Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44601) Dirtyz válasza HUfantom (#44596) üzenetére


Dirtyz
őstag

De ha jól látom a képet, a 460SLI nincs a rendszerben, az levegővel megy...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#44602) TaaT válasza sg22 (#44589) üzenetére


TaaT
veterán

nem akarok a körbe engedni semmit mert nincs kör, itt van a szobában a radi egymagában, egy savas tisztítóval már próbálkoztam de az alig mozdította meg a lerakódást :)

Give them hell Ukraine!

(#44603) imibogyo válasza HUfantom (#44598) üzenetére


imibogyo
veterán

Ezért szerencsés ez az elrendezés, ha valaki X kilós bordákat rak a gépébe. ;)

Én is ezért csináltam így meg. Még mozgatás közben sem kellett féltenem.

(#44604) InHell válasza HUfantom (#44596) üzenetére


InHell
senior tag

Prime alatt vga nem terhelődik, negyedóra múlva a csöveket megfogom, belelógatom a tartályba az ujjam langyos a víz. Game alatt 55-65 fokosak a vga-k, proci 60-65 fokos, cső-tartály meleg.
Szóval ötlet? Még egy dual radi mennyit javítana a helyzeten? Az az igazság, hogy szerettem volna megoldani gépházon belül az egészet, de úgy látom erre nem sok esély van.

< béna duma helye >

(#44605) TESCO-Zsömle válasza csib41 (#44600) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egy szoknyás csonk + bilincs kombónál a cső nem csúszik sehova...

Én egyszer takarítottam radiátort, és lezártam a két végét... A korábbi trutyi miatt megindult a klórgázképződés... Mire észbe kaptam, a 16/12-es cső külső átmérője már 25-ös volt.

Valószínűleg anyaghibás volt a cső, de én a rendszert is felülvizsgálnám, mert az a nyomás sem egészséges...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44606) sg22 válasza TESCO-Zsömle (#44605) üzenetére


sg22
senior tag

1 nappal ezelőtt zártam le a tartályt, mondván ne legyen szabadon beleesik valami por vagy kosz vagy akármi azt beviszi a blokkba. akkor valszeg ez volt a baj?

hogy vizsgálnád felül a rendszert?

what should I do about this?!

(#44607) ThodEE válasza sg22 (#44606) üzenetére


ThodEE
őstag

Nekem teljesen zárt a rendszerem, sehol egy kis nyílás sincs rajta, D5 tolja körbe benne a folyadékot, nemvolt még sem túlnyomásom, sem cső eldurranásom.

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#44608) TESCO-Zsömle válasza sg22 (#44606) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mekkora a tartály, és meddig volt vízzel?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44609) opti06 válasza sg22 (#44606) üzenetére


opti06
aktív tag

szerk: TESCO-Zsömle ugyanezt írtam csak pár mp-re rád :D

[ Szerkesztve ]

(#44610) sg22 válasza TESCO-Zsömle (#44608) üzenetére


sg22
senior tag

150es tody féle tartály, és csurig volt szinte ...

what should I do about this?!

(#44611) opti06 válasza sg22 (#44610) üzenetére


opti06
aktív tag

akkor az a gond, kell hely a levegőnek! ugye víz "összenyomhatatlan" azért van benne levegő, hogy az táguljon, zsugorodjon hőfokok arányában

(#44612) DigitXT válasza opti06 (#44611) üzenetére


DigitXT
félisten

Magyarán ha teljesen kieresztem a levegőt / utántöltöm vízzel,
akkor ha bemelegszik felrobbanhat az egész kör?:DDD Szuper.:)

Szerk: csak azt nem értem, hogy itt azért nincsenek olyan nagy
hőmérséklet-különbségek, és nincs akkora mennyiségű víz sem,
mint mondjuk egy autó hűtőjében, ahol valóban tágulási a tartály.

