Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44751) imibogyo válasza csib41 (#44750) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszönöm! De még sok munka lesz vele. :R

Meg kifogyott az elem a fényképezőből igy nem tudtam a többi oldalról készíteni fotókat. A galériában csak olyan állapotról van, ami még messze nem volt "végleges". De majd ha felhozom a saját gépem, akkor pótolni fogom normális fotókkal.

230-as ventilátor nem fér el. Meg aztán nem is szeretném nagyon ventilátorozni a házat, mert akkor mit nyertem? :U

Amúgy az elejébe kitaláltam mi fog kerülni..... :B
Még egy radiátor, de majd csak ha megjön a VGA-m is ami nem most lesz.

Még rengeteg tenni való van a házzal (vizhőmérők elhelyezése, takaró lapok helyére tétele, kábelezés, oldallapok legyártása stb.), de egy nap alatt szerintem nem rossz eredmény. Ja és ami nem látszik a képeken, az az, hogy a függőleges fa lapra vannak a vinyók felfogatva Scithye Himuro-kban. Szerettem volna őket teljesen elrejteni.

[ Szerkesztve ]

(#44752) imibogyo válasza csib41 (#44750) üzenetére


imibogyo
veterán

Ja az lemaradt, hogy van egy venti a radiátoron kikapcsolva, amit meg fogok oldani, hogy szükség esetén fel lehessen kapcsolni. Bár ha fél óra Prime95 Burn Test után nem volt rá szükség, akkor amig nem kap egy VGA-t is a kör, addig nem is fog kelleni.

Egy óra Skyrim után is csak 43 fokos volt a proci hőmérséklete.

Az a friss levegős dolog szerintem akkor lesz fontos, ha meglesznek a ház oldallapjai is és nehezebben jut hideg levegőhöz. :K

(#44753) csib41 válasza imibogyo (#44752) üzenetére


csib41
aktív tag

"Az a friss levegős dolog szerintem akkor lesz fontos, ha meglesznek a ház oldallapjai is és nehezebben jut hideg levegőhöz. :K

Erre próbáltam célozni, de így nyitottban is elég mutatós.

All: Van egy réz blokkom és az érdekelne, hogy ki használ alut és rezet is a rendszerében és mivel előzi meg a korróziót? Fagyállóknál nem tudom van-e vegyes, eddig csak vagy aluhoz vagy rézhez készítettet láttam. Anticorro és hasonlókról tapasztalat valakinek?

Megj.: Nem fogok lemondani az alu autóhűtőről és ezért kérek tanácsot. Előre is köszönöm. :R

(#44754) Dirtyz válasza imibogyo (#44752) üzenetére


Dirtyz
őstag

Az oldallapokra akartam én is rákérdezni, azt hogy tervezed? Ez így gondoldom az asztal alatt lesz, ugye?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#44755) imibogyo válasza csib41 (#44753) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát nyitottnak is jó, és igazából a teteje valószínűleg maradhatna is. Elsősorban én az alját szeretném befedni, illetve a hátuljának azt a részét ahol a merevlemezek vannak, hogy jobban kiszűrjem a zajukat. :K

Dirtyz
Az oldallapokra akartam én is rákérdezni, azt hogy tervezed? Ez így gondoldom az asztal alatt lesz, ugye?
Hát eddig a füst-plexi jött be a legjobban, mármint a gondolataim közül, viszont az nem túl jó hangszigetelő. Ha fát teszek rá akkor tovább növelem az amúgy is veszett nehéz házat. Szóval még nem tudom. :N

Amúgy valószinűleg az asztal alatt lesz, ha találok akkora asztalt ami alá befér.
(Csak vicc persze.) ;)

(#44756) DigitXT válasza imibogyo (#44755) üzenetére


DigitXT
félisten

ha találok akkora asztalt ami alá befér
Építesz egyet seperc alatt.:DDD

(#44757) TomiLi válasza DigitXT (#44756) üzenetére


TomiLi
addikt

he-he.... most én is az asztal projekten vagyok rajta.....

Ez nagyon megtetszett... (a bal fiókos nélkül...)

