Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44801) Alter


Alter
tag

Üdv.

Hosszas gondolkodás után szeretnék végre vizet a gépembe. Azonban mivel teljesen kezdő vagyok a témában, szeretnék tanácsokat kérni.
Költségcsökkentés/hatékonyságnövelés céljából sikerült szereznem ingyen egy aránylag nagy radiátort ami eredetileg hegesztőpisztolyok vízhűtésére volt használva. A csonkjaira viszont 6,3mm-es belső átmérővel rendelkező csövek mennek rá. Ahogy nézelődtem, csatlakozók vízhűtésre viszont 10mm-es belső átmérőhöz ajánlottak. Van valakinek valami ötlete, hogy egy 6,3-as belsős csőhöz hol találok olyan toldót/átalakítót amivel 10mm-re tudnám alakítani?
Illetve szerintetek nagyon hátrányosan befolyásolná ez a szűkítés a víz áramlási sebességét? Érdemes egyáltalán?

Gondolkodtam azon is, hogy veszek egy komplett t56 pro hf szettet, aztán ezt bővíteném ki ezzel a plusz radiátorral. Vélemények?

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

(#44802) ssolitude válasza TESCO-Zsömle (#44800) üzenetére


ssolitude
őstag

akár.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#44803) rambo4ésfél válasza Blabcsi (#44797) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Szia!

azt hiszem tudom a megoldást van egy fórumtársunk aki a klinikán a művese részen dolgozik/zott hirtelen nem tudom a nevét de ha beírod a debreceni topikba biztos meg tudják mondani, lényeg hogy ő árult régebben olyan pumpát ami DC igaz 24V-os de én is hoztam tőle és 12 volttal is simán indult lehet hogy még lejjebb is lehet vinni és egy potméterrel simán szabályozható, nem túl nagy a vízszállítása viszont akár egy méter mélységből is felszívja a vizet és kb 3bar nyomással továbbítja vagyis nem tudod befogni a cső végét amit én csináltam tesztet az 10L/perc körül volt ha jól emlékszem jah és az ára is nagyon kedvező vmi 2k-ra emlékszek de ez már nem most volt biztos van egy éve ha nem kettő (megpróbálom előkeresni a privátokból) ha meg lesz elküldöm, ha nem akkor meg kinyomozod ;)

[ Szerkesztve ]

(#44804) Blabcsi válasza ssolitude (#44798) üzenetére


Blabcsi
senior tag

A fentiekkel tisztában vagyok, épp ezért keresek olyat, ami szabályozható, de ha lehet 12V-ról megy. Tudsz ilyet ajánlani?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#44805) rambo4ésfél válasza Blabcsi (#44804) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Kicsúsztam a szerkesztésből...

megtaláltam az emberedet, tavaly februárba bizniszeztem vele és 2,5k kért akkor, bár igaz hogy én visszavittem neki mert nálam kevésnek bizonyult az a vízszállítás de nagyon korrekt alapból úgy beszéltük meg ha nem tetszik nyugodtan visszavihetem, priviben ment az elérhetősége

(#44806) ssolitude válasza Blabcsi (#44804) üzenetére


ssolitude
őstag

Amiket Zsömle linkelt, azok jók, ha nincs belőle 12V-os, akkor egy 12V-os relét kell húzkodni, ami kapcsolja a 230-at. Miért ragaszkodsz a 12V-hoz?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#44807) Blabcsi válasza ssolitude (#44806) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Nem feltétlen ragaszkodom a 12V-hoz, csak egy kicsit variálni kell majd a 230V ellátással, meg a világítás is 12V-os ledsor lesz, + 3 kiskorú is van :C

TESCO-Zsömle tudnál egy linket dobni erről a " vízszint-kapcsoló "-ről? Én még nem is hallottam ilyenről.

