Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) kiskornel válasza .DLL (#1549) üzenetére


kiskornel
addikt

Nagyon kezdetek eltérni a témától!!! Eredetileg egy belépő szintű DSLR-ről volt szó (700D), ami mpeg-et rögzít. Az mpeg-nek meg megvan a max szávszélessége.
Ha visszahúzkodja valaki a sötét részeket, hogy mégse bebukott részek legyenek, akkor HDR (high dynamic range)-t alkalmaz, annak is a dinamikakompresszió részét. És ez csak egy egyszerű görbe korrekció a picture style-okkal.

Én a saját önző érdekeimet tekintve azt mondanám, hogy ne az alacsony iso nagy dinamikát, hanem a magas iso kevesebb zajt fejlesszék a közeljövőben. Vagy legyen úgy, mint a múltban. Volt az 1D és az 1Ds. Az egyik álló témákra volt opt. a másik mozgóra.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#1552) k1csi válasza kiskornel (#1551) üzenetére


k1csi
senior tag

Én a saját önző érdekeimet tekintve azt mondanám, hogy ne az alacsony iso nagy dinamikát, hanem a magas iso kevesebb zajt fejlesszék a közeljövőben.

A Canon átvágta a gordiuszi csomót és egyiket sem fejlesztette APS-C vonalon kb. 4 éve... :W

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#1553) cOxeR


cOxeR
Ármester

Ehhez mit szóltok?
VaraVon Motorized Kit

(#1554) kiskornel válasza k1csi (#1552) üzenetére


kiskornel
addikt

Ezt nem gondolod komolyan: tessék, ígértem korábban egy Nikonos faszinak a tesztjét az 1Dx-ről.
Én az ilyen teszteket szeretem...

De ez itt OFF.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#1555) k1csi válasza kiskornel (#1554) üzenetére


k1csi
senior tag

Az 1DX mióta APS-C? Read only mód... Egyébként mennyiért, mekkora pixelekkel...?

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#1556) kiskornel válasza k1csi (#1555) üzenetére


kiskornel
addikt

Ahh... te is visszaolvashatnál néha... idézet tőlem: "De szerintem csorognak lefelé a cuccokba épített technikák. A zászlóshajóról kevés az info (1Dx), de azért az nem semmi, és ezt egy Nikonos írta, akit felkértek tesztelni. Majd otthonról küldök egy linket, most a munkahelyemen nincs a kedvenceim közt... Canon híres arról, hogy mindig 1-1 kifejlesztett technikát egy kategóriával lejjebbi új vázakba is berak (remélem érthetően fogalmaztam... ma valahogy fogalmazásgátlós napom van) "

Ezért a link. Reméljük most már csorog lefelé valami... :)

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#1557) MIFtIli válasza kiskornel (#1556) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

..mondjuk egy fx szenzor?

(#1558) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Inkább adjon ki valaki egy egy 200-250 ezer körüli minimum MFT szenzoros videókamerát. Na annak mindenki örülne.

(#1559) kiskornel válasza MIFtIli (#1557) üzenetére


kiskornel
addikt

Az is elég olcsó lett mostanság. Már 5k alatt lehet kapni Fx (FF) vázat. Inkább arra gondoltam, hogy a csúcsmodellek érzékelőinek gyártási technolóigája kerüljön a lejebbi kategóriákéba. :K

Kezd tele lenni a piac olyan termékekkel, amik nem futják ki az életciklusukat, már be is fejezik a gyártását, mert ott az újabb modell. Hosszabb távon mindenki rosszul jár ezzel a piaci politikával (értsd Nikon, Canon, gyártók és a VEVŐ, azaz mi is)

(#1558) HollyBoni: :K

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#1560) .DLL


.DLL
veterán

És szívesen látnám - hamár videózásról van szó - hogy APSC-ben is pixelméret növelés lenne, úgy mint az 1D X/C esetén. Mondjuk 8,3 Mpixel, de nyilván a legújabb technolódiákkal, nem olyan, mint a 20/30D-ben volt. Nem is kell nagyon új dologra gondolni, ott van a C100/300/500 szenzora. Ha már lefelé csorgásról van szó, ez igazán belekerülhetne mondjuk egy C jelzésű, de belépő vagy középkategóriás DSLR-be.
1D-nél mindkét modellben oké, ugyan az a szenzor van (18Mpx). De itt mondjuk nem lenne rossz pl. egy EOS 70D a mára már szokásossá vált 24 Mpixeles szenzorral, a minél több részletet igénylő fotósok örömére, és egy EOS 70C, ezzel a 8 Mpixeles lapkával, amin ugyan úgy négy-négy pixel összevonásra kerülne, és úgy olvasná ki a gép, mint jelenleg az EOS kézi kamerák esetén. Ha még a 60fps-t is tudná 1080p-ben akkor össze-vissza verhetné a jelenlegi DSLR-eket.
Persze ott a C100 ilyen kisebb célokra, de az még mindig 2 milla körül van, a C300 4-4,5 milla körül, az 1DC kb. 3,5 milla. Szóval remélem, hogy le fog csorogni ez a szenzor és kiolvasási techika legalább a középkategóriába 200-400e Ft közé, az nagyon ütős lenne.

