Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) dabgergo


dabgergo
őstag

Nem tom volt-e már: Canon EOS-1D C promóciós videójának behind the scenes része, nem semmi:D [link]
Profi az egész de ez kegyetlen pénz...

(#1402) HollyBoni


HollyBoni
veterán

A topgear-ben mindig nagyon szép, sötét, kontrasztos az ég, vajon hogy csinálják? Szerintem nem gradient ND szűrő, mert általában nem egyenletes.

Pl: [link]

2:28-nál.

[ Szerkesztve ]

(#1403) narumon válasza HollyBoni (#1402) üzenetére


narumon
őstag

Szerintem az angol időjárás mellé még pár dolog lehet.

1, Kurvanagy a DR-je a kamerának amivel veszik
2, Szándékosan HDR-ben vették
3, Utómunka
4, ND

Bármelyik, akármelyik :D

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1404) narumon válasza HollyBoni (#1402) üzenetére


narumon
őstag

Tessék egy síma 550D HDR módban:
http://www.youtube.com/watch?v=co76ohJ_s2Y

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1405) .DLL válasza HollyBoni (#1402) üzenetére


.DLL
veterán

Ez bizony grádiens ND + nagylátószög + jó kamera, jól utómunkázható (legalább 4:2:2-es) kodekkel + utómunka. Szerintem.

(P.H.)

(#1406) rbalogh22


rbalogh22
csendes tag

[link] ínyemre való vid :)

http://www.youtube.com/RiTsiProductions

(#1407) zgospel válasza rbalogh22 (#1406) üzenetére


zgospel
őstag

nagyon komoly :C ha egyszer multimilliárdos leszek majd csinálok ilyet én is :DDD

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1408) dabgergo


dabgergo
őstag

Melyik a legolcsóbb olyan monopod amit lehet/szokás videózához is használni?

(#1409) HollyBoni


HollyBoni
veterán

A 4:2:2 és a 4:2:0 között mi a különbség?

(#1410) Fandango válasza HollyBoni (#1409) üzenetére


Fandango
veterán

Ha megy az angol akkor itt a valasz.

(#1411) .DLL válasza HollyBoni (#1409) üzenetére


.DLL
veterán

4:2:2 kétszer annyi színinformációt megőriz a rögzítés során.

A képet 2x4-es blokkokra osztják, és a számok megmondják, hogy két sorból hány pixel színét mentik el. 4:2:2-nél ez első sorból és a második sorból is csak kettő képpont színét tárolják.
A 4:2:0 csak az első sorból menti el két képpont színét, a másodikból egyetlen képpontot sem, így a tárhely igény jelentősen csökken.
4:1:1 hasonló, csak szarabb, ott minden sor 1. képpontjának színe van eltárolva, majd a következő 4 képpontig semmi.

(P.H.)

(#1412) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Érdemes megtanulni aviddal vágni? Miben jobb mint a premier pro? :)

(#1413) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Fandango, .DLL: Köszi, így már érthető. :R

Belefutottam egy érdekes hibába. Ha a GH1 felvett videókat Quicktime H264-ben exportálom, akkor nagyon zajos lesz az egész, MP4 H264-nél ez nem fordul elő. Találkozott már valaki ilyennel? :F

(#1414) MIFtIli válasza HollyBoni (#1413) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Én igen, de még nem jöttem rá, hogy ez mitől lehet.. (550d-nél)
Mindjárt kipróbálom.

(#1415) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Egy ilyen videó hány fps-sel és milyen shutter speeddel készülhet?

(#1416) HollyBoni válasza MIFtIli (#1415) üzenetére


HollyBoni
veterán

Letöltöttem, 25fps-el lett felvéve, szerintem a zársebesség sem több 1/50-1/60-nál.

(#1417) narumon válasza MIFtIli (#1415) üzenetére


narumon
őstag

Nem teljesen látom miért érdemi kérdés ez most itt? Meg hát ez soha nem fog kiderülni.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1418) MIFtIli válasza narumon (#1417) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Azért vagyok rá kíváncsi, hogy milyen beállításokkal érdemes hasonló videót csinálni? Mert, ha 25fps 1/50-es shutterel készül, akkor szerintem sokkal mosottabb lenne a háttér.

