Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44701) TESCO-Zsömle válasza imibogyo (#44700) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez nagyon nagy lesz.

Szvsz a helykihasználás lehetne sokkal jobb is, és a kompromisszumok is elfogadhatóak maradnának.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44702) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#44701) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha van helye elhelyezni, akkor miért baj, ha nagy házat épít?:)
Inkább az a kérdés, hogy a meghajtók hova kerülnek majd, meg
hogy ugye nem fából lesz majd elkészítve a végeredmény?:R

(#44703) imibogyo válasza TESCO-Zsömle (#44701) üzenetére


imibogyo
veterán

Mivel az eddigi házammal pont azon szívtam, hogy nagyon kicsi, ezért most inkább nagyobbat terveztem.

A helykihasználás hát ja...... ;)
Milyen kompromisszumok?

DigitXT
De fa lesz. Mivel csak ez van itthon.

Nem tudom milyen meghajtókat hiányolsz? Ott van két Himuro-ban a két merevlemezem. ODD-t nem nagyon használok. Amennyire kell (egy évben kétszer), arra van egy frankó USB-s példányom. :K

[ Szerkesztve ]

(#44704) imibogyo válasza TESCO-Zsömle (#44701) üzenetére


imibogyo
veterán

Az előbb lemaradt, hogy nem olyan nagy ez. Méretben alig nagyobb, mint a TJ07.
Míg az 560x565x200mm, addig ez 600x600x250mm.

Amúgy a quad radiátor miatt ilyen nagy.

Gondolkodtam, hogy a ház elejébe rakom állítva, de még nem döntöttem el. Mindjárt megcsinálom a tervet úgy is, aztán majd alszok rá egyet. De holnap mindenképp össze szeretném rakni a rendszert. Mert utána nem tudom mikor lesz legközelebb időm ilyenekkel foglalkozni. :(

(#44705) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Szevasztok!

Kérnék egy kis segítséget. Nem nagyon vagyok vízhűtésekben otthon. Lenne két ASUS EAH 5770 -es videókártyám, CF-ben üzemelnek. Ezeket szeretném ellátni vízhűtéssel. Viszont helyszűkében vagyok, valami kompakt megoldásra lenne szükségem ami két db 5,25" -os helyen elfér. Ennyi a felhasználható helyem a HAF 912 Plus házban. Pontosan mikre lenne szükségem egy ilyen rendszerhez? Vagy ez kivitelezhetetlen? Procin jelenleg Corsair H50 hűtés van, CPU hűtést ezért nem kívánom a rendszerbe venni. Így csak és kizárólag a két videókártyát kellene lehűtenie. Gondolom, illetve ahogy a hűtéseket néztem, memóriákat nem éri a borda, így csak a GPU -t kellene hűteni. A két kártya nem egyforma, az egyik Rev2 a másik Rev3

Gépem jelenleg belülről (ezért mondom, hogy helyszűkében vagyok... :D )

Köszönöm előre is! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#44706) opti06 válasza D-LAN|FuRioN (#44705) üzenetére


opti06
aktív tag

ha van kis légmozgás házban elég a gput, de azért én raknék mem chipekre is ragasztós bordákat, elég kis összeg az már (+1500/ kártya)

(#44707) D-LAN|FuRioN válasza opti06 (#44706) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Ja igen az kimaradt! Apró bordákat szeretnék a memóriákra, csak nem akarok ilyen nyákra illeszkedő egybe vizesblokkot, mert ahogy néztem azok valami őrült drágák. Viszont nem nagyon tudom milyen lehetőségeim vannak. Egyébként légmozgás van elég. Elöl 20cm szívja be a levegőt, 20cm felül tolja ki, hátul 2db cm szintén kifelé viszi, illetve oldalt van egy 14-es az fújj befelé.

