Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71251) DroiDMester válasza Melorin (#71250) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Friss levegőt amivel befűti az egész házat!

Sokkal jobb helye van a ház tetejébe, maradjunk ennyibe!

(#71252) Melorin válasza DroiDMester (#71251) üzenetére


Melorin
addikt

Ahonnan viszont a gép belsejében lévő meleg levegővel próbálja hűteni a vizet...
De egyébként attól függ minek akar az illető kedvezni: a CPU-nak vagy a GPU-nak.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#71253) Dreamie válasza mozso (#71249) üzenetére


Dreamie
őstag

Fentre pattintanám én is, tegyél be még 2 radit és nincs vita... :D

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#71254) Aljasvip válasza mozso (#71249) üzenetére


Aljasvip
senior tag

A képen látható elrendezésben elölre szerintem nem fér be egy 280-as radiátor, sehogy se látom a helyet neki, hacsak ki nem veszed a jobb alsó HDD rekeszeket. De lehet felülre se, nagyon ki kell majd centizni ott az ODD rack miatt.

(#71255) DroiDMester válasza Melorin (#71252) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Elől és alul 2-2 befúvóval nem lesz meleg bent, szóval jobban jár felül továbbra is!

[ Szerkesztve ]

(#71256) mozso válasza Aljasvip (#71254) üzenetére


mozso
senior tag

Moduláris, befér mindkettő helyre a 280-as, megtartom a külső radit is, csak a belső elhelyezésén agyalok.
#71252 Melorin
Éppen ezt a tesztet néztem én is. Közben viszont találtam egy srácot, aki a front mount esetben a pull venti configot találta a legjobbnak?

Then switched to front mount /push, then changed to front /pull. There's a difference.
With the top mount I got 70 cpu/ 78 gpu.
With front push I got 70 cpu /80+ gpu (capped and throttled).
With front pull I got 67 cpu / 74 gpu.

(#71257) fboldog


fboldog
senior tag

Vicces, pont hasonlót tervezek mint mozso (belső 280 a külső mellé, főleg backup célra - pl. mozgatás esetén is legyen működő gépem), csak picit kisebb házba. (FD Meshify 2 Compact)
Én tuti előre rakom, mert friss levegő és ott el is fér a 280.

Elredezés kisérlet (borzalom tudom... :D ):

Látszik, hogy nem lesz ez olyan jó, mint ahogy elképzeltem. :W

Felül: lapos tartály.
Elől-hátul 1-1 D5 + Heatkiller top.
Elől fehér "basz": a szimulált radiátor vastagság (3d nyomtatott "spacer")

Tanulság:
- normál verzióban összerakott D5 mount nagyon sok helyet foglal. (össze lehet építeni centikkel vékonyabbra, de akkor nagyo nehéz úgy elvezetni a kábelt, hogy ne érjen hozzá a ventillátorhoz.
- káosz így a csövezés, merev csővel (ami ugye a terv majd) végképp. :D
- kellett nekem Compact házat venni... Marad, mert ettől még jó kis doboz.
- feltöltés így, hogy a tartály egy 20 centi csővel van bekötve nehezebb sokkal ( de erre számítottam)

Tervezett, gondolkodott finomítások:
- előre mindenképp be fog menni egy alphacool XT45 280 (vagy X flow vagy normál)
- a 2db D5 Top helyett 1 dual top (EK, Aquacomputer esetleg Iceman)
- lehet mégse marad lapos tartály (fájó pont lenne)

üdv.: Boldog Ferenc

(#71258) MPowerPH válasza fboldog (#71257) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezen is az segitene, ha a csovezes jelentos reszet eltudnad az alaplapi talca mogott vezetni.
Az milyen CPU blokk?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#71259) DroiDMester válasza fboldog (#71257) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ebbe a kis egérlyukba még 1körös vizet se raknák nem hogy 2őt :Y

(#71260) Laraxior válasza DroiDMester (#71259) üzenetére


Laraxior
titán

:DDD

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#71261) scorpion1


scorpion1
csendes tag

Hy, vízhűtést építek és érdeklődnék hogy melyikkel járnék jobban ? 45mm radi és push ventik vagy 38mm radi és push-pull ventik?
Előre is köszönöm :R

(#71262) proci985 válasza fboldog (#71257) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

miert kell ket D5? az ott felul milyen tartaly?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#71263) Laraxior válasza proci985 (#71262) üzenetére


Laraxior
titán

Nem két körös a ketyere?

