Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7351) FID válasza shteer (#7347) üzenetére


FID
őstag

Most néztem h. Van itthon egy pár auto hütö van olyan is ami majdnem az oldal lapomat befedi és nem is vastag! Ha eszt leszükitetem akkor kell hozzá valami bivaly szivatyu?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7352) Dimitrov válasza Lotusomega (#7330) üzenetére


Dimitrov
csendes tag

1, mennyire van meghúzva
2, csak procira kéne a viz vagy több dolgot is hűtenél vele?

20-25k sztem kevés arra is hogy csak procit hűtsön rendesen, de vannak itt többen akik húzott quadot hűtenek ;]

...aztán a királylány megcsókolta a villamost, és átváltozott BKK...Békákká??? :O

(#7353) shteer válasza ^Sunrise^ (#7344) üzenetére


shteer
titán

alut nehéz festeni, nem is szeretik elvállalni a szakik... spec festék vagy adalék kell hozzá

acél belsőt én szintereztettem, mindenkinek azt javaslom

..szerintem jónak tűnik

(#7354) shteer válasza FID (#7351) üzenetére


shteer
titán

egy Laing DDC már jó hozzá, de ha igen hosszútávra tervezel akkor egy D5-öt ajánlok

..szerintem jónak tűnik

(#7355) FID válasza shteer (#7354) üzenetére


FID
őstag

elöször legyen valami jo alap cumo és utána komponensenként cserélem majd jobbra addig is van + 3hetem!

Mod: Szerintetek ez jo: [link]

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7356) Samanbacsii válasza .mf (#7337) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Lehel út - Bulcsu utca kereszt.. Tovább a Lehelen jobb oldal, saroktól 50m. Barna vasajtó, szuterén. Remélem lesznek cuccok... :B

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#7357) #72042496


#72042496
törölt tag

Találtam egy kis leírást a különböző csövekről.

Ez alapján az R3400-as Tygon ellenáll a hajlításnak, nem törik meg. Ráadásul fekete, s olyan szééép! A fenébe is, csak ki kéne próbálni... hiába, nem olcsó a szentimentalizmus, ráadásul amikor éppen nem vagyok éhenhalóban, képes vagyok ilyen hülyeségekre is áldozni. :B

(#7358) iwu válasza FID (#7355) üzenetére


iwu
addikt

a nexos proIII nagyon jó, nekem is ez van (csak én 14Kért vettem újan:) )
a pumpa+tartály is oknak tűnik.
a többiről nincs fogalmam, mit tud meg jó-e az ára.

ÜDw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#7359) Nyugdíjas válasza #72042496 (#7357) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát igen a Tygoon-nak ez a rákfenéje, hogy ilyen számsorból,ami jelzi pontosan milyen fajta van vagy 100féle:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7360) P00By


P00By
nagyúr

Végre megfelelő mennyiségű irományt produkáltatok nékem :D :DDD ;]

Balika911: Az igen LOL :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7361) #72042496 válasza Nyugdíjas (#7359) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak basszus, a 6 méter ClearFlex is akkor lett volna fél méter híján elég, ha alulról kötöm be a radiátorokat. Viszont felső bekötést terveztem, az minden szempontból előnyösebb... ez ráhagyással együtt 12 méter csövet jelent, ami ebben az esetben... jajj, a szívem: 25K? :Y

P00By: Ez nem vicces! :((

szerk.: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7362) .mf válasza Samanbacsii (#7356) üzenetére


.mf
veterán

Kösz, így már tiszta a cím! :R Elsőre így Lehel utcáról és piac közeléről a Lomexre gondoltam, csodálkoztam is, hogy legutóbb még csak elektromos alkatrészekkel foglalkoztak :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7363) P00By válasza #72042496 (#7361) üzenetére


P00By
nagyúr

Hát nem, így is sok pénzedbe lehet!

Az jutott eszembe, h anno én kérdeztem(vagy Nyugdíjas :U ) a MIPS-ről és mintha R.Zoli azt mondta vóna, h nagyon nagy ellenállású, de erre a ram hűtésre igazábol ez a "megfelelő".

