Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72801) RockHaRD válasza sfknasty (#72798) üzenetére


RockHaRD
addikt

Mármint 0,4 mm difi :B
Egyébként az nem túl sok. Nem mértem, de simán benne van, hogy a Bykski gumi rúd az csak 9 mm, ezért volt vele könnyű dolgozni.

(#72802) sfknasty válasza RockHaRD (#72801) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Igen azt akartam írni ;]

(#72803) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Van itt valakinek Aquacomputer D5 Next pumpa-tartály kombója? Az összes fotón egy irányba néz a két csatlakozó, meg a kijelzője is, érdekelne, hogy lehet-e ezen változtatni, és esetleg a csatlakozós rész forgatható-e?

(#72804) ManY válasza Atke (#72770) üzenetére


ManY
senior tag

"Igen, igazi spórólós rig lett :W"

Tudom, tudom 😂😂😂
Dobok melle meg egy pumpat meg 2db 480as radit h ne kelljen izgulni... vagyis remelem ugy mar nem kell.
Amugy wb volt mindegyiken gyarilag is csak lecsereltem azokat is jobbra ha mar ujrapasztazom meg padozom es garitvesztek ugy voltam vele belefer...

(#72805) Hobbbyt válasza fboldog (#72786) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Én úgy gondolom, hogy az Alphacool a bérgyártó választással (és nem megfelelő minőségellenőrzéssel) bukta el ez a versenyt, pedig maga a konstrukció egy minőségi bérgyártóval még a D5-nél magasabb áron is jobb vétel lenne.
Nekem 2db. új VPP755 V3 pumpám van, a 20-as sorozatszámú hibátlanul doglozik már lassan 2 hete (kop-kop), a 21-es sorszámút holnap viszi vissza a varázslóhoz a garancia futár (és hozza a cseredarabot) mert 2 napig tudtam PWM-el szabályozni, utána megadta magát és függetlenül attól, hogy milyen kitötlési tényezős PWM-et kapott, csak minimum fordulaton ment, PWM nélkül meg maxon (a fizikai szabályzás bezzeg ment). :W
De ezt a kis incidenst leszámítva, nagyon jó pumpának tartom. De tényleg voltak-vannak minőségellenőrzési problémáik, viszont a gyártó is tudja ezt és nagyon könnyedén/rugalmasan cserélik a hibás darabokat.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#72806) KaqXar19 válasza RockHaRD (#72803) üzenetére


KaqXar19
tag

a kijelzot alapbol par fokot tudod mozgatni, de mivel a pumpa kerek, innentol azt gondolom, hogy a tetot ugy hozod ra, ahogy neked jol esik, es onnantol arra nez a kijelzo, amerre akarod.
az inlet/outlet helyzete passz, csak pumpam van.

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#72807) Madn!ght válasza mpierre (#72800) üzenetére


Madn!ght
addikt

Ilyen van benne most. :K (Meg szivacs is volt benne kettevagva, csak az szetrohadt az elmult par evben) Akkor a szivacs nem is kell?

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#72808) mpierre válasza Madn!ght (#72807) üzenetére


mpierre
veterán

Teljesen felesleges. :D

Nekem vmi phobya volt, de szárazon is szétrohadt...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#72809) KAMELOT válasza mpierre (#72808) üzenetére


KAMELOT
titán

Semmire nem jó az. Enyém meg szétesett, úgy kapirgáltam ki a pumpából :U

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#72810) Madn!ght válasza mpierre (#72808) üzenetére


Madn!ght
addikt

Ahh oki, köszönöm! :R Erdekes, korabban Todytol vettem egy vilagoskek színűt, ami kb 5 evig patentul tette a dolgat sokfele folyadekkal. Ez a fenszi EK meg szetporladt 3-4 ev alatt.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#72811) DigitXT


DigitXT
félisten

Tesztelnem kellene egy vízhűtéses alaplapot, de még azelőtt, hogy a
jelenlegi (retró) konfigom szétbombáznám... Gondoltam simán csak
rákötöm a mostani körre, aztán mehet... Igen ám, de nem szeretném,
ha bármi baja esne közben, ergo nem dobnám natúrban rá a polcra...
Elvileg pont ilyen helyzetekre jó egy tesztpad: tudtok vmit ajánlani?:D

Lehet, hogy elég lenne egy kivehető alaplapi tálca is, nem tudom.:R
Túl nagy beruházást nem szeretnék (lehet, évekig nem is kell megint).

