Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72651) proci985 válasza DroiDMester (#72650) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

AMD-nek brutálisan szar a memória kezelése és az elérési ideje
lol, nemár. az meg, hogy a kozepkategorias megoldas jobb az elozo evi kozepkategorianal, azon meg nem tudom miert kell meglepodni. ha hitvita lesz, akkor elore jelzem, hogy torlom az egesz threadet, ennek nem ez a helye.

200-250Wra eleg egy kompakt vizhuto, toredekaron. egyebkent egy D15 tippre meg tud fogni 200Wot, max meleg lesz.

350Wot megint van olyan GPU leghutes, ami megbir, igaz nem 80 fok alatti hotspottal es 60-65 koruli GPUval.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72652) perecKING válasza DroiDMester (#72650) üzenetére


perecKING
senior tag

Hat engem(sem) gyozott meg az uj intel. Vartam a megjelenest. Sok sok tesztet neztem amire nekem kell arra az 5900x a legjobb. Aztan jovore meg jon az uj piros. Inteleztem a magam modjan sokaig de nem vagyok fanboy. Most azert nem veszem meg a z690-et meg a ddr5 ot. Eddig 2 vente ment a tik-tok most "evente" van uj szar. Kiprobalom a pirost aztan majd a tapasztalataim alapjan velemenyezek.

Hogy ne lenne luxus? Most taglalja mindenki az arakat! A userek hany szazaleka vizez? Es nem jatekvizrol beszelunk amiro sokszor kiderult hogy egy jo leg tud annyit.
Szoval a nem vizeezett pc-k is tulelik valahogy. :U
A hofokokrol meg annyit hogy ha igy terveztek meg a kartyat-procit hogy meleg es beszarik akkor na...arra van a garancia. :R

Nem nekem oke! Hisz mint tudod en vizezek. De nem hajtanek bele boldog boldogtalant "mert csak a viz es semmi mas"

Písz

(#72653) DroiDMester válasza proci985 (#72651) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

d15 chromax black, nem bírta lehűteni a 10700K-mat allcore 5000.en
vissza kellett venni 4800.ra és max 200W TDP-re korlátozni biosban, de még úgy is közel a 90fokot nyaldosta CB23 teszt alatt!

VGA ból 6900XT létező legjobb léghűtést vettem (Red Devil) én is azt hittem jó lesz, de 100.fokot verdeste a HotSpot a gyári 310W os TDP mellett, szóval arra kellett raknom FC blokkot amiról biztos olvastad a szenvedésem!

Most így 400W TDP mellett is 38.fok a GPU és 55.a Hotspot

[ Szerkesztve ]

(#72658) proci985 válasza DroiDMester (#72653) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ahogy neztem 100 fokig fel lehet engedni az ujabb Inteleket, szoval a 90fok az meg oke :DDD. viccen kivul, akkor 200Wig meg oke a D15. meg sok mulik a hazszellozesen is. nem azt mondtam egyszeru, hanem azt, hogy megoldhato. de egy performance kompakt is olcsobb. egy normalisabb custom viz csak a cpura mostanaban 4-500 euro, az azert rendszerszinten is erezheto. nem eri meg mindenkinek beleugrani. tetejeben +100-150W a CPUn azert ha sokat szamol a gep latszik.

290Xbol es 390Xbol elvileg volt olyan, ami meg tudta fogni 325-375Wos valos fogyasztas mellett a GPUt 95 fok alatt es ott meg nem throttlingolt. itt elegge hatarokrol beszelunk es a csendet el kell felejteni persze. a Sapphire 390X VaporX az 1120as GPUval tippre 400W korul ehetett, nalam egy Asus 1135os GPU mellett konkretan nekiallta elfozni a custom EK FC blokkot is. igaz, csendben volt a hutes, de ott dupla ekkora hoterhelesre volt meretezve a blokkon kivul minden mas.

nem mindenki akar meg egyszer 1000 eurot kiadni az utolso 10%ert. a 10700Kd perf/W ratioja nekem pl szornyunek hangzik es kemenyebb workload alatt gondolom el is hasalt volna.

epitett viz nagyon brutalisan megdragult, szoval boven nincs az, hogy 1000 eurobol az ember vesz egy hazat, meg eleg blokkot es radit levizezni a CPUt, ket GPUt, ja meg ennyibol mar van vezerles is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72659) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pls flamet ne :R

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72660) Csavez™ válasza DroiDMester (#72653) üzenetére


Csavez™
veterán

cb23 teszthez nyitott ház kell, de a 90 fok az már nálam is határ. Egy több százezres processzort penge élen táncoltatni nem is bátorság, hanem pénztárca kérdése.
Ahogy mondod, oc-nál ezekhez már víz kell, ha nem is épített, de víz.

