Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71201) mpierre válasza MPowerPH (#71200) üzenetére


mpierre
veterán

Ha az elpárolgó ln2-t odaraktad, akkor a már -78,5°C feletti szárazjég sem okozhat gondot hasonló távolságból. Max nem lesz annyira hatékony.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#71202) MPowerPH válasza mpierre (#71201) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ennek nem raktam meg oda. De az LN2 -vel lefagyott. 140 -es radi volt, csak erre a celra rendszeresitve.

Don't Tread On Me

(#71203) Teasüti válasza MPowerPH (#71200) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én egy időben dolgoztam száraz jéggel. Amolyan magasnyomású jégszóróval tisztítottunk felületet. Ez egy félig zárt helyen egy kádban történt, ahol elég sok kigőzölgés volt menet közben. Sosem éreztem a hidegét még benne állva se, ami azt illeti.

(#71204) MPowerPH válasza Teasüti (#71203) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pedig versenysportban is elterjedt, hogy a hutok ele szarazjegtartajos ventillatort tesznek, a dolog nem ujkeletu.
En is dolgoztam vele, bar csak POT -ba tettem, de a potbol kiaramlo levego hideg volt. :)

Don't Tread On Me

(#71205) Csavez™


Csavez™
veterán



Csináltam 1órás tesztet, és minden amit írtam engem igazól ("3-4 °C-t hozott"). Fél óra után érte el 47-48 °C-ot és ott libikókázott.
A előző blokknál 2-3 perc alatt felment a vga 52-re, és a víz 40-re, és az csak 5perc, nem egy óra.
Okoskodhattok, de a számok, nem hazudnak!

[ Szerkesztve ]

(#71206) fboldog válasza Csavez™ (#71205) üzenetére


fboldog
senior tag

Amúgy, szerintem kb. azon a vonalon lesz az igazság, amit Proci985 is pedzegetett.

Ha van jobb áramlás, akkor bizony mennek le a cpu, gpu hőmérsékletek. (függetlenül a szoba hőmérséklettől - az a bónusz).

A másik, amit picit elfelejtettek, hogy mivel a VRM nem a házba szellőzteti ki magáty ezért az is segit a ház belső hőmérsékletén, ami pl. a GPU backlate hűtését segíti elő.

Sok tényezős móka és mindig szeretnünk egy dolgot kiszemelni és azon lovagolni.

Részemről, gratula az upgradehez. Picit mindig irigykedem, amikor szép FC alaplapi blokkot látok.

üdv.: Boldog Ferenc

(#71207) abridabri válasza Csavez™ (#71205) üzenetére


abridabri
veterán

Nem bszogatásból írom , de így nem lehet tesztelni .Egy játék mindíg változó terhelést fog adni mivel változik a pálya .
Tesztelni vagy beépített benchmark futtatással (pontosan ugyanazt a fix útvonalat járja be a kamera ) ,de leginkább szintetikus benchmarkal szoktunk ahol 100% -ra leterheljük az összes magot. Pl aida stresstest vagy OCCT a CPU nak + 100% ra terheljük a VGA-t is (pl heaven elindít és a menüben loopban hagyva ,vagy "firestrike custom run" Graphics test 2 + loop opció) . Egyszerre elindítva a 2 teszt otthagyni fél órát az már valós képet mutat ,hisz pontosan ugyanakkora fogyasztásod lesz minden esetben . Meg persze a levegő is hült jó 5 fokot az előző tesztedhez képest.
Tehát a számok hazudnak, ha nem azonosak a körülmények :B

(#71208) Laraxior válasza abridabri (#71207) üzenetére


Laraxior
titán

Az aida64 stresszteszt tápteszternek is jó. :K :DDD
Nekem simán megette a 700W+-t a konnektorból. Nem is erőltetem nagyon.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#71209) abridabri válasza Laraxior (#71208) üzenetére


abridabri
veterán

Pedig messze nem terhel annyira mint egy prime vagy OCCT AVX2 :DDD

(#71210) zebra_hun válasza Laraxior (#71208) üzenetére


zebra_hun
addikt

Idézz elő kb 300W-ot, aztán csekkold a hűtést. 8×5100 MHz kb annyi lehet nálad. Aida nem terhel igazán, P95 5 perc alatt beáll, utána már nem nagyon emelkedik.