rambo4ésfél köszi, ment Pü.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#44808) ssolitude válasza Blabcsi (#44807) üzenetére


ssolitude
őstag

Családvédelmi szempontból jogos a 12V. Viszont azt is elő kell állítani valahogy, (gondolom neincs 12V-os hálózatod). Ez célszerűen 230V-ból történik, tehát nem tudod megkerülni. (Hacsak nem olyan a világítás, hogy eleve 230V/12V).
Amennyiben eleve 12V a világítás, úgy érdemesebb 12V-os szivattyú után nézni. (Szerintem a legtöbb gyártó csinál ilyet is-olyat is. De lehet, hogy tévedek.)
Az értelmes méretű (viszonylag kicsi) , esztétikus szintkapcsoló nem olcsó, és kicsit bonyolítja a rendszert.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#44809) TESCO-Zsömle válasza Blabcsi (#44807) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mihelyst megcsinálod és feltöltöd a netre, lesz hozzá link is. ;]

Adott egy úszó egy rúdon, benne egy mágnessel. A rúdban pedig két reed-relé. Ehhez kell egy elektronika, ami az alsó reed-relé zárásakor bekapcsolja a szivattyút, a felső reed-relé zárásakor pedig kikapcsolja. Ilyen egyszerű az egész.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44810) Blabcsi válasza ssolitude (#44808) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Nevethetsz, de szinte az egész lakásban végig vittem a 12V-ot, 2 kiszuperált PC-tápról.
Rengeteg minden megy róla, főleg világítások, de egy-két venti is. :)
Azért jöhet pár link ilyen 12V-os pumpiről.

TESCO-Zsömle köszi :D
Ha elkészül lesznek linkek, képek. Esetleg ajtónyitás érzékelő is használható lenne?
:R

[ Szerkesztve ]

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#44811) ssolitude válasza Blabcsi (#44807) üzenetére


ssolitude
őstag

Nem pont ilyen, de ilyen elven működik. [link]
Illetve működhet más elven is (úszó, konduktív, stb.)

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#44812) Blabcsi válasza ssolitude (#44811) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Nagy köszönet. Már csak a méret a kérdés?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#44813) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#44809) üzenetére


DigitXT
félisten

A wc tartály feltöltés szabályozásának elektromechanikus változata? Ügyes.:DDD

(#44814) Blabcsi válasza DigitXT (#44813) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Ennyi erővel van egy kiszuperált bicikli compuerem érzékelő része, ami még müxik, az is jó lehet ezen célra. Ha eléri a max szintet kikapcsol. Csak bekötés kérdése, meg mágneses úszóé.
:R

[ Szerkesztve ]

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#44815) TESCO-Zsömle válasza Blabcsi (#44810) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem, mert neked intervallum-alapú kapcsolás kell, nem pillanat.

DigitXT: Ugyanez a baj a WC-tartály kapcsolójával is. Ott állandóan rendelkezésre áll a nyomás, itt nem.

Pont az az egész lényege, hogy a maximum és minimum vízállás közt ne járjon a szivattyú, mikor pedig jár, ideális hatásfokon tegye.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44816) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#44815) üzenetére


DigitXT
félisten

Hiszterézis, én vágom...;] A WC-tartályos
szelep elzáráshoz csak hasonlítottam...;)

(#44817) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#44816) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hiszterézis

Nyilvános fórumon nem illik káromkodni! ;] :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44818) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Minden esetre köszönöm a segítőkészségeteket.
Tehát az ucsó kérdés: Milyen pumpát ajánlotok hozzá?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#44819) Nippon


Nippon
őstag

Lehet, hogy ezt nem itt kellett volna megbeszélni...

(#44820) sg22


sg22
senior tag

alaplapom elhalálozott, szerelő havernál van lehet megtudja csinálni. egyszer ment, egyszer nem. majd kiderül. megprobalom begariztatni. tobbi hardvernek nincs baja :) csak uj csoveket kell vennem mer idegességemben kidobtam az osszeset

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#44821) csib41


csib41
aktív tag

Debrecenben nem tud valaki olyan boltot, ahol lehet venni 12-es kűlső átmérőjű szilikoncsövet viszonylag olcsón? Akárhol jártam, mindenhol csak olyan cső van, mint amit most használok és ez idővel belapult... Bár így is bugyog a víz a tartályban... Valaki ötlet?

