Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) .mf válasza zzolika (#7299) üzenetére


.mf
veterán

>>"Legyen halk és normális hõfokot tartson panellakásban nyáron is."

Lol, a vízhűtés legfeljebb környezeti hőmérsékletre tud hűteni, egy panellakásban pedig nyáron nincs normális hőfok :DDD
Bolti cucc? Kicsit meg fogja drágítani, de egy 50k alatt ki lehet hozni megfelelően erősre és halkra. További kompromisszumokkal (hűtés hatékonysága vagy hangereje) 40k környékére letornászható.
GT-re nem elég csak a ramsüni, a fesszabályzók is alaposan melegednek. Minimum azokra is hűtőborda ajánlott, kis légmozgással megtámogatva.
A NB-re (és RAMokra) én blokk helyett csak egy rájuk fújó alacsony fordulatszámú ventit szoktam javasolni, de vannak, akik szerint ez kevés.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7302) .mf válasza FID (#7300) üzenetére


.mf
veterán

Csak úgy vonzanak a szarabbnál szarabb hűtők, valld be ;]
Reserator < Bigwater < rendes léghűtés. Igen, jól látod, inkább vegyél rendes léghűtést, mint ezek bármelyikét, meg fogod nekem köszönni. Olcsóbb és jobb, mint ezek.
Az újabb bigwhateverek sem lettek jók. Ha még nem hallottál rosszat róluk, akkor nem olvastál/kérdeztél eléggé utánuk.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7303) M.W.H válasza szacsee (#7248) üzenetére


M.W.H
aktív tag

szacsee-nak igaza van sztem a pupma cpu körrel mert igazábol nem adnak olyan nagy höt a pumpák hameg igen az rég gáz és szorul vagy kopik vagy kereg vagy sz*r és l*f*sz a teljesitménye

[ Szerkesztve ]

Mad W. Highflyer

(#7304) FID válasza .mf (#7302) üzenetére


FID
őstag

Jo léghütésem van! Rendesen fogni kell a gépet ha elkezdek játszani mert elindul oldara anyira szivja a levegöt!
Nem vonzanak a szar vizhütések! Inkább kinézetre megyek.
Végig olvastam itt a topikban pár száz hozzászolást és elvesztem a csöátmérökben,
az átalakitokban, meg a vizi spermában!
T.T. aquarius 3ban nekem is volt ilyen fehér emberi öröm maradvány :DD

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7305) M.W.H válasza FID (#7304) üzenetére


M.W.H
aktív tag

akkor ha nem akarsz szarakodni és kinézetre mész vegyé sok epoxit kend le a minden nyákot hagyj egykét hüttöbordát rajta azt ne kend le csak hogy vizhatlan legyen a géped aztán b*zd bele egy aquváriumba és tegyél a vizbe uv reagáns oldatot és világitsd meg

csináld meg fotozd le és kapsz rá tapsot :P nincs macera okor-okor tegyél egykét algaevö halat a vizbe de csak ami birja a vegyszert

[ Szerkesztve ]

Mad W. Highflyer

(#7306) FID válasza M.W.H (#7305) üzenetére


FID
őstag

Nem is rosz ötlet de ilyet már csináltak!!!! (Radikalmod) :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7307) ^Sunrise^ válasza FID (#7296) üzenetére


^Sunrise^
tag

Nekem 2 eve a kovetkezo cucc volt kb. 40k korul:

Alphacool Tripla radi, Alphacool HP Pro S775 cpu blokk, EheimStation 1046 pumpa tartallyal, hasznaltan vettem egy Nexus blokkot NB-re, es egy Innova blokkot GPU-ra. PentiumD820-at olyan gyonyoruen lehutotte, hogy orom volt nezni.

(#7308) .mf válasza M.W.H (#7305) üzenetére


.mf
veterán

n00b. Az túl sok munka. Inkább tedd az egészet úgy, ahogy van (talán ventilátorok nélkül - annak annyira nem tesz jót), egy nagy, ásvány-/motorolajjal töltött akváriumba :D - és ez még működik is.

