Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7101) shteer válasza #72042496 (#7099) üzenetére


shteer
titán

nem elég, de 4 modulhoz az enyém sem lesz jó :(

..szerintem jónak tűnik

(#7102) #72042496 válasza shteer (#7101) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor viszont marad a MIPS, csak az a két mm az bosszant. Mondjuk a hatékonyság a lényeg, ettől pedig tényleg nem hiszem, hogy bármi baja lenne a memóriáknak, még ha jól meg vannak tuningolva, akkor sem..

Bárcsak már be lehetne szerezni ezt a vacakot! :B

(#7103) tsar válasza Nyugdíjas (#7030) üzenetére


tsar
aktív tag

Megvan hogy jut le a víz az alsó részbe.
A a kerámiagolyó közepében van egy furat, amiben egy rugós feszítésű acélcsap van, ezt tudja a nyomás elmozdítani és a szivattyú "tengelyén" keresztül lejut a víz a membránhoz.

(#7104) Goldye válasza shteer (#7066) üzenetére


Goldye
aktív tag

Köszönöm :R Akkor mostmár 10-s belsővel gondolkodok tovább :)

(#7105) H_Zozo válasza tsar (#7103) üzenetére


H_Zozo
tag

Na neee.
Én megnéztem azt amit mondtál, de én az istenért nem tudom a kis pöcköt benyomni.
Meg ha be is tudnám, akkor hova megy a viz?
a tengely alatt van egy kis kb 5mm es tányéros kialakítás, ami alatt közvetlenül egy gumi lap, alatta az a rideg műanyag tányér és ezt nyomják a rugók. Sztem ha le is tudna menni a viz, akkor sem tudna mit kezdeni, mert a gumi elsziheteli a külvilágtól.
Attól függetlenül lehet hogy rosszul gondolom, de nem látom annak értelmét hogy ha tágul a viz, akkor az mennyen ki a szivattyúból. Meg sztem felesleges is lenne benyomni a pöcköt, mikor ha jobban megnézzük a kerámia golyaó két oldalán van egy-egy kis rés.

[ Szerkesztve ]

___________________________________________________________________________

(#7106) H_Zozo


H_Zozo
tag

Mindenesetre én fogok tenni egy gumi lapot az aljára, ha elhagyom ezt a részt, hogy tuti ne tudjon kifolyni sehol belőle a viz.

___________________________________________________________________________

(#7107) H_Zozo


H_Zozo
tag

Erről beszélünk, ha valaki nem ismerné:

___________________________________________________________________________

(#7108) Dirtyz


Dirtyz
őstag

A dual radim elérte képessége határait, nameg a chipset is bekerült a rendszerbe így újabb radi radi beszerzése-beszerelése vált szükségessé. Mivel nem szeretnék (egyelőre) a házon kívül terjeszkedni és fúrni-faragni sem, így maradt a single radi, mint megoldás.
A Chieftec nagytorony táp feletti 12cm-s ventije mögé raktam a radit, szívó módba.
Kép1, Kép2
Szerintem jól sikerült, hőmérsékletek csökkentek, örömebódottá!

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#7109) szacsee válasza Dirtyz (#7108) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha kiveszed a merevlemeztartó keretet, akkor a ventitartó helyére még fér egy 3x12-es tripla, úgyhogy nyugi még tudsz terjeszkedni. ;)

(#7110) Dirtyz válasza szacsee (#7109) üzenetére


Dirtyz
őstag

Ajánlom figyelmedbe a többi képet is a tárhelyen! De segítek:Kép3 ;)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#7111) szacsee válasza Dirtyz (#7110) üzenetére


szacsee
nagyúr

Akkor még fent is van egy hely és oldalt az alaplap és táp felett az oldallapon, de oda már kell a flex segítsége...de látom kreatív ember vagy gratula! :R

(#7112) Dirtyz válasza szacsee (#7111) üzenetére


Dirtyz
őstag

Köszi, a triplához is kellett volna flex, azt meg nem szeretem, hangos :D
Jó ez így, most már csak a D5-re várok (remélem a jövő héten jön)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#7113) kiborg


kiborg
aktív tag

Hali mindenkinek!

E6750-em van, Gigabyte P35 DS3P-ben. 1x1G kingmax mars1066.

Az everest, amikor nézem a memóriát, miért DDR2 800-asnak látja ??? Nem 1066osnak kéne látni őket ? BIOSban defaulton 800-on megy :(
SPD szerint nem is 1066-os.
A lap elméletileg tudja az 1066-ot.

