Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7151) gyurczy válasza shteer (#7150) üzenetére


gyurczy
őstag

Az rendben van, de ventillátor 1 éve nincs a gépben.

Eddig Asetek Antarctica + EK FC-8800GTX blokkok, többi passzívban ment, most D-TEK Fuzion + Nexxxos NB1 + EK FET x2 + HD3870 CF léggel hűtve gyári cuccal, és mégis feljebb ment az alaplapi hőfok...

(#7152) Joshi válasza gyurczy (#7149) üzenetére


Joshi
titán

:D

[ Szerkesztve ]

(#7153) WiZARD válasza shteer (#7150) üzenetére


WiZARD
addikt

p5k szériánál valahol a ramok mellett (felett) van az alaplapi hőmérő....

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7154) Nyugdíjas válasza WiZARD (#7148) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Clearflex esetleg? Nem full szilikon,de szilikonos,elég jó minőség szerintem...

shteer: No para,szétszed,összerak. Már nekem is ugrott szét. Megóggyuk:D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7155) WiZARD válasza Nyugdíjas (#7154) üzenetére


WiZARD
addikt

dobd be mélyhűtőbe negyed órára pls.
ha puha marad akkor jöhet :)

(bár mintha valaki megnézte volna már nekem, és nem maradt túlzottan puha)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7156) shteer válasza Nyugdíjas (#7154) üzenetére


shteer
titán

ok, nem is kellett szétszedni, találtam egy másik megoldást - remélem jó maradt :)

de vizet hozz pls, mert szomjas a gép :DDD épp a beömlőig ér a víz, azért több fér ezekbe a 10-es csövekbe, meg +4 blokkba ;]

..szerintem jónak tűnik

(#7157) shteer válasza WiZARD (#7148) üzenetére


shteer
titán

dobtam egy privátot

..szerintem jónak tűnik

(#7158) Nyugdíjas válasza WiZARD (#7155) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Megnézem,az ingyen van:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7159) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#7158) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Meglestem. Hát ha finoman akarnék fogalmazni,akkor azt mondanám, hogy nem tartotta meg a rugalmasságát:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7160) shteer válasza WiZARD (#7155) üzenetére


shteer
titán

folyékony nitrogénnal akarod használni? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#7161) WiZARD válasza Nyugdíjas (#7159) üzenetére


WiZARD
addikt

thx :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7162) WiZARD válasza shteer (#7160) üzenetére


WiZARD
addikt

nem, csak házon kívül van a radiátor, télen meg hideg van :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7163) Psych0 válasza WiZARD (#7162) üzenetére


Psych0
őstag

az nem rossz az alkatrészeknek, hogy kicsapódik rá a pára?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#7164) yakuza.tora válasza #72042496 (#7143) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Szolgálati közlemény!
Balika! Ha kész a cuccos, csak szólj! Viszem a gépet - Fuji S6500fd - és csinálunk egy-két korrekt fotót! :K
Az ajánlat Shteer fórumtársnak is áll! Sőt, minden bp.-i "vizesnek"! :))

Alléz Olympique de Marseille!

(#7165) shteer válasza yakuza.tora (#7164) üzenetére


shteer
titán

ok, úgyis jössz a backplate-ért ;)

..szerintem jónak tűnik

(#7166) yakuza.tora válasza shteer (#7165) üzenetére


yakuza.tora
addikt

OK. Viszem a cuccost! :K :K :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#7167) WiZARD válasza Psych0 (#7163) üzenetére


WiZARD
addikt

de, rossz.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7168) Silex válasza WiZARD (#7167) üzenetére


Silex
aktív tag

Rossznak valóban rossz, csak nem következik be. :DDD Mint ezt már sokan leírták akik így használják a radit. (pl. én is) Szerintem elsősorban azért, mert zárt gépnél a házon belüli levegő is lehűl eléggé a csövek meg blokkok miatt. Ergo nem nincs elég hőkülönbség a páralecsapódáshoz.

