Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44301) Ijk


Ijk
nagyúr

Mit gondoltok, ez a készlet elég lenne a 6790 hűtésére?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44302) sg22 válasza Ijk (#44301) üzenetére


sg22
senior tag

300 euro :Y

what should I do about this?!

(#44303) DigitXT válasza Ijk (#44301) üzenetére


DigitXT
félisten

Simán, de vajon elég-e csak a VGA-t hűteni?:)

(#44304) Ijk válasza sg22 (#44302) üzenetére


Ijk
nagyúr

sg22: Jaja, sajnos a full cover blokk elég húzós. És próbáltam nem szar cuccokból összerakni.

DigitXT: Nekem hatalmas segítség lenne ha a vga hőjétől megszabadulnék a házon belül, az első venti és a tetőbe épített dual radi kiszippantaná a maradék meleget. Azt a baj ha cpu-t is hűteni akarom, akkor még radi kell, nagyobb pumpa, újabb blokk. De ezt a rendszert bármikor lehetne bővíteni, csak akkor kellene egy Laing D5:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44305) sg22


sg22
senior tag

egy valamit viszont nemtudom hogy hogy kéne megcsinálni. 9 venti van a radin, és azoknak a kábele olyan dzsungelt eredményez hogy csak na. hogy lehetne eltűntetni? az a nehezités ebben, hogy külömböző hosszúságuak a kábelek nyilván messzebb van a bal szelso mint a jobb szelso. nameg a 3 venti kabel 1 ventikabelle alakitasa. olyan kabel dzsungel van itt alig látom át. ezt hogy lehetne megoldani?

what should I do about this?!

(#44306) Nippon válasza Ijk (#44304) üzenetére


Nippon
őstag

Ha jó látom kb 100ezret akarsz költeni egy 30ezres VGA hűtésére? Orvos látott már???
Minek? :U

sg22: forrasztással és kábelharisnyázással...

[ Szerkesztve ]

(#44307) HUfantom válasza sg22 (#44305) üzenetére


HUfantom
őstag

Én ezt vettem / csak full fekete / a 4 ventimhez mert sajnos nem volt 4 az egyben. Harisnyázott teljesen jó. max megtoldod. Esetleg ha veszel egy 4 in 1 harisnyás csatit cserélhetünk :)

Ijk Hát szép lista. Mondjuk azok a noctuás ventik több mint 6000 forint / DB ......
Mi Swif2 1200p-est használunk 1500 meg 2000ért.
A dualradit nézem hogy Extreme és 45mm vastag akkor milyen az ami 60mm ?

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#44308) sg22 válasza Nippon (#44306) üzenetére


sg22
senior tag

na igen 100 rongyos hűtés egy 30 rongyos kartyara :D

what should I do about this?!

(#44309) TaaT válasza HUfantom (#44307) üzenetére


TaaT
veterán

"A dualradit nézem hogy Extreme és 45mm vastag akkor milyen az ami 60mm?"

az én szóhasználatomban:

30mm: slim
40-45mm: normál
60mm: extrém
60mm-nél vastagabb: monszta ;]

Give them hell Ukraine!

(#44310) Ijk válasza Nippon (#44306) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem csak a kártyára, az egész rendszerre. A kártya fűt be mint a kazán melegíti a többi alkatrészt is. Amúgy meg drága a vízhűtés, főleg full-cover vga blokkal, de ezt gondolom nem kell itt magyarázni:U
A ventit lehet hogy kicserélem. Csak már megszoktam a 800-as S-flexek "zaját";]

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44311) apollo12


apollo12
veterán

na úgy néz ki, hogy kb 5-6c fokkal lett hűvösebb

köv hónapban veszek rá egy 240mm ventit

(#44312) sg22 válasza apollo12 (#44311) üzenetére


sg22
senior tag

és a h70el együtt mindennel cakkumpakk mennyibe került?

what should I do about this?!

