Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7751) P00By válasza Nyugdíjas (#7750) üzenetére


P00By
nagyúr

Kettő 4-es alulra, egy 3-as vagy 2-es a tetejére :U Ez volt az elképzelés.

(#7752) szacsee válasza P00By (#7751) üzenetére


szacsee
nagyúr

Fölös akkora...ma néztem mit tud a rendszer...
Nemtom én vagyok megin hülye, vagy mi a pöcs van, de nem értem...
Szal itt fosok, hogy IDLE 3-4 óra után a legmelegebb mag 39°C-os, a VGA hasonló szituba, csak némivel hűvösebb...
Ma 2-3 órán keresztül öcsémmel Dirt-et nyomtuk, és kiváncsiságból monitoroztam..ez lett az eredménye...ismeritek a cuccaimat passzív radi...stb.
Nem értem, vagy nem megy feljebb a hőfok, vagy mi a p..a van? :F
Ötlet? :R

(#7753) shteer válasza szacsee (#7752) üzenetére


shteer
titán

mi a hiba pontos leírása? ;] túl hűvös?

..szerintem jónak tűnik

(#7754) szacsee válasza shteer (#7753) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hát nemtom, lehet a radi egyik körét át kéne kötnöm a proci és a VGA közé...
IDLE mint írtam egy idő után 39 fokos a legmelegebb mag..(igaz a VGA után van kötve).
Colinozás alatt néha felment 45-re, a VGA meg 44 fokra is, de utána 1-2 mp-re gondolom amikor nem terhelte annyira a gamma akkor visszaált olyan CPU=42 fokra, a VGA meg 41-re.
Passz piros, aktív rendszerem sem volt úgyhogy lövésem sincs, hogy egy passzív hogy viselkedik... :F
Szerinted az átkötés segít valamit?

(#7755) hakos1987


hakos1987
őstag

Az amúgy normális, hogy nálam az EK fcr600 blokkal a gpu alapon 48-50, terhelve 7*?? vagy ez inkább a rendszer hibája lehet? bár elég gány, tom, mert hát az alap az egy bigwater, de még csak most kezdtem... amúgy most készülök a rendszerbe bekötni még1 pumpát... ez megoldhatja a gondom? mert amúgy 3 radi van (bár elhelyezésük sem a legjobb, mivel házon belül akartam amradni... az 1ik előről szívja be a radira, eddig ok, viszont a másik a gép hátulján fújja ki a levegőt és erre van rátéve egy radi, meg a cd olvasókhoz van bebarkácsolva egy radi még.... ez lehet tán a gond? vagy nem jól van rajt a hűtő? vagy kevés a pumpa a rendszernek?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#7756) hakos1987


hakos1987
őstag

itt egy paintes mórickaábra a gép elrendezéséről... a kék a radiátor, piros a venti, sárga a szivattyú/tartály
jah és minden venti erre fúj: <<<<<<<<<<I

[link]

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#7757) Blizzard.9 válasza WiZARD (#7739) üzenetére


Blizzard.9
tag

Hmm erre azt írják nem vezeti az áramot! Ez igencsak pozitív lehet ha esetleg elkezdene ereszteni valahol a rendszer.

(#7758) hakos1987 válasza Blizzard.9 (#7757) üzenetére


hakos1987
őstag

elvileg a desztilált víz sem vezeti...

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#7759) shteer válasza Blizzard.9 (#7757) üzenetére


shteer
titán

azért annyira ne éld bele magad ;]

..szerintem jónak tűnik

(#7760) Nyugdíjas válasza shteer (#7759) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én már úgy várom, hogy ezt egyszer valaki kipróbálja ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7761) shteer válasza hakos1987 (#7755) üzenetére


shteer
titán

szvsz nem normális... felfekszik rendesen a blokk?
bár inkább kevés a rendszer a rendszernek... bigvaci nem igazán alkalmas további bővítésre, inkább olyan hobbivíz. a belső elhelyezésű radik pedig pont a vízhűtés lényegét folytja el csírájában, miszerint a termelt hőt közvetlenül a házon kívűlre vezetjük