Tud valaki valami okosságot mondani ?

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#7114) #72042496 válasza kiborg (#7113) üzenetére


#72042496
törölt tag

Alapértelmezés szerint a CPU FSB 266 MHz, a memória pedig ezzel szinkronban, 533 MHz-en megy. Függetlenül attól, hogy milyen RAM.

A többire innen már rá lehet jönni, ha nem sikerül, még mindig megkérdezheted a megfelelő helyen.

[ Szerkesztve ]

(#7115) #72042496 válasza #72042496 (#7114) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bocs, az E6750-nél már 333 MHz az FSB, a memória órajel pedig 667 MHz. Ez már újabb CPU.

(#7116) tsar válasza H_Zozo (#7105) üzenetére


tsar
aktív tag

Én sem tudtam benyomni, csak tippeltem :B
Akkor a kerámiagolyó két oldalán lévő résnél megy le a víz.
A víz az upper compensator és a diaphram közé megy be, a rugók nyomják vissza a vizet a rendszerbe ha csökken a nyomás.

(#7117) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Jó estét Mindenkinek!
Elnézést, de segítsetek megértenem, hogy a Koolance-nak ez a ram blokkjanem rendelkezik G1/4 menettel, és nem hűt 4 modult? És nem csatlakoztatható rá 6-10-13 mm -es cső?

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#7118) Ch4os válasza Samanbacsii (#7117) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Most ezt komolyan kérdezted, vagy nem tudsz akkor angolul?
Le van írva, vagy a képen látszik minden amit kérdeztél.

(#7119) Samanbacsii válasza Ch4os (#7118) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Nem komolyan. :B De azt hittem ez kitünt a kérdésből. :R
Még vmi: Highflow (csatlakozó) alatt mi pontosan mit értünk?
Gyors vagy normál csati, 10mm belső átmérő vagy nagyobb?

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#7120) shteer válasza Samanbacsii (#7119) üzenetére


shteer
titán

10mm vagy nagyobb, ez a lényeg

..szerintem jónak tűnik

(#7121) Samanbacsii válasza shteer (#7120) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Ok! Köszi Mindenkinek. :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#7122) Ch4os válasza Samanbacsii (#7117) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Tehát akkor:
- G1/4 van rajta
- Tudja a négy mem. modult hűteni. kép
- csőcsatlakozás: 1/2" (13mm), 3/8" (10mm), or 1/4" (6mm)

Tehát végül is mindent tud amit kérdeztél. :)

(#7123) Samanbacsii válasza Ch4os (#7122) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Igen, köszi a megerősítést. Valószínűleg csak belekaptam egy párbeszédbe.
Mégegyszer :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#7124) Nyugdíjas válasza Samanbacsii (#7117) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egyébként ez nekem szimpi,mint RAM-hűtési megoldás,csak ugye azok a fránya bordák,izé... gyári reklámfelületek. Azokat én inkább rajtahagyom,engem nem bánt az az egy venti ami hűti őket ha vész van:D Amúgy meg gyön a DDR3 a masinériába,az tán nem melegszik ennyire;)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7125) gyurczy válasza Nyugdíjas (#7124) üzenetére


gyurczy
őstag

Belapátoltam a cuccokat, amiket hoztál. Nem találom a fotómsinámhoz a kábelt, úgyhogy nem tudok fotót tolni, de lesz majd kérdésem a nagyérdemű fórumlakókhoz a kör átvariálása ügyében. Azt mindenesetre kijelenthetem, hogy a DDC csendesebb lett, sokkal sokkal csendesebb. Előtte: Asetek Antarctica + EK-FC8800GTX + tripla radi 8-as csövezéssel, utánna: D-Tek Fuzion + EK FET x2 + Alphacool Nexxxos NB1 10-es csövezéssel...