(#44822) GNKING válasza csib41 (#44821) üzenetére


GNKING
tag

Autóalkatrész és gazdaboltokban nézd meg. :R

"belapulás" ellen használj törésgátló spirált.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#44823) apollo12


apollo12
veterán

heló melyik radit érdemes venni a hűtésemre [link], [link]

a 360 ast a tetejére raknám [link]

(#44824) Razermazer válasza apollo12 (#44823) üzenetére


Razermazer
őstag

Szia

Biztos hogy elég az a slim? persze ha csak 1 valamit hűtesz akkor okés. Tudom hogy a vastagabb drága, de apróba szerintem van olcsón. Meglátod sokkal jobban jársz ah 45mm-t veszel, van benne tartalék. Ha a ház tetejére megy akkor meg már mindegy hogy milyen vastag mert ott elfér.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#44825) rambo4ésfél válasza apollo12 (#44823) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Szia

én biztos hogy a tetejére tenném a háznak, hogy a hőt kint adja le ne pedig a házon belülre, ha pedig a tető akkor mint már írták minél nagyobb annál jobb.

(#44826) mpierre


mpierre
veterán

Üdv!
Gondolkodni kezdtem vízhűtésen (proci+deszka, vga még nem biztos), de rögtön az elején elakadtam. Az alaplaphoz (ex-58ud5) már nem találok blokkot. Elméletben az EK gyártotta (EK-FB KIT GA X58 - Acetal - Gigabyte [3830046991409]). Ilyenkor mik a lehetőségek? Darabokból összerakni?
Másik kérdésem, hogy rozsdamentes csővel kiépíteni mennyire lehet nehéz?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#44827) imibogyo válasza mpierre (#44826) üzenetére


imibogyo
veterán

Ilyenkor mik a lehetőségek? Darabokból összerakni?
Ilyen esetekben vagy az apróhirdetések, vagy például Tody a barátod. :K

Másik kérdésem, hogy rozsdamentes csővel kiépíteni mennyire lehet nehéz?
Elsőre??? ....... Szerintem baromi nehéz...... :D
Én csak sima csővel pakoltam össze az első vízhűtésemet, de így is kellett agyalnom néhány helyen. :K

[ Szerkesztve ]

(#44828) mpierre válasza imibogyo (#44827) üzenetére


mpierre
veterán

Az aprókon túl vagyok. A weben nem leltem senkit, aki megválna tőle. Egyelőre. Akkor megkeresem Tody-t.

Sejtettem, de a szilikoncső spirálozva nem tetszik. Nagyon nem. Ellenben egy szálcsiszolt rm cső nagyon jól mutatna.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#44829) DigitXT válasza mpierre (#44828) üzenetére


DigitXT
félisten

Miért kellene spirálozni? Normális falvastagságnál nem jellemző a cső törése...
Amúgy ez gondolom nem megy rá alapból (pedig az EXTREME is egy UD5).:DDD

[ Szerkesztve ]

(#44830) imibogyo válasza mpierre (#44828) üzenetére


imibogyo
veterán

Én nem spiráloztam! Nincs rá szükség, ahogy DigitXT is írta.

(#44831) mpierre válasza DigitXT (#44829) üzenetére


mpierre
veterán

Az északi hídra jó lehet, de aztán annyi. Az EK-ban az volt a jó, hogy lefed mindent.

Nagyon le akartok beszélni a merev csövekről.. Az rm csövezést le tudom gyártatni és elméletben - megfelelő csatlakozókkal - bolondbiztos rendszert tudnék építeni. Fosok a víztől a delej mellett.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#44832) imibogyo válasza mpierre (#44831) üzenetére


imibogyo
veterán

Én nem akarlak lebeszélni a merev csövekről, csak azt mondtam, hogy elsőre szerintem nem a legegyszerűbb rendszer. De ha le tudod gyártatni, akkor hajrá. Ha nekem is lett volna ilyen ismeretségem én is megcsináltam volna merevvel, de nem volt. :(

