Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44251) Razermazer válasza HUfantom (#44248) üzenetére


Razermazer
őstag

Aha jól van látom azért csak jó ötletet adtam a kupplungokkal :DDD jó dolgok, de tényleg bitang drágák, apránként nem vészesek egyszerre azért szíven üt :D

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#44252) blasko92 válasza HUfantom (#44250) üzenetére


blasko92
őstag

Mármint a két mora-val. :B

Nem kis súlya lesz annak az állványnak a két böhöm radiátorral.....

Én sajnos elfelejtettem leprintelni az én értékeimet amikor még lég volt, de abban biztos vagyok, hogy a vga ram az 90 fok felett volt, így meg leesett 45 fokra. :D

(#44253) HUfantom válasza blasko92 (#44252) üzenetére


HUfantom
őstag

A gépház van vagy 50 kiló. Persze a valóságban inkább 25-30 csak ugye nincs rajta fogás mint a cementes zsákon.
Piszok nehéz sérvet fogok kapni ha cipelni kell... :)

Az állvány kb 4-5Kg egy mora az darabonként 5Kg plussz pár deka a rácsok. A ventik talán a csatikkal + cső + kuplung talán 1KG míg a rács amibe mennek talán 2. Így az állvány mindennel együtt 15-17 Kg körülbelül. Viszont a csavaroknál teljesen jól meg lehet fogni. :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#44254) ThodEE


ThodEE
őstag

Az elkészült gépem:
Albumom

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#44255) opti06


opti06
aktív tag

No, egy kérdés urak: vizezve van a procim enzotech luna blokk, jön még északi hídra ek-nb/sb 5 acetal blokk
ill ha megjön vga-m 6970 akkor arra memória sünik meg Alphacool HF 14 (tudom FC blokk illene rá, de apróban nincs, 25e-t meg sajnálok rá, ha lesz apróban 15 körül lecserélem majd rá!)

ha kész lesz a fenti rendszer 16/10es csövekkel 13/10es csatikkal, akkor még bele tudnék iktatni egy Aquabay M4 HDD blokkot ami nem megy áramlás rovására? ennek a blokknak csövei kb. 7mm belső átmérőjűek lehetnek, ettől tartok kicsit, hogy nagyobb lesz tőle egészben az ellenállás, vagy ha bekötném egy 2. körbe a cuccost T elosztóval az nem lenne jobb megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#44256) blasko92 válasza HUfantom (#44253) üzenetére


blasko92
őstag

Az szép :)

Szerintem menj el bontóba, majd szerezzél biztonsági övet egy kocsiból, és abból csinálhatsz hevedert a hátadra ;] Lehet utána még rohangálni is az egész géppel.
Picit hókmók megoldás, de tuti Te lennél a nap sztárja, ha a metrón a gépeddel így mászkálnál. :D

(#44257) apollo12 válasza blasko92 (#44239) üzenetére


apollo12
veterán

[link]

na első teszt alapján 9Cfokot segített

szoba hőmérséklet 24cfok

idle 27Cfok

most épp 41Cfokos alapon 800rpm venti mellet

régivel alapon 50Cfokon ment 1700rpm en :DD

tuning majd holnap

itt van pár kép

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#44258) sg22 válasza apollo12 (#44257) üzenetére


sg22
senior tag

50 fok volt idle ben te jó isten? :D ez a 41 fok is magasnak tűnik nekem.
most adtam el egy ac freezer xtreme hűtőt, az 1090t-m 1.4 volton volt idle ben 35 fok max

what should I do about this?!

(#44259) apollo12 válasza sg22 (#44258) üzenetére


apollo12
veterán

prime alatt ment 41Cfokot 1.3volton
régivel 50Cfokot ment prime alatt

tesztek majd prime 95 small fft

régi hűtéssel
prime 95 alatt 59cfokon ment a kupakhő 3.9ghz en 1.4volton, most rem kevesebb lesz

[ Szerkesztve ]

(#44260) InHell


InHell
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni a napokban épülő vízhűtésemmel kapcsolatban.
A radiátor(Aquacomputer airplex XT 240) már megvan, a többi összetevő elvileg holnap érkezik,
Tody-tól rendeltem.
- Laing DDC 1T + hangszigetelő doboz
- Alphacool repack-cooling slot-in white előlapi tartály
- T56 V3. Extrem Acetal blokk
- Egyenes HF csatlakozók (dupla kúpos) + bilincsek
- 16/10-es cső, folyadék,stb.

