Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) szacsee válasza Nyugdíjas (#7050) üzenetére


szacsee
nagyúr

Itt kezdődött és mivel defektesre csináltam az aprót itt fojtatta ámokfutását...és itt írt be didyman.. ;)

"nem fenyegetsz bannal (mint egyesek az 1. hsz-ben, pedig semmi jogalapjuk sincs" - ez tetszik.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7052) Nyugdíjas válasza szacsee (#7051) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nemeccerű:D
De picit tényleg mintha elragadtadtad volna magad ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7053) Tidor00


Tidor00
tag

na kicsit bővült a rendszer de sokallom a 39 fokos vinyót..
ilyenben van:Watercool Silentstar HD-Dual mindenkinél ilyen magasak az értékek??
valaki próbálta vmilyen hővezetővel is :F

még gondolkodom rajta

(#7054) szacsee válasza Nyugdíjas (#7052) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hát mert megnéztem alaposan a képeket!
Amikor vízhűtéses tápon gondolkodtam anno (kb 1 hete :DDD ), akkor én pl a primer és szekunder oldali feszstabok és a borda közé kicsit macerásabb, de tuti delejbiztos rögzítést agyaltam ki, ami egyszer ált volna a szigetelő lapkából (asszem csillámlap-nak hívják), na meg peremes alátét (mint az Enzo backplate tövénél...csak műanyagból, ami a bordában levő nagyobb furatnál központosító szerepet kapott volna és a csavar sem tudott volna érintkezni a borvábal, a másik felén meg a pwm-el sem és a menet sem ért volna egyikhez sem hozzá) valamint 2db 3mm vastag műanyag alátétből...de itt ahogy jól néztem csak azbeztlap volt közte, ami ráadás nem is hőátadó ha jól tudom...na meg ha jól sasoltam a képet és a csavaroknál sem 100, hogy megállt volna a delej...
Jah meg a 2 blokk-ot nem kötöttem volna össze fémesen, de ez egy dolog, a tartály kapott volna egy földelést, valamint még a 2 oldal zárlat elleni védelmén agyaltam, hogy mit lehetne elkövetni.
Na itt ált meg a tudományom. :B

(#7055) szacsee válasza Tidor00 (#7053) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nekem ollan van és a vízhő felett 1-2 fokkal melegebbek csak a HDD-k.
Nálad valszeg a vízhő is magas, ebben az esetben érdemes lenne a kör elejére kötni őket, de szerintem tök mind1 mivel elöbb utóbb a vízhő úgyis eléri az "üzemi" hőfokot és akkor mindegy.

(#7056) Nyugdíjas válasza szacsee (#7054) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Néztem. A korrodált fémeknél viszont inkább bezártam...:DDD ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7057) Nyugdíjas válasza Tidor00 (#7053) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem a Raptor nincsen annyi...
Magas vizhőd lesz valószinüleg tényleg...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7058) Tidor00 válasza szacsee (#7055) üzenetére


Tidor00
tag

és van vmilyen hővezetőd a vinyó és a blokk között vagy csak összeszorítottad mint én :B
igaz a koliban átlag 26-28fok minimum van (rövidnadrág plóban is túl meleg van néha..)
szal akkor nagyon nem is lehetne kevesebb ,jól gondolom?

ja és stacker5,25-ös takaró eleme nem fér be tőle :(
és hangosabb mint reméltem de egy ventivel kevesebb ;]

még gondolkodom rajta

(#7059) Nyugdíjas válasza Tidor00 (#7058) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem az AAKS-es WD nem hallatszik ki belőle,Raptorka ha seekel akkor egy picit. Persze azért vinyója is válogatja az tény...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7060) Tidor00 válasza Nyugdíjas (#7059) üzenetére


Tidor00
tag

wd 800jd+hd501lj jelenleg de elvileg csendesebb fajták volnának.. vagy csak túl közel van a fülemhez cc 70-80cm :)
amúgy továbbra is 38 -39fok a samu 3óra használat után
ez még éppen beleférhet de pár fokkal lehetne hidegebb..
amúgy vízhőfokhoz visszatérve 37fokos 8800gt mag és memória szal ez alatt kell lennie vhol otthon maradt a vízhőmérőm szal csak szünet után derülki pontosan...

még gondolkodom rajta

(#7061) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Lenne ismét egy-két kérdésem!