(#7364) .mf válasza #72042496 (#7357) üzenetére


.mf
veterán

Akkor ajánlom még ezt is, ha még nem láttad:
18 különböző cső összehasonlítása XS-en
Szvsz: a cső a törési hajlamosságán (amit fémspirállal lehet javítani) túl inkább csak esztétikai, tehát mindegy, hogy 300 vagy 3000 Ft/m-eset veszel, a teljesítménybeli különbség hibahatáron belül lesz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7365) #72042496 válasza P00By (#7363) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jaja, nagyon viszi a pénzt sajnos.

R.Zoli nekem a FlexXLC-t dicsérte nagyon, nem tudom, most azzal nyomja-e, ill. azt sem, hogy egyáltalán űzi-e még ezt a hobby-t.

Nekem alapból is nagy ellenállású a rendszerem, tehát a RAM blokk már nem oszt-szoroz. Két DDC-re osztva nem szabad, hogy gond legyen, megaztán ezeket a szivattyúkat úgyis le kell tehelni, különben hangoskodnak.
(A biztonság kedvéért mondjuk beletettem őket egy-egy Box-ba, ill a ház sem egyszerűen lett leszigetelve, de ez már csak az én hülyeségem. :B)

.mf: Igen, köszönöm, ezt is megtaláltam, s tudom, hogy objektív mércével mérve nem érnek ennyit a prémium csövek. Csak hát ezzel teljesen olyan lenne a gép, mint amilyennek két-három éve megálmodtam. Másik csővel csak 95%-ban. :B

[ Szerkesztve ]

(#7366) ^Sunrise^ válasza #72042496 (#7348) üzenetére


^Sunrise^
tag

A tavolsag a gond. :) Kaposvar-Bp. :) :)

(#7367) M.W.H válasza FID (#7314) üzenetére


M.W.H
aktív tag

jaja vágom de kiváncsi vok egy házilag gyártottra is:)

viszont ha télleg kinézet ami kell sztem egy3x12 radi a ház tetöbe meg uv reagáns folyadék a vizbe szép átlátszó csövekkel jo uv-s neonokkal plexi oldallappal a házban az istenes de egy mora az oldalára szépen és igényesn feslzerelhetö ha szeretsz barkácsolni. cask a mora drága viszont meg is éri. ha blokkokban is gondolkozol vannak itt ph-n akiik készitenek egyedit id saját tervek alapján legfeljebb kiokositanak hogy hiba van a tervedben. és ezeket jobban megbámulják ha tényleg igényes vagy radikálisan sufnis :))
mondjuk tied nem láttuk de egy zalman cpu hüttö már nem nagy látvány de biztos sok van még a tarsolyodban hogy ennyire a kinézet az amire mész ja ez erre akart válasz lenni #7306

.mf: igen igen az olaj nemvezet de nem is olyan szép ám meg a halak blablabla:D de csak hüttöbordát mondtam ventit nemnem. viszont ha olajba teszem akkor mehet az is joerös motoru venti hátha keveri a sz*rt :DD
kéne egy olajhüttés topic lassan :D

[ Szerkesztve ]

Mad W. Highflyer

(#7368) Nyugdíjas válasza P00By (#7363) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én most készülök MIPS szettet venni a lapomra. Kiváncsi vagyok rá. Majd meglássuk mit tud:U
(Más választásom amugy sincsen a Quad GT-re...)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7369) P00By válasza #72042496 (#7365) üzenetére


P00By
nagyúr

Akkor okéj, tod annyira nem értek hozzá :P
Nem baj, egyszer készen lesz :DDD

Hogy nekem mikor lesz tyíííí... :(((

Nyugdíjas: Mög :D Mire nekem lesz legalabb mindent szépen kitapasztaltok :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#7370) FID válasza M.W.H (#7367) üzenetére


FID
őstag

Hát szeretek modingolni + szeretem ha jol néz ki valami!
Ez aszem 2004be volt a mostani gépem + nincs kész mert nem sok idöm van rá!
Ez a hirhedt T.T. Aquarius 3 amit 4x vittem visza a halott pumpa miatt.
KÉPEK:
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7371) M.W.H válasza FID (#7370) üzenetére