(#7126) Samanbacsii válasza Nyugdíjas (#7124) üzenetére


Samanbacsii
őstag

DDR3? Persze.. . De kap feszt és majd ő is rájön a melegre... :D

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#7127) banderasz77


banderasz77
addikt

De régen voltam már itt, kicsit olvasgatok! ;)

(#7128) P00By


P00By
nagyúr

Elmegyek edzeni és ezt kapom? Nincs mit olvasni, hát hát... :DDD

(#7129) banderasz77 válasza P00By (#7128) üzenetére


banderasz77
addikt

:DD

(#7130) Silex


Silex
aktív tag

shteer, tomika : megjött a fetblokk, meg a backplate, nagyon szépek, csak elfogytak a gyorscsatijaim. :U Amint ki tudom próbálni írni fogok az eredményekről. Egyszerre akarok szerelni, de ha gyorsan nem szerzek csatit, akkor a backpalate megy föl. Grat tomikának tényleg szépek! :)

(#7131) #72042496 válasza P00By (#7128) üzenetére


#72042496
törölt tag

Edzeni? Mármint FSB-re, órajelre, vagy hőfokra? :DDD

Megjöttek a vízhűtéses cuccaim, mindjárt elmászok a értük, aztán ha visszaértem, teszek fel képet. Csak hogy ON is legyek. :B

[ Szerkesztve ]

(#7132) P00By válasza #72042496 (#7131) üzenetére


P00By
nagyúr

Testre ;]

Na gyorsan képeket :DDD

(#7133) yakuza.tora válasza #72042496 (#7131) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Már megint milyen cuccok???!!! :DDD
Gondolom, valami fullos dologról lesz szó! :)) Jöhetnek a fotók! ;)

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#7134) szacsee válasza #72042496 (#7131) üzenetére


szacsee
nagyúr

Képeket akar a nép! ;]

(#7135) shteer válasza Silex (#7130) üzenetére


shteer
titán

nagyon szivesen :)

én is feltettem a fetblokkot, a ramblokkot, az sb-blokkot és az nb-blokkot :D:D:D mind jól szuperál :K

de úgy látom előre, h meg fogtok ölni, mert nincs nálam fotógép :DDD

szerk: ja igen... és highflow-n szép az élet :DD

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#7136) P00By válasza shteer (#7135) üzenetére


P00By
nagyúr

És pont nincsen nállam a vasvillám :W :D

(#7137) kiborg válasza shteer (#7135) üzenetére


kiborg
aktív tag

áááááááááááááá, mi nem követelünk képeket, uugyan...
Elég lesz emiatt egy virtuális harakiri :))
Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#7138) FID


FID
őstag

Sziasztok! Tudom h. kenitek vágjátok a dolgokat! :R
Meg azt is h. a thermaltake Big wather lowend cucc de erre van keretem 10.én.
Van benne egy 400l/orás szivatyu egy dual radi 1single radi + a szokásos cpu plexi blokk.
Ez eddig ok h. elbirja a procim de a vidkarira is láttam egy jo hütést! A [link]
Innen a legalso és azt akarom kérdezni h ha ebbe belekötöm a gts-m akkor elbirja e a rendszer? + H ez elvileg gtxre van de rámegy a gtsre is? Részletek az adatlapomon!
Elöre is köszi!
Ui: A vizi spermán folyt a könyem + a hiszel e a teremtésben! Le a kalappal!

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#7139) ^Sunrise^


^Sunrise^
tag

Tenyleg aki huti a FET-eket, meg nem neztem meg alaposabban az en deszkamon levoket, de ezek a kis kutyuk mennyire vannak egy szintben? Jol felfexik a borda az egesz sorra? :F

(#7140) #72042496 válasza yakuza.tora (#7133) üzenetére


#72042496
törölt tag

Áhh, még mindig nem teljes a repertoár... és persze szívok tovább, de ne siessünk ennyire előre! :)
(Komolyan, ez annyira gáz, hogy lassan már élvezem.)

- kép1: Régi kép, ezekből akartam összerakni a rendszert. Az NB blokkok gondolom ismerősek. :)
- kép2: Szivattyúk a Stacker keretben, amikor még nem tudtam a DDC Box létezéséről.
- kép3: Szivattyúk a DDC Box-ban, néhány csatlakozó, paszta, csődugó és 4 giga Team RAM.

Utóbbiakat azért vettem, mert nincs rajtuk a hőpajzs. Nos, úgy látszik közben a Team is prostituálta magát, mert ráragasztották ezt a szutykot, ráadásul ugyanazzal a szalaggal, ami az emlékezetes OCZ és Crucial modulokkal is sikeresen végzett... Szóval várom azt az embert, aki gyakorlott az ilyen fajta tumorok érzéstelenítés nélküli eltávolításában. Gy. k.: kell valaki, aki levágja ezt a szart, mert én már nem merek hozzányúlni! :DDD (Ami a chipeken marad az meg kap egy kis nitrohigítót, s jó lesz.) Ráadásul elfelejtettem gépbe tenni a memóriákat... le kéne ugyanis tesztelni őket, mert ha netalántán valamelyik gyárilag halott lenne, akkor még lehet gariztatni.