Ma kicsit szerelgettem a gépet, és a tartályban felfedeztem - hogyismondjamel... :D - kicsi fehér "szöszöket", lerakódásokat. A folyadék, amit használok: Ioncserélt víz + Innovatek InnovaProtect koncentrátum, az előírás szerint bekeverve ( 3(víz):1(ip) ). Lehet, hogy ennek ellenére "állatkert" lett a viszonylag használható hűtésemből?:F

Másik kérdésem: Tudom, hogy a profik nem használnak plekszitetős:) blokkokat, mégis megkérdem, hogy a 15% fagyállót tartalmazó hűtőközeg mennyire szereti "kajálni" az ilyen tetőket?:B Mert ha nem bántja a plexit, akkor a mostani folyadékot száműzöm, és fagyállózni fogok helyette;)

Üdv.: Delta-Laca

(#7062) Goldye


Goldye
aktív tag

Sziasztok! Előbb-utóbb szeretnék összerakni egy vizes rendszert, csak nem tudok még pár dolgot. Pumpa: Laing DDC-VC (ez már adott)
Radi: Nexxxos Extreme III
CPU blokk: D-tek Fuzion
Tartály: Noise Isolator, vagy vmilyen egyszerűbb
Tehát ezt a rendszert érdemes high-flowra tenni? Ahhoz mekkora csövezés kell? A pumpám elég lenne a high flowra? Később becsatlakozna lehet becsatlakozna egy vga blokk is. Előre is köszönöm a válaszokat!
üdv: Goldye

(#7063) shteer válasza Delta-Laca (#7061) üzenetére


shteer
titán

annak ellenére, hogy a plexitetőket nem ajánlom, a saját készítésű tartályom oldala plexiből van (most újra használom) és 1,5év alatt nem jelentkezett rajta különösebb elváltozás - saját tapasztalat alapján nem bántja a plekót

..szerintem jónak tűnik

(#7064) shteer válasza Goldye (#7062) üzenetére


shteer
titán

ezt érdemes, 10-es belsejűre

..szerintem jónak tűnik

(#7065) Delta-Laca válasza shteer (#7063) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

És a fehér "szöszre" van valami sejtésed, hogy az mégis hogy a fészkes fenébe került bele?:B

Üdv.: Delta-Laca

(#7066) shteer válasza Delta-Laca (#7065) üzenetére


shteer
titán

:K az attól függ miben hiszel, az evolúcióban vagy az Isteni teremtésben :D

..szerintem jónak tűnik

(#7067) P00By válasza shteer (#7066) üzenetére


P00By
nagyúr

:D

(#7068) Nyugdíjas válasza shteer (#7066) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Wazzeh!:DDD ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7069) Delta-Laca válasza shteer (#7066) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Nem vagyok elközetezve egyik irányban sem ezidáig :DD Vagyis akkor ezt a löttyöt száműzhetem, és rakhatok a helyére fagyállós lötyit?:D Úgyis lesz blokk csere hónapokon belül,addig csak nem lesz gáz...:D

Nyugdíjas: én is ezt mondtam, mikor megláttam... :C , de nagyon ott van, szeretem a szellemes mondatokat:R

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#7070) Nyugdíjas válasza Delta-Laca (#7069) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én is használtam fagyállós lötyit anno. Semmi baja volt;)
(Ha ez megnyugtat...)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7071) Delta-Laca válasza Nyugdíjas (#7070) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Meg is nyugatott, majd a körmére nézek a dolgoknak. és köszönöm szépen a "felhomályolást":DD Még annyit, hogy milyen legyen a víz:fagyi aránya?

Ja, és a nagy kérdés még adott: mi a frász az a fehér "szalma" a vízben?:DD

Üdv.: Delta-Laca

(#7072) Nyugdíjas válasza Delta-Laca (#7071) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Fehér szalmáról mit sem tudok...:D
Fagyi arányát általában ugy szokták, hogy ami legkisebb keverési arány van a dobozán az jó lészen... Én is úgy nyomtam anno.(Megjegyzem asszem visszatérek én is erre,mert ez igy nem nagyon jó ezekkel a gyári lötyikkel én is még csak szivtam...)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7073) Delta-Laca válasza Nyugdíjas (#7072) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Na majd mobillal csinálok képet erről a fene jelenségről;)

Üdv.: Delta-Laca

(#7074) Nyugdíjas válasza Delta-Laca (#7073) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Csak lássunk is belőle valamit... Nem vagyok nagy rajongója a mobilos fényképezésnek:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7075) Delta-Laca válasza Nyugdíjas (#7074) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