(#72661) proci985 válasza Csavez™ (#72660) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Egy több százezres processzort penge élen táncoltatni nem is bátorság, hanem pénztárca kérdése.
ez egyebkent valamennyire evek ota igy van. GPUnal Hawai / Maxwell ota ez a normalis, CPUnal is legalabb par generacioja

AMDnel Ryzen ota nagyon a fix fesz se jatszik, marad az offset, ha mar a penge ele. utolso intel gen mondjuk elegge hardcore.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72662) Csavez™ válasza proci985 (#72661) üzenetére


Csavez™
veterán

Holnap jön meg a z690 apex+12900k, egyenlőre egy ek aio-t rendeltem hozzá, és 0,01 euroért kaptam hozzá lga1700-as felfogatót (az ekwb ezt szinte miden meglévő cpu blokkhoz biztosítja).
Ahogy nézem decemberben talán hozzájutok egy normális blokkhoz, addig marad az aio, vagy adok egy esélyt a z590-hero monoblokknak, elvileg rámegy, csak pár vrm, hűtés nélkül maradna.

(#72663) proci985 válasza Csavez™ (#72662) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na kivancsi leszek hogy megy vele.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72664) leviske válasza leviske (#72621) üzenetére


leviske
veterán

Na végül abban maradtunk, hogy egyelőre a vízhűtés félretesz. Csúcsgéphez fejben tart és ha oda jutunk, akkor a cégen belül hozzáértő megoldja helyettünk.

Köszi a tanácsokat. :R

(#72665) skippper válasza perecKING (#72649) üzenetére


skippper
senior tag

Abból indult ki a gondolat, hogy szeretnék egy megfelelően halk rendszert összerakni, egy RTX 3080 Ti-ból, így csípőből egy Rog Strixet próbáltam ki. Valóban nagyon halk, de az szúrt szemet, hogy kb 170 ezerrel kerül többe, mint a legolcsóbb 3080 Ti amit a piacon találtam, ezért az volt a gondolat, hogy a differenciából összerakok egy vizes rendszert. Elengedtem most ezt a témát, 300-350k valóban a luxus kategória

(#72666) llacee


llacee
őstag

sziasztok!

Octoval állítom vizhőmérséklethez a ventiket ez oké.
De a pumpa sebessége mennyiben befolyásol, mennyire tág intervallumokon belül kell a fordulathoz hozzányúlni?
Most úgy van beállítva, hogy desktop használatnál 25%, ha pl játszom vagy bányászik a gép, akkor 42%, mert itt még megfelel a hangja.
Érdemes-e több lépcsőben, gondolom adott ventifordulatnál nem sokat ad hozzá a hűtési teljesítményhez a gyorsabb keringés.

(#72667) Dreamie válasza llacee (#72666) üzenetére


Dreamie
őstag

Én azt belőttem állandóra (65%) és had menjen. 120l/h-t tol.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#72668) DroiDMester válasza Dreamie (#72667) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

100-120LPH az mondjuk IDLE állapotban okés! Terhelés alatt valahol 180-200LPH nál van az optimális!

(#72669) Dreamie válasza DroiDMester (#72668) üzenetére


Dreamie
őstag

nálam annyit nem megy, valahol 170l/h a teteje, de lehet 180-at is tud 100 %-on, de akkor már van hangja...

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#72670) w580 válasza w580 (#72634) üzenetére


w580
tag

Valaki esetleg? :F

(#72671) ManY


ManY
senior tag

Hellosztok
Ez egy gigabyte 3080 gaming oc bykski wb-al.
1,5mm es gelid extreme padokkal es gelid extreme pasztaval elol, hatul a bykski altal adott 1,8 mm-es thermalpaddal...

Palit 3080 alphacool wb kb ugyan azokkal a beallitasokkal
pl71/gpu-250/mem+750
mit szurok el? Mintha nem erne el rendesen a gpu a blockot... de mar probaltam gelid ultimate 2, 1.5, 1mm es paddal es gelid extreme 1.5mm essel is.
Barkinek barmi otlete hogy mitol lehet a kozel 20 fokos difi a gpu temp es a gpu hot spot temp kozott??? :R

[ Szerkesztve ]

(#72672) ManY válasza ManY (#72671) üzenetére


ManY
senior tag

~226watton
Mi tortenik ha paszta helyett padot rakok a gpumagnak is? Az elvileg atkene h hidalja ha res van 😅
Hagynom kene a francba??? Jo ez igy???

