Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27101) _q válasza MasterMark (#27095) üzenetére


_q
addikt

Szerintem itt többnyire mindenki saját maga szórakoztatásából csinálja, mert szereti, hivatásos hobbi :D . Néha van amikor ezért honorációt kapnak, de szerintem nem ez a fő szempont.

(#27102) hibavissza válasza Tuninger (#27096) üzenetére


hibavissza
veterán

Nincs bátorságom hozzá, másrészt hiányzik a két-három millióm az induló szettre. Gányolni és hetekig ülni DR előtt nincs kedvem. Fotózgatok. Boré :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27103) Teasüti válasza hibavissza (#27102) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Harmadrészt utálod az esküvőket. ;] :P

(#27104) hibavissza válasza Teasüti (#27103) üzenetére


hibavissza
veterán

Van az a pénz :D Egyébként nem utálom. Egy gyors polgári után egy vacsi 10-20 emberrel teljesen vállalható. Erről a highlight 20 másodperc a teljes anyag pedig 3-5 perc. Ami efölött van az a katasztrófa. Nem szeretek emberekkel bájologni. Nehezemre esik embert s fotózni is, mert nehéz olyan hangulatot teremteni amiben nem valami grimaszt vág.

[ Szerkesztve ]

(#27105) Teasüti válasza hibavissza (#27104) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A portrézásban nem fényképezni kihívás, hanem eladni a lelked. A jó bájolgás teszi a jó fotóst. :D
Abszolút átérzem a problémád, én is antiszoc vagyok. Egy esküvő után úgy megyek haza, h azt se tudom fiú vagyok lány. :C

(#27106) _q válasza hibavissza (#27104) üzenetére


_q
addikt

Én ezért szeretem inkább az életkép jellegű fotózást. Pl.: családi séta a városban, erdőben.

(#27107) MrChris válasza hibavissza (#27104) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szombat este két munka miatt be kellett mennem Bp-re, Opera környéke, kettő között volt negyed órám, gondoltam viszem a gépet, lövök párat. Elővettem a g9-t egy darabig babráltam és pacsuri szag csapott meg, balvállam felett egy hang rámszólt:
—hé, videózol?
—nem.
—rajta vagyok?
—nem, autókat fotóztam.
—engem ne videózzál!
Inkább gyorsan eltettem a gépet, mert az egész raj figyelte mikor segítsen. Vagy én vagyok antiszociális, vagy sok a szociopata.

(#27108) Márton válasza MrChris (#27107) üzenetére


Márton
nagyúr

pacsuri? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27109) MrChris válasza Márton (#27108) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pacsuli.

(#27110) kovsol válasza MrChris (#27109) üzenetére


kovsol
titán

Ha úgy nem értette így se fogja.

pacsuli (főnév)
1. Silány minőségű, olcsó illatszer, amelynek erős szaga van.

May the Force be with you!

(#27111) Márton válasza kovsol (#27110) üzenetére


Márton
nagyúr

értettem.
azt hittem feléjük így hívják..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27112) Kukcaman válasza Márton (#27111) üzenetére


Kukcaman
senior tag

"mert az egész raj figyelte" - ez a kulcs mondatrész :D

#27107MrChris
Hétvégén próbáltam a timewarp-ot GoPro-val, tömegben. Sima kis monopodra pattintottam a gépet, majd magam elé tettem - úgy mentem mint, aki be van sz@rva :D Úgy nyílt szét a tömeg, mint Mózesnál a tenger - Szóval akármennyire is nem figyelnek az emberek egymásra, azért a külső tényezőket mindig észreveszik - egy kis hiúság. Volt hogy mellettem elmenve nézték a kis kijelzőt, vagy épp szóltak valamit :D - de hogy húzódtak a kamera elől az már biztos (még jó, hogy nem tudják a látószöget).
Mellkaspánton viszont már más volt a helyzet, akkor nem volt Mózes hatás :D

(#27113) hibavissza válasza MrChris (#27107) üzenetére


hibavissza
veterán

Valamiért engem elkerülnek az ilyen madarak. 10 évente jön egy kamikaze. Lehet ezért oldom nehezen az emberek hangulatát? :))
Az a gond manapság, hogy már jogaik vannak. A rendőrnek meg 150 ezres fizuja.

[ Szerkesztve ]

(#27114) Márton válasza Kukcaman (#27112) üzenetére


Márton
nagyúr

"Úgy nyílt szét a tömeg"

"úgy mentem mint, aki be van sz@rva" - itt meg ez a kulcs mondatrész :D

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27115) Kukcaman válasza Márton (#27114) üzenetére


Kukcaman
senior tag

A valós mondanivalóból így születik a pletyka :D :D

(#27116) hcl válasza MrChris (#27107) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ilyenkor külföldinek kell lenni :D

@hibavissza : Ezért természetfotózom, és embereket nem :D Mondjuk lassan már azt se szabad, mert a pusztában is jöhet valami idióta :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27117) Teasüti válasza hcl (#27116) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akkor békén hagynak?