(#71211) Teasüti válasza fboldog (#71206) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De ha megnézed a korábbi feltöltését, azon is 280 l/h körüli áramlás van.

(#71212) Laraxior válasza zebra_hun (#71210) üzenetére


Laraxior
titán

300W es 700W kozott van egy kis difi...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#71213) zebra_hun válasza Laraxior (#71212) üzenetére


zebra_hun
addikt

A procira értettem...

(#71214) zebra_hun válasza Laraxior (#71212) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ne értsen senki félre, nincs bajom az AIDA-val, csak a CPU terhelése kevés. Fullba is, nemcsak FPU -val. 10*5 GHz-en 137 W. CB terhel ugyanitt 200 W-ot, small fft pedig 300 W-ot. Szerintem AIDA nem egy erős stressz teszt.

[link]

(#71215) Laraxior válasza zebra_hun (#71214) üzenetére


Laraxior
titán

De az megvan nem, hogy CPU es GPU terhelesrol van szo :U

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#71216) zebra_hun válasza Laraxior (#71215) üzenetére


zebra_hun
addikt

***Storno*** OK, én GPU-t nem adtam hozzá.

*** Szerk, mi az ajánlott? Mindbe pipa? VGA-t mindig külön teszteltem. ***

[ Szerkesztve ]

(#71217) Laraxior válasza zebra_hun (#71216) üzenetére


Laraxior
titán

Kulon is kell, de most a vizhőfokvaltozasrol volt szo, hogy standard teszttel lehet osszehasonlitani csak.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#71218) zebra_hun válasza Laraxior (#71217) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ez igaz, én viszont a cpu részre írtam, hogy nem egy igazi a terhelés. Mondjuk pont az Aida az, ami a valós fogyasztást adja, mivel normál felhasználásban soha nem lesz 300 W. Mindnek megvan az előnye és hátránya.

(#71219) MPowerPH válasza zebra_hun (#71218) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jatekok alatt 130-140W lesz a max. CPU fogyasztas. Szerintem boven eleg azzal szamolni. 300W -os CPU fogyasztas mellett a VGA valszeg idle allapotban vegetal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#71220) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Cső átmérővel mik a tapasztalatok 1 cpu + 1 gpu felállásban?
Van vmi gyakorlati különbség az üzemeltetésben a vékonyabb és vastagabb között?

(#71221) MPowerPH válasza Teasüti (#71220) üzenetére


MPowerPH
félisten

10mm a fittingek belso atmeroje, szal azzal nem erdemes varialni.
En kivulre azert raktam 13/19 -est, mert masszivabb, gyerekbiztosabb.

Ha keves a hely, akkor a 10/13 is jo lehet, csak azt jobban kellhet adapterezni, mert hajlitasra konnyebben megtorik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#71222) Teasüti válasza MPowerPH (#71221) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem csak egy méret van belőle. :)
12-től 16-ig van minden.

Komolyan? Pedig azt gondoltam a vékonyabbat könnyebb hajlítani, meg egyszerűbb elvezetni is. Adapter meg csak annyi, hogy másik hollandi kell rá, de a menetes vége mindegyiknek negyed colos. :F

[ Szerkesztve ]

(#71223) fboldog válasza Teasüti (#71220) üzenetére


fboldog
senior tag

Amit én mértem:
- 6mm (2db adott átmérővel rendelkező csap - aquacomputer) alatt van "jelentős" csökkenés: ~340 lph
- 8mm (2db adott átmérővel - fetisnél vettem): ~460 lph
- 10mm (csak a tisztán): ~475 lph

Környezet: Alphacool D5 top tartállyal, 10/16 cső és ha jól rémlik EK Torque fittigek, D5 Vario, VPP 755, stb... Persze volt bent egy Aquacomputer HighFlow USB is.