Pedig sajnos most be kell érnetek mobillal, nincs nálam a digifényképezőgép:O
Amúgy most hajtom a procit Orthos-al lassan másfél órája, és 54 fok volt a max. eddig

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#7076) szacsee válasza Nyugdíjas (#7072) üzenetére


szacsee
nagyúr

Mit szívtál a fogad, vagy cigit?
Na komolyra fordítva a szót..mi volt a gond?
A Gyt-s desztvíz+Valvo-val is voltak gondok? :R

(#7077) ^Sunrise^ válasza Delta-Laca (#7061) üzenetére


^Sunrise^
tag

Nekem egy evig volt plexis cpu blokkom es persze a tartaly, de nalam se volt lerakodas, viszont a kek innovatek csovemet kicsit megmarta a viz, mivel a folyadek elszinezodott kekre amikor csereltem.

(#7078) shteer válasza Delta-Laca (#7075) üzenetére


shteer
titán

élet lesz az a fehér cucc... de érdekes, mert eddig csak barnát láttunk :)

szóval már nem csak nekem gyanús, hogy az anticorro cuccok jók az oxidáció ellen, de nincs megfelelő mennyiségű/minőségű alienirtó adalék bennük :U

szerk: esetleg az ajánlott keverési arány változtatásával kellene próbálkozni... :F

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#7079) ^Sunrise^


^Sunrise^
tag

Ha mar csovek es lotyirol van szo. Atlatszo csovet szeretnek es szinezni (lehetoleg neonzoldre) a vizet. Mit ajanlanatok hozza? Az Innova cso bevalt anno, esetleg van nala jobb, vagy maradhat?

[ Szerkesztve ]

(#7080) szacsee válasza shteer (#7078) üzenetére


szacsee
nagyúr

Talán egy új faj van kibontakozóban: vizisperma... :DDD

(#7081) shteer válasza ^Sunrise^ (#7079) üzenetére


shteer
titán

omw-s fagyálló zöld, de a csövekben nem lesz olyan aktívan látható

h nálad mi a jobb, azt nem tudom, de maradhatsz :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#7082) ^Sunrise^ válasza shteer (#7081) üzenetére


^Sunrise^
tag

Ezek a szinezo adalekok amiket lehet kapni, felejtosek? :F

Javitva ;)

(#7083) shteer válasza szacsee (#7080) üzenetére


shteer
titán

LOL :DDD azt hiszem megállapítható h ma nagyon hülyék vagyunk :)

^Sunrise^: ááh, most már senki sem fogja érteni a hsz-om :)
milyen adalékanyagra gondolsz pontosan?

na a #7084-et én sem értem :DDD

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#7084) ^Sunrise^ válasza shteer (#7083) üzenetére


^Sunrise^
tag

Kikerem magamnak, en nem vagyok egy senki. :(( :DD :))

(#7085) szacsee válasza ^Sunrise^ (#7082) üzenetére


szacsee
nagyúr

Na figy...!
Szal 3217-től volt egy kis UV része a topiknak...A dzsin tonik is UV aktív amúgy, alkohol is van benne és ha megszomjazol, akkor csak egy szívószállal a kiegyenlítő tartály fölé hajolsz. ;]

Viccet félretéve, UV reagens csövet vegyél, az jobban virít, mint a lötyi és nem számít mit öntessz bele. :R

A réz-oxid, is zöld, de sajna nem UV aktív, tehát kilőve.. :DDD

(#7086) Delta-Laca


Delta-Laca
aktív tag

Na itt vannak a képek:

Új faj v1.0

Új faj v1.0 közelről

... és a kis kolónia:DD

sajnálom, hogy nem a legjobbak a képek:O, de azért a lényeg látszik. kíváncsi vagyok kinek mi jut eszébe erről, ha már ilyen hülyék vagyunk ma:C:C:C

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Delta-Laca

(#7087) szacsee válasza Delta-Laca (#7086) üzenetére


szacsee
nagyúr

Húzz zacsit a mobilra és közelről zoomolj rá erre az organikus elemre. :D

(#7088) Delta-Laca válasza szacsee (#7087) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

búvár-mobil by SonyEricsson, álmodik a nyomor:))

Nyugdíjas: megy PÜ...