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#71264) fboldog válasza Laraxior (#71263) üzenetére


fboldog
senior tag

Na akkor sorban válaszolok.

MPowerPH:
igen, gondolkodtam rajta, de sosem mértem ki. Viszont most, hogy eszembe juttattad megnézem majd. :R

CPU Blokk: https://techn.de/shop/cpu-waterblock-amd-am4/ (a logo leszedhető, mivel mágnessel van rögzítve.)

DroiDMester: ez valamennyire az én perverzióm és az íroasztalom (+lakás adottságai).
Volt már nekem O11D után:
- http://metallicgear.com/index.php/products/Neo-Mini-V2
- http://phanteks.com/Eclipse-P300A.html
- most van: https://www.fractal-design.com/products/cases/meshify/meshify-2-compact-light-tempered-glass/black/

és majdnem vettem egy: https://www.sfftime.com/n-atx, de ez már túl sok kompromisszum. :D

Most nagyon várom, hogy mi lesz ebből a projektből: https://smallformfactor.net/forum/threads/sf-atx-aluminum-mainstream-case-cx2-using-cnc.16612
(ez a srác tervezte az egyik kedvencem is: https://ssupd.com/products/meshlicious)

proci985:
2 D5 (ami eddig amúgy 2db VPP755 volt) redundancia, picit nagyobb teljesítmény (head pressure) és így a két pumpa összességében alacsonyabb fordulaton hozza azt amit szeretnék.

Tartály: saját tervezés, Tody mester meg megvalósította.

Laraxior:
nem bizony, ez egy szimpla kör, sorba kötött pumpával,
külső 1080 radiátorral és hamarosan egy plusz 280 belsővel)

üdv.: Boldog Ferenc

(#71265) MPowerPH válasza fboldog (#71264) üzenetére


MPowerPH
félisten

Veszek egy ilyen blokkot en is, ami Intel spec, amint lesz az uj LGA1700 -hoz. :K

Nekem nagyon tetszik, en birom ezt a tiporjunk be mindent minel kisebb helyre. :) Bar tovabbra is maradnek MO-RA -nal, ratennem a szivattyut, tartalyt, es a gepben tenyleg csak a 2db blokk lenne bent, meg az aramlasmerot is kipenderitenem... :B

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#71266) fboldog válasza MPowerPH (#71265) üzenetére


fboldog
senior tag

Nekem is megfordult a fejemben :)) , de ha így tennék, akkor csak külső radiátorral menne a gép. Márpedig itt az a cél, hogy ha épp lekötném a gépet (lesz ilyen alkalom, évvége - jövő tavasz) a radiátorról, akkor is működő képes maradjon

üdv.: Boldog Ferenc

(#71267) mozso válasza MPowerPH (#71265) üzenetére


mozso
senior tag

Irtam privit nezd majd meg please. Thx

(#71268) mozso


mozso
senior tag

Ahogy nézem a top vs front radi elhelyezésben kb 50 / 50% lett a mondás. Sajnos nem lesz időm és energiám ezt rendesen kitesztelni magamnak, így majd feldobok egy pénzérmét, hogy mi legyen.

Az új PC ház tartalmaz majd 3db Corsair AF140-es ventit, ezeknél sok-sok verzió volt, nem tudom melyiket kapom majd.

Milyen 140-es ventit ajánlotok:
- radiátorra
- PC ház szellőztetésre

Nekem a mostani házamban a Noctua A14 PWM ( [link] ) ventik vannak a radira rakva (top mount). Akkor ez tűnt jónak.

Azóta eltelt pár év.

Pl Arctic P14 PWM ajánlott? Vagy bármi más a radikra? Nem elvi ajánlásokat kérnék (static pressure, stb), hanem saját tapasztalatot, ami bevált.

[ Szerkesztve ]

(#71269) Teasüti válasza mozso (#71268) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Teljesen mindegy hova teszed. YT-on ezt már kitesztelték sokan és az ég adta világon semmi jelentősége nincs, hogy beáramló oldalra vagy kiáramlóra van téve a radi. Persze hacsak nem zavar +-1 fok. :U

(#71270) mozso


mozso
senior tag

Ebben a topikban az elmúlt 2 évben az zavart leginkább, hogy jöttek az “általános” bemondások.