[ Szerkesztve ]

(#72673) ManY válasza w580 (#72670) üzenetére


ManY
senior tag

Ismerős 🙄

(#72674) F e Z o válasza ManY (#72671) üzenetére


F e Z o
veterán

Nekem is 20 fok különbség van a GPU és a hot spot között, a Memory Junction pedig 80 fok terhelve. Szerintem nyugodtan maradhat így.

#72672ManY : Paszta helyett ne rakj tehrmalpadot a GPU-ra, egyrészt a pasztához képest sokkal rosszabb hővezető,ráadásul még kitartja a hűtőt a többi alkatrésztől.

#72675ManY : Bánya alatt, memók 20500MHz-en. Szobában 27 fok, vízhőfok 35.5 fok.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#72675) ManY válasza F e Z o (#72674) üzenetére


ManY
senior tag

Koszi...
Redditen mintha azt irtak volna h 15 fok difi felett kezdjek el gondolkodni de ez igy most megnyugtat legalabb :R

[ Szerkesztve ]

(#72676) ManY válasza F e Z o (#72674) üzenetére


ManY
senior tag

Azt mondod csapjam még nekik??? 😅😂🤣
Ezek amiket kuldtem 95mhash de gondolom kb tudod/sejted...
De bazdki most nezem... miez a 38 - 60??? Nem zavar???
Sikerult kideritened mi okozza???

[ Szerkesztve ]

(#72677) abridabri válasza ManY (#72676) üzenetére


abridabri
veterán

Nálam se valami acélos a Barrow blokk (a hozzá kapottt padokkal).
38,5C vízzel :

Vettem Thermal Grizzly padokat ,majd kiderül mennyit hoz-

(#72678) ManY válasza abridabri (#72677) üzenetére


ManY
senior tag

Még szerencse hogy memoriaval egész jol allsz...
Látom akkor mindenkinek kalandos 😅

(#72679) Aljasvip válasza w580 (#72670) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Írtam itt korábban, van tubusból nyomható thermal "pad" anyag az ilyen esetekhez.
Írj privátban Killhates-nek vagy hívd fel telefonon, profi laptop szervizes, és szívesen segít. (Csepelen van a műhelye, vállal GPU pasztázást is, reball és egyéb finomságok mellett)

(#72680) F e Z o válasza ManY (#72676) üzenetére


F e Z o
veterán

Nem zavar, gondolom azért ekkora akülönbség, mert nem fc blokk, csak a GPU-t hűti víz, a többi alkatrészt heatpipe és borda. Egyébként már 3 hónapja megy így a kátya 24/7-ben.

H2O über alles!

(#72681) gery14


gery14
senior tag

Az Octó mellé érdemés még valamit venni?. Lassan szabadul fel időm és nekiálok megépíteni a gépet. Van egy ek 1/4 dugós hőmérőm egy csőre ragasztható diódás mérőm. Es egy byski digitális thermométerem. Meg 13v14db ventilátorom :D

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#72682) Baryka007


Baryka007
őstag

Üdv néktek!

Régóta agyalok azon, hogy építsek egy vizes rendszert a gépembe... A használt cuccoktól sem ódzkodom, de még aliexpresstől sem.

Amennyire tudtam utánanéztem a dolgoknak... Mint például pár alapvetőnek is, hogy az egész rendszer jó ha full rézből van, mert ha keveredik a víz mondjuk réz cpu blokkal alu radiátorban az korrózióhoz is vezethet... Illetve hogy a D5 ös pumpák a legmegbízhatóbbak. Meg ilyenek...

Viszont az ok, amiért így döntenék, az nem más mint az i7 8086k procim további stabilizálása... Itthon delideltem a CPU-t és a nikkelezett IHS-t felpolíroztam a rézig, valamint folyékony fémmel van megkenve a DIE, és a réz IHS is, felette a bQ Dr4 essel...

Noh most! Jelenleg 5,2ghz en használom 1,35v al a cpu-t Cinebenchben 64 fokban maximalizálódnak a hőmérsékleteim (ha jól emlékszem de erről rakok be egy képet, mert eléggé átfogó teszteket készítettem a CPU delidelése után a rendszeremről...) Viszont Prime95 ben a 10.- percnél egy extra erős AVX terhelésbe kapcsol át a teszt, ahol nem 127w ot eszik a proci mint Cinebenchben, vagy Intel Burn testben ahol kb 133w volt... Hanem p95 ben felkúszik 198w ig is a fogyasztás... És ebben a pillanatban elcsúszik a padlón a dark rock 4... és a proci kilő 97 fokra...

