért. :D Hol vannak a mindig morgós topic lakóink? ;]

(#23274) jockas válasza savoo (#23273) üzenetére


jockas
senior tag

Éppen a droidjaikat nézegetik, hogy milyen sok mindent lehet azon beállítani... ;]

(#23275) gtamate2


gtamate2
veterán

Sziasztok,
Nem tudtok valami infót arról hogy mikor jönnek az új közép-felső kategóriás wp8 telefonok? Nézegettem az 520-620-at, csak már nem maiak ugye, gondoltam megvárom az új generációt. Ez mikorra várható?

*Sn0w

(#23276) savoo válasza gtamate2 (#23275) üzenetére


savoo
addikt

Szerintem csak jövő év elején.

(#23277) gtamate2 válasza savoo (#23276) üzenetére


gtamate2
veterán

Nem dobnának be semmit a karácsonyi nagy vásárlásokra? Azért elég vicces hogy a 920-at 130k-ért adnák előfizetéssel, de még csak 2 magos. Én 50k környékén gondolkoznék de szinte semmivel nem tud többet egy 720 mint egy 520, talán vaku meg +512mb memória. Azért ez a szegmentálás nem tetszik a wpoknál.

*Sn0w

(#23278) savoo válasza gtamate2 (#23277) üzenetére


savoo
addikt

Ez továbbra sem android, hogy a magok számára menjen a matyizás. Amúgy meg csak tipp, idáig mindig úgy volt, hogy előbb jöttek a felső kategóriás telefonok, majd később az alsóbbak. Aztán lehet most másként lesz.
A 720 mindenben minőségibb mint az 520 viszont abban is csak 512 RAM van mint az 520-ban.

[ Szerkesztve ]

(#23279) Alexios válasza gtamate2 (#23277) üzenetére


Alexios
veterán

720 jobb kijelző, kamera, nagyobb kijelző. a ram pont ugyanannyi, de igazából olyan nagy szegmentáltság nincs, van a felső kategória, meg az alsó, lényegi különbség meg az 512ram azt kész

(#23280) Set-Comment™ válasza gtamate2 (#23277) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

WP-nel felejtsd el a technikai leirast, 512 rammal kicsit lassabban nyilnak az appok, kb ennyi a kulonbseg. A magok szama meg nonszensz mivel nem java fut rajta.

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#23281) mukibuci válasza gtamate2 (#23277) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

kellene lumia 320, 320x240es felbontással, fél maggal, 64 mega rammal, csak hogy wp-vel is ki lehessen hajózni a lagtengerre :K

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#23282) gtamate2 válasza savoo (#23278) üzenetére


gtamate2
veterán

Azért ne mond már hogy a 4 magot ne tudná jobban kezelni a rendszer, illetve a játékok. Plusz ugye a későbbi frissítések és optimalizáció is fontos, emiatt se vennék már 2 magos telefont, ami már azért régebb óta a piacon van. Plusz 1gb alatt már nem vennék telefont.

mukibuci: Azért kíváncsi lennék a fél magot hogy oldanád meg ;]

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#23283) mukibuci válasza gtamate2 (#23282) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

azt kellene megérteni, hogy wp-n nincs alsókategória/nagyon magasan van az alsókategória a droidhoz viszonyítva.

4 magot jelenleg még nem is támogatja a rendszer, majd talán karácsony/év eleje felé a felsőkategóriában fog megjelenni. Az 1GB ram pedig megint nem létszükséglet ezen a platformon :N

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#23284) jockas válasza gtamate2 (#23277) üzenetére


jockas
senior tag

A 920 olcsóbb ha Nokia garanciásan veszed meg függetlenül... :D Szánalmas, hogy nálunk ennyire nincs verseny a szolgáltatók közt. Ezért vettem függetlenül meg én is...nem is fogom soha úgy függő telefont venni, hogy hasonló árban megkapom függetlenül is.
Csak 2 mag? :W Ez nem droid, hogy 4 mag kelljen ahhoz, hogy ne lagoljon... WP 1 magon is elvolt. 2 már inkább luxus itt. :) De ha ennyire 4 mag kell, akkor várd meg a karácsonyt...825 4 mag hatalmas kijelző (de mivel nem felső kategóriás termék lesz, így kétlem hogy 4 normális mag legyen az...de ha a droidosoknak 4 mag kell, hát megkapják ;] )

Érdekes szegmentálása van a WP-nak...de mivel az alaprendszer a legolcsóbb verzión is jobban megy, mint a droid a legolcsóbb verziókon, így az olcsóbb készülékeknél csak az ilyen extrákkal tudnak szegmentálni, mint vaku vagy a memória.

(#23285) savoo válasza gtamate2 (#23282) üzenetére


savoo
addikt

Parasztvakítás. Egy telefonban semmihez nem kell a 4 mag, játékhoz sem. Nézd meg az infinity blade 3-at.

