Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72101) fboldog válasza llacee (#72099) üzenetére


fboldog
senior tag

Ezt úgy kell értelmezni, hogy ez az elméletbeni maximum amit az impeller lapátjai el tudnak szallítani maximum fordulaton.
Ebből levesz a viszkozítás, a szállított víz tömege, a csalakozások átmérője, a törések-kanyarok a rendszerben, stb.

Én eddig azt tapasztaltam, mértem, hogy egy maxiumon járatott (12V-on táplálva) D5 vario üres rendszerben, 10/16-os csövekkel, ek torque fittingekkel (kb. a legjobb belső kialakítással a piacon) nem igazán tud a maximum 500 lph fölé menni.

üdv.: Boldog Ferenc

(#72102) MPowerPH válasza fboldog (#72101) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem 1db blokkal, 1db radival, par 90 fokos fittinggel volt anno 312 max.

Don't Tread On Me

(#72103) gyurma888


gyurma888
aktív tag

Sziasztok!
Leakshieldhez hogy tudnék egy ilyen feltöltő portot csinálni külső radi egyik portjára? [link]
Vagy simán egy csap és a 16/10-es csővel is fel tudja szipkázni a vizet? Vagy milyen alkatrésszel tudnám átalakítani ilyen vékonyabbra?

(#72104) Csavez™ válasza llacee (#72099) üzenetére


Csavez™
veterán


1500 l/h -ás d5, blokkok/radiátor nélkül 707 l/h volt a max.
2db radiátor, cpu+vga blokk 300 l/h a max. nincs benne 45/90°.

[ Szerkesztve ]

(#72105) Csavez™ válasza gyurma888 (#72103) üzenetére


Csavez™
veterán

A lakeshield-el, abba kell belekötni! :)

Ahol van szabad port, minél messzebb a tartálytól.

[ Szerkesztve ]

(#72106) gyurma888 válasza Csavez™ (#72105) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Külső radin van szabad port, oda betervezek egy csapot, aztán majd próba cseresznye. Bár a radi az asztal alatt van, a gép meg az asztalon, kérdéses hogy fel tudja-e majd szippantani lentről is a vizet.

(#72107) abridabri válasza gyurma888 (#72106) üzenetére


abridabri
veterán

Szerintem működik magasságtól függetlenül. Vákumot csinál a leakshild az egész rendszerben, szóval a loopra kötött vizet bárhonnan beszippantja.

(#72108) llacee


llacee
őstag

Köszönöm mindenkinek, akkor másik oldalon viszont halk "böngészős" használat mellet nem lesz sok a minimum 80 a 400-ason ? Mert maximum szerint akkor inkább efelé hajlok.

(#72109) DroiDMester válasza llacee (#72108) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nálam minimumon járatva(10% PWM.jel) a D5, 2.db radi+cpu blokk 170.liter/órát megy maxon 400-420. körül.

(#72110) fboldog válasza DroiDMester (#72109) üzenetére


fboldog
senior tag

Mivel mérve?

Cshavez: omg. :D Kell csinálnom egy új tesztet.
(Milyen pump top - res kombo volt használatban?)

üdv.: Boldog Ferenc

(#72111) DroiDMester válasza fboldog (#72110) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

High flow NEXT és MPS flow 400.

[ Szerkesztve ]

(#72112) fboldog válasza DroiDMester (#72111) üzenetére


fboldog
senior tag

Elég jól hangzik. :R Köszi.

üdv.: Boldog Ferenc

(#72113) Csavez™ válasza DroiDMester (#72111) üzenetére


Csavez™
veterán

Ezt vetted át tőlem, mert nem mér pontosan, nekem is 400 körül mutatott, és beraktam a nextet, vagy a hf2-öt, és akkor szembesültem vele hogy nem jól mér, belehet lőni de nem egyszerű, kell a körbe berakni még1 mérőt, és ahhoz állítani.
Ugye ez nem lapátos, hanem nyomás érzékelős ezért is nincs hangja, és ezért mér potatlanul.

(#72114) DroiDMester válasza Csavez™ (#72113) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

benn van még a NEXT is!

ahoz kalibráltam a görbét :D egyik a CPU blokk előtt a másik a blokk kimenete után van kötve.

