Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) nyunyu válasza FID (#7497) üzenetére


nyunyu
félisten

4 belul hatlap csavar+4 anya tartja azt az alulapot.

Ja, most veszem eszre, miutan lecsavaroztam, hogy az ot tarto muanyag keret viszont negy 4 fullel kipattinthato :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7502) nyunyu válasza FID (#7497) üzenetére


nyunyu
félisten

Vegulis, ahogy mericskeltem, ha kivagod a muanyagot, van 15x17x3 centi helyed a radinak, es ha mogotte a ventitarto racsokat is szetvagod, akkor oda befer egy 12 centis venti.
Aztan ha visszarakod a femlapot, akkor kivulrol alig latni a radit.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7503) Nyugdíjas válasza #72042496 (#7500) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Moat én is alig várom a HK szettet a lapomra.:DD
Az enyém is olyan lesz mint a tied: HK edition Quad GT:D
Csak ez másfajta Quad GT:)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7504) shteer válasza Nyugdíjas (#7503) üzenetére


shteer
titán

én is alig várom, h mindenki megkaja amit akar és ne nyöszörögjetek :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#7505) Nyugdíjas válasza shteer (#7504) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hajléktalannak szava nincsen:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7506) OC válasza shteer (#7504) üzenetére


OC
őstag

Háttööö...igen. Mivel mostanában a h.sz.-ek pörögnek, csak a hasznos info. tartalom igen kicsi. :(

(#7507) agent11


agent11
tag

Sziasztok!

Valaki tudna esetleg ajánlani egy boltot ahol lehet kapni hővezető lapot!

Köszi

(#7508) fuzik válasza agent11 (#7507) üzenetére


fuzik
aktív tag

conrad.hu

beírod a gyorskeresőbe, hogy hővezető - és szemezgetsz

egyébként itt a ph! -n is szokott akadni gap pad és egyéb neveken

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#7509) #72042496 válasza Nyugdíjas (#7503) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hmmm... ha költenék ilyen hívságokra, akkor csak az NSB-6-ot kellene NSB-15-re cserélnem. :) Azért ez nem rossz.
NSB-15 egyenesen Watercool-éktól jön, vagy már kapható azért másutt is? MIPS-éknél feladtad a reményt?

(#7510) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Reggelt Mindendenkinek...! :)
Sajnos miután SzívemcsücskeKoolance-nál nem találok minden elképzelésemre megoldást ezért a Heatkiller felé veszem az irányt... elsősorban a északi-deli-mosfet blokkok miatt. (Nyugdíjas kolléga megNyugtatott, hogy nem nyúlok mellé a HK cpu blokkal sem.) Most a HK ezt a szettet ajánlja, de láttam a palettáján komolyabb északi hűtőt is. Érdemes bevariálni vagy képen látottak is megfelelőek?
Rendszerem (végső verziója): D5, SilentStarBoxx x2, Mora x2, Silentmaxx, cső+csati 10mm belső vagy nagyobb. (Gép többi adata az infoban)
Köszi a tanácsokat, tapasztalatokat. :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#7511) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Korábban többször írtam hogy a DDC pro szivattyúm nem igazán akar elindulni. A megtört tápkábelét teljesen kicseréltem, két napig működött rendesen, megint elkezdte, hogy bekapcsolás után 1perc után sem indul el. Korábban szétszedtem a rendszert, nincs dugulás. Cuccok a rendszerben, Iceage által készített CPU, Chipset hűtő, Tody által készített univerzális blokk a VGA-n, 12db Cape cora, Noise Isolator. Táp 400W-os FSP. Korábban írta vki, h a táp nem ad neki elég feszt, de ezt kétlem. 4tűs molex csatoját bármely ágra dugom, a jelenség fent áll, ha egyszer elindul, nem áll le, működik rendesen. Deszti víz +fagyállót használom 10% keveréssel.
Van vkinek tippje mi lehet a baj?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#7512) OC válasza belaazallat (#7511) üzenetére


OC
őstag

Szia!