Az épített víz jobb, testreszabhatóbb, szebb, moduláris, rakd akárhova, kutyafüle.

2 éve AIO-m volt és hónapok alatt nem tudott senki itt konkrétan válaszolni miért jobb az épített víz, mint az AIO. Fizikailag mérhető adatokat kérdeztem annó.

Remélem a ventis kérdésemre lesz értékelhető válasz majd.

(#71271) Aljasvip válasza mozso (#71270) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Az épített víz azért jobb, mert testre tudod szabni. Kész és vége.
Az autóépítős topikba is átmész kötekedni, hogy nem érted miért csinálják? Ugyan kérem...

------------------------

Radiátorra nyomásra optimált ventilátort keresel. Ezt általában onnan ismered fel, hogy kevesebb de nagyobb felületű lapátja van. A különbség erősen látható egy Arctic P12 (pressure) és F12 (airflow) között.

Ha a keresőt tetszene esetleg használni... kb 2 hónapja volt téma, hogy mik a legjobb ventik. Röviden összefoglalva:
- Scythe Kaze Flex: régi és jól bevált, de már vannak jobban a piacon
- Noctua NF-P széria: drága, cserébe nagyon csendes
- Arctic P széria: olcsó és jó, általában 1/3-1/4 a "selejt" arány, egyeseket idegesít a hangja
- NoiseBlocker eLoop Bxx-PS: nagyon drága, nagyon csicsa, de annyival nem jobb

Az összes többi márka ezek mögött van teljesítményben (bq!, Corsair, EK, stb).
RGB fényszennyezésben én személyesen nem tudok segíteni.

Itt egy jó videó ventilátorokról, pont a neked kellő infóval megjelölve: [YT link]

[ Szerkesztve ]

(#71272) proci985 válasza mozso (#71268) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a Noctuak meg mindig a top ventik. nekem Antec TC140eim vannak, a maguk idejeben ezek voltak A legjobb 140es ventik suru bordara a Thermalright TY140ek mellett (amik viszont nem jok radiatorra), de ezeket evek ota nem kapni.

top vs front bonyolult kerdes: front jobb, mert friss levegot sziv a radiator, viszont a meleg a hazba megy kozvetlenul. top jobb, mert ugyan a hazbol szivja a levegot a radiator, de kozvetlenul a meleg hazon kivulre is tavozik.

top altalaban jobb, de ahhoz jellemzoen tulnyomast / legcsatornat kell epiteni.

azert nem egyertelmu, mert nalam terheles alatt elozo rendszerrel 15 fok kulonbseg volt a belepo oldal es a kilepo kozott. a top radiator konkretan 10 fokkal melegebb levegot szivott, mint a front, ami azert szamit. viszont nalam minden oldalrol van radiator.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#71273) Laraxior válasza mozso (#71270) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem kulso radijaim vannak. Egy AIO sem hozza azt a hutesi teljesítményt :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#71274) fboldog válasza mozso (#71270) üzenetére


fboldog
senior tag

Szerintem a történet ott kezdődik, hogy már AIO-ból is eleve van moduláris.
Pl. Alphacool megoldása olyan, hogy bármikor egy "épített" vízhűtésre lehet bővíteni.

Aztán, ugye lehet AIO teljesítmenyű rendszert is építeni. Itt arra gondolok, hogy ilyesmi komponensekból dolgozol:
- alphacool dc-lt (kb. ez hasonlít leginkább a nagyon elterjedt Asetekre)
- 1db 28-30mm vastag radi (240 esetleg 360)
- vékony 6mm környéki belső átmérővel rendelkező csövek
- barbed fittingek
- valami nagyon egyszerű kialakítású cpu blokk, gpu esetén meg csak a gpu processzorát hűtve egy blokk, minden más bordákkal hűtve.

Na ez az épített hűtés lesz kb. azonos az AIOk nagy százalékával. Kb. innen kéne neki indulni kimérni, hogy itt van-e különbség.

Következő lépés, a komponenseket egyenként elméletbeni jobbra cserélni és mérni.