Na ez nagyon nem ide tartozik..... :R

Bogyóka

(#44758) TESCO-Zsömle válasza TomiLi (#44757) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Na de ehhez olyan szoba is kell, amibe illeszkedik a dizájn, nem?

Jómagam egy öszvéren agyalok, ami cockpit is, de alkalmas bármilyen más játékra is. Nem egyszerű...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44759) TomiLi válasza TESCO-Zsömle (#44758) üzenetére


TomiLi
addikt

Igen, igazad van! A dizájn az adott szobára lenne szabva. A gép egy "elszeparált helyen van - anno erkély volt, ami be lett építve(sajnos még nem 100%-os) - így csak a színeket, anyaghasználatot kell variálni. De még a fényes fehér is passzolna talán. A rendelkezésemre álló hely nekem szűkösebb, de annyira megtetszett, hogy valami hasonlót szeretnék a lehetősegeimhez mérten.

Az igen! Az elképzelésedhez is nagy hely kell. Én is sokat agyaltam egy ilyen íróasztal - szimulátor(szerű) kombón, de itt nem nagyon férne el, meg túl bonyolult lenne.... (ráadásul én csípem a repülős, és az autós játékokat is...)
Hát nem lesz egyszerű! Sok sikert hozzá!

Néztem ph.-n, lehet, hogy rosszul kerestem: a számítógép helyére vonatkozó topik nincs?

Bogyóka

(#44760) TESCO-Zsömle válasza TomiLi (#44759) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

PÜ!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44761) Ijk válasza TomiLi (#44757) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azt nézem hogy ez a konfig egy nőé?!:Y

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44762) TESCO-Zsömle válasza Ijk (#44761) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Igen, és van neki ilyen is.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44763) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Először is bocsi, hogy nem ide illik, de valószínű tudtok segíteni.
Tehát, lenne egy ilyen akvárium + fölötte elhelyezett szűrő.
A lényeg: 12V DC-ről menne a világítás és víz szállító motor is.
Kérdés, hogy milyen motort ajánlanátok hozzá?
Feltételek: olcsó, megbízható, 12V DC, emelési magasság min: 40cm ( ha fent van 40, ha az akksi alján akkor 90 cm )
Leendő akksi magasság 60cm, + fölötte ez a rendszer. Az a lényeg, hogy föl tudja nyomni a vizet az akksi aljából nem kell nagyon nagy vízhozam.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#44764) TESCO-Zsömle válasza Blabcsi (#44763) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azt vedd számításba, hogy egy 40cm-es emelőmagasságú szivattyúnak 40cm-es magasságban pont 0 a vízszállítása.

A szivattyúkhoz szokott lenni egy ún. fojtási-, vagy jelleggörbe, ami így néz ki.

Ez egy diagram, amiről leolvasható, hogy adott magasságra mennyi vizet szállít a szivattyú. A linkelt ábrán látszik, hogy a Laing DDC 2m magasra kicsivel több, mint 300l vizet szállít óránként. 3m magasra viszont már csak 200l-t szállít.

Ugye a te rendszered nyitott. Ilyen esetekben az emelési magasságot a vízfelszín és a kiömlési pont közti távolság adja, mert a vízszint alatti résznek a víz maga tart ellen a közlekedő edények elve alapján. Ugyanakkor számolni kell pár egyéb ellenállással is.

Azt mondanám, hogy neked egy EHEIM Compact 600-as, vagy egy Eheim 1046-os bőven megfelelne. Mindkettőnek 1m fölötti a vízszállítása, de a kompakt olcsóbb és több vizet nyom. Az EHEIM Compact 300-as már azért necces, mert csak fél m-es az emelőmagassága. Alternatívát jelenthet a Hydor SELTZ L20-as, ami 135cm-es emelőmagassággal és 700l/h-s vízhozammal bír, vagy a Hydor PICO EVOLUTION 400, ami 70cm-es emelőmagassággal és 385l/h-s maximális vízhozammal rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44765) NaNorbert


NaNorbert
aktív tag

Sziasztok.