[ Szerkesztve ]

(#44613) sg22 válasza DigitXT (#44612) üzenetére


sg22
senior tag

mi más miatt pukkanhatott volna el a cső? :D ilyet meg nemlattam bazeg :D

what should I do about this?!

(#44614) Razermazer válasza InHell (#44604) üzenetére


Razermazer
őstag

No a lényeg most már legalább látom a gép elrendezését, itt az a gond hogy a belső meleg levegőt kapja meg a radi és pont.
Vagy kiteszed vagy beletörődsz hogy ez így van. Nekem is volt kettő 460-om hát okádták a meleged befelé a házba mindent felfűtöttek. Leakartam őket vizezni, de alig kapni már blokkot rájuk, bár most hogy enné meg a fene, ek-nál bezzeg van, akkor hiány volt mikor én akartam, de már nem érdekel a 480-al jobban jártam.
A másik meg, bitang drágák annyit nem érnek, hiába olcsóak a kártyák, a blokkon elveszti az ember amit nyer rajtuk. Erre a kis falat kártyákra is 26000ft vicces.
Annak idején, mikor még menő volt az 5770, arra volt egyedül újonnan 20-alatt 16000ft-ért blokk.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#44615) opti06 válasza DigitXT (#44612) üzenetére


opti06
aktív tag

felrobbanni? ilyet senki sem írt sg22-n kívül, azaz ő is csak pukkanást írt.
(robbanás-pukkanás, pedig nyomásra ahogy szétment a cső, lehet akár anyaghiba is.)

Adatokat nem tudok de utána lehet nézni neten biztos fent van, (csak józan paraszti ésszel belegondolva, tegyük fel: van fél literes üveged levegővel teli, kézi erővel eléggé betudod nyomni az oldalát, viszont ha csurig töltöd vízzel, fele annyira sem fogod tudni összenyomni kézi erővel...) jelen esetben pedig: ahogy melegszik a víz/levegő nő a térfogata mindkettőnek csak nem azonos mértékben

(#44616) TESCO-Zsömle válasza sg22 (#44610) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Meg is van a probléma.

A tartály azért van, hogy a rendszerben található folyadék hőtágulása a levegőt nyomja össze. Minél több a víz és nagyobb a dT, annál nagyobb a térfogat növekedés és minél több a levegő a tartályban, annál kisebb lesz odabent a nyomás.

DigitXT: Nem az egész kör, hanem a leggyengébb pontja. És nem is kell sok víznek lennie.

Mivel a víz gyakorlatilag összenyomhatatlan, levegő híján a rendszerben uralkodó nyomás megegyezik azzal az erővel, amivel a rendszer belső térfogatát növelni lehet.

Halkan jegyezném meg, hogy ez a csőbombák működésének alapelve. Vegyél egy anyagot, ami sok gázt fejleszt és zárd be egy erős tartályba. A sebesség nem számít. Mikor a gáz eléri a kritikus nyomást a tartály felhasad, és hirtelen elereszti a nyomást...

sg22: A cső azért pukkant el, mert nem bírta a nyomást. Egy kellően rugalmas cső tágulással kompenzál, és csak sok idő után adta volna meg magát, mikor az anyaga kifárad.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44617) imibogyo válasza TESCO-Zsömle (#44616) üzenetére


imibogyo
veterán

És mi van akkor, ha nem zárom le a tartályt teljesen, csak mondjuk negyedéig csavarom be a tetőn található csavart? Így kosz nem megy bele, viszont a nyomás el tud távozni. :U

(#44618) ThodEE válasza opti06 (#44611) üzenetére


ThodEE
őstag

Ez így van, nekem is van felül 2-3cm levegő szintén Todyféle tartály, és látszik is az emelkedés benne akkor amikor jobban felmelegszik a rendszer:)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#44619) sg22 válasza TESCO-Zsömle (#44616) üzenetére


sg22
senior tag

szóval legközelebb félig toltom mondjuk tele, és biztonság kedvéért, még a tetején látható kis levegőztető lyukat is szabadon hagyom, valahogy megoldom hogy nemenjen bele semmi. így meg lesz oldva a nyomás probléma ugye? (nem akarok megint hajnalban szivrohamot kapni hogy szetrobbant a cső :D)

minyá' rakok fel képet

what should I do about this?!