Mérések nélkül szerintem azért jobb az épített víz, mert:
- akkora hőleadó felületet készítesz, amekkorát akarsz (igen lehet AIO-t is bővíteni, de az ott lévő pumpának vannak korlátai)
- szabadon mozoghatsz belső csőátmérők között, ezáltal meghatározva a max. áramlást (és ugye elszállított hőmennyiséget) a pumpa teljesítményének függvényében.
- dönthetsz a hűtendő egységek hűtési módjáról (univerzális gpu blokk, általános cpu blokk, specifikus cpu blokk - pl ryzen 3000, 5000, chipset, ssd, stb)
- kb. korlátlan adatmennyiséget nyerhetsz ki a hűtő közegről és ez által szabályozhatod agyon vagy csak simán vízhőre.
- kiélheted benne a kreativitásod
- állandó jelleggel felteheted a kérdést, megéri ennyit költeni? Van annyira jó a léghűtés, hogy versengjen (hang, oc)? Pl. D15, Ice Siphon, Arctic Accelero, stb.

Értem, hogy te mért adatokat szertnél látni, de ki fog neked megfelelni? Ki fogja pont azokat a mérésket megcsinálni, aminek hiszel, mind értékek, mind megbízhatóság szemszögéből?

üdv.: Boldog Ferenc

(#71275) echterion válasza mozso (#71270) üzenetére


echterion
nagyúr

Megtudták, csak nem olvastál elég figyelmesen. :N

**********

(#71276) Teasüti válasza fboldog (#71274) üzenetére


Teasüti
nagyúr

- kiélheted benne a kreativitásod
Szerintem ez a legvonzóbb az egészben. :D
Főleg ilyen JayzTwoCents csatornákat nézegetve leginkább csak azért állnék neki merev csövezni, mert tetszik, nem azért mert szükségem van vízre. :C

(#71277) Zsombi1987


Zsombi1987
csendes tag

Sziasztok!
Van 18 ker vonzáskörzetében valaki aki vállalna egy kis szerelést?
"épített" AIO vízhűtésem van, alphacool eisbaer lt solo pumpával ami elromlott. Megvan az új alkatrész csak cserélni kellene, légteleníteni stb.... Tud ebben valaki segíteni? :R

(#71278) mozso válasza Aljasvip (#71271) üzenetére


mozso
senior tag

Köszi ez segített a venti tipusokban, főleg a Kaze Flex 140mm, aminek 105x105-ös a felfogatása és kapóra jön a D5 pumpa külső felrakásához, mert annak az adaptere is 105x105-ös.

(#71279) Csavez™ válasza fboldog (#71206) üzenetére


Csavez™
veterán

A mostani rendszeremnél 15-20 al kevesebb az áramlás, szóval az nem oszt vagy szoroz.
A pumpákat beépítetted már?

#71207abridabri
Mindenhol javultak a hőmérsékletek, és single player játékoknál szinte mindig minden azonos! :) A levegő hő is ugyan az volt, próbáltam mindent azonosra behozni.
Nem erőltetem tovább magam.
Gyere el hozzám (pár sört hozzál magaddal), addigra felfűtöm a szobát 26-27 fokra, és megnézheted a saját szemeddel! :R

(#71280) Csavez™ válasza Csavez™ (#71279) üzenetére


Csavez™
veterán

Egy ideje már szarakodott a velocity-n az rgb, de megvoltam róla győződve, hogy az alaplapi hosszabbító érintkezik rosszul, de szétszedésnél láttam a hiba okát!

Az ek korrekt volt mint mindig, egyből válaszoltak és írták, hogy nincs már rgb-s keret, de ha jó, küldenek egy d-rgb-t! :)

(#71281) fboldog válasza Csavez™ (#71279) üzenetére


fboldog
senior tag

Oh, akkor tényleg nem.

Pumpa: áááá, esélyem se volt gépet szerelni. :D Mondjuk, ha láttad a káosz fotómat, lehet nem is baj. Hétfőn remélem lesz rá időm.

üdv.: Boldog Ferenc

(#71282) Csavez™ válasza fboldog (#71281) üzenetére


Csavez™
veterán

Nekem kimondottan tetszik, én nem látom a káoszt! :)
A matt fekete csövek, meg a legszebbek!

Szemléltetem a különbséget nem csak súlyban!

[ Szerkesztve ]

(#71283) llacee válasza Csavez™ (#71280) üzenetére


llacee
őstag

Ha nem akarod gariztatni es inteles szivesen atveszem, velocityre varok az apron, de nincs vagy lemaradok :) a ledek nekem nem jonnek be

(#71284) Puma K


Puma K
veterán

Helló,

jól látom vagy jól látom, hogy az EK-tól nincs FC blokk egyik RTX 3070 Ti-re sem...? :Y :U

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#71285) Melorin válasza Puma K (#71284) üzenetére


Melorin
addikt

Ahogy az én 3080 Eagle-ömre sem :(((
Alphacool is 8-9 napot ír de nem hiszek neki. Valószínűleg marad a Bykski...