(#1419) narumon válasza MIFtIli (#1418) üzenetére


narumon
őstag

Nem hiszem. Én 24fps 47 shutterrel csinálok mindent (filmek is ilyesmivel készülnek) mégsem mosott a háttér. Nem a DOF-ra gondolsz te?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1420) HollyBoni válasza MIFtIli (#1418) üzenetére


HollyBoni
veterán

Néhány esetben sport videózásnál nagyon mosott lesz az egész 1/50-el 24-25p-ben. Én mindig azzal videózok, ha jó szöget találsz és jól mozgatod a kamerát akkor teljesen okés.

[ Szerkesztve ]

(#1421) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Írtam neki tegnap és ma válaszolt:
Hi, always 25 fps in PAL
and shutter speed between 1/30 and 1/160, faster for action (1/125, 1/160...)
best,
j

[ Szerkesztve ]

(#1422) narumon


narumon
őstag

No miért haltunk ennyire ki?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1423) narumon


narumon
őstag

No megalkudtam én is egy Panas GH2-re elvileg csütörtökön már nálam lesz, osztán mehet a hekk.
Viszont, nézegetem youtubeon a Pana klippeket és egy csomó szaggat. Ezek nem tudnak filmet szertkeszteni vagy miért ilyenek ezek? Ugye nem a kamera vesz fel ilyen darabosan?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1424) k1csi válasza narumon (#1423) üzenetére


k1csi
senior tag

Csak két gyors megjegyzés.
A bitrate emelésével nagyon óvatosan kell bánni. Persze a net tele van nagyobb és még nagyobb értékekkel (ami elég hamar értelmét veszti), de ha nem akarsz a legkellemetlenebb pillanatokban meglepetést, ilyet (elnézést a minőségért, mobillal készült):

ami után csak az akku kivétele segít, akkor hamar eljutsz oda, hogy elég pl. a 32 Mbit, nem kell a több (bár ez csupán 4 megabájt per sec egy class 10-es kártyán).
(Nem próbáltam az összes lehetséges kártyát, viszont pl. ezt simán összejött 95 MB/s-es 16 ill. 32GB-os Sandisk-el; persze mivel a GH2 nem kezeli az UHS-I-et, ez nem nagy csoda...)

A másik a stabi. Bár a stabi nagyon jó dolog, viszont olcsóbb kitobikkal aligha várható el, hogy érzékelje a svenkelést és kikapcsolja azt az irányt. Akkor meg ugye egy ideig kompenzálni próbál a stabi, majd ugrik, megint kompenzálni próbál egy darabig és megint ugrik és így tovább.

Nem mondom, hogy pont ezt láttad, ez csupán egy lehetséges magyarázat.
Másik lehetséges magyarázat, hogy nem záridőpriorításos módban (ahol te mondod meg a záridőt) videóztak...
Persze lehet simán rosszul vágták, ahogy írtad.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#1425) kiskornel válasza k1csi (#1424) üzenetére


kiskornel
addikt

Nem értek hozzá, de a múltkor mintha az 50Hz/60Hz problémát említették volna, hogy a kamera mozgás ugrándozik... Nem arra gondolhat?

Szerk.: hogy 24/25p-s a felvétel és 60Hz játszák le...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#1426) narumon válasza kiskornel (#1425) üzenetére


narumon
őstag

Hát azért nem értem csak mert most Canont használok és nincs ilyen gondom, sőt a youtubeon nézett Canon videóknál sem látok ilyet.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1427) narumon válasza k1csi (#1424) üzenetére


narumon
őstag

Úgy olvasgattam, hogy a 44Mbit mittoménmilyen hack az még abszolút megbízható. Nekem a megbízhatóság is fontos (a képminőség mellett), mert olyan dolgokat videózok amiket nem igen lehet megismételni...