FID: a kinézetre mész? EGY GÉP HŰTÉSÉNÉL? Buzi-e vagy? :DDD Esetleg rózsaszín plüssborítást kérsz a gépházra? :3
Lehet, hogy csak én teszem rosszul, de nálam a teljesítmény az elsődleges szempont, nem a kinézete ;) A reserator pedig továbbra sem jó vízhűtéses ... valami - mert hogy megoldás nem, az is biztos.
Ja és a léghűtésnél sem az jelenti a minőséget, hogy hangos vagy nagy a szívóereje. A pisztolyoknak sem a súlya határozza meg a minőségét, Tommy, bármit is mondott az a hülye orosz :)) (in b4 Golyófogú monológja :D ) Léghűtésből is ki lehet hozni viszonylag halk, de erőset - vízhűtésből pedig halkabbat és erősebbet, de nem Reseratorral és Bigwaterrel.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7309) FID válasza ^Sunrise^ (#7307) üzenetére


FID
őstag

tudtam h. vannak itt rendes emberek, mint te + .mf! A mostani zalman sem hangos csak ugy van beállitva h. hömérsékletre emelje a fordulatot! Full réz, mikor vettem ez volt a legjobb!
Buzi-e vok? Nem! + amugy sincsen + péntek! :D Csak szeretem ha valami jol néz ki!
És amikor ilyen 40fös lanrajárok akkor csorog a többiek nyála.
Valaki linkelt 1sli-s blokkot az + fogott!
De nem adom fel! Viz kell a gépbe. Legfejebb tényleg sürün nézem az aprot és kérdezgetek.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7310) ^Sunrise^ válasza FID (#7309) üzenetére


^Sunrise^
tag

Sztem erdemes lenne probalkoznod VGA-ra Tody-nal: [link]
VGA-ra jo aron van blokkja, de cserebe csak a GPU-t huti, a memokat nem. Egy fullos blokk GT-re viszont annyi mint egy Bigwater. :DD :DD

(#7311) .mf válasza FID (#7309) üzenetére


.mf
veterán

Én a helyedben azt a zalmant meg a gts gyári hűtését lecserélném egy Thermalright Ultra Extreme-re (röviden TRUE) és egy HR-03-ra. Drága darabok (bár még olcsóbbak, mint az általad kiszemelt res és bw), de a legjobbak közé tartoznak. 1(-2) közepes sebességű 120-as ill. 92-es ventivel megtoldva (vagy akár mindkettőre 120ast rakva) messze verni fogják a rest és a bwt. Ha pedig gyakran jársz lanpartykra, még egy ok amellett, hogy légnél maradj. Ha borul, ütődik, meglazul valami, akkor vízzel az egész géped eláztathatod rossz esetben.
TR honlap

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7312) FID válasza ^Sunrise^ (#7310) üzenetére


FID
őstag

Ezt szerintem igénybe veszem!!! köszi.
Kedves .mf Én is néztm ezeket.
Azért is kell viz mert sli lesz a gépemben! És mivel leadtek karim van igy 2,5 slotot foglal,
Kell a szabad pci mert az aegia karit + akarom tartani! Ennek az alaplapnak + nagyon gyökér az elrendezése. Amit hüteni akarok az majd a 2gpu + 1cpu.
A többi dolgot azt feleslegesnekérzem mert höcsöves az alaplap! +ha kell rárakom a hozzátartozo mokuskereket.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7313) .mf válasza FID (#7312) üzenetére


.mf
veterán

Tudom más témák meg egyéni meggyőződések, de:
1.) sztem az sli-nek leginkább nagy felbontásnál (1680 fölött) van értelme, és mivel a kártyák memóriamérete nem adódik össze, ezért 320-as GTS-el sztem felesleges. Amihez kevés egy GTS gpu-ereje, ahhoz már a memóriája is rég kevés.
2.) az Ageia Physx egy halvaszületett ötlet volt, és hiába érték el, hogy legyen néhány techdemo játék vagy legalább pálya, azok enélkül a kártya nélkül is játszhatóak, így nem sok előnyt biztosít.

Ha már bírsz két db GTS-re költeni, akkor abba a keretbe sztem igazán beleférhetne egy rendesebb vízhűtés. ;)
Íme egy rendes G80-fullblok:

- és ott van az aprók között...

