Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72151) varmi2 válasza DroiDMester (#72150) üzenetére


varmi2
nagyúr

Biztos nem fekszik fel rá rendesen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72152) DroiDMester válasza varmi2 (#72151) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

de akkor a GPU se 43.ig menne fel nem? a gpu az jó 39-43.között van még így 400W ra kitolt TDP-vel(gyárilag csak 280W van engedve neki) és 2600MHz Boost-al is.

(#72153) Melorin válasza DroiDMester (#72150) üzenetére


Melorin
addikt

Ha egy kis foltban nem úgy tölti ki a paszta a blokk és a GPU teteje közti hézagot ahogy kell, ez történik.

(#72154) MPowerPH válasza DroiDMester (#72150) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez jo kerdes. En leszednem a blokkot, es raneznek a padok, pasztak allapotara. Ott valami nem okes, igy nem is lehet hasznalni.

Don't Tread On Me

(#72155) llacee


llacee
őstag

Erről a "Thermalright ODYSSEY" 12.8W thermal padról van tapasztalat? Jobb árban van a kínaiaknál, mint a Gelid GP extreme.

(#72156) apollo12 válasza DroiDMester (#72150) üzenetére


apollo12
veterán

nem lehet hogy vastagok a padok ?

(#72157) RockHaRD válasza llacee (#72155) üzenetére


RockHaRD
addikt

Ugyanolyan jo, mint a Gelid. Ilyet használtam most a 3080ti-hez, és ilyet fogok a 90hez is. Elég drága sajnos a 120x120.

(#72158) DroiDMester válasza MPowerPH (#72154) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

szétkaptam, de semmi rendellenest nem találtam!(padok sem vastagok) a paszta is szépen el volt terülve 1enletesen!

ami 1ébként egy THERMAGIC ZF-EX 14.6W/mk volt

Most össze raktam és csak Arctic MX-5 tettem rá hát sokkal szarabb lett :O

ilyenkor mi a franc van? a gyári padoknak nem lenne szabad köze lenni a GPU Hot Spot hőfokához! akkor meg mi a fene a gond? :F

Próbáljam meg folyékony fémmel van Thermal Grizzly Conductonaut vagy Phobya LM de nem szívesen tennék a GPU-ra fémet!

[ Szerkesztve ]

(#72159) Melorin válasza DroiDMester (#72158) üzenetére


Melorin
addikt

Én befémeztem rögtön a 3080-at mint ahogy az előtte lévő vga-imat is. Nincs gond vele ha nem csöppen rossz helyre.
Én is így jártam mint te 2 napja. Szétkaptam, a fémet leszedtem, vissza MX-4 és jó szar lett. Ment vissza a folyadékony fém. Aztán idegesített a dolog és mégegy esélyt adtam az mx-4-nek. Fém le, mx-4 CSAK A GPU KÖZEPÉRE, összeraktam és jó lett. Először vékonyan elkentem a gpu tetején, úgy tűnik ez nem működik,csak a fémmel.

(#72160) llacee válasza RockHaRD (#72157) üzenetére


llacee
őstag

Köszi, még lehet futok egy kört ezzel [link] a kínai hájtekkel :)
itt minden mérteből veszek is egy tizes
Ha jól emlékszem DroidMester is már ajánlotta

(#72161) echterion válasza Melorin (#72159) üzenetére


echterion
nagyúr

Mx4-et nem kenegetünk sose, ez alapszabály nála. Laptopjaim is azzal kenem mindig, meg most a 3080-am is azzal van, egy kis pötty a chip közepére, a többit elvégzi a fizika. Lehet, DroidMester-nél is ez a gond. Vízhez tuti nem kell vas, ott más gond lesz.