Ahogy láthattad, szűkétésnek vagy 2 csapot vagy semmit hasznátam.

Van erről egy táblázatom, de igazság szerint újra kéne mérni, mert nem minden lett mindennel lemérve (és pl. a VPP 655 mérés rossz.):-D

Funfact: dual VPP 755 -> csak csöves rendszerben ~670 lph.

üdv.: Boldog Ferenc

(#71224) Teasüti válasza fboldog (#71223) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mi szükség van ekkora áramlási sebességre amúgy? Délelőtt számolgattam kicsit a csöveket, de még egy kicsi 80 LPH-s "szökőkút" szivattyú is turbulens áramlást tud előidézni mondjuk egy 9 mm-es csőben. Nekem az jött ki, hogy vhol 40-50 LPH körül van ekkora méretben az átmenet a kritikus Reynolds-számmal számolva. Ahogy nézegettem egy átlag AIO is vmi 70-80 LPH körül produkál.

[ Szerkesztve ]

(#71225) fboldog válasza MPowerPH (#71221) üzenetére


fboldog
senior tag

A fittingek belső átmérője nem egyforma.

Sőt a legtöbb esetben más az átmérő a menetes részen és más a cső csatlakozásnál.
Arról se feledkezzünk meg, hogy pl. az imbusz (allen) kulcsos fittingek is csavarnak a dolgon egy kicsit.

Ha lesz rá érkezésem csinálok egy bemutatót.

üdv.: Boldog Ferenc

(#71226) MPowerPH válasza fboldog (#71225) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az imbuszos fittingeket elvileg szelesebbek, bar majd nezek robantott abrat.

Mindjart megnezem, van e meg beloluk, es lemerem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#71227) fboldog válasza Teasüti (#71224) üzenetére


fboldog
senior tag

Kb. 1gpm (~240 lph) sebességig tud jelentős hőmérséklet elvonást egy vizes hűtőközeg.
Vagy itt https://martinsliquidlab.wordpress.com
vagy https://www.xtremerigs.net/
van egy alapos mérés erre.

Akinek számít, annak kell. :)
(Nekem nem, csak kivancsi voltam)

Amúgy, ugye a max. áramlás mindig annyi lesz a rendszeredben, amit a legnagyobb ellenállással rendelkező elem ad a pumpa nyomásával szemben.

Szerk:
Amúgy levezetve, hogy jutottál erre az értékre?

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#71228) Teasüti válasza fboldog (#71227) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egyszerű. Reynolds számítás képletét alkalmaztam, a kritikus számmal az egyik oldalon és egyszerűsítettem áramlási sebességre 9 mm-s csővel. A víz sűrűségét és kinematikai viszkozitását (50°C-on) használtam hozzá. Mértékegységeket persze egyeztetni kell.
Erre kijön egy 0,142 m/s, amit ismerve a cső átmérőjét át lehet számolni LPH-ra a henger térfogatának képletével, ahol a magasság helyére kell helyettesíteni a kapott sebességet és nevezetesen a henger térfogata lesz a másodpercenkénti átáramlott közeg a cső keresztmetszetén. A végén a 9 milis csőre kijön 32,5 LPH, ahol laminárisból turbulensbe vált az áramlás. Ugyanez 13 milis csőre 47 LPH-ra jön ki (összekevertem a kicsit és a nagyot akkor; a lényegen nem változtat).
Aztán elakadtam a sima algebránál, hogy most hogy is volt a képlet egyszerűsítése (10 éve nem volt dolgom matekkal a négy alapműveleten kívül) és kerestem képlet megoldót hozzá. :C

[ Szerkesztve ]

(#71229) sfknasty válasza MPowerPH (#71200) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Szerintem elég lehet,lásd F1-es autókat is azzal szokták lehűteni.A szublimáló széndioxidot fújják be az autók hűtőnyílásaiba.