[ Szerkesztve ]

(#72812) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Sziasztok!
Mipolan lágy cső és hozzá lágy csőhöz való fitting.
A leszorító gyűrű kicsit szorítja a csövet. Maradhat így?

(#72813) DroiDMester válasza Czmorek (#72812) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Vegyél normális csövet! Ne ezen a 3000ft.on spórolj!

(#72814) Leon77 válasza sfknasty (#72794) üzenetére


Leon77
őstag

Én spec. 1mm-el kisebb zsinórt használtam. Budapesten a bondex szilikon boltbam minden van, én ott vettem a zsinórt is. simán ki lehet húzni, de azért arra ügyelni kell, hogy csak egy kanyar legyen, ha lehet, egyszer hajlítottam 2 ívet is úgy, hogy benne volt az egész zsinór és egy kínszenvedés volt kihúzni, szóval kanyar, kicsit kihúz, kanyar, nekem ez bevált és a 10-es belsőhö a 9-es szilikon zsinór. (vettem először én is 10-es zsinórt és ugyanaz volt az eredmény, mint nálad)

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#72815) Demo07 válasza llacee (#72793) üzenetére


Demo07
aktív tag

Hát én csak a Flow400-ról tudok nyilatkozni, csendesnek csendes, pontosnak annyira nem nevezném...
Fixre beállított pumpa mellett is ingadozik az áramlás értéke simán 3-5 litert, pedig megfelelően van kalibrálva.
A rá kötött plusz hőmérő szenzort pedig nem lehet offsetelni, csak a saját belső átfolyásos hőmérője offsetelhető!

A régi és az új high flow, az pontos még mindig.... pedig az első high flow amit használtan vettem már én is, az legalább 6 éves, és jól mér! Tömítés lett benne csak cserélve semmi több.

Az MPS flow 400, az 80 liter alatt semmit sem képes már mérni, kb 90 litertől mutat értéket, 400 Liternél kiakad...

A régi high flow az 41-3 litertől mér simán, és 400 L/h felett is képes mérni, és csak a szenzor elhelyezésén múlik, hogy hallod e benne a járó kereket vagy sem. Nálam függőleges állásban egy rendes légtelenítés után a high flow is egészen 300 L/h-ig nem volt hallható, pedig a gép a fejem mellett van, kb 40 cm-re.

Következő átépítésnél vissza fogok térni a high flow-ra, mert az pontos!
MPS szerintem csak akkor megoldás, ha kevés a helyed, de kell egy elfogadható áramlás mérő, de messze nem hibátlan cucc!

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#72816) llacee válasza Demo07 (#72815) üzenetére


llacee
őstag

Köszönöm szépen a részletes választ

A régi highflow az ez lenne? : [link] vagy [link] ez?

(#72817) perecKING


perecKING
senior tag

Közben érkeznek az alkatrészek
Eddig se volt hely de most....a maradék hajamat is leteszem
A monoblock még a vámon van
Bocs az amd off miatt :DDD

(#72818) Demo07 válasza llacee (#72816) üzenetére


Demo07
aktív tag

A második link a "régi" fajta, amiből van nálam is 3db! Ez bevált!

Tavaly vagy lehet idén jött a frissített változata, kicsit szebb, kicsit okosabb, de a mechanikai rész belül ugyan az, tudomásom szerint!
High Flow 2 (Szebb, picit okosabb, kisebb méretű kábel csatlakozó)
High Flow Next (high flow 2 kijelző és fizikai gombokkal, valamint már nem kell neki octo, vagy aquaero, amin keresztül kommunikál)

A régi típusú és a high flow2-hoz is kell legalább egy octo, ami olvassa az értéket, hogy montírozható legyen.