Egyelőre csak az i7 870 procimat szeretném hűteni, házon belüli megoldással.
CM 690 II adv. házam van.
Szerintetek hová érdemesebb rakni a radiátort felülre, vagy alulra?
Illetve ha ilyen (tartály > szivattyú > blokk > radiátor > tartály) sorrendben kötöm az úgy megfelelő?
Ha felülre rakom a radiátort, nem fog a radi-tartály között lévő csőből a hűtőfolyadék egyszerűen belefolyni az alacsonyabban lévő tartályba miután leállítom a rendszert?
Vagy mivel zárt a rendszer ez nem következhet be?
Hirtelen ennyi kérdés jutott eszembe. :)

< béna duma helye >

(#44261) sinya85 válasza InHell (#44260) üzenetére


sinya85
senior tag

szerintem nézd meg az enyémet. [link]
Mellesleg ha a visszamenő ág nem ér bele a vizbe, akkor evidens a víz lefelé fog folyni.

ஜ۩۞۩ஜ

(#44262) Dirtyz válasza DigitXT (#44193) üzenetére


Dirtyz
őstag

Jó az az ajtó, hidd el.., másfél éves a kislányom, az én gépemet még nem tudta, de a páromét rendszeresen kikapcsolja :D . Úgyhogy a másik gépen ki kellett kötnöm az előlapi kapcsolókat és átkötöttem hátul egy toldással felraktam a kapcsolót az asztalra.
Ha a kollégának nem kell, mennyiért válnál meg a régi alaplapi tálcától?
Görgőt kiszedtem a gép alól, lányom simán tologatta a gépet... (és gyorsan felraktam egy gyerekrácsot az iroda ajtóba :D

Ha már kiderült, hogy Neked is hasonló házad van.., a venticsere a tápban topicban írtam, hogy kicseréltem a ventimet egy coolik swif2-t raktam a tápba, de cirpel egy kicsit, merthogy lóg. Ha megfordítom a házban a tápot ártok-e neki, és a termikus viszonyok változnak-e a házban? :B

Védd a fákat, egyél hódot!

(#44263) ThodEE válasza sinya85 (#44261) üzenetére


ThodEE
őstag

Lested a pumpa tartót?:)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#44264) sinya85 válasza ThodEE (#44263) üzenetére


sinya85
senior tag

saját ötlet. Esetleg elküldhetem neked ha kell :)

ஜ۩۞۩ஜ

(#44265) TaaT válasza InHell (#44260) üzenetére


TaaT
veterán

+1 szavazat a felülnek...

Give them hell Ukraine!

(#44266) ThodEE válasza sinya85 (#44264) üzenetére


ThodEE
őstag

Küldtél képet a rack keretből faragott pumpatartódról ;)
Csak kiváncsi voltam mit szólsz a szivacs ágyas ötletemhez:)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#44267) ThodEE válasza InHell (#44260) üzenetére


ThodEE
őstag

Szerintem is simán mehet felülre, nekem 2db tripla van a gép tetején ;)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#44268) InHell válasza sinya85 (#44261) üzenetére


InHell
senior tag

Igen természetesen úgy terveztem, hogy a visszamenő ág beömlő nyílásánál magasabban lesz a tartályban a folyadékszint.
Akkor ezek szerint rakjam felülre a radiátort.
Gondolom fölötte a 2 ventit úgy rakjam, hogy kifelé húzza a levegőt?
Ha alulra raknám a radiátort, és rá két ventit ami befelé szívná a levegőt úgy alacsonyabb hőfokokat érnék el, vagy elenyésző a különbség?
2 VGA elég nagy helyet foglal, lehet körülményesebb lenne úgy becsövezni, hogy alul van a radi.
Ja és még a szivattyút ötletem sincs hová szereljem.