6 éve nem érnek ilyen atrocitások. De jövőre családi okokból költözöm vissza. Alig várom, hogy visszacsöppenjek a magyar valóságba... :O
Évi egy látogatásnál figyeltem, hogy lassan már minden harmadik ember közülük való. Remélem azért vannak köztük tisztességesek és civilizáltak is ekkora népességgel, mert ennyi napbarnított jóvágású figura közt már kisebbségben érzem magam. Amivel amúgy nem is lenne gondom, mert a világon nincs nagyobb multi kulti, mint itt kint. De azért itt sosem érzem azt, hogy a hátam mögé kéne néznem. :U

[ Szerkesztve ]

(#27118) hibavissza válasza Teasüti (#27117) üzenetére


hibavissza
veterán

Komolyabb setuppal én nem videóznék, fotóznék egyedül sehol a bolygón. Esetleg valami nagyon frekventált turisztikai helyen nappal.

(#27119) hcl válasza Teasüti (#27117) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Legalábbis előbb-utóbb leesik neki, hogy nem tud veled kommunikálni :D Kéregetőkkel nagyrészt működik.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27120) Teasüti válasza hibavissza (#27118) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Persze, azért magyarnak születtem. Fél szemem a cuccaimon bárhol is legyek. :)
De úgy általában nem probléma széthagyni őket. Jegyesfotóra is úgy járok, hogy rajtam lóg egy használt autó ára, meg még egy vaku állványt a vállamra kapok, de volt már, hogy kettőt is vittem ha főfény mellé akartam egy naplementét is élfénynek :D - rajtuk 2-2db AD200 Pro-val (össz értékben ez se kis tétel, fájna ha vki felkapná az egyiket).
Magyarban eszembe nem jutna szerintem így közlekedni, mert még csak elszaladni se tudok ennyi cuccal rajtam és a kezemben. :P
Meg gyanítom kéne egy-egy testőr is. :U

(#27121) qnadam válasza Teasüti (#27120) üzenetére


qnadam
veterán

környezetemben egyetlen utcán lenyúlt cuccról tudok az elmúlt évekből: néhány hete tesóm zsebéből kivették a telefonját. berlinben.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27122) qnadam válasza hibavissza (#27118) üzenetére


qnadam
veterán

mi a komolyabb setup? egy amirát már eladni se nagyon tudnának értelmesen :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27123) MrChris válasza qnadam (#27121) üzenetére


MrChris
nagyúr

Minket csak egyszer raboltak ki. Franciaországban.

(#27124) hibavissza válasza qnadam (#27122) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem tudom hol élsz, de én havonta, negyedévente belefutok abba, hogy kirabolnak itthon egy-egy fotóst, videóst és fészbúkon körözi a cuccait. Komolyabb cucc aminek a beszerzése nem fér bele a havi büdzsémbe. Nem hagyok a kocsiban soha értéket. Ha egyedül dolgozol kénytelen vagy kocsiban, idegen helyen hagyni a cuccaid egy időre. Óhatatlan.
Egyébként nem csak a fotósok, videósok vannak veszélyben. Villanyszerelő és asztalos ismerősnek is rámolták már ki a melós autóját. Pillanatok alatt pakoltak ki több milliót érő szerszámokat vagy loptak el építkezésről. Egyedül voltak és már nem jutott energia arra, hogy mindig mindent összepakoljon és maga mellett tartson.
Magyarországon csak azt nem lopják el ami le van betonozva és vigyáznak is rá.

A másik szál, hogy kinek tudja értékesíteni. Hidd el, a lopáskor nem gondolkoznak ezen. Nem nézi, hogy 20D vagy 5Dmk4. Felkapja, felfeszíti és már viszi is. Ezeket a cuccokat rendszerint az alkalom szülte tolvajok lopják. A legritkább esetben leltároznak a művelet előtt. Mondjuk a villanyszerelő ismerősöm esküszik, hogy figyelték melyik nap viszi magával a Hiltiket.