Ha semmi más kütyűt nem akarsz csak használni és látni mindig az adott értéket, akkor talán a high flow next lenne a legkézenfekvőbb választás, igaz a felsorolásból ő a legdrágább is!

Ha valamiben tévednék akkor majd a kollégák kijavítanak!

OFF:
Emlékeim szerint fboldog kollégának van is egy összehasonlítása, mérésekkel a pontosságot tekintve, a high low és az mps flow-ra vetítve! De aztán az is lehet hogy az pumpa teszt volt áramlás szempontból megközelítve!

[ Szerkesztve ]

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#72819) Csavez™ válasza DroiDMester (#72813) üzenetére


Csavez™
veterán

Még időben elcsíptük, szerintem idén már nem is lesz nagyon készletük. :)
A "pre-order"-t előszőr novemberre, aztán nov. vége, dec. eleje, most közepe.

[ Szerkesztve ]

(#72820) Kiratheonly válasza Demo07 (#72818) üzenetére


Kiratheonly
tag

Nekem már az újabb High Flow 2 van [link]. Meg vagyok vele elégedve. Voltak akik panaszkodtak a hangja miatt, nálam az asztalban a ventillátorok elnyomják, amúgy is csak 40-50%-on megy a D5. Octo/Quadro-ra ráköthető és beépített hőmérséklet szenzora is van.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#72821) DroiDMester válasza Csavez™ (#72819) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ja tényleg... igazad van, nagy mákunk volt hogy elcsíptük!

Jó lenne ha a 7en megérkezne, de az enyém elakadt Zágráb-ba, remélem ma tova indul!

Amitől tartok az a fordított felfogatás nem tudom hogy oldták meg hogy az alaplap alja felől vannak a rögzítő csavarok! :(((

(#72822) Csavez™ válasza DroiDMester (#72821) üzenetére


Csavez™
veterán

Enyém is, 100 hogy nálunk lesz a héten, legalábbis a tiéd biztos.
A fordított felfogatáson mit értesz?
Nem az indulást regisztrálják, hanem a beérkezést, szerintem már MO.-n van.

[ Szerkesztve ]

(#72823) F e Z o válasza Csavez™ (#72822) üzenetére


F e Z o
veterán

Nálam sem túl világos a robbantott kép, miként is kell ezt a deszkára rádobni, kicsit bonyolultnak tűnik egy régeii intel tokozásos blokkhoz képest.

H2O über alles!

(#72824) Laraxior


Laraxior
titán

Akik Asus lapot vettek, azok elindították a pénzvisszajárós akciót? Vagy otthon teljesen eltüntették ezt a boltokból? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#72825) Csavez™ válasza F e Z o (#72823) üzenetére


Csavez™
veterán

Nem értem mi a gond, az hogy nem vízszintesen vannak a csatlakozások?

(#72826) Csavez™ válasza Laraxior (#72824) üzenetére


Csavez™
veterán

Mirül beszél kéremszípen? :)
Most hallom először

(#72827) Laraxior válasza Csavez™ (#72826) üzenetére


Laraxior
titán

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#72828) DroiDMester válasza Csavez™ (#72822) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

kolléga linkelte az ábrát hozzá!

ebben a blokkban belül vannak a feszítő rugók és a 4.csap áll ki belőle a végén a menettel, amire megy majd az alaplap túl oldalán a backplate és a rögzítő anyák!

így elnézve elég bonyolult lesz felrakni a blokkot, aztán élőben lehet pofon 1szerű lesz, de pár nap és kiderül......

holnap jön a 12900K is :) megnézem mivel jobb mint a 12700K, lehetne 1kis szerencsém már, és legalább olyan jó SP értékűt fognák ki mint te! mennyi is a tied pontosan 89?

[ Szerkesztve ]

(#72829) Csavez™ válasza Laraxior (#72827) üzenetére


Csavez™
veterán

Ez szép lenne így karácsony elött.