(#71230) Melorin válasza Teasüti (#71224) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem nincs áramlásmérőm de akkor marad a legalacsonyabban a vízhőfok, ha a pumpát szinte a legkisebb fordulatszámon járatom. Ahogy gyirsítok rajta, elkezd melegedni a víz.
Gyanítom azért, mert lassú áramlásnál több időt tölt a víz a radiátorban = tovább hül.

(#71231) Teasüti válasza Melorin (#71230) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Attól függ hol méred a vizet. Ha a radi után, akkor érthető ha nagyobb a különbség a bemenő és kimenő oldal között lassúbb áramlásnál. De nem gondolom, hogy ettől kevésbé lenne hatékony a hő elvonás és leadás, mint nagyobb fokozaton. Arra tudok gondolni, hogy gyors áramlásnál a kimenő ős bemenő oldal hőmérséklete közelebb kerül egymáshoz. De ettől a radiátor még nem fog kevesebb hőt leadni, csak a hőenergia recirkulációja lesz magasabb, ergó "melegszik a víz". A tévedés jogát fenntartom. :)

Nem emlékszem már a tanulmányaimra - azért is kérdeztem -, hogy fűtésnél és hűtésnél miként kell méretezni az áramlási sebességet. Asszem a szivattyút ellenállásra és nyomásra méreteztük, az addig oké. De hogy konkrétan mennyi hőenergiához mennyi szállított közeg kell, passz. Forgassa meg a szivattyú jó hatásfokon, a többi meg már empirikus. :C

[ Szerkesztve ]

(#71232) Teasüti válasza Teasüti (#71231) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Csak nekem furák ezek a nagy számok egyeseknél - kicsit feljebb már 4-600 LPH-val dobálóztunk -, főleg hogy turbulenshez ilyen kicsi áramlás is elég, valamint az AIO-k is inkább 100 LPH alatt mozognak, mint felette.
Ha igaz, amit a kolléga feljebb írt, hogy 240-ig még van előnye, akkor oké. Bár az említett cikket nem találtam.

#71233Melorin
A hűtőkör melyik pontján méred a vizet?
Kérlek értelmezd amit írtam. Ha a hideg oldalon méred a vizet akkor van az, amit írtam. A radiátor annál hatékonyabban adja le a hőt, minél nagyobb a hőmérséklete. Meg a hűtés is úgy optimális, ha lehetőleg minél hűvösebb vizet juttatunk vissza. Ezért van egy optimális bemenő és kimenő hőmérséklet különbség, amit fűtésnél 20-30 fokban ajánlanak. Egy ilyen vízhűtésnél passz, ezért kérdezem. Ha viszont a meleg oldalon mérsz, akkor meg nem értem a jelenséget.

[ Szerkesztve ]

(#71233) Melorin válasza Teasüti (#71231) üzenetére


Melorin
addikt

"érthető ha nagyobb a különbség a bemenő és kimenő oldal között lassúbb áramlásnál."
Én nem beszéltem 2 pont közötti hőkülönbségről :F

"De nem gondolom, hogy ettől kevésbé lenne hatékony a hő elvonás és leadás, mint nagyobb fokozaton"

Én pont azt írom, hogy jobb mint nagyobb fokozaton :F

(#71234) abridabri válasza Teasüti (#71232) üzenetére


abridabri
veterán

Van arànylag naprakész flow rate teszt is: [link]

(#71235) fboldog válasza Melorin (#71230) üzenetére


fboldog
senior tag

Nemegészen.
Azért melegszik jobban a vized, mert több hőt képes elvonni a fűtő egységektől. Nézd meg a cpu, videokártya hőmérsékletet. Persze az egész azért egy "csapda", mert mivel jobban hűtöd a hőforrásokat, ezért hamarabb is fognak felpörögni a ventillátorok a melegebb víz miatt. :)

És pont a te példádat cáfoljak meg itt is:
https://www.overclockers.com/watercooling-myths-exposed/

Szóval, ha stabil az OC (vagy nincs OC, akkor elég az alacson flow rate is, mert nem fog számítani)

Teasüti:
Az alapján amit írtál, nekem totálisan más értékek jönnek ki.
Egy 10mm csőben nincs turbulencia, valamivel több mint 40000 LPH-ig.