(#44620) HUfantom válasza sg22 (#44619) üzenetére


HUfantom
őstag

Addig töltsed hogy ne csobogjon. A legkisebb légréteg is jó hiszen a hőtágulás miatti megnövekedett térfogat tényleg nem sok. Persze ha nincs hova tágulni.... akkor gond van

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#44621) sg22 válasza HUfantom (#44620) üzenetére


sg22
senior tag

kep 1
kep 2
kep 3

bocsi a rossz minőségért de csak telóm volt kéznél, de asszem igy is lehet látni :)

what should I do about this?!

(#44622) opti06 válasza sg22 (#44619) üzenetére


opti06
aktív tag

na ácsi, volt levegőztető lyuk a tartályodon? :Y

(#44623) sg22 válasza opti06 (#44622) üzenetére


sg22
senior tag

szerintem az levegőztető lyuk a tetején, eddig nyitva volt, tegnap csavartam rá, nehogy belemenjen valami dzsuva, amit meg bevisz a viz a blokkokba vagy a radiba :W

what should I do about this?!

(#44624) TESCO-Zsömle válasza sg22 (#44621) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A bilincs helyénél látszik is, hogy a cső "nyaka" mennyire meg van dagadva még a normál átmérőhöz képest is.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44625) opti06 válasza sg22 (#44623) üzenetére


opti06
aktív tag

na így már oké, mármint, hogy lezártad jó, hogy lesz nyomás :)

Lenne egy kérdésem nekem is:
Adott ez a vga blokk kérdés pedig, hogy melyik ág a be, ill a kimenő ezen? :D
papírján sincs leírva.. blokkon sincs jelölve, illetve neten sem találok róla infót :S

Az egyik lyuknál nyílt az út a blokk belsejéhez, a másiknál viszont van egy kis kiálló acetal amitől csak oldalról/blokk széléről tudja szívni a vizet (gondolom ez lesz a kimenet)

[ Szerkesztve ]

(#44626) TESCO-Zsömle válasza opti06 (#44625) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jól gondolod. :K

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44627) opti06 válasza TESCO-Zsömle (#44626) üzenetére


opti06
aktív tag

köszi :C

(#44628) InHell válasza Razermazer (#44614) üzenetére


InHell
senior tag

Értem.
Ha úgy döntök, hogy házon kívül helyezem el a radiátort, akkor hogy érdemes megoldani?
A mostani dual 45mm-hez veszek mégegyet, és kirakom őket egy állványon, vagy eladom a dualt és vegyek valami MO-RA-t?

< béna duma helye >

(#44630) HUfantom válasza InHell (#44628) üzenetére


HUfantom
őstag

A MO-RA elég borsos vállalkozás de fel lehet tenni a gépházad oldalára csak 4 pici lyukat kell fúrni neki. De a mora az mora 4.5szer akkora mint egy dual.

Ha állvány mellett döntesz akkor javaslom kuplung csatik beszerzését így leeresztés nélkül szét tudod választani a kettőt és könnyebb cipelni a kocsiig. Én az enyémmel nem szállnék buszra...

Ha kívülre akarsz rakni rengeteg lehetőség van kérdés mihez férsz hozzá / mire akarsz költeni.

Ha tervezed a 460 SLI -det is vizezni akkor a mora jó választás mert amíg ki nem lyukasztod soha az életben nem kell többet radiátorra költeni... :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#44631) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#44616) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem ez az egész azért fura, mert ahogy visszaolvasgattam a topikot,
marginálisnak jött ki a számítások alapján a folyadék térfogatváltozása.

