Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71751) Dreamie válasza echterion (#71750) üzenetére


Dreamie
őstag


Fehér lötyi jól mutat. :DDD

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#71752) apollo12


apollo12
veterán

Hali ITX konfigba szeretnék vízhűtést két kőrőset, cpunak már megvan egy Alphacool Eisbaer LT és hozzá egy 240mm radi, most vettem 6800xt hez egy fullcover blokkot és csak egy 240mm radi fog elférni.
Kérdés mennyire kell tágulási tartály vga kőrnek, mert van itthon egy Alphacool dc pumpám [link] [link], és nehezen férne rá egy tágulási tartály [link].

[ Szerkesztve ]

(#71753) echterion válasza Dreamie (#71751) üzenetére


echterion
nagyúr

Nagyon szép setup, tetszik. És a cica külön jól mutat rajta, a miénk is imádja a meleg helyeket. :))
Ez UV fény vagy csak sima lila led? Milyen folyaékot használsz?

Amúgy nincs szerencsém az új lapommal. Én 135-ért vettem még nem egészen egy hete, erre most 119.900-ért árulja az Aqua... :O

**********

(#71754) llacee válasza echterion (#71753) üzenetére


llacee
őstag

14napos elállás újravásárlás :) (csak vicceltem)

(#71755) Dreamie válasza echterion (#71753) üzenetére


Dreamie
őstag

[link]
Ilyenek miatt kár aggódni... Előre ezt nem lehet látni. Fain kis lap.

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#71756) echterion válasza llacee (#71754) üzenetére


echterion
nagyúr

Ma írok nekik, hogy tudnak-e valamivel kompenzálni. Egy próbát megér, mert vennem kell egy tápot meg házat is, hátha adnának egy vásárlási utalványt, én azzal tökre kiegyeznék.

**********

(#71757) echterion válasza Dreamie (#71755) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi. Jó drága cucc. :))

**********

(#71758) hszilard666 válasza Dreamie (#71751) üzenetére


hszilard666
veterán

De szép szisza! :))Mi a neve? :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#71759) Dreamie válasza hszilard666 (#71758) üzenetére


Dreamie
őstag

Loki, van egy tesója is, ő az igazság bajnoka Thor :D

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#71760) MasterDeeJay

Pár kérdésem lenne. Vannak régi vízhűtőim amelyek zárt rendszerűek, és volt már olyan hogy tele volt mindenféle dzsuvával. Ami számomra érthetetlen hiszen elvileg zárt a rendszerük. (corsair H110, H50, Akasa A20 stb) Gondolom elbomlik benne valami anyag, vagy maga a rendszer korrodálódik és az rakódhat le. Mindegy a lényeg hogy a zárt rendszer is koszolódik. A szétszedéskor kicsepegő pár cseppet nem pótoltam csak a dzsuvát szedtem ki a blokk bordák közül. Azt is észrevettem hogy ezekbe valamiért gyárilag levegő is van, azaz nem tökéletes a feltöltés.
Van egy Radeon Pro Duo gyári vízhűtős kártyám amit nem szedtem még szét. Viszont ennek szétszedésekor le kell eresztenem a rendszert. (a fenti cpu hűtőknél nem kellett)

Kérdésem az lenne hogy ha megbontanám akkor milyen folyadékkal tölthetném fel?
Ugyan úgy mehet desztvíz+alkohol vagy a zárt rendszerekbe más kell?
Hagynom kell valamennyi levegőt a rendszerben vagy mehet totál tele?
Tudom nem épített rendszer de amint megbontom és összerakom már az lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#71761) hszilard666 válasza Dreamie (#71759) üzenetére


hszilard666
veterán

:D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#71762) gezatata válasza Csavez™ (#71729) üzenetére


gezatata
aktív tag

Sziasztok!

Ilyen vagy ehhez hasonló hőmérséklet-érzékelőt Budapesten lehet kapni valahol?

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#71763) Csavez™ válasza gezatata (#71762) üzenetére


Csavez™
veterán

Szerintem sehol, max ha itt megkérsz valakit szépen aki budapesti hogy segítsen ki, persze ha gyorsba kell, amúgy rendelős.

(#71764) fboldog válasza Csavez™ (#71763) üzenetére


fboldog
senior tag

Pl. engem. :)

Szerintem még most is van itthon vagy 6-7db. :)
Megnézem holnap & DM.