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#44269) sinya85 válasza ThodEE (#44266) üzenetére


sinya85
senior tag

a szivacságyas ötletedre ezt a linket mutatom, ahol a régi gépházamban egy gyürüben szivaccsal megtámogatva ált a pumpa.

ஜ۩۞۩ஜ

(#44270) ThodEE válasza sinya85 (#44269) üzenetére


ThodEE
őstag

Igen lestem itt a fórumban:)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#44271) sinya85 válasza InHell (#44268) üzenetére


sinya85
senior tag

amit belinkeltél radiátort 45mm vastag, felülre a váz és a burkolat közé nem fér be csak 25mm és a váz alá sem fog beférni az alaplapod miatt. ha alulra rakod ugy rakd hogy a radi van lent és rajta a ventillátor és kifelé fúj. soha nem rakunk ugy ventillátort hogy befelé fújjon, max et.
hamarább telimegy porral a ház, viszont ha csak 1 fuj befelé vagy ugyebár ha mind kifelé fuj a kis lukakon kevesebb por jut be. amugy is a te elgondolásodnál a meleget fujná befelé.

ஜ۩۞۩ஜ

(#44272) InHell válasza sinya85 (#44271) üzenetére


InHell
senior tag

Értem.
Szerintem felülre be fog férni a radiátor, mert most a burkolat és váz között van két 12-es venti, a H100-as radiátora felülre van rakva aminek 27mm elvileg a vastagsága, és még két 12es venti alulról is fel van csavarozva, igaz alig fért be az alaplap miatt.
27+25 az 52mm, az új radi pedig 45mm, elvileg be kell férnie. :K

< béna duma helye >

(#44273) sinya85 válasza InHell (#44272) üzenetére


sinya85
senior tag

és a h100 radiátora és ventilátora közt van egy lemez amire oda van csavarva. azzalnem számoltál?

ஜ۩۞۩ஜ

(#44274) MontyCrew válasza sinya85 (#44273) üzenetére


MontyCrew
senior tag

azt egy mozdulattal ki lehet onnan iktatni:)

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#44275) sinya85 válasza MontyCrew (#44274) üzenetére


sinya85
senior tag

ha nem vágod meg a házat tuti nem fér be felülre egy 45mm-es radi. nyakamat rá.

Szerk: ha mégis képeket kérek.

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#44276) MontyCrew válasza sinya85 (#44275) üzenetére


MontyCrew
senior tag

az én házamban sajnos 2 mili hely sincs, így nekem kívülre szorult midnen, de most gondolkodom egy komoly átalakításon, de az sok sok lóvé lesz ismételten.. :)

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#44277) InHell válasza sinya85 (#44275) üzenetére


InHell
senior tag

Csináltam 2 képet, egyik ventit levettem, így jobban látható.
dropbox
Pont ideje megtakarítanom a radit ahogy nézem. :B
Szóval ha ott elfér a h100-as radi+venti akkor el kell férnie a 7mm-el vékonyabb 45mm-es radiátornak is.

< béna duma helye >

(#44278) InHell


InHell
senior tag

A radiátor kérdés eldőlt. Felraktam és befért.
dropbox radi
Csavarokat szereznem kell hozzá, a H100 radiátorának nagyobb a menete.

Szerk. nem úgy lesznek a ventik, hanem fordítva, most csak ideiglenesen felraktam gyorsan, de azért köszi, majd odafigyelek. :K

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#44279) ThodEE válasza InHell (#44278) üzenetére


ThodEE
őstag

Határozottan javaslom hogy ne befelé fújjon a 2db noctua ;)

Szívásban is ugyan olyan jó, nekem is egy darabig a 3 noctuám szívásba volt ;)

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#44280) DigitXT válasza Dirtyz (#44262) üzenetére


DigitXT
félisten

A tápnak nem ártasz, nincs benne mozgó alkatrész (kivéve a ventit).:D
Persze, megváltoznak a viszonyok, mert a meleg levegő felfelé szállna:
fentről leszívni a tápon keresztül macerásabb, a ház szellőzése romlik.

(#44281) sg22 válasza MontyCrew (#44276) üzenetére


sg22
senior tag

jah, enis gondolkodom valamin. ott kezdődik hogy egy hatalmas ház kell hozzá, mert nekem sem fér be semmi :D

what should I do about this?!