(#44313) Laraxior


Laraxior
titán

Megvan miért volt olyan melege a processzoromnak az ablakos művelet előtt. A GTX480 fűtötte fel nagyon a vizet. Lecseréltem a VGAt, egy 580ra, mindjárt szemmel látható a hőfokkülönbség :K Mind a víznél, mind a rendszernél. Asszem visszapakolok :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#44314) Nippon válasza Ijk (#44310) üzenetére


Nippon
őstag

A víz szerintem legfontosabb előnye a léghűtéssel szemben az alacsony zajszint. Egy 150W TDP-vel rendelkező kártya nem nagy tűz, simán hűthető léggel. Nem értem mit számít a hőfok, ha a tervezett határértéken belül van, ezt annyi ember parázza túl fölöslegesen.
Szerintem addig nincs értelme vizezni amíg nem teljes a rendszer, vagy jól érdemes csinálni vagy sehogy... Különben csak pénzkidobás. Páran már megtanultuk ezt a saját bőrünkön, jobban jársz, ha hiszel nekünk!

(#44315) TomiLi válasza Laraxior (#44313) üzenetére


TomiLi
addikt

Megkérdezhetem milyen procit hűtesz (vga-t már tudom), és mekkora radi van a rendszerben?

Köszi

Bogyóka

(#44316) apollo12 válasza sg22 (#44312) üzenetére


apollo12
veterán

h60 al csináltam és én még 18ért vettem és 10000 volt a többi most épp azon gondolkozom hogy 240mm radi legyen, vagy 360mm radi

vagy még erre gondoltam [link]

(#44317) asuspc96


asuspc96
senior tag

Kellemes péntek esti lázt ! (vicceltem estét) :DDD

Na gondolkodtatok ezen ?

asuspc96

(#44318) Laraxior válasza TomiLi (#44315) üzenetére


Laraxior
titán

még a régi radimat tartom... Az a "kicsike" :D 60x30x15... köbö.
920-at hűtené, a blokk nem valami nagy szám, gondolom azért is a magas hőfok, de már normálisnak mondható a dologIdle 20°C, load:60°C. 3.6GHz-en. Battlefield 3-hoz kell a kakaó, jól jönne még pár100 MHz, ebből az antituning szarból :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#44319) asuspc96 válasza asuspc96 (#44317) üzenetére


asuspc96
senior tag

ez még lemaradt :
Nippon erre a blokkra gondoltál ? vagy erre ?

asuspc96

(#44320) TaaT válasza asuspc96 (#44317) üzenetére


TaaT
veterán

vízen és fagyállón kívül én mást nem töltenék bele :N

Give them hell Ukraine!

(#44321) Nippon válasza asuspc96 (#44319) üzenetére


Nippon
őstag

A másodikra, vagy ott van a Tody56 féle blokk acetal tetővel újonnan 8k-ért.

(#44322) TomiLi válasza Laraxior (#44318) üzenetére


TomiLi
addikt

Az a "kicsike"? :DD 60x30x15.... gondolom itt most cm a mértékegység.... :Y (mert mm-ben tényleg kicsi lenne :DD )

Milyen ventik vannak rajta?

Ha már összefutottunk, szerinted egy ilyen vízhűtésnek egy 2500k, és egy GTX580-hoz van értelme, vagy ez az a kategória, amikor nincs értelme a víznek, mert se hűvős, se halk nem lesz a rendszer? ( a Te radidból kiindulva gondolom mi lesz a válasz... :B )

Bogyóka

(#44323) asuspc96 válasza Nippon (#44321) üzenetére


asuspc96
senior tag

Nippon: Rendben.... ár/értékben melyikbe jobb fektetni ?

TaaT: Réz nem szereti mi ? :DDD
Viszont valld be ötletnek szuper :DD

asuspc96

[ Szerkesztve ]

(#44324) Nippon válasza TomiLi (#44322) üzenetére


Nippon
őstag

Szerintem elviszi, a Phobya 200-as radi elég jó és a felülete alapján közelebb áll egy triplához.

(#44325) TomiLi válasza Nippon (#44324) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi! :R
És véleményed szerint (csak nagyjából) lehet csendes rendszert kialakítani normális hőfokokkal, vagy az már túl nagy elvárás a rendszertől?

Bogyóka

(#44326) TaaT válasza asuspc96 (#44323) üzenetére


TaaT
veterán

nem tudom hogy szeretné vagy nem szeretné, én maradok a kitaposott úton... :)

Give them hell Ukraine!