üdv.: Boldog Ferenc

(#71765) echterion


echterion
nagyúr

Vennem kellene még pár 13/10-es fittinget, hogy egységes legyen a vizem, de kicsit összezavartak a képek. Nem akarok aliról rendelni, mert egy örökkévalóság, mire ideér. Kinézetre olyat szeretnék rendelni, ami az aquatuning-on is van, B-FT3-TN-V2-BK, viszont merlinnél ugyanezen típusszám alatt merevcsöves fittinget dob be. Most akkor melyiket rendeljem szerintetek? Még a formulamod jöhetne szóba, bár ők sem EU, de ott meg mindkét típust feltüntetik, így franc se tudja, mit küldenének valójában.

**********

(#71766) fboldog válasza echterion (#71765) üzenetére


fboldog
senior tag

https://ezmodding.com
Ők EU., pár nap alatt itt van a rendelés.

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#71767) laychi


laychi
veterán

Sziasztok.
Vízhűtést tervezek a gépembe.
Házam: Phanteks enthoo pro m
Hűtendő alkatrészek:
CPU i9 10850K
GPU: EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra.
Ezeket sikerült összeszedni eddig, ránéznétek, hogy ez így megfelel e?

Szerk. Csati helyett toldót sikerült kiválasztanom,az még jön, abból 10 darab kellene, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#71768) laychi válasza laychi (#71767) üzenetére


laychi
veterán

Utolsó komponens is meg van, ha minden igaz.

(#71769) gery14 válasza laychi (#71767) üzenetére


gery14
senior tag

240es radi biztos elég lesz? Egy 280as dupa tuti kéne Itt egy konfigrátor. Osszeszamolja a hűtendő TDP ket . Kiundulásnak jó !
[link] Na meg miért corsair?

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#71770) Csavez™ válasza laychi (#71767) üzenetére


Csavez™
veterán

Hogy esett a corsairra a választásod?

(#71771) gery14 válasza laychi (#71767) üzenetére


gery14
senior tag

[link] Mivel nem vagyok ensem szakértő gyorsan beirtam a cucaid :D

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#71772) Laraxior válasza laychi (#71768) üzenetére


Laraxior
titán

Lagy csohoz minek hajlito szerkezet?

Hja megvan, csak nem nagyitottam ra telefonrol :D

Szerintem egyszerubb lenne HF csatikkal, azok stabilabbak. En sokat kinlodtam ezekkel a ratekeros vackokkal, mindig szorultak

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#71773) MPowerPH válasza Laraxior (#71772) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az a csati az lagycsoves. :)

A hajlitot meg csak ajanlasba dobja be neki. :))

mod: Ezek az EK csatik rohadt jo, szorosak, nem fognak ereszteni. Nincs csicsa, igy az aruk is rendben van.
Egyebkent nem 1db 280 -assal akarja megoldani.
Corsair -t el kell felejteni, Alphacool fele tereltem az ar-ertek arany miatt. A pumpa-tartaly kombobol pedig csak D5 Next+res ennyi penzert, es akkor kesobb vehet ra leak shield -et. Igy megvan a rendszerben a vezerlo, a homero, es egy aramlasmero is, es annyiba kerul, mint a sima EK D5+res, ami kimerul az rgb -ben.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#71774) echterion válasza laychi (#71767) üzenetére


echterion
nagyúr

Két tripla radi alatt én nem vágnék bele. Nekem egy 6700k és egy 350w 3080-ashoz ez van/volt egy D5 pumpával és 4,8-ra húzott procival azért pont elég volt (a proci már erősen melegedett, ha teljes terhelést kapott. Most a sima i5 10500-höz már overkill kicsit, de az az i9 be fog fűteni nálad rendesen.

**********

(#71775) laychi


laychi
veterán

Közben pü-ben konzultáltunk MPowerPH-val, eddig erre jutottam.

Ahogy írta lebeszélt a corsair radikról, alphacool felé terelt, illetve a cpu blokk is alphacoolra módosult.

#71774echterion Ahhoz a hdd rekeszt ki kellene bontanom, illetve nem tudom,hogy úgy mennyire férnének el egymástól.