Nah most a kérdés, amin lehet hogy jót fogtok ti itt röhögni... De létezik olyan Istennyila hűtés, amivel ezt a hirtelen 200w tdp-t VALÓS 200W !! Meglehet fogni 70 fok körül ?

Valószínűleg az IHS lekerülne a CPU ról, tehát Direct die hűteném, csak egy 1,2kg os alu tömböt nem akartam direct die ráerőszakolni, szóval valamennyivel kedvezőbbek lesznek a feltételek, de a kérdésem továbbra is adott!

Itt 5 percet futott csak a p95, tehát itt még csak a nagyjából 150w os terhelést kapta még csak a CPU...

[ Szerkesztve ]

(#72683) sfknasty


sfknasty
aktív tag

Sziasztok.Valakinek van tapasztalata a fekete Bykski thermal paddal?Jobb,mint az elődje,vagy az is felejtős?

(#72684) fboldog


fboldog
senior tag

Sziasztok!

Van a forumozók között valakinek EKWB DDC 3.2 (vagy 4.2) a rendszerében?
Tehát olyan amit Molex vagy SATA tápcsatlakozóval és PWM vezérléssel van ellátva.

Arra lennék kiváncsi, hogy milyen zajt bocsájt ki magából 25,50,75,100% teljesítményen hajtva.
Nincs használható YT video sajnos.

üdv.: Boldog Ferenc

(#72685) Alwares válasza DroiDMester (#72668) üzenetére


Alwares
aktív tag

Én úgy állítottam be hogy ne legyen hangos, ennyi volt az összes szempont. Hőmérséklet eltérést nem nagyon láttam, mindegy volt hogy 50 vagy 100%-on megy a pumpa.

(#72686) abridabri válasza Baryka007 (#72682) üzenetére


abridabri
veterán

Annyiba kerülne levizezni (és akkor se menne 5,2+ -t) mint platformot váltani erősebb procival.
Procit+ lapot eladod 90k ért .
Ryzen5900x 210k / MSI B550 Tomahawk 35k
245 -90 = 155k
Pont ennyi lenne egy jobb víz is kb.

Vagy még olcsóbban
5800x 145k
180-90k= 90k

[ Szerkesztve ]

(#72687) sfknasty válasza fboldog (#72684) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Nekem pont ma jött meg a ddc 4.2,de sajnos még nincs időm szerelni,úgyhogy még én sem tudom,hogy mennyire lehet zajos.Majd csak pár nap múlva lesz időm átszerelni a gépet,mert elég sok változtatást fogok eszközözölni,úgyhogy 1 napom tuti rámegy.Tapasztalatom csak ddc 3.1-gyel van.

(#72688) DonDennis válasza fboldog (#72684) üzenetére


DonDennis
senior tag

Szia nekem anno volt 3.2-es, és engem zavart a hangja, vissza is építettem akkor a rendszert d5-re.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#72689) mpierre válasza Baryka007 (#72682) üzenetére


mpierre
veterán

Saját tapasztalat: 10940X ekwb monoblokkal hűtve Taichi XE deszkában megáll 70-75°C-on (maghő) FDS alatt. A vízhő nyáron elérte a 38-40°C-t is 26-27°C-os szobában, 80 l/h óra átfolyás mellett, 630-650 rpm ventikkel a 2 db 280-as radin.

Sz'al röviden: nem lehetetlen.De! Fixen 70°C maghő nem lesz csak kb ott lesz valahol.

(Éppen a közeljövőben tervezem a vga-t cserélni és az egyik 280-as radit 420-ra cserélni, mert a gelid gc extreme paszta vélhetően megöregedett és kiszáradt. Vagyis nálam nincs folyékony fém sehol és delid sincs.)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#72690) Baryka007 válasza mpierre (#72689) üzenetére


Baryka007
őstag

Mondjuk delid nélkül az a 70-75 fok jól hangzik :C Viszont az a CPU már forrasztott, a 9.-gentől forrasztják a kupakokat. Az enyém még pont pasztás volt... Szóval a tiednek nem fog romlani a hőmérséklete... De most azt képzeld el, hogy MX5 pasztával a kupakon gyári órajelen 97 fokra ugrott a CPU egy sima cinebench alatt... Ahhoz képest, most 5,3 on megfogtam 73 fokon léghűtéssel.... Szintén cinebench alatt...