Fosok a víztől a delej mellett.
Ezért használnak az emberek deszt. vizet ill. ioncserélt vizet, mert az "nem" vezeti az áramot. Vagyis de, de olyan kicsi mértékben, hogy 90%-ban még menthető a gép egy esetleges csőtörésnél is. Lásd jó pár HSZ-el feljebb valakinek szétdurrant a cső a gépében. ;)

Dirtyz
Miért röhögnénk. Korrekt rendszer. :K

[ Szerkesztve ]

(#44833) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Megjött Todytól a vga blokkom, és volt egy kis időm is, összeraktam a rendszert.
Csináltam pár képet, aztán nem röhögni :B

Védd a fákat, egyél hódot!

(#44834) Nippon válasza mpierre (#44831) üzenetére


Nippon
őstag

Áruld már el, hogy mi a különbség a szilikon/pvc és a rozsdamentes csövezés között? Ha valahol ereszteni fog a rendszer az pont a csatlakozóknál lesz... :)

(#44835) DigitXT válasza mpierre (#44831) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha rámegy az északi hídra, akkor úgy megy rá, hogy rajta
a gyári hőcső, tehát az egész lapot hűti. (Az EXTREME-re
tökéletes volt, meg UD7-re is rámegy a gyári blokk helyére,
de a sima UD5-ön nem tudom, hogy milyen a felfogatás.:N)

Nem akarunk lebeszélni a merev csövekről: volt már itt a
topikban, aki megcsinálta - de ez inkább "dizájn" kérdés,
uis sokkal macerásabb, mint a hagyományos megoldás.

Btw. az előbb még azt írtad, hogy a spirálozás nem tetszik:
nos spirálozva sem lenne semmivel sem "bolondbiztosabb".

Amúgy meg az van, amit Nippon írt: a cső önmagában nem
ereszt. (Az, hogy valakinek nemrég eldurrant egyedi hiba...)

(#44836) mpierre válasza Nippon (#44834) üzenetére


mpierre
veterán

Megjelenés. :K
Másrészt - építőiparban dolgozom - sajnos sok műa cső hibát, stb láttam, pedig ezek nem 2-3 bar nyomásra vannak hitelesítve. Egyszerűen nem bízom a műa csövekben.

DigitXT: Úgy érted, hogy ebbe a blokkba belekötnek a gyári hőcsövek?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#44837) imibogyo válasza DigitXT (#44835) üzenetére


imibogyo
veterán

Az, hogy valakinek nemrég eldurrant egyedi hiba...
Én ezt csak azért emeltem ki, hogy ha esetleg emiatt fél, akkor sem kell tőle úgy tartani, mint az ördögtől. Előfordulhat, de az esetek nagy százalékában akkor sincs baj.

Például nekem sem volt semmi, pedig most a tartalék gépemet sikeresen eláztattam egy általam rosszul felhelyezett cső miatt (egy félresikerült modding miatt). Semmi baja nem lett. Hajszárító aztán annyi. Azóta is megy. :D

[ Szerkesztve ]

(#44838) gyurczy válasza mpierre (#44836) üzenetére


gyurczy
őstag

Pedig bízhatsz bennük. Nálam egyszer volt ázás user error miatt, de mivel mindig tesztelek összeszerelés és gép bekapcs előtt természetesen előjött, és nem lett kár. Kb. A63+7900GT óta vizezek, és sosem volt még problémám még az Asetek bedugós csatikkal sem, pedig attól sokan féltek, mint a tűztől.

(#44839) HUfantom válasza Dirtyz (#44833) üzenetére


HUfantom
őstag

Istenkém milyen távolinak tűnik. IDE kábel ........ :)
Nekem is volt olyanom fekete és kék kiadásban... :R
Jó lett grat hozzá :C

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#44840) opti06 válasza Dirtyz (#44833) üzenetére


opti06
aktív tag

Most komolyan én vagyok vak, vagy egy darab single 120as radi hűti a procit/vga-t :F :Y
milyen hőfokok vannak load alatt ? :DDD

szerk: ok megnyugodtam vak vagyok :DDD ezt betudom a napos pénzügy tanulásnak

[ Szerkesztve ]

(#44841) HUfantom válasza opti06 (#44840) üzenetére


HUfantom
őstag

Igen mert alul ott van egy Dupla

Sőt még van neki egy winyóhűtője is

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#44842) DigitXT válasza mpierre (#44836) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem tudom, mit jelent, hogy belekötnek...:DDD
(Feltesznek 3 kérdést? - Miva'? Miva'? Miva'?)

