Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7651) banderasz77 válasza fuzik (#7650) üzenetére


banderasz77
addikt

Ja, igen pesze. Nagy Mágus! :R
De most akkor nem Enzo van rajta a G0-án?

(#7652) Samanbacsii válasza ^Sunrise^ (#7648) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Ha már ilyen cuccaid lesznek miért "fojtogatod" 8-as csövel és csatival? :(
Kigurul a szeme a D5-nek... :))

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#7653) fuzik válasza banderasz77 (#7651) üzenetére


fuzik
aktív tag

De igen, most az van rajta.... még pár percig.... ....aztán majd meglátjuk.

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#7654) ^Sunrise^ válasza Samanbacsii (#7652) üzenetére


^Sunrise^
tag

Azt az infot kaptam regebben, hogy high-flow nem olyan hatekony passziv rendszer eseteben. :F

(#7655) hakos1987


hakos1987
őstag

hali!

lenne egy kérdésem: ha veszek vízhűtéshez olyan szivttyút, ami 220V-ról megy, át lehet vhogy alakítani, hogyha bekapcsolom/le a gépem akkor be/ki kapcsoljon? vagy vhogy 12V-ra??

előre is köszi!! :C

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#7656) Samanbacsii válasza fuzik (#7650) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Kis ellenállású most is van és elégedett vagyok vele... Csak próbálnék egy ilyen "keményebb" fajtát is.
Épp az ellenállás miatt csináltam a rendszerem mindenhol 10es belsővel, hogy a D5-nek csak max. ott kelljen kűzdeni ahol nagy hőt vesz fel a víz. Ahol "utazik" és egyebek ne szűkítsék a rendszert.
Most még megúsztam a szemetet a rendszerben. 4 hónap alatt csak némi elszineződés volt tapasztalható a mora meneteinél. (Ezt nem régen tárgyaltuk itt a fórumon...)
Neked D5 van? Azért annak elégnek kéne lenni, nem?

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#7657) Psych0 válasza hakos1987 (#7655) üzenetére


Psych0
őstag

Ezt már megbeszéltük a modding rovatban.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#7658) FID válasza ^Sunrise^ (#7648) üzenetére


FID
őstag

Nekem bejövös a cuccod. Viszont azt akarom kérdezni, h. van értelme hüteni a feteket?
Mert az alaplapom höcsöves és most is 50fokot irt game után. És akkor hány fokos lesz ha + jön a vizem és nem fuja a proci hütö.
Ja és blokk és blokk között nagy lehet a külöbség? Tökmindegy h. milyen blokk.
Mondjuk akár 10fok is vagy csak 3-4fok?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7659) Samanbacsii válasza ^Sunrise^ (#7654) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Értem.
Nekem passzív van, két morával. (A sűrű lamellák miatt a moráról írják, hogy nem passzívra termett, ok.) Több víz több hőt szállít(hat), nem? (Persze, ez nem ilyen egyszerű, van még néhány tényező...) De a hf-val mi gáz? Árnyalnád? :U

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#7660) Zsotyek válasza gyurczy (#7642) üzenetére


Zsotyek
tag

Már bocs de a gyártó csak jobban tudja, hogy a 72 watt a hőtermelése vagy a felvett teljesítmény. A tápegységről meg csak annyit, hogy mindenki papol itt az 500-600 wattos tápokrol csak tudnám mi értelme. A legelső peltier elememet még az AMD k6-2 procimhoz vettem és keményen elvitte a 200 wattos táp akko kérdem én miért ne lenne elég egy chiftec 550 Wattos. Egyébként meg elég neki a 12 volt mert mivel vízzel van hűtve ígyis tökéletesen hűt.

Asus Maximus VI Hero, Intel Core i5 4670k, Samsung 840Pro SSD, 2db Seagate Barracuda 3TB 7200rpm 64MB ST3000DM001 merevlemez, 2x4Gb Kingston Hyperx 2400Mhz, Saphire radeon 6870, Chiftek nagytorony ház, FSP AURUM S 600 WATT.