Mondjuk az biztos, hogy változik a térfogata, de vajon annyira, hogy a
csövezés ilyen brutálisan kitágul, s ha gyenge, akkor szét is megy?:)
(Btw. a térfogatváltozás magyarázhatja azt is, hogy az áramlásmérőn
mért értékek átlaga "összefüggést mutat" a vízhőmérséklettel...:R)

Egyébként a megfogalmazásom szándékosan volt túlzó, hehe.:))

Szerk: értem én, hogy gőzgép, csak...;] Elpukkant valóban: érdekes!

[ Szerkesztve ]

(#44632) ThodEE válasza sg22 (#44619) üzenetére


ThodEE
őstag

Eddig van töltve nálam, és kb 1-2mm ert emelkedik a szint amég 18fokról felmegy 38ra :D

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#44633) InHell válasza HUfantom (#44630) üzenetére


InHell
senior tag

Gépház oldalára semmiképp nem szeretném rakni, egyrészt nincs helye, majdnem ütközésig van téve így is a szerkény mellé, valamint kifurkálni sem szeretném a házat.
Az a baj, hogy a szekrényem és íróasztalom is beépített, tehát azokon nem tudok változtatni.
VGA-kat nem tervezem vizezni, mert egy blokk majdnem annyiba kerül mint a vga, és lehet ma-holnap ráunok és cserélem másra.
Egy Phobya Xtreme NOVA 1080 Radiator ahogy nézem több mint 10k-val olcsóbb mint pl. egy MO-RA 3.
Érdemes 10k-val többet kiadni a mo-ra-ért?
Apróban nem nagyon látni használtan ekkora radikat.

< béna duma helye >

(#44634) DigitXT válasza InHell (#44633) üzenetére


DigitXT
félisten

a szekrényem és íróasztalom is beépített, tehát azokon nem tudok változtatni
Dehogynem.;] (:DDD)

(#44635) imibogyo


imibogyo
veterán

Na most akkor le kell zárni a tartály tetejét, vagy kell, hogy tudjon "levegőzni"?

(#44636) Nippon


Nippon
őstag

Ez a radi mire lehet elég 2db 300rpm körüli jó ventivel?

:B közben észrevettem, hogy ott a teszt...

[ Szerkesztve ]

(#44637) DigitXT válasza imibogyo (#44635) üzenetére


DigitXT
félisten

Én meg még azt kérdezném meg, hogy mi van, ha felfűtöm a cuccot, csurig
töltöm, majd lezárom. Ha lehűl kisebb lesz a nyomás: összeugrik a cső?:)

Btw. linkelte TESCO a túlnyomás leeresztő szelepet, ami szép és jó, csak
ugyanez a probléma felmerül: ha ugyanis elszökött az a fránya túlnyomás,
majd később a víz visszahűl, nem tud a szelepen keresztül levegőt szívni.:B
(Bár gondolom még mindig jobb egy összeugrott cső, mint egy szétdurrant.)

(#44638) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#44631) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudjuk, hogy a csövek idővel veszítenek rugalmasságukból. Ez, és egy feltételezett anyaghiba már elég lehet egy pukkanáshoz.

Robbanni semmiképpen nem robbanhat, mivel maga a víz nem tárolja a nyomást, és a tehetetlensége is nagy.
Van egy teszt, amivel a repülőgépek gumijára vonatkozik. Az adott szériából találomra kiválasztanak egy halom reprezentatív mintát, majd azt addig fújják, míg szét nem durran. Egy idő után ez komoly gondokat jelentett, mert a 60-100BAR nyomásnál eldurranó nagy méretű kerekek valóságos robbanást okoztak. A megoldás egyszerű volt. Azóta vízzel töltik a kereket.