M.W.H
aktív tag

szép szép uv reagáns vizszinezö volt benne? ja meg nem látszik a kábelharisnyázás nem uv-s? mert mostmár lehet kapni sokféle szinben meg régen is lehetett asszem
de amugy ha annyira nem zavar a hang még van a hydor L20 pumpa. félcolos csonkokkal amit ajánlo kicsit átadja a rezgést nyomja jol a vizet is és igazábol ha levegömentes nemnagyon van zaja cask az egy baja hogy kivülröl kell a konektorba dugni tehát nem tudja a gép tápját használni de ezt is meg lehet oldani vhogy. mintha már mondta volna valaki...
meg vannak szép külsö kiegyenlitő tartályok illetve levegötlenitö tartályok
nemtom ismered e ezt az oldalt itt mézelödj vannak igazi szépségek[link]

[ Szerkesztve ]

Mad W. Highflyer

(#7372) FID válasza M.W.H (#7371) üzenetére


FID
őstag

Itt még csak a az ide cable volt uv aktiv! Utána minden le volt kötegelve!
+ Uv aktiv vizcsö. Viszont ez tetszik :Y MO-RA 2 Core

Mod: Rendesen farigcsáltam + reszeltem . ilyen legyen alul a gép eleje.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7373) ^Sunrise^ válasza M.W.H (#7367) üzenetére


^Sunrise^
tag

Sztem a tripla radi mar nem nagy vaszisztdasz. :D :D

Ejj csak lenne mar itt a 18db Cape Cora-m.... :O :DDD :DDD

(#7374) #72042496 válasza ^Sunrise^ (#7373) üzenetére


#72042496
törölt tag

1.) Nekem 20 van, bibííí. :P
2.) Az én apukám erősebb! ;]

Ha adhatok néhány tanácsot... a profilokhoz szerezz be valami erősebb önmetsző csavart, mert a gyári az egy vicc. Érdemes alul is kifúrni a profilokat - szigorúan állványos fúróval, hogy a festést ne sértsd fel, ill. a vízvezető csatornát véletlenül se lékeld meg. :)

Becsavarozni is fúróval hatékony: tokmányba behajtod a bitfejet, rányomod, s úgy befogja a radit, hogy öröm nézni. Fél másodperc egy csavar, s jóval erősebben tartja, mintha kézzel állnál neki szenvedni. Mindehhez feltétel a pontos munka, mert ha valamit elszúrsz, akkor nehéz szépen helyrehozni.
Figyelj oda, hogy negatív irányba forogjon a fej! Viccesen hangzik, de tapasztalatból mondom: figyelj rá oda! :)

A szinterezést javaslom akkor is, ha esetleg fel kell jönni érte Pestre. A minőségért meg kell szenvedni. :K

szacsee: Miért, ahhoz mennyi kell? :D A házam tetején még úgyis van egy kis hely... :]

[ Szerkesztve ]

(#7375) szacsee válasza #72042496 (#7374) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kevés a 20..még a klubbunk elnökségi székéhez is! :P

(#7376) P00By válasza szacsee (#7375) üzenetére


P00By
nagyúr

Ehhez pofa kell.. :D ;]

(#7377) szacsee válasza szacsee (#7375) üzenetére


szacsee
nagyúr

Mekkora utat tesz meg a víz a 20 profilban? :F
Mérete mekkora? :B

(#7378) #72042496 válasza P00By (#7376) üzenetére


#72042496
törölt tag

Úgy látom az van Neki, de majd jól letépjük, aztán nézhet. :DDD
Na jó, ez így elolvasva kicsit durva, nehogy megsértődjön miatta akárki is!

Profilokat otthon le tudom mérni, ha addig nem válaszol rá senki, majd beírom a méreteit.

