Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7251) Samanbacsii válasza gyurczy (#7241) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Hali!
1.: :C
2.: Egy kérdés: A déli hídra nem tervezel blokkot vagy a vga-k miatt nem tudod milyen legyen? Ha már ilyen "fullos" az alaplap... :)

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#7252) szacsee válasza gyurczy (#7249) üzenetére


szacsee
nagyúr

igen...nálam is így van! :K csak van egy vga, hdd a körben..ill a sorrend más, de a lényeg ez:
szivattyú-kör-radi-tartály-szivattyú
A tartály nálad okés, mivel a kör legmagasabb pontján van, de nálam ne tudd meg mit szívtam, mire normálisan feltöltöttem.. :B

(#7253) Nyugdíjas válasza gyurczy (#7244) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Lehet hogy ugyanaz a cső,mint amivel én operálok. Az is hasonló árfekvés:D Valami magyar PVC,tekintva hogy PVC nem viztiszta szintén,de erősen hasonlit erre. Szerintem is teljesen jó,és hőre remekül lágyul.

shteer: Nem hajszáritózni kell,hanem belegyugni forró vizbe :P

Sikositó témához: Én a szilikonzsir barátja vagyok,ha kenyegetni kell valamit. Bár a műszerolaj sem lehet rossz.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7254) gyurczy válasza Samanbacsii (#7251) üzenetére


gyurczy
őstag

Samanbacsii: Gondolkoztam rajta, de nem feltett szándékom... mégegy alphacool jól mutatna, a CF cucc helyére úgyis megy vissza a GTX az EK blokkal...

szacsee: A tartály és a radi teteje egy szintben van, még kóvályognak a bubik, pedig már ment 5-6 órát... :)

[ Szerkesztve ]

(#7255) szacsee válasza gyurczy (#7254) üzenetére


szacsee
nagyúr

A radit le kell venni és elfektetni, ez az egy módja van nálad, hogy lelégtelenedjen..és így ha kicsit mozgatod, akkor kimennek 10mp alatt belőle. ;)

(#7256) WiZARD válasza gyurczy (#7241) üzenetére


WiZARD
addikt

te ezt a körömlakk style zalman trutyit használod?
jóez? (van otthon ilyenem, de elég fura, hogy fél nap alatt kiszárad, és inkább AS5-öt kenegetek mostanság)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7257) shteer válasza .mf (#7245) üzenetére


shteer
titán

talán itt [link]

..szerintem jónak tűnik

(#7258) gyurczy válasza WiZARD (#7256) üzenetére


gyurczy
őstag

Egyenlőre úgy tűnik, hogy műxik, proci hőfokok legalábbis ezt támasztják alá...

(#7259) kiborg válasza gyurczy (#7254) üzenetére


kiborg
aktív tag

Hali!

Azért rossz a légtelenedés, mert a radi kivezetése alul van! Soha az életben nem fog rendesen légtelenedni (olyan, mint egy lefordított pohár, ha vízbe rakod )
Fordítsd meg a radit és minden rendben lesz.

kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#7260) WiZARD


WiZARD
addikt

szilikon csőből vajon 10/14 átmérőjű kell, vagy a 10/12 is elég lehet?
10/12-től félek hogy nagyon vékony és könnyen megtörik.

10es belsejű (max 12mm még belefér), vékony valú rézcsövet találok valahol? hol érdemes keresni?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7261) ^Sunrise^ válasza gyurczy (#7244) üzenetére


^Sunrise^
tag

Na, hat ez az, nekem 8/10 volt, feltuno volt a kulonbseg. :D

Hofokban szamit vmennyit?

(#7262) WiZARD


WiZARD
addikt

szacsee: nozzle kittel mi legyen akkor? nem akarok túl sokáig várni...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7263) Samanbacsii válasza .mf (#7245) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Hali!
Pesten a 13.ker. Lehel út elején (Lehel "piac" végénél levő utca merőleges rá), szuterén. Vannak réz cuccok 1/4-es külső menettel, alapból 8mm belűl de fúrható 10mm-re.
Ha D5-be kell és csövet dugnál rá nem pedig gyorscsatit tekernél bele akkor a köv. javallanám: van olyan csati amely 1/2 es külső menetes, belül 10mm furat és hat bordára tudod huzni a csövet. Ebből kettőt le lehet vágni, :) (nem "vezeti" hosszan a csövet) valamint betekerve nem látszik (mert nincs) a hatlap rész.
Látványra mintha át lenne "fűzve" a szivattyú fején a cső... semmi "köztes" cucc.