(P.H.)

(#1561) EkSYS válasza .DLL (#1560) üzenetére


EkSYS
senior tag

Ezt érdemes elolvasni. Új Canon fejlesztés, persze nem a 200-400e kategóriába. Gondolom 2015ig biztos nem. Link[link]

Eki - az eredeti

(#1562) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Stabilizálásra állványon kívül ti mit használtok? Shoulder rig, steady?

(#1563) EkSYS válasza HollyBoni (#1562) üzenetére


EkSYS
senior tag

tripod a legjobb, aztán steady, aztán shoulder rig. a monopod is jópofa. Leglátványosabb szerintem a steady

Eki - az eredeti

(#1564) HollyBoni válasza EkSYS (#1563) üzenetére


HollyBoni
veterán

Steady kéne, csak hát nem olcsó. Egyelőre csak egy állványom van. Hogy lehetne megoldani a legjobban, hogy járás közben a legstabilabb legyen a kamera? Akár álvánnyra valami súlty rakni vagy valami. Valami DIY megoldás érdekelne. :)

(#1565) EkSYS válasza HollyBoni (#1564) üzenetére


EkSYS
senior tag

Nézd a steady elve elég egyszerű. Súly - ellensúly forgáspontra számolva. A kivitelezést kell csak megfizetned! A steady-t kézben is veheted csak majd bedurran tőle az alkarod :), Ha megnézed a glidecam videokat ott láthatod miként müxik, hogy érdemes összerakni. Ha házilag csinálod lesz vele munka. :/. Szvsz nem hiszem hogy néhány tízezer alatt jó minőségben meg lehet csinálni. Érdemes szerintem használtpiacosat is nézni.

Eki - az eredeti

(#1566) cOxeR válasza EkSYS (#1565) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ráadásul egy saját kreálmány, sosem lesz annyira jó kivitelű és kellően pontos, mint egy "gyári".

(#1567) HollyBoni válasza EkSYS (#1565) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem saját steady-t szeretnék csinálni, csak ami jelenleg van (állvány) azt a legjobban hasznosítani. Arra lennék kíváncsi hogy esetleg állványt valahogy megfogni vagy súlyozni hogy lehetne hogy a legstabilabb eredményt kapjam járás közben, vagy értelmetlen és inkább vegyek kézből stabilan tartva.

(#1568) MIFtIli válasza HollyBoni (#1567) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Ezt nézd meg. link

(#1569) HollyBoni válasza MIFtIli (#1568) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem rossz, de sajna az én álványommal ezt nem lehet megcsinálni.

(#1570) EkSYS válasza HollyBoni (#1567) üzenetére


EkSYS
senior tag

én csak azt tudom javasolni nézd meg a glidecam hd4000 és tsi.-it. Kell egy rúd, tetejére egy furatos talp amibe a gyors csatlakozó sínjét teszed. Erre majd megy értelemszerűen a kamera és a kellékei.
A rudazat másik végére ellensúly ez alapján (m(1) x l(1) = m(2)xl(2) //m=súlyok, l= forgásponttól mért távolság)
A fogókát érdemes egy csapágyazott megoldással rögzíteni a forgáspont köré.
Egyszerű az elv, de a gyakorlati kivitelezés pontosságot, tartósságot és megbízhatóságot követel. Én nem kockáztattam hogy esetleg a több százezres cuccom egy törés/repedés miatt odakoccolódik valahova vagy leesik!

[ Szerkesztve ]

Eki - az eredeti

(#1571) HollyBoni válasza EkSYS (#1570) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mégegyszer mondom, NEM szeretnék semmilyen steady-t csinálni. :DDD

(#1572) EkSYS válasza HollyBoni (#1571) üzenetére


EkSYS
senior tag

a teljesség igénye mellett szeretek válaszolni, bocsika (hátha másnak érdekes lehet)

Eki - az eredeti

(#1573) HollyBoni válasza EkSYS (#1572) üzenetére


HollyBoni
veterán

Persze, amúgy köszi az infót, egyszer még lehet jól jön.