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#44709) D-LAN|FuRioN válasza opti06 (#44708) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Opti 1db blokkal nem megyek messzire, főleg h mire idepóstázod pont annyiba lenne mint az új :D Viszont van ötleted vmi a dupla 5,25 -ös helyre beilleszkedő pumpás, radiátoros megoldásra? :D

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#44710) opti06 válasza D-LAN|FuRioN (#44709) üzenetére


opti06
aktív tag

radi kívülre fog jutni szerintem, pumpa van alámerülős az befér bőven oda,vagy 1x 5,25ös tartály + laing ddc ha nem néma gép kell, mert lapos elférnek egymáson..
radit meg kirakod gép hátuljára és kész, bár 5770 annyira nem fűt, egy dupla sztem simán elbírja a kettőt

(#44711) D-LAN|FuRioN válasza opti06 (#44710) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Hmm tudsz linkeket küldeni? :D Amúgy radiátort nem tudom kitenni semmiképp... :( Nincs helyem kívül. Viszont a felső 20cm-es ventit helyettesíthetem 2db 12cm-essel + borda, így van előkészítve alapban. Nem kell néma gép, így is van benne venti bőven, de a két kártya kb hurrikánt csinál a szobában... :D

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#44712) opti06 válasza D-LAN|FuRioN (#44711) üzenetére


opti06
aktív tag

tartály vagy valami hasonló, pumpa meg van itt aprón is ddc-k tönkelege potom pénzért, 2 hely ugye, felülre tartály, alá pumpa +2x derékszögű csatlakozó dupla radi felülre, meg a vga-k és szerintem el is férsz

szerk: de akár ha kis tartály akkor belül szinte bárhol el tudod helyezni, vagy rászerelhető tartály is lehet elférne

[ Szerkesztve ]

(#44713) BioNiCMaN válasza D-LAN|FuRioN (#44705) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Bátor vagy, hogy ezzel a táppal hajtod a nem éppen olcsó géped...

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#44714) Dirtyz válasza opti06 (#44712) üzenetére


Dirtyz
őstag

Ez a szivattyú el is vinné ezt a kis kört, és befér mindenhová. Fölé az általad linkelt tartály, két ilyen, vagy ilyen blokk, egy dual radi a háztetőbe, kis sünik a ram-okra, és kész is.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#44715) imibogyo


imibogyo
veterán

Nagy gond ha álló radinál a csatlakozók nem felül, hanem alul vannak?
Csak mert átterveztem a házat és így jönne ki jól a dolog.
Gondolom nehezebb lesz légteleníteni a rendszert. :U

Link 1
Link 2

(#44716) D-LAN|FuRioN válasza Dirtyz (#44714) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Köszi srácok! :R Körbenézem az árakat gyors.

BioNiCMaN | Régi kép, Enermax Liberty van már benne 500W, viszi bőven :) Az már jobb! :D

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#44717) HUfantom válasza imibogyo (#44715) üzenetére


HUfantom
őstag

hát a légtelenítés idejére mozgatod a házat. Pont úgy fekteted hogy a levegő kijöjjön a csatin :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#44718) BioNiCMaN válasza D-LAN|FuRioN (#44716) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nem kicsit nyugodtam meg. :D

Bátor visszavonva. :DDD

Tessék beírni a cuccokhoz. ;)

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#44719) imibogyo válasza HUfantom (#44717) üzenetére


imibogyo
veterán

Csak akkor meg a tartályból nem fog tudni szívni vizet nem? :U
Mert annak meg az alján vannak a csatakozók.

(#44720) DigitXT válasza HUfantom (#44717) üzenetére


DigitXT
félisten

Pont úgy fekteted hogy a levegő kijöjjön a csatin
Próbálná ezt meg a Bravo-val, be is sz*rna. Na most ő is valami
ekkora tornyot tervez. Azért ezeket nem triviális már döntögetni,
meg fektetni. Viszont talán nem is kell: a Mo-Ra 3-ból pl. szépen
kitolja a levegőt a D5.:B Sőt, minden rendszerben van olyan ág,
ahol a víz lefelé áramlik: ott a bubi is le fog menni a vízzel együtt:
nem szeret persze, de ez nem kívánságműsor, az áramlat elviszi.

Nézzük csak fordítva azt a radit: ha fönt van a két csati, mit nyert?
Egyszer úgy is le kell tolni a torkán a bubikat, nem? Hát ez ilyen.