De még mindig azt mondom, hogyha gyakran jársz lanpartykra, akkor üzembiztosabb a léghűtés.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7314) FID válasza .mf (#7313) üzenetére


FID
őstag

Köszönömezt már + csodáltam! Állat nagyon de 10éig + bármi lehet!
Nekem mindig sli-m volt amiota létezik, tetszik. Csak ehez az slihez már uj táp is kell ugy h azt elnapoltam, és minnél késöbb lesz annál olcsobb lesz a kari.
Aegiába én se hittem de 25k-ért megvettem mert ugygondoltam h. ugyanenyiért el is tudom adni. De ut2007 + Most az infernal +gyözött h. van létjoga a gépemben maradni + még egy dolog amire lehet vizet tenni! :D

Mod: Miért üzembiztosabb? A viz zárt rendszer nem? Aqua 3mal is lanoztam és nem volt gond. Ne hargudj de nem értelek.

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7315) .mf válasza FID (#7314) üzenetére


.mf
veterán

Mint írtam, borulás, ütődés, rántás, lazulás -> rossz esetben eláztatja a géped.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7316) shteer válasza .mf (#7315) üzenetére


shteer
titán

a vidkariés fizikai gyorsítós témákat pls OFF-ba

nem hinném, hogy egy vízhűtés szállításkor eláztatná a géped.. miért is? enyém is lett már szállítva és nem ázott - igaz vizet kellett utántölteni mert egy jó kis kocsikázás légteleníti rendesen a rendszert :D

..szerintem jónak tűnik

(#7317) Bivaly válasza .mf (#7313) üzenetére


Bivaly
tag

Bizony ám, hogy ott van az aprók között!!!!!
Meg még más is

Sztem az SLI-nek nem nagy felbontásnal lehet értelme, hanem fullos minőségi beállításoknál (2*8SLI-AA, 16*AF, ...)

[ Szerkesztve ]

Life begins at 140!

(#7318) ttt1 válasza #72042496 (#7218) üzenetére


ttt1
őstag

Ingyen etanolt ,5 l kannákba áll itten :) Gyógyszerkutatás mellé ez dukál:))

(#7319) jones965 válasza .mf (#7245) üzenetére


jones965
Modder

(#7320) Stardust


Stardust
csendes tag

ZM-WB2 cpublokkot sikerult mar valakinek AM2 foglalatra rarakni??

en jobb hijjan rakotottem :D valami mas megoldast valaki?

(#7321) Nyugdíjas válasza ttt1 (#7318) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezúton bejelentem igényemet,ha lehetséges:B
Pü-ben leboxoljuk?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7322) #72042496 válasza ttt1 (#7318) üzenetére


#72042496
törölt tag

Áhh, szesz! :D

5l azért túl sok, de két-három litert szívesen hazavinnék. Írnál egy privát üzenetet, hogyan, mint, milyen feltételekkel lehetne hozzájutni? :R

(#7323) Nyugdíjas válasza #72042496 (#7322) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szerintem vigyünk el ketten egy 5l-est.:D
Irok pü-t:)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7324) nyunyu


nyunyu
félisten

Etanolnak emlekeim szerint joval kisebb a hokapacitasa, mint a viznek. (etanol: 2.44 J/gK, viz: 4.18J/gK)
Nem lesz emiatt a rendszer hofoka sokkal magasabb?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7325) #72042496 válasza nyunyu (#7324) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valamivel magasabb lesz, de az a pár fok nem igazán érdekel. :) Fő a biztonság. A Valvoline lötyivel ez biztosan meglenne, sőt, javítana is a hőfokokon, de átlátszó csöveim vannak, s nem akarom, hogy esetleg beszínezze őket. Második legfontosabb a design. :D

Arra is gondoltam - régi lemez újra feltéve -, hogy fekete Tygon csövezés és Valvoline lötty mellett kötök ki. Csak hát ott az ipari mennyiségű ClearFlex, ami nagyon tetszik, egy a "gond" vele: hogy nem fekete. :)