..szerintem jónak tűnik

(#7762) shteer válasza Nyugdíjas (#7760) üzenetére


shteer
titán

lehetőleg én is megvárnám, míg vki kipróbálja :K

szerk: ajánlott módszerem: fém flaskába töltjük, majd kezünkkel megfogjuk azt és laza csuklómozdulattal elkezdjük önteni a tartalmát a feszültség alatt lévő 230V-os elosztóba :DDD

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#7763) schbandi


schbandi
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy eléggé bugyuta (láma) kérdésem. Belekeveredtem a csövek méreteibe. Egy Bigwater-hez kellene nekem plusz cső, de nem egyértelmű, hogy a BW 3/8'' méretű csövének melyik itthon kapható metrikus jelölésű cső felelel meg ? Egyáltalán pontosan mit is jelent mondjuk a 8/6 jelölés egy csőnél ?

(#7764) Blizzard.9 válasza shteer (#7759) üzenetére


Blizzard.9
tag

Hát igen azért ki nem próbálnám :DDD
Meg egyébként úgyse költenék ennyit egy liter "vízre".

(#7765) shteer válasza schbandi (#7763) üzenetére


shteer
titán

8/6-os cső kell neked (8mm külső, 6mm belső átmérő), a 3/8" a csatlakozó menetét jelöli

..szerintem jónak tűnik

(#7766) schbandi válasza shteer (#7765) üzenetére


schbandi
csendes tag

Koszonom szepen!

(#7767) Lucif-R válasza shteer (#7762) üzenetére


Lucif-R
senior tag

szvsz azzal jóesetben egy kis "tüzet" meg áramkimaradást okoznál... hiszen a folyadékon kereszül fogja zárni az áramkört és nem rajtad keresztül... :) áram lusta... arra 1xűbb neki.

(#7768) shteer válasza Lucif-R (#7767) üzenetére


shteer
titán

:D a vezetési tulajdonságára legalább fény derülne..

akinek meg nincs otthon fázisceruzája:

..szerintem jónak tűnik

(#7769) schbandi


schbandi
csendes tag

Még egy kérdés. Az Asus P4W64 alaplap halkitasi projekt kereteben a mosfetek huteset is szeretnem vizzel megoldani. Az eredeti hocsoves hutes levaltasa rendeben lenne, de van meg harom par fet ami egyaltalan nincs hutve. Nem baj ez ? Nem kellene ezeket is valahogy huteni ?

(#7770) shteer válasza schbandi (#7769) üzenetére


shteer
titán

ha eredetileg nem volt rajta hűtő, akkor felesleges - megtapizhatod h melegednek-e, de ha nincs rögzítési lehetőség akkor kár ezen aggódni

..szerintem jónak tűnik

(#7771) Nyugdíjas válasza schbandi (#7769) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kellene. Illetve biztosan nem ártana. De ha nincsen rá lehetőség akkor nincsen rá lehetőség:U
Illetve valószinü,ha gyárilag nem gondoltak rájuk hűtést akkor kevésbé melegednek. Bár gyárilag ugyi léggel képzelték el a lapot...

mod.: shteer megelőzött,demosmárcsakazértsemtörlömkiii :P

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7772) schbandi


schbandi
csendes tag

Nost igen a procihuto ventillator hianyaban fellepo legaramlas hiany aggaszt. de rakok rajuk egy szenzort es jol megmerem mennyire melegednek.

(#7773) ^Sunrise^


^Sunrise^
tag

Esetleg ragaszthatsz rajuk olyan kis Zalman bordakat.

(#7774) Dimitrov válasza ^Sunrise^ (#7773) üzenetére


Dimitrov
csendes tag

Jah az megoldás de a képen vannak a kis R47 feliratú fekete alkatrészek amik melegszenek mint atom,de azokra sose tegyetek hűtést mert ha nem üzemi hőfokon vannak akkor összevissza változik a procifeszültség meg hasonló nyalánkságok ;]

...aztán a királylány megcsókolta a villamost, és átváltozott BKK...Békákká??? :O

(#7775) ^Sunrise^ válasza Dimitrov (#7774) üzenetére


^Sunrise^
tag

:R

Azok ugy latom magasabbak is a tobbinel, nem nagyon ferne el rajtuk semmi, ha a mellette levokre kerul vmi borda vagy blokk.