(#44327) Laraxior válasza TomiLi (#44322) üzenetére


Laraxior
titán

passzívba megy...kinnt van az ablakba. Jelenleg 11,4°C-os a víz :D GPU:17°C, CPU: 18-23°C.
Lényeg: Szerintem egy tripla radi 3 ventivel vígan elég neki. Anno én két triplával járattam a rendszert, de azt passzívban. Szintén a hang miatt.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#44328) TomiLi válasza Laraxior (#44327) üzenetére


TomiLi
addikt

ja.... én kérek elnézést! Elég finom értékek! :C

Akkor a tripla radit (egy ilyen nem férne el a - mostani - elképzelésemben) kb. kitesz egy phobya 200-as radi. (Nippon fórumtárs segítségével :R ) De ha megspékelem egy 120-as, vagy 140 single radival, akkor már tuti elegendő.
Ezt örömmel hallom, és köszi!

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#44329) HUfantom válasza Nippon (#44314) üzenetére


HUfantom
őstag

A víz szerintem legfontosabb előnye a léghűtéssel szemben az alacsony zajszint.
A vízhűtésben teljesítményben az a jó hogy ott kezdődik ahol a standard léghűtés véget ér.

Mindent eleve úgy csinálnak meg, hogy a határértéken belül legyen. Viszont sehol sincs hónapokig tartó teszt hogy mennyivel előbb megy tönkre bármi amit 60 fokon üzemeltetsz a 100 helyett ha a specifikáció szerint 115-ig üzembiztos.

Abban viszont egyetértünk hogy a zajszint is igen lényeges szempont hiszen senki nem kötné meg azt a kompromisszumot hogy fasza a gép hűvös is de porszívó hangja van. :R

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#44330) Nippon válasza asuspc96 (#44323) üzenetére


Nippon
őstag

Hát Tody blokkja feleannyiba se kerül, mint az EK, döntsd el, hogy pár fok megéri-e számodra az árkülönbözetet vagy sem...

(#44331) asuspc96 válasza Nippon (#44330) üzenetére


asuspc96
senior tag

SEM (majdnem a duplája) :DDD Köszönöm a választ.... :R

asuspc96

(#44332) GNKING


GNKING
tag

Valaki próbálkozott már ilyennel? radiátor :C

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#44333) Ijk válasza Nippon (#44314) üzenetére


Ijk
nagyúr

Na pont a zaj miatt akarok vizet, meg már évekkel ezelőtt is birizgált a gondolat a vizezéssel;]
Illetve szerintem a hardvernek sem mindegy hogy 100 °C-on vagy 60°C-on üzemel.

Ha már teljes rendszer, még nézegettem valami ilyesmit, vga blokkal megtoldva.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44334) TaaT válasza GNKING (#44332) üzenetére


TaaT
veterán

igen, ilyen radiátor van a konyhánkban, hát nem vagyok tőle elájulva :W

a régi szockó radik sokkal jobbak...

Give them hell Ukraine!

(#44335) GNKING válasza TaaT (#44334) üzenetére


GNKING
tag

PC-vel gondoltam. :P jó lehet, megérne 1 próbálkozást?

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#44336) TaaT válasza GNKING (#44335) üzenetére


TaaT
veterán

azt nem tudom :B

Give them hell Ukraine!

(#44337) Nippon válasza Ijk (#44333) üzenetére


Nippon
őstag

A hardvernek mindegy, arra a hőfokra tervezték! Ha viszont zajcsökkentés a cél, akkor D5, hangszigetelés a HDD-kre, víz a procira és VGA-ra, egyébként nem érdemes.
100K-ból már egész tisztességes cuccot lehet építeni.

(#44338) csib41 válasza GNKING (#44332) üzenetére


csib41
aktív tag

Én már kérdeztem, mert van valahol egy hasonló, de régebbi típusú szobaradiátorunk csak félek, hogy rozsdásodna és barna lötty lenne a "szép" rózsaszín helyett. :DDD

(#44339) asuspc96


asuspc96
senior tag

Most nem azért de Ti látjátok valahol erre milyen csatlakozó méret kell ? (abba a 2 lukba) :DDD
És ha már ezt említem arra milyen cső ? :B

asuspc96

(#44340) TaaT válasza asuspc96 (#44339) üzenetére


TaaT
veterán

"2db 1/4” menettel" :)

Give them hell Ukraine!