(#7661) Joshi válasza Zsotyek (#7660) üzenetére


Joshi
titán

De hőfokokat még mindíg nem írtál, kíváncsiak lennénk. :D Ja és engem érdekelne komolyabban is a peltier-H2O kombó is ha lehet képekkel. :C THX! :R

(#7662) ^Sunrise^ válasza FID (#7658) üzenetére


^Sunrise^
tag

Nem tervezem, hogy lesz venti a haz hatuljaban, igy mindenkepp FET-eket terveztem a lapra, mert biztos melegedni fog cucc rendesen anelkul, fokepp ha iden nyaron is 40 fokok lesznek. :Y
Hocsoves alaplapi hutokrol a sajat szemelyes velemenyem, hogy egy kalap sz*r mind. Nekem is volt (Abit i975x fullos deszka), viz mellett ugy melegedett, mint a kazan, kell nekik a CPU huto legaramlata.
Nekem VGA-n volt majd 10 fok kulonbseg blokk es blokk kozott, az egyik low-cost Innovatek Graph-o-Matic a masik Heatkiller ATi GPU blokk volt.

(#7663) Zsotyek válasza gyurczy (#7642) üzenetére


Zsotyek
tag

Ja és amit te itt belinkeltél az mindössze 420$ az forintban testvérek között is 71.000Ft és még hol a vízhűtő rendszer na eről csak ennyit. Az enyém működik és csak a tapasztalatokat osztottam meg. A procira a blokk 3 sörömbe kerűlt a vízhűtésem pedig már meg volt valamint a peltier elemért fizettem ki a 4000Ft-ot.

Asus Maximus VI Hero, Intel Core i5 4670k, Samsung 840Pro SSD, 2db Seagate Barracuda 3TB 7200rpm 64MB ST3000DM001 merevlemez, 2x4Gb Kingston Hyperx 2400Mhz, Saphire radeon 6870, Chiftek nagytorony ház, FSP AURUM S 600 WATT.

(#7664) #72042496 válasza FID (#7658) üzenetére


#72042496
törölt tag

Érdemes a PWM (FET) blokkot is betervezni: egyrész a hőcsöves lapoknál az NB-PWM borda együtt jön csak le, kivéve ha garanciavesztés mellett elvágod a heatpipe-ot.
Másrészt ha a vízhűtés miatt megszűnik körülötte a légáramlat, hamar elérheti azt a hőfokot, amelyen nem biztos, hogy megéri tartósan üzemeltetni.

^Sunrise^: Ugyan már, nagyon is durva egy rendszer lesz az! A "Tygon csovekkel termeszetesen" rész eléggé ütött a végén! :D :R

(#7665) ^Sunrise^ válasza Samanbacsii (#7659) üzenetére


^Sunrise^
tag

En nem tudok erre mit mondani, csak azt mondtam amit hallottam. :) Az indoklas nagyvonalakban annyi volt, hogy high-flow csovezesnel a gyors aramlas miatt passziv rendszernel nem tud olyan gyorsan visszahulni a viz. Ha nem fedi a valosagot akkor ne engem oljetek. :)
Egyebkent nekem optikailag nem jon be a sok durung vastag cso a gep belsejeben, mas gondom nincs vele. :D

(#7666) ^Sunrise^ válasza #72042496 (#7664) üzenetére


^Sunrise^
tag

A termeszetesen alatt azert mondtam a Tygont mert feketebol nem lattam masikat. :C :R :D

(#7667) FID válasza ^Sunrise^ (#7662) üzenetére


FID
őstag

Köszi a tartalmas választ! :R Hát öregkolegánkal 10.-én lesz a biznisz! Ami biztos :D
Viszont kaptam az alaplaphoz ilyen mokuskerék szerü valamit, csak elhuzza márciusigvele
remélem mert akkor lesz betervezve a vga blokk, a 2chipset blokk, meg akkor a fetek.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7668) Samanbacsii válasza ^Sunrise^ (#7665) üzenetére


Samanbacsii
őstag

:D Semmi ölés, :) csak megállt bennem a D5, hogy rosszul építkezem...
Az optikai résszel teljesen egyetértek. Képzeld a 16-os fekete csöveket a gépben... :Y Olyan lenne mint egy vízakna Szervita téren...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#7669) #72042496 válasza Samanbacsii (#7668) üzenetére