(#7776) Dimitrov válasza ^Sunrise^ (#7775) üzenetére


Dimitrov
csendes tag

Ez így van de pl a Zalman memóriasünik jó megoldásnak tűnnek elsőre, én is tettem rájuk anno és elkezdett fagyni a gép meg összevissza változott a magfesz, ill megnőtt a vcore-drop is, szóval nem szabad ezzel játszani, mert csúnyábban is végződhet...

...aztán a királylány megcsókolta a villamost, és átváltozott BKK...Békákká??? :O

(#7777) redraven85


redraven85
tag

Helyho :)

Bekötöttem a 8800GT re a vizet :DDD

Képek :

Kívűlről

Belülről

:)

Eddíg a hőfokok úgynéztek ki gyári hűtéssel,hogy 50 alapon és 75 terhelve.Most vízzel alapjáraton 28 , terhelve 34 :) A gpu környezete meg max 40 fok a kicsi bordákkal.

Nyugdíjas : Köszi a blokkot :DDD :R

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#7778) ^Sunrise^ válasza Dimitrov (#7776) üzenetére


^Sunrise^
tag

Az en deszkamnal is vannak a FET-ek mellett olyasmi alkatreszek, de en se fogom huteni oket, csak a FET-eket, halistennek nekem vannak furatok hozza.

[link]

(#7779) Dimitrov válasza ^Sunrise^ (#7778) üzenetére


Dimitrov
csendes tag

Nekem a mostani lapomon sajna nincs FETblokk...mert kedves Asus nem képes 25k-ért 2likat furni és ugy rendezi el az alkatrészeket, hogy ne is tudjak blokkot tenni oda...kb 50k-ért már belefér, ez az egy ami hiányolok a laprol (p5b-e plus) és ami miatt mérges is vagyok az Asusra :(((

[ Szerkesztve ]

...aztán a királylány megcsókolta a villamost, és átváltozott BKK...Békákká??? :O

(#7780) ^Sunrise^ válasza Dimitrov (#7779) üzenetére


^Sunrise^
tag

Hat igen, ASUS :(

Egyebkent erosen elgondolkodtam, hogy a deli hidra is kene vmi, mert most, hogy csak ki van teritve a szonyegre a cucc, vegigtapiztam mukodes kozben minden bordat, es eleg melegecske volt az is, pedig most meg legaramlat is eri. Viszont olyan rovid az atmero a 2 furat kozott, hogy talan nincs is ilyen kis blokk. :F

(#7781) FID válasza Dimitrov (#7779) üzenetére


FID
őstag

Hát én + néztem most az Asusomat és mind a proci fölött és mellett van rajta borda!
És readásul van furat u. h. majd mehet rá a blokk.
Viszont fejebb kérdezte a srác h. azokra kell e hütés ami a proci jobb oldalán van.
Na nekem egy nagy alu borda van rajta gyárilag.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7782) hakos1987 válasza shteer (#7761) üzenetére


hakos1987
őstag

csak az a bajom, hogy kívülre nem akarok pakolni, ha a ventik meg befelé szívnák a levegőt, akkor tiszta por lenne a ház belesej, mert elöl van porszűrő.... ráadásul a koli iparterületen van, így nagy a por....:( meglátom mi lesz szivattyúcserével...
telán még az lehet a gond, hogy a gyári hűtőpasztát hagytam rajt, nem raktam rá újat...

köszi azért

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#7783) shteer válasza Dimitrov (#7779) üzenetére


shteer
titán

azon a lapon mintha lenne felfogatási lehetőség a fetblokkak :U proci mellett balra

..szerintem jónak tűnik

(#7784) shteer válasza redraven85 (#7777) üzenetére


shteer
titán

tapintásra sem melegszik nagyon a fetek környékén?

..szerintem jónak tűnik

(#7785) FID válasza shteer (#7784) üzenetére


FID
őstag

Tudnál nekem válaszolni erre? :R ( #7695) FID

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7786) Dimitrov válasza shteer (#7783) üzenetére


Dimitrov
csendes tag

Hopp rosszat linkletem, aszittem csak egy plus-os van XD
p5b plus van nekem...és ezen télleg nincs hely :(

...aztán a királylány megcsókolta a villamost, és átváltozott BKK...Békákká??? :O

(#7787) shteer válasza FID (#7785) üzenetére


shteer
titán

sztem morához necces az a szivattyú..

persze nekem nincs morám, így megkérném az elitet hogy fejtse ki állláspontját, mint a vhtopik elitje :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#7788) FID válasza shteer (#7787) üzenetére