(#7169) WiZARD válasza Silex (#7168) üzenetére


WiZARD
addikt

:)
7 éve kb minden alkalommal megkérdezi ezt valaki tőlem, amikor szóba kerül, hogy kint van a radiátorom. és mindenki meglepetten néz, amikor mondom hogy nincs jelentős páralecsapódás :)

van 1-2 venti a házamban, szóval annyira nem hülhet le elvileg a levegő...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7170) shteer válasza Silex (#7168) üzenetére


shteer
titán

vagy azért mert a gépházban lévő meleg miatt ami lecsapódik az folyamatosan párolog és így nem keletkezik csöpögés - de majd aki ért a fizikához úgyis elénk tárja a valóságot :))

..szerintem jónak tűnik

(#7171) Nyugdíjas válasza yakuza.tora (#7166) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Legalább nekem nem kell menni,lustaság fél egészség:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7172) Silex válasza shteer (#7170) üzenetére


Silex
aktív tag

Nekem is van egy venti a házban, szerintem az inkább csak a hideg levegőt mozgatja meg, vagy kicsit elkeveri, de a gépházban nincs meleg ez tuti :K . Ha a kezemet ráteszem a házra, mindenhol hideg, kifejezetten. Biztos van szerepe a légmozgásnak is, hiszen az is párologtat. Az hogy melegíti a gépház a levegőt és párologtat nehezen állna meg szerintem, amikor hideg van a gépen belül. A Vga-n is full zalmi blokk, batár zalmi blokk a procin, nb-n, sb-n is blokk. Plussz sok cső 10 vagy 10-egynéhány fokos vízhő mellett, kellően hűt. Lehet, hogy más is közrejátszik, de alátámasztani látszik, h amikor nagy mínuszok voltak, 10 fok alatti vízzel, akkor is csak a gépházon kívül lévő csőrészleten jelentkezett vízlecsapódás, belül már nem.

(#7173) shteer válasza Silex (#7172) üzenetére


shteer
titán

a légmozgás biztosan segít abban h ne csöpögjön a pára :K

Nyugdíjas: erre vhogy számítottam :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#7174) yakuza.tora válasza Nyugdíjas (#7171) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Hát persze! Ebben a korban... :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#7175) shteer


shteer
titán

amúgy segíthetnétek a dilemmámban... nem is vok annyira biztos benne, h akarok én vízhűtéses tápegységet :U
nagyon gondolkodom egy corsair 520hx-en - legalább az kavarhatná kifelé a levegőt

nem elfogult véleményeket várok :)

..szerintem jónak tűnik

(#7176) Nyugdíjas válasza shteer (#7175) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkó nem szólok:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7177) P00By válasza Nyugdíjas (#7176) üzenetére


P00By
nagyúr

Én se ;]

(#7178) Nyugdíjas válasza P00By (#7177) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ki van velünk segitve a csóka ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7179) OC válasza shteer (#7175) üzenetére


OC
őstag

Bár az elfogultság azért fennáállhat nálam is, remlem objektívens tudok nyilatkozni.

Egyik havernak raktam össze egy egyszerű kis vizet. Single radi + YateLoon d12sl12, hf600 szivattyú, mag cpu blokk stb.
Akkor rájött, hogy a 2x80-as ventis tápja igencsak hangos. Mivel akkor még nem tudtam neki ígérni semmit vizes táp ügyében, elkezdtünk tápot keresni és végül (mivel a kisebb tesóból nem volt akkor raktáron) egy 520hx lett belőle.
Első körben nálam próbáltuk ki a tápegységet és ekkor ért az első meglepetés, mégpedig az, hogy vazz, ez nem halk. Nem mondom, hgy üvölt, a de még a ventis vizemet is túlharsogta bőven, szal passzív rendszerbe szvsz felejtős. Most az én Zenemet használja, de összekuporgatta a pénzét egy vizes tápra, mert az a biztos (pedig nála bezzeg nem zizeg a Zen :W )
Esetleg akkor jöhetne talán szóba, ha a ház hangszigetelt és a tápegység is valamennyire el van rejtve szigetelésben (persze úgy, hogy szellőzni tudjon).
Remélem tudtam segíteni.

(#7180) shteer válasza OC (#7179) üzenetére


shteer
titán

:R

úgy áll a dolog, hogy a terv majdnem késezn van, csak be kell méreteznem

zámomra azért meglepő amit írtál, mert nyugdíjasnál a nyitott házszerű építményét hallatva semmi hangja sem volt ennek a tápnak. a lapátokat is megtudnám számolni üzem közben

nálad vészventi nélkül megy a fantom Zoli blokkjával passzívan?

..szerintem jónak tűnik

(#7181) P00By válasza OC (#7179) üzenetére


P00By
nagyúr

Ez nem általánosítható minden hx520-ra, én már megfigyeltem itt is és külföldi fórumokon is, h vagy valakinek hangos nem is kicsit és van akinek nagyon hallk! Szerintem adott egy két sorozat és azok ebben különböznek.