[ Szerkesztve ]

(#7379) ^Sunrise^ válasza #72042496 (#7374) üzenetére


^Sunrise^
tag

Koszi a tanacsokat, ha itt lesz a cumo, lehet zaklatni foglak :)

20 nekem is elferne, csak az ugy mar igen rontana az osszkepen. :P :DDD

Szinterezesnel, ha kimaszkolom vmi papirral a feluletet amit nem szeretnek lefujatni, az megoldhato, vagy leeg rola? :D

(#7380) szacsee válasza #72042496 (#7378) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az elnökségi szék a legmagasabb titulus...
Szerintem nem téped le, kevés lennél oda, mint Kiszel Tünde az atomfizikához.. :P

(#7381) #72042496 válasza ^Sunrise^ (#7379) üzenetére


#72042496
törölt tag

OK, segítek majd szívesen, már ha tudok. :B Háza válogatja, mennyit illik / érdemes rápakolni. Láttam képet Stacker-ről, amelynek 9 profil volt az oldalán, s az az érzése volt az embernek (nekem legalábbis), hogy brutális, persze, hogy az, de mégiscsak 10 darab lenne oda az igazi. :)

Szinterezéshez nem tudok hozzászólni, erről valaki szakembert, hozzáértőt kellene kérdezni. Itt is érdemes lehet érdeklődni.

szacsee: Igazából nem is akartam, hiszen a békés egymás mellett élés híve vagyok. Ha már itt tartunk, klubtagnak azért lehet lenni? Nem teljesen gyári a radi, ki van fúrva mindegyik, erősebb csavar tartja őket, meg átfestettük az éleken, ahol lejött róla a festék. :B :D

[ Szerkesztve ]

(#7382) belaazallat válasza szacsee (#7377) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Egy profil mérete 5*5*42cm. A 20db profil 20*42cm=840cm
De ugye ott vannak még a csatik...

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#7383) shteer válasza ^Sunrise^ (#7366) üzenetére


shteer
titán

én az alut nem szintereztetném, az enyém amúgy dombóváron készült ;)

..szerintem jónak tűnik

(#7384) #72042496 válasza shteer (#7383) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jó is, hogy írod, visszanéztem, s látom, hogy a régi háza volt acél. Én meg itt folyamatosan jöttem a szinterrel - az alut én sem vállalnám be. :(

(#7385) szacsee válasza #72042496 (#7381) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kevés lesz ottan az összhossza a csövezésének, ezért megtartom elnöki székem.. :P :D
30m-t átléptétek szóljatok! :R

(#7386) M.W.H válasza M.W.H (#7371) üzenetére


M.W.H
aktív tag

igen az egy elég vad hogy igy mondjam szal egy igaznán jo radiátor. vannak itt elit mo-ra tagok :R öket kérdezd hogy hogyan rakták fel meg ilyenek

Mad W. Highflyer

(#7387) M.W.H


M.W.H
aktív tag

hopp eggyel lejjeb kellet volna katintanom:D igy magamnak válaszoltam....

Mad W. Highflyer

(#7388) gael válasza FID (#7372) üzenetére


gael
tag

Halgass a szakikra ,nem mondanak butaságot.
Én is itt a PH!-n szedtem össze az összes cumót , szerintem nem jöttem ki túl rosszul anyagilag és ez lett belőle ,ami kezdésnek szerintem nem olyan rosz.
Tudom nem a legszebb ,meg pfff..... plexis blokk ,de hatékonyságban "majdnem" elégedett vagyok vele :B

Pumpa 9.000.- (Asetek WaterChill Extrem)
CPU blokk 6.000.- (Ezt nemtom ,valaki mondja meg ,mi a neve)
VGA blokk 10.000.- (Zalman ZM-GWB8800 Ultra,GTX)
Radiátor 12.000.- (HTF3 tripla)
Ventik 3700.- (3db 120mm-es)
Egyéb 700.- (Csövek ,csavarok ,alátétek)

Összesen 41.400.-

Ja a radi

Remélem valamelyest tudtam segiteni a döntésben.