Hát el szórakoztam én is vele vagy 1hétig mire kb azonosan mérnek, és ami még ráadás a MPS flow arra is érzékeny hány fokos a víz ha 25.fokos akkor kevesebbet mér ha 30.fokos akkor már 15-20literrel többet mér!

(#72115) MPowerPH válasza DroiDMester (#72114) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ennek fenyeben az MPS flow az a cucc, ami nem az ajanlott, hiaba csondes.

Don't Tread On Me

(#72116) Csavez™ válasza DroiDMester (#72114) üzenetére


Csavez™
veterán

Jaa, akkor nem szóltam. :R
Van valahol valami leírás, mit mihez hogyan kell beállítani, de már nem vágom.

(#72117) DroiDMester válasza MPowerPH (#72115) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

annyira nem vészes azért! Alapállapotban max 30-35.LPH az eltérés a high flow NEXT hez képest, és ahogy melegedik a víz egyre kevesebb sz.tem olyan 35.fokos víznél már alapállapotban is annyit mér mint a NEXT

(#72118) Melorin


Melorin
addikt

Tapasztalt már olyat valaki, hogy a folyékony fém nem tapad hozzá a GPU-hoz rendesen? Néhány hete kentem be vele a 3080 chipet és a hűtőblokk alját, akkor még rátapadt.
Tegnap szétszedtem mert alakítok valamit rajta, és akkor látom, hogy tisztán látni a GPU tetejét. Na mondom biztos elég ha egy kicsit kijavítgatom. Hát nem. Egyszerűen nem marad a GPU-n a cucc, mindig arrébb csúszik/gurul a fém. Jól áttöröltem alkohollal, de az sem segített. MX4-re váltok, de azért kíváncsíságból megkérdeztem, hátha járt más is így.

(#72119) abridabri


abridabri
veterán

Na végre valaki aki komolyan veszi a hűtést :C
[3x 1260 rad] , 27x140mm WB3 argb.
Kellemetlenül érzem magam a 2db 1080as radimmal :B

(#72120) laychi válasza abridabri (#72119) üzenetére


laychi
veterán

Az egyiket akkor küldheted is nekem, mert kifogyott és áll a projekt.

(#72121) F e Z o válasza abridabri (#72119) üzenetére


F e Z o
veterán

Ez már megalománia...
Jobban járt volna egy Gigant 3360-nal...

H2O über alles!

(#72122) abridabri válasza F e Z o (#72121) üzenetére


abridabri
veterán

Dehogy járt volna :)
Gigant 3360
1150 eur
24x140mm
vs
3X alphacool 1260
27*140
480eur

(#72123) Laraxior válasza abridabri (#72119) üzenetére


Laraxior
titán

:K
Na ez már vízhűtés, nem ilyen házba belenyomorított lötyögés :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#72124) MPowerPH válasza abridabri (#72122) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem meg 2db MO-RA kellene meg ezeken felul, es akkor mar ugranek is 1 korre, dual D5 -el. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#72125) abridabri válasza MPowerPH (#72124) üzenetére


abridabri
veterán

Pont ezt terveztem én is :)
4db radi kockába építve . Minden oldal 1 radi , alja OBS lap ,tetje meg 9db exhaust venti és kész.

[ Szerkesztve ]

(#72126) laychi válasza abridabri (#72125) üzenetére


laychi
veterán

kp-i fűtést építessz? :D

(#72127) Melorin válasza Melorin (#72118) üzenetére


Melorin
addikt

Vissza kellett váltanom MX-4-ről Conductonout-ra mert a GPU hőmérséklete már az 50 fokhoz közelített benchben, míg folyékony fémmel 35-40 volt. Nem tudom miért lehet ez, más nem fémezi a GPU-t mégsem olyan magas a hőmérséklete mint nekem volt most, pedig alaposan eldolgoztam a GPU tetején az anyagot.