Nem tudom mikor és honnan vetted a szivattyút, de a kíérlezgetés helyett inkább a garanciális ügyintézést ajánlom. (Nekem egyébként anno a régebbi modellel, a DDC1-VC-vel voltak indulási gondjaim: induláskor csak remeg, látszik, hogy próbál indulni több kevesebb sikerrel)

[ Szerkesztve ]

(#7513) belaazallat válasza OC (#7512) üzenetére


belaazallat
addikt

ment pü

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#7514) #72042496 válasza Samanbacsii (#7510) üzenetére


#72042496
törölt tag

Északi hídra tuning mellett is teljesen jó egy ilyen blokk, még talán sok is. ;)

(#7515) Nyugdíjas válasza #72042496 (#7509) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Megvárom mig lehet máshol. Elvileg az hétfő.
MIPS-ékkle feladtam a harcot,csak azért,mert éppen 2,5x ennyibe került volna. Pöppet túlzásnak gondoltam:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7516) ^Sunrise^


^Sunrise^
tag

Koolance monnyon le, beszopattak rendesen.

Nezegetem a RAM blokkjukat, milyen jo is lesz majd az nekem ha megjon, erre a hulye varazslojuk a honlapon, azt irja, hogy nem javasolt a deszkamra, mert nem fer el a tobbi memo modultol vagy a VGA-tol. 'Nyad!, nezem a memokat, P35-DS3-ra tokeletesen passzol szerintuk, az enyem szintugy az az elrendezes. VGA, latom ott liheg az X1950XT segge a memoktol 1mm-re. Na faxa, ez az en formam mondom. Kicsit kesobb kapcsolok, hogy SLI deszkam van, mi lenne ha a 2. PCI-E slotba tennem inkabb a kartyat, igy most kb. tobbcentis kornyeken a memoknak semmi sincs amibe beleutkozhetne majd a blokk. :U
Koolance-nel ugy latszik kicsit gyengus a termekismeret, ha ezt nem vettek eszre. :W :DDD

Mindenesetre elontott egy pillanatra a viz, hogy megse lesz vizem a memokon. :))

(#7517) agent11 válasza fuzik (#7508) üzenetére


agent11
tag

Köszi szépen!

És ezek minőségileg megfelelőek egy GTX vízhűtő blokk és a kártyán lévő FET-ek, RAM-ok és I/O chip közé?

(#7518) Soak válasza ^Sunrise^ (#7516) üzenetére


Soak
veterán

Mi lenne?:) Lassab , vagyis keskenyebb pci-e sinen ülne a VGA-d ... tehát lassabb lenne számottevően elvileg.

Nézd meg könyvét az alaplapnak is, abban is benen van (ha igy van intelnél is :D )

(#7519) banderasz77


banderasz77
addikt

http://prohardver.hu/hir/hanghullamok_segitenenek_be_a_jovo_vizhuteseinek.html

Ezt olvastátok már? :U

(#7520) ^Sunrise^ válasza Soak (#7518) üzenetére


^Sunrise^
tag

De ez nem szutyok intel, ahol 4x sebessegen megy a masodik slot, 2x 8 v. 1x 16 a sebesseg, X1950XT meg nem egy olyan VGA ahol eszre lehetne venni, hogy 8x v. 16x a slot sebessege. :D

(#7521) donzoli válasza ^Sunrise^ (#7520) üzenetére


donzoli
aktív tag

"szutyok intel" LOL.. kár hogy az első számú gyártó..