(#1574) zgospel válasza MIFtIli (#1568) üzenetére


zgospel
őstag

ez mekkora ötlet! :Y

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1575) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok!

Ez kevésbé videós téma, de hátha.

Tud valaki olyan programot amivel ki tudom olvasni az expó számot és nem fizetős?

Eki - az eredeti

(#1576) MIFtIli válasza EkSYS (#1575) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

magic lantern? :) a debug menüben kiírja

(#1577) narumon


narumon
őstag

Senki nem videózott mostanában? Nagyon ki vagyunk halva.

Akkor én ide is beírok egy kis szösszenetet:

Szóval vettem a múltkor egy Panasonic GH2-t, a tervek szerint, hogy lecseréljem a Canon 550D-t. Hát ez egészen biztosan nem fog megtörténni. Az lehet, hogy meghagyom a kettőt egymás mellett - de ha most választanom kéne akkor továbbra is a Canon mellé tenném le a voksomat.
Az okok
1, A Canon lényegesen jobb ergonómiával és kezelhetőséggel rendelkezik. Minden gomb kézre áll, az objektív könnyen elérhető a gép fogása jobb. Nem is értem, de a gyárilag kétszer drágább Panasonic néz ki sokkal olcsóbb készüléknek.

2, Az APS-C szenzor azért APS-C szenzor. Rossz fényviszonyoknál össze sem lehet hasonlítani a két videót - a panasonicnak már már handycames képe van a Canon képes itt is normális képet produkálni.

3, A képi világa is szerintem jobb a Canon-nak - sokkal kisebb (vagy nagyobb?) a DOF a képe ugyan nem tűéles de az egész sokkal jobban hasonlít valami komolyabbra - a Panánac sokkal handycamesebb a képe sajnos.

4, Az ML egy nagy ++++ a Canon kezelését kezesbáránnyá teszi, minden fontos funkció egy gombnyomásra elérhető, iszonyatosan jól használható. Enélkül valószínűleg a Canon sem lenne az igazi, de így a Panasonicról nagyon hiányzik valami hasonló.

5, A Panán van videó közben folyamatos autófokusz ami gyors és ügyes FÉNYBEN! Amint rosszabbak a körülmények, sötétebb van, vagy divatfozózáson villanak a vakuk, esetleg a lámpák fénye folyamatosan változik akkor teljesen elveszti a fonalat, néha ki-be fokuszál, a közelebbi tárgyaknál megzavarodik vagy éppen kísérletet sem tesz a fokuszra, ilyenkor hiába nyomom le félig a kioldót hogy mégis kérnék egy fokuszt, nem csinál semmit - a megoldás meg nagyon kényelmetlen - átkapcsolni manuálisra és tekergetni, de az ergonómia miatt a kis obik nagyon nehezen érhetőek el, közben nem lehet stabilan tartani a vázat - egyszerűen videó alkalmával szenvedés.

És akkor pozizívumok:
Ami miatt a Panasonic kiegészítő kamerának nagyon jól jöhet:

1, Jó fényben nagyon jól, gyorsan és korrektül működik az autófokusz - főleg ha nem közelre akarunk fókuszálni, így totálokat gyorsan és pontosan ráadásul hibátlanul lehet vele lőni.

2, Meghekkelve igen brutális módon (nekem most 144Mbiten van gyak. hiba nélkül) a felvett videó fényben vagy megfelelő világítással tűéles, rohadt részletgazdag - gyönyörű.

3, Olcsó hozzá mindenféle adapter, így mindenféle Obi felrakható rá, bár ebben az esetben pont az AF-ről maradunk le, de igazából a Pana és Oly objektívek sem drágák hozzá, messze a Canon, Nikon obik ára alatt vannak. (főleg használtan). Rendeltem hozzá Canon átalakítót is ami gondolom rekeszelni nem tud, de a meglévő Canon obikkal is ki fogom probálni.

Ami mindkét gépből hiányzik az a stabilizátor - azaz, hogy egyiknél sem a vázban kapott helyet, pedig néha jól jönne, ha nem is mindig.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1578) HollyBoni válasza narumon (#1577) üzenetére


HollyBoni
veterán

Kitobival vetted a GH2-t? Én GH1-en kitobival kapok nagyon handycames képet, viszont manuális régi üvegekkel nagyon szép képet lehet elérni.