Tudsz panasonic (GH2) témában esetleg jó weboldalakat, blogokat? az EOSHD-t találtam meg eddig ahol elég sok infot össze tudtam szedni, van egy komplett GH2 videózási guide, röpke 162 oldal azt olvasgatom most.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1428) Dvico


Dvico
csendes tag

Nem tudjátok itthon árul-e valaki ilyet :
[link]
Esetleg tett már fel valaki saját kezüleg?Egy Samyang manual obira szeretném, hogy tudjam használni a "focus peak"-et ML-ben.
Köszi!

(#1429) HollyBoni válasza narumon (#1427) üzenetére


HollyBoni
veterán

Dvxuser GH részlegét nézegesd még.

Én GH1-hez olyan hacket használok ahol az átlag bitrate 25-45 körül mozog, ez atom biztos Class 10-es Samu kártyával. Viszont találtam egy olyat ami felment 65-re ott ahol a másik hackkel 30-at kaptam, viszont a kártya már nem bírta olyan helyen ahol pl nagyon sok fa, levél stb van. Viszont amikor bírta akkor nagyon bitang részletességet kaptam. :K Veszek egy gyors kártyát, kíváncsi vagyok milyen lesz. Sok embernek megy UHS-I Sandisk karival az említett hack, remélem nekem sem lesz gondom vele.

[ Szerkesztve ]

(#1430) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Szerintetek videóra melyik jobb? 550D, vagy GH1? Nézegetek ML-es videókat, elgondolkoztam rajta hogy lecseréljem e a GH1-et 550D-re.

(#1431) narumon válasza HollyBoni (#1430) üzenetére


narumon
őstag

Hát nekem 550D-m van. Hétvégén meg már össze tudom hasonlítani egy GH2-vel :)
Szerintem kurvajó gép az 550 is, ML-el nagyon jó - előnye a nagyobb szenzor, hátránya a kevésbé tűéles kép (már akinél ez számít).

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1432) --Disztroj-- válasza k1csi (#1424) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Hogy a túróba lehet, hogy nekem ez a hiba 720p alatt is kijött? :S 45mb/s 16gb sandisk, vanilla patch.
iszonyú idegesítő. :(((

narumon: gh2 720pje is élesebb mint a belépős canonok full hdja :K

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#1433) adamsys válasza MIFtIli (#1412) üzenetére


adamsys
tag

Attól függ, milyen vágásra kell:)
Avidet használ kb. minden hivatásos (elsősorban tv-s) vágó. UI-ra szerintem a Premiere kezesebb, az Avid kifejezetten spártai. Ha sokfajta formátummal dolgozol, rövid projektjeid vannak, valszeg a Premiere a számodra megfelelőbb. Ha inkább egy zárt workflow-ban gondolkodsz (kevés formátum, sok nyers, kimeneti formátumot még tovább használod, azaz nem kell, hogy mindenbe tudjon exportálni a vágóprogram, hisz nem ez a dolga), vagy gyorsan akarsz dolgozni, akkor Avid.

"And now for something completely different!"

(#1434) adamsys


adamsys
tag

Sziasztok,

Konova K3 slider beszerzését tervezem. Valaki végigjárta már ezt az utat?

Köszi!

"And now for something completely different!"

(#1435) sellerbuyer válasza MIFtIli (#1412) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Az Avid lefoglalja a géped erőforrásait igen durván és a háttérben is futtat dolgokat, amikre kb. semmi szükséged, de legalább foglalják az erőforrásokat. Rendben van, hogy szabályos az lenne, ha a vágógépen semmilyen más proggit nem akarnál futtatni, de hát a gyakorlatban ez egyszerűen elkerülhetetlen.

A Premiere-t azért istenítik, mert nagyon sok tévénél azt használják. Ettől függetlenül az egyik legrosszabbul használható, legbénább, legkevésbé felhasználóbarát vágó. A Premiere egy nagy nulla kb., csak elterjedtsége, ismertsége miatt istenítik és ennyi. Az Adobe programok közötti átjárhatóság jó, mindenképpen a Premiere mellett szól, de nem mindenható.