(#44341) Vartanus válasza asuspc96 (#44339) üzenetére


Vartanus
őstag

Leírásban is ott van hogy G1/4-es csatlakozó...a csatlakozóra meg olyan csövet raksz ami neked szimpatikus:D :R

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#44342) asuspc96 válasza TaaT (#44340) üzenetére


asuspc96
senior tag

Hogy folyna ki a szemem :DDD Köszönöm.... :R

melyik csatlakozó ajánlott hozzá ? (anyaga + gondolom van már egy-két megbízható darab)

asuspc96

(#44343) sg22 válasza Nippon (#44330) üzenetére


sg22
senior tag

nekem volt (van) tody féle blokkom, és egy ilyen blokkom van most, ésjó 10 fokot hozott a konyhára

what should I do about this?!

(#44344) Nippon válasza sg22 (#44343) üzenetére


Nippon
őstag

Igen csak behatárolja kicsit a költségvetés, az aprót javasoltam elsősorban, ha nem tud várni és olcsó, használható blokkot szeretne, akkor jó a Tody féle blokk.

A kissé drága ez az EK ennyiért...

[ Szerkesztve ]

(#44345) Ijk válasza Nippon (#44337) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mindig lesz szűk keresztmetszet. Anno léghűtéssel elég jól elboldogultam, a corsair 450-es tápom volt a leghangosabb, venticserével azt is megoldottam. Sajnos a mostani rendszer sokkal jobban fűt, ezért akarok végre vizezni. A rendszer SSD-n, egy vinyóm van, de az megy a jó öreg quiet drive-ba (kár hogy már nem lehet kapni).
Azt kéne valahogy kitalálnom hogy a 4850-es blokk biztos felmegy-e a vtx 4790-re:F

NB-t, SB-t gondolom felesleges vizezni?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44346) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!

Sikerült szereznem egy Laing DDC pumpát, a készülőben lévő hűtésemhez.
Kérdésem az lenne , hogy mire való a pumpából kijövő, kék egy szálas vezeték?
Köszi.

(#44347) DigitXT válasza tomic (#44346) üzenetére


DigitXT
félisten

A szivattyú fordulatszámát jelzi vissza. Alaplapra rákötheted,
látod, hogy mennyit pörög - praktikusan látod, hogy működik.

(#44348) ZetorGumi válasza tomic (#44346) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Visszajelző szál, mint a ventillátoroknál a sárga.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#44349) Nippon válasza Ijk (#44345) üzenetére


Nippon
őstag

Persze, csak azt mondom, hogy akkor van értelme a vízhűtésnek, ha eléred vele a célod. Ha nem lesz csendes, akkor nagyjából pénzkidobás, mert jó hűtőteljesítményt léghűtéssel is el lehet érni, az pedig olcsóbb és nincs is vele annyi macera.
Mondjuk nem csodálom, hogy melegebb a VGA-d a kelleténél, mert az a fordított elrendezés csöppet előnytelen léghűtés esetén, bár inkább komolyabb kártyáknál lehet ez nagyobb gond. Amúgy a házad sem kimondottan ideális a vizezéshez, ha veszel egy dupla radit, azt is csak kívül tudod elhelyezni, az viszont picit rombolja az összképet. Mora 2 vagy 3 kell ide :)

SB, NB vizezése: attól függ milyen lapod van, 965, P35,P45-nél kellett, X58-nál is tettem az IOH-ra mert 80 fok körül volt a gyári bordával, de a P67, Z68-nál már csak a procit és a VGA-t vizezem, a házban annyira jó a hőmérséklet, hogy bőven elvan a lap ventis rásegítés nélkül. Lap vizezésnél is jobb a full blokk, egyszerűbb szerelni, 6-8 helyett csak két csati kell, és egyszerűbb a csövezés is.

tomic::a kék szál a fordulatszámot mutatja.

(#44350) imibogyo


imibogyo
veterán

Tudom, hogy most már eső után köpönyeg, mert minden megbeszéltem Nipponnal, de ezzel a blokkal ugye nem fogok mellé? HA-ról veszem 15k-ért. :K

Mert olvasom, hogy egyes blokkok között akár 10fok is lehet a különbség. :U

Ui.: csak kell a tapasztalat. Egy hülye kezdőnek.... :D

Ui. 2: És ma átvettem a 40 centis tartályomat is.

DigitXt:
Köszi. Csak kellett a megerősítés. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.