(#72128) Csavez™ válasza abridabri (#72119) üzenetére


Csavez™
veterán

A kisgyerekeknek lesz mit húzkodni, nálam a legújabb:

Nem értettem miért nem működik a kormány.
Én azt nem merném bevállalni. :)

(#72129) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...sziasztok...
...előkerült egy régi (kb 10 éves) projektem megmaradt alapjai gondolván megvizslatom mi menthető...van egy bejáratós Laing D5 fém (D5-38/700 B) pumpa ami azt hiszem még mindig okés...és van egy "ultra brutál" cooler master stacker stc t1 toronyház két oldalán felvértezve 10-10 db kb 50cm hosszuságú csillagalakú hűtőprofilú csőradiátorral...oldalanként a 10 passziv radi sorba van kötve...
...namost ezek azért álltak 10 évet és én szeretném őket használhatóvá tenni...
...első körben hogyan lenne érdemes nekiállni kitisztitani a rendszert? :Y ...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#72130) mpierre


mpierre
veterán

Ilyen nem sűrűn van itt, mert a lényeg a méret :DDD :

A kép készülte óta az első radin megforgattam a be és kimenetet.

Ez egy ryzen 2600 és egy 1060 6GB. 1 db 120-as és egy egy 1 db 240-es radival, slim ventikkel. Lian Li TU 150wx-ben. Csövezés: vegyes. DeltaT idle: 5-6°C, játék alatt 10-14°C. Direkt csak egy venti fúj ki, így az sf450-en távozik a levegő jelentős része.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#72131) tomcat78 válasza mpierre (#72130) üzenetére


tomcat78
őstag

A méret? :Y Én mindig mondom az asszonynak, hogy azért kicsi és puha, hogy ne fájjon.... :U :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#72132) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Helló.
Lian Li o11 Dynamic Xl házhoz keresek alternatívát vertikális vga tartóhoz. Esetleg valaki nem tud? A gyári elég húzós árban van. Találtam ilyet de nem tudom hogy jó lenne e.
[link]
köszi.

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#72133) F e Z o válasza Str8 sk8r (#72129) üzenetére


F e Z o
veterán

Szétszeded, megnézed a tömítéseket, aztán desztillált vízzel átmosod az egészet.

H2O über alles!

(#72134) SzaZso007 válasza stnorcy (#72132) üzenetére


SzaZso007
tag

Pl: PHANTEKS PH-VGPUKT_02 Vertical GPU-Bracket
Figyelj rá, hogy a legtöbb PCI-e 3.0 x16 szabványú, amit linkeltél az is!
A 4.0-eshez plussz csatlakozó és kábel kell. Már van gyárilag is ilyen...

(#72135) laychi


laychi
veterán

Üdv újra urak.
Kicsit változott a terv.
Egyenlőre, csak a cpu-t fogom vízzel hűteni.
Blokk már meg van rendelve aliexpressről.
Barrow CPU Block Für Intel LGA-115X LRC2.0 5V 3Pin D-RGB Hohe Dichte Jet Micro-Wasserstraße Wasser Kühlung Neue ankunft LTCP03-04N

Ami változtatásra sarkallt egyrészt, hogy még nem döntöttem el, hogy mi legyen a vga-val, másrészt a kinézett külső radi nem kapható.

Kérdésem az lenne, hogy mekkora borda lenne ideális egy 10850k-nak,ami OC-zva van.
Viszonylag jól meghűti a kis 240-es aio-m,ezért egy 360-as 45mm vastagságú radira gondoltam első körben.
Vagy várok, ha eddig nem volt sürgős, akkor van időm megvárni még újra elérhető lesza nexxxos 1080 nova.

(#72136) RockHaRD válasza SzaZso007 (#72134) üzenetére


RockHaRD
addikt

Nekem ilyen Phanteks van az O11 XL-ben, csak fehérre fújtam. Arra figyelni kell, hogyha rtx3xxx kártyát teszel, vagy új Radeont, ,akkor a biosban át kell állítani gen3-ra a pcie-t, különben nem fog menni. Én viszont elsősorban azért vettem ezt, mert a Linkup márkájú pcie riser az normális 4.0, ott semmit nem kell állítani, és tökéletesen kompatibilis ezzel a kerettel, csak még én sem vettem meg azt a kábelt, mert akkor meg a mostani fölösleges.

[kép]

(#72137) SzaZso007 válasza RockHaRD (#72136) üzenetére


SzaZso007
tag

Én még a tartóval egy időben megrendeltem a Linkup kábelét, azonban egyelőre alaktrész...
Nagyon minőségi, korrekt cucc. Az oldalukon elég nagy a választék hossz, kivitel és szín szempontjából, ráadásul gyorsan ide is ért. No, az ára az már más lapra tartozik...

