Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) narumon válasza cOxeR (#1899) üzenetére


narumon
őstag

No ez jó lenne de a másik vége miért csak 35... aaaargh :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1902) narumon válasza cOxeR (#1898) üzenetére


narumon
őstag

Jah itt inkább arra gondoltam, hogy aki sokat ebayezik az robotot használ, ami az utolsó 10mp-en belül teszi meg a licitjét, így már nincs idő reagálni rá (az automatikusan meghosszabbodó licit ritka az ebayen). Persze ezt ki lehet védeni azzal, hogy magasabb árat teszel rá mint amit ő nyögne az utolsó 10mp-ben - illetve vigasztaljon a tudat, hogy nem feltétlenül 50centtel vagy pár dollárral bukod el - mert lehet, hogy ha azt űbereled 10 dollárral akkor sem a tied a legnagyobb licit hanem az övé csak ugye te annyit láttál hogy a tiednél ennyivel többé vitte el.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1903) cOxeR válasza narumon (#1902) üzenetére


cOxeR
Ármester

Persze magasabb árral ki lehet kukázni... jövő héten szerdán lesz a következő licit... minden héten megy, úgyhogy addigra lehet én is körbenézek egy robot után...

Amúgy tegnap voltam megnézegetni egy Walimex Pro és egy sima slidert, hát ég és föld a kettő között a különbség. A sima nem alkalmas munkára... a másik viszont kellően remek volt.
Viszont ha tudok annál 10-15k-val olcsóbban vásárolni egy Konovát, akkor inkább arra repülnék rá.

(#1904) zgospel válasza cOxeR (#1899) üzenetére


zgospel
őstag

az igen. :) gondolom az ára is meglesz, még akkor is ha EX jelző nincs

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1905) EkSYS válasza narumon (#1883) üzenetére


EkSYS
senior tag

érdekes...de szvsz a V700 egy pásztázás..szórakozás..lényegében semmi komoly.
Míg a CCTV-s egy művészi hatásokra hajazó kisfilm.
Nem fair az összehasonlítás. Almát hasonlítunk körtével.
Egyetértek abban hogy a célnak megfelelően tudatosan válogassuk össze mire van szükségünk (hatások, eszközök, környezet)
+ szerintem az a legmeghatározóbb hogy ki mire képes, kinek milyen fantáziája van és ez mellé mennyire kreatív.
Most nekem hiába lenne mondjuk egy 5dmkIII-am, lehet hogy te 5x jobb filmet készítesz egy 550D-vel.

Eki - az eredeti

(#1906) HollyBoni


HollyBoni
veterán

[link]

Nem rossz kis gép, főleg ha hack is fog jönni rá. :K

(#1907) narumon


narumon
őstag

Használ itt valaki Mercallit vagy más stabilizátor programot? Az enyém teljesen meghülyült és nem tudom mi a baja. Ha uninstallálom és installálom akkor működik frankón, ki is tudom menteni a videót tökéletesen. Másnap (vagyis talán újraindítás után), már nem működik, zöld zagyva képek váltogatják egymást. Frászt kapok.

Esetleg tudtok Premiere alá ajánlani valami jó stabilizátor plug-int? A beépített Warp stabilizer sajnos nagyon korlátozottan használható, rengeteg módosításra kiírja, hogy azzal ő úgy már nem működik.
Kellene SOS valami megoldás.

Köszi

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1908) Dvico válasza narumon (#1907) üzenetére


Dvico
csendes tag

Pont tegnap szembesültem én is újra hogy a warp stabilizátor csak a módosítatlan file-al tud mit kezdeni.Így lerendereltem a stabilizált file-t aztán azt húztam vissza a premiere-be.:-((

(#1909) cOxeR válasza narumon (#1907) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezt most én is passzolnám... :(

Viszont egy kérdés... Androidos Tabletet szerintetek lehet használni külső kijelzőként?

IPS panel, 1280x800...

(#1910) narumon válasza cOxeR (#1909) üzenetére


narumon
őstag

A kérdés a hogyan. Fényképezés mellé lehet használni igen. Viszont videóra nincs tudomásom róla.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1911) k1csi válasza cOxeR (#1909) üzenetére


k1csi
senior tag

Canon esetén USB-vel tudod használni a DSLR Controller progit (próbáltam telóval, igaz csak 720 volt a kisebb oldala; talán Nikonra is van valami hasonló annak nem jut eszembe a neve).
Van egy nagy hátránya, hogy a Magic Lanternes okosságok nem jelennek meg. Ez számomra eléggé aláássa a dolog értelmét.