Kipróbáltam már többször (több, frissebb verzióban), hosszabb távon az összes vágóproggit, tényleg a leggagyibbaktól haladva felfelé az Avid-ig. Számomra az Edius a legjobb minden szempontból. Erőforrás igénye még épp ott van, hogy mást is tudsz a vágógépen használni (annak ellenére, hogy nem javasolt), ami nagyban (nagyon nagyban) megkönnyíti a munkát.

Az Edius kezelhetőség szempontjából messze felülmúlja társait, különböző apró, felhasználóbarát megoldásokkal. Emellett az sem elhanyagolandó, hogy gyakorlatilag bármilyen formátumot tudsz egy adott projekten belül használni rugalmasan, nem csak a projektnek megfelelő formátumú forrásanyagot. Úgy fogalmaznék, hogy az Avid a legprofibb PC-s vágó, de az Edius a leghasználhatóbb nem "ipari" környezetben, kreatív munkára. Az Edius saját DV codec-je díjnyertes, a világ legjobb minőségű codec-je. Innentől kezdve pedig professzionális felhasználásra igencsak javasolt.

Egyébként az is számít a megítélésnél, hogy kreatív, vagy iparos munkáról van-e szó (tehát mihez használod a szoftvert). Láttam már olyan televíziós (iparos) vágót, aki konkrétan zongorázott a billentyűzeten a Premiere-ben, mivel az összes bill. kombinációt fejből vágta, hiszen napi szinten sok-sok órában használta a proggit. Na hát az ilyennek jó a Premiere, de ha elé tennél egy másik proggit, kb. meghalna, mert ő gépiesen vág. Kreatív munkához teljesen más, sokkal kezelhetőbb és sokkal-sokkal rugalmasabb szoftver kell megítélésem szerint. A Premiere ilyen téren egy hatalmas nulla, brutál nagy szívás. Persze ha nem ismersz mást, akkor jónak ítéled, mert fogalmad nincs róla, hogy van sokkal jobb.

Kb. olyan ez egyébként, mint a PC és a MAC esete, ha kreatív videós alkalmazásról van szó. A MAC messze jobb (lásd pl.: Final Cut Pro), de ha megkérdezel bárkit, úgyis a PC-re fog szavazni és mondjuk a Premiere-re, mert azt ismeri, arról tudja, hogy elterjedt, tehát csakis az lehet a jobb. Elég nevetséges, de ez van, ilyenek az emberek, még azok is, akik szakembereknek vallják magukat. :(

[ Szerkesztve ]

(#1436) Dvico válasza adamsys (#1434) üzenetére


Dvico
csendes tag

Én már végigjártam:-)Frank aki szerintem a főnök nagyon készséges.Nálam simán ment.Kb egy hét alatt meg is kaptam.Postával küldi, nálunk a magyar posta fogja vámkezelni.Áfát mindenképp kell rá fizetned.Valamint a vámoláshoz kérnek egy igazolást az átutalásról amin kifizetted.Ha 50USD alatt van akkor vámot nem kell fizetned csak áfát.De ez a slider ugye drágább,így szerintem írj a Konovának, lehet velük egyezkedni fizetésileg, rugalmasak.Az áfát is az átutalt összeg után számítják. A vámhoz mást nem kérnek csak utalási igazolást. A csomagba beletett számla nem elég nekik.Van nyomonkövetés a posta honlapján.