(#44282) TESCO-Zsömle válasza sg22 (#44281) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nemrég megkukkoltam egy Cosmos2-est... Magasabb, és mélyebb mint az asztalom (72*60)! :Y

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44283) opti06


opti06
aktív tag

#44255 ilyenről van valakinek tapasztalata?

(#44284) sg22 válasza opti06 (#44283) üzenetére


sg22
senior tag

en ezert adtam el az en aquabayemet, sztem lefolytana a rendszert

what should I do about this?!

(#44285) opti06 válasza sg22 (#44284) üzenetére


opti06
aktív tag

és ha egy T elosztót bedobnék elé?
2. körben lenne hdd blokk?

(#44286) TaaT


TaaT
veterán

ezt nemrég találtam a neten, iszonyat cuki, kis zabálni való, bár értelme szinte nulla... :DDD

2x40mm MINI Radiator with 4000RPM 40mm Fans :C

Give them hell Ukraine!

(#44287) opti06 válasza TaaT (#44286) üzenetére


opti06
aktív tag

chipset hűtésre tökéletes aki szereti mellette ha porszívózhat a géppel :D

(#44288) helkis válasza TaaT (#44286) üzenetére


helkis
addikt

első ránézésre azt hittem, hogy ez egy hűtött szivattyú :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#44289) GNKING


GNKING
tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni.

Cseréltem alkatrészeket vízhűtésre, de kellene még pár csati és cső.
Hol tudok venni ilyet(vidéken), milyen boltba? Víz, gáz, fűtésszerelés boltokat megkérdeztem, NINCS.
Esetleg ha van valakinek kimaradva akkor szívesen átvenném.

A menet (ha minden igaz) 1/8-s, csonk átmérője 11-12mm.

Üdv. Gábor.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#44290) sinya85 válasza GNKING (#44289) üzenetére


sinya85
senior tag

Ha az esztétika nem számít annyira akkor gazdaboltban lehet kapni 1/4-es menettel ellátott csatikat rézből. [link]

ha viszont adsz a külalakra akkor rendelni kell pl a Subcooling-rol vagy innen

ஜ۩۞۩ஜ

(#44291) HUfantom válasza sinya85 (#44290) üzenetére


HUfantom
őstag

Megelőztél...

Én is a gazdaboltot akartam mondani. Igen be kell menni a műtrágya és gumicsizma boltba és keresd a helyi szakit. :)
Ezt az ügyes kis gáztoldót és mindkét végére a csöveket is ott vettem

Többnyire egyszerű emberek.
Vigyél egy alkatrészt mert általában nem értik meg hogy számítógép vízhűtésre akarod használni. Próbáljátok ki.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#44292) Serricon


Serricon
senior tag

Sziasztok!

Rég jártam már itt, hoztam egy friss élménybeszámolót.
Ma megvolt az első elázásom. :Y kb. másfél éve raktam össze a rendszert, azóta hozzá se nyúltam semmihez, még a lötyi is az eredeti.

Nagyban BF3-aztam, mikor észrevettem, hogy nedves az egérpadom, pár perc múlva elkezdett zavarni, mert egyre jobban terjedt, és oldalra nézve láttam hogy egy bő 30 centis tócsa pihen az APC alatt, és a gép aljából csöpög a kék lötyi. :Y
Nosza kikapcs, lebont, menekül.
Egy henger törlőpapírral felszerelkezve tértem vissza, majd áramtalanítás után belenéztem hogy mizu, ami elsőnek feltűnt, hogy a gépház teteje tűzforró, a felső radin szinte ottmaradt a bőröm.
Bíztam benne, hogy nem valamelyik cső/csonk ereszt (nincs leszorító egyiken se, csak natúr ráhúzva), és megnyugodtam, a tartály aljából szivárgott a víz az alsó menetnél körben, egy ideig nézegettem, fogdostam hogy mi lehetett a baj, 2 tippem volt, vagy leállt a pumpa, vagy a ventik szarakodnak megint(van egy kis kontakthibája a csatinak és ritkán elmozdul)
Mivel ránézésre ez nem derült ki, visszadugtam a tápot és ráindítottam, persze most már rögtön feltűnt, hogy áll az összes ventim, a csatikat megbirizgálva és felkapcsolva őket maxra hamar visszahűlt a rendszer, és elállt a csöpögés is magától, tehát nem volt lyukas a tartály.
Még mindig csodálkoztam, hogy akkor miért hagyta abba? Nem olvadt meg, bár a lezárósapkán kb tojást lehetett volna sütni.
Aztán megérkezve a célszerszámmal sikerült kitekernem a felső lezárót, és rájöttem miért szivárgott a víz belőle. Olyat szisszent, mintha egy jól felrázott kólásüveget nyitnál ki, szóval a nagy túlnyomás préselte ki a tartályból a lötyit. :K