Olyan tabletről nem tudok aminek HDMI bemenete van. Ha valaki tud ilyenről az lehet még engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#1912) narumon


narumon
őstag

Erről vélemény, használhatóság és ár tekintetében?

http://dx.com/p/multi-function-shoulder-rig-for-dslr-cameras-65789

vagy emez:

http://dx.com/p/multi-function-shoulder-rig-for-dslr-cameras-117226

Nem igazán látom mi a különbség.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1913) .DLL válasza cOxeR (#1909) üzenetére


.DLL
veterán

Nexus7 ? :)
Amúgy használható igen, de gyengébb tablettel szaggat a kép (pl. Wayteq 70dci. Itt már túl nagy a HD felbontás ehhez a hardverhez.) Nexus7-ttel viszont zsír. Egyébként a rolling shutter a tableten sokkal erősebben kijön, ez persze a felvételen nem jelentkezik, de azért jól látható a lassabb frissítés a tableten.

(P.H.)

(#1914) cOxeR válasza narumon (#1910) üzenetére


cOxeR
Ármester

Videóra lenne a lényeg... esetleg fényképezésnél jól jöhet, a pl focus stackinges képek esetén. mondjuk ez rám nem is annyira jellemző, hogy pepecselnék vele....

(#1911) k1csi
Igen, nekem is ez a gondom, hogy van hdmi csatlakozós jó áras androidos eszköz... de nem is derül ki róla, hogy az bemenet-e... vagy kimenet...

(#1913) .DLL
Nexus 7-el az a bajom, hogy ekörül, már lehet venni rendes Lilliput kijelzőt... 663 O/P-t.

[ Szerkesztve ]

(#1915) cOxeR válasza narumon (#1912) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem sajnos nincs, de én is agyalok rajta... de egyelőre a többi része érdekel a videózásnak, ez meg eseményhez kell alapvetően.
Steady, slider történet... ahova nagyon elkél a kijelző... :U

(#1916) .DLL válasza cOxeR (#1914) üzenetére


.DLL
veterán

Azokon kimenet van. Ezek alapvetően szolgáltatják a tartalmat, tehát az alap elgondolás szerint ő futtatja a játékokat, ő böngészi a weboldalakat, ő játssza le a filmeket, amit ha akarunk megnézhetünk egy nagy képernyőn is. Mivel nem monitornak készült, ezért visszafelé nem gondolkodtak a gyártók, hogy máshonnan jöjjön a tartalom erre a relatív kicsi kijelzőre.

(#1914) cOxeR:

Jogos, de a Nexus okosabb. :)

(P.H.)

(#1917) cOxeR válasza .DLL (#1916) üzenetére


cOxeR
Ármester

Attól függ. :) Tud focus peaking-et? Valamint használható LP-E6 akkukkal? :D
Amúgy természetes, hogy többet tud, legalább is ha másra is szeretnéd használni.

(#1918) narumon válasza .DLL (#1916) üzenetére


narumon
őstag

Nem nagyon értem a Nexusnak sincs bemenete akkor hogy kötöd rá?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1919) HollyBoni


HollyBoni
veterán

[link]

Hát, letöltöttem a tesztvideót de sok különbséget nem látok. Ti?

(#1920) EkSYS válasza HollyBoni (#1919) üzenetére


EkSYS
senior tag

hmm...a cikk írója se volt maradéktalanul elégedett :)

na most akkor mi is változott?

Eki - az eredeti

(#1921) cOxeR


cOxeR
Ármester

Kipróbálom én is, ha elérhetővé vált a driver...