(#1437) narumon válasza sellerbuyer (#1435) üzenetére


narumon
őstag

Szerintem azért ez nem feltétlenül fedi a valóságot. Mindenkinek más jön be. Neked ez valószínűleg az Edius, nekem inkább a Premiere. (Megjegyzem a felületük nagyjából tök ugyanolyan úgyhogy az egyikről a másikra átnyergelni nem nagy kunszt, de én a kettő közül bármikor a Premierre szavazok. Mondjuk sok program megnézése után is a Premierre szavazok. Volt idő amikor egy egy marketing dumának elcsábulva kipróbáltam ezt azt - a legtovább a Sony Vegas-t - de a vége mindig az, hogy vissza a Premierhez.) Kis és nagy projectekhez is tökéletes. Alkalmas ötperces munkára, de megvan benne a lehetőség a több hetes - hónapos projectekhez is. Az Adobe integráció (mint már írtad) egy hatalmas plusz plusz. Azt meg végképp nem értem, hogy miért kéne más program a kreatív és az iparos munkához. Elég sok iparos és kreatív ember is használja szinte mindegyiket szoftvert ahhoz, hogy ilyen különbséget ne lehessen tenni (nincs is értelme).
Szóval szerintem nézőpont kérdése.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1438) Dvico válasza sellerbuyer (#1435) üzenetére


Dvico
csendes tag

" Kb. olyan ez egyébként, mint a PC és a MAC esete, ha kreatív videós alkalmazásról van szó. A MAC messze jobb (lásd pl.: Final Cut Pro), de ha megkérdezel bárkit, úgyis a PC-re fog szavazni és mondjuk a Premiere-re, mert azt ismeri, arról tudja, hogy elterjedt, tehát csakis az lehet a jobb. Elég nevetséges, de ez van, ilyenek az emberek, még azok is, akik szakembereknek vallják magukat."

Szerintem sokan használnának MAC-et, ha meg tudnák fizetni!!! A PC azért jóval olcsóbb, sokan ezért nem szavaznak a almás gépekre és a Final Cut-ra.

(#1439) adamsys válasza sellerbuyer (#1435) üzenetére


adamsys
tag

Az Avid akkor garantálja a megfelelő működést, ha olyan vasat (vágói workstation) teszel alá, ami általuk kvalifikálva van. Ha attól eltérsz, csak magadra számíthatsz, még a support se fog segíteni. Ezért érezheted az általad leírt "gép erőforrásait lefoglaló" jelenséget.

"Rendben van, hogy szabályos az lenne, ha a vágógépen semmilyen más proggit nem akarnál futtatni, de hát a gyakorlatban ez egyszerűen elkerülhetetlen."
Pedig ez minden komoly helyen így van, a gépek nem látnak ki az internetre, max a belső hálóra.

Való igaz, az Ediusról nagyon jókat mondanak, a Premiere-t viszont egyáltalán nem használják sok tv-nél, ebben biztos lehetsz :) Hiszen nem arra való. Nincs pl. natív támogatása közös média storage elérésre, Avidnek van (Unity), FCP-nek van (inkább volt, ld. lejjebb). Ez akkor válik izgalmassá, amikor ugyanazon a projekten dolgozik több ember is.

Iparos vs. kreatív munka: egy híradós anyag összevágásában is lehet kreativitás... Ennyire szerintem ne általánosítsunk, nem minden fekete és fehér. Megkockáztatnám, hogy az operatőrével összemérhető művészi faktor van a vágói hivatásban is.

A "Mac messze jobb" kijelentés sem áll már meg napjainkban, főleg amióta megfrissítették a FCP-t, kihajítva belőlük az XSAN támogatást. Több tévéállomás dobta ki a kukába a Mac Pro-it és váltott PC-kre, Ediussal.
Az Apple ezzel a lépésével egyértelműen jelezte, hogy a broadcast felől inkább a profi/amatőr irányba kívánja átpozícionálni a termékét.

Mielőtt rámsütnéd az elvakult PC-s plecsnit, jelezném, hogy Mac-es vagyok :)

[ Szerkesztve ]

"And now for something completely different!"

(#1440) adamsys válasza Dvico (#1436) üzenetére


adamsys
tag

Köszi!
Mennyi idő alatt ért ide kb?
Pontosan milyen vettél? És mennyire vagy megelégedve a cuccal? Tudnál egy kicsit írni a tapasztalataidról?

Sokan azt mondják, hogy a Konova addig jó amíg nem lesz egy kicsit is karcos a sín felülete, utána nagyon döcögni fog, és hogy ezért érdemes inkább a Cinevate meg a Phillip Bloom Pocket Dolly környékén nézelődni, amik ugye többszörös áron mennek...