DigitXT: Meg is adtad a választ.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44639) sg22 válasza DigitXT (#44631) üzenetére


sg22
senior tag

nade mi masert lehet? eddig jol ment, en f.sz meg feltoltottem deszt vizzel es racsavartam a tetot, ra 1 nappal meg szetdurran a cso. ha nem emiatt tortent jo lenne kideriteni miert, mig szarad a cucc, mert heten ujra osszerakom es nemakarom, hogy megint ilyen legyen :)

szerk: lattam ahogy kiengedett a nyomas amikor pukkant, pont odaneztem. azert gondoltam egybol a tartalyra

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#44640) imibogyo válasza DigitXT (#44637) üzenetére


imibogyo
veterán

Én ezeket olvastam, de nem válaszok a kérdésemre.

KELL, hogy ZÁRT legyen a kör, vagy sem?

Mert ha nem kell, akkor tök egyszerűen az ember hagy valamennyi helyet fenn a tartályban levegővel a felső dugót meg csak egy picit csavarja be, szóval csak belekapatja a menetbe és akkor meg van oldva a gond, oda tágul a víz, meg annyi levegőt enged vissza a rendszerbe, amennyit akar.

A kérdés, hogy ez befolyásolja a működést, vagy sem?
Tehát megengedhető, vagy mindenképp teljesen be kell lennie csavarva, annak a szerencsétlen felső csavarnak.

Amúgy meg szerinte nem OFF amit írtál, abszolút szorosan tartozik a vízhűtéses topic témájához. ;)

[ Szerkesztve ]

(#44641) DigitXT válasza sg22 (#44639) üzenetére


DigitXT
félisten

Nyilván emiatt, csak furcsa na. Te is írtad, hogy ilyet még nem láttál.:DDD
Btw. amikor feltöltötted csurig, akkor nagyon hideg volt a víz? Mert az a
tágulás nagyon durván néz ki, mintha felfújtad volna kompresszorral...:D

---

az ember hagy valamennyi helyet fenn a tartályban levegővel a felső dugót meg csak egy picit csavarja be, szóval csak belekapatja a menetbe és akkor meg van oldva a gond, oda tágul a víz, meg annyi levegőt enged vissza a rendszerbe, amennyit akar
Mondjuk ez nálam szerintem nem működne, ugyanis a víz oda menne,
amerre könnyebb neki, és ha nyitva hagyom a tartály tetejét, akkor már
a szivattyú nyomásának hatására elkezdene szökőkutat játszani.:R
Szerk: bár lehet, hogy ha azon az oldalon nyitnám, ahol már a "szívás"
jelenik meg, ott nem történne ez meg. Majd kipróbálom, de alapvetően
annak a híve vagyok, hogy inkább legyen a cucc teljesen zárt ha lehet.

---

valamilyen gáz képződött?
Ez érdekes kérdés, mert tényleg úgy néz ki, mint amit "felpumpáltak".

[ Szerkesztve ]

(#44642) blasko92


blasko92
őstag

Elég érdekes ez a túlnyomásos eset....
Pár nap alatt kétszer is volt rá példa, hogy valakiknél ilyen probléma merült fel.

Mindenképp kell hagyni a tartályban elég levegőt a táguló víznek, és akkor nem lesz akkora nyomás a rendszerben.

Viszont, ha valaki nagyon feltölti a tartályt, akkor szerintem érdemesebb olyankor teljesen lezárni a rendszert, amikor a víz már kellőképpen felmelegedett, így elég levegőt kiszorítva a rendszerből, ami, ha visszahűl, egy pici vákuumot képez a zárt körben, így a további felmelegedés/térfogat növekedésnél már nem fog nagy nyomást eredményezni.

sg22 mikor zártad le a tartályt? Amikor már megmelegedett a víz?