Nem tudom megéri -e így a víz amúgy... A delidelés olcsóbb, igazából a kettő együtt érne valamit "remélem senkit nem sértettem meg" a másik szempontom pedig, hogy egy alu blokk nem tud miben tönkremenni... Míg az épített viz lehetséges hibáit nem szeretném elkezdeni sorolni.

Az a baj, hogy nagy valószínűséggel nem tudom hogy miről is beszélek... Mert épített víz hűtési fokát még soha nem tapasztaltam... És biztos nem viccből adtok ki rá ennyi pénzt ti sem...

Még mindig nem tudtam eldönteni :U :U :U

[ Szerkesztve ]

(#72691) struszi


struszi
aktív tag

Tegnap este én is átpadoztam a 3080-at. Alany Gainward 3080 Phoenix. Első próbálkozás gpu folyékony fém TG Conductonaut. Padok Gelid Gp Ultimate 1,5 mm. Alopacool 1mm padokat ad. Összeraktam a rendszert. Próba. Hát sajna a gpu forrt mint az állat. 3dmark throttling.
Ezután víz le. Szétszed. A folyékony fém bizony nem is érte a gput. Nem mertem többet rakni attól félve, hogy kifolyik így maradt az itthon lévő mx-5. Nem sajnáltam tettem rá jócskán.
Újra összeraktam. Siker!

Bánya alatt MJ 60Mh/S karcolta a 90 fokot.

Jelenleg 95 Mh/S 60 fok a MJ.

Játék alatt a GPU picit romlott amit előre tudtam is hiszen vastagabbak a padok. Előtte 43-44 fok volt. Most 51 környéke.
Teljesen meg vagyok elégedve. Quadro szépen teszi a dolgát. Hangja alig van a gépnek.

"Hűségem a becsületem"

(#72692) RockHaRD válasza fboldog (#72684) üzenetére


RockHaRD
addikt

3000 rpm-ig csendben van, afölött rettenet. :D

(#72693) fboldog válasza RockHaRD (#72692) üzenetére


fboldog
senior tag

:) Thx

üdv.: Boldog Ferenc

(#72694) ManY válasza struszi (#72691) üzenetére


ManY
senior tag

Phoenix. Gyári minden. Ezzel nem veszodtem jonak tunt elsore is...

(#72695) abridabri


abridabri
veterán

(#72696) perecKING válasza abridabri (#72695) üzenetére


perecKING
senior tag

Nem voltam eddig oda az corsair withuteses cuccokert, szerintem mind ronda volt de ez nagyon betegul nez ki :U

(#72697) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Üdv Skacok!
3 év után mondom szétkapom a rendszert, erre a tartály kb így néz ki.

Nanoxia clear purewater folyadékot használtam. Szétszedés közben észrevettem, hogy a gyári d5 örvénylés-csökkentő szivacs teljesen szétmállott. :F
(az ilyen barnás színű egyébként)

Lassan 10. éve van vizem, a radik ugyanazok, eddig csak a szinezezt löttyökkel volt bajom. (Kicsapódott idővel az uv festèk) A vizet leeresztettem, az áttetsző, semmilyen trutyi nem volt benne.

Persze egy kis ecet simán lehozta, de azért érdekes a jelenség, így még nem jártam. :F
Ha a radiátorok rozsdálnának, az a folyadékon is látszana nem?

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#72698) AndrewTdi válasza Madn!ght (#72697) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Megkérdezhetem milyen programot használsz a pumpa szabályozásához? Nekem egy Aqua computer D5 pumpám van, es aquasuiteot használok, de unom hoyg evente fizetni kell érte.

ugyanitt Gödöllő-Budapest környékén keresnék vállakozó szellemű embert, aki szétkapná, kitisztítaná a meglévő vizes rendszeremet és újra pasztázna mindent. időhiányban szenvedek. (természetesen nem ingyen)

[ Szerkesztve ]

(#72699) F e Z o válasza AndrewTdi (#72698) üzenetére


F e Z o
veterán

Bizonyos verzióig nem kell fizetni érte. Én is azt használom, semmi gond vele...

H2O über alles!

(#72700) AndrewTdi válasza F e Z o (#72699) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Tudsz esetleg linkelni egy verziót amihez még nem kell fizetni? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.