(#71286) Dreamie válasza Puma K (#71284) üzenetére


Dreamie
őstag

Lapozz tovább, a második oldalon vannak
GeForce RTX 30 Series - GPU Water Blocks - GPU Cooling - Quantum – EK Webshop (ekwb.com)
Ja, hogy TI, azt nem vágom...
Compatibility list for EK-Quantum Vector FTW3 RTX 3070 D-RGB - Nickel + Plexi | Liquid cooling compatibility list | EKWB
itt például rámegy a Ti-re

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#71287) abridabri


abridabri
veterán

Uhh német precizitás meg a .... Rendeltem aquatuning.de -ről a már jófajta VPP755 v3.0 pumpát -t , erre küldtek nekem v2.0 verziót :W Pedig eddig bennük még nem csalódtam :U

[ Szerkesztve ]

(#71288) mozso


mozso
senior tag

Megjött a Corsair 750d Airflow edition ház. Ebbe költözöm át a régi Thermaltake S71 Urban házból, amit komolyabban flexeltem, hogy jobban vízhűtés ready legyen.

Mindkét háznak alkalmazkodnia kell(ett) a meglévő bútorzathoz, szóval emiatt kompromisszum van. Máskülönben lehet Corsair 7000D-t vettem volna. Vagy még nagyobbat.

Holnap remélem megjön az EKWB cucc is, azok nélkül nem lesz semmi.

[ Szerkesztve ]

(#71289) Melorin


Melorin
addikt

Alphacool VGA blokkal és úgy általában a gyártóval gariztatással van itt a topicban tapasztalat?
Vacilálok Alphacool és Bykski VGA blokk között. Árban nagyjából ugyanott van a kettő (10 EUR különbség)
Szerintetek tartósabb az egyik a másikhoz képest vagy nagyjából egálban vannak?

(#71290) Jocikablack


Jocikablack
tag

Sziasztok! Valakinek esetleg van front distro plate Lian Li 011 DXL-be?
Érdekelne néhány fotó, ha nem gond..

(#71291) fboldog válasza Melorin (#71289) üzenetére


fboldog
senior tag

Ha 10 euro a különbség akkor vegyél Alphacoolt. Minőségben, kb. ugyan az.

Eleve, ha a gariztatás mint lehetséges probléma felmerül, akkor EU cégtől vásárolj vagy magyartól.

üdv.: Boldog Ferenc

(#71292) Dreamie válasza Jocikablack (#71290) üzenetére


Dreamie
őstag

RockHard kollégának van, de lehet már eladta. Írj rá...

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#71293) abridabri


abridabri
veterán

Megjött az új radiventi kiràly : [phanteks]

(#71294) MPowerPH válasza Melorin (#71289) üzenetére


MPowerPH
félisten

Alphacoolt vegyel.

Don't Tread On Me

(#71295) Melorin válasza MPowerPH (#71294) üzenetére


Melorin
addikt

Azon aránylag használható padok vannak?

(#71296) Grózi válasza abridabri (#71287) üzenetére


Grózi
Topikgazda

4 év kinti munka után tudnék neked mesélni a német precizitásról... :W

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#71297) fboldog válasza abridabri (#71293) üzenetére


fboldog
senior tag

Csak picit túlárazták. :)
30 USD 1db és 84 a 3db-os csomag.
Így lesz belőle kb. 12000Ft mire magyarországra ér. :)

üdv.: Boldog Ferenc

(#71298) abridabri válasza fboldog (#71297) üzenetére


abridabri
veterán

Annyi lesz itthon mint a 12x25 . A fekete 12x25 meg lesz vagy 15k ,ha megjelenik egyszer 2022ben.

(#71299) Melorin válasza abridabri (#71298) üzenetére


Melorin
addikt

Méghogy a 200mm-es Noctua a drága 12-ért :D

(#71300) MPowerPH válasza fboldog (#71297) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es ez csak 12-es... Ez nem tul megyozo, a pl. egyebkent is alulteljesito SW3 -al osszevetni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.