(#7182) WiZARD


WiZARD
addikt

jeje végre megjött az infra hőmérőm, így már tudok mindent méregetni a házban egyszerűen :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7183) Nyugdíjas válasza P00By (#7181) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igen,és szerintem az újabbak a hangosak sajnos. ShkizO is kifogott egy elég hangosat. És ő is mostanában vette.
Akkor lehet megtartom az enyémet(nem mintha el akartam volna adni:D),ha már igy kifogtam:)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7184) shteer válasza Nyugdíjas (#7183) üzenetére


shteer
titán

akkor én meg nem veszek :D és vizesítek...

ez gyorsan ment :DDD Muchas gracias!

..szerintem jónak tűnik

(#7185) ^Sunrise^


^Sunrise^
tag

En Corsair VX450-ben gondolkodom, annak hangjarol tapasztalat esetleg? :F

(#7186) P00By válasza ^Sunrise^ (#7185) üzenetére


P00By
nagyúr

Arról is volt aki azt mondta hangos! Persze a HX620-ra nincsen panasz :D (nekem sincs, sőt..)

(#7187) Bivaly válasza OC (#7179) üzenetére


Bivaly
tag

Nekem is HX520 van, és semmi hangja.
Mondjuk az előző TG-480-U01-nek sem volt. :D

[ Szerkesztve ]

Life begins at 140!

(#7188) P00By


P00By
nagyúr

Tényleg kerüljétek a vízhűtéses lötyiket!
Nyami
Nyami2

(#7189) shteer válasza P00By (#7188) üzenetére


shteer
titán

azért azt sem ártana beszúrni, hogy milyen adalék miylen arányban milyen rendszerben mennyi ideig ;)

szerk: egyébként jóétvágyat hozzá! :DDD

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#7190) Nyugdíjas válasza P00By (#7188) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez milyen lötty használata mellett jelentkezett?
Csak mert nekem is pont ilyen volt anno a fuzionban,csak kevesebb:U
De én akkor fagyállóval toltam...
egyedem - begyedem :DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7191) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Egyébként a cicergő táppal lehet vmit kezdeni? (Alkatrész csere...)

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#7192) #72042496 válasza P00By (#7188) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hmm, van itthon egy jó adag Valvoline lötyi, még bontatlan... akkor inkább maradjon is bontatlan? Eddig csak jókat hallottam róla, egyedüli hátránya, hogy - éppen tegnap láttam - megszínezi a csövet.

Még a végén kénytelen leszek gyógyszerész ismerőssel felvenni a kapcsolatot, hogy szerezzen másfél liter alkoholt.

yakuza.tora: Köszi, ezzel valószínű élni fogok! Egy nagyobb Ixus-t tudnék kölcsönözni, - jó kis gép, de nem egy kategória az S6500-al... :)

[ Szerkesztve ]

(#7193) P00By


P00By
nagyúr

Nincsen adat sem a löty típusáról, se a keverék arányáról!
Nekem, ha lenne rendszerem, akkor az általatok is kedvelt fagyálló+desztvizet használnám :)
Bár fagyáló és fagyálló közt is lehet különbség.

(#7194) ^Sunrise^ válasza P00By (#7188) üzenetére


^Sunrise^
tag

Hat ez igy nagyon guszta, pont igy kaja utan.... :Y :DDD

(#7195) M.W.H


M.W.H
aktív tag

hát nem mondom...ezek a ragacsok nekem is volt bajom velük végül már trisos oldatottal kellet járatnom hogy kitakarodjon a rendszerböl... nem marta meg mert lugos volt a viz töle

hé valaki csinált már olyat hogy olajjal vagy más egyéb szintetikus cuccal töltötte fel?
kiváncsi lennék egy ilyen tesztre is hátha valaki kitalál valami alternativ megoldást és élölénymentes folyadékhüttést

Mad W. Highflyer

(#7196) ttt1 válasza #72042496 (#7192) üzenetére


ttt1
őstag

99,9-es alkohol az jó ?:)

(#7197) Psych0 válasza ttt1 (#7196) üzenetére


Psych0
őstag

elfogyna a rendszerből :)

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#7198) Nyugdíjas válasza Psych0 (#7197) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha megnézed a hsz.-t amire válaszolt akkor valószinü, hogy higitani gondolta. Igy nem is lenne túl jó hűtőfolyadék.
Higitva meg már hogy a bánatba fogyna el egy zárt rendszerből:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7199) shteer válasza M.W.H (#7195) üzenetére


shteer
titán

olajjal hallottam már pár próbálkozásról :D egy igazi baj volt vele: iszonyat büdös lett tőle a helység :D

..szerintem jónak tűnik

(#7200) ttt1 válasza ttt1 (#7196) üzenetére


ttt1
őstag

Milyen arányban célszerü keverni?4:1?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.