(#7389) ^Sunrise^ válasza shteer (#7383) üzenetére


^Sunrise^
tag

Az a gond, hogy nehez es bonyolult lenne felpolirozni a belsejet, bar atcsiszolni mindenkepp atfogom egyszer, mert eleg retkes, de szerettem volna, ha nem csak kivul, hanem belul is fekete lett volna.
Fekete csovekkel, ezust csatikkal, voros CCFL, nyami... :O

(#7390) #72042496 válasza szacsee (#7385) üzenetére


#72042496
törölt tag

Trónkövetelő? LOL, nem is... :B :R

(#7391) ^Sunrise^ válasza #72042496 (#7390) üzenetére


^Sunrise^
tag

Apropo, 20 Cape Coranal hogy nez ki a csatlakozok darabszama es a tipusa? 18-nal azt vagom, hogy 4 T csatival kevesebb kell majd... :))

(#7392) yakuza.tora válasza szacsee (#7385) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:DDD Kicsávó! Vigyázzá! Ne molesztáld a klubtagomat! (Balika911-ről van szó!) :DDD

Egyébként nekem 4 db MO-RA2-m van! szerintem az bőven 30 méter. Felületét tekintve pedig olyan 28m2... :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#7393) M.W.H válasza gael (#7388) üzenetére


M.W.H
aktív tag

füü ugy néz ki a cpu blokkod mint egy waterchill antartica dölux extra brutál verzio nemtom milyen egyébként pedig ugyanolyan a plexijeilyen univerzális szerü viszont a leszoritása teljesen más tán házi?
had kérdezzem meg mennyire rezeg be a pupmpád? megy ilyenek mert néztem ilyen pumpát csak megilyesztett hogy nagy és akkor zajos

[ Szerkesztve ]

Mad W. Highflyer

(#7394) FID válasza gael (#7388) üzenetére


FID
őstag

Szerintem jol nézki! És nagyon bejön!

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7395) shteer válasza ^Sunrise^ (#7389) üzenetére


shteer
titán

ha szétcsavarozható, eloxáltasd le feketére :)

..szerintem jónak tűnik

(#7396) FID


FID
őstag

Gyerekek ez ér is valamit? :DD :Y [link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7397) szacsee válasza FID (#7396) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem! :(

Kérdés:

Mennyit szánsz rá?
Mit akarsz hűteni vele?
Bővíteni akarod-e?
Milyen radit szánnál hozzá?

(#7398) #72042496 válasza ^Sunrise^ (#7391) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sorba fogom kötni, így nem T csatival használom majd. Van benne 36 db derékszőgű, s 4 db egyenes csonk, amolyan mini high-flow.
Korábban jól megszívtam a hollanderes csatikkal, ill. a hozzájuk vásárolt csövekkel. Valami véletlen ihlet után döntöttem ezek mellett, s nagyon tetszenek! Sokkal könnyebben bánok velük, egyszerűbb a szerelés, jó vastag falú csövet is lehet tenni rá, ami nem törik meg. Remek cucc.

Ezzel a házbelső-színezéssel bogarat ültettél a fülembe, de ahogy nézem a kuckót, túl komor lenne teljesen feketén. Bár most, hogy beleragasztottam a hangszigetelőt, úgyis mindegy. :)

szacsee VS. yakuza.tora.... 3...... 2...... 1....... FIGHT! :D

[ Szerkesztve ]

(#7399) FID válasza szacsee (#7397) üzenetére


FID
őstag

Csak szorakoztam :D Hát én 40fölé nem akarok menni mert többet nekem nem ér 1 vizhütés!
És majd darabonként minden fizunál jobbra cserélnék valamit benne.
Hát ami jo lenne az cpu gpu radi az 111 csak jo legyen.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7400) gael válasza M.W.H (#7393) üzenetére


gael
tag

Szerintem is arra hasonlít ,de nem az (.....sztem...... a plexibe jobb oldalon vmi japán írásjelek vannak gravirozva).
Igen házi lefogatása van ,mert csavarok nem voltak hozzá ,de nem estem kétségbe ,mert itt a közelben van egy csavarbolt aztán kaptam mindent amire szükségem volt (fillérekért).
A pumpa alá tettem egy 1.5 cmm-es szivacsot és teljesen kussba van.

FID : köszönöm :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.