FID
őstag

Köszönöm! Ésha kötnék a rendszerbe +1 ilyet?
Kedves mo-ra tulajok erre valaki tud válaszolni? ( #7695) FID

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7789) redraven85 válasza shteer (#7784) üzenetére


redraven85
tag

Hát a dordák ha menet közbe taperolom valóban 38-40 fokra tehetők.Alapjáraton 30 körül mennek.De van hátul egy fet amin gyárilag rajta volt a hővezető matrinka és most üresen áll...azis egymagában 40fok.Arra tegyek valamit?

tehát ide kéne valami bordaféle?

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#7790) redraven85 válasza FID (#7788) üzenetére


redraven85
tag

Teh..mire jó az ageia kártya?...mennyivel lesz tőle gyorsabb a rendszer vagy a nemtommi? :DDD Neked van..te jobban eltudod mondani,hogy mi is ez.

[ Szerkesztve ]

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#7791) shteer válasza redraven85 (#7789) üzenetére


shteer
titán

gyárilag volt hűtve (bár az lehet h inkább fűtve van gyárilag :D) - van viszont néhány nem gyári hűtős kari, ahol nincs hűtve

redraven85: nem lesz gyorsabb, fizikát számol. van is topikja ;)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#7792) redraven85 válasza shteer (#7791) üzenetére


redraven85
tag

Oké..tehát akkor hagyjam énis szabadon :)

(gondoltam,hogy valami fizika számolós téma..de ha nem lesz gyorsabb akkor mér van rá szükség? :D ..nah mind1 :) )

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#7793) Silex


Silex
aktív tag

Nem vagyok egy nagy autós, valaaki linkelt képet egy tartályról, amit autós boltban vett. Ilyet általában lehet kapni? :U

(#7794) Lucif-R válasza redraven85 (#7792) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Azért van rá szükség mert olyan számolásokat csinál ami a fizikai valóságot modellezik, robbanások, repülés, súly, gravitáció stb. Nagyon sokkal megdobja a valóságérzetet az ilyen "fizikai" gyorsítás.

(#7795) #41635072


#41635072
törölt tag

Hello!
Konvekt-o-matic Maxi passziv radiátor milyen ventis radival ér fel? Egy tripla slimmel?
HPPS Plus - 12V pumpa-Ez szerintetek mennyire megbízható/milyen?
Zalman CPU blokk ZM-WB3-tudom nem szeretitek a zalmi blokkokat, de ez kb mivel ér fel? egy zern pq plussal?
:R

[ Szerkesztve ]

(#7796) M.W.H


M.W.H
aktív tag

procit mennyire érdemes polirozni? kupakot persze
hogy a viz jobban elvigye a höööt

[ Szerkesztve ]

Mad W. Highflyer

(#7797) Nyugdíjas válasza ^Sunrise^ (#7780) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Már a múltkor is akartam mondani, hogy ha konkrétan a szönyegre van letéve a cucc, akkor azzal óvatoskásan,mert elektrosztatikusan feltöltődve érdekes mókákat csinálhat;)
Ha nem közvetlen a szőnyegre van téve, akkro nem szótam:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7798) redraven85 válasza Nyugdíjas (#7797) üzenetére


redraven85
tag

klikk ;)

UI: ha a csövön belül kicsi buborékok vannak az baj?...de ilyen gombostű nagyságúak..és nemakarnak odébb menni :DDD

[ Szerkesztve ]

╔> Force Feedback. Erővisszacsatolás. Na jó, szóval ez az a technológia, ami által nem csak mi tekergetjük a kormányt, hanem Ő is minket.

(#7799) Nyugdíjas válasza redraven85 (#7798) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Láttam,akartam is mondani, hogy ügyi vagy. Kis Zern-től nagyon szép:)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7800) hakos1987


hakos1987
őstag

korábban írtam, hogy nagyon melegszik a gpu, és új pumpát akarok beletenni a rendszerbe, meg hogy a házon belülre pakoltam a radikat, és lehet, hogy azzal van gond...
csináltam pár képet, hogy hogyan van elrendezve a ház.. ha valakinek van vmi jobb ötlete, ne tartsa magába!

köszi!!

a képek:

1

2

3

4

5

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.