(#1922) HollyBoni válasza cOxeR (#1921) üzenetére


HollyBoni
veterán

Milyen külső felvevőd van? :))

(#1923) cOxeR válasza HollyBoni (#1922) üzenetére


cOxeR
Ármester

Semmilyen. :DDD

(#1924) narumon válasza HollyBoni (#1919) üzenetére


narumon
őstag

Hát pont ezt írtam pár hozzászólással feljebb. Hogy attól hogy csinálnak egy ilyen patchet még nem lesz überjó a felvevő. A szenzor kiolvasása marad olyan amilyen (a legrosszabb a versenytársak között jelenleg), illetve továbbra is azt a 8bites képet továbbítja amit a kamera is felvenne. Egyedül a bitrate kerülődik ki ilyen szinten (sokkal magasabbra is állíthatod), de ezzel csak minimálisat lehet javítani.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1925) .DLL válasza narumon (#1924) üzenetére


.DLL
veterán

Valamint kétszerannyi színinformáció megmarad. ;) 4:2:0 helyett 4:2:2.

(P.H.)

(#1926) XP NINJA


XP NINJA
őstag

D3200-al lőtt amatőr videóim :B

XPNinjaMovies - Objective 650ti

XPNinjaMovies - Cinematic Laci

Értelmet vagy logikát ne keressetek benne :DDD Jelenleg is azon dolgozunk hogyan lehet a semmi tartalmú videókat széteffektezve nézhetővé tenni

Persze manualban 18-55 alap obival készültek. (kb minden ezen a csatonán)

Azt viszont kérdésem lenne, hogy szeretnék nagyon költséghatékonyan látószöget növelni. Mi lenne optimális megoldás? Előtétlencse? :F

:R :R

(#1927) .DLL válasza XP NINJA (#1926) üzenetére


.DLL
veterán

"hogyan lehet a semmi tartalmú videókat széteffektezve nézhetővé tenni"

Nem.

#1928:

Amit mondasz. Az nem. Olyan nincs. Nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#1928) XP NINJA válasza .DLL (#1927) üzenetére


XP NINJA
őstag

Mit nem? :U

(#1929) XP NINJA válasza .DLL (#1927) üzenetére


XP NINJA
őstag

Előbb-utóbb mi is rájövünk. Persze nem a csúcs filmkészités a cél, csak időtöltés az egész. + Ha valaki D3200-at akar venni és itt rátalál hogy egy egész csatorna használja mindennapos videókban, annak örülne :)

(#1930) .DLL válasza XP NINJA (#1929) üzenetére


.DLL
veterán

Persze erre jó, mennyire lehet szétcsavargani a D3200 képét, meg szórakozni.
Ennyi idősen én is örültem volna, ha lett volna egy csapat akiket érdekel a filmezés, és lehetett volna velük forgatni kis szösszeneteket, és lett volna kameránk. De az akkor túl drága volt, még egy strandkamera is (akkortájt jelent meg a színes kijelzős mobil, de fényképező még sehol); túlzottan jó gyerek sem voltam, úgyhogy ilyen fel sem merülhetett.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#1931) XP NINJA válasza .DLL (#1930) üzenetére


XP NINJA
őstag

:R

Emlékszem amikor még nokiával csinálunk filmeket aminek megvolt a maga hangulata :C Azóta szeretem csinálni, és 1 hónapja megvan ez a gép :K

[ Szerkesztve ]

(#1932) adamsys válasza narumon (#1907) üzenetére


adamsys
tag

Az Avid Media Composernek nagyon jó beépített stabilizátor pluginje van (Effects>image>Stabilize), SOS esetekben én azt használom. De inkább ki szoktam dobni azt a snittet, ami nagyon remeg:)

"And now for something completely different!"

(#1933) Dvico


Dvico
csendes tag

Sziasztok.MLben próbálkozom az FPS override-al.beállítottam 60 fps -t 1/120 körüli shutter-t.a rögzített snitt viszont maradt 25 fps amikor behúztam a premierbe.valamit kell még állítani? A max desired fps ML-ben 65 amit felkínál a gép.ez másnál is csak ennnyi? canon 60d-ről van szó.előre is köszi!