[ Szerkesztve ]

**********

(#72162) ScomComputer válasza DroiDMester (#72158) üzenetére


ScomComputer
veterán

Mennyi volt gyári hűtővel?Ami az érdekes hogy az edge temp meg nem magas...,lőjj mindent monitorozó progit és nézd meg a radeon-én mit a ir a wattmanban.. :)

(#72163) gery14


gery14
senior tag

Én is Gelid padokat rendeltem a héten jött meg 3 hét volt a szálitás.. én krynout extrem et fogok kenni a cpu-gpu kombóra ha végre minden alkatrészem megérkezik :D

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#72164) MPowerPH válasza DroiDMester (#72158) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pedig 6900XT -nel is a hot spot az a GPU -ban talalhato szenzor.
Tudom badarsag, de megnezhetned padok nelkul a kartyat. Macera, de egybol kiderulne.

Femtol ne felj, 3-4 fokkal is jobb, mint egy jo paszta. Es az szazalekban mar ezen a szinten nem keves.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#72165) sfknasty válasza gery14 (#72163) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Néztem pár tesztet az új Artic MX-5 pasztáról és 1-2 fokkal marad el a kryonaut extreme-töl,viszont 2 gram tg árából 20g mx-5 jön ki.Bár azt nem tudom,hogy mennyire hihetőek ezek a tesztek.Majd saját tapasztalat alapján kiderül. :DDD Bár nekem a fejlesztés még legalább 2 hónap.Október közepe körül jön meg a gpu blokk,még kell 1db 120-as slim radi és merevcső.Na meg vagy 2 liter folyadék.Aztán elkezdek agyalni a csövezésen,hogy hogyan álljon össze.011D XL-het oldalsó distrom van nekem is de a szokványostól eltérő módon akarom újra csövezni és 3 radival. :K

[ Szerkesztve ]

(#72166) Melorin válasza MPowerPH (#72164) üzenetére


Melorin
addikt

Nálam is 3-4 fokot melegedett fém után az mx-től. Egyelőre nem piszkálom és amúgy is elfogyott a Conductonaut, de egyszer tuti ráveszem magam és újra elkenem a száját fémmel :)

(#72167) fboldog válasza DroiDMester (#72158) üzenetére


fboldog
senior tag

Ez felettébb érdekes.
Hogy húztad meg a rugós csavarokat? (amik lényegében a GPU procijára feszítik rá a hűtést)

Fontos a Hot Spot nem egy bizonyos pont a GPUban, hanem a sok (100+) elhelyezett szenzor közül a legmelegebb.
Esélyes, hogy valami hasonló a gond, mint amit Melorin is írt. Kimaradt rész helyett, túl szemcsés paszta? Ez a Thermagic valami nagyon kínai terméknek tűnik.

Nálam alap referencia 6800XT, Alphacool blokk.
- blokk és a memória, vrm közötti gap padok Gelid Extreme 1mm,
- backplate és a kártya között pedig a gyári Alphacool padok (nem volt itthon 3mm vastag.. :D ),
- paszta pedig Kyronaut (sima, nem extreme)

Amíg futott a HWiNFO: 1 óra Apex, 1 kör Furmark, 1 kör Aida Extreme GPU bench (a 62C hotspotot az AIDA hozta, addig 59 volt a max.)

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#72168) DroiDMester válasza MPowerPH (#72164) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

sajnos így még lehangolóbb a helyzet, kiszedtem az összes padot csal a hátlap alattiak maradtak, hogy azért valami elvigye a meleget a VRM és RAM-okról.

HSZ 110.fok és már throttling van

(#72169) DroiDMester válasza fboldog (#72167) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nálam 6rugós csavar van a GPU körül(de talán nálad is a ref nél) 4.sarka + gpu jobb és bal szélén.

úgy húztam ahogy a sima léghűtésnél is szokás átlóban 1-1fordulatonként majd a 2szélén és így körbe!

hogy mennyire? ütközésig szoktam, majd utána egy fél fordulatot vissza lazítok hogy a rugóknak legyen valami szerepe ne csak alátétként funkcionáljanak!

a mai 110es HS nél MX4 raktam, 3 féle paszta volt már rajta, tegnap a kínai(amivel egyébként eddig a leg jobb volt) meg az MX5.

Nem hinném hogy mind 3X elcsesztem a pasztázást léghűtést már számtalanszor csináltam, ott mindég elsőre sikerült!