(#7522) Soak válasza ^Sunrise^ (#7520) üzenetére


Soak
veterán

A szutyok intel keresztbe nyeli le az nvidiát ;] :D

Amugy a 8xasat is megérzed

(#7523) szacsee válasza Soak (#7522) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem oan biztos az! :P
Én leteszteltem anno x4 slotban a 8800Gt-t Crysis alatt és a min FPS nem esett le, csak a max, és az is kb max 1-2 FPS-t... :B
Viszont szerintem az X8-as sebességű PCI-E slot elegendő lenne.
Itt egy kis teszt.
A legegyszerűbb amúgy, ha az alsó slot-ba beteszi most s VGA-t és kiteszteli, akkor nem éri meglepetés..és így látja mi a külömbség. :K
Amúgy nem oanok az NV lapok, ha a felsőben nincs VGA akkor az alsónak is 16-os sávszélt ad? :F Nekem M2N32-m volt, így nálam tök mindegy melyikbe tettem, de nem ismerem részletesen azt a lapkészletet. :R

(#7524) nyunyu válasza szacsee (#7523) üzenetére


nyunyu
félisten

M2N32-on 16+16 PCI-E sin van a ket videokartyanak, mig az o chipsetje osszesen 16-ot tud kiosztani, ami egykartyas esetben 16, vagy ha van az also helyen kartya, akkor automatikusan 8+8.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7525) jones965 válasza Samanbacsii (#7510) üzenetére


jones965
Modder

Szia !
Szerintem nyugodtan megveheted, én is ilyen szettet használok-igaz a fetblokkok az alaplap miatt más méretűek, de ragyogóan teszik a dolgukat.

(#7526) ^Sunrise^ válasza Soak (#7522) üzenetére


^Sunrise^
tag

Vegignyalaztam a teszteket, azert az 1% sebessegcsokkenesert nem fogok sirankozni, kb. semmit sem jelent. ;] :))

(#7527) Reset Elek válasza banderasz77 (#7519) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Jaja.
Jo nagy marhaság.
Kb mint Zoli gyémántporos vízhűtése.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#7528) nyunyu válasza Reset Elek (#7527) üzenetére


nyunyu
félisten

[i]Kb mint Zoli gyémántporos vízhűtése.[/l]

Az milyen, gyemant por van keverve a hutokozegbe?
Eleg hamar lebontana a csoveket, de a blokkokbol sem maradna sok minden :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7529) Soak válasza szacsee (#7523) üzenetére


Soak
veterán

Nekem a 7900GTX is gyengébb volt jóval x4-ben mint 16ban ,ugyhogy nem a levegőből szivtam ... :)

(#7530) banderasz77 válasza Reset Elek (#7527) üzenetére


banderasz77
addikt

:DD

(#7531) szacsee válasza Soak (#7529) üzenetére


szacsee
nagyúr

Milllen chipkészlet alatt? :B Ez viszont 8x lenne. :P

(#7532) Soak válasza szacsee (#7531) üzenetére


Soak
veterán

nf4

[ Szerkesztve ]

(#7533) FID válasza Soak (#7529) üzenetére


FID
őstag

Mivel nekem 3 sli-m is volt ezért nyugottan állithatom h. nem lasabb a 8x-oson mint 16x-oson!!! Mindenféleképp teszteltem! Gts böl is sli lesz! És az se lasabb 8xosba.

nyunyu: Azt a kis alut ki tudom szedni csak egy csavar tartja! Be fér a radi simán!
Readásul ugy h az ajtot is ki tudom nyitni mivel nekem 2x nyithato az eleje a fölsörész + egybe az egész ki nyithato és ott vanak a venti hejek.
KÉPEK:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7534) baleee89 válasza Soak (#7532) üzenetére


baleee89
aktív tag

hi tudták hogy ehez a : [link]
gyárilag van blackplate! nagyon meg örültem!