Color grading-el kapcsolatban nincs valakinek valamilyen jó anyaga?

[ Szerkesztve ]

(#1579) k1csi válasza narumon (#1577) üzenetére


k1csi
senior tag

Rossz fényviszonyoknál össze sem lehet hasonlítani a két videót - a panasonicnak már már handycames képe van a Canon képes itt is normális képet produkálni.

Azonos fényerőn (rekeszen) hasonlítottad? Mert ha nem akkor kb. értelmetlen. Egyébként nekem is pont ez a két vázam van jobb obikkal mindkét oldalon (és fényerős obival semmivel nem rosszabb a GH2). MFT topikban ki is számoltam, hogy a GH2 szenzora 16:9-ben a multiaspect miatt több mint a 2/3-a (70% felett valamivel) a 550D-nek, azaz nagyon közel vannak és a GH2-nél nincs line skipping, hanem binning van...
A videózásnál is pont ugyanúgy a fényerő számít mint a fotózásnál.

Az ML tényleg nagy +.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#1580) narumon válasza k1csi (#1579) üzenetére


narumon
őstag

Igen, de ugyebár ha jól nézem akkor ugyanakkora rekeszértékkel a panánál kisebb a fényerő a kisebb szenzor miatt. (Legalábbis láthatóan sötétebb a kép).

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1581) narumon válasza HollyBoni (#1578) üzenetére


narumon
őstag

Nem nem kitobi. Panasonic 14/2.5 meg M42 obi amit jelenleg rá tudok tenni. Nem azt mondom, hogy rossz a képe vagy hogy full handycames- csak, hogy a Canoné szerintem jobb szigorúan képi világra, mert a Pana láthatóan élesebb.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1582) HollyBoni válasza narumon (#1581) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem akarsz lőni egy rövid összehasonlító videót? Ugyanolyan obival ugyanazt felveszed a két külön géppel, engem speciel érdekel milyen a különbség. :)

(#1583) EkSYS válasza MIFtIli (#1576) üzenetére


EkSYS
senior tag

Ki próbálom, erre meg nem gondoltam, most komolyan,ha magic lantern akkor csak videó :)
Kosz a tippet!

Eki - az eredeti

(#1584) .DLL válasza narumon (#1581) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem sem vészes a GH2 szenzorának méretcsökkenése a Canonhoz képest. A Canoné kisebb, mint az APS-C, a GH2-é meg nagyobb, mint pl. a GH3-é...

Ahhoz hogy hasonló mélységélességet kapj azért mégis nagyobb blende kellene a GH2-re azonos látószög mellett.

Mondjuk Canon 50mm f/1.8 mellett a Panán 40mm f/1.4 kellene az azonos képhez.

Egyébként nem jó ötlet vegyíteni az ennyire eltérő karakterű képeket, a Canoné valóban lágy, finom filmes, ha emellé teszel egy borotva éles nagytotált az olyan kizökkentő hatású lehet. Ha együtt használod őket akkor szerintem vegyél vissza a bitrátából. ;)

(P.H.)

(#1585) narumon válasza HollyBoni (#1582) üzenetére


narumon
őstag

De szívesen csinálok valamelyik nap (húsvét után). Amit össze tudok hasonlítani az a Canon 50/1.8 a másikra meg Helios 58/2 - persze a Canont is átrekeszelem 2-re.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1586) HollyBoni válasza narumon (#1585) üzenetére


HollyBoni
veterán

M4/3-M42 adapter nincs? Úgy lenne az igazi.

(#1587) narumon válasza .DLL (#1584) üzenetére


narumon
őstag

Ezt nem értem, hogy lenne kisebb a Canon-nak mint APS-C amikor APS-C? :)

Mondjuk Canon 50mm f/1.8 mellett a Panán 40mm f/1.4 kellene az azonos képhez.

Így van, pont erről beszélek, hogy ha két obi mindkettő f/2-n van akkor elég nagy a különbség a két felvétel között.

Hát a keverést elég jól meg lehet oldani, kell egy kis utómunka de annyira nem vészes, azért a Canoné sem olyan "mosott" - lágyabb ez tény de azért az is éles (főleg a kis 50-es 2.1-2.2 körül már meglepően éles - 1.8-on sajnos valóban nagyon lágy, azt nem is használom.