(#44721) imibogyo válasza DigitXT (#44720) üzenetére


imibogyo
veterán

Van Bravom is szóval át tudom érezni a dolgot. Ráadásul az szerver gép 10 darab vinyóval és redundáns táppal. Cirka 28 kiló lehet. :D

(#44722) Dirtyz válasza imibogyo (#44715) üzenetére


Dirtyz
őstag

Dual radi áll a házban, alul a csatlakozókkal, de semmi nehézséget nem okozott eddig légteleníteni.
A D5 ötös fokozaton elintézi simán :D

Védd a fákat, egyél hódot!

(#44723) Nippon válasza D-LAN|FuRioN (#44716) üzenetére


Nippon
őstag

Miért szeretnéd bevizezni a 2db 5770-est? Nyilván nem a hang miatt, mert van 100db hdd a házadban és 2db 20cm-es venti, tehát eleve nem halk. Az előlapi 20as venti bőségesen nyomja a levegőt a 2db VGA-nak.
A helyedben eladnám mindkettőt, hozzácsapnám a vizes cuccok árát, vennék mondjuk egy 6950-est és boldog lennék.

Értem én, hogy ez vízhűtés topic...

(#44724) blasko92


blasko92
őstag

Akadt egy kisebb problemam. A radin levo 3 ventit az adatlapomon levo tapra kotottem, mert azon pont 3 venti csati van. Reggel kapcsolom be a gepet, erre egyik venti se megy.:( Nemtom mi lehet a baj.

(#44725) TESCO-Zsömle válasza imibogyo (#44715) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pont valami ilyesmire gondoltam.

Az előző terven a ház hosszát a radiátoron kívül semmi sem indokolta, kvázi fölöslegesen volt olyan hosszú. Így akár 50cm alá is leviheted a ház teljes hosszát.

19 - Fa
350 - VGA
10 - Rés
38 - Venti
60 - Radi
19 - Fa

A vége pedig 496mm. 30cm-es VGA-val és 2,5cm-es ventivel számolva pedig csupán 433mm.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44726) asuspc96


asuspc96
senior tag

Na a hülye kérdésemért előre elnézést....
De "Tody" egy felhasználó itt a PH!-n vagy erre gondoltok ?
Mert amikor említitek, mindig előkerül egy link ami ugyan ide vezet....

asuspc96

(#44727) blasko92 válasza asuspc96 (#44726) üzenetére


blasko92
őstag

Tody56 egy felhasználó itt PH-n, akinek van ez a boltja :)

(#44728) D-LAN|FuRioN válasza Nippon (#44723) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Meg fogsz lepődni de hang miatt. Hiába van sok venti a gépben, le vannak szabályozva nincs nagy hangjuk. Vinyók csak akkor hangosak ha használom őket, általában a 3x raidelt ssd-n van minden amit napi szinten használok. Max ha film hasonló akkor megy a másik raid tömb az 5hddvel. Viszont játéknál annyira visít a két kártya, hogy az valami kegyetlen. :R 6950-esen gondolkoztam már amúgy. Az nekem is megfordult a fejemben. :D

[ Szerkesztve ]

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#44729) asuspc96 válasza blasko92 (#44727) üzenetére


asuspc96
senior tag

Akkor eltaláltam és el is süllyedt :DDD
Ezeket Ő csak forgalmazza...vagy készít is néhányat, hogy le van védetve a T56-os jelzéssel ?

Valaki látta már személyesen ? Egyedül csinálja ?
u.i.: gratula Neki ehhez :R

asuspc96

(#44730) madaraszf válasza asuspc96 (#44729) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Igen a T56 alkatrészeket ő gyártja. Megbízható és korrekt srác, személyesen is találkoztunk már párszor! Én az ő általa készített 1366-os blokkot használom és az általa forgalmazott alkatrészeket mindenféle probléma nélkül!

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#44731) BioNiCMaN válasza asuspc96 (#44729) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

[link] ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#44732) HUfantom válasza madaraszf (#44730) üzenetére


HUfantom
őstag

Tody nagyon jó arc, segítőkész...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#44733) Nippon válasza D-LAN|FuRioN (#44728) üzenetére


Nippon
őstag

Nekem is a hang a bajom és egyedül a hdd-k hangjával nem tudok mit kezdeni. Amikor lekapcsolnak, akkor lényegében néma a gépem. Vennem kéne egy második ssd-t.