#72042496
törölt tag

LOL! Jól néz az ki, majd a fényképek úgyis meggyőznek minden kétkedőt! ;)

(#7670) P00By válasza #72042496 (#7669) üzenetére


P00By
nagyúr

A hasonlat azért ott volt... :D

(#7671) ^Sunrise^ válasza Samanbacsii (#7668) üzenetére


^Sunrise^
tag

Egyrol beszelunk. :R :DDD

(#7672) Samanbacsii válasza #72042496 (#7669) üzenetére


Samanbacsii
őstag

:D Na, persze nem Balikáé - néz majd úgy ki... :DDD
...Ezek után jó éjt kívánok mindennkinek

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#7673) gyurczy válasza Zsotyek (#7660) üzenetére


gyurczy
őstag

Okéoké! Nyugi! Nem akartam beléd kötni, vagy mindjárt leszarozni a rendszered, biztos a stílussal volt gond, feszült vagyok mostanában. Peace & Respect! :R

A lényeg, hogy teljesen máshogy látjuk ezt a peltier+H2O combo-t. Nálam ez minimum szobahőmérséklet alatti hőfokokat, kellő teljesítménnyel és hatékonysággal fagypont körüli hőmérsékleteket jelent, márpedig ehhez az kell, amit belinkeltem, sőt, lehet az sem elég erőteljes. Az erőnek meg ára van.

Kis teljesítményű peltier-ek úgy 8A-t szipkáznak a 12V ágról, ezt egy számítógép táp elviszi vígan, de 150W környékén, vagy felette 14-16V-t is igényelnek, ez meg egy Q6600 és egy G80 társaságában már tekintélyes áramfelvételt jelent, ami alá kell táp nem kicsi...

Datasheet-en nem találtam W-ban kifejezett hőtermelést a modulra nézve, de én még mindig sokallom a 72W-os hőtermelést. Q6700 TDP 130W, add hozzá a peltier 72W-át, és 200 felett vagyunk, ez vízzel sem kevés... vizesblokk legyen a talpán, ami kordában tartja...

A hőfokok engem is érdekelnének!

[ Szerkesztve ]

(#7674) Joshi válasza gyurczy (#7673) üzenetére


Joshi
titán

Lehet hogy rosszul gondolom de akkor úgyis kijavítasz. :D
Tehát a peltier egység lehűti a CPU TDP-jét azaz akár 130W-ot is cserébe a peltier termel 72W-ot amit a víz gond nélkül lehűt tehát elméletileg működik a dolog. :U

(#7675) Reset Elek válasza Joshi (#7674) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Wáááááááááááááááááááá..........

Közben meg a vízbül kiveszi a zokszigént........

A víznek a proci hőjét ÉS a peltier elem fogyasztását kell elszállítania. A proci hője keresztülvándorol a peltier elemen, bele a vízben, a peltier elem csak elősegíti ezt (kb mintha negatív hővezetési tényezője lenne. ), cserébe ő is fölvesz 72 wattot. Energia nem tűnhet el csak úgy a semmibe, pláne nem 130 watt.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#7676) gyurczy válasza Joshi (#7674) üzenetére


gyurczy
őstag

Tudomásom szerint a peltier elem egy olyan modul, ami elektromosság hatására rendkívül jó hővezetővé válik. Ez azt jelenti, hogy az egyik oldaláról a hőt a másik oldalra továbbítja meglehetősen hatékonyan, így alakul ki a hideg oldal és a meleg oldal. A két oldal közötti hőmérséklet különbség optimális esetben 65-70 °C.

A peltier elem a CPU által termelt 130W hőteljesítményt elszívja a hideg oldalról a meleg oldalra, ahol megjelenik pluszban a peltier elem saját hőtermelése is, amit le kell hűtenie a vízhűtésnek.