(#72138) RockHaRD válasza SzaZso007 (#72137) üzenetére


RockHaRD
addikt

Én Amazonon néztem a kábeleket, és ott megvan adva, hogy ehhez a kerethez melyiket kell venni pontosan, de még nem jutottam oda. :B

(#72139) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

nyam-nyam... megjött

nemsoká kezdődik a móka...... sajna a padok nem jöttek még meg szóval 1enlőre csak a gyári padokkal! :O

Apropó... nincs erre valami szabvány hogy a BLOKK-on lévő csavarokat(ami össze fogják) hány Nm-el kell meghúzni? nem szeretném ha folyna de azt se ha túlhúznám és meg repedne a plexi! Van fain nyomaték kulcsom 0,5-250 Nm-ig tudom szabályozni azzal pontosan megtudnám húzni a csavarokat!

[ Szerkesztve ]

(#72140) RockHaRD válasza DroiDMester (#72139) üzenetére


RockHaRD
addikt

Talán ha írsz a gyártónak, akkor megmondják, hogy ők mennyivel húzzák össze.

(#72141) Dreamie válasza DroiDMester (#72139) üzenetére


Dreamie
őstag

Baszó jól néz ki ez a hűtő... Anno nagyon gondolkodtam rajta én is, kíváncsi vagyok, hogy majd hogyan teljesít. Jó szerelést hozzá. :R

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#72142) fboldog válasza DroiDMester (#72139) üzenetére


fboldog
senior tag

Nicsak itt is. :)
6800XT + AC blokk.

üdv.: Boldog Ferenc

(#72143) Krisz0418


Krisz0418
őstag

Van itt olyan aki tudna nekem segiteni vizhutes ugyben? Elhataroztam hogy lecserelem az aioi-mat (proci,kartya) valami komoly merevcsoves rendszerre. Na most en nem ertek az epitett vizhez, nem is tudom osszerakni meg semmi. Masik dolog, a kartyam gyarilag aio-val szerelt (strix lc 6800xt) erre kaphato egyaltalan blokk? Valaki irjon mar ram es meseljen egy kicsit, vagy ha vallal valaki innen osszeszerelest, beszerzest azt megjobban megkoszonnem! :C

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#72144) fboldog válasza Krisz0418 (#72143) üzenetére


fboldog
senior tag

Összefoglalót kéretik elolvasni:
https://fototrend.hu/tema/vizhutes_topik_3/index.html

Dönts el mennyi pénzt vagy hajlandó talicskával belehordani és szorozd meg kettővel. ;]

Mind az EKWBnek, mind az Alphacoolnak van hardware keresője.

Merev csöves építéssel kezdeni mindig nagyobb kihívás, de nem lehetetlen.

Ha megvagy, akkor érdemes feltenni specifikusabb kérdéseket.

Ha pedig építettni szeretnél valakivel, akkor szerintem van a topikban egy-két ember, aki ezzel foglalkozik, mint "munka".

üdv.: Boldog Ferenc

(#72145) Krisz0418 válasza fboldog (#72144) üzenetére


Krisz0418
őstag

Uhum, ossze is rakattam magamnak ek-n ilyen argb-s setupot..mondom tok jo minden.

1100eu :Y :C

valaki surgosen beszeljen le a dologrol.. ;] :DDD

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#72146) Dreamie válasza Krisz0418 (#72145) üzenetére


Dreamie
őstag

Ez első alkalommal sajnos ilyen, de Aprón lehet találni olcsóbban dolgokat.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#72147) apollo12 válasza Krisz0418 (#72145) üzenetére


apollo12
veterán

nem egy olcsó hobby :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72148) Laraxior válasza apollo12 (#72147) üzenetére


Laraxior
titán

Melyik az? A kezdete mindnek draga, aztan mar nem ker enni, csak van. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#72149) DroiDMester válasza DroiDMester (#72139) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Bevetésre készülve

és felöltözve

[ Szerkesztve ]

(#72150) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Mit ronthattam el a szerelésnél hogy 400W nál 90.fokig felmegy a GPU HS

Még a gyári alphacool padok vannak rajta, nem jött még meg a rendelt 12.8mk/W pad hozzá, de a memó hőfok így is jó de a GPU Hot Spot nem teccik hogy még így is 90.ig felmászik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.