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#7264) P00By válasza Nyugdíjas (#7253) üzenetére


P00By
nagyúr

Nekem, olyan kenőm van beszartok :DDD Ezzel nagy mozgó alkatrészeket kennek, hajó stb. a ventillátorokat szoktam vele kenni es uva jó :)

(#7265) gyurczy válasza kiborg (#7259) üzenetére


gyurczy
őstag

Valóban, de csövezés szempontjából szerencsésebb ez... még közel sem végleges a cucc, megfontolom a tanácsokat, és hétvégén átrámolom az egészet újra.

(#7266) Nyugdíjas válasza P00By (#7264) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor azért van kakiszag:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7267) P00By válasza Nyugdíjas (#7266) üzenetére


P00By
nagyúr

Milyen finoman fogalmaztál :C ;]

(#7268) P00By


P00By
nagyúr

Nagyon szép!
(néhányotok számára ismerős lehet)

(#7269) .mf válasza gyurczy (#7246) üzenetére


.mf
veterán

Úgy tűnik, egy kicsit bonyolultan fogalmaztam meg :DDD
Sima csonk, egyik végén G1/4" menet, másik végére 10-es húzható :)

Kösz az ötleteket, holnap úgyis járok a Leheltől nem messze, megnézem a boltot, remélem lesz. :R

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7270) Samanbacsii válasza WiZARD (#7260) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Hali!
Pl.: itt
Van 10-es belső, 12-es külsővel. Van lágy réz és van félkemény. A lágy nagyon lágy kézzel könnyen hajlítható (szerintem) nem szerencsés.
Könyök hozzá a "12"es. Ha BB akkor "Bele" :) megy a cső ergo 12mmre kitágul a két végén (belül a kanyar 10mm). Könnyen ráhuzhatóak a highflow csövek is.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#7271) szacsee válasza kiborg (#7259) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha viszont a radi csövezése olyan, hogy a csonktól felmegy, majd le és megint fel stb, akkor is mindig felül marad a bubi...jó ahogy van, csak amikor légtelenít, akkor fektesse el a radit! ;)

(#7272) gyurczy


gyurczy
őstag

Discovery-n nemsoká videokártyát és égetett szeszeket gyártanak a hogy csinálják-ban. Mindkettő izgalmas. :DD

[ Szerkesztve ]

(#7273) P00By válasza gyurczy (#7272) üzenetére


P00By
nagyúr

:((( én voltam... :((

[ Szerkesztve ]

(#7274) P00By válasza gyurczy (#7272) üzenetére


P00By
nagyúr

Már megy a Jobban Rosszban... :( :DDD

(#7275) yakuza.tora válasza P00By (#7274) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Én Al Bundyt nézem! ;)

(...és 81 kg vagyok...) :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#7276) szacsee válasza WiZARD (#7262) üzenetére


szacsee
nagyúr

Pü ment! :R

(#7277) P00By válasza yakuza.tora (#7275) üzenetére


P00By
nagyúr

Én nem nézem, rohadok a gép elött, de muszáj...
Megitn kikapok a sok offért :O

(#7278) kiborg válasza szacsee (#7271) üzenetére


kiborg
aktív tag

Ha jól láttam nexxos tripla radi, amiben a csövezés U alakú és az u két végén van a két csonk (szára meg sok van)
Én már azzal szívtam, hogy elfektetve, de csonkokkal lefele állt a radi, akkor sem légtelenedett, ameddig nem vettem le és forgattam úgy, hogy a csonk legyen felül.

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#7279) szacsee válasza kiborg (#7278) üzenetére


szacsee
nagyúr

Azt elhiszem, de az U alak szárában amire letolja a levegőt a víz (remélem érthető) megőszül, ezért írtam, hogy fektesse el, értelemszerűen úgy, hogy lapjával legyen ne élével és a csonkok felfelé nézzenek...így mozgatni is tudja, majd utána visszateheti... ;)

(#7280) WiZARD válasza Samanbacsii (#7270) üzenetére


WiZARD
addikt

thx.

csak átvezetésnek kell, mert pl ablakkeretbe egyszerűbb lenne kisebb lyukat fúrni, mint a 2*14est, és a szilikoncsövet áttuszkolni is nehéz...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7281) Dirtyz válasza kiborg (#7278) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nekem a duplaradin lefelé vannak a csonkok, 1 perc alatt megvolt a légtelenítés ;)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#7282) kiborg válasza szacsee (#7279) üzenetére


kiborg
aktív tag

Hát eszondom én is ! :Y :R :C
Melyik smile hiányzik még ? :F ;]

#Dirtyz szerencséd volt.Nekem egy DCC tolta benne a vizet, mondjuk nem vártam kb 1 percnél többet, mert rögtön hozzáfogtam billegetni.