"And now for something completely different!"

(#1441) Dvico válasza adamsys (#1440) üzenetére


Dvico
csendes tag

- K3-ast vettem 80cm.Szerintem ennél hosszabb nem kell.Ehhez is gyakorlás kell hogy ilyen távolságon ugyanolyan sebességet produkálj.Én sokszor ismételtem ugyanazt a snittet, mert éreztem hogy nem lesz szép a mozgás.De ha gyakorlott vagy ez nem lesz gond.Mivel én ezt használom először így van még mit tanulnom.
- Egy hét alatt kézhez kaptam,megrendeléstől számítva.Közvetlenül rendeltem a Konovától, nem ebayen.
- Igen olvastam ilyen teszteket én is, mármint hogy ha poros kicsit már nem megy olyan szépen stb.
Hát eddigi tapasztalat alapján ezek baromságok.Ja lehet ha vésővel nekimész és szétkarcolod, nem siklik olyan simán.Vigyázni kell rá és kész.Idáig semmi gondom nem volt vele, kb 3*4 órát használtam, még elég új.
Összehasonlítási alapom nincs, de ennyi használat után ez egy nagyon masszív, igényesen gyártott cucc.
- Végignéztem én is a drágábbakat, de nekem nem fért bele több pénzt kiadni érte.Azokat szerintem kinti produkciós cégek veszik,ahol nem számít a keret, mert bejön az ára könnyen.

(#1442) sellerbuyer válasza adamsys (#1439) üzenetére


sellerbuyer
őstag

"Ezért érezheted az általad leírt "gép erőforrásait lefoglaló" jelenséget."
Az erőforrás igény, az erőforrás igény. Olyan vasat tettem alá, hidd el, hogy annál jobb nem igen kell. :) Baj nem is volt semmi, csak hát egy Edius-al összehasonlítva... Ég és föld köbö...

"Pedig ez minden komoly helyen így van..."
Én is pontosan ezt írtam, mivel tisztában vagyok vele. Nem értem, miért fogalmazol úgy, mintha vitatkoznál velem. :U

"Való igaz, az Ediusról nagyon jókat mondanak..."
Ezek szerint nincs saját tapasztalatod... nekem rengeteg van, mivel a mai napig ezt használom és nagyon nehéz lenne lebeszélni róla. :)

"...a Premiere-t viszont egyáltalán nem használják sok tv-nél..."
Ezek szerint nem sok televíziós tapasztalatod lehet... segítek: nem csak bp-i televíziók vannak, hanem kismillió vidéki is. Ezek is törekednek egyrészről arra, hogy legál szoftokat használjanak, ergo csak olcsóra telik nekik, másrészről arra is törekednek, hogy olyan szoftokat használjanak, amikhez találnak ott helyben (vidék!) ha szakembert nem is, de legalább hozzáértőt. Itt jön képbe a Premiere, mivel otthon a legtöbben azzal gyakorolnak, azzal foglalkoznak. Hidd el, rengeteg televíziónál van Premiere a mai napig (nem is a legújabb verziók ráadásul!) és mivel mást még csak nem is láttak, esküsznek rá, hogy világverő...a szerencsétlenek. Tényleg sajnálatból írtam és együttérzésből, én is dolgoztam pár ilyen televíziónál és pestinél is...

"...egy híradós anyag összevágásában is lehet kreativitás"
Való igaz, ahogy végülis abban is, ahogy a szakember felrakja a csempét a falra..lehet díszítgetni ott is, meg egy kicsit variálni, de attól az még iparos munka. Egy híradós anyagot nem gondolnám együtt említeni bármelyik normális független filmes által készített művel.