(#7677) Joshi válasza Reset Elek (#7675) üzenetére


Joshi
titán

Igen, időközben rájöttem hogy összekevertem a hűtést az energiafelvétellel. :DDD
Most akkor ki vagyok tiltva a totyikbú? :DD

(#7678) Joshi válasza gyurczy (#7676) üzenetére


Joshi
titán

Tehát a CPU hője összeadódik a peltier hőjével és ezt kellene vízzel hűteni? :U Én még nem láttam peltier egységet csak hallottam róla. :D

Resetülök meg azt gondolja hogy ez mindenkinek természetes fogalom a működésével együtt? :P

[ Szerkesztve ]

(#7679) Lucif-R válasza gyurczy (#7673) üzenetére


Lucif-R
senior tag

gyurczy: Nem lesz az áramtól jó hővezető. Lásd lejebb. :R

Mi az a [Pletier]-jelenség?

"Ch. A. Peltier (1785-1845) francia fizikus fedezte fel 1834-ben. A lényege, hogy az átfolyó elektromos áram hatására két különböző anyag (fém vagy félvezető) érintkezési (ill. forrasztási) helyén - az áram irányától függően - fölmelegedés vagy lehűlés következik be. Félvezetőként ma bizmut-tellurid ötvözetet alkalmaznak (ezek egyike elektrontöbbletet (n-típusú), a másik pedig elektronhiányt (p-típusú) képez)."

[OFF]
Okéoké! Nyugi! Nem akartam beléd kötni, vagy mindjárt leszarozni a rendszered, biztos a stílussal volt gond, feszült vagyok mostanában. Peace & Respect!

Csak nem te is 90napozol :Y :R (szerk: nehezen ment ez az off tag ;) [/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#7680) gyurczy válasza Lucif-R (#7679) üzenetére


gyurczy
őstag

Valóban félrebeszéltem... a hővezetés, meg a hőpumpálás valóban nem ugyan az!

Ha azt vesszük igen. 15 év dohányzás után január 1-én letettem. Plusz odafigyelek mit eszek (cigi miatt a lovat is megenném futtában), és a langyosvízből, láblógatásból heti 4-5x1 óra sport lett. Meglehetősen radikálisan megváltozott az életmódom, amit még szoknom kell...

[ Szerkesztve ]

(#7681) Nyugdíjas válasza Joshi (#7611) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

1/8"-os menet van benne,ha jól emlékszem,és azért iylen kicsi, hogy be lehessen illeszteni a Zalmi gyári vizes rendszereibe, pl. a hires Reszerátor...:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7682) Nyugdíjas válasza #72042496 (#7628) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Örvendjetek vala:D ;]
Azért nincsen számszerüsitve,mert a vonalzó, vagy tolómérő használatához fel kellett volna állni. Én meg innen ma már csak aludni megyek:D De remélem igy is elég lesz. Gyakorlatilag ha nem hajtod félbe(ahhoz meg nem kis erő kell), akkor lehetetlen megtörni ezt a csövet. Tényleg durva!
Viszont,ha ekkorákat hajlitotok,mint itt én(nem lesz rá szükség:D),akkro már nem kis ellenerőt fejt ki...
Még egy kép...

Más: Azt tudjuk, hogy Balika nem normális(bocs:DDD),mert 12m csövet hajlandó csak venni,azt is a legdrágábból. De hogy én se vagyok az az már biztos... Huszonikszezer ventiben :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7683) szacsee válasza Nyugdíjas (#7682) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nálad az S-Flex-nek nincs egy morrogó alaphangja?
A cső az tényleg durva.. ;] :C

(#7684) Játékos válasza Nyugdíjas (#7682) üzenetére


Játékos
addikt

Könny szökött a szemembe! :Y
Alig várom, hogy itt legyen. Igazából csak próbának rendeltem, de úgy látom, lassan jöhet a többi is. Mondjuk 1-2 ambernek felkeltette az érdeklődését... :DD
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#7685) Rob_Taylor


Rob_Taylor
tag

Erről mi a véleményetek?
[link]
Milyen buborék, milyen hang, és mivan ?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7686) #96302336 válasza Rob_Taylor (#7685) üzenetére


#96302336
törölt tag

vicc.