Játékos: Rendelj már fekete Tygon-t, hadd lássam milyen, ezúttal nem akarok próbababa lenni. :D
Vagy valaki nyisson egy bemutatótermet. OC, Nyugdíjas...? :))

(#7326) Nyugdíjas válasza #72042496 (#7325) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Vácin jó lesz a bemutatótrem? Vagy a várban szeretnéd?:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7327) iwu


iwu
addikt

hali!
nah, végre feltettem az innova nv40 blokkot a 8800gtre, nem lett rossz:)

amiről régebben írogattunk, a fetekre zalman chip tüskét tettem (bakter, alig akart felragadni a kis felületre, nem tom meddig lesz fent) simán a langyos alatt van a hője.

2 óra nfsps (1600x1200 minden fullon) után 39 fok volt a max hő a rivatuner monitora szerint (670/1650/1920 on van a kari) a feten a zalmanok már sokat melegedtek, de még simán rátehető a kéz, ergó nem gáz! 3x12es radi, 5Von pörgő zalmanokkal szoba 23 fok, x2 es proci 233 fsbn, + a chip blokk (kn9-ultra lap)

jah, arra valami tipp, hogy innova uv kék a csó, és a kötsög asetek gyorscsati mellett szivárog, ha csak egy kicsit megmozdul...

Üdw:iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#7328) #72042496 válasza Nyugdíjas (#7326) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Várban havi rendszerességgel megfordulok, de a Vácin is lehet, lehetőleg a Nyugatihoz közeli részen. :D

(#7329) WiZARD válasza #72042496 (#7325) üzenetére


WiZARD
addikt

sima desztvíz - fagyálló (-20 környékére keverve) között bő 10 fok különbség van...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7330) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Sziasztok!

Quad tuningra milyen vízhűtést ajánlotok úgy 20-25 körül, hogy mondjuk 55-60 fok fölé ne nagyon menjen a proci 100%on.

Előre is köszi.

(#7331) Nyugdíjas válasza iwu (#7327) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Asetekbe ajszem leginkább merev falú csöveket szoktak rakni. Innva meg elég lágy.
Gondolom azért 11/8-as a cső:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7332) #72042496 válasza WiZARD (#7329) üzenetére


#72042496
törölt tag

Huhh, azért az sok. Nagyon. Néhány fok különbséget feltételeztem csak.

Ha ez így van, akkor valószínű marad a Valvoline adalák, már úgyis megvettem. Dicsérték is, szépnek, jónak mondják, csak ne lenne ilyen színes... nehéz a döntés.

Fagyállóból úgy hallottam, kicsapódhat ez az amaz, ezt pedig mindenképpen szeretném elkerülni.

Szasza888: Duplázd meg az erre szánt keretet, akkor már reális lehet az elérendő cél. 25K-ból nem kapsz megbízható, normális vízhűtést.
Ha ennél többet nem szánsz rá, inkább vegyél rá egy jó léget, a megmaradt pénzzel pedig gazdálkodj belátásod szerint. :)

[ Szerkesztve ]

(#7333) iwu válasza Nyugdíjas (#7331) üzenetére


iwu
addikt

hát ez a a cső lágy, viszont a gyári szett is 10mm-s:( csak így sz@r... bár most kis sziloplaszt bucival megolodottam ... igényes:((, de legalább nem szivárog...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#7334) shteer válasza iwu (#7333) üzenetére


shteer
titán

merev fém vagy műanyag cső az innova cső belsejébe

..szerintem jónak tűnik

(#7335) iwu válasza shteer (#7334) üzenetére


iwu
addikt

jah, erre gondoltam, csak nem találtam semmit otthon, és már kellett a gép...
de majd megoldom, mert az ötlet jó!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#7336) .mf válasza shteer (#7316) üzenetére


.mf
veterán

Az egy-egyszeri szállítás és a rendszeres között van egy kis különbség.
Egy külső radihoz kilógó cső Murphy szerint csak úgy vonzza, hogy beleakadjon valami és jó alaposan meg legyen rántva :K Márpedig egy proci + 2×G80-hoz (meg talán még másohkoz is) már akkora/annyi radi kell, ami belülre nehezen fér el.
Szóval ez egy olyan kockázat, amit én személyesen nem vállalnék. Aki merész, vakmerő, vállalkozó szellemű, attól még kipróbálhatja, de én továbbra sem ajánlom.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7337) .mf válasza jones965 (#7319) üzenetére