Mondjuk akkor egy kérdés: Milyen obikat ajánlotok GH2-höz ami nem egy ökör ára de azért elég gyors?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1588) EkSYS


EkSYS
senior tag

Helló!

7D mk II -ről kis infó...
A new spec list
A test camera that could be the EOS 7D Mark II has been specced at Northlight.

Specifications

21MP APS C
ISO 100-25600 (L: 50, H1 51200, H2 102400)
10fps
Video ‘stills burst’ mode 30/60 fps
Full HD video with manual control
Single CF Card Slot
19 AF Points all Cross
On chip phase detect pixels for liveview and AF tracking
100% Viewfinder
Viewfinder LCD Higher Resolution Than 7D
3.2″ LCD
GPS, WiFi
Alloy body with better weather sealing over 7D

Kíváncsi leszek a videós tudásra!

Eki - az eredeti

(#1589) narumon válasza EkSYS (#1588) üzenetére


narumon
őstag

Valószínűleg ugyanaz lesz mint az eddigiek. Érthetetlen, hogy a Canon miért nem lép előrébb ebből. Abszolút vezetők voltak, most meg már mindenki beérte videós tekintetben...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1590) cOxeR válasza narumon (#1589) üzenetére


cOxeR
Ármester

Miért nem lép előbbre?
Mert aki profi használatra akarja, az vegyen Cinema EOS-t...
Mindennek megvan az oka, elhiheted...

(#1591) narumon válasza cOxeR (#1590) üzenetére


narumon
őstag

Ez így szépen hangzik, csak közben a többiek már beérték az alsó kategóriában (sőt némelyek túlhaladták) és a végén nem lesz kinek eladni a C sorozatot. Lásd mondjuk Black Magic Cinema kamera, és társaik. Alsó kategóriába meg jön fel a Nikon mint a higany, a Pana GH2, GH3-ról már nem is beszélve - szépen túllépik a Canont és akkor megintcsak hiába van úgy vele, hogy akinek komoly kell vegyen C-t, ha akinek nincs pénze az sem fogja az olcsót megvenni mert a konkurencia jobbat kínál.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1592) cOxeR válasza narumon (#1591) üzenetére


cOxeR
Ármester

Persze, be lehet érni... de vannak dolgok, amiket azért nem szabad elfeledni.
Super35mm vs BMD

(#1593) narumon válasza cOxeR (#1592) üzenetére


narumon
őstag

Ezt most nem igazán értem mire írtad...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1594) cOxeR válasza narumon (#1593) üzenetére


cOxeR
Ármester

Lehet funkcionalitásokban, és egyéb dolgokban utolérni egy másik gyártót, ha vannak dolgok, ahol elvéreznek... pl a Black Magic, a crop faktora miatt.

(#1595) narumon válasza cOxeR (#1594) üzenetére


narumon
őstag

Ugye most nem ülünk fordítva a lóra és megmagyarázzuk, hogy a 2.5K RAW 12bit felvéterle képes, brutáljó képet felvevő BCC az gyakorlatilag rosszabb mint egy Canon DSLR a szenzorméret miatt? Mert akkor mindjárt lehugyozom a lábszáram :)
A példa tökéletes egyébként - pont ezeket hiányolják az emberek a kis Canonokból - 50,60fps még mindig sehol (most talán majd a 70D-vel?), szutyok codec, rossz videokiolvasás, semmi felbontás emelés, stb stb. Soroljam még?
Én mint végfelhasználó csak annyit látok, hogy a Canon 550D (ami jópár éves modell már) pont ugyanolyan videót csinál mint a legújabb APS-C szenzoros masinájuk - az ég világon semmit nem fejlesztettek rajta. Igen ám, csak amikor az 550D megjelent akkor best buy volt videózásra - a konkurenciának még hasonló gépe sem volt, most meg az utódok már korántsem azok - max a már meglévő Canon obik és a megszokás csak az ami miatt annál marad az ember. Akárhonnan is nézem ez nem előrehaladás hanem visszalépés - ráadásul egy évekre bebetonozható pozíciót dobtak a kukába ezzel a stílussal :(

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1596) cOxeR válasza narumon (#1595) üzenetére


cOxeR
Ármester

Minél jobban haladunk felfelé a felbontásban, ami ugye tendencia... annál fontosabb lesz a szenzor mérete és a megfelelő üvegek használata...
Persze én a fotózás oldalról is nézem a vázakat, ahol ezek sokkal jobban számítanak, mint egyes funkciók... nem csak videó oldalról, de sírva is fakadhattam volna, mikor az 5d2 után a 7d-re rátekertem az üvegeimet. 2 hétre rá már el is adtam a csudába...
Tudom, hogy mi miatt mondod, pl az fps kérdésben, egyetértek Veled... de azért nem csak ez számít. :)
Mindig is túlárazottak voltak a Canon cuccok... ez nem is fog változni... és nem fogják az olcsó árkategóriába bepakolni, azokat a dolgokat, amit csak a méregdrága eszközökben szeretnék, ha megkapnának az emberek.
Ezek üzleti stratégiák... de ez megint egy más történet.