Reynolds calc:
https://www.efunda.com/formulae/fluids/calc_reynolds.cfm#calc

Viszkozítás (35 fokos víz esetén):

LPH

Cső:

Az optimális hőelvonásos cikket keresem még, mindig marha nehezen találom meg. :D

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#71236) fboldog válasza abridabri (#71234) üzenetére


fboldog
senior tag

(#71237) Melorin válasza fboldog (#71235) üzenetére


Melorin
addikt

A ventilátoraim fix sebességre vannak állítva.
Egyébként igen, a cpu/gpu hirtelen lehül egy pár fokot ha begyorsítom a pumpát. Aztán egy idő után elkezdenek újra melegedni mert a víz is felmelegszik.
Inkább bevállalok 5 fokkal melegebb gpu-t mint egy gyorsabb/hangosabb pumpát és melegebb vizet. Ha a ventilátorokat gyorsabbra állítanám akkor ezt kompenzálhatnám, de ugye akkor is hangosabb lenne a gép.
Szóval ha halk gépet akarok akkor alacsony pumpa/venti fordulattal érem el az optimális eredményt. Nekem mindegy hogy 30 vagy 35 fok a gpu :D

(#71238) fboldog válasza Melorin (#71237) üzenetére


fboldog
senior tag

Így, így. :C :R

üdv.: Boldog Ferenc

(#71239) Melorin válasza fboldog (#71235) üzenetére


Melorin
addikt

Erre azért még válaszolnék:
"Myth: Water must slow down to fully absorb heat.
If this is a
difficult concept to understand, think about a race car on a track.
If the track is one mile (5280 ft) long and the car is driving at 60
mph, the car will spend about one second in a 100 ft stretch. Think
of the 100 ft stretch as the radiator.
If the speed is
doubled, the car only spends ½ a second in the 100 ft section, but
it passes through that same section twice a minute, so it spends a
total of one second in the 100 ft section per minute.

Szerintem nem jó hasonlat az autó. Ugyanis a példában csak az az adat szerepel, hogy mennyi időt tölt az autó egy adott szakaszon ha 1x vagy 2x olyan gyorsan halad =ugyanannyit.

A radiátorban a víz hőjét át kell vegye a cső amiben halad és a lamellák is. Legjobb tudomásom szerint ez nem instant folyamat a "hőtehetetlenség" miatt ha egyáltalán létezik ilyen szó :DDD Érintsd oda az ujjadat egy forró tárgyhoz kétszer 1-1 pillanatra, majd próbáld meg úgy is, hogy azt a két pillanatot egyben töltöd el rajta :DD

[ Szerkesztve ]

(#71240) fboldog válasza Melorin (#71239) üzenetére


fboldog
senior tag

:DD Tetszik a példád.
Ezért szoktam inkább rendes méréseket keresni és hasonlókat csinálni.

üdv.: Boldog Ferenc

(#71241) Teasüti válasza fboldog (#71235) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mert rosszak a mértékegységeid. 143 m/s az úgy a hangsebesség fele majdnem. :C
Oszd el ezerrel és máris helyben vagyunk! ;)
De ahogy nézem a többi se oké, Pa.s helyett mPa.s-et vettél a táblázatból.

Én mindent SI-ben számoltam a képletben; vagyis méter, szekundum, kilo/köbméter, Pascal-szekundum.