Nem lehet, hogy a hűtőfolyadékban volt valami alkotóelem, ami reakcióba lépett bármelyik szerkezeti egységgel, és valamilyen gáz képződött? Ezt értem úgy általánosságban is nem csak sg22 esetére

DigitXT épp hogy végeztem, ráfrissített a chrome a topicra, és láttam, hogy Te is erre gondoltál :D

[ Szerkesztve ]

(#44643) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#44641) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem tudom milyen rendszered van, de kötve hiszem, hogy a szivattyú több vizet tudna a tartályba nyomni, mint amennyit a másik csövön elszív belőle.

Ha ez sikerül, gyorsan szólj, mert feltaláltad a víztermelő gépet. ;]

sz: A gázképződés szintén érdekes felvetés, bár annak lettek volna látható nyomai, pl hogy nő a levegő szint a tartályban, vagy buborékok vannak a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44644) madaraszf válasza sg22 (#44639) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Én csurig töltöttem a rendszerem, és úgy zártam le, hogy csak egy 0.5 cm átmérőjű bubi volt benne. Azóta úgy használom és semmi gondom vele. Bár valahol ereszt minimálisan a rendszerem (mindent átnéztem, de sehol nem találtam vizet) ezért utána töltöttem már vagy 4 centet a nyár óta :B .

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#44645) sg22 válasza blasko92 (#44642) üzenetére


sg22
senior tag

itt lesz a hiba sztem. ki volt meg kapcsolva minden, tizen parfokos szobaban van gep,a viz is 18-19 fokos. ilyen hideg vizzel toltottem tele.

what should I do about this?!

(#44646) blasko92


blasko92
őstag

Szerk. idő sajnos lejárt, de van egy ötletem.

Ne csavarjam be teljesen? Nem fog akkor piszok jutni a rendszerbe? Ha becsavarom nem lesz túlnyomás?

Íme a megoldás...
És még olcsó is.

Ez picit Horst Fuchs-os volt :DDD

Se túlnyomás, se vákuum, se piszok. Így viszont egy idő után elkezd fogyni a rendszerből a lötyi :)

Azt nem tudom, hogy az esetlegesen fel-felfröccsenő vízzel mit csinálna, de szvsz nem locsogna kifelé.

[ Szerkesztve ]

(#44647) InHell válasza DigitXT (#44634) üzenetére


InHell
senior tag

:DDD :N

< béna duma helye >

(#44648) BioNiCMaN válasza blasko92 (#44646) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

[link] :B

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#44649) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#44643) üzenetére


DigitXT
félisten

Természetesen a víztermelő szökőkút nem egy állandósult állapot lenne.;]
Dupla tartályos a rendszer, amik egybe vannak nyitva. Feltöltéskor volt egy
kis szívás azzal, hogy mikor, melyik oldalát érdemes zárni légtelenítéshez.
Ha ugyanis a bal oldalról "leszívja" a vizet, az a mennyiség meg fog jelenni
a jobb oldalon, ami viszont túlcsordulást eredményezne ott. Viccen kívül...
(Nem tudom, olvastad-e a szerket. Ha ott nyitom, ahonnan szív, ott nyilván
nem tud ilyet csinálni, de a másik oldalon sajnos simán, szóval ésszel.;))

De majd letesztelem: csak neked, csak ma... Bár nem szeretnék locsolni,
meg nincs kedvem a jól működő rendszerhez csak ezért hozzányúlni. Vmi
levegő van benne*, szóval eldurranni nem fog szvsz. Majd teszek fel videót.

*: a tartály tetején. A keringő víz légmentes és néma... Ha nem így lenne,
akkor a D5 viccesen ciripelne a levegő buborékoktól (mint légtelenítéskor).

[ Szerkesztve ]

(#44650) HUfantom válasza imibogyo (#44640) üzenetére


HUfantom
őstag

Általában zártra építjük a rendszereket senki sem szeretne szökőkutat építeni a gépéből. Azért MUST HAVE valamilyen tartály a "sok" vizes rendszerben, hogy zárt tudjon maradni az egész.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.