Én a Laing DDC1 -es szivattyúmat rakhatom csonkokkal felfelé?
Mert akkor rögtön berakom a tartály alá.

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#44766) TESCO-Zsömle válasza NaNorbert (#44765) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Bárhogy rakhatod, csak fejjel lefelé nem. De azt egy kicsit sem.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44767) ThodEE válasza TESCO-Zsömle (#44766) üzenetére


ThodEE
őstag

D5nél van ilyen korlátozás?
Mert nem jön ki belőle több buborék és még mindig kicsit olyan hangja van, most a potmétere van lefelé.
:R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#44768) TESCO-Zsömle válasza ThodEE (#44767) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ugyanolyan csapágy van benne, szóval igen.

A lényeg, hogy a csapágyat tartó tüske max vízszintes legyen, vagy felfele álljon.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44769) Dirtyz válasza TESCO-Zsömle (#44764) üzenetére


Dirtyz
őstag

Annyit kotyognék bele, hogy a Hydor SELTZ L20 220V-os szivattyú, a kolléga 12 voltost szeretne.... Eheim merülőszivattyúk tökéletesek :R

Védd a fákat, egyél hódot!

(#44770) Blabcsi válasza TESCO-Zsömle (#44764) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Ha jól értem, akkor nekem efektíve tök mind1, hogy az akksi alján vagy a tetején van a pumpa, a felszín és a kiömlő közti távolság a mérvadó. Akkor elég lenne egy 200-as is., mert a vízfelszín és a kiömlési pont közt kb. 35-45 cm van, tehát szinte csak cseperegne, mintha eső lenne. Mert ugye ez lenne a cél.

szerk: Dirtyz Tudnál ajánlani egyet?
:R

[ Szerkesztve ]

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#44771) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#44768) üzenetére


DigitXT
félisten

Ehhez képest eszem-faszom megáll kategória.:DDD

(#44772) Razermazer válasza DigitXT (#44771) üzenetére


Razermazer
őstag

Erre mondtam én régebben, hogy nem kell hogy örökké tartson minden alkatrész, esetünkben a pumpa :D akkor hogy élnének meg a gyártók :DDD
Sőt a motor még olcsó is, ha csak a motort veszed 16000cirka +szállítás relatíve olcsó :))

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#44773) imibogyo válasza DigitXT (#44756) üzenetére


imibogyo
veterán

Mondjuk amúgy nem nagy munka lenne. De azt már csak otthon a műhelyemben vállanám be, nem itt fenn pesten, mert ez a ház is picit nyögvenyelősen haladt.

Elég sokszor futottam bele olyanba, hogy basszus kellene egy szerszám és..... Ja nem otthon vagyok. Otthon meg van eszterga meg minden ami kell. Csak hát 60 km-re nem tudok könnyen ugrálni. :U

(#44774) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#44771) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezt is kitárgyaltuk anno. Ráadásul a Koolance ugyanezt megcsinálta DDC-vel is 5,25-ös meghajtóhelyre... Lelkük rajta...

Figyelembe véve, hogy itt a piacon egy DDC-t megkap az ember 4-5k-ért, nem is olyan eget rengető veszteség, de biztos nem tesz jót a zajszintnek, hogy a járókerék nem a csapágyon támaszkodik forgás közben...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44775) D-LAN|FuRioN válasza Nippon (#44733) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

HDD-t elviselem, meg azért pici hangja van a rendszernek, de nem vagyok hangmániás, szóval nem zavar. De az üvöltés amit produkál a két kártya játéknál az már tényleg még engem is kiakaszt! :D Viszont ha összeadom a két kártya árát meg, hogy mennyi lenne a víz a kettőre, akkor ott tartok, hogy sok! :D az már 6970 szint lassan :D Amúgy szerintem valahogy be lehetne zsúfolni belülre. Slim radi+slim ventivel talán menne. Kívülre nem tudok tenni semmit amúgy, az teljesen esélytelen :(

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#44776) Nippon válasza D-LAN|FuRioN (#44775) üzenetére


Nippon
őstag

Belül biztosan nem fér el még egy slim dupla sem a Haf 912 tetejében...