#72828
Szerintem egyben van mint egy monoblokk,
és csak hátulról kell rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#72830) Laraxior válasza Csavez™ (#72829) üzenetére


Laraxior
titán

Nem ide akartam, a másik topikba, inkább törölhető :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#72831) Grózi válasza Laraxior (#72830) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Off-ba elfér.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#72832) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Skacok!
Àtmostam ecetes deszt vizzel a rendszert. Átöblítettem desztillált vízzel. Eleinte tökre kékes színű víz jött ki, majd már víztiszta volt. Elkezdtem feltölteni aquatuning clear lötyivel, erre mintha halványkék tejjé vált volna, full zavaros kékes folyadék képződött, habzott. A folyadékban pedig mintha apró csirízek is lennének (kicsapódás). Leengedtem, újabb deszt víz, az pedig ilyen. Vajon a radik belsejéből oldotta le az ecet az esetleges oxid réteget? (Réz radikat használok)

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#72833) Walter_White válasza F e Z o (#72823) üzenetére


Walter_White
senior tag

Ez miért bonyolult? 4 lépésből áll - az általad linkelt az maga a blokk felépítése.

[ Szerkesztve ]

(#72834) JSandor válasza Walter_White (#72833) üzenetére


JSandor
tag

Ja nem volt bonyolult egyáltalán.

(#72835) Prérifarkas


Prérifarkas
csendes tag

Halihó!

Okulásul egy kis RTX téma, mielőtt még bármelyikőtök ész nélkül rohanna ilyent venni bányalónak, fa alá, vagy csak amúgy :W

Az alany egy 2 hónapja vásárolt Gigabyte RTX™ 3080 GAMING OC WATERFORCE WB 10G (rev. 2.0) ami teszi is a dolgát egészen eddig majd néhány nap leforgása alatt jön a feketeleves, egész pontosan szürkésfehér, ami belepi az összes csövet:

Itt kicsit gyanús lett a dolog, de gondolnám esetleg alga, vagy valami kioldott ragasztóanyag (mert bukéra echte technokol rapid), de aztán eszembe jut hogy minden csavarozott...Jó, akkor mindent széjjel, majd egyszer csak...

hoppá, a vattaúj 2 hónapos(!) GPU blokkot jól láthatóan megrágta a még nem létező idő vas-, vagy inkább rézfoga. Mivel egy fél használtautó árába került már akkor is a cucc, természetesen azt gondolná az ember hogy semmi problémát nem okozhat egy ilyet beilleszteni egy már évek óta jól működő épített rezes rendszerbe, mert hát abból van ez is, hogyne, némi nikkel bevonattal, persze. Hát, vagy mégsem...

A "gyártó" oldalán természetesen egy szó se arról, hogy vigyázz ez aloméniom, mivel kötöd össze, mivel járatod, stb. Láttam már az elmúlt közel 20 év vízbütykölős hobbi során elég gagyit de azok legalább gombokért voltak, ez viszont ennyi pénzért világbotrány!

Mivel hál'isten garimatrica vagy rögzítős csavar nem volt rajta, mehet vissza a kártyára aztán a feladónak. Természetesen a vételkori ár azóta már másfélszer annyi, így még a refund is bukó lenne. Ugyanilyet meg inkább nem kérnék még egyszer.

Várok tippeket alternatív blokkra, addig is kérem vigyázzanak!

Unfortunately I'm not your service desk! Nice try, however...

(#72836) gery14 válasza perecKING (#72817) üzenetére


gery14
senior tag

Csak az AMD ;]

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#72837) proci985 válasza Prérifarkas (#72835) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

kepek nem latszanak

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72838) Prérifarkas válasza proci985 (#72837) üzenetére


Prérifarkas
csendes tag

Sorry, még bennem volt az ideg.

Tehát a bevonat:

illetve maga a blokk:

Unfortunately I'm not your service desk! Nice try, however...

(#72839) fonok87 válasza Madn!ght (#72832) üzenetére


fonok87
aktív tag

Hali.
Aquatuning átlátszó löttyel én is megjártam, szvsz egy trágya. Persze rögtön kettőt vettem belőle... Az első adag opálos lett, a másodikból kivált valami nyálkaszerű, meg szilárd uszadék is van az alján. Ki kéne dobni lassan 1 év után :DDD

Truss me, I'm an engineer.