(#7687) Reset Elek válasza Rob_Taylor (#7685) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Jo kiindulás, hibás következtetés, szóval hülyeség az egész.
Egy csomó dolog félre van magyarázva benne.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#7688) Reset Elek válasza Joshi (#7678) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Csak a meggondolatlanságok írkálásáról vagy letiltva :D

Máskor tessék jol végiggondolni. Ha létezne egy olyan eszköz, ami képes lenne egyszerűen csak úgy elnyelni a hőt, akkor midenhol ezt használnák. De sajnos az energia egyelőre még megmarad, csak ide-oda vándorol, meg maximum szétoszlik a térben.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#7689) Zsotyek válasza gyurczy (#7673) üzenetére


Zsotyek
tag

Nos semmi baj a hangnemmel lehet,hogy én is egy kicsit nyers voltam. Mint írtam nekem egyenlőre 1 C2D E6750-esem van 3600Mhz-en. Így olyan 24-fokos szobahőmérsékleten a proci teljes terhelés alatt sem melegszik 15-20fok fölé. A tápot illetően meg mint írtam bőven elég, nekem 1 MSI 8800 GT 512 van a gépben+3db merevlemez. A fetek hűtéséről pedig az alaplaphoz(Asus P5K Premium) adott 2db pici mókuskerék gondoskodik. A radiátoron 2db 12cm-es ventilátor van + 2db 12cm-es a ház hátuljában. A radiátorra még lehet tenni 2db-ot de nem látom szükségét egyenlőre. Ja a házam egyébként 1 Chiftec Bravo nagytorony. Kérted, hogy képeket tegyek fel bocs de mivel a fényképezőm garanciális csere alatt van így most azt nemtudok felrakni. Meg egyébként is úgy veszem észre, hogy itt mindenki csak irogat de senki nem akar fotókat felrakni a saját gépéről.Tisztelet a kivételnek. Majd ha lessz fotoaparátom priviben kűldök képeket. Remélem fog tetszeni a rendszerem, mivel a barátaim nagyon dicsérik. Igaz elég igényes ember vagyok s így szerintem is a lehető legprecízebben csináltam meg. Ja amit nem írtam még mielőtt valaki azt mondaná, hogy a 4db 12cm-es ventitől hangos a gép hát ezt 1 külön vásárolt 5.25-ös helyre beépíthető szabályzóval oldottam meg.

Asus Maximus VI Hero, Intel Core i5 4670k, Samsung 840Pro SSD, 2db Seagate Barracuda 3TB 7200rpm 64MB ST3000DM001 merevlemez, 2x4Gb Kingston Hyperx 2400Mhz, Saphire radeon 6870, Chiftek nagytorony ház, FSP AURUM S 600 WATT.

(#7690) #72042496 válasza Nyugdíjas (#7682) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem ragaszkodom én a legdrágábbhoz, jó lesz nekem úgy is, ha féláron adod. ;]
Lényeg, ha jól látom ez lágyabb és hajlékonyabb a ClearFlex-nél, ráadásul szebb is. Nem látszik, ha megszínezi a falát a Valvoline.
12 méter pedig azért kell, hogy tuti elég legyen, nem úgy, mint a múltkor. :D 1-2 méternél több úgysem marad belőle. :B

(#7691) gyurczy válasza Zsotyek (#7689) üzenetére


gyurczy
őstag

15-20 °C teljes terhelés alatt? Az igen! A vizet nem fűti fel túlzottan? Mást is hűtesz vízzel? Kíváncsi vagyok milyen hőfokok működnek a peltier meleg oldalán! Páralecsapódással nincs gond idle állapotban? A terhelt 20 °C fényében 10 fok körül/alatt kéne az idle hőfoknak lennie. Ott mit mutat a cucc? Milyen progival monitorozod a hőmérsékleteket?

Bocsi a sok kérdésért, de erősen érdekel a téma és a személyes tapasztalat!!!

(#7692) m4rc!


m4rc!
őstag

Lassanként kirajzolódik, hogy milyen hűtést szeretnék..:
Sztetek hogy érdemes elrendezni a dolgokat:
A ház aljában legyen a szivattyú, a tetejére legyen rögzítve a radi és a hátulján legyen a tartály?
Vagy nem ez a legjobb elrendezés?