[ Szerkesztve ]

(#27125) qnadam válasza hibavissza (#27124) üzenetére


qnadam
veterán

hol írtam olyat, hogy nem kell vigyázni a cuccainkra? annyit próbáltam csak írni (ezek szerint sikertelenül), hogy itthon se kell 24/7 rettegni attól, hogy leütnek az utcán. igen, ennek ellenére előfordulhat, nyilván.

eszembe nem jutna néhány statívon meg olcsó lámpán kívül bármit a kocsiban tartani.
ha egyedül dolgozom annyi cuccal, amennyit nem tudok magammal vinni vagy biztos helyre lerakni, akkor nem dolgozom egyedül :)

abban igazad van, hogy alkalom szüli a tolvajt, és visznek bármit, de (ha maradunk a fenti példánál) egy amira méretű dologgal azért már jobban megnéznek az utcán, azt már tényleg csak egy reménytelen hülye kapja fel a forgatáson. és egy még reménytelenebbül hülye hagyja a kocsijában.

és ezért szeretném, ha többféle drive-in lenne :D ha többet ér a kocsi tartalma, mint az egész autó, úgy már nem hagyom magára az egészet, ami viszont erősen korlátozza, hogy beugrok valahova egy reggelire mondjuk.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27126) Teasüti válasza qnadam (#27125) üzenetére


Teasüti
nagyúr

és ezért szeretném, ha többféle drive-in lenne :D ha többet ér a kocsi tartalma, mint az egész autó, úgy már nem hagyom magára az egészet, ami viszont erősen korlátozza, hogy beugrok valahova egy reggelire mondjuk.

Ezért jó mondjuk a sötétített ablak. Limo tint és nem feltűnő mi van a hátuljában. :K
Olyan 60k körül körbefóliáznak már egy kocsit, mikor utoljára néztem. Annyit nekem megért egy kis lelki béke. Lens filter-re elköltöttem már ennyit vagy többet... :C
Na meg persze meghagyom civilnek a kocsit. Nem rakok rá hirdetést, hogy helló, fotós vagyok, törj fel! Mert akkor kéne rá raknom egy feliratot is, hogy "nem marad a kocsiban szerszám éjszakára", stb. :U

[ Szerkesztve ]

(#27127) MasterMark válasza MrChris (#27107) üzenetére


MasterMark
titán

Erre egyébként mi most a szabályozás azt tudja valaki pontosan? Tudom, hogy nem is olyan rég változott. Én is akartam a városban fotózni, de csak elmegy a kedvem mindig amikor erre gondolok.

Switch Tax

(#27128) qnadam válasza Teasüti (#27126) üzenetére


qnadam
veterán

nem kell sötétített ablak, eleve nem lehet belátni a csomagtérbe, reklám sincs rajta.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27129) MrChris válasza MasterMark (#27127) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nemtom a jogszabályokat, mintha a közzététel lenne a lényegesebb. Érdekes, hogy a telefonra kevésbé érzékenyek az emberek. Leáldozóban a fotoaparát.

Teasüti: lehet fóliázni, de nem akármennyire. Nagybátyám nem tudta műszakiztatni mert durván csak a szélvédőn lehetett belátni. Le kellett 'vennie'.

(#27130) theporcupine válasza MasterMark (#27127) üzenetére


theporcupine
tag

2014-ben változott, de csak papíron, mivel a gyakorlat már korábban is ugyanez volt. Minden kép- és hangfelvételt előzetes beleegyezéssel lehet csak elkészíteni. Ez lehet ráutaló magatartás, de az nem tud a felhasználásra is vonatkozni, többnyire. Vannak kivételek, de az is elég bizonytalan. Ha nem felismerhető, tömegben, rendezvényen, ahol jelzik, hogy felvétel készül(het), de nem kiemelve az egyént, készülhet felvétel. Magánterületre befényképezve még úgy sem. Azt mondták, nem tudom, igaz-e, hogy per esetén kb. 2 misi szokott lenni a sérelemdíj, és nem kell bizonyítani, hogy hátránya származott a felvétel elkészítéséből.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#27131) hcl válasza MasterMark (#27127) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elvileg amúgy utcán fényképezhetsz, ha nem emelsz ki embereket a tömegből, hiszen egy műemléket sem fotózhatnál le, ha ez nem lenne, úgyis mindig mászkál ott valaki. Mondjuk én itthoni oldalakra felrakva takarom az emberek arcát.
VA viszont írt párat ebben a témában.
Itt meg itt meg itt.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27132) _q válasza theporcupine (#27130) üzenetére


_q
addikt

Ha valakinek szólnak vegye le az anyagot vagy törölje akkor szerintem megteszi, mint hogy pereskedjen. Ha meg valaki nem szól hanem egyből bíróságra viszi az ügyet, akkor neki adnanak igazat miközben nem jelezte nemtetszését? Olyan szerintem kevés ember van aki felszólításra se reagál.