Ha a hang számít, akkor vegyél egy 6950-est + fullcover, de ha bevizezed a kártyát, akkor már minimális többletköltség bekötni a processzort is a körbe, és akkor mehetne a H50 is.
További gond, hogy a Haf 912 nem túl jó vízhűtéshez, a belébe nem fér, a tetején szarul nézne ki, tehát marad a Mora2-3 vonal vagy a külső állványos megoldás.

(#44734) Ijk válasza Nippon (#44733) üzenetére


Ijk
nagyúr

[link]
Csak sajnos szinte beszerezhetetlen:(

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44735) HUfantom válasza Ijk (#44734) üzenetére


HUfantom
őstag

Szerencse kell hozzá de nem teljesen lehetetlen..

Én ezt szereztem be szeptemberben. Kb az országban lévő utolsó kettő közül vettem meg az egyiket.....
Mostmár bánom hogy nem vettem meg a másikat is mert most jól jönne de hát.........

Esetleg ez ???

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#44736) Nippon válasza HUfantom (#44735) üzenetére


Nippon
őstag

Van 2db Himuro-m, és egy Silentstar dual HD-m. A Silentstar nagyon jó, de itt olyan csend van, hogy azzal együtt is zavar. Szóval a Hdd-k költöznek a gépből, a NAS szerverbe, az pedig másik szobában van. Ezért eladom a Silentstar-t, fel is tettem az apróba.
A Quiet Drive biztos egész jól csillapít, de drága és hűtés szempontjából pocsék...

[ Szerkesztve ]

(#44737) DigitXT válasza Nippon (#44736) üzenetére


DigitXT
félisten

A Silentstar nagyon jó, de itt olyan csend van, hogy azzal együtt is zavar.
Azért az kemény. Láttam az apróban, az első kérdésem az volt, hogy: miért?
Szerk: akkor én még szerencsésnek mondhatom magam, hogy az nem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#44738) Morty1987


Morty1987
csendes tag

Helló mindenkinek!

Feltettem már egy jó pár topikba (táp, modding) a kérdést egyenlőre konkrét megoldás nem érkezett rá...

Adott egy gépház melyben 2 gép foglal helyet. A két gépet vízhűtéssel szeretném hűteni. A bal oldalt a nagy munka gépem, a jobb oldalt a kis letöltő gép helyezkedik el.

2 gép 2 tápegység, 1 vízhűtéses rendszer.

A kérdés : hogyan lehetne üzemeltetni a szivattyút 2 tápegységről, úgy hogy a szivattyú mindig menjen mikor valamelyik gép be van kapcsolva? Külső energiaforrást szeretném mellőzni, vagy ha nem megoldható, azt is valahogyan összekötni/összehangolni a tápegységekkel, hogy ő is csak akkor kapjon áramot a 230V-ból mikor valamelyik gép elindult. ( ha lehet akkor kihagynám a külső tápforrást)

Válaszokat, megoldási lehetőségeket előre is köszönöm

Üdv MoRty

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó

(#44739) DigitXT válasza Morty1987 (#44738) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha már ez vízhűtés topik, akkor köss két egyforma szivattyút sorba.
Bármelyik gép megy, azonos lesz az áramlás - ha mindkettő akkor
közel kétszeres. De a problémát tökéletesen megoldaná a dolog.:D

Más megoldás, hogy hogyan hajtsunk meg egy (tetszőleges) PC-s
fogyasztót "egyszerre" 2 tápegységről "vagy-vagy alapon", nem ide
tartozik, hanem pontosan a modding/elektronikai kérdések témába.