[ Szerkesztve ]

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#7283) Delta-Laca válasza yakuza.tora (#7275) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Én meg inkább Colin Dirt-öztem :DDD ( látom, mindenki jó húsban van, le sem merem írni milyen gyufaszál vagyok:DD:DD:DD )

Üdv.: Delta-Laca

(#7284) .mf válasza Delta-Laca (#7283) üzenetére


.mf
veterán

Engem úgyse kőrözöl le a 192/60-ammal - pedig mostanában még híztam is :DDD

Pörög a topic, de offal ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7285) P00By válasza .mf (#7284) üzenetére


P00By
nagyúr

:Y (no komment bocs :DDD )

(#7286) FID


FID
őstag

Azt szeretném kérdezni h. egy dupla 12centis ventivel ellátott radit mindegy h. csonkal lefelé vagy felfelé rakok a gépbe? Esetleg függölegesen? Arragondoltam h majd csonkal lefele bevágom a gép tetejébe. Még1: Kb menyi radi + blokk után kell még egy szivatyu?
Jelen esetben ez 400l/orás.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7287) gyurczy válasza FID (#7286) üzenetére


gyurczy
őstag

Sztem a radi beépítés úgy teljesen rendben lesz. Szivattyú ügyben célravezetőbb lenne, ha leírnád, hogy most mi van a rendszerben, és mit kötnél még bele, ami miatt azt gyanítod, hogy a jelenlegi pumpa kevés lesz.

(#7288) #72042496 válasza #72042496 (#7102) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na, itt a RAM Freezer-ről íródott review. Alul ott figyel egy kis kiegészítés:
- MIPS-Computer hat uns darüber informiert das die notwendigen Imbusschlüsssel demnächst beim RAM Freezer 4 beiliegen werden.
- Weiterhin werden die Aluminium Module nun breiter gefertigt damit diese dann die Speichermodule zu 100% abdecken.

Miszerint a továbbiakban a szereléshez szükséges imbuszkulcsot is hozzácsomagolják, ill. hogy az ezután gyártott alumínium lapok már 100%-ban lefedik a modulokat!

Végre valami jó hír, helyreállt a lelki békém. :) Tavaly szeptemberi az írás, remélem, az új blokkhoz már normális lemezt fognak adni.

(#7289) FID válasza gyurczy (#7287) üzenetére


FID
őstag

Ez lesz! Thermaltake CL-W0076D BigWater745 vízhűtés
Tudom h. nem nagy szám de erre lesz keret.
Mod:#7138as hsz.-ben ott a többi cucc!

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7290) .mf válasza FID (#7286) üzenetére


.mf
veterán

Ha csonkkal lefelé rakod be, akkor nehezebb a légbuborékokat kihajtani belőle. De egy kellően erős pumpa avval is megbírkózik.

Bigwaterhez csak ennyit: Friends don't let friends buy Thermaltake watercooling ;]
Szvsz: vízhűtést vagy alaposan, vagy sehogy. Ha szűk a keret, akkor inkább jó léghűtést vegyél, mint gagyikat.
/Uff.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7291) FID válasza .mf (#7290) üzenetére


FID
őstag

Tudom h a bigwather nem egy nagyszám de havernak az x2jét (3800+/2900Mhz)
45fokon tartotta és az a leg alapabb volt! Én attolfélek h + hal a szivatyu benne!
De csak bele lehet kötni valami jobbat a többi + szerintem jo lesz a szettböl.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7292) szacsee válasza FID (#7291) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ne vedd meg!!!! :W :W
Én szóltam! :R

(#7293) gyurczy válasza gyurczy (#7241) üzenetére


gyurczy
őstag

Jut eszembe! A moddolt P5B Deluxe heatpipe-os hűtője, meg bármi, ami még a lapról használható eladós, tudom, hogy nem teljesen ide való, de mivel rábőrözhető a gyári cuccra bármilyen vizes blokk, csak van itt keresnivalója, de emiatt nem akarok aprót indítani.