.mf
veterán

Ők már a számomra feltérképezett világon túl vannak :DDD de ha az említett Lehel utcai boltban nem kapok, akkor oda is megpróbálok eltalálni, kösz!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7338) Stardust


Stardust
csendes tag

IZOPROPIL-ALKOHOL elado 99%-os tisztaszesz! decije egy szazasert!

Felontheted vele a hutodet tisztithatsz vele de akar szivhatod ihatod ;]

(#7339) nyunyu válasza Stardust (#7338) üzenetére


nyunyu
félisten

Az miota ihato?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7340) ^Sunrise^ válasza #72042496 (#7325) üzenetére


^Sunrise^
tag

En is erosen gondolkodom a fekete csoveken, de a legvegere hagyom a valasztast, mert a voros a masik gyengesegem. :D :D A zoldrol letettem, olyan szinut nem lattam ami tetszett volna.

(#7341) .mf válasza ttt1 (#7318) üzenetére


.mf
veterán

Hmmm.... :) az itten is fogyóeszköz... ha tényleg komolyan nem kell, és lesz még valaki, aki benevez egy fél kannára, akkor én is örömmel vinnék :R

Gyógyszerkutatás? Valahogy a Félbetépve jutott eszembe :)) :DD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7342) #72042496 válasza Stardust (#7338) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezzel vigyázni kell, mert megeszi a plexit! Akinek plexi is van a rendszerében, annak nagyon nem ajánlott!

^Sunrise^: Igen, az élet nagy dolgai... :))

(#7343) .mf válasza iwu (#7327) üzenetére


.mf
veterán

Asetek csövek 10/7-esek, az innova pedig 10/8-as, ha jól sejtem?
Máshol is hallottam már, hogy az asetek gyorscsatik a 10/8-as, puhább csövekkel eresztenek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7344) ^Sunrise^ válasza #72042496 (#7342) üzenetére


^Sunrise^
tag

Jaja, a masik nagy dilemmam, hogy mi legyen a haz belsejevel, vagy polirozom az alut, vagy lefestem, csak kerdeses mennyire tapad meg a festek rajta. A regi Chieftec acel kuckom belsejet hiaba fujtam le, vigyazni kellett ra, mint a himestojasra, konnyen lepattogott a festek.

(#7345) FID válasza shteer (#7316) üzenetére


FID
őstag

Ok! Viszont szeretném + kérdezni h. hol lehet kapni ilyen egészoldal lapot beteritö pasziv radit? Mert nagyon bejön. Gondolom van vagy 50k.

Mod:^Sunrise^: Lakkozd le és nem kopik le!

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7346) .mf válasza ^Sunrise^ (#7344) üzenetére


.mf
veterán

Ha jól sejtem, nem volt előkészítve a felület és nem volt utána lelakkozva :)
De a festék se mindegy, hogy milyet használsz. Az acél is festhető, az alu is.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7347) shteer válasza FID (#7345) üzenetére


shteer
titán

elég nehéz is beszerezni, gyártatott radi, inthertermo rt-nél készült de én itt vettem a ph!-n

klímákból is ki lehet barkácsolni vmi hasonlót

..szerintem jónak tűnik

(#7348) #72042496 válasza ^Sunrise^ (#7344) üzenetére


#72042496
törölt tag

Rámold ki a házat, vidd el a Computermode-ba, s szintereztesd le az egészet. Nem a legolcsóbb, de minőségi, gondod nem lesz vele! :R

(#7349) FID válasza .mf (#7346) üzenetére


FID
őstag

Brigaciollal átkell mosni mindent! (csak minden müagyagot ki kell szedni!
Én egyszer igy ültettem + a gépházat :D Elfojtak a lábai. :DD

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7350) Deviance


Deviance
tag

nagyon jo a motoromnak a vizhutes :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.