Visszatöltöttem az elfolyt kb 1 deci vizet, és lazára tekertem vissza a kupakot. Jelenleg stabilnak tűnik minden, csak egy kis idő mire kiszárad az egérpadom. :U

(#44293) sg22 válasza Serricon (#44292) üzenetére


sg22
senior tag

uh, kemény.

what should I do about this?!

(#44294) helkis válasza Serricon (#44292) üzenetére


helkis
addikt

brutál.. hogy sikerült túlnyomást csinálni? :Y

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#44295) Serricon válasza helkis (#44294) üzenetére


Serricon
senior tag

Gondolom attól, hogy másfél éve csutkára rá volt húzva a szelep, és 20-30 fokról kb kétszeresére nőtt a vízhőfok pár óra alatt.

(#44296) TESCO-Zsömle válasza Serricon (#44292) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Koolance rugós szelep. Vagy lefújószelep, biztonsági szelep...

Túlnyomás esetén ereszt.

helkis: Hőtágulás. Minél több víz van a rendszerben, annál nagyobb, és ugye a víz gyakorlatilag összenyomhatatlan. Ennek a kompenzálása végett van levegő a tartályban. Minél több a levegő, annál kisebb nyomást csinál a víz tágulása, mert a levegő viszont összenyomható.

Mivel a szivattyúja tökéletesen működött, ezért a rendszerben található vízmennyiség egésze egyenletesen melegedett át. Pont a szerencsétlenebbik eset, mert ha a szivattyú áll le, akkor az egyik hűtött alkatrész hővédelme lelőhette volna a gépet.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44297) Serricon válasza TESCO-Zsömle (#44296) üzenetére


Serricon
senior tag

Most már a tartály tetején tud levegőzni egy keveset, nincs ráhúzva.

Viszont, egy kis mértékű szivárgás még mindig van a tartály alja, és a plexi közötti menetnél, nem cseppen, de látni körben.
Lehet körberagasztom valamivel, mert ha nyomás nincs, akkor elvileg így még évekig bírja.

(#44298) TESCO-Zsömle válasza Serricon (#44297) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szedd szét és szilopaszttal kend meg a menetet, majd tekerd össze. Akkor oldható marad(hat) a kötés, és tökéletes lesz a szigetelés.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44299) Serricon válasza TESCO-Zsömle (#44298) üzenetére


Serricon
senior tag

Egyenlőre húztam a tartályra egy vonalat, hogy meddig van, és néha ránézek, van alatta egy papír. Az is lehet hogy nem ereszt, hanem a menetben lévő víz terül el, mert csak úgy ottvan, de nem gyűlik, nem cseppen. Holnapig szerintem ígymarad, aztán ha kevesebb lesz benne akkor kitalálok valamit, ha stabil akkor lehet addigra felszárad és visszazárom a gépet, a szelepet meg lazára hagyom.
Leengedni csak akkor fogom, ha nincs más megoldás. Bár van az alján egy dugóval ellátott T elágazás, szóval elvileg elég ha azt kiszedem, és kiürül, de mióta megvan még soha nem volt leeresztve. :B

(#44300) helkis válasza TESCO-Zsömle (#44296) üzenetére


helkis
addikt

hmm erre nem is gondoltam.. nálam lehet azért nem jön/jött elő, mert ösztönösen nincs a tartály kupakja csutkára húzva, talán 1-vagy 2 menet van betekerve.. :B
ma is tanultam valamit! thanx! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.