Nálad azért csak 160W ot evett a kártya, kergesd meg 350W al és úgy nézd a HS-t akkor neked se annyi lesz!

[ Szerkesztve ]

(#72170) fboldog válasza DroiDMester (#72169) üzenetére


fboldog
senior tag

Ugyan úgy csináljuk, csak én nem lazítom vissza. :F

üdv.: Boldog Ferenc

(#72171) DroiDMester válasza fboldog (#72167) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ah.. elnéztem egy sort :B (mert nálad aktív az átlag is) 255W nál nem rossz a 62 es HS

Time Spy-val szoktam tesztelni a hőfokokat mert játékok alatt többnyire kevesebb mindég!

Ami érdekes hogy ahogy elindult ma hogy nincsenek padok rajta (nézem OSD-n) azonnal 2-3.sec alatt 110fokon volt a HS, míg tegnap mikor voltak padok szép lassan fokozatosan mászott fel 90-95.re

Tehát olyan érzésem van mindha a GPU Hot Spot nem is a GPU magjába lenne, hanem valahol ott ahol eddig voltak padok és hűtve volt :O csak ugye a gyári vacak alphacool padok elég szarok, és azért ilyen magas a HS

[ Szerkesztve ]

(#72172) Melorin válasza DroiDMester (#72171) üzenetére


Melorin
addikt

Tettél padot a mini négyzet alakú részekre is a blokkon? Nincs képed arról a pillanatról amikor már lepadoztál mindent de még nem raktad össze?

(#72173) Melorin válasza Melorin (#72172) üzenetére


Melorin
addikt

Érdekes, hogy a második képen amit egy YT szétszedésből loptam, látszik a sárga nyílnál egy pad, ami az Alphacool blokkon nincs meg. Mivel ez a hűtendő alkatrész szinte a kártya legvégén van, esetleg kipróbálhatnád, hogy benyúlsz a plexi alá és valami minimális hűtést alkalmazol rajta, és figyeled benchmark vagy játék alatt, hogy változik-e akár csak egy pillanatra is a hotspot hőfoka ahogy hozzányomsz valami hűtést.



[ Szerkesztve ]

(#72174) MPowerPH válasza DroiDMester (#72168) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez jo. Akkor nem a GPU -val van a problema. Legalabbis biztosan nem az van, hogy az egyik gap pad kitartja a blokkot, es nem fekszik fel rendesen.
A paszta egyebkent egyenletesen oszlik el? Meg arra gondolok, maga a blokk talpa hibas, es nem sima.

Don't Tread On Me

(#72175) DroiDMester válasza Melorin (#72172) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nem csináltam képet a padozásról.

és igen minden hová tettem és 1mm kell(a hátlaphoz meg minden hová 3mm)

a kép bal felső sarkán lévő két kis kocka nem is kell(de oda raktam az azért első felrakásnál) mert 6900XT nél ott nincs semmilyen alkatrész a PCB-n

Második felrakásnál azt a 2őt le is szedtem mert nem értek hozzá semmihez látszódott a padokon, de ha megnézed a PCB-t akkor látni azon is hogy ott nincs semmi!

És igen a hátsó táp csatik alatt lévő 1db hűtendő alkatrész én is csodáltam hogy az nem kerül hűtésre, de ha az alphacool így tervezte akkor oda biztosan nem is kell annyira, megpróbálom a túl oldalról a hátlap felől meghűteni tesztek oda is egy db 3mm padot.

[ Szerkesztve ]

(#72176) fboldog válasza DroiDMester (#72175) üzenetére


fboldog
senior tag

Igen, ott nekem van alkatrész a 6800XT-n.