Egyébként nem csak a szivattyú játszik itt, hiszen a radiátoron lévő
ventiket is meg kellene hajtanod (mindkét gépről) valahogy. Bár ha a
letöltő gép nem fogyaszt szinte semmit, akkor meglehet, hogy elég
csak a nagy gép működése esetén járatni a ventiket. Már ha vannak.
Van aki hatalmas radival passzív rendszert épít - elvileg megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#44740) Morty1987 válasza DigitXT (#44739) üzenetére


Morty1987
csendes tag

A radiátor hűtése azon az elven fog majd alakulni ahogy te írtad - a quad radinak a ventilátorai csak akkor fognak menni mikor a nagy gép üzemel, hiszen szerintem a Cerka 440-es nem termel akkora hőmennyiséget, hogy radiátor passzív üzemmódban ne bírná visszahűteni a vizet - amikor megvettem a vízhűtést Tody mestertől, akkor még nem volt a radiátorra szerelve ventilátor, mert akkor hirtelen nem volt 4 db egyforma itt a békéscsabai boltokban.
És akkor passzívként hűtött egy Q9650-est. Most félpasszívba van - ami annyit takar, hogy a bemeneti és kimeneti résznél van egy-egy 12-es venti átmenetileg amíg meg nem érkezik az általam rendelt....

És akkor a hőfok max 28 fok volt... :)

Most így félpasszív megoldásban i7 960 alatt 25 fok.

Vettem egy ventiszabályzót is, külön erre a célra, hogy majd az fogja szabályozgatni nekem a 4db ventit ami a radin helyezkedik el.

A választ köszönöm, onnan irányítottak ide... :DDD

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó

(#44741) DigitXT válasza Morty1987 (#44740) üzenetére


DigitXT
félisten

A választ köszönöm, onnan irányítottak ide...
Csak hát az OFF topik része (szerintem) így igaz.
Az nem "vízhűtés specifikus", hogy egy (molexről
üzemelő) fogyasztót 2 tápegységről hajts meg.:)

Az ON része meg egy ötlet: megoldásnak megoldás.
De gondolom vmi relével, vagy mivel olcsóbb lenne...

(#44742) Nippon válasza DigitXT (#44737) üzenetére


Nippon
őstag

Jó, én már tényleg súlyos vagyok... Egyébként itthon zavar csak a zaj, mert itt síri csend van.
Az hdd állandó monoton búgása készít ki, nem a seek-elés.

(#44743) Ijk válasza HUfantom (#44735) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egyik sem ér sokat, Himuro inkább hűtésre van kitalálva, magyarul semmire nem jó, a másikkal pedig legfeljebb annyit nyersz hogy nem rezonál.
Pár éve vettem QD-t, Lian Li-A05 tetejébe volt beépítve, közvetlen az ODD fölé. Finoman szólva sem ideális hely, de még nyáron sem produkált extrém hőfokot. Jelenleg a ház aljában van a házventi előtt, egy 5400-es WD green van beleépítve, hangja jóformán nincs, hőfok jelenleg 22, igaz a szobámban 18 fok van.
Most sikerült aprón szereznem másikat a médialejátszóhoz külső vinyónak, és a belső 2,5"-osnak is vettem egyet, mert a médialejátszóban iszonyat hangja volt. Most az erősítőm tekercsének a búgása a leghangosabb.

Ha fontos a némaság, akkor ennél jobb jelenleg nincs, 5400-as vinyókat érdemes venni háttértárnak, rendszernek meg egy kis SSD-t.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44744) DigitXT válasza Nippon (#44742) üzenetére


DigitXT
félisten

Az hdd állandó monoton búgása készít ki
Hát az már tényleg súlyos.:DDD Viszont nálad remekül
lehet akkor hangteszteket végezni: stúdióban laksz?

Ijk: pontosan. A háttértáram: 5400 rpm, 1,5TB (HD154UI)
Ill. korábbról volt egy 640-es vinyóm, ami ugyan 7200-as,
de amikor vettem halk szériának számított (HD642JJ).:K
A rendszer(eim) meg SSD(ken) van(nak): gyors és néma.