(#44777) D-LAN|FuRioN válasza Nippon (#44776) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Túl sok példát nem találtam rá, meg nem volt a kezemben ilyen cucc, szóval nem vágom mekkorák. Ezt a képet találtam csak, de infóm nincs, hogy milyen cucc ez.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#44778) Dirtyz válasza D-LAN|FuRioN (#44777) üzenetére


Dirtyz
őstag

Itt találsz radi méreteket.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#44779) D-LAN|FuRioN válasza Dirtyz (#44778) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Köszi! Azt hiszem itt nézelődtem én is.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#44780) Nippon válasza D-LAN|FuRioN (#44777) üzenetére


Nippon
őstag

Igen, de a második ventit részben fedni fogja a tető, nem az igazi.

(#44781) ThodEE válasza Nippon (#44780) üzenetére


ThodEE
őstag

Majd kivágja :)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#44782) D-LAN|FuRioN válasza Nippon (#44780) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Értem mire célzol. Látom a képet. Jó hát nem tökéletes megoldás az tuti :D De ha nem megy máshogy? :D Házat nem cserélhetek, mert ilyen csisszre befér szint van. :D

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#44784) DigitXT válasza datatomm (#44783) üzenetére


DigitXT
félisten

Attól függ, hol "lukad ki a vízhűzés"...

(#44785) HUfantom válasza datatomm (#44783) üzenetére


HUfantom
őstag

pont mint a házak fűtésénél.............

Ha kilyukad valahol akkor a sérült elemet ki kell cserélni.
Fel kell törölni a kifolyt vízet. Az aggályosabbja nekimehet domestosos vízzel hogy ha gyakran a földön alszik akkor álmában de a mérget nyalogassa :D

Ha ráfolyt a gépre akkor onnan is le kell törölni hajszárítóval kiszárítani.
Itt persze kérdéses hogy mi folyt rá, hogy vezeti vagy nem vezeti az elektromos áramot és tönkretett-e valamit

Miben lenne más ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#44786) Nippon válasza D-LAN|FuRioN (#44782) üzenetére


Nippon
őstag

Arra próbállak rávezetni, hogy ez így zsákutca, mindenképpen jobban jársz 1db erősebb kártyával és ha az marad is léghűtéses, sokkal elviselhetőbb lesz a hangja, mint a jelenlegi CF-nek. Ha majd cserélsz házat, akkor vedd figyelembe, hogy mennyire alkalmas vízhűtésre.

(#44787) Dirtyz válasza Nippon (#44786) üzenetére


Dirtyz
őstag

A két kártyát nem viszi el egy 50 vagy 60 mm vastag single radi, az talán még el is férne a házában...? Arra egy 120-as venti.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#44788) szijartg


szijartg
senior tag

Srácok, egy kis ötletre lenne szükségem.
Adott egy ilyen tartály, csak alul nincs neki csavar hely. Azaz csak fent van neki.
Kéne vennem valami hőmérőt, amivel tudom monitorozni, hogy hány fokos a víz.
Ilyen bele lógatós fajta lehet valahol? Amit a fenti csavarnál csak úgy bele lógatok? :DDD

(#44789) DigitXT válasza szijartg (#44788) üzenetére


DigitXT
félisten

Ennek a hőmérő része viszonylag mélyen belelóg a csatiba,
(egy T-elemben szinte az áramló víz útjáig ér), szóval talán jó
lenne, feltéve, hogy elég magas hozzá a vízszint a tartályban.

(#44790) Nippon válasza Dirtyz (#44787) üzenetére


Nippon
őstag

Vastag radiátor nem fér el a HAF 912 belsejében, max 30mm-es + ventik, a második venti kb fele belelóg a tetőbe. Radiátor+pumpa+csatik+cső+blokkok együttesen elég nagy kiadást jelentenek és ahhoz képest csak gányolni lehetne. Szerintem nem kell erőltetni, jobban jár 1db 6950-el, halkabb, gyorsabb és kulturáltan fog kinézni.