üdv.: Boldog Ferenc

(#72177) MPowerPH válasza DroiDMester (#72175) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megmondom oszinten, nem irigyellek most. Rohadt nehez ezt megoldani, megtalalni, mi melegszik tul, mikozben 1-1 megbontas es osszeszereles itt nem 5 perc. :W

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#72178) Melorin válasza MPowerPH (#72177) üzenetére


Melorin
addikt

Én a héten volt, hogy egy nap 6x csináltam újra szegény kártyát, a végén már sajnáltam. És a nagy számok törvénye alapján előbb utóbb valami megkotlik...
A víz leengedés/feltöltéséről hadd ne beszéljek :O :DD

(#72179) DroiDMester válasza Melorin (#72173) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Megnézem az EK Red Devil blokkját, ők sem hűtik a hátsó alkatrészt, szóval akkor az biztosan NEM melegedik annyira hogy hűteni kell

Ráadásul EK még a GPU melletti kis alkatrészt sem hűti :(

[ Szerkesztve ]

(#72180) Melorin válasza DroiDMester (#72179) üzenetére


Melorin
addikt

Nyúlj be menet közben ahhoz a nem melegedő alkatrészhez. Kiderül hogy meleg-e. :)

(#72181) fboldog válasza DroiDMester (#72171) üzenetére


fboldog
senior tag

3D Mark (picit hűvösebb vizzel, nem ment előtte 1 óra játek...), 6800XT PPT Limit +15%, Mem OC (FT + 2150), GPU UV (minimális 1125mV)

Szóval szinte biztos, hogy érintkezési gond lesz nálad. :(

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#72182) llacee válasza DroiDMester (#72175) üzenetére


llacee
őstag

Infa hőmérővel végig lehetne pásztázni, ott egyből kiderül, hogy hol van a megugrás és akkor már szűkül a kör.

(#72183) DroiDMester válasza fboldog (#72181) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Megvan a hiba(sajnos)

tettem egy második próbát is, de ugyan az :O :O :O

Ezek szerint hozom a formámat (a szerencsétlenségemnek) és sikerült kifognom egy gyári hibás BLOKK-ot.

Nem tudom erre mit fog lépni MERLIN, de ez így nem okés! :( :( :(

(#72184) MPowerPH válasza DroiDMester (#72183) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mondtam, hogy az lehet, hogy selejt a blokk. Kuldheted vissza. :(

Mikor vetted? Azonnali penzvisszafizetes, vasarlastol elallas, ha 14 napon belul vagy. Holnap rendeld meg a gyartotol kozvetlen, szallitanak Mo. -ra.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#72185) Zsohi válasza DroiDMester (#72179) üzenetére


Zsohi
őstag

Első körben én visszaállítanám a kártyát eredeti állapotában, mert ha jól veszem ki mókoltad a softwares részét és jelentősen kitoltad a power limitet. A másik amit még megpróbálnák, hogy keresnék egy bika ventilátort majd kézben fogva a PCB különböző pontjaira irányítanám és lesném miként változnak a hőfokok.

A blokk véleményem szerint nem hibás, ha nem feküdne fel rendesen azt azonnal kiszúrnád a paszta és a padok lenyomatán.

Ja és még valami, próbáld meg csak a GPU körül felfogatni a blokkot a 4 csavarral a széleken. Lehet valami nagyon feszül és hatással van a kiolvasott értékre.

Látom meg is van a gond. Mondjuk én még annyit megpróbálnák, hogy jobb oldalon kicsit lazítanák a csavarokon a másikon, pedig meghúznám koppanásig.

[ Szerkesztve ]

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#72186) MPowerPH válasza Zsohi (#72185) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nezd meg a fotoit... Nem erintkezik a blokk teljes hosszaban a chip -el.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#72187) Csavez™ válasza DroiDMester (#72183) üzenetére


Csavez™
veterán

Adjál neki több anyagot, ahol nem érintkezik.

(#72188) Zsohi válasza MPowerPH (#72186) üzenetére


Zsohi
őstag

Jaja, csak sokáig írtam a szöveget, mert közben a kártya felépítését is meglestem.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#72189) DroiDMester válasza MPowerPH (#72184) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Pénteken jött MERLIN-től, rendelésre hozta mert nem volt raktáron neki(és most sincs úgy hogy csak 1et rendelt belőle)

írtam merlinnek és elküldtem ezeket a képeket is! Meglátjuk mit válaszol holnap!