Nem tudom, mennyit dolgoztál/dolgozol tévénél, de hacsak nem vagy vidéken városi tévénél, ahol kicsit (tényleg csak kicsit) lazábban mennek a dolgok, komolyabb stúdióban úgy néz ki, hogy kap a szerkesztő az anyagához mondjuk egy óra stúdióidőt. Ennyi. Ez alatt egyszerűen meg kell vágnia, ha törik, ha szakad. Így ha tutira akar menni, nem művészkedik, hanem villámgyorsan megvágja az anyagot és seper haza. Ez gyönyörűen meglátszik az ilyen végtermékek minőségén.
Ezen a helyzeten mondjuk a nonlineáris vágás rengeteget finomított, hiszen a számítógép jóval kevesebb áramot is fogyaszt és jóval-jóval kevesebbe is kerül, mint a hagyományos szalagos stúdióeszközök. Az üzemidő költségeiről már nem is beszélve. Anno százezrekbe került egy komplett stúdió üzemórája, ma már egy nonlineáris vágó fenntartása ehhez képest semmi összeg.

"A "Mac messze jobb" kijelentés sem áll már meg napjainkban... Több tévéállomás dobta ki a kukába a Mac Pro-it és váltott PC-kre, Ediussal."
Anyagi megfontolásból, tegyük hozzá.

"Az Apple ezzel a lépésével egyértelműen jelezte, hogy a broadcast felől inkább a profi/amatőr irányba kívánja átpozícionálni a termékét."
Ahogy azt jól is teszi, mivel a broadcast-ban már nincs pénz. Ha továbbra is marad ez a gazdasági helyzet, vagy rosszabb lesz, akkor még ennyi pénz sem lesz benne. Amíg viszont a vas ilyen drága lesz, addig hiába húzódozna ő az amatőrökhöz, ill. függetlenekhez, cseszheti...

"Mielőtt rámsütnéd az elvakult PC-s plecsnit..."
Miért ítélsz el előre?

(#1443) sellerbuyer válasza narumon (#1437) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Aki azt állítja, hogy az Edius és a Premiere közül a Premiere mellett döntött, az életében nem használta huzamosabb ideig az Edius-t.

Nem, egyáltalán nem nézőpont kérdése, hogy melyik a jobb. Kézzel fogható kezelésbeli problémák vannak a Premiere-el, amik nem szorulnak magyarázatra. Egyszerűen ezektől (is) lesz a program egy rakás f...s. Sajnos srácokat tanítok vele, így muszáj használnom (csakis erre), de nap mint nap szívunk vele közösen, kollektíve.

Amit leírtál, abból tisztán kiderül, hogy nem ismersz komolyabb vágókat, így a véleményed bocs, de sajnos kb. semmit nem nyom a latban jelen témában. A Sony Vegas vicc kategória az eddig említettekhez képest, ne említsük már egy lapon ezekkel.

[ Szerkesztve ]

(#1444) adamsys válasza sellerbuyer (#1442) üzenetére


adamsys
tag

"Az erőforrás igény, az erőforrás igény. Olyan vasat tettem alá, hidd el, hogy annál jobb nem igen kell."
Na de nagyon nem mindegy, milyen vasból. Az Avid finnyás, és pl. csak bizonyos chipseteket szeret, bizonyos GPU-kat támogat, stb. És ha azzal a vassal nem kompatibilis, akkor lehet akármilyen drága és gyors, lassan fog futni rajta az Avid. Ez sokaknak nem tetszik. Nekem se.

"Én is pontosan ezt írtam, mivel tisztában vagyok vele. Nem értem, miért fogalmazol úgy, mintha vitatkoznál velem. "
Bocs, biztosan félreértettem, nem akarok én veled vitatkozni, csak reagáltam a mondataidra, ahogyan most is teszem.

"Ezek szerint nincs saját tapasztalatod... nekem rengeteg van, mivel a mai napig ezt használom és nagyon nehéz lenne lebeszélni róla. "
Engem meg a Mac-ről :) És sajnos úgy fest, hogy vagy az egyik, vagy a másik :( Ediusról nem nagyon csiripelik a madarak, hogy nyitna az OSX tábor felé, pedig lenne ott keresni valója.