[ Szerkesztve ]

(#71776) DroiDMester válasza MPowerPH (#71773) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Azt esetleg tudod hogy a D5 NEXT hogyan méri az áramlást és víz hőfokot? Milyen érzékelők vannak benne és hol? :F

(#71777) fboldog válasza laychi (#71775) üzenetére


fboldog
senior tag

Amúgy remélem az mindenkinek megvan, hogy a Corsair (a Corsair oldala épp nem megy) radiatorok Hardware Labs Black Ice OEM átcimkézett radiátorai?

üdv.: Boldog Ferenc

(#71778) laychi válasza fboldog (#71777) üzenetére


laychi
veterán

Én nem értek hozzá, én most készülök összeállítani az 1. vizes rendszerem, a többiek javaslatára módosítok ezt-azt, nem tudom miért nekem címzed.
És a black ice az jó, ha már ide jutottunk?

(#71779) abridabri válasza laychi (#71778) üzenetére


abridabri
veterán

Black ICE a radik radik Rolls Royce-a külföldön. Itthon valamiért nem népszerűek.

(#71780) fboldog válasza abridabri (#71779) üzenetére


fboldog
senior tag

Szerintem ennek az az ok, hogy relative drágák és nem olyan könnyen elérhetők.
Illetve (, ha nem az OEM verziót nézzük), igencsak brutális mérettel rendelkeznek.

Lasd. pl. az én 280 SR2-met.
153mm széles (záródugók nélkül) és nem fér el a meshify 2 compact elejében. :)

üdv.: Boldog Ferenc

(#71781) MPowerPH válasza fboldog (#71780) üzenetére


MPowerPH
félisten

Alphacool radik 99% -rez, lamellazottsaga pont idealis, es alacsony ellenallasuak. Szvsz, en a mai napig csak azt vennek, ha belulre raknam a radikat.

Don't Tread On Me

(#71782) fboldog válasza MPowerPH (#71781) üzenetére


fboldog
senior tag

Alphacoollal semmi bajom.
Most is azt (XT45 280 XFlow) fogok beépíteni a gépbe.

Egyedül amiatt írtam, mert kb. instant "leszólás" volt a Corsairre, miközben korántsem olyan rossz választás.

üdv.: Boldog Ferenc

(#71783) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Üdv

Honnan tudnék a leggyorsabban leakasztani egy am4-es cpu blokkot meg egy akármilyen 240-es radit? Szerelés közben tudatosult bennem, hogy a blokk amit vettem nem jó am4-re. A VGA-n már rajta van az fc blokk persze de így nem akarom összerakni a rendszert. A 240-es radira ajánlást kérnék. Jó lehet az alphacool st30 nekem?

(#71784) MPowerPH válasza 2thletme2day (#71783) üzenetére


MPowerPH
félisten

En adnek egyet, de az nem az olcso blokkok kozul valo. :N

Don't Tread On Me

(#71785) F e Z o válasza 2thletme2day (#71783) üzenetére


F e Z o
veterán

Milyen típusú az adot blokkod? Nincs hozzá AM4 lefogatókeret?

H2O über alles!

(#71786) laychi válasza laychi (#71775) üzenetére


laychi
veterán

Most a 240-es aio-mat betettem a gépház elejébe, kicsit elbizonytalanodtam, hogy hogy férne el a 360-as radi fent.
Lehet a 360-asat módosítom egy 280-asra.
Azzal mennyit veszítenék vajon?
Ő itt, ahogy nézem nem használta a beépítő keretet, ami van a házhoz, hanem valahogyan a gépház tetejébe mókolta bele.

Nekem sajnos a 3080 FTW3 mellett nem férne el a pumpa tartály kombó, ahogy nála van, az első radi elé menne.

[ Szerkesztve ]

(#71787) laychi válasza laychi (#71786) üzenetére


laychi
veterán

(#71788) Zeteny06 válasza laychi (#71786) üzenetére


Zeteny06
csendes tag

Nem sokat veszítesz,
mert a 360-as radi(ha 30 mm-es) 360mm*120mm*30mm=1.296.000mm3
A 240-es radi(ha 30 mm-es) pedig 280mm*140mm*30mm=1.176.000mm3

Tehát hasonló a hőleadó felület mérete.
Plusz a 14cm-es ventik mélyebb hangot bocsájtanak ki ami a legtöbb ember számára kevésbé zavaró.