(#44791) D-LAN|FuRioN válasza Nippon (#44786) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Értelek! Lehet az lesz, mert nem most azonnal terveztem én ezt, csak ötletelgetek, hogy mit lehetne. Köszi a tippeket! :R

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#44792) sinya85 válasza szijartg (#44788) üzenetére


sinya85
senior tag

én mondog neged jobbat. y elágazó Y alján bemegy a viz és 1ik ágon ki elég keveset tör rajta és a másik szárba mehet a szenzor. mind kettőböl van elado ha kell :d

ஜ۩۞۩ஜ

(#44793) szijartg válasza sinya85 (#44792) üzenetére


szijartg
senior tag

Áhhh... semmi pénzért nem bontanám meg megint.
Úgyhogy ez kilőve :DDD

(#44794) ssolitude válasza Blabcsi (#44763) üzenetére


ssolitude
őstag

Mi a lófütty ez? Kender-keltető? :D
Mellesleg ez így nem fog működni szerintem.

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#44795) Blabcsi válasza ssolitude (#44794) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Kender keltető... :C Ezen szét röhögtem magam.
Ez elvileg egy akváriumi külső szűrés kicsit " felturbózva ", nagyjából annyi a szerepe, hogy a halak alól a " ganés " vizet újrahasznosítom úgy, hogy az akksi fölé megy egy félcső, abba talaj, szűrő, ect. ezt locsolnám a terhelt vízzel, és ebbe nő a gaz :C

Kifejtenéd a nem működés okát?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#44796) ssolitude válasza Blabcsi (#44795) üzenetére


ssolitude
őstag

Nagyságrendekkel gyorsabban nyomja fel a vizet a szivattyú, mint ahogy le tudna csepegni, úgyhogy a bekapcsolás után rövid idő alatt az egyik végállapotba billen a rendszer (aka. fenn sok víz, lent meg semmi.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#44797) Blabcsi válasza ssolitude (#44796) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Hát pont ezt szeretném elkerülni azzal, hogy olyan pumpát keresek ami, 1 állítható teljesítményű, 2 max teljesítménynél már alig képes a vizet feljuttatni. ( ez utóbbi neccesebb kicsit az esetleges rotorrésznél történő eltömődésből fakadó teljesítmény csökkenés miatt. ) ja és lehetőleg 12V DC, mert a világítás is arról megy majd.
:R

Bővebben.

[ Szerkesztve ]

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#44798) ssolitude válasza Blabcsi (#44797) üzenetére


ssolitude
őstag

Abban látom a problémát, hogy
1. ha határértékre tervezed a szivattyút, tehát "éppencsak" nyomja fel a vizet olyan magasra, akkor gyakorlatilag maxon járatod a szivattyút folyamatosan, ami ahhoz az állapothoz közelít, mint amikor befogod a csövet.
2. ha leszűkíted a kiömlő nyílást felül, hogy éppen csak csepegjen, akkor tulajdonképpen ugyanúgy egy viszonylag nagy ellenállást fejtesz ki a szivattyúval szemben.
Mindkét esetben a szerkezet élettartama bánja.
(Ugyebár egy vízhűtésnél a méretezés fontos szempontja, hogy a víz a megfelelő sebességgel áramoljon. Minél több elemen kell átnyomni a vizet, annál erősebb szivattyú kell. Direkt ellenállást nem építenek be ezekbe a rendszerekbe.)
Nekem egy Eheim 600-as viszi a gépet, ez kétfokozatú, de direkt két fokozat (tehát nem szabályozható). Nem igazán érzékelhető a két fokozat között a különbség.
Ugyanakkor léteznek szabályozható szivattyúk (0-100%-ig) ami esetleg megoldás lehet.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#44799) ssolitude válasza ssolitude (#44798) üzenetére


ssolitude
őstag

Ahogy Zsömle kolléga is írta, megoldás lehet valamelyik Hydor.
Szerk: igen szabályozható szivattyúval működőképes (megnéztem az eredeti postot).

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#44800) TESCO-Zsömle válasza ssolitude (#44799) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vagy megoldás lehet a fenti tartályba egy vízszint-kapcsoló.

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.