(#1597) narumon válasza cOxeR (#1596) üzenetére


narumon
őstag

Oké de egy videó más tészta. Pont az a gond, hogy a BCC az 1000+ sort olvas ki a szenzorból míg a Canon 5D Mark III csak 600 körül. Azaz hiába a bazi nagy szenzor ha a kiolvasási technika a "béka segge alatt" és ezért a sokkal nagyobb szenzor sokkal rosszabb videót készít. Persze úgy csinálja a Canon ahogy akarja csak akkor ne csodálkozzon, hogy sok Canonos elpártol. (Mert azért ha most szétnézel a neten akkor a community messze nem elégedett ezekkel a cuccokal - párhuzamosan a Canon meg nyivákol, hogy csökkennek az eladások)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1598) HollyBoni válasza narumon (#1597) üzenetére


HollyBoni
veterán

[link]

Itt szerintem nagyon szép képi világa van a GH2-nek, 550D-hez képest ez milyen? GH2-ről nem tudok nyilatkozni, de GH1 képi világával néha én sem vagyok megelégedve. Utómunkázni kéne tanulni. :O

(#1599) EkSYS válasza narumon (#1597) üzenetére


EkSYS
senior tag

Érdekes kérdéskör ami itt felmerült!

Egyrészről tény hogy a Canon nem igazán lép előre a dslr videózás terén, pedig emlékezhetnének az 5D mkII sikerére. Szerintem megismételhető lenne hisz sokan vannak még Canon-osok.
Az mk III szerintem nem igazán előrelépés mert bár itt a digic5 meg dual slot de azért piszok sokat kérnek kérte. (750 alatt alig kapni) Néhány apróságot lehetett volna: mint pl dinamikus kiolvasás, több mint 600 sor, 60fps, hdmi fhd (ebben nem vagyok biztos) esetleg AF (már csak a poén kedvéért) de akkor is, elforgatható kijelző. Mindegy, nálam okosabb tapasztaltabb felhasználók se elégedettek az Mk III-al. Tény hogyha már kicsit fotózik is az ember akkor meggondolandó, de akkor is szerintem túlárazott. BMCC videóra tuti cucc, dehát most 2.5k amikor mindjárt itt a 4k? Szerintem semmiből nem állna a 2.5k szenzort egy 4k-sra cserélni és 3k USD helyett 5-öt kérni érte. Én venném!!!
Talán a 7D mkII-ből lesz valami, de ilyen már volt. Meg nekem annyira tele van a hócipőm azzal hogy a Canon mindent előre bejelent..és csak jóval később lehet hozzá jutni a cuccokhoz (jó pár esetben mindenképpen!). Bakker..had vegyem meg már meg másnap miután bejelentettétek, most miért olyan nehéz ez?

Másik az hogy ez az egész dslr videózás ..hát elég ambivalens jelenség tud lenni látványra/funkcionalitásra egyaránt mert egyrésről azért bazi jó dolgokat lehet vele csinálni..másrészről meg mind egy leharcolt karácsonyfa úgy néz ki egy felszerelt dslr rig, ami mondjuk annyit tud mint egy videókamera. persze tudoo az ár meg minden. De most legyünk őszinték, veszel egy dslr-t.. nincs normális mikid, képstabid, AF-ed, lámpád, obid..ezek pedig azért jó ha vannak a videózáshoz. :D

szerk: mindezek mellett szerintem a dslr videó nagyobb élmény mint egy videókamerás bohóckodás. Nehezebb és több benne a kihívás, és így az eredmény is nagyobb élményt nyújthat !

[ Szerkesztve ]

Eki - az eredeti

(#1600) narumon válasza HollyBoni (#1598) üzenetére


narumon
őstag

Hát annyira én nem esek hasra tőle, főleg ha azt nézem, hogy egy 500USD-s obi csücsül rajta. Ez itthon vajon mennyi? 150e forint?

https://www.facebook.com/Naruvideo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.