[ Szerkesztve ]

znagy.hu

(#71789) laychi válasza Zeteny06 (#71788) üzenetére


laychi
veterán

Viszont előre akkor mehetne 45mm vastag 240-es radi. Az nem tudom mennyi előnnyel jár egy 30-as helyett.
Illetve 280-asból is mehetne akár 45-ös

(#71790) Zeteny06 válasza laychi (#71789) üzenetére


Zeteny06
csendes tag

Ha befér, akkor fuss a 45mm-es után, hőleadó felületben 1.5x akkora, hűtési teljesítményben nem tudom, hogy mekkora a különbség de biztos, hogy jobb hőfokokat fogsz vele elérni.

znagy.hu

(#71791) 2thletme2day válasza MPowerPH (#71784) üzenetére


2thletme2day
őstag

25-30k között látom ek több blokkját is. Annál többet nem nagyon költenék rá.

F e Z o #71785

Sajnos nincs. Vagy csak én nem találtam. EK-Supreme HF CU. Akitől vettem azt mondta, hogy az előző tulaj ryzenhez használta (ő intelhez) én meg nem néztem utána ezek után, hogy jó-e am4-re vagy sem. Nincs ezzel probléma igazából mert nagyon korrekten kezeli a dolgot, csak bosszantó, hogy emiatt nincs most gépem.

(#71792) echterion válasza laychi (#71789) üzenetére


echterion
nagyúr

Arra azért figyelj, hogy ezeket a vastag radikat keresztül is kell valamivel fújni, hogy legyen értelmük, normál házventi nem lesz hozzá elég.

**********

(#71793) laychi válasza echterion (#71792) üzenetére


laychi
veterán

A 240-esre az akasa apach-ok mennek majd, azok elég jó ventik, tudtommal ajánlottak is radikra.
280-asra pedig nézek valami hasoló kaliberűt.

Itt egy másik megoldás, ahol be van építve a kerettel a 360-as, viszont hdd rekeszek ugrottak a 240-es miatt..

[ Szerkesztve ]

(#71794) Zeteny06 válasza laychi (#71793) üzenetére


Zeteny06
csendes tag

Én a Noctua ventiket ajánlom, de Melorin kolléga az igazi halk venti szakértő. :DD

znagy.hu

(#71795) perecKING válasza laychi (#71787) üzenetére


perecKING
senior tag

amugy megoldhato 20-as radiator es 15-os slim fan

(#71796) laychi válasza Zeteny06 (#71794) üzenetére


laychi
veterán

Az összefoglalóban van egy link a ventis topik összefolalójához.
Akasa apache ajánlott bordára,radira.
mind a 120-as, mind a 240-es.

[link]

#71795perecKING
Annál már nem jobb akkor egy 280-as 40-45mm vastag radi?

Még amin agyaltam, hogy így ebben a formában jók e mindenhová a natúr csatik, vagy valahova ahelyett 45-90 fokos kellene esetleg.?

Vízhőmérséklet, áramlásmérő mennyire fontos tartozékok?
Vagy mi az amivel még SZÜKSÉGES lenne kiegészíteni az eddig összeszedett dolgokat?

[ Szerkesztve ]

(#71797) Apollo_21 válasza laychi (#71796) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem törvényileg előirt dolgok, de ha valami nem úgy hütene ahogy megvan álmodva, akkor ezek nélkül csak tapogatózás van.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#71798) laychi válasza Apollo_21 (#71797) üzenetére


laychi
veterán

Akkor mi az amivel érdemes kiegészíteni?
Gondolom az említett 2 alkatrész mindenképpen.
Ezeken kívül?

(#71799) hpé válasza laychi (#71796) üzenetére


hpé
tag

Inkább az ár-érték bajnok Artic P14 PWM.
Persze csak ha nem kell a csoda rgb színtájszós venti.
Teszt.

[ Szerkesztve ]

(#71800) hpé válasza laychi (#71798) üzenetére


hpé
tag

- Vízhőmérő mindenképp ajánlott és filléres dolog.
- Én tennék már áramlásmérőt is, ebben mondjuk van vízhőmérő is.
- Venti vezérlő computer nagyon komooly szoftveres háttérrel (erre tudod rákötni az áramlásmérőt és a hőmérőket is): Aqua Computer Quadro vagy Octo.
- Vízleeresztő csap is ajánlott (nekem a ház elejében lévő 280-as radiátor aljában van, de sokan teszik a pumpa kimenetre egy T elágazóval)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.