A dolog úgy működik, hogy az EXTREME lap
gyári vizesblokkja egy vicc. Viszont rögtön ki
is látszik alóla, hogy hova megy a Fusion.:)

Szerk: nem tudom, hogy mi van a sima UD5-ön
a kis kék borda alatt, de gyanítom, hogy nem ez,
mert akkor "reklámoznák", hogy jó arra is...:R
Pedig milyen egyszerű és tiszta megoldás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#44843) mpierre válasza DigitXT (#44842) üzenetére


mpierre
veterán

Így már értem! (Jaj mán kéhem ahásan...! Nem is tévedtem volt sokat. :DDD ) Nem nyert.
Az UD5-n egy tipikus - jól elbaltázott - passzív bordaféleség van. Kis fémlemezek téglalap formára hajtva, ebből egy pár tucat felapplikálva egy réztömbre, majd erre jön a kék gigabyte feliratú alulemez. Ragasztva. Szellőztetni csak oldalról lehetne, ha lenne hely, de nincs.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#44844) Alter válasza Alter (#44801) üzenetére


Alter
tag

Valaki help, nekem laikusnak? :) #44801

[ Szerkesztve ]

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

(#44845) apollo12 válasza Razermazer (#44824) üzenetére


apollo12
veterán

az a bajom hogy egy h60 pumpával fogom hajtani, így stem elég lesz 360 slim, vagy a 240 extreme

(#44846) blasko92 válasza Alter (#44844) üzenetére


blasko92
őstag

Gazdaboltban, víz/gáz/fűtésboltban biztos találsz szűkítőt, amivel össze tudod hozni a 6,3-as és a 10-es csöveket. :)

(#44847) DigitXT válasza apollo12 (#44845) üzenetére


DigitXT
félisten

Hogy függ össze a szivattyú ereje a radi vastagságával?

(#44848) apollo12 válasza DigitXT (#44847) üzenetére


apollo12
veterán

régebben írták, hogy a 360 as már necces a szivacsú miatt azért gondoltam a 240 es extreme -hez, ha az se lenne elég, akkor itt hon van még a 120 as radim

és csak 15000ft om lenne rá, azért kérdeztem melyik éri meg jobban, 240 es extreme ami 45mm vastag, vagy a 360 radi ami csak 30mm vastag

[ Szerkesztve ]

(#44849) imibogyo válasza apollo12 (#44848) üzenetére


imibogyo
veterán

Én 5W-os szivattyúval is simán megjárattam a quad radiátort plusz a Swiftech blokkot. Biztosan nem volt valami hűde a vízáram, de a hőmérséklet 2 azaz 2 fokot nőtt, miközben a pumpát nem lehet hallani ellentétben a DDC-vel, amin EK tető van. ;)

Csak most az van, hogy sikeresen letörtem a szivattyú egyik csonkját (mármint ami a tartályon van, mivel egy tartályban csücsül a víz alatt a pumpa) és olyan kicsi menetes rész megy oda, hogy egyelőre nem tudom pótolni.

Szóval vennem, vagy csináltatnom kell egy új tartályt neki. :K
Bár lehet neki állok én valamit mókolni.

[ Szerkesztve ]

(#44850) TaaT


TaaT
veterán

Lehet furán hangzik de ma próbáltam ki először a fém Koolance DDC tetőmet, már nagyon régóta kíváncsi voltam a hangjára...

Megnyugodtam, nem kell nekem D5-öt vennem ;]

Igaz hogy gépen kívül raktam össze egy majd 5centi vastag szivacson, de 12V-on több mint csendes :DD

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.