(#72840) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok. (Flexi csővel van már tapasztalatom) viszont leges legelso merevcsoves rendszert ki milyen csőböl rakná össze? eláztatni soha nem áztattam még el semmit, merevvel se szeretnék-jelenleg csak procira menne, Lian-Li O11D-XL + EK FLT 240 vagy 360-as D5 Pupa-Tartály kombó.

[ Szerkesztve ]

(#72841) proci985 válasza Prérifarkas (#72838) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

[link] itt irnak replacement blokkrol

en irnek egy mailt pl gamernexusnak, nagyon ugy nez ki a blokk minosege vallalhatatlan.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72842) zebra_hun válasza proci985 (#72841) üzenetére


zebra_hun
addikt

Hazamegyek, valahogy csak be tudok oda fotózni. Ugyan ez van nekem is.

(#72843) zebra_hun válasza Prérifarkas (#72838) üzenetére


zebra_hun
addikt

TPU cikk:

The GIGABYTE RTX 3080 Gaming OC WaterForce WB uses nickel-plated copper as its primary material for the water-block, capped by an acrylic top that's mostly covered by by a plastic+metal shroud.

[link]

Igaz, nem szedtem szét, így nem is karcolgattam. Gondolom, de nem vagyok otthon e témában, ha ilyen lenne, akkor a cpu blokknál is lehetne látni valamit. Az átlátszó, szép tiszta, ezt meg alulról lehet csak látni, fene nézegette eddig.

(#72844) Prérifarkas válasza zebra_hun (#72843) üzenetére


Prérifarkas
csendes tag

Nálam a CPU blokk egy legalább 6 éve vásárolt EK Supremacy teliréz...a hűtő részen volt egy minimális patina ami ecetes elmosás után szépen el is tűnt, a műanyag felsőrészt viszont végig bevonta ez a szürkés réteg.

Ellenben az RTX blokkja anyaghiányos és a lamellákat megkarcolgatva se látszik hogy lenne réz tartalma, illetve súlyra is erősen gyanús. A nickel-plated részt nem tudom megcáfolni se megerősíteni, de ha volt is rajta már elmúlt.

És pont a nézegetés hiánya a legfőbb gond, bányagép esetén meg pláne. Aztán egyszer csak hopp kilyukad...

Unfortunately I'm not your service desk! Nice try, however...

(#72845) DroiDMester válasza Csavez™ (#72822) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Igazad volt már itt is van. :C

(#72846) Prérifarkas válasza proci985 (#72841) üzenetére


Prérifarkas
csendes tag

Köszi a tippet, még lehet hamarosan szükségem lesz arra a Bykski-re.

Unfortunately I'm not your service desk! Nice try, however...

(#72847) proci985 válasza Prérifarkas (#72846) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ahogy irjak sajnos nincs jobb megoldas es az a blokk igy keprol egesz biztos nem nikkelezett rez, az nem igy nez ki.

es tenyleg dobnek egy mailt pl GamerNexusra mert ez tenyleg nem tunik okenak.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72848) zebra_hun válasza proci985 (#72841) üzenetére


zebra_hun
addikt

Az a kép pedig inkább réznek néz ki, mint alunak.

A fene tudja, mi volt még ott a körbe. Mint WB tulaj, én már gondolkodtam blokk cserén, de nem ez ok miatt. A hőcsővel nem vagyok kibékülve.

(#72849) ManY válasza zebra_hun (#72848) üzenetére


ManY
senior tag

Pedig az alu es attol ilyen...
valoszinuleg minden mas réz a korodben... nekem 1 nap utan igy nezett ki mind az 5... de nem azert dobtam ki hanem a heatpipe miatt.
:/

[ Szerkesztve ]

(#72850) Prérifarkas válasza zebra_hun (#72848) üzenetére


Prérifarkas
csendes tag

Vagy nickel-plated copper helyett copper-plated nickel :) Amúgy az a hőcső is valóban igen very professional. Ja, nem...

Hozzátenném még a plexi blokk előlap csavarjai se voltak nagyon meghúzva, ezért egy kicsit engedte is a cumót de ez a legkevesebb.

Unfortunately I'm not your service desk! Nice try, however...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.