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#7535) Soak válasza FID (#7533) üzenetére


Soak
veterán

Abban a hsz-ben pont 4x-ről volt szó ,de sebaj ;]

(#7536) ^Sunrise^


^Sunrise^
tag

Jartam ma a Tecsoban, nezegettem a fagyallokat, van vmi kulonleges marka, vagy tipus amit erdemes venni, vagy tokmind1? :F

(#7537) Samanbacsii válasza baleee89 (#7534) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Hali!
Ment pü...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#7538) baleee89 válasza Samanbacsii (#7537) üzenetére


baleee89
aktív tag

repü is! :R

mod: off

[ Szerkesztve ]

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#7539) Nyugdíjas válasza ^Sunrise^ (#7536) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Márkásat vegyél. Azok szinte mind jók. OMV,Shell biztos beválik:K

balee89: Én tudtam,engem kérdezhettél vóna:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7540) nyunyu válasza FID (#7533) üzenetére


nyunyu
félisten

Kepeiden ott van a negy sarkaban 4db csavar, amihez 3-as imbuszkulcs kell, azok fogjak oda a kipattinthato muanyaghoz.

Egyebkent nem kell bemutatni, mar volt szerencsem hozza. :))
Meg szerencse, hogy az en CK1099-em alubol van, nem acel, mint az ugyanilyen CK1018/1019, igy is szivtam eleget, mire kivagtam az oldalat a Morat huto ventiknek.
Mondjuk lehet, hogy nem egypalcas teszkogazdasagos olloval kellett volna szerencsetlenkedni, hanem kolcsonkerni fatertol valamelyik meregdraga Stubait, de az messze volt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7541) FID válasza nyunyu (#7540) üzenetére


FID
őstag

azt az also alut kikapom plexi lesz helyette a radi elött. max anyit vágok h az egész elejét ki tudjam nyitni :D De azt ugyse sürün nyitogatom. Vágáshoz garvirozot szoktam használni.
Ez is alu alunak meg flexel menni nem nagyon szabad!
Viszont honnan tudnék szerezni viz höfok méröt?
És viz áramlás méröt?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7542) nyunyu válasza FID (#7541) üzenetére


nyunyu
félisten

De akkor hogy fog szellozni a radi, ha eleraksz egy plexit?
Masreszt egy olyan miniatur radihoz mindenkeppen kell valami venti, mivel passzivan boven nem fog semmit sem lehuteni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7543) FID válasza nyunyu (#7542) üzenetére


FID
őstag

vagy nem fog. Vagy plexi helyett rács lesz elötte.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7544) ^Sunrise^


^Sunrise^
tag

Szetszedtem ma a gepet, alkatreszek a szonyegrol szepen mennek, csak nem kell belerugni, mert az akkor gaz. :D

A hazat jovo heten kifurom ahol a csovek fognak futni es a tetejet ahova a tartaly kerul. Megprobalom megoldani, hogy a kabelezes is rejtett legyen szinte teljesen, csak a viz latszodjon. Kemeny projectnek igerkezik. :O

(#7545) FID


FID
őstag

Ez az ember nagyon bátor!
UI: Köszönöm h. lebeszéltetek!
[link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7546) jozzy222


jozzy222
csendes tag

Hello!Egy kis segítségre van szükségem .Valami/10 csőből 30-40cm darab kellene.Hol tudok holnap ilyet venni vagy bármi más módon hozzá jutni.köszi

gigabyte p45 ds3 e2180@3.2 ati 4850

(#7547) Nyugdíjas válasza jozzy222 (#7546) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Praktikerben szokott lenni 11/8...
Ha szóltál volna adtam volna amugy,de gondolom megtetted volna,ha eszedbe jut....

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7548) nyunyu válasza FID (#7545) üzenetére


nyunyu
félisten

Vagnam is ki a 'csaba, ha ilyen hangos lenne a gepem.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7549) jozzy222 válasza Nyugdíjas (#7547) üzenetére


jozzy222
csendes tag

köszi valaban így tettem volna

gigabyte p45 ds3 e2180@3.2 ati 4850

(#7550) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Sziasztok!

Az adataimnál olvasható konfigot milyen rendszerrel tudnám hűteni rendesen úgy hogy tuning is legyen rajta és a késöbbiekben egy erősebb konfigot is elbírjon. Köszi előre is :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.