Üdv.: Delta-Laca

(#7089) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

IQ negativ a mai állapot az biztos mosmán...

szacsee: Elviekben a Valvoline baromi mérgező,szóval talán nem,de én már nem bizok semmiben csak a tiszta alkoholban, vagy a fagyállóban asszem:DDD
Bár anno a fagyállóból meg érdekes(talán pont az imént felfedezett vizisperma közeli rokonai) fajok csapódtak ki a blokkjaimban,szóval én talán a tiszta alkoholra szavazok...
Bár azzal meg ha jól emlékszem valaki megjárta a plexivel. Mondjuk nekem az diccse a cuccban,szóval mittoménmá:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#7090) shteer válasza Delta-Laca (#7086) üzenetére


shteer
titán

próbálj meg kommunikálni velük, hátha értelmes faj :DDD próbáld többször a "barát" szót hátha nem békével jöttek

Nyugdíjas: izopropil alkohol eszi meg a plekót

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#7091) Delta-Laca válasza shteer (#7090) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

majd összehozom őket Mr. Fagyálló őrmesterrel, hátha szót értenek egymással:DD, de sztem háború lesz belőle;]

Üdv.: Delta-Laca

(#7092) ^Sunrise^ válasza Delta-Laca (#7086) üzenetére


^Sunrise^
tag

Azze... Nem ilyesmik voltak az Invasion c. sorozatban???! :Y :Y :DD :DD

(#7093) Delta-Laca válasza ^Sunrise^ (#7092) üzenetére


Delta-Laca
aktív tag

most hogy mondod... :DD

Üdv.: Delta-Laca

(#7094) M.W.H


M.W.H
aktív tag

sziasztok

nem tudja valaki megmondani hogy az oldoszermentes kétkomponenses epoxi gyantát miarossebért ette meg a fagyállos viz?
Delta-Lacának mondanám ne aggodj nekem oriási barna élöléénytelep alakult (talán ideköltöztek) ki a radimba de nem bántottak :D a végén kiirtottam öket remélem nem csak az elöörsöt pusztitottam ki mert akkor milesz ha jönnek a többiek...

Mad W. Highflyer

(#7095) topyjo


topyjo
aktív tag

Egyszer egy javítás alkalmával a verdámból leengedtük a vizet, na abban ugyanilyen valamik voltak. Most a gépemben 1/3 fagyalló,2/3 desztvíz van. Szep zöld, és semmi baja.
Autósboltban van szintelen, piros, kék és zöld fagyálló. Valahol olvastam, hogy a zöld szereti az UV-t.
A tápos kérdéshez hozzászólva: egy házzal együtt vásárolt Mercury táp 2 héttel karácsony előtt szállt el, vitte az alaplapot is. Öröm volt.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#7096) #72042496 válasza shteer (#4254) üzenetére


#72042496
törölt tag

Áhh, RAM blokk... na ez az amivel én hadilábon állok. A MIPS úgy néz ki, megint nem rendelhető, de talán nem is baj ez: úgy látszik, ugyanaz a dilettáns banda tervezte, amelyik a HK Micro-t.

OK, ha már megvan, akkor túlélhető, de ha egy mód van rá, kerüljenek már teljesen fedésbe azok a szegény chipek.

Készül mostanság valami házi megoldás, amiből lehet is venni? :B

(#7097) shteer válasza #72042496 (#7096) üzenetére


shteer
titán

ez a fedés bőven elég a chipekre és biztos féltek, hogy nem lehet normálisan bepattintani a műanyag pöcköket - nekem tetszik :B

napokon belül kiderül, hogy mennyire ér meg felszerelni azt ami eddig készen van (nem tudtam h nem sazbvány a 7mm hosszú M3-as csavar, így csinálni kell 8-asból)

..szerintem jónak tűnik

(#7098) ^Sunrise^


^Sunrise^
tag

En Koolance RAM blokkot rendeltem OC-tol, ranezesre az tunt messze a legszimpatikusabbnak hutes szempontjabol. :F

(#7099) #72042496 válasza shteer (#7097) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én még mindig azt mondom, hogy precíz mérnök nem fél attól, hogy nem lehet bepattintani, hanem megnézi a megfelelő szabványokat, s ahhoz méretez mindent.

6 mm hosszú csavar nem lenne jó oda? Ha jól sikerült, mikorra indulhat be a sorozatgyártás? :)

^Sunrise^: Nekem olyan kellene, amelyik 4 modult hűt, s elég bele kettő G1/4-es csatlakozó. A Koolance egyik szempontnak sem felel meg. :(

[ Szerkesztve ]

(#7100) ^Sunrise^ válasza #72042496 (#7099) üzenetére


^Sunrise^
tag

Ertem, hat ebbol a szempontbol tenyleg nem a te blokkod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.