(#7294) FID válasza szacsee (#7292) üzenetére


FID
őstag

Mondj jobbat 40környékén légyszives. Ha kérhetem. :R
Ha lehet akkor a gts320as blokk is jöhetne.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7295) szacsee válasza FID (#7294) üzenetére


szacsee
nagyúr

Majd holnap, mert most menek aludni!
Kapsz link-et egy sráchoz akire rásóztak egyet és 3 nap alatt túladott rajta...mert annyira szar volt.. :R

(#7296) FID válasza szacsee (#7295) üzenetére


FID
őstag

Köszönöm! + erössen gondolkozom de ha nem jön be a B. W. akkor elsozom hugom hapiának, és nem is bukok rajta! :C Persze várom mit mondasz 40körüli pénzért.
Mostani hütéssel sincs gáz csak nyáron gázba leszek!
Ha + akarom hagyni a tuningot.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7297) OC válasza shteer (#7180) üzenetére


OC
őstag

Én csak egy példánnyal találkoztam, amivel ez volt a tapasztalatom.
Azt azért hozzátenném, hogy elég kemény elvárásokat támasztok zaj terén a ventikkel szemben, tehát ezt is érdemes figyelembe venni.
(A Yate Loon D12SL-12 sokak szerint hangtalan, szerintem 400RPM-en kezd halk lenni, a Noctua SF12 800-asa is 600rpm-től kezd szimpatikus lenni, pedig sokak szerint 800-on is hangtalan. Tehát ez nagyon szubjektív.)

P00By: Én csak ezt tudom mondani, amit leírtam, ezzel az egyetlen példánnyal találkoztam élőben.

Bivaly: Ebbe a "semmi hangja" témakörbe ne menjünk bele, mert nincs se eleje, se vége. Ezek szubjektív megítélés alapján nem általánosaítható dolgok, objektíven meg nem lehet, csak teszttel kezdeni valamit, azok viszont megint nem 100%-osak, bármennyire profik.

Egyébként 1-2 vizes tápom lesz eladó valszeg, de erről majd akkor, ha aktuális lesz...

[ Szerkesztve ]

(#7298) .mf válasza FID (#7291) üzenetére


.mf
veterán

A többi alkatrész sem jó a szettből. A radik régi fajták, nagy ellenállással; a prociblokk alacsony hűtési hatásfokú; a blokk és a tartály akrilja pedig repedős.

40k, 4200+ és GTS? DDC, dupla- vagy inkább tripla-radi, blokk, még a GTS-hez is mind van az aprón, nézz körül :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7299) zzolika


zzolika
aktív tag

Sziasztok!

Mennyibõl lehetne egy olcsó, de azért nem gagyi vizes rendszert összerakni? Tudnátok konkrét alkatrészeket ajánlani? (garanciás, bolti cuccot szeretnék)
Legyen halk és normális hõfokot tartson panellakásban nyáron is. Egy midi házba raknám be a pumpát+tartályt, a radit kívül a ház tetejére/hátuljára. Nem jelent problémát ha alul van a tartály?
Elöl-hátul 12-es venti, ez mehetne 5V-on hogy maradjon egy kis légmozgás a HDD-knek meg az alaplapnak.
A következôket hûteném: C2D E6300, 8800GT.
Egyelôre alapon megy, egy új lappal (Giga P35-DS3R) majd kicsit húzva is lenne. (A mostani Asrock nem túl tuningbarát.)
Az NB hûtésére elég a gyári borda, vagy arra is víz kell?
A 8800GT-hez elég csak a GPU-ra blokk + ramsüni? A fullcover blokkok sajnos elég drágák és kártyacsere esetén azt is cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

(#7300) FID válasza .mf (#7298) üzenetére


FID
őstag

Köszönöm h. ilyen rendesek vagytok! :R
Azt + hozzátenném h. ez nem a régifajta big... hanem az ujabb javitott és joval jobb mint a régi szutykok és csak 26k ba fájna + a kiegészitök. a 745ösröl nem hallottam + roszat.
Ami régen minden álmom volt az egy zalman reserator! Az nekem nagyon bejön!
Arrol van véleményetek? Csak ugy halottam h gyenge a pumpálya.
Nekem mindegy h tripla vagy dupla nagy a ház a triplát is beletudom vágni mert moddingban otthon vagyok. Csak csorog a nyálam 1 vizhütésért.
Reserator?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.