(#1934) cOxeR válasza Dvico (#1933) üzenetére


cOxeR
Ármester

Milyen felbontásban veszed fel? :)

(#1935) Dvico válasza cOxeR (#1934) üzenetére


Dvico
csendes tag

1080p-ben lenne jó mert Full hd 24p-s felvételek közé vágnám be.24fps-re lassítanám le.a 48fps is jó lenne csak szép legyen a vége.amiről írtam annál a felvételnél is 1080 volt beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#1936) HollyBoni válasza Dvico (#1935) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ha jól tudom az összes Canon DSLR csak 720p-ben tud több mint 30fps-t, kivéve az 1D C-t. :)

(#1937) cOxeR válasza HollyBoni (#1936) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igen, erre céloztam én is. :)

(#1938) Dvico válasza cOxeR (#1937) üzenetére


Dvico
csendes tag

Reméltem hogy esetleg ML-el megy 1080ban is:-(.köszi!

(#1939) cOxeR válasza Dvico (#1938) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezt sokan remélnék... :)

(#1940) papaya


papaya
senior tag

Black Magic Pocket Cinema kamera teszt videó:

itt

Kíváncsi leszek az első komolyabb tesztekre.. :K

(#1941) narumon válasza XP NINJA (#1926) üzenetére


narumon
őstag

Ha filmes hatást szeretnél akkor tartsd be a már ezerszer említett szabályokat. Szerintem. :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1942) narumon


narumon
őstag

Nekem most termékfotózásról kellett egy videót csinálnom. Kíváncsi lennék a véleményetekre.

[link]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1943) cOxeR válasza narumon (#1942) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem összességében nézve jó kis anyag lett ez.
Pár észrevétel inkább, mint mérvadó kritika...
- a zene nekem túl tolakodó lett amit 0:40-től tettél alá, értem a lényegét, de szerintem átestél a túloldara vele.
- elkelt volna egy slider, az oldalsó mozgásokhoz mindenképpen
- a végén a logó beúsztatása nekem nem jön be, olyan PPS érzésem támad tőle :)
Pozitív részről is, hogy legyen:
- remek és figyelemfelkeltő lett az elején a sok színes körös effekt
- a képek úsztatása, és asztalra pakolása szerintem jól illik a videóba
- vélhetően rajta van minden cég érdek szempontból az anyagon a termékeket és a szolgáltatást illetően

(#1944) XP NINJA válasza narumon (#1941) üzenetére


XP NINJA
őstag

lassan, de olvasgatom ezt a topikot az elejétől :)

(#1945) .DLL válasza narumon (#1942) üzenetére


.DLL
veterán

Nekem is tetszett, de kissé hosszú lett, voltak olyan snittek amik 1/2, 1/3 hosszúságban is elegendőek lettek volna. A vízszintes mozgás nem volt rossz, de szintén hosszú, ennyi idő alatt kétszer átfut a fejemen, hogy jó-jó de majdnem slider. Az hogy majdnem slider abban benne van a dícséret is, mert majdnem olyan jó lett, de ha ennyi ideig tolod akkor már tudatossá válik, hogy csak majdnem.
Annyira képekre koncentráltam, hogy a zenét nem is mondtam volna, de most, hogy cOxer megemlítette, a kezdődésénél tényleg elég kizökkentő volt.

(P.H.)

(#1946) HollyBoni


HollyBoni
veterán

[link]

Ha ilyen, DH-s videót szeretnék csinálni 24 fps-nél milyen záridőt használjak? Nagyon sok gyors mozgás van, félek hogy elmosódik 1/50-el, de azt sem akarom hogy szaggatós legyen ha feljebb veszem. Igazából a legtöbb ilyen videó 30fps-el van felvéve, sajnos a GH1-en FHD-ban nincs ilyen opció. :(

[ Szerkesztve ]

(#1947) .DLL válasza HollyBoni (#1946) üzenetére


.DLL
veterán

Olyankor felmehetsz 1/100-1/125-ig is.. nagyon darabos kb. 1/500-tól lesz, az már nagyon stroboszkopikus, főleg 24 képkockán.

(P.H.)

(#1948) HollyBoni válasza .DLL (#1947) üzenetére


HollyBoni
veterán

:R

Ez a videó pont 24fps-el készült. :DDD

(#1949) .DLL válasza HollyBoni (#1948) üzenetére


.DLL
veterán

Pont nem, ha megnézed a lassításokat. Az minimum 50-60 fps, ami már is deklarálja a magasabb zársebességet. ;)

(P.H.)

(#1950) HollyBoni válasza .DLL (#1949) üzenetére


HollyBoni
veterán

Rosszul írtam, úgy értettem 24fps-el van visszajátszva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.