(#27133) hcl válasza _q (#27132) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De pl. az épületfotó sem egyértelmű, már lassan attól is parázok, hogy mit rakok egy csillagos kép előterébe (ha az nem pl. egy fa :D ) :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#27134) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Az egyik véglet hogy GDPR nyilatkozatot iratsz alá mindenkivel akit lefotózol, a másik véglet mikor egy honlapon megtalálod a legjobb esküvői fotóidat amivel AZT az oldalt reklámozzák... és rákérdezésre hogy mégis milyen jogon, "neten találtam" a válasz.

(#27135) MasterMark


MasterMark
titán

Gondoltam hogy ilyesmi lesz a válasz, azért ez így lehangoló. :(

Akkor szó sem lehet a klasszikus street photography-ról, vagy bármi olyanról amin valaki vagy valami van ami valakié, vagy akár csak úgy érezheti hogy neki nem tetszik valami...

Switch Tax

(#27136) Teasüti válasza MrChris (#27129) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez most komoly? A qrva anyját Magyarországnak! Hát még le kell vennem a profi fóliát majd, mert nem Magyarországon tették fel magyar műbizonylattal. :W :W

[ Szerkesztve ]

(#27137) Teasüti válasza MasterMark (#27135) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Telefonnal kell csinálni. Azt boldog boldogtalan előveszi, senkit nem zavar.

(#27138) vond


vond
MODERÁTOR

650k lett az itthoni ára a Tamron 35-150-nek. :U

Na, ki játssza meg először? ;] Ha lenne ennyi pénzem, akkor is inkább valószínűleg az A7IV-re költeném. Bár az még attól is függ, milyenek lesznek a valódi speckói.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#27139) qnadam válasza Teasüti (#27136) üzenetére


qnadam
veterán

uk-ben le lehet fóliázni sötétre az első üvegeket?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#27140) taranis válasza vond (#27138) üzenetére


taranis
addikt

Vajon képesek ebben is visszatartani a 10bit videót? :)

colorizer.net

(#27141) hcl válasza MasterMark (#27135) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Így :D Ennek ellenére néha streetfotózom :D Meg épületek is szoktak lenni a képeken...

Mutogatni való hater díszpinty

(#27142) Teasüti válasza qnadam (#27139) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem. Szabályszerűen van fóliázva, de nincs "H" műbizonylat róla nyilvánvaló okokból. Itt nem kellenek ilyen faszságok. Számlát kaptam róla és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#27143) Tuninger válasza vond (#27138) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nekem 28-75 F2.8 + 85 1.8 + 100 rongy lett volna a felső határ, az 225 + 160 + 100 = 485.
De ha bérelhető lesz valahol, tuti kipróbálom jövőre.

Gerald Undone a legutóbbi melankólikus kiégős youtuber videójában célzott rá hogy jön valami komoly cucc októberben, szóval lehet nagyon közel van az az A7IV. De tutira veszem hogy 2500 eur lesz csak a váz, szóval out of range.

(#27144) MasterMark válasza Teasüti (#27137) üzenetére


MasterMark
titán

Az számomra nem fun. Viszont ha lesz majd anamorfikus adapterem a telefonra, akkor pedig azzal biztosan fogok videót csinálni, viszont ott is gimball + nagy lencse meg nd filter nem lesz annyira radar alatti.

Switch Tax

(#27145) MasterMark válasza hcl (#27141) üzenetére


MasterMark
titán

És nem vertek még meg? Mert én emiatt aggódom, nem a jogi dolgok miatt. :DDD

Switch Tax

(#27146) hcl válasza MasterMark (#27145) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, mondjuk én is csodálkozom :D Meg különben nem kell feltűnőnek lenni.
Egyszer egy rendezvényen kezdtek páran hőbörögni (kocsmakiállítás), de azoknak mondtuk, hogy ide még vagy 20 fotós fog jönni, meg az A/3-as plakátokat szerte a helyen, hogy ma kiállításmegnyitó van :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27147) vond válasza hcl (#27141) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Épületfotóhoz, meg más streetfotóhoz állvány+rekeszelés+ND1000, és akkor jó eséllyel nem lesz rajta felismerhető senki. ;] :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#27148) vond válasza taranis (#27140) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azért az durva (és kiábrándító) lenne, főleg a pletykált 2500 ajrós árért cserébe. :(((

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#27149) hcl válasza vond (#27147) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Olyan projektem már volt :D
De ilyen bajaim, hogy mi van az előtérben, általában éjszakai képeken vannak :D
Meg ezért jó makrózni. A pók nem hisztizik a GDPR miatt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27150) qnadam válasza Teasüti (#27142) üzenetére


qnadam
veterán

ha hátul van fólia, amennyire tudom, az senkit nem érdekel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.