[ Szerkesztve ]

(#71242) Melorin válasza fboldog (#71240) üzenetére


Melorin
addikt

Régebben ezt már lemértem: [link]

(#71243) fboldog válasza Teasüti (#71241) üzenetére


fboldog
senior tag

Szerintem meg jók a számok. ;)

Azt a velocity-t kerestem, ahol még a Reynolds szám esetében, még nincs turbulencia.
Márpedig az a 143 m/s, akárhogy is nézem.

Ha csak simán váltok mértékegységet cm/s-re , akkor 19.9 jön ki, ami a "2300"-as határértéhez értékhez képest, sehol sincs.

Ezzel a csökkentett értekkel (143 cm/s == 1.43 m/s) is 404 LPH jön ki áramlásra.
Ez a m/s sebesség konkrétan egy tempósabb gyaloglással egyenlő (5.14 km/h)

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#71244) Teasüti válasza fboldog (#71243) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Őőő, nem, de oké, hagyjuk! :D
Majd azért nézz rá holnap is a mértékegységekre és a váltószámokra, ha kipihented magad! :)

[ Szerkesztve ]

(#71245) Teasüti válasza fboldog (#71243) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Áh, mindegy. Segítek kicsit:

Az oszd el ezerrel a sebességet az azt jelenti, hogy tedd odébb a vesszőt három nullával. Vagyis 143 m/s-ből lesz 0,143 m/s, csak hogy SI-ben maradjuk. A cm/s az nem SI mértékegység és az csak két helyiértékkel kisebb amúgy is, nem hárommal.

A viszkozitást se sikerült pontosan kimásolni, mert a táblázatból amit linkeltél milliPascal-szekundom volt megadva, ami megint csak ezerrel kisebb, mint a Pa.s amit a kalkulátor kér. Azért a víznek nincs olyan viszkozitása, mint a ricinusolajnak. :D

Amúgy általános érvényű, hogy turbulens áramlást szeretnénk elérni a blokkban, mert a lamináris hőelvezetése a felületről közel sem ideális a folyadék rétegződése miatt. A fel menti réteg forró lenne, de a belső rétegek meg nem. Turbulensnél több molekula érintkezik a felülettel és az átlaghőmérséklet is magasabb így a blokkon átfolyó folyadékban. Szóval nyugodtan elhiheted, hogy ilyen kicsi csőben még a szökőkút szivattyú is turbulensen szállít, máskülönben nem is hűtene optimálisan.

[ Szerkesztve ]

(#71246) fboldog válasza Teasüti (#71245) üzenetére


fboldog
senior tag

TLDR;
(a tök értelmetlen kioktatáson és kőtözködésen kívül, mert az adott kalkulator amúgy amutomatán vált a mértékegységek között)

Egy mértékegységet benéztem (mili vs. normal).

üdv.: Boldog Ferenc

(#71247) MPowerPH válasza Teasüti (#71245) üzenetére


MPowerPH
félisten

A blokkokban van jetplate.

A vizhuto rendszeredben nem tudsz akkora aramlast elerni, amivel negativan befolyasolna a hoelvezetest. Ellenben maxon keringtetve, 200-250lph -ig blokk karakterisztikatol fuggoen javulnak a hofokaid.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#71248) fboldog válasza fboldog (#71246) üzenetére


fboldog
senior tag

Fontos, kimaradt az előzőből:
csomó olyan infót irtál ami amúgy marhára érdekes és vagy bele sem gondol az ember vagy teljesen természetesnek veszi.

Erre a részre viszont: :R Thx, érdekes/tanulságos volt.

üdv.: Boldog Ferenc

(#71249) mozso


mozso
senior tag

Átköltözöm egy másik házba. Hova rakjam szerintetek a belső 280-as radiátoromat ? A kék nyillal jelzett ház eleji részhez vagy a ház tetejébe (3 piros nyíl).

(#71250) Melorin válasza mozso (#71249) üzenetére


Melorin
addikt

Kék
Nem fog zavarni az alaplap körüli matatáskor és friss levegőt szív be elölről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.