A DDC-n talán látszik, hogy végre feketék a csatlakozók, tehát ez is letudva. Közben voltam asztalosnál, csináltatni a ház aljába csővezető profilokat, hát senki ne tudja meg, hogyan néztek rám. :D Holnapra kész lesz ez is, feketére fóliázva, ahogy kell.
A DDC Box csavarhelyesen persze nem megy bele a Stacker HDD keretébe, de ezt megoldom: haver itt hagyta a fúrót. Bár... a kalapácsot is! :D
Azért lassacskán alakulgat a rendszer, akár púpos a présben, bár ez remélem nem fog olyan cifra véget érni.

Még várom a RAM blokkot és a gyorscsatikat, ha ezek is meglesznek, akkor már gyakorlatilag minden összeállt, s indulhat a móka!

Most kb. ennyi. Várjuk inkább shteer képeit, azokon legalább működő rendszert is lehet látni! :)

[ Szerkesztve ]

(#7141) P00By válasza #72042496 (#7140) üzenetére


P00By
nagyúr

Nagyon csúnya szavak jutottak eszembe az első kép brutális :D

(#7142) Nyugdíjas válasza ^Sunrise^ (#7139) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Érdemes gap-pad-et használni,mert nem tökéletesen vannak mindig egy magasságban;)

Shteer: Elvihetted vóna a fotóapparátot is;) Max majd holnap délelőtt átmegyek fotózkodni, uccse voltam még ott;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7143) #72042496 válasza #72042496 (#7140) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 3. képen még látható 12 m ClearFlex cső is. Hogy biztosan elég legyen. :B

A minőségért pedig elnézést, de nincs digitális gépem, kénytelen vagyok telefonnal ügyeskedni. Azért ha elkészül a rendszer, kérek majd kölcsön. :)

P00By: Köszi! :B Nekem igazából a szerelésük közben szoktak csúnya szavak eszembe jutni, mostanában egyre többször. :D

[ Szerkesztve ]

(#7144) shteer válasza Nyugdíjas (#7142) üzenetére


shteer
titán

jöhetsz, itthon leszek :)

és valszeg lesz egy új kötegelőbigyód mert mintha szétugrott volna a belseje vagy mittomén :U de nem bigyózik :( a lapot megcsináltam vele, a többit meg már nem akarta bigyózni - de no para, majd megmondod hol lehet ilyen bigyót venni

..szerintem jónak tűnik

(#7145) P00By válasza #72042496 (#7143) üzenetére


P00By
nagyúr

Abba bele se merek gondolni... :D

(#7146) ^Sunrise^ válasza Nyugdíjas (#7142) üzenetére


^Sunrise^
tag

Na, meg jo hogy megkerdeztem, mert errol se hallottam meg, de legalabb megint okosabb lettem. :C :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7147) shteer válasza Nyugdíjas (#7142) üzenetére


shteer
titán

jah, hozz 2-3 dl vizet pls :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#7148) WiZARD


WiZARD
addikt

bondex-en kívül van bárkinek 5lete, hogy hol lehet minél olcsóbban szilikon csövet kapni?
8mm-ről 10mm csövekre akarok cserléni mindent. de 1000 ft/méter körüli ár annyira nem vonz (főleg hogy kb 8 méter kell)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7149) gyurczy


gyurczy
őstag

Urak!

Mitől lehet, hogy az új vizes cuccok beépítése után így alakultak a hőmérsékletek:

CPU: 36, magok 46/45/3742 -> CPU: 19, magok 34/32/24/28
alaplap: 49 -> 54

Igazából az alaplapi hőmérséklet emelkedése az érdekes, hiszen arra is és a fetekre is vizes blokk került...

(#7150) shteer válasza gyurczy (#7149) üzenetére


shteer
titán

akkor folyt. köv. asus topikból :)

mint említettem ott, nálam is hasonló helyzet állt elő, de így már levonhatjuk konklúzióként, h ASUSék elrejtettek vmit a lapon, ami ha nem kap megfelelő fuvallatot akkor magasabb hőmérsékletet jelez - mindezt Alaplap néven :DDD

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.