(#72190) DroiDMester válasza Zsohi (#72185) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a gyári hűtővel 460W os TDP vel ment fel 105.fokig 350-400W nál meg 100.alatt maradt!

ezért vettem a BLOKK-ot hogy ez ne legyen ubi82 kollégának 62.fok a HS 460W os TDP mellett

itt a képe igaz neki EK blokk és Referencia 6900XT de ez most sz.tem lényegtelen

(#72191) DroiDMester válasza Csavez™ (#72187) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

tegnap mikor felraktam akkor sok paszta volt rajta, ezért nem is látszódott mikor levettem hogy a bal fele nem ér hozzá rendesen!

Nem pasztával kell kitölteni a gyári hibáját a BLOKK nak 90-100 fokos HS nem okés(akkor maradhatna a gyári léghűtés azzal is annyi volt), egy BLOKK mellett max 70 nek kéne lenni szénné húzva!

(#72192) Csavez™ válasza DroiDMester (#72191) üzenetére


Csavez™
veterán

Értem hogy hibás, de hetekről, rosszabb esetben hónapokról beszélünk mire visszajut hozzád a csere darab, de folyékony fémmel tudnád kompenzálni.

(#72193) Melorin válasza DroiDMester (#72183) üzenetére


Melorin
addikt

A blokkon vannak távtartók amibe a csavarok mennek. Azon a sarkon ahol nem ér a gpu-hoz rendesen, mintha a távtartó nem lenne teljesen becsavarva a blokkba. Ha ez igaz, simán lehet, hogy emiatt egy kicsit távolabb került az a sarok a gpu-tól.

(#72194) Csavez™ válasza Melorin (#72193) üzenetére


Csavez™
veterán

Mondasz valamit!

(#72195) MPowerPH válasza Melorin (#72193) üzenetére


MPowerPH
félisten

Erdekesek ezek az Alphacool blokkok. Tavtarto? Az miert kell? Vazz, ezeket mm -re pontosan CNC -cik.

Don't Tread On Me

(#72196) fboldog válasza MPowerPH (#72195) üzenetére


fboldog
senior tag

Nem, ennél bonyolultabb.
A rögzítési pontokat minden gyártó egy (erősen sarkítok) ráforrasztott anyával oldja meg.
Ugyanis, ha annyi anyagot kéne eltávolítani, mint ami a rögzítési pontok teteje és a blokk "alap" síkja, akkor iszonyat mennyiség anyag menne kárba és elszállna a blokkok ára. A jelenlegi fém alapanyag árak mellett, csoda, hogy csak ennyire emelkedtek meg. :(

üdv.: Boldog Ferenc

(#72197) Csavez™ válasza MPowerPH (#72195) üzenetére


Csavez™
veterán

Miliméterezni a lakatosok szoktak, cnc század-ezred, de érthetetlen számomra is, mik azok az anyás csavarok, most néztem az ek-nál is így van. :)

Azért mennyivel korrektebb megoldás, hogy látni hol fekszik fel a gpu.

[ Szerkesztve ]

(#72198) MPowerPH válasza Csavez™ (#72197) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, en is ugy gondoltam, itt nincs helye tevedesnek.

Don't Tread On Me

(#72199) proci985 válasza Melorin (#72193) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pontosan, ettol lehet

szerintem is elsore meg kene probalni ujbol felrakni a blokkot, szigoruan betartva a csavarok meghuzasat. nem biztos a blokk ferde

nekem anno a thermalright IFX14el sikerult ezt eljatszanom, ott konkretan 10 fokot jelentett magok kozott, hogy rosszul huztam meg.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72200) DroiDMester válasza Melorin (#72193) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igazad van méricskéltem kicsit!

Hát ez eléggé gáz hogy ilyet elengedett a MEO :Y nincs rajta 2.egyforma méret és ahol nem ér hozzá ott jelentősen magasabbak a csapok

De nem fogok neki állni reszelővel egyformára reszelni mert ugye úgy ugrik a garancia!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.