"Ezek szerint nem sok televíziós tapasztalatod lehet... segítek: nem csak bp-i televíziók vannak, hanem kismillió vidéki is."
Köszi a segítséget. Városi tévéknél valóban nem tudom mi a helyzet, nekem sajnos/szerencsére inkább a nagy kereskedelmi tévék és azok holdudvara, meg a királyi tévé (MTV-s része, nem a Duna TV-s rész) voltak meg. Itt elvétve sem találtam Premiere-t. Avid, FCP, Edius. Kb ez az elterjedtség sorrendje, szerintem. De én torz képet látok, így meghajlok a tied előtt.

"Egy híradós anyagot nem gondolnám együtt említeni bármelyik normális független filmes által készített művel."
Én se. Nem is írtam ilyet. A filmes világot szándékosan hagytam ki ebből az egészből.

""A "Mac messze jobb" kijelentés sem áll már meg napjainkban... Több tévéállomás dobta ki a kukába a Mac Pro-it és váltott PC-kre, Ediussal."
Anyagi megfontolásból, tegyük hozzá."

Nem csak abból, de igen, anyagi megfontolásból is, meg főként a technikai kényszerből, amiről az előző hozzászólásban írtam.

Visszatérve az alap kérdésre, miszerint érdemes-e Avidre váltani. A helyes válasz: attól függ. :)

[ Szerkesztve ]

"And now for something completely different!"

(#1445) narumon válasza sellerbuyer (#1443) üzenetére


narumon
őstag

Nem, egyáltalán nem nézőpont kérdése, hogy melyik a jobb. Kézzel fogható kezelésbeli problémák vannak a Premiere-el,

Pedig ez nekem pont olyannak tűnik mint az iOS és android vita pl. Nincs olyan, hogy melyik a jobb!
Milyen kézzel fogható kezelési problémáid vannak a Premierrel? Én pl pont azért szeretem mert az egyik legjobban kezelhető szoftver. Szóval nem, továbbra sem értek egyet.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1446) sellerbuyer válasza narumon (#1445) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Majd egyszer próbálj ki egy másik komoly szoftvert (nem Sony Vegas), aztán majd meglátod magad. Próbáld ki az Edius-t, aztán nem lesz kérdés...

(#1447) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Premiere Pro CS6 profitál 4 helyett 8gb ramból? Mégegy modul elromlott, le akarom cserélni az egészet. 4gb 6-7 körül megy itt hardveraprón, 8gb pedig 10 körül. Nem sokkal drágább, gyorsul is tőle a program?

(#1448) narumon válasza sellerbuyer (#1446) üzenetére


narumon
őstag

Amennyiben olvastad volna fent akkor próbáltam az Ediust! Nem is 10 percig. Mint ahogy dolgoztam már Avid-dal is. Ha értelmezni is tudod azt amit fent írtam akkor annyit írtam, hogy Sony Vegas volt még hosszabb ideig fent (igen az előző kettőnél - ez azt jelenti, hogy Vegas az majd 1 évig rajta volt a gépemen mert bizonyos dolgok tetszettek benne).

Egyébként meg külföldi "kollegát" tudom csak idézni:

"These packages all have different design priorities and all excel at different things technically...then there's the question of interface aesthetic, which causes all sorts of illogical arguments across these forums as there is only personal preference and no "right" and "wrong"."

Ez nagyjából le is fedi a valóságot. Neked Edius tetszik - nem gond vágj azzal. Nekem Premiere - nem gond vágok azzal. Ez ennyi. Utána bármilyen más kezelési probléma (ha van ilyen) az már az egyéni preferenciád és nem az utlimate igazság!

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1449) narumon válasza HollyBoni (#1447) üzenetére


narumon
őstag

Nekem 8GB-al megy régóta nem tudom 4GB-al milyen. Olyan nagyon nem zabálja le, de gondolom azért 8GB-al csak rugalmasabban lehet mellé megnyitni az AE-t meg Photoshopot, Illustratort vagy ami éppen kell mellé. Szóval sok RAM soha nem árt. :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1450) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nem gondoltam volna, hogy New York animált volt. :Y [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.