Ja igen és egy duplaradi elég egy GTX meg egy Quad hűtésére?

We are analog players in a digital world

(#7693) ^Sunrise^ válasza Nyugdíjas (#7682) üzenetére


^Sunrise^
tag

Mire lesz ennyi venti? :Y :Y

(#7694) #72042496 válasza ^Sunrise^ (#7693) üzenetére


#72042496
törölt tag

2 db tripla radi.

(#7695) FID


FID
őstag

Pumpa: X2O
Blokk: CPU: XSPC Delta.
Radi: Magicool Extreme III -(tripla)
Radi2: Uv reagens single radi
Aszem a pumpa 400l/orás és emelési magassága 1.75körülvan.
A kérdés az lenne h. ha beszerzek 1 mo-ra radit akkor elbirná a szivatyu?
Ja meg be lez majd tervezve 1fet és 2 chipset blokk + vga.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7696) Nyugdíjas válasza szacsee (#7683) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Van,de ezért vettem 1200-asokat, 1000-en már nincsen nekik;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7697) Játékos válasza Nyugdíjas (#7696) üzenetére


Játékos
addikt

Jól értem, hogy alacsony fordulaton morog?
meg...ööö..mmm..csomag? :U
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#7698) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

Alphacool NexXxos vs XSPC Delta Universal | Melyiket ajánlanátok jobban egy E6750-hez? Nexxxos Pro III radi mellé ?

Nexxxos az plexis... az annyira nem egészséges ha jóltudom... reped stb...

[ Szerkesztve ]

(#7699) Zsotyek válasza gyurczy (#7691) üzenetére


Zsotyek
tag

Mint írtam a peltier elem teljesen 1 vörösréz házban foglal helyet, így kitudtam küszöbölni a pára lecsapódást. Mivel nem vagyok 1 megrögzött modding és játékos így nem láttam értelmét a többi eszköz hűtésének. Illetve amit nyújt ilyen sebességen a proci az nekem doszt elég. A VGA-ra azért nem tervezem a vízhűtést mert elég sűrün cserélem na már most így minden alkalommal vehetnék új VGA blokkot ami nem olcsó mulatság. Ja amit nem írtam, mindeszt a hőfokot a ventilátorok teljesen minimális fordulatánál produkálja a rendszer. Tesztelésre álltalában az Everestet, Core Tempet és a 3DMark06-ot használom.
Szerintem ezek a progik elégé megkínozzák a rendszert ahoz, hogy meg bizonyosodjak a stabilitásról. Nekem ez a fontos és nem az, hogy belűl milyen neon világítson mivel a ház oldala zárt úgy sem látnék belőle semmit. Egyébként meg most gondolkodom 1 olyanon, hogy mivel a szobám fala szomszédos a garázsommal oda kivezetném az egészet rézcsövön és 1 autó hűtőjével összekombinálnám így több víz férne a rendszerbe. Ha ezt megvalósitom akkor valószinü, hogy vennék 1 vízhűtéses tápot is, így teljesen hangtalanná lehetne varázsolni az egész gépet. De ez a jövő titka, hogy megvalósítom e az egészet mivel már a nejemtől így is sokat halgatok. Tisztára őrültnek tart az állandó fejleszgetések miatt de mit csináljak ha maximalista vagyok és szretem ha a gépem mindíg toppon van.

[ Szerkesztve ]

Asus Maximus VI Hero, Intel Core i5 4670k, Samsung 840Pro SSD, 2db Seagate Barracuda 3TB 7200rpm 64MB ST3000DM001 merevlemez, 2x4Gb Kingston Hyperx 2400Mhz, Saphire radeon 6870, Chiftek nagytorony ház, FSP AURUM S 600 WATT.

(#7700) gyurczy válasza Zsotyek (#7699) üzenetére


gyurczy
őstag

Az lehet, de a coldplate és maga a proci hűvös, plusz a nyák sem sokkal melegebb körülötte. Ha nincs páralecsapódás, az dícséretes, de mint probléma foglalkozni kell vele...

Idle/load hőfokokról tudfsz screenshotot küldeni priviben? Everest jól szokik mérni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.