(#23286) savoo válasza savoo (#23285) üzenetére


savoo
addikt

Közben olvasom, hogy lehet 4 mag van már az 5S-ben is.

(#23287) gtamate2


gtamate2
veterán

Na akkor várok eddig a frissítésig. Megértem hogy szuper gyors ezen is minden, de ha később jönnek ki játékok rá, azért biztosan lesz annak előnye még a későbbiekben. Nem akarok én 8 magot, mint az android felsőkategóriában, se 2giga ramot, de azért ezek felére már hajlanék.

jockas: Az szép, én meg mondom meg se nézem már függetlenül mert biztos drágább, na de ezek után akkor ránézek a bolti árakra is.

savoo: Az 5s-ben már biztosan 4 mag van 50-60%-kal gyorsabb a rendszer, ezt azért sokkal nehezebb lenne 2 maggal elérni (hiába a 64 bit)

Mondjuk azon csodálkozok hogy a kínaiak nem kezdték ezeket másolni és kiadni a saját wp-ukat.

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#23288) consono válasza gtamate2 (#23287) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem a WP licenszdíja miatt... A Huawei már a 2. WP8-as telóját adja ki, de ennyi a kínai csodák száma...

"In God we trust. All others must bring data"

(#23289) g0n21 válasza jockas (#23267) üzenetére


g0n21
senior tag

Arra lenne jó, hogy megtudjam, normális-e hogy anyámé reggel 6-21 25,%ra merül, 15h-ig max rápillant néha, 15h után sem sokkal több, nincs semmi telepítve utólag, egy gmail acc van összesen, ami szinkronizál, semmi több. Nem hallgat zenét, nem kameráz hétköznap, nem streamel videókat...
És szvsz jó lenne tudni, hogy ez a 75% ez 40 perc, vagy két-három óra nyomogatástól van. (Őt kérdezhetem, nem tud rá érdemben válaszolni, csak panaszkodik)Mert ha negyven perctől, akkor valami baj van. (Csak a sajátommal tudom összehasonlítani, viszont 2-3 óra telefon, 2 óra kijelző használat után tartok 25 százalékon.)
Ennyire ótvar aksija nem lehet a 8x-nek.

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#23290) savoo válasza g0n21 (#23289) üzenetére


savoo
addikt

Nagy valószínűséggel nyomkodja gazdagon és azért merül.. :)

(#23291) Воланд


Воланд
titán

Leak: Windows 8.1 Like Live Tiles Grouping/Folders Coming To Windows Phone 8.1?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23292) mukibuci válasza Воланд (#23291) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ezt a csempés noti rendszert nem nagyon kéne ám erőltetni :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#23293) Воланд válasza mukibuci (#23292) üzenetére


Воланд
titán

megveszem a banditot, kibaszom kozepre a noti center csempejet azt csa. :DDD tenyleg nem ertem, hogy ez igy most mi. :(

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23294) gtamate2 válasza mukibuci (#23292) üzenetére


gtamate2
veterán

+1, ez csak tableten, illetve telefonon élvezhető szerintem. Aki már dolgozni is akar a gépen annak zavaró hogy nem átlátható.

*Sn0w

(#23295) mukibuci válasza gtamate2 (#23294) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ez pont a telefonról szól és pont arra nem kéne ilyen megoldás

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#23296) A Zéé válasza Воланд (#23293) üzenetére


A Zéé
addikt

elmesélitek nekem földi halandónak, hogy egyáltalán mi ez a "noti center" és miért baj, hogy csempén van, miért lenne jobb ha oldalra csúsztatva jelenik meg?
Sose volt még semmilyen okostelóm, androidot is vagy egy napot használtam összesen, de annyira remeg mindenki erre, hogy már igazán kíváncsi vagyok, hogy ez mire jó, vagy miért baj, hogy így van :)

Just a simple Lineman...

(#23297) polonic válasza A Zéé (#23296) üzenetére


polonic
félisten

Hát... Nagyobb lesz tőle a f**unk.

:DDD

(#23298) mukibuci válasza A Zéé (#23296) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

értesítési központ.

ha a csempék azért vannak, hogy lássam az értesítéseket, akkor nem szeretnék egy olyan csempét, amivel a többi csempe értesítését látom :N kicsit olyan, mint az inception :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#23299) Воланд válasza mukibuci (#23298) üzenetére


Воланд
titán

amugy igazabol meg az is jobb lenne, hogy ha a lock screen-re ket sorba lehetne ertesiteseket kirakni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23300) A Zéé válasza mukibuci (#23298) üzenetére


A Zéé
addikt

valami hasonlóra gondoltam, de... akkor... ha elcsúsztatva lenne ott, akkor is felesleges lenne nem? :)
Amúgy kikapcsolni nem lehet ezt a csempét? Akkor meg nem zavar senkit :)

Just a simple Lineman...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.