[ Szerkesztve ]

(#44745) Razermazer


Razermazer
őstag

Komolyan mondom itt olvasva, hát kész vagyok teljesen, 18-fokos szoba és már a második fórumtársnál :DDD Hát én már odafagynék teljesen, meg az első hogy megfázok ha ott kéne lennem huzamosabb ideig, őrültek vagytok.
Jó persze drága a gáz, meg lehet hogy nem vagytok fázósak, de azért az nem normális.
Ezért öltem én bele a pénzt egy fatűzelésű kazánba, hozzá csatolva puffertárolót termosztatikus keverőszelepet, laddomat szabályzót, és napi kettő tűzre rakással befűtöm a házat. Kellemes állandó 23-25fok van, kinti hőmérséklethez képest állítom be a szabályzást de állíthatok tartományt is.
Nagyon megérte, a gázzal egyen komfortfokozatú.
Ez nagyon off, de már nem bírtam nézi ezeket az értékeket. Természetesen aki megteheti, mint családi kertes házas az mindenképp lépje meg. Apránként megvásárolva a dolgokat, és összerakva, tényleg visszahozza az árát. Na vége :R

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#44746) Ijk válasza Razermazer (#44745) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pont hogy a 18°C normális ilyenkor, sokan befűtenek télen 25-re, aztán állandóan meg vannak fázva a nagy hőmérsékletkülönbség miatt. Fel kell öltözni normálisan, itthon ilyenkor mindig pulóverben, zokniban vagyok. Egyedül a fürdőben van egy kis hősugárzó.
Egyébként most enyhe tél van, de -5-10 fokban nálam éjszaka 14 fok is szokott lenni. Soha nem alszom jobbakat, mint olyankor:)
Egyébként gyorsan hozzászoknál ám a 18-hoz, és rengeteget lehet spórolni a fűtésen.

opti06: Na igen, az elég pocsék helyzet. Múltkor mentem egyik ismerősömhöz, lakásban volt vagy 26, ahogy beléptem majdnem padlót fogtam a melegtől. Szinte izzadtam amíg ott voltam egy órát, kifelé menet pedig mivel átmelegedtem teljesen eltűnt a hidegérzetem. Ilyenkor szokott az ember nem megfelelően felöltözni, és jól megbetegedni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44747) opti06 válasza Ijk (#44746) üzenetére


opti06
aktív tag

ezért fos a tömblakás.. 24-25fok van állandóan és hiába zárom el a csapot radiátornál ugyanannyit fizetek... az meg, hogy mérőórás legyen mindenkinek lekell cserélni a lépcsőházban.. na erre meg beszéld rá a nyugdíjasokat, "me nekünk jó így is" :(((

(#44748) szijartg


szijartg
senior tag

Azt hiszem, hogy végeztem a vízzel... bár mindig lehet valamit újítani rajta :U
Ma vettem ár Tody Úrtól a 6870-es sapphiremre ezt. Isti javasolta, mivel ugye fc blokk nincs erre a kártyára. Maradt ez. Összeraktam, nem bántam meg, hogy megvettem.
Igaz, csak a gpu-t hűti, de a feteken van egy kis borda.
Chieftec ba-02b-b-sl házban, 2db silent 12cm-es ventivel nem melegedett az sem fél óra bf3 fullhd high beállításokon.
A kártya felmelegedett 49!! fokig. Mora2 jól végzi a dolgát. Passzívban!!
24-26fokos szobában, proci is 47fok max.

(#44749) imibogyo válasza TESCO-Zsömle (#44725) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát végül mégis az első mellett döntöttem, mert próbaképp összeraktam 50 centivel, de például a tápom kábeleit alig bírtam elrendezni a vízhűtés csövei mellett/ között. Sajnos a Corsair 850TX nem moduláris. :(
Így visszatértem a régi tervhez.

Ez a mai napon el is készült!

Na jó nem teljes még, de sajnos vissza kellett térnem dolgozni, így egy nap alatt ennyi tellett tőlem. :B

Viszont a legidegesítőbb, hogy kivettem a tartályból az UV csövet, és elfelejtettem visszarakni, szóval majd fúrhatok egy lyukat a ház aljába és szülésznő módjára játszhatom vissza bele. :W

Ja 20,5 fokos szobában IDLE: 28 fok a proci 22 a viz.
LOAD: jelenleg fél órája megy a Prime95 47-53 fok a proci, 35 a viz.

És ezek passzív adatok. :C

[ Szerkesztve ]

(#44750) csib41 válasza imibogyo (#44749) üzenetére


csib41
aktív tag

A ház elejébe én tennék egy 230-as ventillátort, hogy mindig hideget kapjon, ne a saját hőjét szívja vissza. Egyébként nagyon szépen néz ki. :C :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.